Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

Blockchain برای تجارت جهانی و تجارت

مزایای بلاکچین در تجارت جهانی و تجارت چیست?

تجارت بین المللی

تجارت بین الملل یک بازار 16 تریلیون دلاری است که مبادله سرمایه ، کالا و خدمات در آن سوی مرزها یا سرزمین های بین المللی را تشکیل می دهد. به طور کلی به دو دسته تقسیم می شود:

 • کالاهای مختلف 75٪ معمولاً توسط کانتینرهای حمل و نقل یا حمل و نقل زمینی حمل می شوند
 • 25٪ کالا

از نظر حمل و نقل و حمل و نقل ، صنعت تجارت و تأمین مالی در درجه اول از عدم اعتماد و هماهنگی بین صادرکنندگان و واردکنندگان ، به ویژه در بازارهای در حال ظهور و توسعه یافته رنج می برد. علاوه بر این ، صنعت به دلیل ماهیت پیچیده فرآیندهای عملیاتی در تجارت بین المللی کالا و کالا ، ناکارآمدی های مختلف عملیاتی را حفظ می کند. به عنوان مثال ، حمل و نقل و تجارت هنوز بسیار متکی به منابع انسانی است و تحت تأثیر فرآیندهای دستی و کاغذی قرار می گیرد که بسیار پرهزینه ، کند و مستعد خطا هستند..

صادرکنندگان و واردکنندگان برای تأمین مالی یا تضمین معاملات خود با چالش هایی روبرو هستند که رشد را متوقف کرده و منافع حاصل از جهانی شدن را محدود می کند. از نظر تاریخی این فضا در برابر پیشرفت فناوری و دیجیتال سازی بسیار مقاوم بوده است ، اگرچه برخی از فن آوری ها مانند تجارت کالا & راه حل های مدیریت ریسک (CTRM) مفید به اثبات رسیده اند. 

طی 10-15 سال گذشته ، بسیاری از شرکتهای نوپا و فناوری سعی در تولید محصولاتی با موفقیت متفاوت داشته اند – تا زمان ظهور فناوری بلاکچین که تجارت بین المللی به عنوان مورد اصلی استفاده می شود. تأثیر بالقوه فناوری بلاکچین در امور مالی تجارت بین الملل باعث شده بسیاری از شرکت ها و کنسرسیوم ها فناوری منسوخ شده خود را به روز کنند. فراتر از آغاز دوران دیجیتالی شدن ، بلاکچین امکان رمزگذاری اسناد موجود ، اعتبار اسنادی و موارد دیگر را فراهم می کند. قراردادهای هوشمند از طریق اتوماسیون توافقات ، رویدادهای تجاری و سایر فرایندهای دستی ، هماهنگی بین صادرکنندگان و واردکنندگان را بهبود می بخشد. پذیرش جهانی فناوری بلاکچین مزایای بیشتری را برای هماهنگی مرزی ، حل و فصل تجارت و استاندارد سازی ایجاد می کند. 

اخبار تجارت بین الملل

ابتکار کووانتیس ، شریک فناوری ConsenSys را اعلام کرد

اعضای بنیانگذار ابتکار Covantis ، که هدف آن مدرن سازی عملیات تجارت جهانی است ، از انتخاب ConsenSys ، یک شرکت پیشرو در بازار فناوری بلاکچین Ethereum ، به عنوان شریک اصلی فناوری برای توسعه بستر تحول آفرین خود خبر داده اند..

ابتکار کووانتیس ، شریک فناوری ConsenSys را اعلام کردکانون توجه محصول

دارایی های Codefi

دارایی های Codefi به مدیران دارایی اجازه می دهد تا چرخه عمر دارایی های دیجیتال ، بازارهای مرتبط و ابزارهای مالی دیجیتال را در شبکه های بلاکچین عمومی یا مجاز ایجاد ، صدور و مدیریت کنند..

دارایی های Codefi

تجارت کالاها

تجارت کالاها 25٪ تجارت بین المللی را نشان می دهد و شامل

 • 40٪ انرژی 
 • 30٪ فلزات پایه و صنعتی 
 • 30٪ کشاورزی و کالاهای نرم

بیش از نیمی از تجارت کالاها توسط بانک ها و سایر م institutionsسسات مالی یا صندوق ها تأمین می شود. نرم افزار و فن آوری های جدید در طی 2 دهه گذشته با موفقیت های گوناگون ، به ویژه CTRM ، برای خدمت به این صنعت ظهور کرده اند. 


اما مانند تجارت بین المللی کالاهای کانتینری ، بازار کالاها همچنان تحت تأثیر ناکارآمدی عملیاتی و هزینه ها قرار دارند از جمله: 

 • تقلب: استفاده گسترده از اسناد کاغذی فرصتهای سو mal رفتار را افزایش می دهد (تأمین مالی مضاعف و غیره).
 • تاخیر: رزرو حمل کالا ، درخواست تأمین مالی تجارت ، جمع آوری اسناد ، ارائه اسناد به خریداران و تسهیل پرداخت ها 90 تا 120 روز طول می کشد..
 • از دست دادن درآمد و فرصت: این فرایندهای شکسته و هزینه های بالای عملیاتی مانع نوآوری کل صنعت می شود و سالانه میلیاردها دلار ضرر در درآمد و فرصت ایجاد می کند. 

فناوری Blockchain توانایی کاهش تقلب را از طریق دفتر توزیع شده و تغییرناپذیر فراهم می کند که در آن اطلاعات بدون اطلاع دادن به همه طرف های درگیر قابل دستکاری نیست. کل تاریخ معاملات با استفاده از ویژگیهای ذاتی فن آوری دفتر توزیع شده به راحتی قابل دسترسی است. 

علاوه بر این ، توانایی بلاکچین در ایجاد و انتقال دارایی های دیجیتال ، فرآیندهای مختلف تجارت کالاهای موجود را که در بالا ذکر شد ، افزایش می دهد. داده ها و معاملات در زمان واقعی که توسط قراردادهای هوشمند فعال می شوند ، توانایی کاهش تاخیرها و خودکار کردن فرآیندهای دستی را دارند. ناکارآمدی در کل صنعت تجارت کالاها منجر به از دست دادن درآمد و فرصت های مشاغل می شود. با رشد فناوری بلاکچین ، به شرکت ها ، سرمایه گذاران و سایر طرف های درگیر در تجارت کالا کمک می کند تا سود بیشتری کسب کنند و سودآوری بیشتری داشته باشند.   

 

مالی تجارت

بر اساس برآورد از بازارهای 4.4 تریلیون دلاری کالاها ، تقریباً 30٪ سود حاصل از تأمین مالی تجارت توسط بانک ها ، م institutionsسسات مالی ، سرمایه گذاران نهادی یا صندوق ها تأمین می شود. بانک توسعه آسیا با شناسایی شکاف 1.6 تریلیون دلاری بین عرضه و تقاضای مالی تجارت ، به ویژه برای جریان تجارت به بازارهای در حال ظهور ، پتانسیل رشد بازار جهانی تجارت مالی را برجسته کرد. این شکاف ناشی از شناخت مشتری (KYC) و مسائل مربوط به انطباق و همچنین سودآوری ضعیف ناشی از هزینه های کارگر زیاد است (عملیاتی ، KYC ، دقت کافی).

فناوری Blockchain مانند Ethereum می تواند برای غلبه بر موضوعات مختلفی که در کل روند KYC و مقررات نظارتی رخ می دهد ، پیاده سازی شود. سوابق تاریخی و دفتر شفاف ارائه شده توسط شبکه های بلاکچین نظارت نزدیک به زمان واقعی معاملات را برای چندین طرف درگیر فراهم می کند. آژانس های نظارتی می توانند به کنسرسیوم های مجاز blockchain در بهبود AML یا حسابرسی دسترسی پیدا کنند. سرانجام ، بلاکچین این امکان را دارد که دسترسی بیشتر به منابع مالی تجارت را از دو طرف عرضه (سرمایه گذاران جایگزین) و تقاضا (SME ها از بازارهای نوظهور) تسهیل کند. 

 

به رئیس جهانی امور مالی تجارت کالا Citi توضیح دهید که چگونه برخی از بزرگترین موسسات جهان گرد هم می آیند تا یک راه حل بلاکچین پایان به پایان برای تأمین مالی تجارت کالاها ایجاد کنند..

مطالعه موردی تجارت بین الملل

komgo: آوردن مالی تجارت کالا به قرن 21

یک بستر باز مبتنی بر بلاکچین که با بهینه سازی فرایندهای تأمین مالی و تسریع در عملیات صنعت با معاملات دیجیتالی و منبع معتبر اسناد برای کاهش تقلب ، سرمایه تجارت کالایی را به قرن بیست و یکم آورده است..

komgo آوردن تجارت تجارت کالا در قرن 21

موارد استفاده از Blockchain در تجارت و تجارت جهانی چیست?

 

بلاکچین چگونه بر فرآیندهای کسب و کار و مدیریت زنجیره تأمین تأثیر خواهد گذاشت?

بلاکچین می تواند فرآیندهای عملیاتی و زنجیره های تأمین در بازارهای جهانی را دیجیتالی ، ایمن ، ساده و ساده و در نهایت تسریع کند. انجام معاملات در تجارت بین الملل ممکن است 120 روز طول بکشد. دور شدن از فرآیندهای مبتنی بر کاغذ به سمت اسناد قابل تأیید دیجیتالی و قابل اجرا از نظر قانونی ، به معنای سرعت بیشتر عملیات صنعت و کاهش تقلب است.. 

برای گاز & قدرت ، جایی که مشکلات در اطراف اشتراک داده های قابل اعتماد است – بلاکچین امکان ترازبندی اطلاعات ، حل سریع تر تعادل و حل و فصل تعادل ، و همچنین روش های کارآمد تر تحویل را فراهم می کند. 

برای انرژی های تجدیدپذیر ، جایی که مشکلات در اطراف گزارش قابل اعتماد انتشار کربن صنعتی یا انرژی تولید شده از طریق دارایی های تجدیدپذیر است – بلاکچین اعتماد بیشتری را از طریق شفافیت شبکه و سیستم های حاکمیتی ارائه می دهد که همه ذینفعان را به هم متصل می کند.

بلاکچین چگونه بر لجستیک کالاهای عمده تأثیر می گذارد?

جابجایی حجم عظیمی از مواد اساسی که برای تأمین و تغذیه جهان مورد نیاز است ، پیچیده است. این امر به چندین طرف مخالف نیاز دارد که فاقد هماهنگی مثر هستند زیرا بسیاری از تولیدکنندگان در مکان های دورافتاده و اقتصادهای نوظهور یافت می شوند. با کارآیی بیشتر بازارها ، تجارت کالاها در حال تبدیل شدن به یک تجارت با خدمات کم حاشیه است. به طور فزاینده ای ، بازرگانان با ارائه یک سرویس لجستیکی کاملاً قابل اعتماد بین تولیدکنندگان و مصرف کنندگان ، امرار معاش می کنند. این جنبه ها ذاتاً خطر معاملات را افزایش می دهند و به دسترسی محدود شرکت های جدید یا در حال رشد کمک می کنند. قابلیت های کاهش هزینه بلاکچین حاشیه ها را افزایش می دهد در حالی که ساختار اعتماد قطعی آن دسترسی به بازار را هدایت می کند.

بلاکچین چه تأثیری بر مالی تجارت دارد?

به عنوان توسعه تجارت بین الملل ، امور مالی بازرگانی نیز تحت همان مراحل دشوار عملیات قرار دارد. بیشتر رد درخواست های مالی تجارت که توسط SME ها در بازارهای نوظهور به موسسات مالی ارائه می شود ناشی از مشکلات انطباق ، عدم اعتماد و سودآوری پایین است. بلاکچین با احراز هویت مستندات ، ساده سازی فرایندهای عملیاتی و تسهیل هماهنگی بین چندین ذینفع ، بسیاری از این مسائل را حل می کند. علاوه بر این ، بلاکچین دسترسی به سرمایه گذاران جایگزین را از طریق بازارها ساده می کند ، در نتیجه منابع مالی بازیکنان کوچکتر را افزایش می دهد.  

تقسیم تجارت جهانی

“وقتی تصمیم گرفتید از Ethereum استفاده کنید ، باید با” بهترین کلاس “باشید. 

ConsenSys این موقعیت را دارد. در طول ساخت سیستم عامل, 

ما توانایی های مهندسی عظیمی از تیم دیده ایم. ” 

سلیما بددی

مدیر ارشد اجرایی ، komgo

بلاکچین چگونه بر تسویه حساب پس از تجارت تأثیر خواهد گذاشت?

معمولاً در مورد معاملات برای داشتن تعداد زیادی واسطه (دلالان تجارت امنیتی ، متولیان امر و نمایندگان پرداخت) ، مستعد ابتلا به خطرات تسویه حساب و داشتن چرخه های تسویه غیر قابل پیش بینی و زمانبر ، ناکارآمد است. فناوری Blockchain این امکان را دارد که زنجیره عملیات پس از تجارت را به طور چشمگیری ساده ، تضمین و تسهیل ادغام رجیسترهای اوراق بهادار را ساده کند ، همه اینها در حالی است که سرعت اجرای بالاتر را کاهش می دهد ، هزینه های معامله را کاهش می دهد و تسویه حساب در زمان واقعی در T + 0 را امکان پذیر می کند..

بلاکچین چه تاثیری بر بازارها و علامت گذاری دارایی خواهد داشت?

در سه گروه فوق – مدیریت زنجیره تأمین ، لجستیک کالاها و تسویه حساب پس از تجارت – در دراز مدت پتانسیل قابل توجهی برای توسعه بازارهای تجاری و متمرکز بر امور مالی به منظور ساده سازی دسترسی طرفین عرضه و تقاضا ، افزایش نقدینگی ، تحریک وجود دارد. رقابت ، و افزایش کارایی. 

تأثیر بلاکچین چگونه است & پی گیری?

فناوری Blockchain شفافیت بیشتر و منبع واحدی از حقیقت را برای شرکت کنندگان با استفاده از شبکه های زنجیره تامین فراهم می کند. ردیابی و ردیابی هوشمندانه سفارشات ، کالاها و تأخیرها از طریق بلاکچین می تواند در ارسال و دریافت کالا تسریع کند. 

به طور خاص ، بلاکچین مزایای زیر را فراهم می کند:

 • دیجیتالی کردن. بیشتر زنجیره های تأمین غیر یکپارچه هنوز به فرایندهای فیزیکی ناامن و ناکارآمد متکی هستند. با استفاده از بلاکچین ، ذینفعان برای حل این مسائل و افزایش بهره وری ، فرایندهای فیزیکی را با قراردادهای هوشمند دیجیتالی می کنند.
 • اعتبار. تولیدکنندگان ، تولید کنندگان ، خرده فروشان و مشتریان در تأیید صحت محصول با مشکل روبرو هستند. این امر جعل و تقلب را تقویت می کند. با استفاده از بلاکچین ، محصولات ممکن است در لحظه ایجاد با نشانه های غیرقابل مسخره مرتبط شوند. سپس از این نشانه ها می توان به عنوان گواهینامه های دیجیتالی استفاده کرد. 
 • کنترل توزیع. اکثر مارک ها و خرده فروش ها نمی توانند توزیع خارج از کانال های خود را کنترل کنند. با استفاده از بلاکچین ، آنها می توانند از قراردادهای هوشمند برای تعیین قوانین خاص برای مدیریت توزیع در چندین کانال استفاده کنند.
 • خدمات پس از فروش. بسیاری از خرده فروشان قادر به ارائه خدمات جامع پس از فروش – از جمله فراخوان ، ضمانت ها و نگهداری – نیستند زیرا فاقد اطلاعات در مورد منشأ محصول هستند. با استفاده از بلاکچین ، آنها می توانند از اطلاعات مربوط به چرخه عمر محصول که در قراردادهای هوشمند تضمین شده است ، استفاده کنند و خدمات اضافی پس از فروش را ایجاد کنند.
 • شفافیت. مشتریان انتظار دارند اطلاعات شفافی در مورد مواد اولیه محصولات و فرایندهای تولید داشته باشند. با استفاده از زنجیره بلوک ، هر یک از سهامداران در سراسر زنجیره تامین می توانند اطلاعات تأیید شده را ارائه دهند.
 • مالکیت تأیید شده. مشتریان در اثبات مالکیت محصول با مشکل روبرو می شوند. این باعث افزایش سرقت و جعل می شود. با استفاده از بلاکچین ، مشتریان می توانند نشانه های غیرقابل توصیف ، مرتبط با محصولات فیزیکی را جمع آوری و مدیریت کنند و از این نشانه ها برای اثبات اصالت و مالکیت محصول استفاده کنند و بازارهای ثانویه ایمن را فعال کنند..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector