Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

امور مالی شهرداری در دوران شیوع COVID-19

وبلاگ 1NewsD DevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedEvent ها و کنفرانس ها Pressخبرنامه ها

مشترک شدن در خبرنامه ما.

آدرس ایمیل

ما به حریم خصوصی شما احترام می گذاریم

صفحه اصلی BlogCodefi دارایی ها

امور مالی شهرداری در دوران شیوع COVID-19

توسط الکس کوستورا 11 ژوئن 2020 ارسال شده در 11 ژوئن 2020

مایکل لانگ مایر RhBVoJnRqVg unsplash

ایالت ها و شهرهای ایالات متحده با کمبود شدید بودجه برای زیرساخت های مهم و خدمات ناشی از هزینه های پاسخ COVID-19 روبرو هستند ، که فقط بخشی از آنها توسط بودجه فدرال رفع شده است و همچنین منابع سنتی درآمد آنها کاهش یافته است. اکنون زمان راه حل های خلاقانه و متفکرانه برای رفع کمبود درآمد و برنامه ریزی برای آینده است. پیشنهاد ما اوراق قرضه خرد / مینی شهرداری است که توسط پلتفرم دیجیتال دارایی Codefi پشتیبانی می شود به عنوان ابزاری که شهرداری می تواند برای تقویت ترازنامه خود استفاده کند.

COVID-19 از نظر تاریخی تأثیر فوق العاده ای بر زندگی ما می گذارد

مقیاس و میزان ابتلا به بیماری همه گیر COVID-19 در زندگی ما بسیار شدید است ، حتی اگر در متن بیش از 100 سال تاریخ اقتصادی تنظیم شود. یک پروکسی مناسب برای مقیاس تاریخی تأثیرات آن ، تعداد مشاغل از دست رفته است. در امریکا, بیش از 22 میلیون نفر شغل خود را از دست دادند در نیمه اول سال جاری ، بیشترین کاهش ثبت شده ، نشان دهنده 1 نفر از هر 7 نفر شاغل است.

نمودار 1: داده های تاریخی استخدام ایالات متحده. در حال حاضر بیشترین و سریعترین افت در تعداد اشتغال کل تاریخ ایالات متحده را تجربه می کنیم.

نمودار 1: داده های تاریخی استخدام ایالات متحده. در حال حاضر بیشترین و سریعترین افت در تعداد اشتغال کل تاریخ ایالات متحده را تجربه می کنیم.


همزمان با کمبود شدید منابع ایالتی و شهرداری

این همچنین زمانی است که کمک متفکرانه جامعه بیشترین تأثیر را بر نتایج دهه های آینده خواهد داشت. با این حال ، منابعی که ایالت ها و دولت های محلی در اختیار دارند به شدت سقوط می کند. انجمن ملی شهرستانها (NACo) تخمین می زند 114 میلیارد دلار پوند کاهش درآمد حاصل از مالیات فروش ، دریافت ناخالص و سایر هزینه ها. این نشان دهنده کاهش کلی 17 درصدی بودجه های شهرستان است. در حالی که هزینه های افزایشی مرتبط با پاسخ COVID-19 در حدود 30 میلیارد دلار برآورد می شود.

نمودار 2: منابع بودجه کشور و قرار گرفتن آنها در معرض تأثیر COVID.

نمودار 2: منابع بودجه کشور و قرار گرفتن آنها در معرض تأثیر COVID.

گذشته از خدمات خط مقدم حیاتی و سرمایه گذاری های طولانی مدت در زیرساخت ها ، آموزش و مراقبت از کودکان به ویژه در معرض دید قرار گرفته است. یک مغالطه رایج این است که بودجه K-12 ایالات متحده صرفاً از طریق مالیات بر املاک تأمین می شود ، گفته می شود که تأثیر زیادی دارد. در حالی که به طور معمول درست است که اکثریت قریب به اتفاق بودجه K-12 از بودجه های محلی و ایالتی تأمین می شود مرکز ملی آمار آموزش اطلاعات مربوط به 2015-2016 نشان می دهد که مدارس ابتدایی و متوسطه دولتی حدود 8٪ از بودجه دولت فدرال ، 47٪ از دولت های ایالتی و 45٪ از دولت های محلی را دریافت کرده اند. با حدود 81٪ از درآمد محلی حاصل از مالیات بر دارایی ، کمی بیش از یک سوم (حدود 36٪) از کل بودجه مدارس به طور خاص از مالیات بر املاک تأمین می شود.

اما این به دلایل مختلف می تواند منجر به نتایج کج شود. به عنوان مثال ، در کلرادو تنها 6٪ از آموزش K-12 توسط دولت فدرال تأمین می شود. درآمد دولت اما با استانداردهای محلی زندگی مطابقت دارد. بنابراین بودجه با استانداردهای زندگی غالباً متفاوت متفاوت است. به عنوان مثال ، آسپن نسبتاً مرفه 14،090 دلار برای هر دانشجو هزینه می کند ، در حالی که بولدر 9،247 دلار و بخشی از مترو منطقه دنور با توجه به سال 2016 ، 6958 دلار هزینه می کند. مطالعه NPR.

نمودار 3: بودجه فدرال کمتر از 10٪ از کل بودجه K-12 در کلرادو را تشکیل می دهد.

نمودار 3: بودجه فدرال کمتر از 10٪ از کل بودجه K-12 در کلرادو را تشکیل می دهد.

این اختلاف در سراسر ایالات متحده دیده می شود و تا حد زیادی ناشی از تعامل بودجه دولت محلی از مالیات بر املاک است. حتی در ایالت نیویورک ، که دارای بالاترین و یکدست ترین بودجه آموزش K-12 در ایالات متحده است ، شما هنوز هم طیف وسیعی را در اختیار دارید ، با هزینه های جدید نیوشلل 18،809 دلار برای هر دانش آموز ، هایلند فالز 28،198 دلار و انتوریا 42،715 دلار. این یک فوریت جدید در سال 2020 به خود می گیرد. فرماندار نیویورک کوومو سال را آغاز کرد با پیشنهاد افزایش 3٪ در هزینه های دولت محلی برای هدایت بودجه بیشتر به مناطق فقیرتر مدارس. از آنجا که دستور NY PAUSE و تأثیر مخرب COVID-19 ، به ویژه بر درآمد کم و جوامع اقلیت ، فرماندار کوومو به دنبال کمک بنیاد گیتس به “دوباره تصور کنید” مدرسه. با این وجود ، نیویورک در کنار بسیاری از ایالت ها به دنبال کمبود بودجه عظیم است که هنوز توسط بودجه کمک های فدرال برآورده نشده است. 150 میلیارد دلار صندوق امداد کرونا ویروس فقط توسط شهرداری ها می تواند برای “هزینه های حقوق و دستمزد برای کارمندان بهداشت عمومی و ایمنی عمومی پرداخت هایی برای خدمات است که اساساً به کاهش یا پاسخ به اورژانس بهداشت عمومی COVID-19 اختصاص یافته است” بعلاوه ، برخلاف دولت فدرال ، که اختیار گسترده ای در چاپ پول دارد ؛ 49 از 50 ایالت مورد نیاز بودجه متعادل دارند ، این بدان معناست که آنها نمی توانند بیش از درآمد حاصل از آن هزینه کنند.

علاوه بر کسری درآمد ناشی از هزینه های کمتری ، هزینه ها و مالیات فروش ، ایالت ها نیز در درجات مختلف با قوانین موجود مانع می شوند. مثلا, اصلاحیه گالاگر کلرادو ایجاب می کند که 45٪ از کل مبلغ مالیات بر املاک دولت جمع آوری شده باید از املاک مسکونی تأمین شود و 55٪ از مالیات املاک جمع آوری شده باید از املاک تجاری تأمین شود.

مالیات بر دارایی مسکونی نسبت به بیماری همه گیر COVID-19 انعطاف پذیر است زیرا از ارزش ارزیابی شده املاک گرفته می شود (که به طور قابل توجهی کمتر از ارزش بازار است و بنابراین در هنگام بحران های مالی نوسان کمتری دارد). در نتیجه ، آنها جریان پایدار تری را ارائه می دهند. با این حال ، بازار املاک و مستغلات تجاری بسیار بی ثبات تر است و می تواند منجر به کاهش در جمع آوری مالیات بر املاک تجاری شود ، که پس از آن ، تحت اصلاحیه Galagher ، به کاهش مالیات املاک مسکونی جمع آوری شده نیاز دارد.

نمودار 4: COVID کسری درآمد 2.5 میلیارد دلاری n در بودجه کلرادو ایجاد کرد

نمودار 4: COVID کسری درآمد 2.5 میلیارد دلاری n در بودجه کلرادو ایجاد کرد

کلرادو در کنار هم اکنون انتظار دارد که یک 25٪ کاهش در هزینه ها امسال.

در حالی که دولت فدرال به طور م theثری در حال تقویت كل اقتصاد ، از جمله شركتهای بزرگ است ، اما تاكنون ایالتها و شهرداریها را به طور مثر از مطالعه حذف كرده است

دولت فدرال محرک بی سابقه $ 2Trn را منتشر کرده است. در همان زمان ، بانک فدرال رویکرد “هر آنچه که لازم است” را برای تقویت اقتصاد آمریکا نشان داد ، از جمله حمایت از تمام بدهی های شرکت هایی که قبل از همه گیری COVID-19 به عنوان درجه سرمایه گذاری ارزیابی شده بود. با این حال ، اگرچه نشان می دهد که این کار ممکن است انجام شود ، فدرال رزرو تاکنون چنین موضعی در قبال ایالت ها یا شهرداری ها اتخاذ نکرده است ، نه برنامه ای برای خرید بدهی شهرداری ، و نه هیچ نوع پیشنهاد پیشنهادی برای کمک های دیگر از صندوق امداد کرونا ویروس.

علاوه بر این ، میچ مک کانل ، رهبر اکثریت سنا در 23 آوریل اظهار داشت که “او مطمئناً طرفدار اجازه استفاده از مسیر ورشکستگی به ایالات متحده خواهد بود … ما علاقه مند به حل مشکلات بازنشستگی آنها برای آنها نیستیم” تصمیمات بدی که در گذشته گرفته اند. “

این امر منجر به شاخص Bloomberg of Moody / S شده است&P ، دارای نرخ AAA ، 30yr اوراق قرضه شهرداری قابل تماس با معامله 60 پوند در ثانیه به 30 اوراق قرضه خزانه داری. این دو انحراف استاندارد بالاتر از میانگین 8 پوند بر ثانیه در دهه گذشته است.

نمودار 5: شاخص بلومبرگ اوراق مشارکت قابل استناد با 30 یورو با نرخ AAA در مقایسه با 30 اوراق خزانه داری.

نمودار 5: شاخص بلومبرگ اوراق مشارکت قابل استناد با 30 یورو با نرخ AAA در مقایسه با 30 اوراق خزانه داری.

علاوه بر این, به تازگی اپل اوراق قرضه 30 ساله با بازدهی 2.60٪ منتشر کرده است و تقریباً به صورت معادل مالیات با گرجستان مطابقت دارد. همانطور که هارلی باسمن اشاره می کند ، “گرچه یقین تقریباً این است كه گرجستان تعهدات خود را پرداخت خواهد كرد (فقط مالیات را افزایش می دهد) ، اما در مورد اپل نمی توان همین حرف را زد. به یاد بیاورید که موتورولا ، نوکیا و بلک بری در یک مرحله تلفن های “must have” را نیز ارائه داده اند. “

به زبان ساده ، در نتیجه احساسات اخلاقی دولت فدرال ، ایالت ها و شهرداری ها زمان بیشتری برای جذب سرمایه برای تأمین نیازهای فوری مانند پاسخ موثر COVID-19 ، آموزش و مراقبت از کودکان نسبت به شرکت ها دارند..

این به جوامع محلی برمی گردد ، اما جوامع اغلب فاقد سازوکارهای مقیاس پذیر هستند که بتوانند خود به خود از طریق مالی بهبود یابند

تا زمانی که موضع فدرال تغییر نکند ، جوامع محلی مجبور به ارائه راه حل های خلاقانه و متفکرانه برای جلوگیری از کمبود درآمد بر خدمات مهم هستند..

در حالی که ما شاهد بسیاری از داستانهای جالب توجه سخاوتمندانه از اهدا کنندگان خصوصی مانند بنیاد گیتس بوده ایم ، اما همچنان نیاز فوری برای رسیدگی به بحرانها در مقیاس وسیع تر وجود دارد.

Codefi با استفاده از فناوری بلاکچین می تواند به جوامع محلی کمک کند تا کمپین های جمع آوری سرمایه را هدفمند قرار دهند

سیستم عامل های Crowdfunding مانند Kickstarter و GoFundMe ثابت کرده اند که در اتصال افراد محصول و مأموریت با پروژه هایی که به آنها اهمیت می دهند و دوست دارند از آنها پشتیبانی کنند ، موفق بوده اند. وقتی به اکوسیستم دارایی های دیجیتالی خود در سطح جهانی نگاه می کنیم ، احساس قوی جامعه و تمایل به کمک محلی پیدا می کنیم.

با این حساب ، ما Codefi را برای شهرداری ها ایجاد کرده ایم ، یک بستر بودجه متناسب با بودجه شهرداری که در بالای پلت فرم دارایی های Codefi ساخته شده است ، تا ساکنان را قادر به پشتیبانی و مشارکت در توسعه جامعه خود کند..

سرمایه گذاری جامعه محلی فضای قابل توجهی برای پیشرفت دارد

انتشار اوراق قرضه شهرداری امروزه برای سرمایه گذاری نسبتاً چالش برانگیز است ، حتی زمانی که اسکناس ها 5000 دلار باشد. کاغذ بازی مطمئناً کمتر از شهودی است و معمولاً بیشتر به کاربردهای عمومی مربوط می شود ، نه افزایش خاص پروژه که احتمالاً یک ساکن محلی را درگیر می کند. در نتیجه بیشتر خریداران مقیم محلی اوراق قرضه شهرداری را از طریق فروشنده کارگزار یا مشاور سرمایه گذاری ثبت شده خریداری می کنند. در مقابل ، Codefi با تمرکز زیادی بر فراگیر بودن و استفاده آسان با احساس آشنا به بانکداری تلفن همراه طراحی شده است ، در حالی که هنوز همه جعبه های انطباق را علامت گذاری می کند.

نمودار 6: نمای سرمایه گذاران ارائه اوراق قرضه شهرداری قبل از سرمایه گذاری - Codefi موانع دسترسی را از طریق طراحی کاربر محور کاهش می دهد

نمودار 6: نمای سرمایه گذاران ارائه اوراق قرضه شهرداری قبل از سرمایه گذاری – Codefi موانع دسترسی را از طریق طراحی کاربر محور کاهش می دهد

بدون شک علاقه سرمایه گذاران به این نوع رویکرد به فناوری مالی وجود دارد. از بین بردن موانع دسترسی ، رشد قابل توجهی را برای کارگزارهای کاربر پسند مانند Robinhood ایجاد کرده است تعداد کاربران فعال ماهانه تلفن همراه بیشتر از Fidelity ، Etrade ، TDAmeritrade و EdwardJones است. بانک های سیار مانند NuBank ماهانه تقریباً همان تعداد کاربر فعال ماهانه Chase Bank دارند که هر ساله رشد کاربر دو برابر می شود ، در مقایسه با نرخ رشد سالانه 10 ~ Chase. با توجه به اینکه سرمایه گذاری در پروژه های محلی تأثیر ملموس و ملموسی بر زندگی ساکنان آنها دارد ، ما بر این باوریم که فرصت بیشتری هم در فضای شهرداری وجود دارد.

سیستم عامل های دیجیتال شفافیت بیشتری را در تأمین مالی شهرداری ایجاد می کنند و زمینه های ایجاد فرصت های دیگر برای افزایش مشارکت مدنی را ایجاد می کنند. Codefi می تواند ساکنان را قادر به پیگیری و داشتن نظر در مورد نحوه استفاده از وجوه کند. به عنوان مثال ، با ادغام پیشنهادی در قابلیت رأی گیری بلاکچین ، از طریق رای گیری سخت یا نرم ، سرمایه گذاران محلی می توانند نظرات خود را در مورد همه چیز ، از رنگ اسلاید در زمین بازی محلی که از طریق Codefi تأمین می شود ، تا نگرانی های گسترده تر در مورد استفاده از وجوه را بیان کنند. به طور موثر این پلتفرم همچنین می تواند با راه حل هویت دیجیتال برای دسترسی به رویدادهای خاص ، بازدیدها و سایر روش های شرکت در پروژه تأمین شده مورد استفاده قرار گیرد.

نمودار 7: نمای سرمایه گذار - Codefi ابزاری را در اختیار صادرکنندگان قرار می دهد تا سرمایه گذاران محلی را مطلع و درگیر خود کند

نمودار 7: نمای سرمایه گذار – Codefi ابزاری را در اختیار صادرکنندگان قرار می دهد تا سرمایه گذاران محلی را مطلع و درگیر خود کند

بعلاوه ، شهرداریهایی که برای تأمین بودجه پروژه های محلی بدهی صادر می کنند ، اغلب دسترسی مستقیمی به سرمایه گذاران خود ندارند. این مشارکت مداوم سرمایه گذاران را دشوار می کند و مانع انتشار اطلاعات مربوط به پروژه می شود. به همین ترتیب ، سرمایه گذاران اغلب مدیران دارایی بزرگی هستند که مستقیماً تحت تأثیر استفاده از وجوه خارج از بازده مالی اوراق بهادار قرار نمی گیرند. Codefi اطلاعات به روز سرمایه گذاران را در اختیار شهرداری ها قرار می دهد تا بتوانند ساکنان محلی خود را در جمع آوری کمک مالی مشارکت دهند.

نمودار 8: نمای ناشر - داشبورد سرمایه گذار. برخلاف سیستم عامل های قدیمی ، شهرداری ها به لیستی به روز از سرمایه گذاران و کد پستی آنها دسترسی دارند.

نمودار 8: نمای ناشر – داشبورد سرمایه گذار. برخلاف سیستم عامل های قدیمی ، شهرداری ها به لیستی به روز از سرمایه گذاران و کد پستی آنها دسترسی دارند.

سرانجام ، انتشار اوراق قرضه به طور مستقیم از نظر تاریخی به این معنا بود که شهرها مجبور بودند با مشکلات پیچیده قابل توجهی در دفتر و عقب روبرو شوند ، که به دلیل هزینه ، شکاف مهارت ها و / یا کمبود فن آوری موجود ، یا مانع از صدور خود شهرداری ها می شود و یا ارائه پیشنهاد را به تخفیف اصلی محدود می کند. انتشار ، اوراق قرضه با ارزش بالا و گواهینامه های فیزیکی. Codefi انتشار اوراق قرضه و بسیاری از فرآیندهای دفترخانه را به طور خودکار انجام می دهد ، در نتیجه شهر را قادر می سازد تا بدهی های خود را در قالب اسکناس های 100 دلاری صادر کند ، اگرچه Codefi می تواند به همان اندازه به عنوان بخشی یا کل پیشنهاد پذیره نویسی مورد استفاده قرار گیرد.

نوشته شده توسط اما چانینگ ، الکس کوستورا و تیم پوسنیک جاوسووک

درباره اینکه Codefi چگونه می تواند به شهرها کمک کند تا با مراجعه به وب سایت یا تماس با تیم در ارتباط ساکنان با پروژه های محلی باشند ، بیشتر بیاموزید!

به وب سایت Codefi بروید با ما صحبت کنید Industry Insight Newsletter برای آخرین اخبار Ethereum ، راه حل های سازمانی ، منابع توسعه دهنده و موارد دیگر در خبرنامه ما مشترک شوید. آدرس ایمیل

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector