Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

Blockchain vs. Distribution Ledger Technologies (DLT): قسمت 2

وبلاگ 1NewsDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedEvent ها و کنفرانس ها Pressخبرنامه ها

مشترک شدن در خبرنامه ما.

آدرس ایمیل

ما به حریم خصوصی شما احترام می گذاریم

صفحه اصلی وبلاگ بلاک چین

Blockchain vs. Distribution Ledger Technologies (DLT): قسمت 2

تحلیل مقایسه ای معماری و پویایی حاکم بر Ethereum ، Hyperledger Fabric و R3 Corda. توسط ConsenSys 23 مه 2018 ارسال شده در 23 مه 2018

blockchain dlt 2 hero

این قسمت 2 از تجزیه و تحلیل مقایسه ای دو بخشی Ethereum ، Hyperledger Fabric و R3 Corda است. قسمت 1 Blockchain در مقابل DLT ها را بخوانید. 

بلاکچین در برابر سیستم عامل های فناوری توزیع شده لجر

باید پذیرفت که اگر هماهنگی پایگاه داده و تخصیص کارآمدتر کد ، عملکرد مطلوب یک سیستم باشد ، ممکن است بلاکچین لزوماً راه حلی باشد که سازمان به دنبال آن است. سیستم های توزیع شده دفتر کل (DLT) مانند Hyperledger Fabric یا R3 Corda قابلیت عملکردی مشابه سیستم های بلاکچین را دارند ، اما باید توجه داشت که بلاکچین ها زیرمجموعه ای از دفترهای توزیع شده هستند که عملکردهای اضافی فراتر از هماهنگی کد دارند. زنجیره های بلوکی توانایی عملکردهایی را دارند که دفاتر توزیع شده از نظر توزیع مقدار دیجیتال براساس ترکیب سیستم نیستند.

در این سند ، ملاحظات معماری برای شناسایی جنبه هایی که به عملکرد بلاکچین کمک می کنند ، مورد بررسی قرار خواهد گرفت. بررسی این است که شاید بین آنچه blockchains قادر به انجام است و DLT’s داد و ستدی وجود دارد. منظور از DLT پردازش تراکنش در یک محیط قابل اعتماد مشترک بود ، در حالی که بلاک چین های واقعی به منظور دستیابی به وفاداری بالا و تغییرناپذیری حساب ها ، نیاز به یک تنظیم قابل اعتماد را فدا کردند. جنبه های وفاداری بالا و تغییرناپذیری برای موفقیت در دیجیتالی کردن درست دارایی ها ضروری است. تجزیه و تحلیل از این سند اجزای معماری را در فرایندهای تجاری تطبیق می دهد تا این تفاوت های ظریف فناوری را در سیستم عامل ها بیشتر روشن کند..

شکل 1 مهم است که بین پشته های فناوری و نحوه مقایسه آنها از نظر عملکرد و موارد استفاده تفاوت قایل شوید. در حالی که فناوری دفتر توزیع شده به شدت تحت تأثیر فناوری بلاکچین بود ، ما باید ملاحظات معماری سیستم عامل های فناوری را از یکدیگر تفکیک کنیممهم است که بین پشته های فناوری و نحوه مقایسه آنها از نظر عملکرد و موارد استفاده ، تفاوت قائل شوید. در حالی که فناوری دفتر توزیع شده به شدت تحت تأثیر فناوری بلاکچین است ، ما باید ملاحظات معماری سیستم عامل های فناوری را از یکدیگر تفکیک کنیم.

مقایسه بر اساس چندین ویژگی متمایز اصلی که در سیستم عامل های نرم افزاری وجود دارد ، انجام خواهد شد. زمینه های اصلی مورد بررسی در این سند عبارتند از:

 • دولت: حالت به واحد اصلی منطق گفته می شود كه می تواند از كد به منظور تسهیل بازنمایی اطلاعات در یك محیط محاسباتی تشكیل شود. در حالی که حالت می تواند در زمینه های مختلف معانی مختلفی داشته باشد ، استفاده از حالت در بلاکچین و محیط دفتر توزیع شده شامل پیکربندی فعلی ویژگی هستی شناختی ساختار داده است.
 • معاملات: در یک محیط بلاکچین ، معاملات به عنوان رویدادهای محاسباتی در نظر گرفته می شوند که می توانند منجر به ایجاد انتقال دولت یا ایالتی شوند که در اکوسیستم توسعه رخ می دهد. معاملات می توانند قراردادهایی را آغاز کنند یا قرارداد های قبلی را فراخوانی کنند.
 • قراردادهای هوشمند: در ارزیابی یک بستر بلاکچین از منظر معماری ، تعیین ساختار کد قرارداد هوشمند و چگونگی عملکرد آن در رابطه با توپولوژی واقعی شبکه بلاکچین مهم است. قراردادهای هوشمند به عنوان واحدهای جداگانه کد در نظر گرفته می شوند که اقداماتی را در اکوسیستم سیستم عامل انجام می دهند.

جدول زیر نمای کلی از تفاوتهای اصلی بین ویژگیهای مختلف تکنولوژیکی سیستم عاملهای مربوطه را نشان می دهد.

ویژگی های پلت فرممروری بر ویژگی های فناوری Ethereum ، Hyperledger Fabric و R3 Corda.

