Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

Blockchain برای فرآیندهای بانکی: مطالعه موردی پروژه Ubin

آینده اینجاست

موسسات مالی سنگاپور به دلیل کارآیی شناخته می شوند. سیاست های عمومی آنها به عنوان نقشه ای برای سایر سیستم های مرکزی در سراسر جهان صادر می شود. اخیراً ، اداره پول سنگاپور (MAS) شروع به کاوش در مورد پتانسیل های فناوری دفتر کل توزیع شده در زمینه امور مالی و برنامه های بانکی کرده است.

MAS با تعدادی از م institutionsسسات مالی و شرکت های فناوری بلاکچین سازمانی از جمله ConsenSys Solutions و JP Morgan’s Quorum برای ایجاد پروژه Ubin همکاری کرد. این سیستم با استفاده از حریم خصوصی معامله کامل و خاتمه تسویه حساب ضمن جلوگیری از خرابی های منفرد ، سیستم های تسویه حساب ناخالص در زمان واقعی (RTGS) را با موفقیت پیاده سازی کرد. Project Ubin با اجرای سیستم عامل های بلاکچین ، به طور موثر زیرساخت های نهادی در سنگاپور را دوباره تصور کرد.

با آزمایش فن آوری هایی که هدف آن افزایش شفافیت و افزایش کارایی است ، MAS سیگنال می دهد که آماده است تا در آینده از فرایندهای مستقر در آن اثبات کند. با راه اندازی پروژه Ubin ، MAS جایگاه شایسته خود را در خط مقدم نوآوری بانکی و رهبری صنعت تثبیت می کند.

 

چالش

نقش م institutionsسسات مرکزی در جهانی که ارزهای رمزپایه و رمز ارز در حال تبدیل شدن به جریان اصلی هستند چیست؟ MAS با راه اندازی یک پروژه کشف برای کشف موارد استفاده از بلاکچین بانکداری مرکزی ، به دنبال پاسخ به این سوال بود.

 

راه حل Enterprise Ethereum

MAS یک تمرین سه فاز را با مشارکت کنسرسیوم بانک های بین المللی ، فناوری های دفتر معاملات توزیع شده و ارائه دهندگان بلاکچین آغاز کرد..

فاز 1 شامل یک تحقیق و امکان سنجی پیرامون کاربردهای بالقوه فناوری بلاکچین بود.

این مطالعه شامل موارد زیر است:

  • مزایا و مضرات توکن سازی ارز بانک مرکزی
  • بهینه سازی تسویه حساب های پرداختی بین بانک های محلی شرکت کننده
  • مراحل فعال کردن معاملات مرزی
  • روش های موثر دیجیتالی کردن پرداخت ها

فاز 2 به چگونگی استفاده از سیستم عامل های بلاکچین و توکن سازی در روند تسویه حساب روزانه و پاکسازی برای فعال کردن RTGS متمرکز شده است..

فاز 3 پتانسیل های یک ارز ملی توکن و تحقق پرداخت های مرزی از طریق فناوری بلاکچین را بررسی کرد.

 


اهداف بدست آمده

در طول مرحله 2 ، MAS با ConsenSys Solutions و JP Morgan’s Quorum blockchain platform همکاری کرد. آنها با هم نشان دادند كه چگونه یك دلار سنگاپور به عنوان وسیله تسویه حساب بین بانكی روزانه عمل می كند.

موفقیت این پروژه می تواند فضای مالی بین المللی را متحول کند. نتایج پروژه Ubin ثابت می کند که معاملات بین بانکی ، حواله های مرزی و اوراق بهادار توکن دار با فناوری دفتر توزیع شده با نهایی بودن تسویه حساب و حریم خصوصی معاملات قابل تسویه است. کار بیشتر در این ابتکار با هدف کاهش زمان تسویه از T + 3 یا T + 2 به T + 0 است. کاهش زمان تسویه ، با اجازه دادن به فرمان برای تجارت و اجرای آن تجارت به طور همزمان و امکان فعال کردن RTGS ، وعده اصلی اینترنت با ارزش غیر متمرکز را تحقق می بخشد..

در پایان مرحله 2 ، MAS دسترسی منبع باز به کد و اطلاعات پشتیبانی از تمرین را فراهم کرد. بانک ذخیره آفریقای جنوبی (SARB) با استفاده از این دانش و کد کد مشترک را برای ساخت پروژه خوخا استفاده کرد. Project Khoka یکی دیگر از طرح های برجسته Blockchain Solutions ConsenSys است که ضمن حفظ الزامات محرمانه بودن برای تسویه حساب ناخالص در زمان واقعی ، حجم معاملات و انعطاف پذیری شبکه را افزایش می دهد..

بعداً توسط انتشارات بانک مرکزی پروژه خوخا به عنوان عنوان شناخته شد “ابتکار عمل بهترین توزیع دفتر” سال 2018. MAS با به اشتراک گذاشتن یافته های خود ، فعالانه راه حل های بلاکچین توسط موسسات مالی را تشویق کرده است.

“DLT در شفاف سازی ، انعطاف پذیری و هزینه های کمتر معاملات و فرآیندهای مالی نشان داده است. هدف این پروژه کمک به MAS و صنعت برای درک بهتر فناوری و مزایای بالقوه ممکن است از طریق آزمایش عملی باشد. این با هدف نهایی توسعه گزینه های ساده تر برای استفاده و کارآمدتر برای سیستم های امروز مبتنی بر رمزهای صادر شده توسط بانک مرکزی دیجیتال است. ” 

-اداره پول سنگاپور

همکاران فناوری

حد نصاب 3

درباره پروژه Ubin بیشتر بیاموزید

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector