قابلیت همکاری در Enterprise Ethereum

ریچارد براون از R3 اخیراً در مورد تحسین خود از زنجیره عمومی نوشت چشم انداز Ethereum ، اما همچنین اشاره کرد که مقیاس بندی و حریم خصوصی فعلی آن بسیار زیاد است و “فقط شبکه Corda می تواند این مسئله را ارائه دهد.”

در حالی که ما با نتیجه گیری او مخالف هستیم ، اما پیام عمیق تری در نظرات ریچارد وجود دارد که فکر می کنیم نویدبخش آینده Ethereum است. ارائه دهندگان بلاکچین سازمانی مانند R3 و IBM ، تامین کنندگان طولانی “بلاکچین خوب ، بیت کوین بد” اعلامیه ها, در حال حاضر پذیرش اجتناب ناپذیری موارد استفاده از زنجیره عمومی در صنعت. باغ های دیواری زنجیره بلوک کنسرسیوم ، اگرچه به عنوان اثبات ارزش مفید هستند ، اما در کنار آنچه یک شبکه بلاک چین قابل توسعه و قابل تعامل برای شرکت می تواند کم رنگ باشد ، کم رنگ است. خود براون به وضوح این را تأیید می کند:

قهرمان مکعب آبی

وی افزود: “امكاناتی كه وقتی این برنامه های متنوع كه در ابتدا توسط گروه های مختلف برای اهداف مختلف به كار گرفته می شوند ، در آینده ایجاد می شوند ، گیج كننده است. البته در اینجا هیچ نبوغی وجود ندارد: این مفهوم آشکار چشم انداز اتریوم است که در تجارت استفاده می شود. “

از طرف دیگر ، براون هیچ توضیحی در مورد نحوه کار شبکه جهانی Corda ارائه نمی دهد – فقط قول های مبهم است که آنها با چند کاربر آزمایش کرده اند و به زودی آن را اجرا می کنند. نشان دادن “اشتباه” و “درست” در a گرافیک مقایسه جزئیات فنی محسوب نمی شود برعکس ، جامعه Ethereum با مفاهیم فنی و برنامه های خود شفاف و جامع بوده است.

طی یک سال گذشته ، حدود بیست گروه کاری در زمینه مقاله های سفید ، تحقیقات و آموزش همکاری کرده اند خرد کردن, اثبات دانش صفر ، رمزگذاری همومورفیک و راه حل های لایه 2 مانند Raiden و پلاسما. اسناد و مدارک مربوط به همه این کارها نظرات گسترده ای را از نظر می گیرد محققان برجسته و به راحتی در دسترس اکوسیستم بزرگتر Ethereum قرار می گیرد.

علاوه بر این ، خود براون اظهار نظر می کند که اگر کسی به آن ملحق نشده باشد ، یک شبکه کامل مفید نخواهد بود. شبکه عمومی Ethereum دارای میلیون عضو است و برخلاف نوشته های براون ، بسیاری از شرکت ها برای استفاده پایه آن از طریق انتقال و ذخیره ارزش در حال حاضر.

با این وجود ، ما هنوز هم از این فرصت استفاده می کنیم تا چند نکته او را رد کنیم:

  • مقیاس گذاری برای شرکت. ما تصدیق می کنیم که مقیاس گذاری عمومی Ethereum با چالش هایی روبرو شده است ، که SKALE ، زنجیره های جانبی و خرد کردن به منظور کاهش آنها است. برای اطمینان از ایمنی و انعطاف پذیری ویژگی های شبکه ای که ارزش آن تقریباً 40 میلیارد دلار ذخیره می شود ، با طراحی ثابت و آگاهانه پیش رفته است. R3 در حال توسعه ویژگی های پیشرفته برای یک زنجیره عمومی است اما در یک محیط فقط با چند کاربر. این تمرین تمثیل غار را از افلاطون یادآوری می کند: سایه تهدیدها نمی تواند چیز واقعی را جایگزین کند. علاوه بر این ، در شبکه های خصوصی ، اجماع Proof-of-Authority (PoA) بیش از یک سال است که در دسترس است و می تواند چندین برابر ظرفیت معاملات بیشتر.
  • نیازهای حریم خصوصی شرکت. PegaSys, تیم مهندسی پروتکل در ConsenSys ، در میان تعدادی از شرکت هایی است که راه حل های حفظ حریم خصوصی نسل بعدی برای Ethereum را ایجاد کرده است. هایپرلجر Besu, مشتری Ethereum منبع باز که توسط تیم PegaSys توسعه یافته است ، ضمن اطمینان از سازگاری با شبکه اصلی Ethereum ، نیازهای حریم خصوصی و مجوز شرکت ها را برآورده می کند. به طور کلی ، حجم فعالیت و نوآوری در Ethereum نباید دست کم گرفته شود – و ما می خواهیم با استفاده از این فرصت به سطح اشتراک ذهن توسعه دهندگان در شبکه اشاره کنیم ، مزیتی که با گذشت زمان ترکیب می شود.

نمودار قابلیت همکاری بلاکچین

  • سرعت اتحاد سازمانی Ethereum (EEA). کار در پشت صحنه برای تهیه مشخصات رسمی EEA که باید در ماه های آینده در دسترس باشد ، به طور گسترده در حال انجام است. مشخصات EEA بسیاری از موارد استفاده با ارزش مشابه را که توسط پست Brown پیش بینی شده است ، فراهم می کند. این ساخته شده مستقیماً بر اساس پروتكلی ساخته می شود كه بیش از دو سال است در تولید عمومی است.
  • توسعه تیم حد نصاب. JPMorgan چندین سال از جمله تعامل عمیق خود با EEA در فضای بلاکچین رهبر بوده است. علاوه بر این ، موقعیت منبع باز آن از ابتدا به یک اکوسیستم اجازه داده است که در اطراف Quorum توسعه یابد ، هم از ویژگی های موجود در پایگاه کد (صورت فلکی) و هم از بسیاری از مفاهیم برجسته آن (سازوکار اجماع IBFT). ما انتظار داریم که اکوسیستم Quorum به رشد خود ادامه دهد.

ما در ConsenSys چندین مورد استفاده برای ابتکاری ترین بانک های مرکزی جهان ایجاد کرده ایم که برخی از آنها هستند اتریوم را به جای R3 انتخاب کرد. ما با بسیاری از چالش های سازمانی با استفاده از چارچوب های Ethereum ، از جمله نهایی بودن تسویه ، معاملات خصوصی و امنیت ، روبرو هستیم.

نظرات ریچارد براون و تغییر دیدگاه R3 از آن جهت ارزشمند هستند که نکاتی را که ما در کل آن بیان کردیم تأیید می کنند: هیچ مقایسه ای بین استفاده از “بلاکچین به عنوان شبکه” و “بلاکچین به عنوان پایگاه داده” وجود ندارد کار ما با EEA ، JPMorgan و بسیاری دیگر – چه در جامعه منبع باز و چه با تیم های بلاکچین در شرکت های پیشرو – همچنان شتاب می گیرد و نمی توان با یک نگاه اجمالی به تک نسخه GitHub تخمین زد. بلکه این تلاش در بسیاری از کانال ها ، تیم های پروژه و گروه های کاری جامعه Ethereum به طور کلی وجود دارد.

به طور خلاصه ، ما می خواهیم R3 را به یکی از نقل قول های مورد علاقه خود در مورد قدرت شبکه ها اشاره کنیم: “خوبه. شما اولین قدم خود را به دنیای بزرگتر برداشته اید. “

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map