یادآور می شم

اتریوم


به عنوان یک اکوسیستم با تنظیمات توزیع شده مشترک ، Ethereum مفهوم “State” را از طریق پیکربندی اشیا called به نام “Accounts” ارائه می دهد. در Ethereum دو نوع حساب وجود دارد:

 • حساب های قرارداد – حساب هایی که با کد قرارداد کنترل می شوند
 • حسابهای متعلق به خارج – حسابهایی که توسط یک کلید خصوصی کنترل می شوند

Ethereum از مفهوم دولت جهانی استفاده می کند که نگاشت آدرس آدرس و حالت حساب است. State_Root ریشه درختی Patricia Merkle از تجمیع حساب ها در سیستم است. و در داخل حساب ها ، کشورهای قرارداد نیز در این ساختار داده ای درخت پاتریشیا مرکل سازمان یافته اند. از ریشه هش حالت می توان برای اطمینان از هویت داده ها در درخت مرکل استفاده کرد و اجازه تکثیر در شبکه را داد که در نهایت منجر به تغییر ناپذیری نظری سیستم می شود..

زنجیره بلوک های واقعی بر اساس اتکا به ساختار داده Patricia Merkle Tree و سازماندهی آنها بین بلوک هایی که برای نمونه سازی وضعیت سیستم استفاده می شود ، از DLT متمایز می شوند.زنجیره بلوک های واقعی بر اساس اتکا به این ساختار داده Patricia Merkle Tree و تنظیم آنها بین بلوک ها ، که برای نمونه سازی وضعیت سیستم استفاده می شود ، از DLT متمایز می شوند. این مفهوم یکپارچه در یکپارچگی ، اعتبار و وفاداری داده های یک ساختار سیستم بلاکچین است.

تفسیر

عملکردی که دولت جهانی Ethereum ایجاد می کند یک سیستم بی اعتماد است که اجازه می دهد مقدار را در یک قالب دیجیتال تهیه کنید. منابعی از ارزش بازنمایی دیجیتال که بومی اقتصاد رمز است را می توان از ترکیب حساب ها و ساختارهای داده های فرعی Ethereum بدست آورد. به همان روشی که دروازه های منطقی قادر به الگوریتم های عملکردی در مهندسی سنتی هستند.

سیستم عامل های مشتق شده از Ethereum ، از جمله مشتریان Ethereum و پیاده سازی های خصوصی می توانند با محکومیت به این استانداردها ، در رابطه با حفظ دولت و اجرای منطق ، از این نمونه ارزش کسب کنند. سیستم عامل هایی که نتوانند یکی از این ویژگی های منطقی مبتنی بر ارزش را ارائه دهند ، قادر به ایجاد ارزش واقعی دارایی های دیجیتال غیرمتمرکز نخواهند بود.

پارچه هایپرلجر

در Hyperledger Fabric ، حالت در ساختار پایگاه داده با تکیه بر ذخایر کلیدی / ارزش برای دولت حفظ می شود. تعامل بین برنامه های Chaincode و نحوه نصب آنها در توپولوژی بستر اجازه می دهد تا دستورات و اقدامات در سیستم صادر شود. این اقدامات منجر به به روزرسانی دیتاستور می شوند زیرا معاملات منجر به به روزرسانی وضعیتی می شوند که به عنوان دفتر شناخته می شود. دفتر به عنوان یک پایگاه داده توزیع شده مشترک تهیه شده است که دسترسی برتر به اطلاعات و معاملات انجام شده در محیط محاسبات توزیع شده را برای کاربران فراهم می کند. دولت از طریق ابزارهای توسعه نرم افزار سنتی در محیط پایگاه داده قرار دارد:

 • LevelDB یک پایگاه داده کلید / مقدار ایجاد می کند
 • CouchDB پایگاه داده Document JSON را نگهداری می کند

معماری پارچه ایدر معماری Fabric ، قالب پایگاه داده از چگونگی سازماندهی کلیه فرایندها قادر به افزایش پردازش معاملات و به حداکثر رساندن بازده محاسباتی در اکوسیستم است..

در پایگاه داده ایالت ، آخرین مقادیر نسخه برای کلیدهای موجود در گزارش معاملات زنجیره ای به عنوان جفت کلید / مقدار ذخیره می شوند. مقادیر کلیدی معروف به حالت جهانی برای مشاهده در گزارش های معاملاتی موجود در ساختار کانال نمایه می شوند. CouchDB به عنوان یک فرایند پایگاه داده جداگانه عمل می کند که به روزرسانی ها را از chaincode API دریافت می کند.

تفسیر

Hyperledger Fabric فرآیندی را ایجاد کرده است که در عوض دستیابی به انتقال های حالت توان عملیاتی بالا ، اصول اصلی یک سیستم بلاک چین را جایگزین می کند. استفاده از معماری فعلی اجازه می دهد تا ایالت ها در یک برنامه نرم افزاری سنتی اصلاح و آشکارتر شوند و در نتیجه دسترسی به خواندن / نوشتن ایجاد شود. اگرچه آرایش دولت در محیط Fabric کارآمد است ، اما فاقد توانایی ایجاد ارزش در یک اکوسیستم غیرمتمرکز عمومی است ، همان روشی که یک بلاکچین واقعی مانند Ethereum یا Bitcoin می تواند انجام دهد. حرکت داده ها در محیط نرم افزار Fabric نشان دهنده توانایی یک پایگاه داده توزیع شده است. ایجاد دارایی های دیجیتال در Fabric اساساً اطلاعات دیجیتالی ذخیره شده در یک پایگاه داده است که توسط طرف های کنترل کننده یا گروه های کنسرسیوم بدون رعایت ساختار اقتصادی کالاهای دیجیتال کنترل می شود..

R3 Corda

در R3 Corda ، State بر اساس توالی و نسخه بندی مجموعه داده های مختلف در معماری پلت فرم بنا شده است. در سیستم ، شبکه Vault را نگهداری می کند ، این یک پایگاه داده است که ایالات تاریخی را که در سیستم ردیابی می شوند ، ذخیره می کند. در Corda ، در نظر گرفته شده است که ایالت شامل داده های مات است که قابل مقایسه با یک پرونده دیسک است که لزوماً به روز نمی شود ، هرچند بیشتر برای تولید جانشینان جدید استفاده می شود. این سیستم به عنوان یک سری به روزرسانی های حالت اصلاح شده و ظاهر شده در محیطی که توسط کاربران کنترل و به اشتراک گذاشته می شود ، عمل می کند.

شکل 5 دفتر به عنوان مجموعه ای از تمام حالات فعال در نظر گرفته می شود. این از مدل UTXO بیت کوین وام می گیرد ، اگرچه ویژگی های حفظ همان حالت درختان پاتریشیا مرکل را که در فناوری بلاکچین وجود دارد ، پیاده سازی نمی کند ، هر چند بیشتر از برخی از فن آوری های موجود در زیر بخشهای سیستم عامل برخلاف هسته در حالی که ایالات به عنوان نمونه هایی از کلاسهای ذخیره شده در خرک عمل می کنند ، توالی و نسخه بندی داده ها وسیله ای مناسب برای ذخیره داده ها فراهم می کنددفتر کل مجموعه ای از تمام حالات فعلی است که فعال می شوند. این از مدل UTXO بیت کوین وام می گیرد اگرچه همان خصوصیات حفظ وضعیت درختان Patricia Merkle را که در فناوری بلاکچین وجود دارد پیاده سازی نمی کند ، هرچند به جای اینکه از برخی از فن آوری ها در زیر بخش های سیستم عامل استفاده کند. در حالی که حالت ها به عنوان نمونه هایی از کلاس های ذخیره شده در خرک عمل می کنند ، توالی و نسخه سازی داده ها وسیله ای مناسب برای ذخیره داده ها فراهم می کند.

در Corda ، ایالات کلاسهایی در نظر گرفته می شوند که داده ها را ذخیره می کنند. کلاسها پیاده سازیهایی از رابط “ContractState” هستند که به عنوان لایه قابلیت همکاری در سیستم عامل عمل می کنند. برخی از زمینه های داده “دولت” می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • صدور
 • مالک
 • مقدار و مقدار>
 • بلوغ تاریخ

قالب این طرح این بود که به ضمیمه داده ها در زنجیره ای از رویدادها اجازه می دهد تا قابلیت ردیابی منشأ داده ها را در محیط کنترل شده فراهم کند. Provenance توسط اعضای کنسرسیوم کنترل های دسترسی خاصی به سیستم عامل نرم افزار کنترل می شود. با استفاده از این تنظیمات ، بانک ها و م institutionsسسات مالی قادر خواهند بود تا از نظر پردازش اطلاعات در اکوسیستم دفتر مشترک ، کارایی را به حداکثر برسانند. داده ها بهتر می توانند بین سازمانها منتقل و پردازش شوند در حالی که نیاز به اعتماد قابل توجهی بین طرفین غیر معتبر کاهش می یابد.

تفسیر

این تنظیم معماری به طور مشابه قادر به پردازش داده های مشترک در یک محیط نیمه معتمد است که طرفین آن نیازی به اعتماد کامل به یکدیگر ندارند. داده ها را می توان با موفقیت پردازش و به آنچه Corda در نظر می گیرد ، اضافه کرد ، اگرچه این سیستم عامل فاقد م theلفه های یک سیستم بلاکچین است که می تواند ارزش صریح را فاش کند. در Corda ، دولت یک ساختار منطقی نیست ، هرچند که اطلاعات بیشتری به یک دیتابیس مانند دیتابیس اضافه می شود. در حالی که دارایی ها می توانند در قالب حالت خرج شده و هزینه نشده دیجیتالی و ذخیره شوند ، دارایی ها نمی توانند واحدهای ارزشی متمایز باشند ، مشابه چگونگی ایجاد بیت کوین ، اتریوم و اقتصاد توکن بازارهای جدیدی ، اگرچه نرم افزار بانکی قابل اعتماد است تنظیماتی که می تواند به عنوان مرکز تأیید اطلاعات غیر عمومی امن ، مانند نحوه کارکرد سیستم بانکی در حال حاضر ، کمک کند..

دوم معاملات

Ethereum یک اکوسیستم ماشینی مبتنی بر معاملات است که در آن وضعیت جهانی معاملات در داخل بلوک ها ذخیره می شود. هنگامی که معاملات رخ می دهد ، انتقال حالت به حالت های جدید سیستم منجر می شود. این فرایند سرعت پردازش سریع تراکنش پایگاه داده را فدای یکپارچگی سیستمی می کند که دولت را نشان می دهد و همچنین معامله ای که منجر به ایجاد آن حالت در ساختار پیکربندی ساختار داده Patricia Merkle Tree می شود..

شکل 6 در این حالت معماری همراه با تراکنش هایی که منجر به انتقال حالت می شوند در یک الگوی نرم افزاری که با استفاده از درختان پاتریشیا مرکل داده ها را قفل می کند داده ها را در یک واقعیت تاریخی که در داخل بلوک ها تحقق می یابد ، حفظ می کند.در این معماری ، حالت همراه با تراکنش هایی که منجر به انتقال حالت می شوند ، در یک الگوی نرم افزاری حفظ می شوند که از درختان پاتریشیا مرکل برای قفل کردن داده ها در یک واقعیت تاریخی که در داخل بلوک ها تحقق می یابد ، استفاده می شود..

