Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

اهمیت بلاکچین در صنعت بیمه

امروزه ، پیچیدگی مطلق صنعت بیمه در حال ایجاد برخی شکاف های قابل مشاهده است که به راحتی قابل بهره برداری است. با این حال ، توانایی blockchain در ارائه شفافیت ، امنیت بالا و تغییرناپذیری باعث تغییر چشم انداز می شود. بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه بلاکچین می تواند به یک نیروی برهم زننده در صنعت بیمه تبدیل شود.

در ایالات متحده ، بیمه نقش اساسی دارد ، به ویژه در بخش اقتصادی و رفاه خانواده ها و افراد. در ایالات متحده آمریکا و سایر مناطق جهان ، انواع مختلف بیمه نیز کلاهبردار اصلی هستند. این بخش هر ساله مسئول درآمد میلیاردها دلار است.

با این وجود ، همیشه صنعت آفتاب و رنگین کمان نیست ، وقتی که صحبت از صنعت بیمه می شود. در حقیقت ، اکثر شرکت های بیمه هنگامی که بقیه جهان به سمت دوره جدید صعود می کنند ، عقب می مانند. فعالیت های متقلبانه ، حق بیمه های پرهزینه باعث محبوبیت این صنعت می شود.

اما ، بلاکچین می تواند سناریو را در اینجا تغییر دهد. پیش بینی می شود با استفاده از بلاکچین ، صنعت بیمه از 64.5 میلیون دلار به 1.39 میلیارد دلار تا سال 2023 رشد کند. بنابراین ، صنعت بیمه می تواند به جای مشاهده بلاکچین به عنوان دشمن ، از ماهیت اخلال گرانه این فناوری استفاده کند تا شکوه خود را بدست آورد..

بنابراین ، در این راهنما ، من بیشتر به این موضوع می پردازم که چگونه بلاکچین می تواند این صنعت را مختل کند و چرا شما باید بلاکچین را در بیمه پیاده کنید.

اکنون ثبت نام کنید: دوره رایگان مبانی بلاکچین

Contents

بلاکچین در بیمه: عمده ترین موضوعات بخش بیمه چیست؟?

صنعت بیمه مطمئناً کامل نیست. بنابراین ، اگر در این بخش شغل خود را شروع کنید ، متوجه خواهید شد که روندهای بیمه سنتی پر از روزنه ها و مسائل امنیتی است. بیایید ببینیم که این بخش در حال حاضر با چه مشکلاتی دست و پنجه نرم می کند.

رشد محدود بازار

رشد بازار در دهه گذشته برای صنعت بیمه چندان مناسب نبود. در واقع ، در سال 2006 ، نرخ رشد 12.5٪ بود ، اما به آرامی در سال 2010 به 1٪ کاهش یافت. اگرچه بهبود یافت ، اما هنوز بسیار کم است.

در واقع ، این رشد کمی بیشتر از تولید ناخالص داخلی جهانی است ، اما باید تغییر کند. نمایندگان باید در مورد استراتژی های خود هوشمندانه عمل کنند و نمی توانند این رشد را مسلم بدانند زیرا هر لحظه می تواند کاهش یابد. همچنین ، از آنجا که اقتصاد در حال عقب افتادن است ، بسیاری از مشاغل یا افراد پولی ندارند که برای بیمه هزینه کنند.

تبادل ناکارآمد داده ها

واقعیت غم انگیز این است که داده های رد و بدل شده در تمام عناصر صنعت بیمه پر از اشتباه است. از آنجا که این بخش کمی بیش از حد به اسناد مبتنی بر کاغذ متکی است ، اشتباهات انسانی زیادی وجود دارد. همچنین ، بسیاری از اوقات ، اشخاص اشتباه می توانند فقط محتوای اسناد را تغییر دهند تا سیستم را تقلب کنند.

بنابراین ، در بسیاری از موارد ، افراد با اطلاعات غلط مواجه می شوند که منجر به تأخیر در مطالبات بیمه ای آنها می شود. بیشتر از این ، شرکت ها حتی مجبورند با اطلاعات نادرست در مورد مشتریان جدید برخورد کنند. به طور کلی ، این امر به طور کلی خسارات زیادی به این بخش وارد می کند. اگر این ادامه یابد ، این بخش به آرامی از بین می رود.


افزایش ادعاهای جعلی

این یکی از مهمترین موضوعاتی است که صنعت بیمه در حال حاضر با آن سرو کار دارد. شما حتی نمی توانید تصور کنید که افرادی که فقط برای گرفتن پول بیمه می روند. یکی از متداول ترین موارد ادعای تصادفات کاذب است که در آن طرف ادعا می کند که تصادف کرده است ، اما این اتفاق هرگز رخ نداده است. همچنین ، طرف حتی می تواند خودشان یک حادثه را تنظیم کنند.

در واقع ، این نوع تلاش های متقلبانه سعی در بهره برداری از ماهیت قراردادهای بیمه دارد و بیشتر اوقات از پس آن برمی آیند. هیچ فرآیند تشخیص مناسبی وجود ندارد. شرکت موظف است هزینه حزب را بپردازد.

با این حال ، این نیز هر دو طرف را دنبال می کند. کلاهبرداری بیمه و همچنین مکانهایی که شرکت مرتکب آن می شود ، وجود دارد. در واقع ، این سیستم شفاف نیست ، بنابراین شرکت ها می توانند مردم را بیمه کنند اما بیمه می شوند اما منافذ زیادی ایجاد می کنند که مانع از پس گرفتن پول خود می شوند.

ضعیف مدیریت داده ها

مسئله مهم دیگر رسیدگی به داده ها در صنعت بیمه است. در حقیقت ، بیشتر شرکت های بیمه مجهز نیستند که چنین داده های حساس را به طور موثر مدیریت کنند. در نتیجه ، بسیاری از موارد سرقت اطلاعات و سرقت هویت وجود دارد.

در بیشتر موارد ، پروتکل های KYC اطلاعات حساس مشتریان خود را جمع آوری می کنند و بدون نظارت و امنیت مناسب ، داده ها به سرقت می روند.

این یک مسئله جدی است و با افزایش جرایم اینترنتی ، به این زودی ها از بین نمی رود. بنابراین ، بدون راه اندازی یک کانال شبکه مناسب ، شرکت ها نمی توانند از جمع آوری داده ها محافظت کنند.

زیرساخت فناوری قدیمی

این صنعت بر روی یک سیستم شبکه قدیمی یا قدیمی استفاده می شود. بعلاوه ، این نوع زیرساخت ها قطعاً قادر به کنترل حجم کار زیاد با خروجی زیاد نیستند. بیشتر اوقات مانع رشد بیمه گذار می شود.

علاوه بر این ، همچنین نمی تواند هزینه های عملیاتی تنظیم شده ، تأمین رضایت مشتری و خواسته های تجاری را ارائه دهد. جهان در حال حرکت و وابستگی بیشتر به فناوری های پیشرفته است. در این سناریو ، استفاده از شبکه های قدیمی فقط تأثیر منفی می گذارد.

بدون وجود پشتیبان گیری مناسب و پروتکل های امنیتی ، هیچ راهی وجود ندارد که شرکت ها بتوانند خواسته های مشتری را دنبال کنند.

افزایش هزینه های عملیات

این مستقیماً به استفاده از شبکه های قدیمی متصل است. در حقیقت ، همچنان که صنعت بیمه از فناوری منسوخ شده استفاده می کند ، برای انجام همه کارها به منابع بیشتری نیاز دارند. بنابراین ، آنها در نهایت با یک مدل تجاری پیچیده تر از طبیعت ، که وقت ، پول و منابع را جذب می کند ، می شوند. همچنین ، این شرکت ها باید سازمان های دولتی را نیز به روز کرده و با آنها کار کنند.

صرف این مقدار هزینه صرفاً برای منابع انسانی باعث ایجاد خطا و کندی تولید می شود. بنابراین ، بهترین راه ، در این مورد ، استفاده از فن آوری هایی است که می توانند بار را بر دوش بکشند و کارها را به روشی تمیز و کارآمد انجام دهند..

تنظیم بسیار زیاد

با گذشت زمان ، مقابله با صنعت بیمه سخت تر و دشوارتر می شود. در بسیاری از موارد ، شرکت های بزرگ به دلیل همه مقررات موجود برای دریافت بیمه مشکل دارند. در حقیقت ، اگر مقررات ارتباط با مشتریان را دشوار می کند ، پس چرا شرکت ها در این مقررات باقی می مانند?

بدیهی است که برای اداره صنعت به مقررات در فضای بیمه نیاز خواهید داشت. اما وضع مقررات بسیار زیاد می تواند هر دو جهت را دنبال کند. در هر صورت ، اگر مقررات شروع به مطالبه سرمایه بیش از حد کنند ، شرکت ها در خارج از کشور ریسک می کنند.

همچنین ، در واقع بهترین روش برای جذب تجارت نیست.

بازرسی بیمه تنبل

مسئله دیگر روند کند و دست و پاگیر بازرسی های بیمه ای است. بازرسان وجود دارند که در صورت هرگونه ادعای بیمه ، معتبر بودن ادعا را بررسی می کنند یا خیر. اما روند کلی آن واقعا کند است. در بسیاری از موارد ، ممکن است حتی یک ماه طول بکشد تا وضعیت را کاملاً بررسی و حسابرسی کنید.

این نه تنها سطح رضایت مشتری را کاهش می دهد ، بلکه شرکت نیز به شدت سقوط می کند. بیشتر از این ، به دلیل خطاهای انسانی ، بازرسی بارها منجر به خرابی می شود و مشتری باید درخواست ارزیابی مجدد کند. متأسفانه ، بدون وجود کانال های مناسب ، این مسئله همچنان ادامه خواهد داشت.

روند مطالبات بیمه آهسته

مراحل بسیار زیادی برای اشتباه در ادعای بیمه وجود دارد. اول از همه ، این کار با پر کردن بسیاری از مدارک ، صف قرار گرفتن و ارسال آنها آغاز می شود. سپس شرکت آن را بررسی کرده و سپس روند بازرسی را آغاز می کند. اما بیشتر اوقات ، شرکت های بیمه فاقد نیروی انسانی یا فرایندهای خودکار هستند تا بتوانند خواسته های قریب به اتفاق مشتری را برآورده کنند.

در نتیجه ممکن است زمان زیادی طول بکشد تا به ادعای خود برسید و سپس منابع انسانی را برای کمک به شما اختصاص دهید. در بیشتر موارد ، هنگامی که آنها سعی می کنند پول بیمه شده را پس از از دست دادن یکی از عزیزانشان بدست آورند ، ضرر عاطفی هم به بار می آورد..

آیا می خواهید درباره تأثیر بلاکچین در صنعت بیمه بیشتر بدانید؟ برای موارد استفاده و استفاده از بیمه ، اکنون به راهنمای ما در مورد بلاکچین مراجعه کنید!

موارد کلیدی استفاده از بلاکچین در بیمه

بلاکچین در بیمه با مجموعه امتیازات خاص خود همراه است. حتی اگر این فناوری هنوز در مرحله اولیه توسعه است ، در حال حاضر می تواند بسیاری از مسائل بیمه را حل کند. بیایید ببینیم اینها چیست –

شناسایی ادعاهای جعلی

همانطور که می دانید ادعاهای تقلبی مدت هاست که گریبانگیر این صنعت است. خوب ، اینطور نیست که بیمه ها کاری برای جلوگیری از تقلب انجام دهند. آنها از فناوری های پیشرفته ای برای مقابله با آن استفاده می کنند ، اما متأسفانه ، هیچ کمکی نمی کند.

با این حال ، به نوعی درصد فقط در حال افزایش است. در حقیقت ، بیشتر این کلاهبرداری ها در بیمه های سلامت / زندگی اتفاق می افتد. انواع دیگر بیمه ها نیز مطالبات ادعایی تقلبی دارند ، اما این 2 نوع بالاترین درصد آن را دارند.

به طور خاص ، بلاکچین در بیمه عمر یا بیمه درمانی می تواند به حداقل رساندن ادعاهای کلاهبرداری کمک کند. از آنجایی که بلاکچین کلیه اطلاعات را ردیابی می کند ، و هیچ سوخاری برای پیگیری طرف فاسد باقی نمی گذارد ، به تشخیص هرگونه ادعای جعلی کمک می کند.

بنابراین ، می توانید استفاده کنید بلاکچین برای شرکت شماست تا میزان شدید فعالیت های کلاهبرداری را کاهش دهد.

تسهیل ادعاها و روندهای سیاست گذاری

خوب ، بخش بیمه اولین نمونه از چگونگی ناکارآمدی و خطا در طی روندهای ادعا و سیاست گذاری است. در واقع ، این می تواند هزینه ها را به طور قابل توجهی افزایش دهد ، که برای مشتری و شرکت دردسرساز می شود.

فقط زمانی لازم است که واسطه های انسانی نیاز به انطباق داشته باشند یا با فناوری هایی جایگزین شوند که همه این خطاها را انجام ندهند. بنابراین ، بلاکچین می تواند در این زمینه کمک کند. با استفاده از ویژگی های قرارداد هوشمند ، می تواند به سرعت مجموعه قوانین را قبل از پرداخت یا رد ادعا بررسی کند. برای هر دو طرف کارآمدتر و صرفه جویی در وقت است.

خصوصاً بلاکچین در بیمه درمانی می تواند به ساده سازی روند کمک کند ، بنابراین در اسرع وقت به بیماران کمک می کند.

ساده سازی بازرسی های معمول

شرکت های بیمه باید روزانه جنبه های مختلفی مانند اسناد ، املاک و دارایی ها را بازرسی کنند تا با روند مطالبات مطابقت داشته باشند. همچنین ، بدون بررسی صحیح ، فعالیت های متقلبانه به سرعت شروع به افزایش می کنند. با این حال ، این صنعت بیمه به شدت افتخار کافی ندارد. در حقیقت ، این صنعت برای ساده سازی روند بازرسی مجهز نیست و حتی در بسیاری از موارد ، آنها اشتباهات مختلفی مرتکب می شوند.

بنابراین ، استفاده از بلاکچین در بیمه درمانی یا هر نوع بیمه دیگر برای ساده سازی روندهای چکاپ معمول ، منطقی است. بنابراین ، اگر اطلاعات شخصی در پایگاه داده نگهداری شود و هر بار که تغییری ایجاد می شود ، به روز شود ، پیگیری پیشرفت بسیار آسان تر است ، نه?

به این ترتیب است که بلاکچین می تواند به شما کمک کند.

اکنون ثبت نام کنید: دوره حرفه ای Blockchain Professional (CEBP)

جلوگیری از خطرات سایبری

این یکی دیگر از مزایای بلاکچین در بیمه است. در حقیقت ، صنعت هنوز بیش از حد به فناوری های نسل قدیمی متکی است. به همین دلیل است که آنها در صورت نیاز به هیچ حمله سایبری مقابله نمی کنند زیرا ابزار مناسبی برای این کار ندارند. در حقیقت ، سرقت اطلاعات و سرقت اطلاعات می تواند هزینه ای بالغ بر میلیاردها و میلیارد دلار برای شرکت ها در بر داشته باشد.

با این حال ، با استفاده از زنجیره بلوکی ، جلوگیری از خطرات سایبری واقعاً آسان است. علاوه بر این ، بلاکچین می تواند فناوری پیشرفته مورد نیاز برای جلوگیری از حملات سایبری را ارائه دهد. بلاکچین قبلاً ثابت کرده است که می تواند امنیت بهتری ارائه دهد و همچنین می تواند از بسیاری از حملات سایبری در مقیاس بالا جلوگیری کند.

بیمه On-Demand

بیمه بر اساس تقاضا در حال حاضر نوع جدیدی از گزینه است و شتاب لازم را می یابد. در اینجا ، کاربران می توانند حق بیمه را از طریق دستگاه های تلفن همراه یا حتی رایانه خود هر زمان که به آن نیاز داشته باشند دریافت کنند. اگرچه این شرکت از قبل موجود است ، اما اگر شرکت ها شروع به استفاده از بلاکچین کنند ، تجربه مجازی می تواند به میزان قابل توجهی بهبود یابد.

نکته قابل توجه این است که بلاکچین در بیمه درمانی می تواند به طور خودکار تمام روند را به طور خودکار انجام دهد. به عنوان مثال ، شرکت ها می توانند قراردادهای هوشمند با قوانین اساسی را به جای فرم های اصلی خود که مبتنی بر کاغذ است ، تنظیم کنند. کاربران می توانند مستقیماً به قراردادهای هوشمند دسترسی پیدا کنند ، تمام موارد ضروری را پشت سر بگذارند و سپس مورد نیاز خود را انتخاب کنند.

در بهترین حالت فقط چند دقیقه طول خواهد کشید!

ردیابی دارایی در زمان واقعی

شرکت های بیمه حق بیمه زیادی در مورد بیمه های دارایی یا خسارت دیدند. با این حال ، ردیابی یا مدیریت آنها کمی سخت تر است. با این حال ، جمع آوری تمام اطلاعات در مورد املاک ، دارایی ها یا افراد یک روش وقت گیر و پرهزینه است.

اما با استفاده از بلاکچین ، آنها می توانند دارایی ها را در زمان واقعی ردیابی کنند تا تغییرات در مالکیت ، شرایط یا سایر استانداردهای لازم برای حفظ را مشاهده کنند. بیشتر اینکه ، با تأیید تمام اطلاعات موجود در بلاکچین ، در وقت و هزینه زیادی برای شرکت ها صرفه جویی می شود.

به خصوص ، بلاکچین در بیمه عمر می تواند همه بدهی ها را ردیابی کند و روند مطالبات بیمه را سریعتر انجام دهد.

فناوری Blockchain یکی از فناوری های نوعی است که می تواند کاربرد آن را تقریباً برای هر صنعت ارائه دهد. همین حالا لیست 20 مورد استفاده از فناوری blockchain را بررسی کنید!

ارائه قیمت گذاری پویا

این یک بیمه جدید است ، زیرا شرکت ها در تلاشند عواملی را تغییر دهند که رفتارهای مصرف کننده نسبت به بیمه تغییر می کند. به عنوان مثال ، فقط داشتن یک مکان یاب ثابت در همه زمان ها ، حتی در شرایطی که اقتصاد وحشتناک است ، باعث می شود مردم به بیمه نروند.

بنابراین ، عوامل اجتماعی و اقتصادی نقش بسیار زیادی در تعریف قیمت گذاری این بیمه نامه ها دارند. این یکی از مزایای بلاکچین در بیمه است ، زیرا می تواند تغییر رفتار مصرف کننده و ارزش بازار را در هر زمان پیش بینی کند.

بنابراین ، شرکت های بیمه می توانند بر اساس یک سناریوی واقعی ، از داده ها استفاده کرده و در قیمت گذاری خود تغییراتی ایجاد کنند.

کاهش هزینه های KYC

خوب ، مشتری به بیمه خود از یک شرکت بیمه ادامه نخواهد داد. معمولاً آنها دوست دارند گزینه های خود را انتخاب کرده و به دنبال بهترین گزینه ها از شرکت های مختلف بروند. با این حال ، هر بار آنها مجبورند همان مراحل KYC را طی کنند که این امر زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد.

از آنجا که اطلاعات در هر سازمان یکسان است ، تنها در صورتی کارآمدتر است که بتواند داده ها را از یک منبع به منبع دیگر مبادله کند. بنابراین ، در صورت وجود قابلیت همکاری ، مصرف کننده فقط باید یک بار اطلاعات را پر کند و سپس از آن برای همه شرکت های دیگر استفاده کند.

در واقع ، این باعث صرفه جویی در هزینه های بسیاری از شرکت ها نیز می شود.

ارائه مدل بیمه همتا به همتا

این یک مدل متفاوت است و با بلاکچین موجود بسیار م moreثرتر است. در واقع ، در اینجا ، اعضا می توانند پول خود را جمع کنند و حق بیمه را به جای بیمه گران برای خود نگه دارند. معمولاً اعضا می توانند تمام وجوه خود را در یک کیف پول دیجیتال جمع کنند و سپس از آن پول برای سرمایه گذاری در بخش بیمه استفاده کنند.

اگر کسی ادعا کند ، سرمایه گذاری تمام می شود و اگر کسی ادعا نکند ، تمام وجوه بازپرداخت می شود. بیشتر از این ، در حال حاضر برنامه های زیادی وجود دارد ، به ویژه در فضای دفی برای این منظور.

این یکی دیگر از مزایای قطعی بلاکچین در بیمه است.

در مورد DeFi کنجکاو هستید؟ برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن ، به راهنمای جامع نهایی فناوری مالی غیرمتمرکز مراجعه کنید.

شرکتهای مختلفی که از بلاکچین در صنعت بیمه استفاده می کنند

بسیاری از شرکت های سازمانی در دنیای واقعی سرمایه های زیادی را در بلاکچین در پروژه های بیمه سرمایه گذاری می کنند. اجازه دهید برخی از آنها را در حال حاضر بررسی کنیم.

گروه AIA

گروه AIA در حال کار بر روی انواع پروژه های بیمه بلاکچین است و یکی از آنها راه حل های اطمینان بانکی است. در اینجا ، آنها با سایر بانک های همکار در حال کار هستند تا اسناد را به طور زنده با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

MetLife

Metlife در حال حاضر برای بخش بیمه خدمات درمانی کار می کند. بیشتر از این ، شرکت پایه نوآوری آنها LumenLab یکی از شرکت های پشت سر این پروژه است. در حقیقت ، آنها صندوق های بیمه ای را برای عزیزان درگذشته ارائه می دهند و همچنین می تواند تعیین کند که آیا آنها برای شروع بیمه عمر داشته اند یا خیر.

احتیاطی مالی

این یکی از بزرگترین پروژه های بلاکچین بیمه است که به زودی قصد تغییر سناریو را دارد. در حقیقت ، Prudential Financial می خواهد از این فناوری برای خلاص شدن از شر فعالیت های تقلبی ، ارائه تجربه بهتر مشتری و اسناد پردازش استفاده کند. بیشتر از آن ، می تواند پیشرفت یک قرارداد را نیز ردیابی کند.

AIG

با همکاری International Business Machines Corp ، گروه بین الملل آمریکایی در حال کار بر روی راه حلی برای توسعه یک بستر بیمه هوشمند است. بنابراین ، این پلت فرم کاملاً مجهز است تا بتواند مسائل بیمه بین المللی را برطرف کند.

ایگون

Aegon همچنین در حال کار بر روی یکی از پروژه های بلاکچین بیمه است. در واقع ، آنها در ابتکار B3i شرکت می کنند که از Corda برای استفاده از بلاکچین برای اهداف بیمه استفاده می کند. علاوه بر این ، این پروژه قادر به کنترل حجم کار فرآیند بیمه اتکایی و بیمه است.

AXA

AXA یکی از برجسته ترین کاربردهای بلاکچین در بیمه را معرفی می کند. آنها برنامه Fizzy را معرفی می کنند که به شما کمک می کند برای پروازهای تأخیری خود بیمه خودکار و ایمن دریافت کنید. بنابراین ، این شرکت بیشتر بیمه ای را ارائه می دهد که بخش هواپیمایی را پوشش می دهد.

آلیانز SE

غول بیمه Allianz SE در حال کار بر روی راه حلی است که پرداخت های بین المللی بیمه را برای همه مشتریان شرکتی آنها تسهیل کند. به هر حال ، سیستم در حال حاضر رمز علامت گذاری شده است ، و آنها این توکن ها را برای پرداخت مطالبات بیمه ارائه می دهند.

Assicurazioni Generali

جنرالی همچنین شرکت بزرگ دیگری است که با صنعت Accenture برای صنعت بیمه کار می کند. در حقیقت ، آنها در حال توسعه راه حلی هستند که فرآیند بیمه مجدد بیمه خدمات اسیر را ارائه دهد. بیشتر ، با پیشرفت های انجام شده ، این یکی از بهترین برنامه های بلاکچین در بخش بیمه خواهد بود.

زوریخ

زوریخ با Accenture همکاری می کند تا راه حلی برای مدیریت اوراق قرضه ارائه دهد. معمولاً این اوراق برای تضمین عملکرد در برخی معاملات تجاری ضروری هستند. بنابراین ، اینها برای بازارهای بیمه بسیار مهم هستند.

متقابل لیبرتی

Liberty Mutual همچنین در حال کار بر روی انواع مختلف کاربردهای بلاکچین در بخش بیمه است. در حال حاضر ، آنها یک راه حل برای افزایش کارایی بین مدیریت داده های بورس و بیمه های اتکایی دارند.

بیشتر بخوانید: لیست 50 شرکت برتر با استفاده از فناوری Blockchain

چالش های قابل پیش بینی

چشم انداز رقابتی

خوب ، بلاکچین یک فناوری جدید است و با گذشت سالها به تدریج مورد توجه قرار می گیرد. بنابراین ، هر رقابتی در مورد بازار بیمه برای یک قلمرو جدید رقابت می کند. بسیاری از شرکت ها در حال حاضر در بلاکچین سرمایه گذاری می کنند و آنها از این که شرکت های سازمانی شکوه و عظمت خود را داشته باشند ترس دارند.

بنابراین ، از این نظر ، استارت آپ ها راهی جز سرمایه گذاری در راه حل های پرهزینه بلاکچین نخواهند داشت. اما اگر این راه حل ها عملکرد کافی نداشته باشند ، حتی می توانند ورشکسته شوند. بنابراین ، می بینید که هرچه شرکت بیشتر سعی در ادغام بلاکچین داشته باشد ، رقابت بازار نیز بیشتر خواهد شد.

نگهداری و حكمرانی

این یکی از محدودیت های بلاکچین در بیمه است. در حقیقت ، بلاکچین با سیستم حاکمیتی همراه نیست. این طبیعت غیرمتمرکز و توزیع شده است ، بنابراین نیازی به سیستم حاکمیت نیست. اما شرکت های سازمانی نمی توانند بدون هیچ الگوی حاکمیتی کار کنند.

فرایندها یا مدل های تجاری آنها نمی توانند به این ترتیب عمل کنند. بیشتر از این ، نگهداری از بلاکچین نیز یک نگرانی عظیم است زیرا شرکت ها برای نگهداری این فناوری جدید به متخصصان نیاز دارند. بنابراین ، هیچ راهی برای دور زدن این دو پارامتر وجود ندارد و همچنان از این فناوری استفاده می شود.

عدم وجود مقررات قانونی

یکی دیگر از محدودیت های عمده بلاکچین در بیمه ، نبود مقررات است. به طور دقیق تر ، اصطلاحات حقوقی. خوب ، کل مفهوم بیمه حول و حوش محیط های قانونی است. بدون مقررات یا قوانین مناسب ، سیستم نمی تواند کار کند. به عنوان مثال ، مصرف کنندگان و شرکت ها به این گزینه نیاز دارند که از دادگاه ها و وکلا کمک بگیرند.

اگر مفهوم قانون یا آیین نامه ای وجود نداشته باشد ، چگونه می توانند موضوع را در هر نوع اختلاف حل کنند؟ اما بلاکچین آن نوع ویژگی را ارائه نمی دهد. بنابراین ، این نیز یک چالش بزرگ است که بخش باید از آن عبور کند.

مقیاس پذیری کم

من معتقدم این یکی از محدودیت های نهایی بلاکچین در بیمه است. در حقیقت ، بلاکچین هنوز در مراحل اولیه توسعه است. اگرچه در حال حاضر در اکثر موارد راه حلهای زیادی در دسترس است ، اما آنها نمی توانند از مشکل مقیاس پذیری خلاص شوند.

بنابراین ، هنگامی که شرکت کنندگان بیش از حد در یک شبکه وجود داشته باشند ، عملکرد آن شبکه به شدت کاهش می یابد. این امر منجر به کندتر شدن تولید و معاملات خواهد شد. بدیهی است که هیچ شرکتی چنین چیزی را نمی خواهد. اما در حال حاضر گزینه های زیادی برای انتخاب وجود ندارد. بنابراین ، اگر بلاکچین می خواهد جهانی شناخته شود ، باید مسئله مقیاس پذیری را برای همیشه حل کند.

برای پیاده سازی راه حل های مبتنی بر فناوری بلاکچین ، باید چالش های اساسی را درک کنید. از لیست 10 چالش برتر پیاده سازی بلاکچین سازمانی ما بیشتر بیاموزید.

یادداشت پایان

بلاکچین در بیمه می تواند قلمرو فرصت های جدید و نوآوری ها را باز کند. این بخش در رقابت ثبات اقتصادی عقب افتاده است. اکنون زمان آن فرا رسیده است که این بخش از ویژگی های این فناوری استفاده کند.

هنگامی که شرکت ها شروع به اجرای بلاکچین در بیمه می کنند ، به آرامی سناریو را از بدتر به بهتر تبدیل می کنند. اگر مشتاق یادگیری بیشتر در مورد فناوری بلاکچین هستید یا می خواهید روی پروژه ای کار کنید ، ما به شما پیشنهاد می کنیم دوره رایگان بلاکچین ما را ببینید.

چرا صبر کنید؟ ابتکار عمل را بپذیرید و اکنون وارد یک قلمرو خلاقیت شوید!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector