نحوه ایجاد بلاکچین را بیاموزید

آیا تا به حال فکر کرده اید که چگونه بلاکچین ایجاد کنید؟ اگر این کار را انجام دهید ، پس به جای درست آمده اید.

بلاکچین “آینده” این پتانسیل را دارد که همه چیز را در اطراف ما تغییر دهد و صنایع را به روشی بی سابقه تحت تأثیر قرار دهد ، دقیقاً مانند چگونگی تغییر برق و اینترنت در زندگی روزمره.

در حال حاضر ، بلاکچین در مراحل اولیه است که توسعه سریع در سراسر جهان در حال انجام است تا نرخ پذیرش آن را بیش از هر زمان دیگری افزایش دهد. برخی از بازیکنان اصلی مسابقه شامل هایپرلجر ، کوردا و اتریوم هستند. هر یک از آنها در تلاشند تا با تلاش برای بهبود میزان پذیرش و بلاکچین مشکل را حل کنند.

اما ، چرا ما همه این موارد را به شما می گوییم؟ این به این دلیل است که ما می خواهیم این واقعیت را اثبات کنیم که تقاضا برای ابزارها و راه حل های بلاکچین وجود دارد که در واقع کارساز هستند. این همچنین به شما انگیزه ایجاد یک برنامه بلاکچین را می دهد یا در واقع ، یاد بگیرید که چگونه بلاکچین خود را ایجاد کنید.

چگونه می توان یک برنامه Blockchain / راه حل از دیدگاه تجارت ایجاد کرد

اگر شما یک فرد تجاری هستید که به دنبال یادگیری نحوه ایجاد یک راه حل بلاکچین هستید ، ما شما را تحت پوشش قرار می دهیم. 

بیایید شروع کنیم.

مرحله 1: پیدا کردن مورد مناسب استفاده

حتی اگر بلاکچین امیدوار کننده باشد و آنچه را که قصد انجام آن را دارد انجام دهد ، اما هیاهوی زیادی پیرامون آن وجود دارد. به همین دلیل است که به عنوان یک تجارت ، باید اعتیاد به مواد مخدره را درک کنید و به وضوح درک کنید که آیا بلاک چین در پرونده شما مشکل را حل می کند. به همین دلیل مهم است که حقایق را از اعتیاد به مواد مخدره متمایز کرده و سپس بر اساس آن تصمیم گیری کنیم.

ما در مورد راهنمای گام به گام نحوه انجام این کار ، راهنمای کاملی در مورد زمان انتخاب بلاکچین نوشتیم. برای یادگیری اینکه چه موقع و کجا از بلاکچین استفاده کنید ، آن را بررسی کنید و تعیین کنید آیا بلاکچین قصد دارد چیزی به تجارت شما اضافه کند یا خیر.

به طور کلی ، بلاکچین در موارد زیر مناسب است:

 • مدیریت دارایی هوشمند: اگر تجارت شما پیرامون مبادله ، بازنشستگی ، صدور یا پرداخت است ، بنابراین می توانید بلاکچین را به طور م useثر استفاده کنید زیرا شما را به مدیریت دارایی نیاز دارد
 • قراردادهای هوشمند: قراردادهای هوشمند راهی برای خودکارسازی فرایندها و همچنین اطمینان از صحافی قانونی در کد دیجیتال است. اگر تجارت شما می تواند از آن استفاده کند ، پس ممکن است گزینه خوبی برای استفاده از بلاکچین باشد. اما ، قبل از اینکه شما تصمیم بگیرید ، بهتر است درون نگری کنید و تصمیم درستی بگیرید.
 • تأیید و احراز هویت داده ها: Blockchain همچنین با امضاهای دیجیتالی ، ذخیره سازی تغییر ناپذیر و رمزگذاری به صورت یکپارچه کار می کند. بنابراین ، اگر می خواهید با داده هایی که با استفاده از تراکنش ها تولید می شوند کار کنید ، بلاکچین گزینه خوبی است.

مرحله 2: انتخاب سازوکار اجماع

مرحله بعدی انتخاب سازوکار اجماع با توجه به نیاز شما است. بسیاری از سازوکارهای رایج اجماع وجود دارد. 


محبوب ترین بودن اثبات کار (PoW) است. با این حال ، برای تجارت در خارج از کشور ایده آل نیست زیرا برای اجرای موفقیت آمیز به سخت افزار قدرتمند و انرژی زیادی نیاز دارد. 

خبر خوب این است که بسیاری از روش های اجماع شگفت انگیز دیگر وجود دارد که در سایر سیستم های دفتر توزیع شده (DLT) مانند Corda ، Hyperledger ، Quorum و غیره اجرا می شوند. 

این DLT سازوکارهای اجماعی مانند تحمل خطای بیزانس ، اثبات خطر ، توافق نامه بیزانس فدراتیو ، اثبات زمان سپری شده ، تحمل خطای بیزانس از کار بی نظیر ، رابین دور ، تحمل خطای بیزانس ساده ، اجماع فدرال و غیره را ارائه می دهد.!

وظیفه شما این است که از هر یک از سازوکارهای اجماع موجود استفاده کرده و بفهمید کدام یک از آنها به بهترین شکل ممکن با شرایط شما مطابقت دارد.

مرحله 3: انتخاب بستر های نرم افزاری

اکنون ، شما باید بستری را انتخاب کنید که می خواهید زنجیره بلوک خود را بر روی آن ایجاد کنید. در حال حاضر ، گزینه های متعددی در دسترس شما قرار دارد و همه آنها باید چیزی منحصر به فرد ارائه دهند. به عنوان یک تجارت ، شما باید بستری را پیدا کنید که با توجه به نیاز و بودجه ، متناسب با نیاز شما باشد.

برخی از سیستم عامل های قابل توجهی که ما توصیه می کنیم شامل Corda ، Ethereum ، Hyperledger Fabric ، Hyperledger Sawtooth Lake ، Hyperledger Iroha ، Quorum ، Stellar ، OpenChain ، BigChainDB و سایر موارد هستند..

همه این سیستم عامل ها بصورت گسترده در 101Blockchains تحت پوشش قرار گرفته اند و برای اطلاع از آنها می توانید روی هر یک کلیک کنید.

اگر شما یک کار تجاری هستید ، ممکن است بخواهید Hyperledger Fabric را بررسی کنید.

 • Hyperledger Fabric 2.0
 • موارد استفاده از پارچه هایپرلجر و مطالعات موردی

مرحله 4: طراحی گره ها

با انتخاب الگوریتم و پلتفرم اجماع ، اکنون زمان طراحی گره ها فرا رسیده است. به طور کلی ، شما می توانید از بسیاری جهات به ایجاد شبکه بلاکچین خود نزدیک شوید. 

می توانید یک شبکه مجاز ایجاد کنید که یک شبکه بسته است و برای پیوستن گره ها به قوانین دقیق KYC نیاز دارید. از طرف دیگر ، یک شبکه بدون مجوز وجود دارد که اساساً شبکه های عمومی است. در اینجا هرکسی می تواند به شبکه بپیوندد و از آنچه ارائه می دهد بهره ببرد.

بیشتر اوقات ، مشاغل به شبکه های مجاز احتیاج دارند زیرا نمی خواهند اطلاعات حیاتی را با همه افراد خارج از کشور به اشتراک بگذارند. همچنین ، یک شبکه مجاز می تواند برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات با عموم مردم نیز طراحی شود. 

هنگامی که در مورد آن تصمیم گرفتید ، اکنون باید تصمیم بگیرید که آن گره ها را در کجا اجرا کنید. آیا می خواهید گره ها را روی cloud یا premise یا ترکیبی از هر دو اجرا کنید؟ همچنین ، شما نیاز به سخت افزار مورد نیاز دارید که در آن حافظه ، پردازنده ها و اندازه دیسک را برای هر گره تصمیم می گیرید. 

در آخر ، شما همچنین باید سیستم عامل گره ها را طراحی کنید. می توانید با سیستم عامل های لینوکس رایگان مانند CentOS ، Fedora ، Debian یا Ubuntu همراه شوید. اگر با سیستم عامل مبتنی بر Linux راحت نیستید ، پس می توانید Windows را به عنوان سیستم عامل گره خود انتخاب کنید.

مرحله 5: طراحی Blockchain Instance

اکنون نیاز به ایجاد یک بلاکچین است. ایجاد و مدیریت بر اساس بستر انتخابی شما انجام می شود. در اینجا می توانید جنبه های مختلف نمونه از جمله صدور دارایی ، صدور مجدد دارایی ، مجوزها ، مدیریت کلید ، مبادله اتمی ، دارایی های بومی ، قالب های کلیدی ، امضاهای بلوکی و موارد دیگر را پیکربندی کنید.!

این مرحله بسیار حیاتی است. به همین دلیل است که باید زمان مناسب خود را برای طراحی نمونه بلاکچین اختصاص دهید. 

مرحله 6: رابط برنامه نویسی برنامه (API)

اکنون که بلاکچین خود را فعال و فعال کرده اید ، اکنون زمان مدیریت رابط برنامه نویسی برنامه (API) فرا رسیده است. در حال حاضر بسته به سیستم عامل مورد نظر شما API های از پیش ساخته شده ای وجود دارد. این بدان معنی است که برخی از سیستم عامل ها ممکن است اصلا API ارائه ندهند. 

بنابراین ، چرا به API نیاز دارید؟ خوب ، شما برای انجام موارد زیر به آنها نیاز دارید.

 • عملکردهای مربوط به حسابرسی را انجام دهید
 • جفت کلید و آدرس ایجاد کنید
 • بازیابی و ذخیره اطلاعات
 • احراز هویت داده ها با استفاده از هش و امضای دیجیتال
 • قراردادهای هوشمند
 • مدیریت مدیریت چرخه عمر دارایی های هوشمند که شامل پرداخت ، صدور ، سپرده گذاری ، مبادله و بازنشستگی است

مرحله 7: طراحی رابط کاربری و مدیر

با تنظیم backend ، اکنون زمان آن فرا رسیده است که شما رابط کاربری را برای سرپرست و کاربران طراحی کنید. برای رابط مدیر ، باید اطمینان حاصل کنید که رابط کاربری را با اطلاعات غیر ضروری غافل نمی کنید ، تا آنجا که ممکن است اطلاعات را به مدیر ارائه دهید..

برای کاربر ، شما می توانید تصمیم بگیرید که فقط موارد مهم را به نمایش بگذارید. اگر در یک شبکه مجاز هستید ، می توانید تصمیم بگیرید که اطلاعات KYC ، وضعیت آنها در شبکه ، نقش آنها و سایر اطلاعات مهم را به آنها نشان دهید. 

می توانید از هر یک از زبان های برنامه نویسی جلویی در خارج استفاده کنید. ما توصیه می کنیم HTML5 ، CSS ، C # ، PHP ، JavaScript ، Java و غیره را انتخاب کنید!

مرحله 8: نهایی سازی بلاکچین

آخرین مرحله نهایی کردن پروژه است. در اینجا ، با نظارت بی وقفه در شبکه ، باید اطمینان حاصل کنید که شبکه بلاکچین مطابق با هدف در حال اجراست. همچنین ، اطمینان حاصل کنید که در شبکه بلاکچین خود کار می کنید. همچنین ممکن است بخواهید فناوری آینده را به زنجیره بلوکی خود مانند تجزیه و تحلیل ، ابر ، هوش مصنوعی و غیره اضافه کنید!

ساخت Blockchain خود برای محصولات مالی

در این بخش ، نکات مهم در مورد ایجاد بلاکچین برای محصولات مالی را بیان خواهیم کرد. محصولات مالی در مقایسه با انواع دیگر محصولات متفاوت هستند و از این رو به اشکال مختلف برنامه ریزی و اجرا نیاز دارند.

در واقع ، بخش مالی آماده ترین صنعت موجود است که برای بلاکچین آماده است. حتی اولین مورد استفاده برای بلاکچین ، بیت کوین سکه ای رمزپایه است که نحوه اتصال و انتقال وجوه دو طرف را به یکدیگر تغییر می دهد.

FinTech یکی از آن بخشهایی است که همیشه از نوعی تقلب یا بازی ناپاک رنج می برد. این به دلیل این واقعیت است که مردم فقط برای کسب درآمد بیشتر حاضر به انجام کارهای اشتباه هستند. و این همان جایی است که بلاکچین وارد می شود زیرا ابزارهای لازم برای محافظت از منافع همه طرف های خارج از کشور را فراهم می کند.

با استفاده از بلاکچین ، طرفین می توانند بدون هیچ واسطه ای کار کنند و از این رو می توانند در مصرف انرژی و هزینه های انجام شده در معامله صرفه جویی کنند. بلاکچین در مورد مدیریت جنبه های دیگر تجارت از جمله تجارت کالاها ، تدارکات نیز مفید است & موجودی ، ردیابی معاملات و غیره.

اما ، همه محصولات fintech نباید زود زنجیره بلوک را اتخاذ کنند. در زیر دلایلی وجود دارد که سعی می کنید در بلاکچین سرمایه گذاری کنید:

 • جذب سرمایه گذاری: پذیرش بلاکچین اکنون آینده نگرانه تلقی می شود و بنابراین اگر به دنبال سرمایه گذاری هستید می تواند به طرز شگفت انگیزی کار کند.
 • افزایش رقابت: اگر بلاکچین را زود قبول کنید ، مطمئناً در بازار رقابت خواهید داشت.
 • آزمایش: اگر به دنبال آزمایش هستید ، توسعه محصول مبتنی بر بلاکچین می تواند یک حرکت عالی باشد. شما همچنین می توانید یکی از اولین محصولات فین تک باشید که موفقیت بزرگی ایجاد می کند.

وقتی Blockchain گزینه خوبی برای محصولات مالی نیست?

البته موارد بسیاری وجود دارد که بلاکچین گزینه مناسبی نیست. به عنوان مثال ، اگر در منابع خود محدودیت دارید ، پس عاقلانه نیست که به سراغ بلاکچین بروید. مهندسان بلاکچین ارزان نیستند و همچنین برای حفظ بلاکچین تلاش زیادی لازم است. 

همچنین ، پیاده سازی بلاکچین به معنای تغییرات زیادی در نحوه عملکرد است و این می تواند برای کارمندان یا کاربران نهایی که با سیستم تعامل دارند بسیار زیاد باشد.. 

سرانجام ، توصیه نمی شود که محصول Fintech شما به دنبال اهداف کوتاه مدت باشد. بلاکچین به دلیل دشواری اجرای آن و هزینه های زیادی که دارد ، باعث می شود همیشه یک استراتژی بلند مدت برای هر مشاغل خارج از کشور باشد.

چارچوب های Blockchain قابل استفاده در Fintech

Fintech می تواند از چارچوب های زیر بهره مند شود

 • اتریوم → این یک چارچوب منبع باز محبوب برای ساخت برنامه های غیرمتمرکز است.
 • CryptoNote project یکی دیگر از پروژه های منبع باز محبوب که در آن می توانید سکه های رمزنگاری ایجاد کنید.
 • ZeroNet → یک پلت فرم جالب که در آن می توانید وب سایت های غیرمتمرکز ایجاد کنید.

من می خواهم در واقع یک بلاکچین بسازم! نحوه ایجاد بلاکچین را به من نشان دهید

خوب ، اگر شما کسی هستید که می خواهد در ایجاد زنجیره بلوکی شخصی خود به دردسر بیفتد ، این بخش برای شما مناسب است.

خبر خوب این است که ما قبلاً یک آموزش کامل در مورد نحوه ساخت بلاکچین در پایتون نوشته ایم. 

اینفوگرافیک ایجاد شده را بررسی کنید تا نگاهی به آنچه می توانید از آموزش انتظار داشته باشید ، بیاندازید.

بنابراین ، برای شروع به چه کاری نیاز دارید؟ خوب ، اگر تجربه برنامه نویسی دارید ، می توانید آموزش را دنبال کنید. اگر تجربه قبلی برنامه نویسی ندارید ، می توانید چندین آموزش آنلاین را پیدا کنید که می توانید نحوه کدگذاری را یاد بگیرید. 

ما به شما توصیه می کنیم از ابتدا شروع کنید مستندات پایتون. علاوه بر این ، شما همچنین باید Flask را یاد بگیرید – یک فریم ورک پایتون. 

برای آگاهی از کل روند توسعه ، باید یک بلوک با پنج متغیر اصلی ایجاد کنید.

 • فهرست مطالب
 • مهر زمان به وقت یونیکس
 • لیست معاملات
 • اثبات
 • قبلی Block Hash

همچنین ، عملکرد مهمی که باید در زنجیره بلوکی خود ایجاد کنید شامل می شود

 • new_block (self) → در اینجا ، شما باید بلوک های جدیدی ایجاد کنید و سپس آن را به زنجیره اضافه کنید
 • __init __ (self) → در اینجا ، شما بلاکچین را اولیه می کنید
 • new_transactions (self) → تراکنش های جدید ایجاد و اضافه کنید
 • hash (block) → در اینجا ، یک بلوک هش شده است
 • Register_node () → در اینجا ، گره جدیدی ثبت شده است
 • valid_chain () → اعتبار سنجی در اینجا اتفاق می افتد
 • valid_proof () proof اثبات اعتبار قبل از ارسال به زنجیره صورت می گیرد
 • proof_of_work () → در اینجا ، اثبات اجماع کار اجرا می شود

بسترهای نرم افزاری محبوب Blockchain-as-a-service (BaaS)

همچنین سیستم عامل های محبوب Blockchain-as-a-Service (BaaS) در آنجا وجود دارد. این سیستم عامل های BaaS شخص ثالث هستند و به شما در مدیریت و ایجاد شبکه های بلاکچین کمک می کنند. این یک راه حل مبتنی بر ابر است که در آن شرکت ها ابزارها و زیرساخت های لازم را برای میزبانی شبکه های بلاکچین فراهم می کنند.

این BaaS برای مشاغل بسیار مفید است زیرا به آنها امکان ایجاد شبکه ها و برنامه های جدید بلاکچین را بدون نیاز به ایجاد زیرساخت برای آنها می دهد. آنها همچنین نیازی به صرف هزینه های نگهداری برای این اعزام ها ندارند زیرا شرکت ارائه دهنده خدمات همه کارها را انجام می دهد.

بنابراین ، کدام سیستم عامل های BaaS را باید در نظر بگیرید؟ اجازه دهید آنها را در زیر لیست کنیم.

 1. خدمات وب آمازون
 2. IBM Blockchain Platform
 3. Microsoft Azure
 4. بلاکچین Alibaba Cloud به عنوان یک سرویس
 5. سرویس ابری اوراکل بلاکچین

همچنین ، پیشنهادات AWS vs AZURE vs Oracle Blockchain Solution: مقایسه 

ما قبلاً به طور مفصل در مورد چگونگی انتخاب بستر مناسب BaaS برای تجارت خود توضیح داده ایم. اینفوگرافی زیر را ببینید تا نگاه خوبی به انتظارات داشته باشید.

اگر می خواهید درباره آن بیشتر بخوانید ، می توانید اینجا را بررسی کنید: Blockchain به عنوان یک سرویس: راه حل های BaaS Enterprise-Grade.

تبدیل شدن به یک توسعه دهنده بلاکچین

ما می دانیم که اگر این مقاله را می خوانید ، یک تجارت یا یک یادگیرنده مشتاق هستید که می خواهد به یک توسعه دهنده بلاکچین تبدیل شود.

خبر خوب این است که ما قبلاً انبوهی از محتوای توسعه دهنده بلاکچین را در سایت خود قرار داده ایم. در زیر آنها را بررسی کنید.

 • 30+ س Interال مصاحبه با توسعه دهنده Blockchain در سال 2020
 • حقوق توسعه دهنده Blockchain در حال افزایش است
 • چگونه می توان یک کار توسعه دهنده بلاکچین را انجام داد

نتیجه

این ما را به انتهای چگونگی ایجاد مقاله بلاکچین هدایت می کند. ما مقداری از مطالب را پوشش دادیم و سعی کردیم سوال را از هر دو زبان آموز یا دیدگاه تجاری بررسی کنیم. بنابراین ، در مورد ایجاد بلاکچین شخصی خود چه نظری دارید؟ نظر خود را در زیر وارد کنید و به ما اطلاع دهید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map