Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

بلاکچین در داروخانه: آیا صنعت دارویی تکامل می یابد؟

آیا فکر می کنید بلاکچین در دارو موثر باشد یا خیر؟ در اینجا ، ما قصد داریم به بحث بلاکچین در داروسازی و نقش آن در بهبود فناوری پیرامون آن بپردازیم.

با توجه به اینکه موضوع بهداشت و درمان شماره یک در سراسر جهان است ، داروسازی نقش اساسی در دستیابی به اهداف دارد.

بلاکچین تقریباً یک دهه قدمت دارد. حضور آن تقریباً در هر بخش خارج از کشور احساس شده است. این در موارد مختلف استفاده از خدمات مالی گرفته تا املاک و مستغلات بسیار کاربرد دارد. در اینجا برنده شرکت هایی هستند که از آن برای بهبود فرایندهای خود استفاده می کنند.

تأثیر بلاکچین قابل اندازه گیری است زیرا به صنعت بهداشت کمک می کند سالانه 100 تا 150 میلیارد دلار صرفه جویی کند. این اعداد باید تا سال 2025 اعمال شوند. پس انداز را می توان در هزینه عملیاتی ، هزینه پرسنل ، هزینه های عملکرد پشتیبانی ، تقلبی و غیره مشاهده کرد! بلاکچین و دارو ، هر دو با هم می توانند مسیری طولانی را طی کنند!

اکنون ثبت نام کنید: دوره Blockchain رایگان

Blockchain In Pharma: وضعیت فعلی صنعت داروسازی

صنعت داروسازی بخش مهمی در مراقبت های بهداشتی است. این یک صنعت 482 میلیارد دلاری است. بدون آن ، هیچ توسعه ، توزیع و کشف دارو وجود ندارد. وقتی صحبت از بخش داروسازی می شود ، منظور این سه چیز است: توزیع ، توسعه و فرآیند کشف.

در حال حاضر ، صنعت داروسازی در شرایط خوبی نیست. این واقعیت که 9 از 10 دارو موفق به رسیدن به مرحله آزمایش بالینی نمی شوند ، گویای شرایط آن است. این همچنین بدان معنی است که بندرت داروی جدید به ندرت به فرآیند تأیید FDA می رسد. همه اینها بیشتر به دلیل کمبود اطلاعات بیمار اتفاق می افتد ، شرکت های داروسازی فرآیند تحقیق و تأیید خود را بر اساس آن انجام می دهند.

برای درک بهتر صنعت دارو ، بیایید نگاهی سریع به چالش ها بیندازیم.

ناسازگاری داده های دارویی

در هسته صنعت داروسازی داده ها وجود دارد زیرا به آنها اجازه می دهد داروهای جدیدی را برای بیماری های مختلف آزمایش ، درک و ابداع کنند. شرکت های دارویی همیشه اختلاف نظر در هنگام تلاش برای حل بیماری های خاص را یک مشکل بزرگ می دانند. این اختلاف داده ها از سیلوهای ذخیره کننده اطلاعات حاصل می شود. سیلوها با اتصال به سیستم عامل های مختلف کار می کنند.

وابستگی به منابع مختلف و عدم توانایی در تأیید داده های بارگذاری شده و به اشتراک گذاشته شده ، اختلاف بین داده ها را به یک مشکل واقعی تبدیل می کند. اختلاف داده ها همچنین به دلیل استفاده از ساختارهای مختلف داده و مدل های مورد استفاده توسط منابع داده و بخش ها است.

داروهای عمومی رقابت را افزایش می دهند


رقابت بین داروهای عمومی افزایش یافته است. دلیل تصمیم FDA برای رهاسازی داروهای عمومی ارزان قیمت به روشی نرمتر و سریعتر به بازار.

این امر تأیید داروهای جدید را دشوار می کند. داروهای جدید به طور کلی دارای یک دوره انحصاری 180 روزه هستند. اما وجود برنامه های کاربردی عمومی بسیار زیاد است و بنابراین حفظ اصل انحصار را سخت می کند.

همچنین بخوانید: تعریف Blockchain: معنای واقعی فناوری Blockchain

افزایش انتظار مشتری

هر روز که می گذرد ، مشتریان هوشمندتر و آگاه تر می شوند. خواسته های آنها به عنوان مشتری بیشتر و بیشتر می شود. با افزایش بررسی دقیق ، این به شرکت های دارویی بستگی دارد که گام های بهتری را از نظر اقتصادی و بالینی برای ارائه خدمات خود ارائه دهند که انتظارات مشتری را در کشورهای فقیر و ثروتمند برآورده کند..

تجزیه و تحلیل داده های وقت گیر و منابع سنگین

از آنجا که داده ها با استفاده از مدل ها و ساختارهای مختلف از منابع مختلف قابل دسترسی هستند ، قسمت تجزیه و تحلیل داده ها بسیار وقت گیر و منابع سنگین می شود. قبل از شروع تجزیه و تحلیل داده ها بر روی شرکت ها ، ابتدا باید اطمینان حاصل کنند که داده های جمع آوری شده تازه و بصیرت است.

آنها همچنین باید اطمینان حاصل کنند که از ابزار تجزیه و تحلیل داده های پیشگامانه استفاده می کنند تا بفهمند به دنبال چه چیزی هستند.

زنجیره تامین

یکی از بزرگترین چالشهای صنعت داروسازی حفظ زنجیره تأمین است. زنجیره تامین دارو پیچیده و پرخطر است.

هر زنجیره تأمین به خطر افتاده به معنای از دست دادن شرکت داروسازی به دلیل کلاهبرداری و داروهای تقلبی است. در گزارش جهانی بازار بهداشت و درمان ، شرکت های دارویی قرار است هر ساله حدود 200 میلیارد دلار به دلیل داروهای تقلبی ضرر کنند..

بهره وری علمی ضعیف

در حدود یک دهه گذشته ، جامعه علمی داروسازی کار خارق العاده ای انجام نداده است. نرخ تولید ثابت مانده است ، که منجر به این باور می شود که روند کشف و توسعه اساساً ناقص است.

اگر آن را با سایر صنایع تحقیقاتی مقایسه کنید ، تحقیقات علمی صنعت داروسازی در مقایسه با آنها هیچ جایی نیست.

رکود

آخرین چالشی که صنعت دارو از آن رنج می برد ، رکود است. این امر به دلیل عدم تغییر در استراتژی ها ، فرهنگ مدیریت و مدل های ذهنی است. همه کارها به روال سنتی انجام می شود ، که هیچ یک از نقاط درد صنعت دارو را بهبود نمی بخشد.

تقریباً هر صنعت خارج از نظر فرهنگ مدیریت و روند کار تغییر کرده است. با این حال ، به نظر می رسد که مراقبت های بهداشتی و دارویی از رقابت فکری رنج می برند ، که از کنترل بسیاری از مسابقات داروسازی خارج از کشور خارج است.

عنوان مشابه را بخوانید: چگونه بلاکچین می تواند سلامت را مختل کند?

حل بلاک چین تقریباً همه چالش ها و مشکلات صنعت داروسازی

اگر شرکت ها شروع به استفاده از آن کنند ، داروخانه بلاکچین می تواند به زیرساخت های جدیدی برود.

اکنون که چالش های صنعت دارو را درک کردیم ، بیایید راه حل را بررسی کنیم.

بلاکچین فناوری جدیدی است که کلید همه آن چالش ها را در خود جای داده است. برخی از چالش ها فراتر از ظرفیت بلاکچین است. با این حال ، به طور غیر مستقیم بر آنها تأثیر می گذارد.

Blockchain یک راه حل نظیر به نظیر است که برای عملکرد صحیح نیازی به نهادی متمرکز ندارد. این مدل برای دستیابی به اتفاق نظر در مورد معاملات و سایر فعالیتهایی که در شبکه انجام می شود از یک مدل اجماع استفاده می کند. شبکه های بلاکچین نیز تغییرناپذیر ، ایمن و شفاف هستند.

بلاکچین می تواند صنعت داروسازی را مدرن کند زیرا سه عنصر مهم را در صنعت معرفی می کند: حریم خصوصی ، شفافیت و ردیابی. این به قوانین ، شیوه ها ، حریم خصوصی و مقررات جهانی صنعت کمک می کند. همچنین می تواند به داروسازی در ردیابی و ردیابی داروها با استفاده از بلاکچین کمک کند.

به عنوان مثال ، آزمایشات بالینی به دلیل دسترسی به شفافیت بیشتر و اطلاعات صحیح ، سود زیادی خواهند برد. موارد استفاده دیگری وجود دارد که بلاکچین می درخشد و برای درک بهتر ، ما باید موارد اصلی استفاده از بلاکچین را در داروخانه و چگونگی ردیابی و ردیابی آن جستجو کنیم..

اگر می خواهید درباره فناوری بلاکچین بیشتر بخوانید ، توصیه می کنیم از راهنمای blockchain مبتدی ما استفاده کنید.

موارد استفاده از بلاکچین در دارو: Blockchain For Pharma

موارد استفاده زیادی از بلاکچین در داروخانه وجود دارد. اجازه دهید آنها را در زیر بررسی کنیم.

اصالت داروهای برگشتی

شرکت های دارویی مجبورند به طور دوره ای با داروهای برگشتی مقابله کنند. این اتفاق می افتد به دلیل اضافه فروشی که توسط عمده فروشان انجام می شود. به همین دلیل آنها باید سهام بلااستفاده را به تولیدکنندگان بازگردانند.

در هر زمان خاص ، 2-3٪ داروها برمی گردند. با این حال ، وقتی آن را با حجم پول مطابقت دهید ، می تواند به 7 تا 10 میلیارد دلار برسد.

اما بزرگترین مسئله این است که بازده داروهای تقلبی است. چالش شرکت های داروسازی شناسایی آنها و سپس جدا کردن آنها قبل از فروش داروهای برگشتی به بازار است.

برای اطمینان از وقوع آن ، هر دارو باید بارکد و سریال شود.

یک مرجع متمرکز این کار را انجام می دهد (حداقل در اتحادیه اروپا). اما انجام این کار می تواند به معنای درگیر شدن فروشنده دیگری باشد که تأیید اعتبار داروها را کنترل می کند. در ایالات متحده آمریکا ، یک تنظیم کننده پایگاه داده متمرکز وجود ندارد.

راه حل استفاده از زنجیره بلوک غیرمتمرکز است. با این کار ، تولیدکنندگان دارو می توانند به راحتی شماره سریال بسته را در بلاکچین ضبط کنند. این به این معنی است که دارو از هرجایی قابل تأیید است. داروخانه بلاکچین آغاز یک دوره جدید است.

این امکان را به مشتریان و عمده فروشان می دهد تا صحت و صحت را بدون نیاز به وابستگی به مرجع متمرکز بررسی کنند.

برنامه SAP Pharma Blockchain POC یکی از ایده های اثبات شده برای حل مشکل است. آنها یک بلاکچین غیرمتمرکز را فراهم می کنند که برای مشتریان و همچنین عمده فروشان قابل دسترسی باشد.

بلاکچین برای افزایش کارایی شرکت شما مناسب است. اکنون در مورد استراتژی اجرای بلاکچین اطلاعات کسب کنید!

مطابقت با زنجیره تأمین دارو

استفاده از بلاکچین در زنجیره تأمین دارویی فواید زیادی دارد. زنجیره تامین دارو یکی از بزرگترین نگرانیهای شرکتهای دارویی است. چالش نه تنها مدیریت موثر زنجیره تأمین بلکه رعایت استاندارد است. می تواند –

  • کاهش داروهای تقلبی
  • بهبود دید
  • انطباق با مقررات
  • حمل و نقل زنجیره ای بهتر است

داروهای حساس

برای ردیابی مواد مخدر همیشه به چندین پارامتر احتیاج دارند. این شامل گرفتن اطلاعاتی مانند کیفیت هوا ، رطوبت ، دامنه دما و غیره است. اگر یکی از این پارامترها حفظ نشود ، دارو می تواند بد عمل کند و ممکن است برای کاربر نهایی مفید نباشد. یکی از بهترین نمونه ها واکسن است. آنها در طول سفر خود در زنجیره تأمین به محیطی با دقت عمل می کنند.

بلاکچین می تواند با ادغام در زنجیره تأمین و اینترنت اشیا به حل این مشکل کمک کند. زنجیره تأمین را می توان با دستگاه هایی مجهز کرد که رطوبت ، دما و سایر عوامل حیاتی را ردیابی می کنند. پس از ضبط ، می توان آن را به راحتی برای طرف های مربوطه ارسال کرد تا در صورت لزوم گام های لازم را بردارند. این مسئله مشکل مدیریت یک دفتر جداگانه و سپس تلاش برای همگام سازی آنها را برطرف می کند.

انطباق

بلاکچین برای افزودن حاکمیت و انطباق با زنجیره تأمین به همان اندازه مفید است. این به دلیل ویژگی های کلیدی بلاکچین از جمله تغییرناپذیری ، ماهیت توزیع شده و شفافیت امکان پذیر است.

اتوماسیون

Blockchain همچنین قراردادهای هوشمند ارائه می دهد. قراردادهای هوشمند توانایی خودکار سازی وظایف موجود در بلاکچین را دارند. این بسیار مفید است زیرا در صورت عدم رعایت شرایط انطباق ، قراردادهای هوشمند می توانند اعلان ها را اجرا کنند. پس از اتمام ، به کلیه طرفهای مربوط به دارو اطلاع داده خواهد شد.

همانطور که مشاهده می کنید ، مزایای استفاده از بلاکچین در زنجیره تامین دارویی بسیار زیاد است.

آیا می خواهید موارد بیشتری را برای استفاده از بلاکچین بررسی کنید؟ در حال حاضر 20 مورد برتر استفاده از بلاکچین را بررسی کنید!

آزمایشات بالینی بهتر

از آنجایی که بلاکچین می تواند اطلاعات مربوط به بیماران را ذخیره کند ، می تواند روش هایی را برای بهبود آزمایشات بالینی نیز فراهم کند. این شرکت ها می توانند از زنجیره بلوک به عنوان راهی برای برقراری ارتباط با بیماران و کمک به آنها در کسب اطلاعات در مورد هر مرحله از مراحل آزمایش بالینی استفاده کنند. این باعث کاهش وحشت در بیماران می شود و به آنها کمک می کند خطرات را بهتر درک کنند.

پروتکل های آزمایش بالینی هم برای ذینفعان و هم برای بیماران شفاف تر است. این یک مرحله مهم است با توجه به اینکه تهیه یک روش رضایت بخش و دقیق برای انجام مراحل رضایت آگاهانه همیشه دشوار است.

طبق FDA ، 10٪ از آزمایشات از مشکل رضایت نامه رنج می برند ، از جمله فرم های تأیید نشده ، هیچگونه نامه رضایت نامه امضا نشده ، پروتکل های از دست رفته ، عدم اطلاع بیمار در مورد پروتکل تجدید نظر شده و غیره.

ورود Blockchain به دلیل ارائه شفافیت و ردیابی رضایت بهتر ، آزمایشات بالینی کلی را بهبود می بخشد. فرم های رضایت را می توان با یک مهر زمان مناسب تأیید کرد. همچنین ، هیچ کس نمی تواند اطلاعات ذخیره شده را دستکاری کند.

آزمایشات بالینی کیفیت و قابلیت اطمینان داده ها

قابلیت اطمینان و کیفیت داده های آزمایش بالینی نیز با ادغام بلاکچین بهبود می یابد. ماهیت غیرمتمرکز به آزمایشگاههای بالینی اجازه می دهد تا از منبع شفاف و غیرقابل تغییر داده استفاده کنند ، در حالی که امکان جلوگیری از داده ها وجود ندارد.

داده های کارآزمایی بالینی در زنجیره بلوکی عمومی ذخیره می شود ، جایی که می توانید داده ها را هر زمان که لازم بود تأیید کنید. ضد دستکاری است و آزمایشگاه های بالینی می توانند برای انجام نتایج آزمایشات خود ، به داده ها کاملاً اعتماد کنند.

شرکت های دارویی همچنین می توانند از این سیستم برای اقناع بیشتر بیماران و کمک به آنها برای شرکت در آزمایشات استفاده کنند. بیشتر از این ، داروها همچنین می توانند داده ها را با استفاده از فناوری ردیابی و ردیابی کنند.

مدیریت موجودی

آخرین موردی که ما قصد داریم برای بلاکچین در داروخانه مورد بحث قرار دهیم ، مدیریت موجودی کالا است.

با ادغام مناسب با زنجیره تامین ، شرکت های دارویی می توانند موجودی های خود را بهتر مدیریت کنند. موجودی همچنین می تواند برای ایجاد محرک در صورت وجود سناریوی عرضه یا تقاضا ، خودکار باشد.

به عنوان مثال ، اگر افزایش تقاضا وجود داشته باشد ، می تواند به سادگی سیستم را در صورت تقاضا هشدار دهد و درخواست تولید دارو بیشتر کند. این امر همچنین به نمایندگی مناسب عمده فروشان و نحوه عملکرد موجودی کالا در شرایط مختلف کمک شایانی خواهد کرد. بیشتر از این ، داروها همچنین می توانند با استفاده از فناوری ، هر مرحله را ردیابی و ردیابی کنند.

همچنین بخوانید: 10+ موارد استفاده از بلاکچین سازمانی را باید بدانید

فرصت های داروسازی با بلاکچین

صنعت دارویی فعلی بیمار محور است. پیروی از الگوی مزیت خاصی دارد؛ نوآوری لازم را ارائه نمی دهد.

همچنین ، اگر شما یک بیمار هستید که یک بیماری زمینه ای دارید ، پزشک شما بیشتر از یک درمان بیمار محور برخوردار است.

بلاکچین می تواند به رویکرد بیمار محور کمک کند و به شرکت های دارویی کمک می کند تا بیماران را از طریق بلاکچین ردیابی کنند.

برای اطمینان از راهنمایی صحیح بیماران ، شرکت های داروسازی باید با جامعه پزشکی مشارکت کنند. با این کار ، آنها می توانند مستقیماً از بیماران بازخورد بگیرند و سپس با استفاده از این داده ها و دانش ، ارزش ارتباطی و قیمت توجیه کننده را دریابند.

بلاکچین نه تنها می تواند از طریق فرایند کمک کند بلکه روند اتصال به بیماران را نیز تسهیل می کند.

اکنون ثبت نام کنید: دوره حرفه ای Blockchain Professional (CEBP)

شرکتهایی که از یک راه حل Blockchain در بهداشت و داروسازی استفاده می کنند

بسیاری از شرکت ها از فناوری بلاکچین در صنعت دارو و بهداشت استفاده می کنند. برخی از موارد برجسته به شرح زیر است.

فایزر

Pfizer به طور فعال در پروژه بلاکچین MedilLedger شرکت می کند. این پروژه درمورد ایجاد یک اکوسیستم بسته است که به شرکتها امکان می دهد دارو را تا آخرین جزئیات ردیابی کنند. همچنین تضمین می کند که هیچ تقلبی وجود ندارد. بیشتر اینکه ، Pfizer قبلاً از تأثیرات بلاکچین اطمینان داشته و آنها از آن برای سود خود استفاده می کنند.

بهداشت و درمان NMC

مراقبت های بهداشتی NMC در همکاری با شرکت های نوپا برای بهبود صنعت دارو و بهداشت بسیار فعال است. این یک ارائه دهنده خدمات بهداشتی درمانی مستقر در امارات متحده عربی است که از سال 2017 با استارتاپ ها کار می کند.

بهداشت و درمان متحد

United Healthcare همچنین سعی دارد در کنار Optum شرکت کند. کنسرسیوم بلاکچین دارویی که در آن شرکت می کنند شامل Multiplan ، Humana و Quest Diagnostics است.

در پروژه کنسرسیوم بلاکچین دارو ، هدف اصلی کاهش هزینه های کلی مربوط به کارهای اداری است. استفاده از بلاکچین می تواند کل فرآیند را ساده کند و به روزرسانی پایگاه داده در مقایسه با سیستم های سنتی کمک کند.

روشه  

روشه یکی از بزرگترین غول های صنعت داروسازی است. آنها در حال حاضر با Abbvie و Pfizer در حال آزمایش خلبان زنجیره تأمین از طریق بخش Genentech خود هستند.

بیشتر ، آنها همچنین در حال کار بر روی یک سیستم در زمان واقعی هستند که داده های خون بیماران قلبی را ارائه می دهد. آنها روی ایده Dex و PwC سنگاپور کار می کنند.

50 شرکت برتر با استفاده از فناوری بلاکچین را بررسی کنید تا درباره نحوه استفاده از آن بیشتر بدانید.

نتیجه

این ما را به انتهای بلاکچین ما در مقاله دارو می کشاند. صنعت داروسازی یکی از کندترین صنایع در حال توسعه است. ما در مورد تمام مشکلاتی که صنعت داروسازی فعلی از آن عبور می کند بحث کردیم.

با استفاده از بلاکچین بیشتر مشکلات حل می شود. برخی از بزرگترین استفاده از بلاکچین در داروخانه ، بهبود اصالت داروی برگشتی ، انطباق بهتر هنگام صحبت با داروهای حساس ، اتوماسیون و آزمایشات بالینی بهتر است. دو پیشرفت اخیر ، مدیریت موجودی کالا و داده های کارآزمایی بالینی است.

در حال حاضر نام های بزرگی در صنعت وجود دارند که از بلاکچین برای بهبود روند کار خود استفاده می کنند. در اینجا ، شرکت های داروسازی فرصت خوبی برای استفاده بهینه از بلاکچین دارند. در هر صورت ، اگر شما فقط یک تازه کار هستید و می خواهید در مورد فناوری بلاکچین بیشتر بدانید ، اکنون دوره رایگان بلاکچین ما را بررسی کنید!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector