تحول دولت بلاکچین: معنای آن چیست؟ و چگونه زندگی ما را بهبود می بخشد؟

دولتها معمولاً منتقد انتقادهایی می شوند که بیشتر فرآیندهای خود را با کارایی انجام نمی دهند اما فناوریهای جدید مانند بلاکچین این امکان را دارد که از طریق راه حلهای بلاکچین برای دولتها تغییرات اساسی در وضعیت ایجاد کند. “دولت های بلاکچین” ممکن است موضوعی باشد که طی چند سال آینده با شروع استفاده از این فناوری توسط دولت ها ، واقعیت داشته باشد.

از فناوری بلاکچین به عنوان یکی از متحول کننده ترین فن آوری های عصر ما استفاده شده است که بارزترین موارد استفاده از آن در فضای ارزهای رمزپایه است. این همان فناوری است که ارزهای رمزپایه بر پایه آن بنا شده اما کاربردهای بسیار دیگری نیز دارد. بلاکچین را می توان به عنوان یک سیستم دفتری بسیار امن و غیرمتمرکز توصیف کرد که می توان اطلاعات را روی آن ذخیره کرد اما قابل تغییر نیست.

بلاکچین به جای ذخیره سازی داده ها بر روی سرورها ، همانطور که از طریق ذخیره سازی ابر به آن عادت کرده ایم ، بر استفاده از شبکه ای از رایانه ها متمرکز است که داده ها را ذخیره و تأیید می کنند. رایانه ها در یک شبکه خاص می توانند در سراسر جهان توزیع شوند و شبکه به صورت متمرکز کنترل نمی شود.

بلاکچین دولت اینفوگرافیک تحول

مزایای استفاده از بلاکچین برای دولت ها

دولت ها وظیفه دارند تسهیل شفافیت خصوصاً در حاکمیت ، توزیع منابع و دستیابی به کارایی بیشتر را از جمله سایر امور انجام دهند. به همین دلایل ، دولتهای بسیاری از کشورها به این فناوری ابراز علاقه کرده اند.

برنامه های Blockchain برای دولت ها می توانند حلقه مفقوده ای برای کمک به دولت ها برای دیجیتالی شدن کامل آن باشند. جهان در مسیر رقمی سازی بوده است ، همانطور که در بسیاری از صنایع مانند خرده فروشی و سرگرمی دیده شده است. دولت ها نیز تحت فشار قرار گرفته اند تا همین مسیر را دنبال کنند اما گفتن آن آسان تر از انجام است. یکی از بزرگترین موانعی که مانع دیجیتالی شدن بسیاری از دولتها شده است ، مسئله امنیت است.

آوردن اطلاعات شخصی میلیون ها نفر به سیستم عامل های دیجیتال در صورت هک شدن سیستم ، خطر بزرگی را به همراه دارد. با این حال ، بلاکچین به دلیل ساختار خود غیرقابل کنترل است و این بدان معنی است که می تواند یک راه حل مناسب ارائه دهد که می تواند به دولت ها کمک کند تا در نهایت دیجیتال شوند. این واقعیت که بلاکچین تقریباً غیرقابل کنترل است ، ایجاد سیستم های دیجیتالی برای دولت ها را جذابتر می کند. با این حال ، این فقط نوک کوه یخی ضرب المثل در مقایسه با آنچه خدمات دولتی مبتنی بر بلاکچین می توانند به دست آورند ، است.

دولت ها ، به ویژه در کشورهای پیشرفته ، معمولاً در جلب اعتماد شهروندان خود دشوار هستند ، خصوصاً در مورد شواهد ارائه خدمات و بهبود خدمات موجود. در کشورهای در حال توسعه ، برنامه های کاربردی بلاکچین برای دولتها در جهت از بین بردن برخی از موضوعات مهم مانند فساد مفید هستند و همچنین از استقرار و توزیع منابع موثرتر اطمینان حاصل می کنند. پذیرش چنین فناوری هایی همچنین می تواند به تسهیل استفاده بهتر از منابع کمک کند.

