چگونه بلاکچین در رای گیری ایجاد اعتماد دیجیتال می کند؟

بلاکچین می تواند امنیت فوق العاده ای را برای سیستم رأی دهی فراهم کند. بیایید برای درک تأثیرات استفاده از بلاکچین برای تمرکز زدایی از سیستم و اینکه آیا امکان ایجاد شفافیت در رأی دادن وجود دارد ، عمیق تر فرو برویم.

اگرچه بیشتر زندگی مدرن ما در حال حاضر دیجیتالی است ، اما در انتخابات هنوز از آرا-کاغذی استفاده می شود. با این حال ، با قرن جدید ، کارشناسان نوید زیادی در رای گیری الکترونیکی دادند که می تواند روند دیجیتالی شدن در این بخش را تسریع کند.

اما امنیت سیستم رأی گیری دیجیتال کاملاً شکننده است و تا حد قابل توجهی نیست. سیستم رأی گیری در حال حاضر به حال خود با بسیاری از فسادها دست و پنجه نرم می کند ، بنابراین با در نظر گرفتن یک سیستم شکننده دیگر ، این وضعیت بهتر نخواهد شد.

بنابراین ، بلاکچین می تواند به عنوان پایه اصلی توسعه سیستم رای گیری جدید باشد که می تواند باعث افزایش مشارکت رای دهندگان و تقویت مجدد دموکراسی شود. در واقعیت ، در حال حاضر چند برنامه رأی گیری بلاکچین در حال توسعه است که می تواند به بسیاری از مسائل رسیدگی کند.

ما به طور کامل به مشکلات موجود بخش و چگونگی ارائه بلاکچین برای حل آنها می پردازیم.

اکنون ثبت نام کنید: دوره Blockchain رایگان

بلاکچین در رأی گیری: مشکلات سیستم رأی دهی

چرا واقعاً به سیستم رأی گیری مبتنی بر بلاکچین احتیاج داریم؟ خوب ، عناصر بسیاری در هر نوع رأی گیری بازی می کنند – خواه انتخابات دولتی باشد یا رأی دادن در داخل یک شرکت. شما باید بفهمید که در اینجا چه چیزی در معرض خطر است ، بنابراین تنش در احزاب رای دهنده همیشه ناپایدار خواهد بود. به همین دلیل امنیت کلی سیستم ها همیشه در معرض خطر است و باعث ایجاد سایر موارد می شود. بیایید بررسی کنیم که اینها چیست –

استفاده از برگه های رأی گیری کاغذی

یکی از مشکلات اساسی سیستم رأی گیری امروز استفاده از رأی گیری های کاغذی است. اگرچه ما در بسیاری از جنبه های زندگی خود از فناوری استفاده می کنیم ، اما این بخش عمده هنوز از یک سیستم قدیمی استفاده می کند که برای چندین نسل ادامه داشته است. در حقیقت ، مسئله اوراق رای گیری این است که بسیار آسیب پذیر است. هر حزب دیگری می تواند از این مزیت استفاده کند و آرا their خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

بیشتر اینکه ، آنها به راحتی قابل ثبت یا تغییر هستند. بنابراین ، حتی اگر مدیریت حداکثر امنیت خود را ارائه دهد ، بازیکنان بد سیستم می توانند برگه های رای گیری را بگیرند و اطمینان حاصل کنند که رای گیری به نفع آنها است.

افزایش میزان فساد

همانطور که قبلاً می دانید سیستم رای گیری پر از فساد است. بسیاری از احزاب می توانند به تیم مدیریتی رشوه دهند تا در پیروزی آنها رأی دهند.


اما فقط در اینجا متوقف نمی شود. حتی افراد می توانند به مدیریت رأی دادن به امید دریافت درآمد بالا برای فروش خدمات خود به حزبی که مایل به پرداخت کل است.

این یک رویکرد بسیار زننده است. متأسفانه ، میزان فساد فقط در حال افزایش است. از آنجا که سیستم عدالت نمی تواند از پس رسیدگی به این مسئله برآید ، بازیکنان بد می توانند به راحتی از پس آن برآیند. بنابراین ، ما هرگز شاهد رأی دادن یا انتخاب دموکراسی عادلانه نیستیم.

بدیهی است که این سیستم استثنائاتی نیز دارد. اما بیشتر سیستم رأی گیری دولت کم و بیش فاسد است.

کمبود کارگر نظرسنجی

مسئله مهم دیگر کمبود کارگران نظرسنجی است. خواهید دید که رای گیری در ایالات متحده غیرنظامیانی را به خود اختصاص می دهد که هویت رأی دهندگان را بررسی می کنند ، آنها را بررسی می کنند ، واجد شرایط بودن را تأیید می کنند یا مشکلات فنی را برطرف می کنند. در واقع ، این یک نقش پرتنش است که باید در زمان انتخابات انجام شود زیرا میلیون ها نفر به طور هم زمان وجود دارند.

بیشتر از این ، شما همچنین نیاز به افراد توانایی برای حل همه این مشکل را دارید. هیچ راهی وجود ندارد شما می توانید افراد تصادفی را برای انجام این کار استخدام کنید. متأسفانه به سختی می توان کارگران نظرسنجی را با مهارت های مناسب پیدا کرد. علاوه بر این ، شما همچنین باید اطمینان حاصل کنید که همه این کارگران صادق هستند و در رای گیری با هیچ حزب سیاسی ارتباط ندارند.

انتظار طولانی مدت

با افزایش تعداد افراد در جهان ، مدیریت آنها دشوارتر می شود. امروزه ، افراد بیشتری به حق رأی خود علاقه مند هستند ، که بسیار عالی است ، اما می تواند به سرعت مدیریت رأی گیری با کارمندان کوتاه مدت را تحت فشار قرار دهد. در حقیقت ، رای دهندگان زمان انتظار طولانی را دوست ندارند. اما کمبود کارگران کافی برای نظرسنجی می تواند باعث طولانی شدن زمان انتظار شود.

این نه تنها مردم را دلسرد می کند ، بلکه مانع از بدست آوردن همه آرا precious گرانبها در زمان مقرر می شود. به عنوان مثال ، ساعات طولانی انتظار می تواند افراد شاغل را به رای دادن علاقه مند کند. همچنین ، اگر اکثریت مردم در رأی گیری شرکت نکنند ، نتایج واقعی آنچه مردم یک کشور می خواهند را منعکس نمی کند.

همچنین بخوانید: تعریف Blockchain: معنای واقعی فناوری Blockchain

عدم شفافیت

مسئله دیگر رازداری در مورد سیستم رای گیری است. از موقعیت های مدیریتی گرفته تا آراing انداختن ، افراد توده ای تا زمانی که مرجع اعلام نکند ، به نتایج دسترسی ندارند. بدیهی است ، همانطور که مرجع متمرکز آن را کنترل می کند ، شهروندان نمی توانند به نتایج اطمینان کامل داشته باشند. بیشتر از آن ، سطح پنهان کاری در هر مرحله نیز فرصتی برای دستکاری آراures را تضمین می کند.

بنابراین ، این سیستم در کل مراحل نیاز به شفافیت دارد. در واقع ، این امر به شهروندان کمک خواهد کرد تا ایمان بیشتری به سیستم داشته باشند و آنها اعتماد خود را به دولت آغاز خواهند کرد. بیشتر از آن ، همچنین یک انتخابات صلح آمیز را تضمین می کند.

ضعف مدیریت عملیات رای گیری

خوب ، مدیریت عملیات رأی گیری در حال حاضر وضعیت خوبی ندارد. در اینجا عناصر زیادی در بازی هستند و هماهنگی همه آنها با هم یک تماس سخت است. به عنوان مثال ، شکست در برنامه ریزی ها ، خرابی های تولید و تدارکات می تواند صدمات خود را ببیند. اگر اقدامات پیشگیرانه نداشته باشید ، خیلی زود می تواند یک فاجعه بزرگ باشد.

بیشتر ، اشتباهات در برگه های رای گیری ، ورود دیرهنگام ، اشتباه در لیست رأی دهندگان ، کمبود امکانات ایستگاه رأی گیری و موارد دیگر از این دست مواردی است که مدیریت ضعیف رأی گیری نمی تواند از پس آنها برآید. به طور خلاصه ، سیستم یا مدیریت چندان قابل توجه نیست زیرا همچنان از مدلهای قدیمی استفاده می کند ، که در حال حاضر کافی نیست.

عدم مدیریت بحران

بیشتر مراکز رأی دهی برای رسیدگی به هر بحرانی مجهز نیستند. در واقع ، مدیران باید سریع واکنش نشان دهند و در صورت بروز هرگونه شرایط اضطراری ، مسائل را با سریعترین زمان ممکن حل کنند. در حقیقت ، مدیران رأی دهی باید آموزش های قبلی در مورد چگونگی کنترل شرایط را داشته باشند.

اما متأسفانه ، در بیشتر موارد ، آنها آموزش ندارند و نمی توانند در صورت نیاز به آن واکنش مناسبی نشان دهند. به عنوان مثال ، این موارد برخی از بحران های احتمالی در یک رای گیری است – عدم تحویل مواد حیاتی ، بلایای طبیعی ، ازدحام بیش از حد رای دهندگان ، خشونت یا مزاحمت و غیره. به همین دلیل است که استفاده از سیستم رأی گیری آنلاین می تواند سناریو را در اینجا تغییر دهد.

امنیت پایین در ایستگاه های رأی دهی

بدون تعمیر و نگهداری موثر ، ایستگاه های رای گیری نمی توانند امنیت کامل را در مراکز رای دهی فراهم کنند. در زمان انتخابات ، وضعیت می تواند خیلی زود تشدید شود. بیشتر از این ، همیشه نوعی از جمعیت اوباش وجود دارد که می تواند در هر نقطه خشونت ایجاد کند. بنابراین ، محافظت از همه کارکنان ، آراots و رأی دهندگان به مراکز رای دهی بستگی دارد.

با این حال ، جمعیتی از جمعیت و یا یک ضربه سیاسی می توانند به سرعت از کنترل خارج شوند. به همین دلیل ایستگاه های رای دهی به امنیت بیشتری احتیاج دارند و باید همیشه نیروهای امنیتی را درگیر کنند. با این حال ، تعداد جمعیت همیشه زیاد است و می تواند هر انتخابات مسالمت آمیز را پنهان کند.

آیا می خواهید بدانید که بلاکچین چگونه می تواند بر صنعت پرداخت تأثیر بگذارد؟ در حال حاضر راهنمای جامع ما در مورد بلاکچین در صنایع پرداخت را بررسی کنید!

افزایش تهدیدات سایبری

ممکن است احساس کنید که سیستم رای گیری با تهدید سایبری روبرو نیست ، اما سناریوی واقعی بسیار بدتر است. با توجه به تلفیق فناوری ، اکنون بسیاری از افراد همچنین می توانند به صورت آنلاین رای دهند. بنابراین ، این آرای آنلاین باید به درستی شمارش شوند و به فضای ذخیره سازی مناسب و خارج از دسترس دیگران نیاز دارند. با این حال ، دستکاری یا حذف آرا یک مشکل نگران کننده برای این نوع سیستم رأی گیری است.

از آنجا که فناوری پشت این سیستم های رأی دادن نمی تواند همه حملات سایبری را از بین ببرد ، بسیاری از بازیکنان بد می توانند سیستم را هک کرده و نتایج به خطر انداختن صداقت رای را تغییر دهند.

افزایش هزینه ها

نگهداری کلی رای گیری هزینه های زیادی را به دنبال دارد. حفظ جمعیت ، کارگر نظرسنجی ، کلیه محصولات ، برگه های رای گیری ، همه چیز یک فرآیند پرهزینه است. با استفاده از فناوری می توانید تمام این هزینه های اضافی را کاهش دهید. اما در بسیاری از موارد ، فرآیند ادغام فناوری می تواند هزینه سنگینی برای مردم داشته باشد.

به عنوان مثال ، برای ادغام فناوری جدید ، باید امکانات سخت افزاری را ادغام کنید ، نرم افزار امنیتی در دست داشته باشید و موارد دیگر. بنابراین ، اینها به هیچ وجه مقرون به صرفه نیستند.

عدم ادغام مناسب فناوری

همانطور که مشاهده می کنید ، سیستم رای گیری ممکن است در بسیاری از کشورها شامل فناوری باشد. با این حال ، هنوز مکان های زیادی در جهان وجود دارد که فناوری را در سیستم خود ادغام نمی کنند. بیشتر از این ، عدم یکپارچگی مناسب فناوری می تواند کارایی کلی عملکرد مراکز رای دهی را کاهش دهد. همچنین حفظ همه آرا فقط با منابع انسانی کاملاً غیرممکن است زیرا آنها مرتکب اشتباهات زیادی می شوند.

به همین دلیل اتوماسیون آنها و استفاده از فناوری مناسب در صورت لزوم راهی برای حل این مشکل است.

بیشتر بخوانید: بلاکچین در کشاورزی: ​​از موارد و مواردی استفاده کنید

سیستم رای گیری Blockchain چیست؟?

حال بیایید در مورد سیستم های رأی گیری بلاکچین صحبت کنیم. در حقیقت ، سیستم های رای گیری مبتنی بر بلاکچین تعداد زیادی برنامه کاربردی ارائه می دهند. این یک سیستم رأی گیری است که از اصول اصلی بلاکچین استفاده می کند.

به عنوان مثال ، این امر کاملاً غیرمتمرکز خواهد بود ، به طوری که هیچ مرجع متمرکز نمی تواند در سیستم رأی گیری دستکاری کند. بیشتر از این ، هر رأی دهنده هویت رأی دهنده خود را تأیید می کند.

این در واقع یک روش عالی برای تشخیص اینکه چه کسی واجد شرایط رای دادن است و چه کسی غیر مجاز است. در حقیقت ، اطمینان یا بررسی تک تک سندها در زمان رأی گیری یا انتخابات فرایند بسیار دشواری است. استرس همیشه زیاد است و بسیاری از افراد می توانند اشتباهات زیادی انجام دهند.

با این حال ، هنگامی که این کار را بصورت آنلاین انجام می دهید ، به طور خودکار کل روند را تأیید و ساده می کند. بنابراین ، باعث صرفه جویی در مقدار زیادی از زمان خواهد شد.

ویژگی دیگر تغییرناپذیری سیستم است. در سیستم رأی گیری بلاک چین ، وقتی رأی دهنده رأی می دهد ، آن رأی در دفتر ذخیره می شود. بهترین قسمت این است که دفتر تغییرناپذیر است. بنابراین ، به هیچ وجه کسی نمی تواند در صورت تمایل رای را تغییر دهد یا حذف کند. در واقع ، می تواند یکی از موضوعات اصلی – تقلب در رای گیری را از بین ببرد.

اکنون ثبت نام کنید: دوره حرفه ای Blockchain Professional (CEBP)

رای گیری بلاکچین چگونه کار می کند?

حتماً از خود می پرسید که روند رای گیری چگونه می تواند واقعاً کارساز باشد. بیایید مرحله به مرحله یک سیستم رای گیری مبتنی بر بلاکچین را مرور کنیم.

اول از همه ، شما باید به حوزه قضایی خود بروید و رأی دادن با تلفن همراه را درخواست کنید. اگر هماهنگ کننده انتخابات از طریق بلاکچین از روند رای گیری پشتیبانی می کند ، پس می توانید برگه رای خود را مستقیماً به دستگاه هوشمند خود برسانید.

در مرحله بعدی ، باید برنامه را بارگیری یا نصب کنید و حساب خود را ایجاد کنید.

پس از آن ، باید مراحل تأیید را طی کنید. در بسیاری از موارد ، این برنامه IP دستگاه یا بیومتریک تلفن شما را به حساب پیوند داده و تمام اطلاعات قابل مشاهده شما را حذف می کند. همچنین شناسه ملی شما را بررسی کرده و بررسی می کند که آیا واجد شرایط آن هستید.

همه کارها در این مرحله انجام می شود. پس از تأیید ، رای خود را در دستگاه دریافت خواهید کرد و می توانید با پین یا اطلاعات بیومتریک رای گیری کنید.

پس از اتمام رأی گیری ، نوعی تأیید دریافت می کنید که به تازگی رأی داده اید.

همانطور که می بینید ، بلاکچین به همین ترتیب می تواند در رأی دادن کار کند.

بلاکچین مزایای زیادی برای صنایع مختلف دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن ، به راهنمای ما در مورد مزایای فناوری بلاکچین مراجعه کنید.

کاربرد Blockchain در رای گیری

تسریع در روند ثبت نام

این یکی از برجسته ترین کاربردهای بلاکچین در رای گیری است. در واقع ، انجام مراحل ثبت نام در هر نوع رأی گیری زمان زیادی را صرف می کند. بیشتر از آن ، پیچیدگی ها و خطاهایی که در آن زمان مرتکب شده اند ، آن را حتی بدتر می کنند. باز هم ، چون همه این روند روی سیستم مبتنی بر کاغذ است ، فساد را باز می گذارد.

بنابراین ، بلاکچین بهترین فناوری برای مقابله با این مسئله است. در حقیقت ، بلاکچین کاملاً قادر است روند ثبت نام را تسریع کند ، جایی که انجام آن فقط چند دقیقه طول می کشد. بیشتر از این ، مردم مجبور نیستند برای ثبت نام برای رای دادن به هماهنگ کننده انتخابات مراجعه کنند. در واقع ، آنها می توانند این کار را از طریق سیستم عامل های آنلاین انجام دهند که به طور خودکار صحت اسناد را تأیید می کند.

تأیید هویت رأی دهنده

یکی دیگر از کاربردهای بلاکچین در رای گیری ، روند تأیید هویت رأی دهندگان است. در حقیقت ، اطمینان یا بررسی تک تک سندها در زمان رأی گیری یا انتخابات فرایند بسیار دشواری است. استرس همیشه زیاد است و بسیاری از افراد می توانند اشتباهات زیادی انجام دهند. بیشتر ، این جایی است که بیشترین فعالیت های غیرقانونی اتفاق می افتد زیرا افراد می توانند هویت رأی خود را تکرار کنند یا کمی آنها را تغییر دهند تا مانند یک رأی دهنده منحصر به فرد ظاهر شود.

اما با استفاده از بلاکچین ، این وضعیت کاملاً تغییر خواهد کرد. بلاکچین می تواند به ساده سازی بهتر این روند کمک کند. از آنجا که همه کارها را بصورت آنلاین انجام می دهید ، نیازی به اتلاف وقت نیست تا بتوانید شناسه خود را تأیید کنید. هماهنگ كنندگان انتخابات می توانند اطلاعات شما را از سكوی بدست آورند ، یا سكوی می تواند آنها را تأیید كرده و به شما اطلاع دهد كه شما یك رأی دهنده احتمالی هستید.

زیرساخت رای گیری غیرمتمرکز

زیرساخت های رای گیری امروز به طور گسترده متمرکز است. به همین دلیل تأثیرگذاری بر نتایج بسیار آسان است. در حقیقت ، سیستم متمرکز همیشه از مرجع بالاتری برخوردار است که می تواند از موقعیت خود سو mis استفاده کرده و نتایج را دستکاری کند. بنابراین ، اطمینان از اینکه صدور رأی 100٪ عادلانه باشد ، در هر شرایطی عملاً غیرممکن است.

با این حال ، رأی گیری الکترونیکی با استفاده از بلاکچین می تواند به رفع مشکلات کمک کند. به عنوان مثال ، بلاکچین می تواند بستر غیرمتمرکز خود را برای رای دادن ارائه دهد. در اینجا هیچ مرجعی متمرکز وجود ندارد که بتواند نتایج را دستکاری کند. بنابراین ، می توانیم اطمینان حاصل کنیم که انتخابات با استفاده از بلاکچین 100٪ عادلانه است.

افزایش شفافیت

همانطور که قبلاً می دانید ، از موقعیت های مدیریتی تا زمان رأی دادن ، افراد توده ای تا زمانی که مرجع اعلام نکند ، به نتایج دسترسی ندارند. بدیهی است ، همانطور که مرجع متمرکز آن را کنترل می کند ، شهروندان نمی توانند به نتایج اطمینان کامل داشته باشند. بیشتر از آن ، سطح پنهان کاری در هر مرحله نیز فرصتی برای دستکاری آراures را تضمین می کند. هیچ شفافیتی در سیستم وجود ندارد.

بنابراین رای گیری الکترونیکی با استفاده از بلاکچین این مسئله را برطرف می کند. هر آنچه در سیستم عامل اتفاق می افتد برای همه افراد قابل مشاهده است. بنابراین ، مردم توده ای می توانند در زمان واقعی ببینند که چه حزبی رأی می دهد. بنابراین ، شما می توانید یک بار برای همیشه پنهان کاری را از بین ببرید و یک انتخابات شفاف تر ایجاد کنید.

بیشتر بخوانید: بلاکچین در ساخت: راهنمای توانمندسازی صنایع

جلوگیری از تقلب در رای گیری

این مسئله تقلب در رای گیری است. در حقیقت ، سیستم رای گیری پر از فساد است. بسیاری از احزاب می توانند به تیم مدیریتی رشوه دهند تا در پیروزی آنها رأی دهند. اما فقط در اینجا متوقف نمی شود. حتی مردم می توانند به مدیریت رأی دادن به امید دریافت درآمد بالا برای فروش خدمات خود به حزبی که مایل به پرداخت این مبلغ است ، بپردازند. بنابراین ، دستکاری آرا ، دستکاری کارگران نظرسنجی یا حتی رأی گیری مضاعف می تواند در هر زمان رخ دهد.

اما با رای گیری الکترونیکی با استفاده از بلاکچین ، این وضعیت می تواند تغییر کند. در حقیقت ، بلاکچین می تواند از مسائل رای گیری مضاعف جلوگیری کند و اطمینان حاصل کند که یک رای دهنده تنها یک فرصت برای رای دادن دارد. علاوه بر این ، این امر همچنین هرگونه درگیری شخص ثالث را از بین می برد و رأی گیری بدون دستکاری را ایجاد می کند.

امنیت سایبری بهتر

با توجه به تلفیق فناوری ، اکنون بسیاری از افراد همچنین می توانند به صورت آنلاین رای دهند. بنابراین ، این آرای آنلاین باید به درستی شمارش شوند و به فضای ذخیره سازی مناسب و خارج از دسترس دیگران نیاز دارند. با این حال ، دستکاری یا حذف آرا یک مشکل نگران کننده برای این نوع سیستم رأی گیری است. در اکثر موارد ، این فناوری ها نمی توانند امنیت کاملی را که مورد نیاز است فراهم کنند.

بنابراین ، زمان آن رسیده است که برنامه رأی گیری بلاکچین بازی را افزایش دهد. در حقیقت ، بلاکچین کاملاً مشکل را حل می کند زیرا می تواند از هر حمله خارجی یا داخلی جلوگیری کند. بیشتر از این ، برنامه های بسیاری وجود دارد که می توانند در برابر حملات DDoS نیز مبارزه کنند. بنابراین ، این یک مزیت عظیم برای جامعه اقشار و شهروندان یک کشور است.

مدیریت عملیات بهتر رای گیری

مدیریت عملیات رأی دادن مسئولیت بزرگی است و بسیاری از آنها به طور کامل از آن پیروی نمی کنند. در اینجا عناصر زیادی در بازی هستند و هماهنگی همه آنها با هم یک تماس سخت است. به عنوان مثال ، شکست در برنامه ریزی ها ، خرابی های تولید و تدارکات می تواند صدمات خود را ببیند. اگر اقدامات پیشگیرانه نداشته باشید ، خیلی زود می تواند یک فاجعه بزرگ باشد.

بنابراین ، استفاده از برنامه رأی گیری مبتنی بر بلاکچین می تواند به مدیریت همه مشکلات از یک مکان واحد کمک کند. این یک روش خوب برای ردیابی فرآیندها و اطمینان از این است که همه چیز طبق برنامه پیش می رود. در اینجا ، دولت می تواند از دستگاه های اینترنت اشیا برای ردیابی استفاده کند. بنابراین ، این یک مزیت عظیم برای همه است.

شمارش سریعتر آرا

برگه های رای گیری یک روش قدیمی در آرا دادن است. بیشتر ، وقتی میلیون ها و میلیون ها نفر درگیر شوند ، شمارش آرا برای انجام آن ممکن است به سن و سالی نیاز داشته باشد. فقط در ایالات متحده امریکا چندین روز طول می کشد تا آرا را در ایالت های مختلف بشمارید. در حقیقت ، این تاخیر زمانی وضعیت را بدتر می کند و همچنین زمینه را برای دستکاری نتیجه نهایی فراهم می کند.

بنابراین ، استفاده از بلاکچین در رأی گیری یک افزودنی فوق العاده برای حل مشکلات است. در حقیقت ، بلاکچین می تواند نتیجه نهایی را مستقیماً پس از رأی دادن یک رای دهنده مرتب کند. بنابراین ، آرا inst بلافاصله و به طور مثر شمرده می شود. از آنجا که هیچ انسانی درگیر آن نیست ، دامنه خطاهای ساخته شده توسط انسان نیز وجود ندارد.

آیا می خواهید موارد بیشتری را برای استفاده از بلاکچین بررسی کنید؟ در حال حاضر 20 مورد برتر استفاده از بلاکچین را بررسی کنید!

نمونه های واقعی سیستم های رأی دهی مبتنی بر بلاک چین

شما فقط در مورد پیامدهای دنیای واقعی سیستم های رای گیری در بلاکچین تعجب می کنید. خوب ، در واقع بسیاری از کشورها هستند که برای بلاکچین ابتکار عمل را انجام داده اند. بنابراین ، بیایید برخی از نمونه های رأی گیری بلاکچین را بررسی کنیم تا سناریوی واقعی را ببینیم.

استونی

دولت استونی یکی از اولین نمونه های رای گیری مبتنی بر بلاک چین است که مدتی است از این فناوری استفاده می کند. در حال حاضر ، استونی یکی از کشورهای پیشرفته در جهان است. علاوه بر این ، نه تنها در رأی دادن ، بلکه آنها از این فناوری در کارت های هوشمند نیز استفاده می کنند و بسیاری از خدمات دولتی را تسهیل می کنند.

کانادا

کانادا همچنین کشور دیگری برای مثال رأی گیری مبتنی بر بلاک چین است. اتاق تجارت دیجیتال کانادا اخیراً اولین تصویب بلاکچین را در انتخابات آغاز کرده و تمام احزاب سیاسی را در آن راهنمایی می کند.

سیرا لئون

سیرالئون کشور دیگری است که از زنجیره بلوک در رای گیری استفاده می کند. بیشتر از این ، آنها قبلاً رای گیری مبتنی بر بلاکچین را انجام داده و نحوه عملکرد سیستم را بررسی کرده اند. در واقع ، دولت می خواهد سطح شفافیت و اعتماد به سیستم را افزایش دهد و مطمئن شود كه این شانس مناسبی برای همه است.

روسیه

روسیه همچنین در حال کار بر روی یک پروژه سیستم رأی گیری بلاکچین است. در واقع ، مقامات مسکو از سال 2019 یک پروژه آزمایشی رای گیری الکترونیکی را اجرا می کنند. در اینجا ، آنها با گروه فناوری اطلاعات مسکو (DIT) و کمیسیون انتخابات شهر مسکو همکاری کردند. در حال حاضر ، آنها معتقدند که نتایج موفقیت آمیز است و می خواهند آن را به مرحله بعدی برسانند.

بلاکچین می تواند به شما کمک کند تا تجارت خود را تقویت کنید. اکنون پروژه بلاکچین خود را با استفاده از استراتژی نهایی اجرای بلاکچین شروع کنید!

سوئیس

سوئیس کشور دیگری است که در حال کار بر روی پروژه سیستم رأی گیری بلاکچین است. در حقیقت ، اکثر شهروندان Zug از پیشنهادات بلاکچین رای گیری الکترونیکی واقعاً راضی هستند زیرا روند کار را بسیار مقرون به صرفه و سریع می کند. بیشتر از این ، آنها اخیراً برای آزمایش بیشتر سیستم در رأی گیری شرکت کردند.

دانمارک

دانمارک در حال کار بر روی یک پروژه سیستم رأی گیری بلاکچین است. قبلاً از این فناوری برای بسیاری از بخشهای دولتی استفاده شده است. دولت همچنین از این سیستم برای رای دادن استفاده کرد و اکنون آنها با استفاده از این فناوری انتخابات داخلی خود را تقویت می کنند.

استرالیا

استرالیا همچنین در رقابت برای استفاده از بلاکچین در رای گیری است. در حال حاضر ، آنها در حال برنامه ریزی برای استفاده از این فناوری برای برنامه های آینده رای گیری خود هستند. همچنین ، آنها می خواهند قبل از ادغام رسمی در سیستم خود ، از ضد دستکاری و 100٪ امنیت سیستم اطمینان حاصل کنند.

کره جنوبی

پایتخت کره جنوبی سئول در استفاده از بلاکچین برای رای گیری شرکت می کند. در حال حاضر ، آنها اطمینان حاصل می کنند که بستر شهروندی Democracy Seoul به طور کامل با بلاکچین ادغام شده است تا از تقلب در رای گیری جلوگیری کند.

50 شرکت برتر با استفاده از فناوری بلاکچین را بررسی کنید تا نمونه های واقعی تری از موارد استفاده مبتنی بر بلاکچین را مشاهده کنید.

جمع بندی افکار

در پایان ، بلاکچین در رأی دادن می تواند یک نعمت باشد اگر دنیا با آن چنین برخورد کند. با این حال ، چون زنجیره بلوک هنوز در حال پیشرفت است ، بسیاری در مورد اصالت این فناوری جدید تردید دارند. بله ، ما می دانیم که بلاکچین کاملاً عالی نیست. اگر ما شروع به ادغام کنیم یا بیشتر روی ایجاد امنیت و انصاف بیشتر تمرکز کنیم ، می تواند موارد استفاده زیادی را ارائه دهد.

بنابراین زمان آن فرا رسیده است که دولت های سراسر جهان قدم بردارند و برای شفاف سازی و منصفانه تر شدن انتخابات ما ابتکار عمل را به دست بگیرند. اگر می خواهید درباره چگونگی تأثیر بلاکچین در این سیستم بیشتر بدانید ، پس توصیه می کنیم با دوره رایگان بلاکچین خود شروع کنید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map