معاملات دو نوع هستند:

 • تماس با پیام
 • خلق قرارداد.

معاملات شامل مکانیسم داخلی انتقال ارزش است. انتقال ارزش در داخل حساب های پیمانی منجر به تغییر وضعیت می شود. از آنجا که سیستم مبتنی بر انتقال ارزش بین قراردادهای هوشمندی است که بین رویدادهای اجرای معامله وجود دارد ، می توان از دولتهای مختلفی که به صورت جزئی تقسیم می شوند برای ایجاد منطق و توافق نامه های تجاری با وفاداری بالا استفاده کرد..

تفسیر

ویژگی اصلی متمایز Ethereum این است که تراکنش ها به عنوان واحدهای فرایند جداگانه در محیط بلاکچین Ethereum مورد استفاده قرار می گیرند و از طریق این پیکربندی ، ثبت دائمی وضعیت های معاملاتی درون سیستم را انجام می دهند. Ethereum قادر است هم از قابلیت های فن آوری مربوط به بانک اطلاعاتی معین توزیع شده سنتی و هم از طریق جلب اعتماد دلخواه با ارزش دیجیتال. فناوری های مشتق شده از بلاکچین Ethereum قادرند گروه معاملات و منطق تجارت را در قالب بلاکچین قرار دهند. ویژگی های کسب و کار حاصل از این راه اندازی عبارتند از:

 • اقتصاد دیجیتال واقعی
 • کالاها و دارایی های دیجیتال با انگیزه های اقتصادی در مقابل انگیزه های سازمانی / انحصاری کنترل می شوند
 • رابط تعامل بین موسسات خصوصی و اقتصاد دیجیتال عمومی

معماری Ethereum به سیستم عامل های وابسته این امکان را می دهد تا بتوانند لایه های تشویقی اقتصادی رمزنگاری را در سیستم ایجاد کنند. این بدان معناست که می توان لایه های مختلف انگیزشی و طرح های سازوکاری را برای ایمن سازی شبکه کلی ایجاد کرد ، در مقابل وابستگی به خدمات کنترل شده مرکزی که توسط طرح های نرم افزاری سنتی ارائه می شود. این لایه انگیزشی رمزنگاری اقتصادی می تواند برای اقتصاد کالاهای دیجیتال و همچنین لایه رابط بین نسخه های خصوصی و عمومی یک بستر بلاکچین اعمال شود..

پارچه هایپرلجر

تمام تراکنش ها در معماری چند کاناله Fabric اجرا می شوند تا اطمینان حاصل شود که از تراکنش بالایی در محیط قابل اعتماد برخوردار می شوند. معاملات به یک دفتر مشترک اضافه می شوند که در محیط زمان اجرا وجود دارد. با استفاده از این معماری ، Fabric به شما امکان خواندن / نوشتن و قابلیت دسترسی به محیط نرم افزار خود را می دهد و به این ترتیب امکان عملکرد و قابلیت استفاده از سیستم عامل اصلی فراهم می شود. شناخته شده است که پایگاه داده های SQL چندین مرتبه بیشتر از هر زنجیره بلوکی که در حال حاضر موجود است ، کارایی بیشتری دارند و پیکربندی Fabric از پارادایم های مورد استفاده در ابزارهای پایگاه داده سنتی وام می دهد که امکان عبور از تراکنش برتر را فراهم می کند..

معاملات دو نوع هستند:

 • استقرار معاملات – ایجاد کد زنجیره ای جدید. chaincode را در محیط توسعه نرم افزار نصب می کند
 • فراخوانی معاملات – کد شکن ایجاد شده قبلی و توابع مربوطه را فراخوانی می کند. هنگامی که این با موفقیت اجرا می شود ، chaincode یک عملکرد را برآورده می کند و تغییراتی را در حالت ایجاد می کند
 • عملکردهای فراخوانی منجر به معاملات “دریافت” یا “تنظیم” می شوند

به منظور به حداکثر رساندن پردازش کارآمد داده ها و سرعت های برتر ، حباب های AKA معاملات فردی توسط یک سرویس سفارش Apache Kafka دسته بندی می شوند و از طریق یک رویداد تحویل به عنوان “بلوک” تولید می شوند. معاملات (حباب ها) توسط سفارش دهنده Apache Kafka سفارش داده می شوند و به پارتیشن های Kafka پیوست می شوند. این بدان معنی است که معماری Fabric یکپارچگی و وفاداری داده های یک سیستم بلاکچین واقعی را فدا می کند تا پردازش تراکنش و کارایی سریعتر در یک محیط جریان داده قابل اعتماد را بدست آورد ، همانطور که از استفاده از سرویس سفارش Apache Kafka مشخص است..

شکل 7 همانطور که از اسناد پارچه ارزیابی می شود ، معاملات سفارش داده شده مستقیماً به پارتیشن های وابسته به مباحث کافکا ضمیمه می شوند. این امر منجر به تراکنش های با بازده بالا می شود که در یک محیط جریان داده قابل اعتماد اتفاق می افتد منبع Apache Kafkaهمانطور که از اسناد پارچه ارزیابی می شود ، معاملات سفارش داده شده مستقیماً به بخشهای وابسته به عناوین کافکا پیوست می شوند. این امر منجر به معاملات با توان عملیاتی بالا می شود که در یک محیط قابل اعتماد جریان داده انجام می شود. (منبع: Apache Kafka)

تفسیر

اگرچه این سیستم از اصطلاحات بلاکچین استفاده می کند ، اما این به معنای سنتی یک بلاکچین نیست ، زیرا در ساختار داده های درخت پاتریشیا مرکل ، هیچ گونه حفظ معامله حالت و مکمل وجود ندارد. Hyperledger Fabric یک DLT است و یک بلاکچین نیست. معماری Fabric برای پردازش معاملات برتر طراحی شده است ، همانطور که از ضمیمه لکه های داده به سرویس سفارش داده جریان Kafka مشاهده می شود. از آنجا که این امر در یک محیط قابل اعتماد حاصل می شود ، اعدامها می توانند آزادانه در سیستم رخ دهند. استفاده از این پیکربندی در سیستم انتقال مقدار ایده آل نخواهد بود ، با توجه به اینکه کل اعتماد باید مستقیماً به یک معماری نرم افزار از یک نهاد واحد نسبت داده شود در مقابل یک اکوسیستم یا پروتکل مشترک. همانطور که از اسناد فنی دیده می شود ، Fabric به منظور دستیابی به پردازش برتر بین اجزای معامله ، از یکپارچگی داده ها و امنیت حاصل در سیستم عامل های بلاکچین صرف نظر کرده است.

R3 Corda

در R3 Corda ، معاملات پیشنهادی برای بروزرسانی پایگاه داده Vault در نظر گرفته می شوند که می توان از آن به عنوان دفتر یادداشت کرد. معاملات باید در محیطی انجام شود که دفاتر اسناد رسمی بتوانند تأیید کنند که دو برابر هزینه نشده و به امضای طرف های لازم رسیده است. این مشابه مفهوم استفاده شده در اکوسیستم بیت کوین است ، اگرچه اجتناب از هزینه های مضاعف توسط یک سیستم قابل اعتماد تسهیل می شود.

دو نوع معامله اساسی وجود دارد:

 • معاملات تغییر دفاتر اسناد رسمی – این معاملات برای چرخش از طریق دفاتر اسناد رسمی در سیستم اجرا می شوند. دفاتر اسناد رسمی از هزینه مضاعف جلوگیری می کنند و می توانند معاملات را تأیید کنند
 • اجماع منحصر به فرد را ارائه دهید
 • معاملات عمومی – برای هر چیز دیگری استفاده می شود

وضعیت نهایی

معاملات به روزرسانی پیشنهادی برای وضعیت محیط پایگاه داده است که برای تأیید امضا از طرفهای دیگر سیستم لازم است. برای اینکه یک معامله معتبر باشد ، باید:

 1. توسط طرف های درگیر امضا شود
 2. با کد پستی که معامله را تعیین می کند معتبر شوید

معماری مشتری

استفاده از مدل UTXO مانند در یک محیط پایگاه داده اشتراکی به سیستم عامل Corda امکان کنترل حالت و همچنین انتقال ها را می دهد. استفاده از دفتر اسناد رسمی و تعاملات مختلف بین Flows و Cordapps در پیکربندی شبکه ، یک محیط توزیع شده به اشتراک گذاشته شده را نشان می دهد که در آن حالت در قالب داده ای جدا از ساختار سیستم حفظ می شود. استفاده از معاملات برای پیمایش حالتهای ایجاد شده در محیط مبتنی بر Node بین Flow ها و همچنین Cordapps که در گره ها برنامه ریزی می شوند ، نشان دهنده یک روش مناسب برای اجرای تغییرات وضعیت به دفتر است..

تفسیر

برای شکل گیری دارایی های دیجیتال ، کاربران و طرفین وابسته به اعتماد به سیستم کلی Corda بستگی دارند. در حالی که به عنوان یک سیستم دفترکار توزیع شده قابل اعتماد قابل اعتماد برای نگهداری اطلاعات حساس مالی عمل می کند ، این سیستم مطابق با استانداردهای مختلف موجود در اکوسیستم بانکی عمل می کند. این پلت فرم فراهم می کند:

 • ذخیره عالی داده های مالی غیر دولتی
 • تنظیم مطمئن برای موسسات مالی غیر قابل اعتماد
 • طاق پیشرفته از تعاملات تجاری

نمودارهای معماری شامل جریان ها و محیط های زمان اجرا بین گره ها نشان می دهد که Corda برای تقسیم دسترسی بین اعضای معتبر سیستم عامل کنسرسیوم خود طراحی شده است. R3 Corda اگرچه قادر به جنبه های خاصی از قابلیت استفاده است ، به دلیل عدم وجود یک لایه انگیزشی رمزنگاری اقتصادی و همچنین یک محیط دارایی دیجیتال عمومی ، فاقد قابلیت های ذاتی در ایجاد یک بستر جهانی برای انتقال ارزش اقتصادی ، اجتماعی و سیاسی است. از آنجا که این سیستم بسته است ، فاقد ریل های لازم و ویژگی های فنی برای ایجاد یک اکوسیستم اقتصادی با انگیزه اقتصادی در اطراف است. R3 Corda به احتمال زیاد برای جنبه های خاصی از زیرساخت های بانکی سنتی استفاده می شود ، البته ایجاد دارایی دیجیتال نیست.

III قراردادهای هوشمند

اتریوم

در Ethereum ، قراردادهای هوشمند با زبان های برنامه نویسی سطح بالا مانند جامدادی ، LLL یا Viper نوشته می شوند و در بایت کد EVM وارد می شوند ، به این ترتیب باینری ها می توانند توسط ماشین مجازی Ethereum (EVM) اجرا شوند. گره ها در شبکه Ethereum پیاده سازی EVM خود را اجرا می کنند که به عنوان یک محیط زمان اجرا برای قراردادهای هوشمند در اکوسیستم Ethereum عمل می کند. وضعیت و معاملات منتهی به انتقال حالت از طریق همانندسازی توسط EVM به حالت جهانی بلاک چین Ethereum تبدیل می شود ، و در نتیجه سیستمی ایجاد می شود که می تواند اعتماد فساد ناپذیری را برای مجموعه ای از طیف ها اعمال کند.

EVM 1

EVM به عنوان یک محیط زمان اجرا برای انجام بازگشتی انتقال حالت به منظور محاسبه حالت سیستم و حالت ماشین هنگام عبور از معاملات عمل می کند..

 • حالت سیستم = حالت جهانی Ethereum
 • حالت ماشین = منطق تجاری حساب های قرارداد & کد تکرار شده در زمان اجرا EVM

از آنجا که تمام کد های قرارداد هوشمند توسط تمام گره های EVM تکثیر می شود ، بلاک چین Ethereum و نمونه های مربوطه قادر به حفظ اعتبار کد برای اطمینان از سازگاری قراردادها هستند. سازگاری قراردادها به تغییر ناپذیری عملی بلاکچین Ethereum و مشتریان وابسته و پیاده سازی آن کمک می کند. قراردادهای هوشمند در Ethereum از طریق معاملات فوری که در نهایت منجر به انتقال به کشورهای جدید در محیط کلی ماشین مجازی می شود ، کل اکوسیستم را به هم متصل می کند..

تفسیر

از آنجا که پیاده سازی های EVM دقیقاً به مشخصات مندرج در مقاله زرد Ethereum پایبند است ، نمونه های مختلف Ethereum (دولتی ، خصوصی و کنسرسیوم) قادر به همکاری هستند که از مجموعه مشترک زبانهای سطح بالا تعیین می شود – به صورت هوشمند قراردادها – توسط bym کد اتریوم توسط EVM. از این وضعیت Ethereum ، این می تواند به عنوان لایه واسطه ای بین جنبه های مختلف تاسیسات بزرگ داده خصوصی خصوصی و اقتصاد کالاهای دیجیتال عمومی عمل کند که در حال حاضر در حال تکامل و تحقق است از ایجاد اخیر اقتصاد رمز.

با اجازه دادن به این قابلیت بین زنجیره های Ethereum ، می توان کل سیستم های قابل همکاری را ایجاد کرد که نتیجه اقتصادی بین سیستم های هماهنگی داده ها و پردازش در سیستم عامل های خصوصی Ethereum را به کالاهای دیجیتال در زنجیره عمومی اختصاص می دهد. قراردادهای هوشمند در مورد Ethereum منطق قابل برنامه ریزی را در این سیستم ها محصور می کند و به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا از طریق معاملات ایجاد کننده شرایط جدید دولت در زیرساخت های فناوری با ماشین مجازی Ethereum تعامل داشته باشند. همانطور که موارد استفاده جامع در محیط های زنجیره ای مشترک زنجیره ای ، زنجیره خصوصی و کنسرسیوم توسعه می یابد ، قراردادهای هوشمند مورد استفاده در Ethereum قادر خواهند بود تا سیستم ها را تحت یک رابط منطقی مشترک به هم متصل کنند..

پارچه هایپرلجر

Chaincode لزوماً یک قرارداد هوشمند مستقر در بلاکچین مبتنی بر حساب نیست ، بلکه برنامه ای است که نصب شده و متعاقباً از طریق API یک رابط را پیاده سازی می کند. رابط API به دستورالعملهای مبتنی بر کد برای هدایت منطق و عملکرد کسب و کار در سراسر سیستم ، مشابه محیط توسعه نرم افزار سنتی نیاز دارد. روش های وابسته به API شامل موارد زیر است:

 • اولیه – شروع حالت های برنامه
 • فراخوانی – پردازش پیشنهادات معامله

Chaincode باید رابط های API را پیاده سازی کند:

 • رابط Chaincode
 • ChaincodeStubInterface

در Hyperledger Fabric ، chaincode در محفظه های محکم Docker اجرا می شود ، جایی که از فرآیندهای اجرا شده توسط همکار تأیید شده جدا می شود. این کد به طور معمول در Go یا Node.js نوشته می شود و امکان تعاملی را فراهم می کند که منطق تجارت را کنترل می کند. نکته مهمی که باید به خاطر داشته باشید این است که کد زنجیره ای پارچه توسط گره های موجود در اکوسیستم به همان روشی تکرار نمی شود که از معماری واقعی بلاکچین انتظار می رود.

Chaincode در ابتدا بر روی Peers نصب شده و سپس به کانال تبدیل می شود. جریان فرآیند در نمودارهای زیر شرح داده شده است:

در طول فرآیند Chaincode تعاملات مختلفی با System Chaincode رخ می دهد که در یک فرآیند مشابه قابل اجرا در مقابل یک ظرف جدا شده اجرا می شود. این برای اجرای رفتارهای سیستم بدون سیاست های تأیید یا فرآیند چرخه عمر استفاده می شود System Chaincode از چرخه عمر کد Chaincode طبیعی عبور نمی کنددر طول جریان فرآیند Chaincode ، تعاملات مختلفی با System Chaincode رخ می دهد ، که در یک فرآیند مشابه قابل اجرا در مقابل یک ظرف جدا شده اجرا می شود. این برای پیاده سازی رفتارهای سیستم بدون سیاست های تأیید یا فرآیندهای چرخه زندگی استفاده می شود. System Chaincode از چرخه عمر کد Chaincode طبیعی عبور نمی کند. دو عملکرد از Shim API رابط chaincode اجرا می شود کد توسط همتا کامپایل و نگهداری می شود Chaincode به کانال ها یا سفارش دهندگان وابسته نیست تا زمانی که توسعه دهنده تشخیص دهد که مایل به نصب بیشتر برنامه هستنددو عملکرد از Shim API رابط chaincode اجرا می شود. کد توسط همتا تنظیم و نگهداری می شود. Chaincode تا زمانی که سازنده تشخیص ندهد که می خواهد برنامه را بیشتر نصب کند ، به کانال ها یا سفارش دهندگان وابسته نیست.

Chaincode می تواند برای ایجاد دارایی هایی تنظیم شود که در نهایت به عنوان جفت های مقدار کلیدی عمل می کنند که در پایگاه داده دفتر ذخیره می شوند. گردش کار ارسال دستورات آغازین و فراخوانی معاملات در نمودار بالا از نظر نحوه انتقال دستورات از طریق سیستم شرح داده شده است. منطق تجارت در قوانین شبکه کدگذاری شده و از طریق برنامه های سمت مشتری مورد استناد قرار می گیرد. نوع هماهنگی و تعامل کد از طریق تکیه بر عملکردهای سنتی و رابط های آغازین ، بسیار نمایانگر توسعه نرم افزار سنتی است..

تفسیر

حرکت Chaincode از طریق این پیکربندی شبکه امکان سازماندهی ساده سیستم را فراهم می کند. ساختار نرم افزار برای عملکرد به عنوان یک ساختار کنترل و کنترل بسیار کارآمد از نظر توزیع داده ها و سازماندهی محیط توسعه نرم افزار برای موارد خاص استفاده از شرکت مقدماتی است. همانطور که از نصب ، نصب ، نصب فوری و بروزرسانی قابل تشخیص است ، این معماری برای بهینه سازی نقاط لمسی لازم برای پردازش کد طراحی شده است. واسط های API لازم با پردازش معاملات بسیار یادآور طراحی نرم افزار سنتی است. مناطق یادداشت:

 • معماری یکپارچه برای حداکثر کنترل
 • تعامل تجاری امن بین طرفین
 • پردازش هماهنگ شده برای توان عملیاتی معاملات

Chaincode بیشتر از اینکه یک زبان قرارداد هوشمند باشد که توسط بلاکچین تکرار می شود ، یک سیستم دستور است. از آنجا که اکوسیستم Hyperledger Fabric از نظر عملکرد و طراحی به عنوان یک دفتر توزیع شده دارای یک سری ویژگی های پر جنب و جوش است ، این سیستم در واقع فاقد ویژگی های ذاتی یک سیستم بلاکچین واقعی است. Fabric به عنوان ابزاری که برای یکپارچه سازی با زیرساخت ها و پارادایم های قدیمی قابل استفاده است ، به دلیل پیروی از استانداردهای نرم افزاری از قبل موجود که می تواند از طراحی معماری به شرح بالا استنباط شود ، م isثر است..

درصورتی که پارچه از نظر سیستم خود دارای عملکردی است که تا حدی نمادی از سیستم های طراحی شده در اطراف فریم های مرکزی بزرگ و مراکز داده است ، از لحاظ ارتباط توزیع شده با فاکتورهای اقتصادی محاسبات از جنبه های دیگر از دست می دهد زیرا در یک اقتصاد توکن دیجیتال ذاتاً غیرمتمرکز قابل دسترسی است . اگر قرار باشد پارچه در یک محیط واقعی بلاکچین ادغام شود ، به عنوان یک پایگاه داده توزیع شده امن و امن که اطلاعات را قبل از تعامل با اکوسیستم بلاک چین عمومی تأیید می کند ، مناسب خواهد بود..

R3 Corda

در Corda ، قراردادهای هوشمند کلاسهایی در نظر گرفته می شوند که رابط قرارداد را پیاده سازی می کنند. قراردادهای هوشمند به زبان جاوا / کوتلین نوشته شده و از طریق ماشین مجازی جاوا (JVM) که ماشین محاسباتی است که کد در آن اجرا می شود ، تدوین می شود. عملکرد اصلی مورد استفاده در قراردادها ، عملکرد “تأیید” است.

کد در JVM اجرا می شود که معاملات از طریق سیستم محضری پردازش می شوند و منطق کسب و کار در جریان هایی که می توانند روند تجارت بین طرفین مختلف را مستقر و عایق بندی کنند محدود شده است..

شی دولتی

اجزای قرارداد هوشمند:

 • کد قابل اجرا
 • اعتبار تغییرات در معاملات را تایید می کند
 • اشیا State دولتی
 • داده های موجود در دفتر
 • وضعیت کنونی قرارداد
 • از ورودی و خروجی معاملات استفاده می کند
 • دستورات
 • داده اضافی
 • برای دستورالعمل کد قرارداد اجرایی استفاده می شود

کد جاوا و کوتلین از طریق JVM به کد byt مشابه تبدیل می شود. دستورات داده های اضافی موجود در ایالت را به کد قرارداد منتقل می کنند. دستورات به عنوان ساختار داده با کلیدهای عمومی متصل به کار رفته برای امضای معاملات عمل می کنند ، اگرچه باید پذیرفت که قراردادها مستقیماً با امضاهای دیجیتالی کار نمی کنند. قراردادهای موجود در این محیط در چارچوب چگونگی تمایل Flows برای هماهنگی بین طرف های مورد اعتماد در کل سیستم تکرار می شود.

تفسیر

کد قرارداد متناسب با نیازهای موارد استفاده در محیط Corda است و قادر به انجام توابع لازم از طریق تراکنش است. محدودیت ها شامل قابلیت همکاری با سایر اکوسیستم ها است. برای اینکه سیستم ها با Corda ارتباط برقرار کنند ، باید از چارچوب کد قرارداد Corda که در اطراف DLT بسته طراحی شده استفاده کنند. برخلاف یک بستر واقعی بلاکچین مانند Ethereum که می تواند به عنوان لایه قابلیت همکاری بین فرآیندهای اقتصادی و عملکردهای بین خصوصیات خصوصی و نمونه های دولتی عمل کند ، Corda با تمرکز بیشتر بر روی فرآیندهای درون یک سیستم بسته ، خود را محدود می کند. استفاده از JVM نوآورانه است گرچه نمونه آن در اکوسیستم Corda عایق بندی شده است. در این سناریو ، Corda در یک محیط امن پردازش معاملات را بدست می آورد در حالی که توانایی تعامل و هماهنگی بین محیط های مختلف بلاکچین را مانند یک سیستم قابل همکاری قادر می سازد.

چهارم نتیجه گیری و ارزیابی

بر اساس تجزیه و تحلیل ما ، عوامل اصلی متمایز کننده که Ethereum قادر به اجرای بیش از توانایی DLT است:

 • دارایی دیجیتال یا اقتصاد رمز
 • لایه های انگیزشی رمزنگاری اقتصادی در پروتکل
 • قابلیت همکاری بین کنسرسیوم و بلاک چین های عمومی

در حالی که DLT مانند R3 Corda و Hyperledger Fabric قادر به دستیابی به عملکرد در پایگاه داده مشترک و چرخه عمر پردازش معاملات هستند ، اما تضمین نمی شود که بتوانند به ویژگیهای اصلی همانطور که در بالا توضیح داده شد ، دست یابند. این سیستم عامل ها دارای نقص نیستند ، بلکه از لحاظ پیکربندی معماری محدود برای نمایش برخی موارد خالص استفاده هستند که فقط بلاک چین های واقعی قادر به ادعا هستند.

فناوری های بلاکچین برای جفت شدن اعتماد به وجود آمده در آنها در کنار ارزش ملموسی که از آن اعتماد ایجاد می شود ، طراحی شده اند. فقط از طریق یک بستر واقعی ساخته شده از مبانی اصلی یک بلاکچین ، سیستم های اجتماعی ، سیاسی و اقتصادی قادر خواهند بود تا در زیرساخت های یک پروتکل نرم افزاری به صورت بنیادی تقدیس شوند. در حالی که سیستم عامل های مدیریت پایگاه داده متمرکز DLT می توانند با یک سیستم زنجیره بلوک ادغام و تعامل داشته باشند ، ریل هایی که انتقال ارزش و هماهنگی این اعتماد بر روی آنها ساخته می شود ، باید یک زنجیره بلوک باشد که اصول اصلی اعتماد ، تغییرناپذیری ، یکپارچگی و وفاداری اطلاعات را در بر داشته باشد..

آنچه این تجزیه و تحلیل نشان می دهد این نیست که برخی از سیستم ها بهتر از سیستم های دیگر هستند ، بلکه در ظرفیت های مختلف مفید هستند. توانایی سیستم عامل های DLT برای عملکرد به عنوان پایگاه داده های توزیع شده خصوصی با توان عملیاتی و عملکرد بالا ، به آنها امکان می دهد تا در صورت نیاز به برخی از خصوصیات اطلاعات خصوصی برای ارزیابی مانند داده های بانکی / مالی یا اطلاعات حساس مربوط به عملکرد داخلی یک موسسه خصوصی که نباید برای عموم افشا شود. مدل های مختلف تجاری برای چگونگی استفاده از این منابع داده های خصوصی وابسته به DLT هنوز در دست توسعه است و باید با در نظر گرفتن رابط های بلاکچین تکرار شود زیرا یک سیستم ارزش دیجیتال غیرمتمرکز برای برخی از تعاملات بین زنجیره بلوک و DLT لازم است..

با کارشناسان زنجیره بلوک ما در ارتباط باشید

تیم راه حل های جهانی ما آموزش بلاکچین ، مشاوره استراتژیک ، خدمات پیاده سازی و فرصت های مشارکت را ارائه می دهد. برای دریافت آخرین اخبار Ethereum ، راه حل های سازمانی ، منابع توسعه دهنده و موارد دیگر ، در خبرنامه ما مشترک شوید. آدرس ایمیل محتوای اختصاصیراهنمای کامل شبکه های تجاری Blockchainراهنما

راهنمای کامل شبکه های تجاری Blockchain

مقدمه ای بر نشانه گذاریوبینار

مقدمه ای بر نشانه گذاری

آینده دارایی های دیجیتال مالی و DeFiوبینار

آینده مالی: دارایی های دیجیتال و DeFi

Enterprise Ethereum چیستوبینار

Enterprise Ethereum چیست?

بانکهای مرکزی و آینده پولکاغذ سفید

بانکهای مرکزی و آینده پول

Blockchain Komgo برای امور مالی تجارت کالامورد مطالعه

Komgo: Blockchain برای امور مالی تجارت کالا

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector