Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

Blockchain برای دولت: دبی هوشمند

Blockchain Powering the City of Future

دبی هوشمند در تلاش است تا دبی را به شادترین شهر روی زمین تبدیل کند. مشارکت همه ذینفعان شهر – ساکنان ، بازدیدکنندگان ، صاحبان مشاغل ، والدین و خانواده ها – سنگ بنای این استراتژی است. این هدف با استفاده از طیف وسیعی از فناوری ها از جمله بلاکچین ، هوش مصنوعی ، اینترنت اشیا و با تمرکز بر سه رکن استراتژیک: کارایی دولت ، ایجاد صنعت و رهبری بین المللی انجام خواهد شد..

با همکاری بخش خصوصی و شرکای دولتی ، Smart Dubai برای توانمند سازی ، ارائه و ارتقا یک تجربه کارآمد ، یکپارچه ، ایمن و تأثیرگذار در شهر برای ساکنان و بازدید کنندگان تاسیس شد..

برای دستیابی به ستون های استراتژیک خود ، Smart Dubai قصد دارد ابتکاراتی را ارائه دهد و مشارکت هایی را برای کمک به اقتصاد هوشمند ، زندگی هوشمند ، حکمرانی هوشمند ، محیط هوشمند ، افراد هوشمند و تحرک هوشمند ارائه دهد..

“استفاده از فناوری Blockchain دبی می خواهد 5.5 میلیارد درهم پس انداز سالانه فقط در پردازش اسناد را باز کند – برابر با ارزش برج خلیفه در هر سال.”

– دبی هوشمند

هدف

دبی قصد دارد “اولین شهری باشد که تا سال 2021 کاملاً توسط بلاکچین تأمین می شود.” دستور Blockchain 2020 دبی ، با هدایت دفتر Smart Dubai ، نقشه راهی برای معرفی فناوری بلاکچین در دبی ایجاد می کند. اهداف آن عبارتند از: دستیابی به بهره وری با استفاده از بلاکچین در 100٪ خدمات دولتی قابل اجرا ، ایجاد و فعال سازی اکوسیستم بلاکچین برای استارتاپ ها و مشاغل و تبدیل شدن به یک رهبر فکری جهانی با آزمایش موارد زنجیره بلوکی فرامرزی.

 

راه حل Enterprise Ethereum

دفتر Smart Dubai یک RFP صادر کرد و از میان بسیاری از نامزدهای مناسب ، ConsenSys به عنوان یک شریک انتخاب شد. فقط در مدت دو ماه ایده پردازی ، تیم تجزیه و تحلیل سطح بالای فنی را با آژانس های دولتی ، تیم های فناوری اطلاعات ، صاحبان فرآیندهای تجاری برای تعیین الزامات اصلی انجام داد و در مورد موارد استفاده اول تصمیم گرفت: انرژی ، املاک و مستغلات ، پزشکی و غیره ConsenSys سپس انجام داد تجزیه و تحلیل نیازهای زیرساختی اصلی مورد نیاز برای حمایت از دستورالعمل بلاکچین. این تجزیه و تحلیل منجر به ایجاد یک بستر بلاکچین به عنوان یک طرح اولیه خدمات شد ، در حالی که به طور همزمان پرونده هویت دیجیتالی مجهز به بلاکچین را ایجاد کرد. از آنجا ، UAEPass pass برای ادغام در شبکه های بلاکچین ایجاد شد. سرانجام ، ConsenSys یک محیط ماسهبازی در Ethereum ساخت و یک سری کارگاههای 40-60 را برای آژانسها برای شروع نمونه سازی و آزمایش برگزار کرد..

 

نتایج کسب شدند

بستر بلاکچین به عنوان یک سرویس

برای تسریع و تسهیل نمونه سازی محلول بلاکچین ، بستر بلاکچین به عنوان یک سرویس با مشارکت telco Du ایجاد شده است تا به همه نهادهای دولتی این آزادی را بدهد که بر اساس نیازهای تجاری خود بر اساس یک چارچوب مشترک کار کنند. BPaaS یک پلت فرم کاملاً مدیریت شده ، مقیاس پذیر و ایمن با دسترسی کم هزینه از طریق مدل پرداخت همزمان است. دفتر هوشمند دبی BPaaS رسماً شناخته شده است که به یکی از اصلی ترین ابزارهای رسمی برای حمایت از فعالیت های نمونه سازی موجودیت های دولتی تبدیل شده است.

دانشگاه شهر هوشمند


با همکاری بنیاد آینده دبی ، توسعه یافته است دانشگاه شهر هوشمند یک پلتفرم یادگیری غیرمتمرکز مبتنی بر بلاکچین است که از توسعه مهارت های دیجیتالی پشتیبانی می کند. دانشگاه Smart City قصد دارد با دور زدن مسیر موسسات سنتی سخت و محکم ، درصد استعدادهای ماهر دیجیتالی را در امارات متحده عربی به 10 درصد افزایش دهد..

افراد ممکن است مسیرهای شخصی سازی شده ای را ایجاد کنند ، از جمله پروژه های عملی عملی ، مطالب مربوط به خواندن ، کنفرانس ها ، کارگاه های حضوری و آنلاین که برای دستیابی به گواهینامه های دیجیتال کار می کنند.

استراتژی بدون کاغذ

دبی هوشمند بدون کاغذ در حال رفتن است. دبی در حال دیجیتالی کردن 1 میلیارد برگ کاغذ است که هر ساله با دیجیتالی کردن همه خدمات از جمله درخواست ویزا ، پرداخت قبض و تمدید مجوز تولید می شود. این سوابق قبلی اکنون با استفاده از فناوری بلاکچین به صورت ایمن معامله می شوند.

راه حل های ConsenSys

برای مشاوره بلاکچین سازمانی ثبت نام کنید

ConsenSys Solutions بلاکچین را برای تجارت به ارمغان می آورد. ما به شرکت ها ، دولت ها ، سازمان های غیرانتفاعی و استارتاپ ها در سراسر جهان کمک می کنیم تا راه حل های بلاکچین عمومی و خصوصی را بسازند ، آزمایش و استقرار دهند.

با یک متخصص Blockchain ارتباط برقرار کنیدبرای مشاوره بلاکچین سازمانی ثبت نام کنید

درباره Smart Dubai بیشتر بدانید

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector