Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

تاریخچه هایپرلجر: هر آنچه لازم است بدانید

آیا می خواهید با تاریخچه هایپرلجر آشنا شوید؟ اگر این کار را انجام دهید ، پس به جای درست آمده اید. در این مقاله ، ما فقط به تاریخچه هایپرلجر خواهیم پرداخت.

Hyperledger از ابتدای تأسیس خود در سال 2016 مسیری طولانی را طی کرده است. در این مقاله ، ما قصد داریم تاریخچه هایپرلجر را بررسی کنیم و ببینیم که جدول زمانی Hyperledger چه چیزی ارائه می دهد.

قبل از اینکه به موضوع اصلی بپردازیم ، بیایید مختصراً در مورد خود هایپرلجر صحبت کنیم.

تاریخچه هایپرلجر: مقدمه

Hyperledger یک همکاری منبع باز برای بهبود فناوری های بلاکچین است. بنیاد لینوکس آن را مدیریت می کند. بیش از 100 شرکت در حال حاضر بخشی از همکاری هستند ، از جمله شرکت های بزرگ. به راحتی می توان با فناوری های بلاکچین مانند بیت کوین اشتباه گرفت. این همه مربوط به فناوری هایی است که دفتر مرکزی غیرمتمرکز را به واقعیت تبدیل می کنند.

اهداف اصلی هایپرلجر شامل این موارد است

 • پشتیبانی از معاملات تجاری را با استفاده از راه حل DLT آماده سازمانی با استفاده از چارچوب ها ارائه دهید
 • از انجمن های فنی پشتیبانی کنید
 • به مردم در مورد فناوری بلاکچین و فرصت های بازار آموزش دهید
 • مجموعه ای برای ارتقا communities جوامع ارائه دهید
 • زیرساخت های جامعه محور و باز  

ما پیش از این Hyperledger را در 101 Blockchains پوشش داده ایم. برای کسب اطلاعات بیشتر در اینجا ، آن را بررسی کنید.

Hyperledger Origin

هایپرلجر برای اولین بار در تاریخ 9th فوریه 2016 در سانفرانسیسکو ، کالیفرنیا معرفی شد. توسط بنیاد لینوکس ، که در آن زمان 30 عضو بنیانگذار داشت ، معرفی شد. از میان این 30 عضو موسس ، نام های بزرگی وجود داشتند ، از جمله Guartime ، SWIFT ، R3 ، ConsenSys ، VMware ، Blockchain ، IBM و دیگران. این هدف با هدف بهبود فناوری بلاکچین به وجود آمد. آنها همچنین می خواهند بلاکچین را در دسترس همه افراد خارج از کشور قرار دهند.

با استفاده از ساختار حاکمیت فنی باز ، هدف ایجاد جامعه ای است که در مورد اجرای بلاکچین از ابزارها ، چارچوب ها و دستورالعمل های استاندارد پیروی می کند. این روش بسیار کارآمد است زیرا از همکاران برای انجام پیشنهادهایی برای بهبود کد و دستورالعمل ها استقبال می کند.

اکنون ، این بیش از 100 عضو دارد که دائماً در تلاشند تا فناوری بلاکچین را بهبود بخشند و آن را برای همه افراد خارج از کشور در دسترس قرار دهند.

دارایی دیجیتال نام Hyperledger را برای بهبود فناوری بلاکچین به بنیاد لینوکس اهدا می کند. این همچنین بدان معنی است که هیئت مدیره پروژه Hyperledger می تواند از آن استفاده کند ، اما همیشه قبل از استفاده از آن نیاز به تأیید بنیاد لینوکس دارد.

اعضای موسس و کمیته راهبری فنی (TSC)


بدون اعضای اصلی ، هیچ پروژه هایپرلجر وجود ندارد. این اعضا هستند که باعث موفقیت می شوند. از فوریه 2020 ، اکنون بیش از 100 عضو دارد.

با این وجود عضویت به انواع مختلفی تقسیم می شود. آن شامل

 • اعضای برتر
 • اعضای عمومی
 • اعضای وابسته
 • همکاران: دانشگاهی

برای دانستن کل لیست ، پیشنهاد می کنیم از صفحه اعضای آنها بازدید کنید که می توانید کل لیست را پیدا کنید: https://www.hyperledger.org/members

با این حال ، شناخت ایده های اعضای برتر همیشه ایده خوبی است. در حال حاضر ، 14 عضو برتر از جمله Accenture ، Airbus ، American Express ، Change Healthcare ، Consensys ، DTCC ، DAIMLER ، Fujitsu ، Hitachi ، IBM ، Intel ، J.P.Morgan ، SAP و NEC وجود دارد..

