11 راه که Ethereum می تواند به سود شرکت باشد

“سازمان بزرگ باید نوآوری را بیاموزد ، در غیر این صورت زنده نخواهد ماند.”

– پیتر دراکر

آنچه شرکت ها نیاز دارند

نیازهای بنگاه های اقتصادی بسیار متفاوت از کاربران فردی در یک شبکه همتا به همتا است. شرکت ها باید داده های حساس را در حجم بالا ، کیفیت ردیابی مدیریت کنند و خود را در برابر استانداردهای ایمنی و نظارتی در صنایع خود ، از جمله صدور شناسنامه ، اجرای معاملات ، ردیابی ظروف محموله یا برچسب گذاری محصولات دارویی ، مسئول بدانند. امنیت ، اطمینان و مسئولیت پذیری در مقیاس برای یک شرکت با عملکرد بالا از اهمیت بالاتری برخوردار است. شرکت در نهایت به چهار دسته تقسیم می شود:

 • اجازه دادن. موارد استفاده از شرکت اغلب مستلزم این است که فقط اشخاص مجاز می توانند به شبکه بپیوندند و شرکت کنندگان نقش های مختلف خواندن ، دسترسی و نوشتن دارند.
 • حریم خصوصی. داده های معاملات خاص – نام محصول ، مقدار ، قیمت ، آدرس ، اطلاعات مالی قابل شناسایی شخصی و غیره – بسته به نقش آنها از مشارکت کنندگان شبکه دریغ می شود یا در دسترس آنها قرار می گیرد. به عنوان مثال یک حمل و نقل کالا ممکن است نیازی به دانستن محتویات یک کانتینر حمل و نقل خاص نداشته باشد ، اما فقط به محض ورود کانتینر رسیده است. مقررات بانکی همچنین افرادی را که ممکن است به داده های معامله دسترسی داشته باشند محدود می کند.
 • کارایی. شرکت ها باید زیرساخت هایی برای پردازش هزاران معامله در ثانیه و تحمل افزایش دوره ای فعالیت شبکه داشته باشند. به عنوان مثال ، یک سفارش فروش با هزار خط ، باعث ایجاد یک حوادث ناگهانی از معاملات می شود. در اقتصادهای شبکه ای امروز ، بنگاه های اقتصادی باید بتوانند حجم فزاینده ای از معاملات متنوع را جمع آوری ، تأیید و منتشر کنند..
 • نهایی بودن. مitutionsسساتی که مبالغ زیادی پول منتقل می کنند ، در مورد نتیجه معاملات به یقین نیاز دارند. وجوه باید خوب باشد و پرداخت ها باید نهایی باشند.

آنچه Ethereum ارائه می دهد: حقایق و مزایا

Ethereum در سال 2015 به عنوان یک نسخه بسیار قابل توسعه و کارآمد از فناوری اصلی بلاکچین سیستم پرداخت Bitcoin آغاز به کار کرد. ارزش بلاکچین قطعیت بومی شبکه است: شرکت کنندگان می توانند بدون نیاز به واسطه ها ، رکورد قابل اعتماد و تغییرناپذیری معاملات را ایجاد کنند. معماری غیرمتمرکز یک بلاکچین – چندین گره توزیع شده همزمان با اجرای نرم افزار و ساخت رکورد – اطمینان می دهد که هرگز به اطمینان از شبکه آسیب نمی رسد.

قدرت بلاکچین Ethereum قابلیت برنامه ریزی آن است: توافق نامه ها در کد تعبیه شده اند تا معاملات به طور خودکار انجام شوند. این توافق نامه های دیجیتال یا “قراردادهای هوشمند” می توانند دارای قالب ، شرایط نامحدود باشند و حتی از سایر قراردادها استفاده کنند ، و این باعث می شود که Ethereum نه فقط برای تسویه حساب ، بلکه برای داوری رویدادهای معاملاتی در امور مالی تجارت ، زنجیره های تأمین ، ثبت دولت ، شبکه های انرژی مفید باشد. ، املاک و مستغلات ، قانون ، و بسیاری از بخشهای دیگر.

ثبات و محبوبیت بلاکچین Ethereum

اثبات شده است که Ethereum در برابر حمله بسیار قوی بوده و در عین حال از طیف متنوعی از برنامه ها پشتیبانی می کند. هم برای شبکه های عمومی و هم برای شبکه های خصوصی محبوب است. در اینجا حقایق شبکه اصلی عمومی امروز آمده است:

 • 14K+ گره های زنده
 • 40M+ آدرسهای منحصر به فرد
 • 10B درخواستهای API روزانه توسط Infura
 • 1.5 میلیارد دلار+ حجم معاملات روزانه
 • 1900+ برنامه های غیرمتمرکز (dApps)
 • 94٪ از 100 پروژه برتر بلاکچین در Ethereum ساخته شده است
 • 250K+ توسعه دهندگان (بیش از هر جامعه بلاکچین دیگر)
 • 500 کیلو+ معاملات روزانه (بیش از سایر بلاکچین های دیگر)

 

نمودار معاملات ethereum

 

11 مزایای Enterprise Ethereum

اتریوم به گونه ای طراحی شده است که کم هزینه ، باز ، انعطاف پذیر و مناسب برای همکاری بین چندین طرف است. از نظر هماهنگی داده ها ، Ethereum بسیار شبیه یک دفتر توزیع شده عمل می کند ، اما معماری آن همچنین دارای لایه های منحصر به فردی است که هم باعث تقویت و هم ایجاد امکانات جدید برای سیستم های تجاری می شود. برای کسانی که می خواهند عملکردهای مختلف را به طور عمیق درک کنند ، معمار تجارت پروتکل ما Brent Xu یک مقایسه دو بخشی فوق العاده کامل و کامل از فناوری های بلاکچین و دفتر توزیع شده را نوشت. این قابلیت های فعلی Enterprise Ethereum است:

 1. هماهنگی داده ها. معماری غیرمتمرکز Ethereum اطلاعات و اعتماد را بهتر تخصیص می دهد تا شرکت کنندگان شبکه مجبور نباشند برای مدیریت سیستم و میانجیگری در معاملات به یک نهاد مرکزی اعتماد کنند..
 2. استقرار سریع. با یک پلت فرم همه در یک SaaS مانند هایپرلجر Besu, شرکت ها به راحتی می توانند شبکه های خصوصی بلاکچین را بجای کدگذاری یک پیاده سازی بلاکچین از ابتدا استقرار و مدیریت کنند.
 3. شبکه های مجاز. لایه پروتکل منبع آزاد ConsenSys Quorum کسب و کارها را قادر می سازد در شبکه های Ethereum دولتی یا خصوصی ایجاد کنند ، اطمینان حاصل کنید که راه حل شما متناسب با هرگونه الزامات نظارتی و امنیتی بالقوه است.
 4. اندازه شبکه. شبکه اصلی ثابت می کند که یک شبکه Ethereum می تواند با صدها گره و میلیون ها کاربر کار کند. بیشتر رقبای بلاکچین سازمانی فقط شبکه های کمتر از 10 گره را اجرا می کنند و هیچ مرجعی برای یک شبکه گسترده و زنده ندارند. اندازه شبکه برای کنسرسیوم های سازمانی که احتمالاً تعداد انگشت شماری از گره ها را پشت سر می گذارد بسیار مهم است.
 5. معاملات خصوصی. شرکت ها می توانند با تشکیل کنسرسیوم خصوصی با لایه های معاملاتی خصوصی ، به جزئیات حریم خصوصی در Ethereum دست یابند. در نصاب ConsenSys ، اطلاعات خصوصی هرگز برای شرکت کنندگان شبکه پخش نمی شود. داده های خصوصی رمزگذاری شده و فقط مستقیماً با اشخاص مربوط به اشتراک گذاشته می شود.
 6. مقیاس پذیری و عملکرد. با توافق اثبات اختیارات و محدودیت زمان بلوک و گاز ، شبکه های کنسرسیوم ساخته شده بر روی Ethereum می توانند از شبکه اصلی عمومی بهتر عمل کنند و بسته به پیکربندی شبکه ، صدها تراکنش در ثانیه یا بیشتر را مقیاس بندی کنند. راه حل های سطح پروتکل مانند محلول های خرد کردن و خارج از زنجیره ، لایه 2 برای مقیاس گذاری مانند پلاسما و کانال های استات ، فرصت هایی را برای Ethereum برای افزایش توان تولید در آینده نزدیک فراهم می کنند.
 7. نهایی بودن. الگوریتم اجماع بلاکچین اطمینان می دهد که سابقه معاملات بدون دستکاری و متعارف باقی مانده است. Ethereum مکانیزم های اجماعی قابل تنظیم شامل RAFT و IBFT را برای موارد مختلف شبکه سازمانی ارائه می دهد ، اطمینان از نهایی بودن تراکنش فوری و کاهش زیرساخت های مورد نیاز الگوریتم اثبات کار.
 8. لایه تشویقی. لایه های رمزنگاری Ethereum به شبکه های تجاری امکان می دهد سازوکارهایی بسازند که هم فعالیت های ناشایست را مجازات کند و هم پاداش هایی را در مورد فعالیت هایی مانند تأیید و در دسترس بودن ایجاد کند.
 9. توکن سازی. مشاغل می توانند هر دارایی را که در قالب دیجیتال ثبت شده است در Ethereum ثبت کنند. با علامت گذاری دارایی ها ، سازمان ها می توانند دارایی های قبلی یکپارچه (املاک و مستغلات) را تقسیم بندی کرده ، محصولات خود را گسترش دهند (هنر نادر قابل اثبات است) و مدل های جدید تشویقی را باز کنند (مدیریت داده های سرشار از منابع).
 10. استانداردها. Ethereum جایی است که استانداردها وجود دارد. پروتکل های مربوط به طراحی رمز (ERC20) ، نام های قابل خواندن توسط انسان (ENS) ، ذخیره سازی غیرمتمرکز (Swarm) و پیام رسانی غیر متمرکز (Whisper) ، اکوسیستم را از بالکن شدن جلوگیری می کند. برای شرکت ها ، Enterprise Ethereum Alliance مشخصات مشتری 1.0 اجزای معماری را برای پیاده سازی سازگار بلاکچین سازمانی تعریف می کند. EEA قصد دارد نسخه 2.0 مشخصات را به زودی منتشر کند.
 11. قابلیت همکاری و منبع باز. کنسرسیوم در Ethereum در محیط IT یک فروشنده قفل نشده است. به عنوان مثال ، مشتریان خدمات وب آمازون می توانند شبکه های خصوصی را با Kaleido’s کار کنند ابر تجاری Blockchain. اکوسیستم Ethereum مانند فلسفه مشخصات محور جامعه جاوا از مشارکت در پایگاه کد از طریق پیشنهادات بهبود Ethereum (EIP) استقبال می کند.

پشته معماری را وارد می کند

آینده Enterprise Ethereum


کمتر از یک سال پیش ، ایستادن در برابر یک شبکه بلاکچین مجاز هنوز یک کار وقت گیر و پرهزینه بود و شامل مونتاژ تیمی از توسعه دهندگان بلاکچین و صرف ماه ها و میلیون ها دلار برای نوشتن کد سفارشی بود. با این وجود ، ConsenSys Quorum ایجاد و فعالیت شبکه های خصوصی بلاکچین را برای شرکت ها کاملاً ساده کرده است.

ارزش گزینه بلند مدت شرکت Ethereum قابلیت همکاری با شبکه عمومی است که دسترسی جهانی ، انعطاف پذیری شدید و یکپارچگی بالا را ارائه می دهد. سازگاری Mainnet میزان سرمایه گذاری شرکتها را در حال حاضر در زیرساختهای فناوری اطلاعات و امنیت به طور قابل توجهی کاهش می دهد.

در آینده نزدیک ، مفهوم شبکه های خصوصی بلاکچین “خصوصی” در مقابل “عمومی” ممکن است به عنوان یک پاورقی تاریخی تبدیل شود ، همانطور که جان وولپرت اغلب نظر می دهد. راه حل های شرکتی معاملات خصوصی را حفظ خواهند کرد ، اما به جای اینکه هر سازمانی زیرساخت ها را برای موارد استفاده خود تکثیر و تکثیر کند ، برای ایجاد زیرساخت های فناوری اطلاعات مشترک ، ایمن و اثبات شده در آینده با هم کار می کنند. زیرساخت های مشترک نوآوری را آزاد می کند و دارایی هایی را که قبلاً بین سازمان های دارای شکایت مسدود شده بودند ، باز می کند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map