بلاکچین برای موارد استفاده دولت

استفاده های کلیدی از بلاکچین در دولت ها وجود دارد و در اینجا برخی از شرایطی است که می توان از این فناوری برای بهتر شدن کارها استفاده کرد.

 1. بلاکچین می تواند برای تسهیل اجرای قانونی مورد استفاده قرار گیرد

دولت ها می توانند از داده های بلاک چین عمومی برای پیگیری معاملات مالی مشابه نحوه نظارت بر معاملات پول فیات استفاده کنند تا مطمئن شوند سیستم معاملات غیرقانونی را تسهیل نمی کند. اجرای بلاکچین برای یک دولت می تواند ابزاری اساسی برای اطمینان از قانونی بودن معاملات مالی در حوزه دیجیتال باشد.

یک مثال خوب شبکه عمومی بیت کوین است که به محققان امکان می دهد هرگونه معامله با بیت کوین را ردیابی کنند ، به این معنی که آنها می توانند مقدار ذخیره شده در کیف پول رمزنگاری را در هر زمان مشخص کنند. این می تواند برای جلوگیری از معاملات غیرقانونی مانند قاچاق مواد مخدر و پولشویی مفید باشد.

 1. رفع مشکل مالیات

مالیات نیز یکی از مهمترین موضوعاتی است که در مورد ارزهای رمزپایه بخصوص به دلیل استفاده از ارزهای دیجیتال برای جلوگیری از مالیات ، به شدت درباره آن صحبت شده است. اگرچه می توان از طریق استفاده از بلاکچین های عمومی و سکه های غیر خصوصی این موارد را کنترل کرد ، اما بلاکچین می تواند به دولت ها کمک کند تا کارها را یک درجه بالاتر ببرند. بلاکچین می تواند راه حل مورد انتظار برای رفع مالیات مضاعف باشد.

از آنجا که فناوری های دفتر مرکزی غیرمتمرکز توانایی ایجاد شفافیت بیشتر در معاملات مالی را دارند. دولت ها می توانند از فناوری بلاکچین برای استقرار پروتکل هایی استفاده کنند که می تواند با کاهش مالیات مضاعف ، کسری مالیات بر ارزش افزوده را کاهش دهد و بار مالیات را کاهش دهد..


 1. دولت ها می توانند از بلاکچین برای محافظت از زیرساخت های حیاتی دولت استفاده کنند

برنامه های کاربردی بلاکچین در بخش دولتی می توانند به دولت ها کمک کنند تا از زیرساخت های حیاتی خود محافظت بهتری داشته باشند ، بنابراین حملات سایبری را دور نگه می دارند. بیشتر سیستمهای حیاتی مورد استفاده دولتها در سراسر جهان برای تسهیل ارائه خدمات به اینترنت متصل هستند. این امر بر اهمیت امنیت برای سیستمهای مهم تأکید می کند و از آنجا که بلاکچین قابل هک نیست ، بنابراین به طور بالقوه بهترین راه حل است. یک دفتر مرکزی غیرمتمرکز نیز می تواند به گونه ای ساخته شود که بتواند یکپارچگی سیستم های دولتی را ردیابی کند. این امر احتمال حمله و دستکاری داده ها را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

 1. از فناوری بلاکچین می توان برای افزایش کارایی توزیع رفاه استفاده کرد

فناوری دفتر مرکزی غیرمتمرکز می تواند روند ثبت نام و همچنین پرداخت را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد در نتیجه دولت ها می توانند امور مربوط به رفاه را با کارایی بیشتری اداره کنند. از این رو Blockchain می تواند برای استقرار سریعتر خدمات به شهروندان جهت بهره مندی مستقیم از آنها استفاده شود.

سیستم پرداخت دولتی مجهز به بلاکچین مقدار پولی را که در این راه از دست می رود یا هدر می رود ، به شدت کاهش می دهد ، در نتیجه همچنین پس انداز پول بیشتری برای مودیان مالیات از آنجا که اضافه پرداخت با حاشیه های زیادی کاهش می یابد. چنین سیستم هایی همچنین در خروج بیشتر افراد از فقر کارآمدتر خواهد بود. علاوه بر این ، از فناوری بلاکچین می توان برای تسهیل تخصیص مناسب بودجه به پروژه های دولتی استفاده کرد.

نمونه هایی از کاربردهای بلاکچین توسط دولت ها

تعداد زیادی از کشورها هستند که قبلاً فناوری های بلاکچین را پذیرفته اند و در اینجا نگاهی به رویکردهای مختلف اتخاذ شده در کشورهای مختلف است..

 • دبی

دبی یکی از کشورهایی است که بطور کامل از فن آوری های جدید استقبال کرده است ، خصوصاً کشورهایی که پتانسیل زیادی برای آینده دارند. به عنوان مثال ، این کشور مصمم است که در آینده دارای وسایل نقلیه خودران ، پلیس ربات و اتومبیل های پرنده باشد و به احتمال زیاد فناوری های دفتر مرکزی غیرمتمرکز در سیستم های مورد استفاده برای اجرای این پروژه ها ادغام می شوند.

دولت دبی همچنین امیدوار است تا سال 2020 به اولین دولتی تبدیل شود که از فناوری بلاکچین پشتیبانی می کند. این بدان معنی است که دولت قصد دارد راه حل های بلاکچین را در تمام خدمات خود از جمله برنامه های ویزا ، پرداخت قبض ها و تمدید مجوزها در سایر خدمات ادغام کند. هدف این است که برنامه های بلاکچین را در بخش عمومی به منظور بهبود خدمات دولت ارائه دهیم.

این کشور خاورمیانه یکی از برجسته ترین مقصدهای جهانی برای گردشگران از سراسر جهان است. دبی تخمین می زند که با یک سیستم معاملاتی بدون کاغذ که با استفاده از بلاکچین ساخته می شود ، می تواند هر سال 1.5 میلیارد دلار پس انداز کند.

 • استونی

دولت استونی یکی از اولین کسانی بود که با ورود به این فناوری “دولت بلاک چین” شد. این کشور برای چندین سال درگیر توسعه بلاکچین بوده است و برای بسیاری از فعالیت های خود به راه حل های ایده آل رسیده است. این کشور اروپایی از سال 2012 شروع به کار در زمینه توسعه بلاکچین برای خدمات مختلف دولتی کرد.

استونی در ابتدا فناوری دفتر مرکزی غیرمتمرکز را در پایگاه داده ثبت خود در بخشهای مختلف از جمله بهداشت ، امنیت و قانونگذاری پیاده سازی کرد. دولت استونی همچنین یک سیستم مدیریت هویت ملی مبتنی بر بلاکچین به نام ID-kaarts ایجاد کرد. مورد دوم به کاهش قابل توجهی از زمان ارائه خدمات به دولت برای شهروندان کشور کمک کرده است.

 • چین

علی رغم اینکه در ابتدا موضعی تهاجمی در برابر ارزهای رمزپایه اتخاذ کرده بود ، چین در مورد توسعه بلاکچین کاملاً باز و مثبت عمل کرده است. حتی رئیس جمهور این کشور شی جین پینگ در بیانیه ای در اوایل سال جاری Blockchain را دستیابی به موفقیت بزرگ توصیف کرد. اگرچه این کشور آسیایی با ارزهای رمزپایه و ICO مخالف بوده است ، اما مشتاقانه خواهان حمایت از توسعه بلاکچین است. چین تشخیص داده است که این فناوری می تواند به طور بالقوه تحولات عظیمی را در بخشهای مختلفی که می توان از آنها استفاده کرد ، آغاز کند.

 • انگلستان

برخی از کشورهای عضو انگلستان مانند انگلستان به فناوری دفتر مرکزی غیرمتمرکز علاقه نشان داده اند ، خصوصاً در مورد کاربردهای بالقوه بلاکچین در بخش دولتی. کشورهای بیشتری نیز به دلیل کارآیی که به حوزه های حیاتی مانند بانکداری و دولت وعده می دهد ، به سمت بلاکچین می روند.

 • هند

آرون جیتلی ، وزیر دارایی در هند فاش کرد که این کشور قصد دارد تحقیقاتی درباره استفاده فعال از فناوری بلاکچین انجام دهد. NASSCOM كه انجمن صنايع فن آوري هند است قصد دارد با همكاري خود با م Instituteسسه تحقيقات Blockchain (BRI) كانادا كار كند. این مشارکت برای تعیین چگونگی استفاده از فناوری بلاکچین در مشاغل ، دولت و موسسات دانشگاهی کار خواهد کرد.

 • ایالات متحده

در ایالات متحده ، پذیرش بلاکچین در سطح فدرال و همچنین در سطح محلی اتفاق می افتد.

بلاکچین در دولت فدرال

برخی از آژانس های دولت فدرال در آمریکا علاقه زیادی به تحولات بلاکچین نشان داده اند. گزارش شده است که DARPA و پنتاگون در تلاشند تا با استفاده از فناوری بلاکچین پروتکل های امنیتی قوی ارائه دهند.

دولت فدرال ایالات متحده همچنین در حال کار بر روی پیشرفت هایی با هدف بهبود اعتماد ، کارایی و شفافیت در بخشهای مختلف است. برخی از این بخشها شامل تدارکات ، اعتبارات اختصاص یافته ، دارایی IT و مدیریت زنجیره تأمین ، مدیریت مالی ، اطلاعات مربوط به نیروی کار پرسنل فدرال ، خدمات دولتی مانند گواهی تولد و ویزا و سایر موارد ، و همچنین کمک های فدرال است. & تحویل کمک خارجی در میان دیگران.

وزارت خزانه داری آمریکا در تلاش است تا فناوری زنجیره بلوک را در مدیریت زنجیره تأمین برای دستیابی به بازدهی بیشتر و زمان پردازش سریعتر کار کند. در همین حال ، وزارت امور خارجه ایالات متحده بازیکنان بخش خصوصی را به همکاری با سازمان های دولتی برای توسعه بلاکچین تشویق کرده است. وزارت امنیت داخلی ایالات متحده به تازگی کمک های بلاعوض را به مشاغلی که می توانند راه حل های بلاکچین توسعه دهند که می تواند امنیت مرزی را بهبود بخشد ، آغاز کرد.

ناسا همچنین برنامه تحقیقاتی دانشگاه آکرون را تأمین می کند که به دنبال توسعه هوش مصنوعی و شبکه های یادگیری عمیق است که مبتنی بر شبکه بلاکچین Ethereum (ETH) است. وزارت دفاع آمریكا همچنین به سیستم های دفتر غیرمتمرکز علاقه نشان داده است. این افزایش علاقه به بلاکچین در سازمان های دولتی فدرال باید شاخص اصلی در جهت هدایت بلاکچین در آینده باشد.

بلاک چین و دولت های محلی

بسیاری از دولت های محلی در ایالات متحده نیز ابتکاراتی را اتخاذ می کنند که از طریق آنها قصد دارند از قدرت فناوری بلاکچین استفاده کنند. سال گذشته ، ایالت ایلینوی از طرح Blockchain Illinois ، برنامه ای که از طریق آن آژانس های شهرستان برای همکاری در جهت نوآوری های مبتنی بر بلاکچین همکاری می کنند ، رونمایی کرد. هدف دولت استفاده از این فناوری برای تسهیل ارائه بهتر خدمات خصوصی و عمومی است.

بیشتر ایالات در ایالات متحده در تلاشند تا بلاکچین را ترویج کنند و همچنین مقرراتی را برای ارزهای رمزپایه تهیه کنند. کلرادو در آوریل سال جاری یک لایحه دو حزبی با هدف اولیه ترویج استفاده از فناوری دفتر مرکزی غیرمتمرکز برای ذخیره و مدیریت سوابق دولت ارائه داد. درست همانطور که در مورد پیگیری دولت فدرال برای استفاده از این فناوری اتفاق می افتد ، بلاکچین برای دولت محلی نیز به زودی به یک امر عادی تبدیل خواهد شد.

خطرات ناشی از دولت تحول بلاکچین

یکی از بزرگترین نگرانیها در مورد فناوری بلاکچین برای بسیاری از دولتها این است که ممکن است اتخاذ این فن آوری برخی از خدمات دولتی را در معرض خطر قرار دهد. به عنوان مثال ، استفاده از بلاکچین به معنای منسوخ شدن خدمات متمرکز مانند تهاتر خانه ها است و از این رو ، دولت ها ممکن است قدرت خود را در بخش مالی از دست بدهند.

اگرچه اعتقاد بر این است که بلاکچین غیرقابل کنترل است ، اما دولتها هنوز نگران هستند که در نتیجه سیستمهای پشتیبانی شده توسط این فناوری در معرض تقلب آسیب پذیر باشند. این نگرانی شاید به دلیل هک های مخرب زیادی باشد که گزارش شده بسیاری از مبادلات ارزهای رمزنگاری شده را تحت تأثیر قرار داده و حتی منجر به سرقت ارزهای دیجیتال به ارزش میلیون ها دلار شده است. این بدان معناست که علی رغم ادعاها ، جنبه هایی وجود دارد که هنوز هم می توانند دولت ها را در معرض حملات سوicious قرار دهند.

انقلاب بلاکچین در حالی اتفاق می افتد که مردم دیگر به دولت اعتماد خود را از دست می دهند و به نظر می رسد این فناوری جدید غیرمتمرکز امید تازه ای به مردم می دهد. چنین وضعیتی به معنای آن است که دولت ها کمتر مورد توجه قرار می گیرند ، خصوصاً از آنجا که به نظر می رسد بلاکچین نقش ارائه خدمات بهتر را دارد.

دولت ها همچنین نگران این هستند که فناوری بلاکچین و ارزهای رمزپایه آسیب های اجتماعی مانند پولشویی ، بودجه فعالیت های مجرمانه و فرار مالیاتی را تسهیل می کنند. با این حال ، شایان ذکر است که مزایای فناوری بلاکچین بسیار بیشتر از خطرات یا نکات منفی این فناوری است. همچنین ، فن آوری های دفتر مرکزی غیرمتمرکز هنوز در مراحل اولیه هستند ، به این معنی که آنها هنوز در حال توسعه هستند و به احتمال زیاد با گذشت زمان بهتر می شوند.

نحوه استفاده دولت ها از فناوری بلاکچین

اگرچه بانکداری و حاکمیت بخشهایی هستند که به احتمال زیاد از فناوری بلاکچین بهره مند می شوند ، لازم به ذکر است که بسیاری از کاربردهای دیگر فناوری های دفتر مرکزی غیرمتمرکز نیز وجود دارد. در اینجا برخی دیگر از کاربردهای بالقوه زنجیره بلوک آورده شده است.

 • ثبت احوال

فرآیندهایی مانند صدور سند مالکیت و ثبت زمین معمولاً شامل بسیاری از مدارک است و روند انتقال می تواند بسیار طولانی باشد. با این حال ، دولت ها می توانند از بلاکچین برای ایجاد راه حل هایی استفاده کنند که کل روند را ساده تر ، شفاف تر و همچنین دیجیتالی می کند.

 • مشاور املاک

بازار املاک و مستغلات می تواند از فناوری های بلاکچین مانند قراردادهای هوشمند برای تسهیل معاملات ملکی بدون نیاز به واسطه ها استفاده کند. در حقیقت ، استارت آپ های بلاکچین وجود دارند که از قبل در حال توسعه چنین راه حل هایی هستند. دولت ها می توانند با استفاده از بلاکچین ، بازار املاک را با دیجیتال سازی فرآیند در عین حال تسریع در کل روند ، در دسترس افراد بیشتری قرار دهند..

 • مراقبت های بهداشتی

دولت ها می توانند از فناوری بلاکچین استفاده کنند تا پیشرفت چشمگیری در بخشهای مراقبت های بهداشتی کشورهایشان ایجاد کند. به عنوان مثال ، از بلاکچین می توان برای توسعه سیستم های مراقبت های بهداشتی استفاده کرد که کارآیی بیشتری دارند ، به ویژه هنگام مدیریت و ذخیره اطلاعات پزشکی. چنین سیستم هایی قبلاً در برخی کشورها توسط شرکت هایی مانند MedRec در ایالات متحده توسعه یافته است.

 • کنترل مرزی

دولت ها می توانند با استفاده از بلاکچین ، کنترل مرزی بهتری برای ایجاد سیستمی ایجاد کنند که توسط ماموران گمرک برای ثبت و ذخیره ایمن داده های مسافران قابل استفاده باشد..

 • انرژی

مدیریت انرژی می تواند برای دولت ها دلهره آور باشد ، به خصوص با سیستم های قدیمی که با رشد جمعیت و صنایع ، دائماً غرق می شوند ، در نتیجه تقاضای انرژی بیشتر می شود. با این حال ، دولت ها می توانند با ارائه سیستم های مدیریت انرژی کارآمد که مبتنی بر بلاکچین هستند ، برخی از مسائل مربوط به این ملک را دور بزنند..

 • جهانگردی

گردشگری برای بسیاری از کشورها یک بخش بسیار مهم است و به همین ترتیب ، برای اینکه جذابیت خود را حفظ کنند ، باید از فناوری های جدید مطلع باشند. کشورهایی مانند هاوایی به دنبال راه هایی برای توسعه راه حل های بلاکچین بوده اند که بتوانند لذت استفاده از آنچه را که گردشگران ارائه می دهند ، برای گردشگران آسان کنند. به عنوان مثال ، استفاده از ارزهای رمزپایه می تواند هزینه گردشگران را بدون نگرانی در مورد نرخ ارز آسانتر کند. علاوه بر این ، سیستم های مدیریت هتل می توانند از فناوری بلاکچین استفاده کنند تا تجربه بهتری را به گردشگران ارائه دهند.

 • حفاظت از گونه های در معرض خطر

دولت ها می توانند با استفاده از فناوری بلاکچین ، با پیگیری حیات وحش کمیاب ، حفاظت از گونه های در معرض خطر را تسهیل کنند.

 • مدیریت پسماند

دولت ها برای تسهیل مدیریت بهتر زباله از فناوری بلاکچین استفاده می کنند. به عنوان مثال ، چین در حال حاضر فناوری RFID را توسعه داده است که در یک شبکه بلاکچین ساخته شده است تا داده های مدیریت پسماند را مدیریت کند.

 • مالیات

همانطور که قبلاً اشاره شد ، دولتها می توانند از فناوریهای دفتر مرکزی غیرمتمرکز برای دستیابی به کارایی بیشتر در سیستمهای مدیریت مالیات خود از طریق یکپارچه سازی سیستمها برای ردیابی امور مالی و حذف هزینه های مضاعف استفاده کنند. مردم همچنین به محبوبیت بیشتر ارزهای دیجیتال برای خریدها و همچنین به عنوان ابزار تجارت ادامه داده اند.

اینفوگرافیک Blockchain جدید برای خدمات دولتی

برنامه Blockchain در بخش دولتی

بلاکچین این امکان را دارد که بخش دولتی را به شدت متحول کند. به عنوان مثال ، این فناوری راه حل ایده آل برای بهبود مدیریت داده ها در بخش دولتی است. همانطور که قبلاً اشاره شد ، از بلاکچین می توان برای دیجیتالی کردن و بهبود بسیار زیاد ارائه خدمات بخش دولتی مانند صدور سند مالکیت ، شناسنامه ، انتقال املاک ، مجوز تجارت و مجوزهای زناشویی استفاده کرد..

مدیریت و ذخیره سازی چنین داده هایی معمولاً پیچیده و دلهره آور است خصوصاً در مواردی که داده ها به صورت کاغذی وجود داشته باشند. با این وجود می توان از blockchain برای تسهیل ارائه خدمات مشابه به صورت دیجیتال استفاده کرد در حالی که این کار را با سرعت سریعتر و کارآمدتر و همچنین با ذخیره سازی امن تر انجام می دهید.

فناوری دفتر مرکزی غیرمتمرکز نیز می تواند توسط دولتها به عنوان فناوری که از طریق آنها پروژه های آزمایشی خود را راه اندازی می کنند ، پذیرفته شود. همچنین می توان از این فناوری برای ثبت سوابق داده های قدیمی به حوزه دیجیتال استفاده کرد. فناوری Blockchain همچنین برای سیستم های رأی گیری دیجیتال ایده آل است ، خصوصاً به دلیل اینکه شفافیت یکی از مجموعه های قدرتمند آن است. این حتی می تواند رای دهی را حتی با اجازه دادن به مردم برای رای دادن از طریق دستگاه های دیجیتال خود مانند گوشی و تبلت به ویژه برای افرادی که در مناطق دور افتاده ای که مراکز رای دهی در آنها دور است ، بسیار آسان کند..

بلاکچین همچنین می تواند برای ساده سازی فرایندهای اداری در دولت از بین بردن اشخاص ثالث مانند عوامل ، به عنوان مثال ، افرادی که باید در قراردادهای لازم الاجرا قانونی گنجانده شوند. این امر می تواند با استفاده از قراردادهای هوشمند برای تسهیل معاملات دیجیتال مانند انتقال ارزش بدون نیاز به اعتماد محقق شود.

به عنوان مثال ، برخی از راه حل های بلاکچین در حال حاضر وجود دارد که افراد می توانند خرید املاک و مستغلات را انجام دهند و تمام مراحل معاملات در یک شبکه بلاکچین انجام می شود. نکات مثبت در مورد آن به طور قابل توجهی مقرون به صرفه تر است زیرا هیچ واسطه ای برای معرفی علامت گذاری وجود ندارد و فرایندها به سرعت انجام می شوند تا زمانی که همه طرف ها به تعهدات خود عمل کنند.

بلاکچین به عنوان مناسب ترین فناوری برای مهاجرت دیجیتال شناخته شده است. مقامات در دلاور قبلاً از قراردادهای هوشمند و فناوری بلاکچین برای دور شدن از فرایندهایی که شامل مدارک است ، استفاده کرده اند. این بسیار منطقی است زیرا بلاکچین امکان بازیابی آسان داده ها ، ذخیره سازی بهتر و ارائه سریعتر خدمات مربوطه را فراهم می کند. چنین رویکرد دیجیتالی می تواند پیشرفت های چشمگیری در شرکت ها ایجاد کند.

بسیاری از شرکت ها و م bankingسسات بانکی وجود دارند که در حال تحقیق در مورد فناوری بلاکچین با هدف پذیرش این فناوری برای دستیابی به کارایی بیشتر هستند. این امر در تشویق دولتها برای آزمایش راه حلهای بلاکچین نیز نقشی داشته است. پذیرش بلاکچین توسط بخشهای مالی و شرکتی ، شاخصی است که نشان می دهد راه حلهای دفتر مرکزی غیرمتمرکز برای ماندن در اینجا هستند و آنها چیزهای زیادی برای ارائه دارند. به همین دلیل است که دولت ها نمی توانند زنجیره بلوک را کنار بگذارند زیرا این بدان معناست که آنها یکی از مهمترین تحولات فن آوری قرن 21 را از دست می دهند. ما می خواهیم شاهد تغییرات روز افزون دولت بلاکچین باشیم.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map