Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

بلاکچین چه مشکلاتی را حل می کند؟

بلاکچین می تواند بسیاری از مشکلات دنیای واقعی را حل کند و مدل تجاری و ساختار اقتصادی بهتری را برای همه ما ارائه دهد. بیایید این مشکلات و راه حل های احتمالی blockchain را بررسی کنیم.

ما بیشتر عادت داریم که در مورد بلاکچین همراه با بیت کوین و ارز رمزنگاری شده بشنویم. با این حال ، کاربرد آن بسیار فراتر از دارایی های دیجیتال است. در واقع ، بلاکچین یکی از مخل ترین و انقلابی ترین فن آوری های عصر ما است.

بر اساس گزارش ها ، هزینه های جهانی برای بلاکچین افزایش می یابد و انتظار می رود تا سال 2023 از 15.9 میلیارد دلار عبور کند.

علاوه بر این ، تقریباً هر بخش صنعتی به دنبال استفاده از فناوری بلاکچین و بهره مندی از مزایای آن است. این کار برای شرکت های مورد انتظار fintech ، حتی صنایع رسانه ای و مراقبت های بهداشتی آغاز می شود.

بنابراین ، چه عواملی باعث ایجاد بلاکچین در این نیروی عظیم می شود؟ خوب ، به منظور مطالعه این مقاله ، ما لیستی را تهیه کرده ایم که برخی از مشکلات دنیای واقعی و اینکه بلاکچین راه حل های موثر و کارآمد ارائه می دهد را پوشش می دهد. بیشتر از این ، ما همچنین خواهیم فهمید که بلاکچین اصلی مشکل برای حل آن چیست?

اکنون ثبت نام کنید: دوره Blockchain رایگان

Contents

مشکلاتی که بلاکچین حل می کند: بلاکچین چیست?

همانطور که نام شما را به فکر فرو می برد ، بلاکچین چیزی بیشتر از یک زنجیره بلوک نیست – حداقل از لحاظ تئوری. “بلوک ها” در اینجا اطلاعات دیجیتالی را نشان می دهد که با استفاده از هش رمزنگاری بلوک قبلی به بلوک های دیگر متصل یا “زنجیر” می شوند.

این ساختار منحصر به فرد آن را بسیار ایمن و مقاوم در برابر هر نوع تغییر داده می کند و بیشتر موارد کاربرد آن در همین قسمت است.

اول و مهمترین ، شما باید توجه داشته باشید که هیچ مرجع اصلی حاکم بر بلاکچین وجود ندارد. این امر آن را به سیستمی کاملاً دموکراتیک تبدیل می کند. در مرحله بعد ، از آنجا که اطلاعات ارائه شده تغییرناپذیر است ، می توان آن را به راحتی به اشتراک گذاشت و برای عموم آزاد کرد و سطح شفافیت بی نظیری را فراهم آورد.

این دو عامل باعث می شود بلاکچین به معنای واقعی کلمه بزرگترین مورد بعدی از زمان ورود اینترنت باشد. اما بلاکچین چه مشکلاتی را حل می کند و آن را محبوب و پیشگام می کند?

خوب ، در اینجا چند نمونه از مشکلات دنیای واقعی که بلاک چین حل می کند وجود دارد. بنابراین بدون زحمت بیشتر ، بیایید شروع کنیم:

در اینجا با اصول زنجیره بلوک بیشتر آشنا شوید: بلاکچین برای مبتدیان: راهنمای شروع کار.

10 مشکل برتر دنیای واقعی که بلاک چین حل می کند


اکنون که به درک اساسی از بلاکچین و چگونگی عملکرد آن رسیده اید ، به سرعت برخی از مشکلات دنیای واقعی را مرور می کنیم و می توان از این فناوری انقلابی برای حل آنها و ارائه راه حل ها استفاده کرد. ما همچنین خواهیم فهمید که مشکل اصلی بلاکچین برای حل آن چیست?

1. پرداخت های مرزی

مشکل: حداقل این که وضعیت فعلی پرداخت های بین المللی از طریق کانال های بانکی بسیار سریع است. این یک فرآیند چند مرحله ای است که واسطه های زیادی را درگیر می کند. علاوه بر این ، هر مرحله از این فرآیند زمان زیادی را می گیرد و همچنین به مبلغ هنگفتی نیاز دارد.

در واقع ، طبق اعلام بانک جهانی ، متوسط ​​هزینه معاملات پرداختی در سراسر جهان حدود 7 درصد است. آن خیلی زیاد است!

چگونه بلاکچین مشکلات را حل می کند

بلاکچین با قطع هر واسطه و روشهای طولانی به ساده سازی کل فرایند کمک می کند ، در نتیجه بار تأخیرهای زمانی غیرضروری.

با استفاده از دفتر توزیع امن و پیچیده آن ، پس از ثبت معامله ، پرداخت تقریباً بلافاصله به طرف گیرنده منتقل می شود. از آنجا که معامله قابل برگشت یا تغییر نیست ، همچنین پاسخگویی و امنیت بهتری نسبت به سیستم فعلی به کار رفته تضمین می کند.

طبق گفته Deloitte ، برای معاملات انجام شده با استفاده از بلاکچین ، طرفین درگیر حدود 40٪ تا 80٪ هزینه حواله کمتر از روش های سنتی دارند. نه تنها این ، بلکه کل معاملات به جای اینکه روزها صبر کنید ، در مدت زمان 4 تا 6 ثانیه پردازش و تکمیل می شوند.

و هنگامی که مزایای امنیت و شفافیت بیشتر را در ترکیب قرار دهید ، بلاکچین مطمئنا راه حل بهتری برای معاملات پولی جهانی است.

چه کسی در حال حاضر برای این منظور از بلاکچین استفاده می کند?

در حال حاضر ، دسته ای از شرکت های fintech برای حل این مشکل از بلاکچین استفاده می کنند. نام های قابل توجه در این زمینه عبارتند از:

دایره: به کاربران امکان می دهد تا با خیال راحت پول (چندین ارز پشتیبانی شده) را به بیش از 29 کشور منتقل کنند.

موج دار شدن: به بانک ها ، ارائه دهندگان پرداخت و صرافی های دارایی دیجیتال برای ارسال و دریافت پول در سطح جهانی ، سریع و با حداقل هزینه های حواله کمک می کند.

تجارت ما: WeTrade یک پلت فرم دیجیتالی نوآورانه ارائه می دهد که بانک ها و مشاغل را قادر می سازد تا در سراسر اروپا با همکاری مشترک ، فرصت های امن ، شفاف و مناسب را ارائه دهند.

آیا می خواهید در مورد فناوری بلاکچین بیشتر بدانید؟ اکنون راهنمای نهایی تعاریف بلاکچین ما را بررسی کنید!

2. مدیریت زنجیره تأمین

مشکل: مدیریت زنجیره تأمین به برنامه ریزی و اجرای کلیه فرایندهای مرتبط منجر به استقرار محصول نهایی اشاره دارد. به طور کلی ، این یک شبکه از نهادها است – افراد یا مشاغل که از تأمین کنندگان مواد اولیه شروع می شوند ، مستقیم به تولید کنندگان محصول و سپس به توزیع کنندگان منتقل می شوند..

یک زنجیره تأمین بهینه شده با کاهش فعالیت های تقلبی و هزینه های سربار ، حداکثر بهره وری را تضمین می کند. همانطور که می توانید تصور کنید ، اجرای این امر در دنیای واقعی یک کار شلوغ واقعی است. تلاش های اتوماسیون با استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین انجام شده است ، اما بلاکچین قول می دهد در این زمینه تغییر دهنده بازی باشد. بنابراین ، این یکی از مشکلات دنیای واقعی است که توسط بلاکچین حل شده است.

چگونه بلاکچین مشکلات را حل می کند

یکی از مزایای کلیدی که بلاک چین برای مدیریت زنجیره تأمین به همراه دارد ، قابلیت همکاری است.

شفافیت در اشتراک داده ها اطمینان حاصل می کند که همه در یک صفحه هستند – از تولیدکنندگان گرفته تا خرده فروشان ، فروشندگان و حتی پیمانکاران. به نوبه خود ، این امر به کاهش هرگونه درگیری و تاخیر در عملیات کمک می کند.