برایان بهلندورف: مدیر اجرایی Hyperldger

بزرگترین رویداد بعدی در هایپرلجر انتصاب مدیر اجرایی هایپرلجر است – برایان بهلندورف. او موجودی شناخته شده در دنیای فناوری است. این انتصاب در 19 مه 2015 انجام شد.

وی پس از انتصاب با استراتژی روشنی در مورد چگونگی پیشرفت پروژه ارائه شد. او همچنین در صف مقدم بود و انکار کرد که Hyperledger ارز رمزنگاری شده خود را دارد. تمرکز همیشه بر روی بهتر کردن فناوری بود.

در سپتامبر 2016 ، او یک پست وبلاگ نوشت که در آن هدف Hyperledger ، از جمله مدل آن را توصیف کرد. وی همچنین در مورد چگونگی عملکرد هایپرلجر به عنوان یک پروژه چتر بحث کرد.

تاریخچه هایپرلجر: پروژه های هایپرلجر

برای درک بهتر جدول زمانی تاریخچه هایپرلجر ، باید نگاهی کوتاه به هر یک از پروژه ها و وقایع مهم در آنها بیندازیم. بسیاری از پروژه ها در حال حاضر در دوره جوجه کشی هستند ، به این معنی که آزاد نمی شوند. پروژه اصلی آنها ، Hyperledger ، پیش از این شاهد انتشار نسخه 2.0 بوده است.

ما همچنین پروژه ها را تحت دفترهای توزیع شده ، کتابخانه ها ، ابزارها و مخصوص دامنه توزیع خواهیم کرد. بیایید با دفترهای توزیع شده شروع کنیم.

دفترهای توزیع شده

هایپرلجر روی بسیاری از پروژه های دفتر کل توزیع شده کار کرده است. بیایید هر یک از آنها را به طور خلاصه مرور کنیم و در مورد تاریخچه و نقشه راه فعلی آنها بیاموزیم.

هایپرلجر Besu

وضعیت: جوجه کشی

هدف Hyperledger Besu ایجاد یک شبکه خصوصی و عمومی برای شرکت ها است. از نظر فنی ، می تواند در شبکه های آزمایشی از جمله Gorli ، Ropsten و Rinkeby اجرا شود. وقتی نوبت به الگوریتم های اجماع می رسد ، از IBFT ، IBFT2.0 ، Clique ، Etherhash و PoW پشتیبانی می کند. همچنین یک طرح مجوز جامع ارائه می دهد.

نقشه راه هایپرلجر Besu در حال حاضر روی نسخه 1.3 تنظیم شده است. در حال حاضر ، آنها بر موارد زیر تمرکز کرده اند.

 • تمرکز بر ساخت Beus به مشتری درجه یک.
 • پشتیبانی استانبول
 • بازیابی فاجعه
 • هرس دولتی

در نسخه 1.4 بعدی ، آنها قصد دارند ویژگی های جدیدی مانند ردیابی API ها ، ابزارهای انتقال ، افزایش مدیریت کلید و Ethereum 1.x را معرفی کنند.

در حال حاضر ، Besu Ethereum Client در حال گذر است و شما می توانید آن را از طریق وی بارگیری کنید مخزن GitHub.

اطلاعات بیشتر در مورد Hyperledger Besu را اینجا بخوانید: 

هایپرولجر بورو

وضعیت: جوجه کشی

Hyperledger Burrow همچنین یک پروژه دفتر توزیع شده است که در حال حاضر در دوره جوجه کشی است. از قرارداد های هوشمند مبتنی بر WASM همراه با تماس های هوشمند EVM پشتیبانی می کند. هدف از Hyperledger Burrow ارائه توزیع بلاکچین باینری با سرعت کاربر ، سادگی و ارگونومی توسعه دهنده است.. 

 • این پیشنهاد اولین بار در تاریخ 28 مارس 2017 ارائه شد. کمیته راهبری فنی Hyperledger اکنون آن را می پذیرد. این پیشنهاد توسط کیسی کوهلمن ، بنجامین بولن ، سیلاس دیویس و دن میدلتون ارائه شده است.
 • پذیرش انجام شد در تاریخ 6 آوریل 2017.

نقشه راه Hyperledger Burrow جالب به نظر می رسد. جامعه به طور فعال آن را توسعه می دهد و تمرکز فعلی تهیه نشان CII است. می توانید تمام اطلاعات مربوط به نقشه راه ، به روزرسانی سه ماهه و تاریخچه آنها را در آنها پیدا کنید صفحه ویکی.

پارچه هایپرلجر

وضعیت: فعال

پارچه هایپرلجر بدون شک یکی از بزرگترین پروژه های توزیع شده دفتر کل زیر چتر هایپرلجر است. این یک چارچوب دفتر توزیع شده آماده برای شرکت با هدف ایجاد برنامه ها و راه حل های مجاز است.

هدف این است که یک برنامه کاربردی در حال توسعه با معماری مدولار باشد. با استفاده از این رویکرد ، مواردی مانند خدمات عضویت ، اجماع و سایر ویژگی ها می توانند از طریق پلاگین بازی شوند. این روش برای موارد استفاده متنوع در سراسر صنعت مفید است.

 • پیشنهاد پروژه Hyperledger Fabric در 29 مارس 2016 انجام شد. توسط Tamas Blummer (DAH) و Christopher Ferris (IBM) پیشنهاد شد.
 • از پیشنهاد ، در 31 مارس 2016 به جوجه کشی تبدیل شد.
 • این پروژه برای اولین بار از انکوباتور خارج شد و در تاریخ 2 مارس 2017 فعال شد.

اگر شما علاقه مند هستید که در مورد نقشه راه آن اطلاعات کسب کنید ، لطفاً به بخش زیر مراجعه کنید داشبورد JIRA. همچنین ، بررسی ما را در مورد Hyperledger Fabric 2.0 بررسی کنید.

هایپرلجر ایندی

وضعیت: فعال

Hyperledger Indy نیز یک پروژه فعال در زیر چتر Hyperledger است. هدف اصلی این پروژه فراهم کردن اجزای قابل استفاده مجدد ، کتابخانه ها و ابزارهایی برای هویت دیجیتالی در دفترهای توزیع شده و بلاک چین است. ایندی می تواند با هر راه حل بلاکچین کار کند و همچنین به عنوان یک راه حل مستقل برای ارائه هویت غیرمتمرکز عمل کند.

 • پروژه اول بود پیشنهاد شده توسط فیل ویندلی ، استیو فولینگ از بنیاد Sovrin و جیسون لاو و ناتان جورج از Evernym.
 • TSC در 3 مارس 2017 این پیشنهاد را تأیید کرد.
 • پس از دو سال جوجه کشی ، در 28 مارس 2019 به وضعیت فعال منتقل می شود

نقشه راه پروژه را بررسی کنید اینجا

هایپرلجر IROHA

وضعیت: فعال

Hyperledger IROHA برای پروژه های اینترنت اشیا و زیرساخت هایی که به فناوری دفتر کل توزیع شده نیاز دارند ، طراحی شده است. ترکیب آن ساده و همچنین آسان است. این ساخت و ساز ساده ، دامنه درایو ، C ++ طراحی ، مدولار و غیره را ارائه می دهد!

 • پروژه پیشنهاد شده در تاریخ 26 سپتامبر 2016 توسط Makoto Takemiya ، Toshiya Cho ، Takahiro Inaba و Mark Smargon.
 • این پیشنهاد در 13 اکتبر 2016 تصویب شد
 • در تاریخ 18th May 2017 از انکوباتور به حالت فعال منتقل شد

Hyperledger Sawtooth

وضعیت: فعال

آخرین پروژه دفتر توزیع شده ای که قصد داریم لیست کنیم ، Hyperledger Sawtooth است. دقیقاً مانند پارچه ، معماری مدولار و انعطاف پذیر نیز ارائه می دهد. این به مشاغل کمک می کند تا دامنه برنامه را از سیستم اصلی جدا کنند. از قراردادهای هوشمند می توان برای تعیین قوانین تجارت برنامه استفاده کرد. این الگوریتم های اجماع مختلف از جمله اثبات زمان سپری شده (PoET) و تحمل خطای عملی بیزانس (PBFT) را پشتیبانی می کند..

 • پیشنهاد اره دندان توسط میک بومن از شرکت اینتل و ریچارد جندال براون از R3cev ارسال شده است. در 14 آوریل 2016 پیشنهاد شد.
 • در 14 آوریل 2016 توسط TSC تأیید شد.
 • سپس از تاریخ جوجه کشی به وضعیت فعال در هجدهم مه 2017 منتقل می شود.
 • Sawtooth PBFT 1.0 در تاریخ 31 اکتبر 2019 اعلام شد
 • Hyperledger Sawtooth 1.2 در 17 اکتبر 2019 اکران شد

کتابخانه ها

بسیاری از کتابخانه ها هستند که زیر چتر Hyperledger نیز قرار می گیرند. بیایید هر یک از آنها را مختصراً در مورد تاریخچه آنها بحث کنیم.

Hyperledger Aries

وضعیت: جوجه کشی

این کتابخانه یک کیت ابزار قابل استفاده مجدد ، مشترک و قابل همکاری برای انتقال ، ذخیره و ایجاد اعتبار دیجیتال قابل تأیید فراهم می کند. Aries همچنین زیرساختی برای اعتبار همتا و ریشه بلاکچین ارائه می دهد.

 • پیشنهاد توسط ناتان جورج ساخته شده است.
 • در 5 فوریه 2019 توسط TSC تأیید شد.

لحاف هایپرلجر

وضعیت: جوجه کشی

لحاف Hyperledger پروتکل Interledger پیاده سازی جاوا است. این کمک می کند تا پرداخت ها از طریق شبکه های پرداخت از جمله رمزنگاری و فیات عبور کنند. این به شیوه ای بزرگتر کار می کند و به نوشتن منطق پرداخت برنامه کمک می کند. 

 • Takahiro Inaba از NTT Data پیشنهاد لحاف را ارائه داد.
 • در اکتبر 2017 توسط TSC تأیید شد
 • لحاف v1.0 در نوامبر 2019 آزاد شد.

Hyperledger Transact

وضعیت: جوجه کشی

هدف این کتابخانه بهبود تلاش توسعه دهندگان برای نوشتن نرم افزار دفتر توزیع شده است. این یک رابط استاندارد برای مدیریت ، نوشتن و اجرای قراردادهای هوشمند ارائه می دهد. اجرای قرارداد هوشمند با اجرای دفتر توزیع شده متفاوت است.

 • شاون آموندسون پیشنهاد معامله را در آوریل 2019 ارائه می دهد
 • در ماه مه 2019 توسط TSC تأیید شد

هایپرلجر اورسا

وضعیت: جوجه کشی

Hyperledger Ursa با جلوگیری از کارهای تکراری مربوط به رمزنگاری ، استفاده بهتر از رمزنگاری در فناوری دفتر توزیع شده را امکان پذیر می کند. این یک کتابخانه مشترک است که امنیت را بهبود می بخشد.

ابزارها

در بخش آخر ، ما در مورد ابزارهای Hyperledger بحث خواهیم کرد.

هایپرلندر آوالون

وضعیت: جوجه کشی

این ابزار به شرکتها کمک می کند تا پردازش بلاکچین خارج از زنجیره خود را به منابع اختصاصی محاسبات منتقل کنند. این به توسعه دهندگان کمک می کند تا اشکالات را کاهش دهند و از اعتماد محاسبات برای منافع خود استفاده کنند. این دفتر بصورت مستقل است و توسط Enterprise Ethereum Alliance منتشر شده است.

 • وضعیت جوجه کشی آن در ژوئن 2018 به عنوان Hyperledger Trusted Computer Framework ارائه شد
 • در اکتبر 2018 به Hyperledger Avalon تغییر نام یافت

کولیس هایپرلجر

وضعیت: جوجه کشی

Hyperledger Caliper به توسعه دهندگان و کاربران اجازه می دهد تا عملکرد پیاده سازی بلاکچین را با استفاده از تنظیم موارد استفاده از پیش تعیین شده بررسی کنند. این یک ابزار محک زنجیره بلوک است.

 • توسط Victor HU و Haojun ZHOU ، Huawei پیشنهاد شده است
 • در مارس 2018 توسط TSC تأیید شد

هایپرلجر ویولن سل

وضعیت: جوجه کشی

Hyperledger Cello به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا بلاک چین را به صورت یکپارچه به کار گیرند. از یک مدل درخواستی “به عنوان سرویس” استفاده می کند. می توان از آن به عنوان یک سیستم عامل بلاکچین نام برد.

 • در ژانویه 2017 تأیید و پیشنهاد شد

Hyperledger Explorer

وضعیت: جوجه کشی

سرانجام ، ما Hyperledger Explorer داریم ، که راهی برای استقرار ، فراخوانی ، مشاهده یا پرس و جو بلوک ، داده های مرتبط ، معاملات ، خانواده معاملات ، کدهای زنجیره ای و موارد دیگر را ارائه می دهد.!

 • پیشنهاد آن توسط دن میدلتون (اینتل) ، کریستوفر فریس (IBM) و پردا ویشنومولاکالا (DTCC) ارائه شده است
 • در آگوست 2016 توسط TSC تأیید شد.

پیشنهادات و به روز رسانی ها

پیشنهادهای زیادی بین سالهای 2018 و 2019 ارائه شده است. در زیر ، می توانید صفحه را بررسی کرده و درباره آنها بیشتر بدانید.

Hyperledger همچنین به روزرسانی های پروژه TSC خود را حفظ می کند. می توانید همه به روزرسانی ها را بررسی کنید اینجا.

نتیجه

این ما را به پایان تاریخ هایپرلجر می رساند. آیا فکر می کنید همه موارد مربوط به تاریخچه هایپرلجر را پوشش دادیم؟ اگر چنین کردیم ، فراموش نکنید که در زیر نظر دهید و به ما اطلاع دهید! 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector