Blockchain برای خیریه ها: مطالعه موردی Luxarity برای ردیابی کمک های مالی

مقابله با شیوه های مصرف ناپایدار در خرده فروشی های لوکس

 

چالش

سازمان های غیرانتفاعی در مورد اعتماد با چالش های جدی روبرو هستند: حدود یک سوم آمریکایی ها به گروه های خیریه اعتماد ندارند تا بودجه خود را به خوبی خرج کنند و بیش از 60٪ از مردم جهان اعتقاد ندارند که گروه ها می توانند مأموریت خود را انجام دهند.

در حال حاضر ، سازمان های غیرانتفاعی و خیریه از عدم شفافیت در مورد نحوه تخصیص کمک ها رنج می برند. وب سایت های شخص ثالثی که موسسات خیریه و کیفیت شفافیت اهدای آنها را ردیابی می کنند ، در تلاش برای ایجاد آرامش خاطر در افراد هنگام کمک به یک هدف یا سازمان ظاهر شده اند.. سازمانهای غیرانتفاعی با شفافیت اثبات شده در سال بعد به طور متوسط ​​53٪ بیشتر از مشارکت در مقایسه با سازمانهایی هستند که سابقه مشابهی ندارند.

چگونه فناوری بلاکچین می تواند شفافیت سازمانی بخش اجتماعی را بهبود بخشد؟ آیا می توان از فناوری blockchain برای پیگیری ارزش دریافتی از طریق کمک های نقدی و مالی در حالی که اعتماد مخاطبان اهدا کننده را افزایش می دهد استفاده کرد.?  

 

راه حل Ethereum 

LUXARITY با درک تمایل اهداکنندگان برای تأیید دقیق اینکه پولشان کجا می رود ، با همکاری ConsenSys Social Impact برای ثبت و پیگیری کمک های مالی سالانه محبوب pop-up لوکس خود در بلاکچین همکاری کرد.. 

با هم ، این دو سازمان یک بستر مبتنی بر بلاکچین ایجاد کردند که شفافیت و پاسخگویی بی سابقه ای را در ردیابی کمک های خیرخواهانه ایجاد می کند. در این سیستم عامل ، مشتریان این فرصت را دارند که تصمیم بگیرند که چه چیزی کمک مالی آنها را تأمین می کند – از جمله آموزش مصرف اخلاقی ، علل زیست محیطی و تلاش برای بازیافت.

LUXARITY بازوی سرمایه گذاری گروه Lane Crawford Joyce Group (LCJG) ، خرده فروشی برتر مد و مدیریت گروه تجاری آسیا است. 

تجمل 1

همانطور که Luxarity به یک شرکت اجتماعی قابل اعتماد با قابلیت ردیابی در تجربه خرید تبدیل می شود ، آنها یک استاندارد صنعتی را برای دادن شفاف ترغیب می کنند. با تلفیق فناوری بلاکچین ، Luxarity اولین قدم را در جهت ساخت یک اکوسیستم برمی دارد که یک اقتصاد دایره ای ایجاد می کند.

کریستینا ونتورا

مدیر اجرایی LUXARITY


چگونه کار می کند

روند پیگیری کمک های مالی

تجملات آیکون ها

 1. Consumer برای خرید کالاهای لوکس متعلق به قبل در پنجره پنجره LUXARITY شرکت می کند.
 2. مصرف کننده اقلام مورد علاقه خود را انتخاب می کند و متصدی صندوق خرید مشتری را با استفاده از Shopify پردازش می کند. با خصوصی ماندن هویت کاربر ، خرید در بلاکچین ذخیره می شود.
 3. این برنامه وب کلیه فروشهای LUXARITY’s Shopify را کنترل می کند و میزان هزینه های انجام شده در هر معامله را پیگیری می کند. 
 4. Consumer از LUXARITY ایمیلی با رسید خود و یک پین شماره # منحصر به فرد دریافت می کند که می تواند در وب سایت پاپ آپ برای تخصیص درآمد حاصل از فروش خود به علتی که انتخاب می کند استفاده شود..
 5. مصرف کننده پین ​​# را در وب سایت پاپ آپ وارد می کند.
 6. مصرف کننده علت انتخاب آنها برای تخصیص بودجه خود را انتخاب می کند. انتخاب در بلاکچین ذخیره می شود.
 7. LUXARITY سرمایه اعطایی را به دلایل می فرستد و اثبات هدیه آنها را دریافت می کند. اثبات اهدا در بلاکچین ثبت شده است.
 8. LUXARITY به هر مصرف کننده گزارش تخصصی مقدار مصرف کننده ، چند درصد کمک هزینه مصرف کننده و کل مبلغ جمع شده برای کمک هزینه را ارسال می کند.

افزونه های کیف پول دیجیتال مانند MetaMask در سراسر برنامه های بلاکچین مورد استفاده قرار گرفتند ، اطمینان از تعامل ساده با سیستم کمک مالی. ConsenSys برنامه و وب سایت غیرمتمرکز LUXARITY را ایجاد کرد:

 

صفحه اصلی لوکس

خانه تجمل گرایی

تجمل گرایی از یک هدف حمایت می کند

 

لوکس بودن صفحه انتخاب

تجمل گرایی باعث انتخاب می شود

 

لوکس بودن باعث پیشرفت صفحه می شود

تجمل گرایی باعث پیشرفت می شود

 
اکوسیستم خرده فروشی و خیریه را با فناوری بلاکچین دوباره اختراع کنید

LUXARITY از طریق مشارکت با ConsenSys Social Impact ، اکوسیستم های خرده فروشی و تأثیرات اجتماعی را از چهار طریق اصلی تغییر شکل می دهد:

 1. در سال 2018 ، LUXARITY فعالیت های خیریه خود را با فناوری بلاکچین تقویت کرد. در فروش سالانه ‘LUXARITY Preloved Pop-Up” آنها در هنگ کنگ ، هر کمک مالی در سیستم عامل مبتنی بر بلاکچین رمزگذاری و پیگیری می شد. علاوه بر این ، هنگام اسکن یک کد QR ، اطلاعات پس زمینه به مشتریان ارائه می شود: اینکه هر کالا متعلق به چه مکانی است ، در کجا پوشیده شده است و تأثیر مثبت خرید بر محیط زیست. این کد همچنین یک یادداشت دست نویس دیجیتالی از مالک اصلی موارد انتخاب شده را نشان می دهد. 
 2. دنیای خیر اجتماعی ، سرمایه گذاری تأثیرگذار و بخشش خیرخواهانه از دیرباز شکل جذابی از خیرخواهی و نیروی محرکه تغییرات اجتماعی بوده است. ناکارآمدی هماهنگی ، مبهم بودن اهدا و فساد آشکار ، ویژگی های تأسف بار بسیاری از تلاش ها و سازمان ها است. تغییرناپذیری ، شفافیت ، بی واسطه بودن و دسترسی عمومی فناوری بلاکچین برای رسیدگی به همه این موارد بصورت منحصر به فرد آماده است. پذیرش ابتکاری LUXARITY از فناوری بلاکچین نشانگر آغاز تغییر پارادایم در نحوه اهدای شرکت ها و افراد است.
 3. فراتر از صنعت خرده فروشی ، LUXARITY استانداردی برای ردیابی کالاهای فیزیکی در یک بستر مبتنی بر بلاک چین تعیین می کند. با ردیابی موفق کالاهای لوکس دست دوم برای یک هدف اجتماعی در یک بستر مبتنی بر بلاکچین ، LUXARITY به عنوان الگویی برای هر پلتفرمی که به دنبال رمزگذاری و ردیابی دارایی های فیزیکی است ، عمل می کند..
 4. با تلفیق فناوری بلاکچین ، LUXARITY اولین قدم را در جهت ایجاد یک اکوسیستم برمی دارد که یک اقتصاد دایره ای ایجاد می کند ، و به دستیابی به اهداف توسعه پایدار 3 (بهداشت و سلامتی) ، 4 (آموزش با کیفیت) و 12 (تولید و مصرف مسئولانه) کمک می کند ، با مأموریت ساختن جامعه ای که ارزشهای RAW مشترک دارد.

 

نقش اتریوم

با استفاده از فناوری بلاکچین (در این مورد ، Ethereum’s Rinkeby Testnet) ، Luxarity با هدف ایجاد سیستمی ارائه می شود که فرصت های جدیدی را برای مشارکت طرفداران در مصرف آگاهانه ، اهدای شفاف و توسعه پایدار اکوسیستم فراهم کند..  

 • افزایش شفافیت

  کمک های لوکس (کمک های لباس برای فروش در رویدادهای پاپ آپ با درآمد تمام شده به کمک های مالی آموزشی) ثبت شده در سیستم های بلاکچین 100٪ شفاف خواهد بود & قابل ردیابی اهدا کنندگان می توانند مشخص کنند که درآمد حاصل از کمک مالی آنها کدام بودجه را تأمین می کند. مصرف کنندگان قادر خواهند بود پول خود را از طریق کیف پول خود تا رسیدن به ذینفع / یا بودجه دریافت کنند. 

 • پذیرش انواع مختلف دارایی ها

  دارایی های دیجیتال ، فیزیکی و نامشهود همه می توانند در بلاکچین ثبت شوند. ارزش افزوده از کل زنجیره تامین و همچنین ذینفعان خارجی می تواند در بلاکچین مورد استفاده قرار گیرد & مزایا را می توان به طور مساوی توزیع کرد.

 • تمرکززدایی

  سیستم های بلاکچین به LUXARITY اجازه می دهد دارایی ها را به روشی آسان تر و ارزان تر از مرزها منتقل کند. دارایی ها (کالاهای لوکس یا کالاهای کپسولی که از قبل دوست داشتند) به هیچ موقعیت جغرافیایی خاصی گره نمی خورند. این اجازه می دهد تا لوکس بودن در خارج از هنگ کنگ گسترش یابد.

 

اهداف بدست آمده

برنامه اثبات مفهوم پس از رویداد پاپ آپ LUXARITY 2018 میزبان نتایج زیر بود: 

جدول 2

به طور کلی ، پنجره بازشو 586 سفارش را به خود اختصاص داده و در خدمت 452 مشتری منحصر به فرد بوده تا در مجموع 586،532 دلار HKD جمع آوری کند. 25٪ از سفارشات با استفاده از پلت فرم LUXARITY اختصاص داده شده است ، در نتیجه 33٪ (196،017 دلار HKD) از کل فروش مستقیماً توسط مشتریان به تحقیقات HKRITA ، کمک هزینه آموزش SCAD HK و کمک هزینه تحصیلی پارسونز اختصاص داده شده است. مشتریانی که بیش از سه سفارش داشتند ، احتمال بسیار بیشتری برای رفتن به وب سایت pop-up LUXARITY و انتخاب محل تخصیص سفارش خود ، برخلاف مصرف کننده هایی که فقط یک یا دو سفارش انجام داده بودند ، بیشتر بود. جدول زیر خلاصه آماری سطح بالایی از عملکرد پنجره بازشو را ارائه می دهد.   

جدول 3

 

مراحل بعدی

LUXARITY Preloved Pop-Up 2018 موفق به اثبات استفاده از فناوری بلاکچین در یک محیط خرده فروشی شد. برنامه نمونه اولیه در نمایش های زنده و در کل رویداد پاپ آپ به خوبی کار کرد. میزان خطای کلی برنامه کمتر از 1٪ بود. اگرچه فقط 33٪ از کل بودجه جمع آوری شده برای اهداف با استفاده از برنامه وب اختصاص داده شده است ، اما فرصتهای تکرار تجربه کاربر جدید تعیین شده است که درصدد است تا درصد تخصیص را بیش از 200٪ افزایش دهد. 

LUXARITY اثبات مفهوم از موفقیت برخوردار است هیاهوی رسانه ای و به عنوان اولین استفاده موفقیت آمیز از فناوری بلاکچین در یک مارک تجاری لوکس و خرده فروشی در سطح جهانی عمل کرده است.   

با حرکت به جلو ، LUXARITY فرصتی را برای ادامه استفاده از فناوری بلاکچین برای شفافیت اهدا کننده می بیند ، امیدوار است که بتواند در فروشگاه های خرده فروشی Lane Crawford Joyce’s تکرار و ادامه دهد. در مقیاس ، بستری مانند این می تواند گروه Lane Crawford Joyce را به پایدارترین و نوآورترین گروه لوکس روی کره زمین تبدیل کند و شفافیت ، فناوری و زندگی آگاهانه را در صنعت سبک زندگی گسترده تر تزریق کند. ConsenSys از طریق روش های زیر می بیند:

 • اقتصاد بخشنامه نظیر به نظیر: با LUXARITY ، LCJ می تواند با مبادله وفاداری مبادله محصولات خود را بین مصرف کنندگان تشویق کند و ضمن ایجاد یک جامعه بر اساس ارزشهای مشترک ، به حفظ محیط زیست کمک کند..
 • شفافیت اهدا: LUXARITY LCJ را قادر می سازد تا شفافیت کامل در تلاشهای خیرخواهانه خود ایجاد کند ، و 450 نقطه فروش خود را به مسیرهای بالقوه اهدای محصول تبدیل کند..
 • دیجیتالی سازی مارک: LUXARITY می تواند از بازاریابی فوق العاده خاص برای ایجاد ارتباط بین مارک ها و مشتریان استفاده کند. هر مورد فرصتی برای ایجاد یک تجربه منحصر به فرد است.

 

 

درباره لوکس بودن

LUXARITY بازوی سرمایه گذاری گروه Lane Crawford Joyce Group (LCJG) ، خرده فروشی برتر مد و مدیریت گروه تجاری آسیا است. LUXARITY مستقر در هنگ کنگ برای ایجاد تأثیر اجتماعی در پاسخ به روند مد جهانی اخیر که شاهد افزایش مصرف های غیر پایدار و غیر زیست محیطی بوده است ، تأسیس شد..

در سال 2018 ، LUXARITY مأموریت خود را برای بازیافت کالاهای لوکس ، جمع آوری کمک های مالی و آموزش خریداران در مورد مصرف پایدار آغاز کرد – همه اینها با پشتیبانی از فناوری بلاکچین است. LUXARITY با همکاری ConsenSys Social Impact ، تعریف جدیدی از نحوه تعامل ما به عنوان مصرف کننده با محصولات لوکس ، کالاهای مد و کمک های مالی اجتماعی را ارائه داد. این مشارکت یک بلاکچین عمومی ایجاد کرده است که می توان اقلام لوکس ، پول نقد و کمک های ارز رمزنگاری شده قبلی را دوست داشت. 

راه حل های ConsenSys

برای مشاوره بلاکچین ثبت نام کنید

ConsenSys Solutions بلاکچین را برای تجارت به ارمغان می آورد. ما برای ساخت ، آزمایش و استقرار راه حل های بلاکچین عمومی و خصوصی با شرکت ها ، دولت ها ، سازمان های غیرانتفاعی و استارتاپ ها در سراسر جهان کار می کنیم.

با یک متخصص بلاکچین ارتباط برقرار کنیدبرای مشاوره بلاکچین ثبت نام کنید

درباره تجمل بیشتر بدانید

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map