علاوه بر این ، از آنجا که همه محصولات می توانند در زمان واقعی ردیابی شوند ، خطرات ناشی از جابجایی یا گیر افتادن کالاها در زنجیره تأمین را کاهش می دهد.

و اگر این همه نباشد ، بلاکچین مقیاس پذیری را در سطوح غیر قابل تصور ارائه می دهد ، با پایگاه های داده بزرگ از چندین مکان در سراسر جهان. این بدان معناست که مهم نیست کسب و کار شما چقدر بزرگ باشد یا گستردگی آن در سراسر جهان ، با استفاده از بلاکچین ، شما قادر خواهید بود زنجیره تأمین خود را بدون زحمت مدیریت کنید..

چه کسی در حال حاضر برای این منظور از بلاکچین استفاده می کند?

چند نمونه از شرکتهایی که از بلاکچین برای مدیریت کارآمد زنجیره تأمین استفاده می کنند:

مبدا ریلی: آنها یک پروتکل تبادل داده را ارائه می دهند که می تواند توسط زنجیره های تامین به هم پیوسته مورد استفاده قرار گیرد.-

Openport: یک بستر Blockchain حمل و نقل و حمل و نقل را به طور مستقیم متصل می کند ، که باعث کاهش هزینه و بهینه سازی مدیریت زنجیره تامین می شود.

Walmart: Walmart ، یکی از بزرگترین مغازه های خرده فروشی ، از زنجیره بلوکی برای بهبود زنجیره تأمین خود استفاده می کند.

درباره چگونگی تبدیل بلاکچین در تجارت مالی اکنون بخوانید!

3. مسایل مسئولیت پذیری با قراردادهای سنتی و توافق نامه ها

مشکل: در هسته اصلی آن ، ما قراردادها و توافقاتی را ایجاد می کنیم زیرا در میان طرف های معامله عدم اعتماد وجود دارد. در نتیجه ، ما این مراحل قانونی ایجاد قراردادها را طی می کنیم ، یک فرآیند چند مرحله ای که شامل احزاب بیشتر و تعداد زیادی تن از مدارک است..

در نتیجه وقت و هزینه زیادی صرف واسطه ها می شود. فقط تصور کنید آخرین باری که شما قرارداد خود را ایجاد کرده اید و چه مقدار پول باید برای ایجاد همه این مدارک نظارتی به وکیل خود پرداخت کنید ، یا اینکه چقدر زمان صرف رانندگی در مرکز و شهر برای جمع آوری همه امضاها کرده اید..

حتی اگر ما این را به عنوان یک قاعده و بخشی از ایجاد قراردادها و توافقات در نظر بگیریم ، با استفاده از فناوری بلاکچین ، به ویژه قراردادهای هوشمند ، می توان از همه این مشکلات جلوگیری کرد..

بنابراین ، این یکی از مشکلات دنیای واقعی است که توسط بلاکچین حل شده است.

چگونه بلاکچین مشکلات را حل می کند

خوب ، بلاکچین ها اجازه می دهد چیزی به نام Smart Contracts ، یک راه حل هوشمندانه و جایگزین آینده برای قراردادها و قراردادهای سنتی باشد. بنابراین سوال واضح بعدی این خواهد بود که قرارداد هوشمند چیست؟?

خوب ، یک قرارداد هوشمند در واقع چند خط کد است که می توانید در Blockchain ذخیره کنید. این موارد برای اجرای برخی اقدامات برنامه ریزی شده اند – در حالت ایده آل ، پردازش یک معامله به محض تحقق شرایط و ضوابط مشخص شده در خطوط کد.

اکنون ، از آنجا که قراردادهای هوشمند در زنجیره بلوک ذخیره شده است ، نمی توان شرایط و ضوابط را تغییر داد یا دستکاری کرد. علاوه بر این ، همه چیز باز و در دسترس عموم است ، که امکان شفافیت بیشتر را فراهم می کند.

چه کسی در حال حاضر برای این منظور از بلاکچین استفاده می کند?

تعداد زیادی از شرکتهای نوپا و استارتاپی وجود دارند که قبلاً در ازای توافقات سنتی قراردادهای هوشمندی را اتخاذ کرده اند. در اینجا چند ذکر قابل توجه وجود دارد:

Tradelanse: با تخفیف توافقات و قراردادهای سنتی به دیجیتالی کردن زنجیره تأمین کمک می کند.

Tradeix: Tradeix در حال بازنویسی سرمایه سرمایه در گردش و تجارت با استفاده از بلاکچین است. آنها برای سرمایه گذاران جایگزین ، بانک ها ، ارائه دهندگان ارزش افزوده و غیره ارزش فراهم می کنند!

در مورد تأثیر بلاکچین در دولت کنجکاو هستید؟ در حال حاضر راهنمای ما در مورد بلاکچین را برای دولت ببینید!

4. سرقت هویت 

مشکل: در هسته اصلی خود ، هویت شما چیزی بیش از مجموعه ادعاهایی نیست که شما را به عنوان یک شخص مورد توجه قرار می دهد. این شامل اطلاعات مربوط به محل زندگی شما ، شماره گذرنامه ، گواهینامه رانندگی ، شماره تأمین اجتماعی و غیره است. همه اینها نقاط داده ای هستند که توسط دولت ها استفاده می شوند و در پایگاه های داده متمرکز ذخیره می شوند.

یک بازیگر بد می تواند به طور بالقوه یکی از این اسناد را بدست آورد و استفاده از برخی نقص های امنیتی ، هویت شما را می دزدد. اکنون آنها می توانند از هویت شما برای دستیابی به مزیت های مالی و یا کسب اعتبار به نام شما استفاده کنند. این یک مشکل جدی است! در حقیقت ، بسیاری از جنایتکاران برای ارتکاب جنایات و رهایی از آن ، هویت شخص مرده را نیز می دزدند. بنابراین ، این یکی از مشکلات دنیای واقعی است که توسط بلاکچین حل شده است.

چگونه بلاکچین مشکلات را حل می کند

بلاکچین یک راه حل جدید برای حل مشکل ارائه می دهد. در یک سیستم عامل غیرمتمرکز ، به یک کلید خصوصی و یک کلید عمومی دسترسی پیدا می کنید. کلید عمومی در دسترس عموم قرار می گیرد.

و به دلیل ماهیت باز و شفاف بلاکچین ، همه می توانند به سوابق عمومی شما دسترسی پیدا کنند. با این حال ، این امنیت مشخصی را ارائه می دهد زیرا هیچ کس نمی تواند داده های شما را تغییر دهد یا ویرایش کند.

اکنون درصورتی که بخواهید به داده های شخصی خود دسترسی پیدا کنید یا مجوز ارائه دهید ، می توانید از کلید خصوصی خود برای تأیید هویت خود استفاده کنید. این یک روش ساده است اما امنیت زیادی را نسبت به سرقت محدود هویت که امروزه انجام می شود ، فراهم می کند.

چه کسی در حال حاضر برای این منظور از بلاکچین استفاده می کند?

یک تن از استارت آپ های جدید Blockchain در اطراف مدیریت هویت ظاهر شده اند. در اینجا چند مورد قابل توجه است:

اعتبار سنجی: این شرکت از فناوری Blockchain برای ارائه راه حل های شناسایی دیجیتال ، از جمله یک سرویس امضای الکترونیکی جامع استفاده می کند. خدمات آنها در تلاش است تا خدماتی ساده و مقرون به صرفه ارائه دهد که امنیت کلاس بالا را نیز ارائه دهند.

NewBanking: NewBanking به کاربران امکان می دهد بدون نگرانی در مورد از دست دادن یا فدا کردن اطلاعات حساس خود ، هویت خود را از طریق وب به اشتراک بگذارند.

Sovrin: Sovrin اولین شبکه هویت خودمختار (SSI) جهان را ارائه می دهد.

وارد کردن: Uport به شما امکان می دهد تا یک اکوسیستم قابل اعتماد را بسازد و به مشتریان و شرکای خود راهی برای انجام معاملات ایمن ارائه دهد.

همچنین بخوانید: Blockchain برای هویت دیجیتال

5. مدیریت و محافظت از داده های بیمار در سازمان های مراقبت های بهداشتی

مشکل: سیستم های مراقبت های بهداشتی فعلی از سیستم های متمرکز برای ثبت و مدیریت داده های بیمار استفاده می کنند. اینها می توانند از امنیت کمتری برخوردار باشند و در معرض اطلاعات غلط قرار گیرند.

موارد متعددی از نقض داده ها در بیمارستان ها وجود داشته است که داده های بیمار مانند اطلاعات کارت اعتباری و سوابق آزمایش ژنومی به سرقت رفته است. در حقیقت ، در فاصله سال های 2009 تا 2017 ، بیش از 176 میلیون پرونده بیمار به دلیل نقض داده ها به خطر افتاده است.

علاوه بر این ، وضعیت فعلی ارتباط بین بیمارستانی داده های بیمار کاملاً آشفته است. بسیاری از اوقات بیماران تصمیم می گیرند بیمارستان ها را تغییر دهند. گاهی اوقات ، به دلیل موارد اضطراری ، آنها در یک شبکه متفاوت در بیمارستانها بستری می شوند.

اکنون ، از آنجا که سیستم فعلی امکان جابجایی سریع و آسان سوابق بیمار را از ارائه دهنده خدمات مراقبت های اولیه آنها فراهم نمی کند ، اکنون آنها مجبور به ایجاد یک پرونده پزشکی جدید می شوند که این یک اتلاف وقت و همچنین هزینه است.

چگونه بلاکچین مشکلات را حل می کند

بلاکچین می تواند به ایجاد یک گزارش غیرمتمرکز از داده های بیمار کمک کند که برای دسترسی به همه بیمارستان ها شفاف و عمومی باشد. علاوه بر این ، هیچ راهی برای تخریب داده ها وجود ندارد ، بنابراین کل مشکل ارتباط بین بیمارستانی حل شده است.

بعدی امنیت می آید. علیرغم شفاف بودن و عمومی بودن ، بلاکچین همچنین می تواند با پنهان کردن هویت خود با کدهای امن که از تمام اطلاعات حساس شما محافظت می کند ، به حفظ اطلاعات شما کمک کند در صورت نیاز و حتی لازم بودن ، شما باید یک کلید خصوصی تهیه کنید و فقط در این صورت است که اطلاعات در دسترس خواهد بود.

چه کسی در حال حاضر برای این منظور از بلاکچین استفاده می کند?

بسیاری از شرکت ها بلاکچین را در بخش بهداشت و درمان به کار می گیرند تا مدیریت و امنیت بیشتری را برای داده های بیمار فراهم کنند. در اینجا چند نام قابل توجه وجود دارد:

هوش مصنوعی: این شرکت راه حل های Blockchain را برای کمک به شرکت های مراقبت های بهداشتی در مدیریت حجم عظیم داده های بیمار به طور ایمن و ایمن ارائه می دهد.

زنجیره پزشکی: به حفظ یکپارچگی سوابق بهداشتی کمک می کند. پزشکان ، بیمارستان ها و آزمایشگاه ها می توانند اطلاعات بیمار را درخواست کنند ، اما هویت بیمار همچنان در امان مانده و از منابع خارجی محافظت می شود.

اکنون ثبت نام کنید: دوره حرفه ای Blockchain Professional (CEBP)

6. حق چاپ دیجیتال و دزدی دریایی

مشکل: آیا می دانید صنعت فیلم و تلویزیون ایالات متحده سالانه به دلیل نقض حق چاپ ، 71 میلیارد دلار ضرر می کند؟ خانه های بزرگ رسانه ای مانند سونی و دیگران به طور مداوم در حال جنگ قانونی علیه دزدی دریایی و توزیع غیرقانونی رسانه ها هستند.

اما چرا این صنایع این همه رنج می برند?

خوب ، شما متعجب خواهید شد اگر یاد بگیرید که صنایع رسانه ای ، به ویژه صنعت موسیقی ، هنوز از سیستم های قدیمی و مدل های تجاری استفاده می کنند که مربوط به محبوبیت قالب چاپ سخت بود. این سیستم در دنیای اینترنت مهارت ندارد.

به همین دلیل است که چند بازیکن منتخب از آن روند دیجیتالی شدن استقبال کرده و در حال حاضر بر بازار جریان تسلط دارند.

چگونه بلاکچین مشکلات را حل می کند

بلاکچین می تواند به هنرمندان و خالقان کمک کند تا فراداده محتوای خود مانند مهر زمان و حقوق IP (مالکیت معنوی) را در دفترهای ثابت تغییر دهند..

اکنون ، سازنده می تواند با خیال راحت محتوای خود را در بازار آزاد عرضه کند اما بلافاصله از نقض حق نسخه برداری مطلع می شود و بنابراین ، مراحل قانونی را طی می کند.

علاوه بر این ، بلاکچین می تواند هر زمان دسترسی به محتوای مورد استفاده یا استفاده از آن را ضبط کند. این یک نوع ردیابی شفاف در زمان واقعی ایجاد می کند ، که همچنین امکان مکانیسم های قیمت گذاری مبتنی بر مصرف را فراهم می کند ، که برای مصرف کننده بهتر خواهد بود.

تا آنجا که به معاملات مربوط می شود ، قراردادهای هوشمند می تواند تنظیم شود تا تسهیلات پرداخت خرد بین مصرف کننده و سازنده را فراهم کند.

چه کسی در حال حاضر برای این منظور از بلاکچین استفاده می کند?

یکی از برجسته ترین نام ها در صنعت که بطور فعال درگیر ایده بلاکچین برای DRM است ، سونی است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این 50 شرکت برتر با استفاده از فناوری بلاکچین را بررسی کنید.

7. سیستمهای دولتی و بخشهای عمومی

مشکل: اکثر دولتهای محلی و بخشهای عمومی در سراسر دنیا برای تمام فرآیندهای خود به روشها و سیستمهای قدیمی اعتماد می کنند ، که کند ، گران است و فضا را برای فساد ایجاد می کنند..

به عنوان مثال ، نقض داده های داخلی می تواند داده های حساس در مورد دولت های در معرض خطر را ارائه دهد. در ادامه فرایندهای پرمشغله ای وجود دارد که زمان زیادی را به خود اختصاص می دهند و هزینه ها را نیز افزایش می دهند.

بعلاوه ، یک سیستم متمرکز ، فضای زیادی را برای سو abuse استفاده و فساد از درون فراهم می کند. این می تواند منجر به افزایش بی اعتمادی بین دولت و مردم آن شود ، که به طور معمول به معنای مشکلات بیشتر در دولت است.

چگونه بلاکچین مشکلات را حل می کند

اول از همه ، مدل های دولتی مبتنی بر بلاکچین به مشاغل ، دولت ها و اشخاص اجازه می دهد تا با خیال آسوده کامل منابع را در دفتر توزیع شده به طور ایمن تقسیم کنند. از آنجا که ساختار تغییرناپذیر است ، لازم نیست نگران تقلب یا دستکاری داده باشید.

ثانیا ، به دنبال ماهیت غیرمتمرکز بلاکچین ، باعث شفافیت بیشتر عملیات دولت می شود ، در نتیجه اعتماد مردم به سیستم را تقویت می کند.

سرانجام ، با استفاده از قراردادهای هوشمند ، بسیاری از کارهای پرمشغله می توانند خودکار شوند ، که می توانند روند کار را ساده کنند ، به کاهش زمان و هزینه کمک می کنند.

چه کسی در حال حاضر برای این منظور از بلاکچین استفاده می کند?

دبی قرار است یکی از اولین شهرهای جهان باشد که سیاست بلاکچین را اعمال می کند. این کار دولت آنها را قادر می سازد تا جایی که ممکن است معاملات را با استفاده از بلاکچین تسهیل کند.

بیشتر بخوانید: 6 ویژگی کلیدی Blockchain که باید درباره آنها بدانید

8. سرمایه گذاری گسترده و جمع آوری سرمایه 

مشکل: سرمایه گذاری گسترده (Crowdfunding) روز به روز محبوب تر می شود زیرا مشاغل و شرکت های نوپا می توانند به راحتی نسبتاً ارزان و بدون عارضه سرمایه جمع کنند. همچنین شکل اصلی جمع آوری کمک مالی برای سازمانهای غیر انتفاعی بوده و هست.

اما با گفتن این موارد ، سیستم عامل های Crowdfunding با مشکلات زیادی روبرو هستند ، از سو from استفاده از سرمایه گذاران ، نگرانی های امنیتی و حتی معاملات غیرقانونی. همه اینها باعث ایجاد ترس در ذهن سرمایه گذاران می شود و آنها را از بسترهای سرمایه گذاری جمعی دور می کند.

به همین ترتیب ، هم سازمان ها و هم سرمایه گذاران به دلیل نحوه کار در حال حاضر با مشکل روبرو هستند.

چگونه بلاکچین مشکلات را حل می کند

سیستم های مبتنی بر بلاکچین امکان ایجاد اوراق بهادار یا سرمایه گذاری اولیه را فراهم می کنند. در اصل ، این به پیشنهادهای عمومی شبیه است که در آن یک شرکت یا شرکت تازه تاسیس توکن هایی صادر می کند که به عنوان سهم شرکت عمل می کنند ، اما بدون مبادله سهام.

کاربر می تواند نشانه ها را با استفاده از ارزهای فیات مانند USD خریداری کند و از این طریق از شرکت راه اندازی یا شرکت پشتیبانی کند.

چه کسی در حال حاضر برای این منظور از بلاکچین استفاده می کند?

تاکنون ، به معنای واقعی کلمه ، صدها شرکت از اوراق بهادار برای نیازهای خود برای جمع آوری کمک مالی استفاده کرده اند. پترو با جمع آوری بیش از 5 میلیارد دلار در مبارزات انتخاباتی خود موفق ترین گروه است.

همچنین بخوانید: 10+ موارد استفاده از بلاکچین سازمانی را باید بدانید

9. املاک و مستغلات

مشکل: وضعیت فعلی بازار املاک و مستغلات یک آشفتگی پیچیده است. به عنوان مثال ، اگر قصد خرید خانه جدیدی را دارید ، صرفاً داشتن پول برای خرید زمین کافی نیست.

این یک فرایند طولانی و طاقت فرسا است که شامل بسیاری از مدارک ، بررسی پیشینه و بسیاری از واسطه ها می شود. نیازی به گفتن نیست که این کار به هزینه بیشتری احتیاج خواهد داشت ، اما همچنین یک روند استرس زا است که وقت زیادی از شما خواهد خورد.

و سپس ترس از کلاهبرداری فروشنده وجود دارد – در ابتدا کسی ملکی را که متعلق به خود نیست می فروشد.

چگونه بلاکچین مشکلات را حل می کند

خوب ، شما می توانید دارایی و املاک و مستغلات خود را دیجیتالی کرده و در زنجیره بلوکی ذخیره کنید. این باعث تغییرناپذیر آن می شود ، بنابراین نمی توان در آن دستکاری کرد. بعلاوه ، هر معامله موفق برای منابع بعدی ذخیره می شود.

همه اینها باعث می شود که شخصی نتواند تقلب کند و دارایی شما را که متعلق به شما نیست بفروشد. به همین ترتیب ، به محض اینکه صاحب ملکی شوید ، در آنجا در بلاکچین ثبت می شود و قابل تغییر یا انکار نیست.

علاوه بر این ، با غیرمتمرکز بودن بلاکچین همراه با استفاده از قراردادهای هوشمند ، می توانید بسیاری از قانونمندی های وقت گیر را خودکار کرده و کل روند را ساده کنید.

چه کسی در حال حاضر برای این منظور از بلاکچین استفاده می کند?

در حال حاضر ، بسیاری از استارتاپ ها و شرکت ها از زنجیره بلوک استفاده می کنند تا انقلابی در بازار املاک و مستغلات ایجاد کنند. چند مثال عبارتند از:

پیشگویی: آنها یکی از اولین شرکتهایی هستند که استفاده از قراردادهای هوشمند را در خرید و فروش املاک و مستغلات معرفی کردند. اولین معامله ای که با استفاده از سیستم آنها انجام شد یک آپارتمان 60،000 دلاری در اوکراین بود.

PropertyClub: این یک شرکت نوپای مبتنی بر نیویورک است که یک پلتفرم مبتنی بر بلاکچین ارائه می دهد که در آن افراد می توانند با استفاده از قراردادهای هوشمند ، املاک و مستغلات را خریداری ، فروش و سرمایه گذاری کنند..

در مورد تأثیر بلاکچین در املاک و مستغلات کنجکاو هستید؟ در حال حاضر راهنمای ما در مورد بلاکچین را برای املاک و مستغلات بررسی کنید!

10. ورزش و ESports

مشکل: صنعت ورزش و ورزش از روش قدیمی برای درآمدزایی پیروی می کند. این شامل ایجاد کمپین هایی برای فروش بلیط های رویداد ، ایجاد اشتراک کانال برای نمایش یک بازی زنده و غیره است.

اگرچه این مدل در حال کار است ، اما بهینه سازی نشده است. به عنوان مثال ، این امر باعث ایجاد انگیزه در بینندگان برای نامزدی آنها نمی شود ، که این امر می تواند توجه بیشتری به ورزش و ورزش داشته باشد. علاوه بر این ، سرمایه گذاری جمعی در این صنعت کمی نادر است اما نویدبخش زیادی برای توانایی تولید ورزشکاران بر اساس عملکرد است..

با ورود بلاکچین به بازار همه این مسائل به راحتی حل می شوند.

چگونه بلاکچین مشکلات را حل می کند

خوب ، اول از همه ، بلاکچین می تواند برای ایجاد مدل های درآمد جدید با رمزگذاری تیم ها و معرفی برنامه های وفاداری استفاده شود. همچنین امکان ایجاد بازارهای جدید را فراهم می کند که در آن افراد می توانند در تیم های مورد علاقه خود شرط بندی کنند.

به همین ترتیب ، تک تک ورزشکاران می توانند گزینه های سرمایه گذاری جمعی را با استفاده از قراردادهای هوشمند برای شروع کسب درآمد برای ارائه عملکرد بهتر ، ایجاد کنند.

یک سیستم مبتنی بر بلاکچین حتی می تواند به تعامل و تعامل کاربر کمک کند ، سپس می تواند برای ایجاد برنامه های تشویقی برای ارتقا interaction تعامل و تعامل بیشتر مخاطبان استفاده شود..

چه کسی در حال حاضر برای این منظور از بلاکچین استفاده می کند?

گروهی از شرکت ها و شرکت های نوپا شروع به پیاده سازی بلاکچین می کنند تا به انقلابی در آینده ورزش و ورزش کمک کنند. چند ذکر نام آور:

SportyCo: این شرکت حمایت های مالی رمزنگاری را برای ورزشکاران ارائه می دهد.

PlayerTokens: این شرکت به بازیکنان کمک می کند تا مشارکت طرفداران را ارتقا دهند.

در مورد تأثیر بلاکچین در بیمه کنجکاو هستید؟ در حال حاضر به راهنمای ما در زمینه بلاکچین در بیمه مراجعه کنید!

بسته بندی کردن

بنابراین ، این نگاه سریع ما به برخی از مشکلات امروزی در بخشهای مختلف صنعت بود و اینکه چگونه فناوری Blockchain می تواند به حل این مسائل کمک کند. ما همچنین چند مورد از شرکت ها و استارتاپ های فعلی را ذکر کرده ایم که در حال استفاده از این فناوری هستند تا راه را برای آینده هموار کنند..

امیدواریم که این مطالعه به شما کمک کرده باشد درک و درک بهتری از بلاکچین داشته باشید. با این حال ، اگر هنوز در مورد برخی از مشکلات دیگری که بلاکچین حل می کند و چگونگی انجام آن س questionsالی دارید ، دوره رایگان بلاکچین ما را بررسی کنید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector