Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

جایی که بلاکچین ذخیره می شود: اصول آن توضیح داده شده است

هرکسی که تازه وارد بلاکچین شود یک س simpleال ساده دارد: “بلاکچین کجا ذخیره می شود؟” در واقع ، بسیاری از افرادی که از طریق بلاکچین از طریق dApps یا ارزهای دیجیتال استفاده می کنند هنوز نحوه ذخیره و دسترسی به داده های بلاکچین مشخص نیستند.

بلاکچین با سرعت بیشتری در حال پیشرفت است و با سرعت بیشتری پیشرفت می کند. در حال حاضر ، هزاران ارز دیجیتال وجود دارد که می توانید آنها را خریداری کنید ، ذخیره کنید و از آنها در دنیای واقعی استفاده کنید. به عنوان مثال ، Hyperledger یکی از پروژه های منبع باز است که سعی دارد با ارائه مجموعه ای از ابزارها ، کتابخانه ها و چارچوب هایی که برای سطح سازمانی آماده هستند ، مشکلات مشاغل را حل کند..

با این حال ، س questionsالات کمی وجود دارد که هنوز باید پاسخ داده شود ، از جمله محل ذخیره بلاکچین.

در این مقاله ، ما یاد خواهیم گرفت که بلاکچین چگونه داده ها را در بین هم رده های خود ذخیره و انتقال می دهد. بنابراین ، داده های بلاکچین کجا ذخیره می شود?

غیرمتمرکز – کلید تغییر

اولین چیزی که در مورد آن بحث خواهیم کرد شامل عدم تمرکز است. این مفهوم اصلی بلاکچین است. با استفاده از آن ، دیگر نیازی به یک مرجع متمرکز برای مدیریت شبکه نیست. همتا قادر به مدیریت و اعتبارسنجی معاملات با استفاده از یک روش اجماع هستند.

به طور خلاصه ، بلاکچین شبکه ای از همتایان است که در آن از یک روش اجماع برای تأیید معاملات بین همسالان استفاده می شود.

این ما را به س interestingال جالب دیگری سوق می دهد.

بلاک چین اطلاعات را در کجا ذخیره می کند؟ آیا همسالان از آن مراقبت می کنند؟ یا به طور مساوی توسط همه افراد در شبکه مدیریت می شود. این واقعیت که فقط در یک خط نمی توان پاسخ داد ، به این معنی است که موارد زیادی برای ذخیره سازی داده های معاملاتی در بلاکچین وجود دارد.

بنابراین ، بیایید شروع به یادگیری آن کنیم.

اما ، قبل از اینکه به جزئیات بپردازیم ، ابتدا بیاموزید که چگونه بلاکچین کار می کند.


نحوه کار Blockchain?

شما می توانید بلاکچین را به عنوان یک سیستم دفتری بدانید که همسالان برای دسترسی و ذخیره اطلاعات با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند..

برای درک بهتر ، بیایید دو مهمانی را انتخاب کنیم ، جیم و کری. جیم می خواهد مقداری پول برای Carry بفرستد. برای این کار ، او با استفاده از کلید خصوصی خود و آدرس عمومی Carry معامله را آغاز می کند. سپس معامله به بلاک اختصاص می یابد. سپس بلوک با کمک الگوریتم اجماع مورد استفاده توسط شبکه اعتبارسنجی می شود. شبکه تراکنش (های) استفاده از آن را تأیید می کند. بر

هنگامی که معامله به طور کامل تأیید شد ، به بلاکچین اضافه می شود و Carry مبلغ را دریافت می کند. این اطلاعات پس از نوشتن تغییرناپذیر است و بنابراین نمی توان پس از نوشتن تغییر کرد.

همین روند را می توان بین دو موجودیت انجام داد. این می تواند یک بانک ، یک شرکت یا یک خریدار باشد که به دنبال انجام معاملات در شبکه بلاکچین است.

جایی که Blockchain ذخیره می شود?

جایی که زنجیره بلوک ذخیره می شود

بنابراین اکنون که درک درستی از بلاکچین داریم ، اکنون آماده هستیم تا بفهمیم که بلاکچین در کجا ذخیره می شود. این سوال همچنین می تواند به عنوان “جایی که داده های بلاکچین ذخیره می شود؟” پاسخ هر دو سوال یکسان است.

بیایید شروع کنیم.

هنگامی که یک معامله در یک بلاکچین انجام می شود ، داده های زیر منتقل می شوند.

 • تاریخ و زمان معامله
 • مبلغی که از فرستنده به گیرنده ارسال می شود
 • آدرس فرستنده
 • آدرس گیرنده

معامله می تواند حاوی اطلاعات حیاتی دیگری باشد که برای موفقیت در معامله مورد نیاز است.

بیایید سعی کنیم آن را با دید بیت کوین درک کنیم. در معامله بیت کوین ، اطلاعات زیر ذخیره و انتقال می یابد.

 • تاریخ معامله
 • مبلغ ارسال شده
 • آدرس بیت کوین فرستنده
 • آدرس بیت کوین گیرنده

آ بلوک بیت کوین دارای سرصفحه ای است که تراکنش ها را جمع می کند. این هدرها به زنجیره بلوکی اصلی متصل می شوند و یک زنجیره بلوک ایجاد می کنند و از این رو به عنوان “زنجیره بلوک” شناخته می شود.

از نظر فنی ، ساختار معامله می تواند به ما در توضیح بسیاری از موارد کمک کند.

معامله کلاس {public: const int32_t نسخه؛ تعداد uint32_t NumberOfInputs؛ بردار ساختاری CollectionOfInput؛ تعداد uint32_t NumberOfOutputs ؛ بردار ساختاری CollectionOfOutputs؛ ساخت uint32_t LockTimestamp؛ }؛

در اینجا هر فیلد هدف خاص خود را دارد ، جایی که CollectionOfInputs یک بردار از اشیا است و شامل تراکنش هایی است که BTC باید از آن استفاده کند. از طرف دیگر ، CollectionofOutputs به BTC ها برای صرف کردن اشاره دارد و همچنین بردار اشیا است.

با تمام این اطلاعات موجود ، بلاکچین می تواند بدون نیاز به پرس و جو از آدرس ، به سرعت از مانده آدرس مطلع شود. این واقعا مفید است زیرا باعث می شود شبکه بیش از حد سنگین نشود.

همانطور که می بینید همه چیز به همان سادگی که می بینید نیست. موارد زیادی وجود دارد که برای تولید ، اعتبارسنجی و سپس ذخیره در معاملات زیر هود می رود.

بنابراین ، بلاکچین در کجا ذخیره می شود?

پاسخ ساده نیست.

بلاکچین غیرمتمرکز است و از این رو مکانی برای ذخیره سازی آن وجود ندارد. به همین دلیل در رایانه ها یا سیستم های سراسر شبکه ذخیره می شود. این سیستم ها یا رایانه ها به عنوان شناخته می شوند گره ها. هر یک از گره ها دارای یک نسخه از بلاکچین یا به عبارتی تراکنش هایی است که در شبکه انجام می شود.

بنابراین ، می توانید در مورد سیستم بلاکچین مشابه صفحه گسترده ای که مقادیر ذخیره شده در هر ورودی مقدار یک آدرس است ، فکر کنید. همچنین ، هر زمان تغییری رخ داد ، صفحه گسترده به روز می شود.

همچنین ، آیا نمونه معامله جیم و کری را به خاطر دارید؟ اگر این کار را انجام دهید ، نحوه انجام معامله ، تولید ، تأیید و ذخیره داده ها در زنجیره بلوک به این ترتیب است. در اینجا جیم و کری به عنوان گره نامیده می شوند. جیم از کیف پول دیجیتال خود برای ارسال ارز دیجیتال استفاده می کند.

همچنین ، کیف پول دیجیتال قابلیت اتصال به شبکه را دارد و همچنین لیست سایر گره ها و کاربران را دارد. بنابراین ، وقتی جیم تراکنش را ارسال کرد ، برای کل شبکه شفاف است.

از آنجایی که جیم مبلغ مشخصی را برای Carry ارسال کرده است از کل شبکه پخش می شود. پخش انجام می شود تا زمانی که هر گره دیگری از معامله مطلع شود. تعداد کمی از گره های شناخته شده به عنوان ماینر معامله را تأیید می کنند و پس از انجام اعتبار سنجی ، معامله تغییرناپذیر و غیرقابل برگشت می شود.

بسته به ازدحام شبکه ، کل روند ممکن است بین چند دقیقه تا چند ساعت طول بکشد.

چرا می خواهید داده ها را در Blockchain ذخیره کنید?

اکنون که یاد گرفتیم بلاکچین در چه مکانی ذخیره می شود ، اکنون وقت آن فرا رسیده است که یاد بگیریم داده های آب و هوا می توانند در بلاکچین ذخیره شوند؟ این س bestال بیشتر به دنبال توسعه دهندگانی است که ممکن است بخواهند از بلاکچین برای ذخیره داده استفاده کنند. به هر حال ، بلاکچین ویژگی های گسترده ای از جمله امنیت بهتر ، تغییرناپذیری و شفافیت را ارائه می دهد.

با این حال ، بلاکچین برای ذخیره سازی حجم گسترده ای از داده ها ایده آل است. بله ، اگر می خواهید یک پلت فرم پخش ویدئو مشابه Twitch برای Youtube ایجاد کنید ، نمی تواند یک پایگاه داده باشد.

با این حال ، برای ذخیره مقدار کمی داده ، اما در تعداد زیادی تراکنش ، ایده آل است. شبکه های بلاکچین بسیار مقیاس پذیر هستند و انواع مختلفی از بلاکچین وجود دارد که در دسترسی نیز بسیار کارآمد هستند.

انواع Blockchain و نحوه ذخیره داده ها

بیت کوین اولین ارز رمزنگاری شده است که از فناوری بلاکچین استفاده کرده است. این اولین نسل فناوری بود و بسیاری از موارد را برای پیشرفت به جا گذاشت.

واضح است که سایر راه حل های بلاکچین و اولین پلتفرم بلاکچین برای حل اکثر مشکلات فناوری بلاکچین بیت کوین به عنوان Ethereum وجود دارد. توسط ویتالک باترین ساخته شده است.

ذخیره اطلاعات در Ethereum در مقایسه با بیت کوین متفاوت عمل می کند. آنها از ساختار داده های تایر برای اطمینان از دسترسی بهتر ، مقیاس پذیری و قابلیت استفاده بهتر داده ها استفاده می کنند.

همچنین داده های موقتی و داده های معامله استخراج شده را از هم جدا می کند. در مورد مدیریت داده های دائمی و موقتی ، ساختار داده ها نیز بسیار کارآمد است. داده ها فقط در صورت تاييد معامله در بازار معاملات ثبت مي شوند.

از یک حالت دولتی برای ذخیره داده های موقتی از جمله آدرس حساب و غیره استفاده می شود. این امر همچنین در برخی موارد تغییر داده را امکان پذیر می کند.

به طور خلاصه ، سه نوع Trie در بلاکچین Ethereum وجود دارد:

 • ایالت تری
 • ذخیره سازی تری
 • معامله تری

مثال دیگری که می خواهیم از آن استفاده کنیم ، بلاک چین Corda است.

کوردایک پلت فرم بلاکچین منبع باز است که برای مشاغل ساخته شده است. ما در مورد Corda جزئیات را شرح دادیم و در مورد نحوه کار آن بحث کردیم. این یک فناوری دفتر توزیع شده است که در مقایسه با Ethereum یا Blockchain متفاوت عمل می کند.

تفاوت عمدتا در نحوه ذخیره و مدیریت داده ها است. اول از همه ، پخش جهانی ندارد. ارتباطات بین همسالان به گونه ای انجام می شود که بدون نیاز به بارگیری کل داده ها ، می توان آن را تأیید کرد.

همه اینها ممکن است زیرا از نمودارها و صف های مداوم استفاده می کند. دقیقاً مانند دفترچه آدرس تلفن ، هر گره از طریق سرویس نقشه شبکه قابل کشف است.

نتیجه

این ما را به پایان مقاله خود هدایت کرد ، جایی که ما در مورد چگونگی ذخیره و نگهداری داده های بلاکچین بحث کردیم. شکی نیست که روشهای مختلفی برای استفاده از سیستم عاملها یا راه حلهای مختلف بلاکچین وجود دارد. ما همچنین سعی کردیم دو راه حل متفاوت Corda و Ethereum و نحوه مدیریت داده ها در شبکه خود را بررسی کنیم.

بنابراین ، نظر شما در مورد ذخیره سازی بلاکچین چیست؟ نظر خود را در زیر وارد کنید و به ما اطلاع دهید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector