Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

2019 سال DeFi بود (و چرا 2020 نیز بیش از حد خواهد بود)

وبلاگ 1NewsD DevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedEvent ها و کنفرانس ها Pressخبرنامه ها

مشترک شدن در خبرنامه ما.

آدرس ایمیل

ما به حریم خصوصی شما احترام می گذاریم

صفحه اصلی BlogNews

2019 سال DeFi بود (و چرا 2020 نیز بیش از حد خواهد بود)

چگونه Ethereum یک سیستم مالی باز با دارایی ها و پروتکل های مالی جدید ایجاد می کند. توسط Mason Nystrom 5 دسامبر 2019 ارسال شده در 5 دسامبر 2019

سال 2019 DeFi

تاکنون در داستان بلاکچین ، هر سال می تواند به یک روند کلی تقطیر شود. در سال 2009 ، روایت Bitcoin بود. در سال 2015 ، Ethereum. 2017 پیشنهادات اولیه سکه را در جهان به ارمغان آورد. پاسخ برای سال 2019 غیرقابل کتمان است: جنبش غیرمتمرکز مالی بسیار تأثیرگذارترین روند در اکوسیستم رمزنگاری و بلاکچین بود. 

طبق اطلاعات ما ، جستجوهای Google برای “مالی غیرمتمرکز” در سال 2019 نسبت به سال 2018 273٪ افزایش یافته است مشاور SEO: ویکتوریا اولسینا.

برای درک اینکه چرا 2019 سال DeFi بود ، بیایید آنچه را که جنبش مالی باز انقلابی می کند ، تجزیه کنیم و قدم هایی را که این پدیده در ایجاد یک سیستم مالی باز ایجاد کرده است ، بررسی کنیم. 

تعریف DeFi

مالیه باز – یا امور مالی غیرمتمرکز – به تغییر الگوی سیستم بسته مالی امروز به سمت اقتصاد مالی باز مبتنی بر پروتکل های باز قابل همکاری ، برنامه ریزی و ترکیب اشاره دارد.. 

در حالی که اکوسیستم رمزنگاری در حال گسترش است ، اصطلاح Open Finance با دقت بیشتری مقصد مورد نظر را توصیف می کند ، زیرا Ethereum در حال ایجاد یک اقتصاد جدید بر روی زنجیره است که با سیستم های مالی فعلی ادغام می شود. امور مالی باز به معنای ایجاد یک سیستم جدید از ابتدا نیست ، بلکه به معنای دموکراتیزه کردن سیستم موجود و ایجاد عدالت با استفاده از پروتکل های باز و داده های شفاف است.. 

خصوصیات Open Finance

قابل همکاری

سیستم مالی کنونی از باغ های محصور با دیوارهای دارای قابلیت انتقال محدود یا دسترسی دو طرفه تشکیل شده است. در صورت امکان همکاری ، توسط واسطه ها و افراد جویای رانت کنترل می شود. مالیه باز توسط بسترهایی تعریف می شود که بتوانند با درجه ای از شفافیت با عملکردهایی که مکمل یکدیگر هستند همکاری کنند.


قابل برنامه ریزی

بیت کوین انقلابی در پول ایجاد کرد. Ethereum انواع جدیدی از ابزارها و دارایی های مالی را فعال کرده است که قابل تنظیم تر از محصولات و خدمات موجود هستند. دارایی ها و اوراق بهادار دیجیتال دوران جدیدی از سازوکارهای مالی و رشد را آغاز می کنند.   

قابل ترکیب

برای بسیاری ، یک اسباب بازی مورد علاقه در دوران کودکی که لگوس بزرگ شده است ، لگوس است که آنچه با آن می توانید بسازید تنها با تخیل شما محدود می شود. ترکیب پذیری به این مفهوم اشاره دارد که می توان چیزی را در چندین ترکیب انتخاب کرد (مونتاژ Legos). Ethereum ارزش ترکیب پذیری را نشان داده است ، زیرا قبلاً به پروتکل پروتکل های دیگر مانند Maker ، UMA ، Augur ، Compound و بسیاری دیگر تبدیل شده است.. 

معیارهای اقتصاد مالی باز 

هر سیستم مالی برای تبدیل شدن به یک موتور اقتصادی نیاز به صفات بی شماری دارد ، اما در ابتدا باید این معیارها را تعریف کنیم. چند ویژگی پذیرفته شده عمومی وجود دارد که شامل هر سیستم اقتصادی است. 

یک سیستم مالی عملکردی شامل بازارهای جهانی و کارآمد است که اجازه می دهد: 

  • توانایی وام دهندگان و وام دهندگان برای انتقال سرمایه
  • فرآیندی مبادله و معامله (به عنوان مثال مشتقات) با نقدینگی لازم
  • وسیله ای برای افراد / سرمایه گذاران برای جابجایی ، پس انداز ، فرمول بندی و تخصیص سرمایه
  • ظرفیت جبران و مدیریت ریسک
  • و از حمایت های نظارتی برای سرمایه گذاران و افراد برخوردار است

بنابراین یک سیستم مالی جدید که باز است باید ضمن از بین بردن واسطه های معمول یا نقاط کنترل متمرکز ، از این ویژگی ها برخوردار باشد. بیایید ویژگی های بالا و نحوه مقایسه آنها با اکوسیستم Ethereum را بررسی کنیم. 

وام گرفتن & امانت دادن

برای اینکه یک سیستم مالی بتواند نقدینگی مناسب بازار را برای وام گیرندگان فراهم کند ، به وام دهندگان نیاز دارد – و برای به دست آوردن وام دهندگان سیستم به وام گیرندگان نیاز دارد. مرغ ، تخم مرغ را ملاقات کن این مشکل در ابتدا با گمانه زنی حل می شود. Crypto ، که یک کلاس دارایی احتمالی است ، موفق به ایجاد چند پروتکل جالب وام و وام شده است. 

MakerDAO اولین پروتكلی بود كه ابزاری را ایجاد می كرد كه به وسیله آن افراد می توانند از طریق وثیقه گمانه زنی كنند. در حالی که طاقهای MakerDAO (که قبلاً CDP نامیده می شدند) به کاربران امکان داده است که با استفاده از اتر به عنوان وثیقه از Dai استقراض کنند ، پروتکل های جدید وام و وام در بسیاری از روایت های رمزنگاری سال 2019 تسلط داشتند. Compound و Fulcrum هر دو مجموعه سرمایه ای ایجاد می کنند که به کاربران امکان می دهد مجموعه های رمزنگاری از جمله dai ، USDC (Coinbase’s stabilcoin) ، اتر و غیره را وام دهند یا قرض بگیرند..   

دارما در ابتدا با کامپوند رقابت می کرد و اکنون از پروتکل کامپاند استفاده می کند تا بهترین نرخ بهره ممکن را به مشتریان خود ارائه دهد. دارما از طریق “کیف پول هوشمند” خود که به طور خودکار وجوه مشتریان را به پروتکل مرکب واریز می کند ، به این مهم دست می یابد. 

اخیراً ، ارتقا highly بسیار پیش بینی شده MakerDAO از dai وثیقه تک (Sai) به Dai چند وثیقه (MCD) با موفقیت انجام شد. ارتقا protocol پروتکل Maker همچنین با نرخ پس انداز جدید dai (DSR) همراه بود ، که علاقه افراد را که پروتئین سازنده خود را نگه می دارند ، فراهم می کند. در کوتاه مدت ، DSR یک قرارداد هوشمند است که می تواند در هر صرافی دیگری ادغام شود و ممکن است به نرخ بهره پایه برای فضای رمزنگاری DeFi تبدیل شود. 

بلند مدت و در شدیدترین شرایط ، DSR این امکان را دارد که به نرخ پس انداز بدون اعتماد تبدیل شود ، مانند اسناد خزانه به عنوان نرخ بدون ریسک. تمایز بین اعتماد و بدون ریسک بسیار ظریف و در عین حال مشخص است. در حالی که پروتکل سازنده دارای عناصر خطر مانند خطر قرارداد هوشمند است ، اما به اعتماد هیچ یک از واحدهای تجاری احتیاج ندارد (پروتکل توسط دارندگان توکن MKR اداره می شود). از بین بردن اعتماد به سازمانهای بزرگ ، از جمله دولت ، ابزاری قدرتمند برای کاهش ریسک سیستمیک است. 

این پروتکل های مختلف قدرت ترکیب پذیری را به نمایش می گذارند: 1) دارما یک بستر باز را فراهم می کند: رونق. 

مبادله و تجارت

سیستم های مالی از طریق بازارهای آزاد کار می کنند و به مکانیزم های قوی برای تجارت و انتقال ارزش نیاز دارند. چشم انداز تجارت سال 2019 در درجه اول بود تحت سلطه چند بازیکن بزرگ است, غالباً Coinbase ، Kraken ، Gemini ، Bitstamp ، Bitfinex و Binance. 

این سال گذشته مبادلات رمزنگاری شده به نمایش در آمده است تا به رابط کاربر برای سرمایه گذاری ، تجارت و سایر فعالیت ها تبدیل شوند. اکثر مبادلات عمده ده ها جفت معاملاتی جدید ارائه داده و محصولات یا خدمات جدیدی مانند کیف پول های موبایل ، ابزارهای آموزشی و محصولات توکن را توسعه داده اند. مشابه چسبندگی محصول اپل ، مشتریان رمزنگاری به دلیل طولانی بودن روند پردازش و تمایل افراد به نگهداری دارایی ها در یک مکان واحد ، احتمالاً به یک یا دو مبادله رمزنگاری وفادار خواهند ماند.. 

به طور قابل توجهی ، چند صرافی تصمیم گرفتند که بر روی جلب مشتریان نهادی ، ساخت راه حل های حضانت یا به دست آوردن زیرساخت های لازم در حالی که تجارت متمرکز به طور گسترده ای محبوب (و سودآور) بوده است ، اما اقتصاد اقتصادی جدیدی نیست که بیشتر علاقه مندان و کارآفرینان رمزنگاری امیدوارند بتوانند به آن دست یابند. 

از او صرف نظر کنید امسال به عنوان رفتن به مبادله غیرمتمرکز (DEX) برای تجارت ارزهای رمزنگاری شده به روشی ناخوشایند. از او صرف نظر کنید گزارش شده حجم معاملات بیش از 8 میلیون دلار در یک دوره 24 ماهه در نوامبر سال 2019. در حال حاضر لغو کنش شامل 33٪ از کل حجم DEX که از IDEX و Kyber بیشتر است. مبادله غیرمتمرکز دیگر dYdX یک پلت فرم توسعه یافته از تجارت ، وام گرفتن ، و وام. dYdX DEX قیمت های مختلف و نقدینگی وام را از طریق مبادلات مختلف برای کاربران خود جمع می کند. قابل ذکر است ، Binance همچنین در بورس متمرکز خود قابلیت وام دهی به مشتریان را دارد. 

پیشنهادات اولیه مبادله (IEO) در نیمه اول سال 2019 ، جایی که یک صرافی متمرکز به عنوان بستر فروش رمزها بود ، بسیار محبوب بود. اساساً ، صرافی به عنوان دروازه بان این فروشهای رمز عمل می کند و فقط مشتریان تأیید شده مجاز به شرکت هستند. فروش توکن معمولاً با استفاده از رمز صرافی مانند Binance Coin (BNB) انجام می شود که هزینه های معاملاتی و سهام مانند خریدهای برگشتی را کاهش می دهد که در آن آنها نشانه ها را می سوزانند تا قیمت را برای دارندگان به طور موثر افزایش دهند. آ گزارش توسط Token Insights در نیمه راه سال 2019 ، هیاهوی اولیه IEOs را در طول چند ماه اول سال 2019 نشان داد ، قبل از اینکه به تدریج در محبوبیت محو شود. در حالی که IEO ها ، ICO ها و STO ها (پیشنهادات توکن امنیتی) سهم قابل توجهی از کلاهبرداری و سوuses استفاده را دارند ، توانایی جذب سرمایه ابزاری ضروری برای هر سیستم مالی است. 

سرمایه گذاری و تخصیص سرمایه

در تعريف ارائه شده در ابتدا ، توانايي تهيه سرمايه و جابجايي پول نيز وجود داشت. Ethereum بیشتر این دو مسئله را از طریق بومی از طریق توانایی انتقال اتر و دوم از طریق پیشنهادات امنیتی یا توکن همانطور که در بالا ذکر شد حل کرده است.. 

سرمایه گذاری در مجموعه های رمزنگاری قطعاً در طول سال 2019 تکامل یافته و در سال های آینده نیز به گسترش خود ادامه خواهد داد. حدس و گمان همچنان برجسته ترین مورد استفاده برای ارزهای رمزپایه است ، با این حال ، بسیاری از افراد این ویژگی را کاملاً منفی می دانند. ابزارها و سازوکارهای سوداگری یک م vitalلفه اساسی برای هر کلاس دارایی جدید است ، به ویژه دارایی که هدف آن بستر یک سیستم مالی باز است. یکی از مهمترین و متعاقباً سخت ترین جنبه های ایجاد یک سیستم مالی جدید ، ایجاد نقدینگی لازم برای سرمایه گذاری کارآمد است.. 

نقدینگی ظرفیت یک سرمایه گذار برای تبدیل سریع هر دارایی به پول نقد است. این اصطلاح همچنین به توانایی یک فرد در خرید یا فروش یک ابزار مالی بدون تأثیر بر قیمت دارایی اشاره دارد. این واضح است که ارزش کل اقتصاد رمزنگاری شده کمتر از آن باشد ، کاملاً دشوار است 200 میلیارد دلار در زمان این مقاله. دارایی های بسیار نقدینگی از ارزش کل تریلیون دلار تشکیل شده است که خرید یا فروش هر دارایی را آسان می کند. شش شرکت بزرگ جهان ارزش بازار دارند سه برابر بیشتر بیش از سرمایه بازار تمام ارزهای رمزپایه. 

چطور دارایی های دیگر:

  • طلا: 7 تریلیون. 
  • بازارهای سهام: 70 تریلیون. 
  • بدهی جهانی: بیش از 200 تریلیون. 

و جام مقدس ، مشتقات: بیش از 550 تریلیون. معاملات آتی ، اختیارات ، مبادله و سایر قراردادهای بین افراد بر اساس عملکرد یک دارایی ، شاخص یا واحد تجاری. 

بنابراین ، چگونه یک کلاس دارایی جدید نقدینگی را جذب می کند؟ با اجازه دادن به هر کسی برای ایجاد و تجارت دارایی هایی که در جای دیگری تجارت نمی کنند. بهترین قسمت این است که Ethereum به معنای واقعی کلمه نهادها یا اشخاص را قادر می سازد ابزارها و محصولات مالی جدیدی بسازند که یکی از بزرگترین انفجارهای مالی در طول زندگی ما خواهد بود. 

یک جنبه مهم باز بودن این پروتکل ها است. UMA در حال ایجاد یک بستر مشتقات با ارائه قراردادهای استاندارد برای محصولات مالی است. مصنوعی پروتكلی است كه ایجاد و انتشار داراییهای مصنوعی مانند ارزهای رمزپایه ، ارزهای فیات و كالاها را امكان پذیر می سازد. دارایی ها و مشتقات مصنوعی ارائه شده توسط پروتکل های منبع باز برای سرمایه گذارانی که قصد دارند در برابر ریسک ، تعدیل تخصیص سرمایه و یافتن سازوکارهایی برای افزایش بازده سرمایه گذاری ها ، ارزش ایجاد کنند. انواع مشتقات برای مجموعه های سنتی و رمزنگاری بی پایان است. در حال حاضر وجود دارد بیش از ده تغییر وجود Dai که توسط پروتکل های دیگر DeFi ایجاد شده است. 

گیر کردن

سهام به طور فزاینده ای در حال تبدیل شدن به یک روش استقرار سرمایه است. مفهوم شرط بندی در کنار رشد شبکه های رمزنگاری ، به ویژه اثبات بلاکچین های سهام ، پدیدار شده است. استیکینگ اصطلاحی گسترده است ، اما اغلب به مکانیزمی اشاره دارد که به موجب آن افراد ملزم به حمایت از محکومیت خود برای اقدام با سرمایه هستند. مسابقات پیش بینی سهام Numerai’s به دانشمندان داده نیاز دارد که پیش بینی های خود را با سرمایه خود (نشان های NMR) درگیر کنند. سپس دانشمندان داده بر اساس صحت پیش بینی ها و میزان سرمایه ای که ذخیره کرده اند ، پاداش می گیرند. هرچه محکومیت بیشتر ، یک شخص بیشتر تمایل به سهامداری دارد. 

سایر مدلهای سهام شبکه های بلاکچین مانند Ethereum برای مشارکت در اعتبار سنجی به 32 ETH نیاز دارند. اگر فردی با نیت بد عمل کند ، پس از آن سرمایه جمع شده توسط پروتکل ضبط می شود. اثبات مختلف بلاکچین های سهام مانند Cosmos و Tezos دارای مدل های دیگر با ویژگی های منحصر به فرد از جمله حاکمیت (به عنوان مثال رأی دادن) و جوایز. 

با افزایش محبوبیت پروتکل های وام و سهام ، شرکت ها به دنبال کمک به افراد برای مدیریت سرمایه و سهام خود هستند. Coinbase Tezos را به نمایندگی از مشتریان در نظر می گیرد و جوایز را مستقیماً به حساب های مشتری واریز می کند. بسیاری از صرافی ها در آینده نزدیک محصولات مشابه یا اراده مشابهی را ارائه می دهند.

رویکرد دیگر سرمایه گذاری غیرمستقیم مانند متولیان غیر بورسی بوده است گیر کرده و نقشه اطلس که شرط بندی را به عنوان یک سرویس برای افراد فراهم می کند. در حالی که صرافی های متمرکز این امکان را دارند که این ویژگی را برای کاربران فعلی خود ارائه دهند ، اگر افراد بیشتر به حاکمیت فعال یک شبکه رمزنگاری خاص علاقه دارند ، در مقایسه با کسب پاداش ، سرویس های تخصصی ممکن است بتوانند درصدی از سهم بازار را بدست آورند. ممکن است پروتکل های وام و وام مانند Compound در نهایت ویژگی های سرویس را به شما پیشنهاد دهند. به دلیل تغییر Ethereum به سمت اثبات سهام و همچنین راه اندازی چندین بلاکچین PoS ، مبادلات و برنامه های بیشتر خدمات سهام را در سال 2020 ارائه می دهند. 

مدیریت ریسک و حمایت های نظارتی

مسلماً مدیریت ریسک و حمایتهای نظارتی نسبت به دستههای قبلی در Ethereum و به طور کلی رمزپایه ، مقاومت کمتری دارند. به طور کلی ، Ethereum بومی برخی از عوامل خطر سیستم مالی فعلی را که ناشی از اطلاعات مات ، واسطه ها ، سیستم های انحصاری و هماهنگی اجتماعی کمتر کارآمد است (به عنوان مثال اعتماد) کاهش می دهد. با این حال ، Ethereum در حال حاضر با معاملات مختص به خود همراه است که ناشی از پیشرفت سریع فناوری است ، مانند قراردادهای هوشمند که می تواند با خطا طراحی شود یا در صورت عدم ایجاد صحیح ، دستکاری شود. بعلاوه ، ریسک بیمه ، خطرات نقدینگی و ویژگیهای ظریف تر شبکه های رمزنگاری ، از نظر مدیریت ریسک ، مجتمع مالی باز را پیچیده می کند. 

ConsenSys امتیاز Defi Fi Codefi بسیاری از این عوامل خطر را عمیق تر بیان کرده است. DeFi فضایی است که به سرعت در Ethereum در حال رشد است و سال گذشته بسیاری از این موضوعات را به کانون توجهات خود درآورد زیرا شرکت ها ، افراد و توسعه دهندگان اکنون به دنبال به حداقل رساندن این عوامل خطر هستند. البته ، راه حل ها و مدل های جدید تجاری به حذف یا حداقل کاهش برخی از این مشکلات کمک خواهد کرد ، البته ممکن است مدتی طول بکشد. 

از نظر نظارتی ، اوضاع بهتر می شود ، اما بیشتر منتظر می مانیم ببینیم SEC ، CFTC و دیگر نهادهای نظارتی جهانی در مورد مجموعه های رمزنگاری چه می گویند. در سال 2019 ، وضوح نظارتی مجموعه های رمزنگاری در رابطه با تجارت ، صدور و استفاده از آن بهبود یافته و بیشتر تعریف شده است. با این حال ، هنوز صدها سوال ظریف وجود دارد که نیاز به پاسخ دارند و متعاقباً دهها قانونی که قبل از امکان تصویب گسترده مورد نیاز خواهد بود. قیمت های ناپایدار رمزنگاری و ورود شرکت های بزرگ چند ملیتی مانند فیسبوک به طور مداوم باعث ایجاد مرکز تنظیم رمز ارز می شود. 

دسته های جدید برای اقتصاد مالی جدید 

فناوری های نوآورانه مدل های تجاری جدیدی را برای تولید سود و سرمایه گذاری ایجاد می کنند یا تغییر می دهند. اینترنت از طریق سایت هایی مانند GoFundMe ، Kickstarter و Indiegogo سرمایه گذاری کارآمدتری را ارائه می دهد. StockX یک بازار نیرومند برای سرقت های دزدکی ایجاد کرد که نقدینگی و ارزش جمع کنندگان را افزایش می دهد. 

بازارهای جدید 

گرچه برای سیستم مالی یک نیاز ضروری نیست ، اما بازارهای جدید امکان مدیریت بیشتر و محافظت در برابر انواع ریسک را فراهم می کنند. بازارهای پیش بینی و بازارهای اطلاعاتی یکی از مواردی است که هزاران نفر می توانند از دانش خود به صورت جمعی یا مستقل استفاده کنند. به عنوان مثال ، از بازار پیش بینی اوگور برای شرط بندی بر روی نتایج انتخابات استفاده می شود که می تواند با گذشت زمان فوق العاده با ارزش باشد زیرا سازمان های سراسر جهان به دنبال درک احتمال نتایج سیاسی هستند. 

Numerai’s پاک کردن پروتکل یک بازار داده فراهم می کند که در آن افراد می توانند از دانش خاص خود برای فروش پیش بینی ها یا اطلاعات مربوط به جهان استفاده کنند که شفاف و قابل اجرا از نظر قرارداد باشد. 

جنبه دیگر شرط بندی قرعه کشی است که همه ما می دانیم ارزش بازی ندارد. با این حال ، PoolTogether “قرعه کشی بدون ضرر” جدید ایجاد کرده است که از سایر پروتکل های باز مالی استفاده می کند. به عنوان مثال ، PoolTogether به هر کسی اجازه می دهد تا بلیط قرعه کشی را به صورت دای خریداری کند و سپس درآمد برای مدت زمان مشخصی (هفته ، ماه ، سال) در کامپاند (تولید سود) نگهداری می شود. برنده قرعه کشی سود مشترکی را که از کل وجوه جمع شده دریافت می کند دریافت می کند و بقیه (بازندگان) پول اصلی خود را پس می گیرند. مکانیسم های جالب جدید قمار مانند این ممکن است نتایج منفی افراد را از قرعه کشی سنتی کاهش دهند. از همه مهمتر ، این یک بار دیگر یک نمونه کامل از چگونگی استفاده از پروتکل ها و برنامه های باز برای ایجاد چیز جدید است.  

سکه های ثابت 

Stablecoins مجموعه های رمزنگاری هستند که ارزش پایداری را در برابر قیمت هدف (به عنوان مثال دلار آمریکا) حفظ می کنند. در طی دو سال گذشته چندین دسته پول ثابت وجود دارد. MakerDAO Dai را ایجاد کرده است. فیس بوک در حال آماده سازی برای ترازو است. Walmart در حال آماده سازی برای سکه Walmart است. Coinbase USDC را منتشر کرد که در بیش از 80 کشور جهان در دسترس است. Binance اخیراً زهره را اعلام کرد. JP Morgan دارایی دیجیتالی برای تسویه معاملات بین مشتریان سازمانی ایجاد کرد. صندوق بین المللی پول اظهار داشت که “Stablecoins تهدیدی برای بانک و پول نقد است.” 

هر یک از این سازمان ها مسیر خاصی را برای تصویب پایدار کوین در پیش می گیرند. MakerDAO به دنبال تغییر شکل سیستم مالی و ایجاد ارز رمزپایه با ثبات تر است. فیس بوک قصد دارد با استفاده از قدرت رسانه های اجتماعی خود به یک شرکت پرداخت تبدیل شود. JP Morgan و سایر بانک ها در تلاشند تا بهره وری عملیاتی را افزایش دهند. USDC به عنوان یک جفت معاملاتی برای مجموعه های رمزنگاری و اخیراً در پروتکل های وام و وام استفاده شده است. Walmart احتمالاً از Bitcoin ثابت خود به عنوان ارتقا to امتیازات وفاداری استفاده خواهد کرد. هر یک از این مسیرها به سمت پذیرش جریان اصلی کمی متفاوت است و جالب است که مشاهده کنید کدام روش موثرترین نتیجه را دارد. 

در کوتاه مدت ، پول های ثابت با وثیقه فیات تسلط خواهند یافت زیرا مشکلات مختلفی را در سیستم فعلی ما حل می کنند: هزینه ، دسترسی ، سرعت و گشودگی. Stablecoins به عنوان ارزهای دیجیتال نقل و انتقالات تقریباً فوری را با هزینه های کمتری در هر جای دنیا ارائه می دهند. ارزهای دیجیتال را می توان در برنامه های دیجیتالی برنامه ریزی ، ردیابی و تعبیه کرد. سکه های ثابت وثیقه ای فیات می توانند بومی رسانه های اجتماعی شوند و توانایی دسترسی به میلیون ها نفر را دارند که هرگز به خدمات مالی سنتی دسترسی نداشته اند. این جنبش قبلاً توسط ونمو ، وی چت ، اپل و سایر شرکت های سراسر دنیا کاتالیز شده است. 

به دلیل اینکه مستلزم تغییر ذهنی در تصور مجدد ارزش است ، سکه های پایدار وثیقه ای غیر فیات مدت بیشتری طول می کشد. اشکال جدید پول و پذیرش آنها تا حد زیادی به توانایی استفاده به عنوان ذخیره ارزش و به عنوان وسیله پرداخت / واسطه مبادله بستگی دارد. Ethereum به عنوان وثیقه defacto تبدیل شده است که از بسیاری از پروتکل های مالی موجود باز پشتیبانی می کند. از آنجا که پروتکل های بیشتری مشتقات و اوراق بهادار جدید منتشر می کنند ، ممکن است آنها به دنبال استفاده از Ethereum به عنوان وثیقه بیشتر برای تقویت Ethereum در مرکز مالی باز باشند. 

نگاه به سوی سال 2020 

واضح است که Ethereum خود را به عنوان پروتکلی تاسیس کرده است که پایه و اساسی برای اقتصاد مالی جدید خواهد بود. در سال 2020 ، شرکت های جدید و موجود علاوه بر پروتکل های وام و وام که باعث افزایش کارایی و ساخت محصولات جدید می شوند ، توسعه خواهند یافت. برخی از اینها قبلاً ایجاد شده اند ، مانند بیکار و مشاور استیبو برای تولید محصول. در طول سال آینده تعداد بیشتری پیشرفت خواهد کرد.

شرکت های رمزنگاری در حال افزایش توانایی های خود برای تسهیل تجارت بهتر و همچنین محصولات و خدمات جدید هستند. Coinbase و Binance از طریق خریدها و عرضه محصولات به گسترش سریع خود ادامه خواهند داد. مبادلات غیرمتمرکز امیدوارم برای یک کاربر متوسط ​​و شاید بومی موبایل راحت تر شوند. 

انفجاری از دارایی های مصنوعی و مشتقات جدید ایجاد خواهد شد که در سال 2020 ده ها میلیون ارزش و در نهایت میلیاردها ارزش ایجاد خواهد کرد. برخی خواهند بود گه (به معنای واقعی کلمه) ، در حالی که دیگران جدید و بدیع خواهند بود. محصولات و ابزارهای مالی جدید به طور مداوم در حال توسعه هستند که نقدینگی بیشتر و سود بالقوه سرمایه گذاران را به دنبال دارند. 

گمانه زنی ها در سال 2020 با تکامل مجموعه های رمزنگاری با افزودن دسته های سرمایه گذاری جدیدتر مانند سهام ، بازارهای اطلاعات و رشد هنوز ادامه خواهد یافت و ایده هایی که هنوز تصور نمی شوند ، ارزش بیشتری برای افراد ، نهادها و سرمایه گذاران ایجاد می کنند. مدیریت ریسک با تجزیه و تحلیل جامع تری از ریسک مرتبط با مالیه باز از گسترش طبیعی نهادهای متمرکز بر امنیت مانند بهبود خواهد یافت MythX و کوانت استامپ. علاوه بر این ، راهنمایی نظارتی وضوح بیشتری پیدا می کند که امیدوارم برای استفاده مداوم از مجموعه های رمزنگاری و شبکه های بلاک چین نیز مطلوب باشد. 

ماهیت سازگار ، قابل برنامه ریزی و قابل جمع شدن پشته مالی باز ساخته شده بر روی Ethereum ، پایه و اساس یک اقتصاد مالی جدید را فراهم می کند. با این حال ، به یاد داشته باشید که این جنبش صرفاً بیرون راندن سیستم مالی قدیمی نیست ، بلکه در صورت امکان با سیستم فعلی ادغام می شود و در صورت لزوم ایجاد می کند. سیستم مالی جدید باید به همه خدمت کند ، نه فقط به رمزنگاری هایی که قبلاً آغاز شده است. سرانجام ، ایجاد یک سیستم مالی جدید به زمان نیاز دارد. در حالی که سال 2019 پیشرفت های چشمگیری در توسعه امور مالی غیرمتمرکز شاهد بود ، به نظر می رسد سال 2020 یک جهش داشته باشد.

می خواهید در مورد امور مالی غیرمتمرکز و چگونگی ایجاد Ethereum در یک سیستم مالی باز بیشتر بخوانید?

مشترک شدن در خبرنامه های ConsenSys

برای اخبار جدید Ethereum ، راه حل های سازمانی ، منابع توسعه دهنده و موارد دیگر ، در خبرنامه ما مشترک شوید. آدرس ایمیل محتوای اختصاصیگزارش Ethereum Q3 2020 DeFiگزارش

گزارش Ethereum Q3 2020 DeFi

گزارش Ethereum Q2 2020 DeFiگزارش

گزارش Ethereum Q2 2020 DeFi

Ethereum 2 0 Staking Report اکوسیستمگزارش

گزارش اکوسیستم Staking Ethereum 2.0

راهنمای کامل شبکه های تجاری Blockchainراهنما

راهنمای کامل شبکه های تجاری Blockchain

چگونه یک محصول بلاکچین موفق بسازیموبینار

چگونه یک محصول بلاکچین موفق بسازیم

بانکهای مرکزی و آینده پولکاغذ سفید

بانکهای مرکزی و آینده پول

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector