Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

جوایز و مجازات های Ethereum 2.0 [مرحله 0]

وبلاگ 1NewsD DevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedEvent ها و کنفرانس ها Pressخبرنامه ها

مشترک شدن در خبرنامه ما.

آدرس ایمیل

ما به حریم خصوصی شما احترام می گذاریم

صفحه اصلی BlogCodefi فعال کنید

جوایز و مجازات های Ethereum 2.0 [مرحله 0]

توسط جیمز بک 2 مارس 2020 ارسال شده در 2 مارس 2020

تصویر از iOS

معرفی

ConsenSys Codefi در حال ساخت سیستم عامل بلاکچین برای تجارت و امور مالی است تا به بازارهای جهانی کمک کند تا به سمت “Finance 2.0” حرکت کنند. بخش مهمی از این تلاش امکان ایجاد و استفاده از دارایی های بومی دیجیتالی است که باعث ایجاد انگیزه در شبکه های حداکثر غیرمتمرکز می شود تا به طور قابل اعتماد به عنوان ستون فقرات برای محصولات و بازارهای مالی جدید عمل کنند. فعال کردن “Ethereum 2.0” و انتقال به اثبات سهام برای ما مهم و مهم است و ما خوشحالیم که می توانیم تجربه ، تخصص و موارد دیگر خود را در مورد این موضوعات ، از جمله در اینجا اقتصاد توکن به اشتراک بگذاریم..

تقاضای زیاد Ethereum 1.0 گاهی اوقات منجر به تجربه های نامطلوب کاربر مانند انتظار طولانی برای وارد شدن معاملات در زنجیره ای و قیمت های ناپایدار معامله (گاز) شده است. مقیاس پذیری گسترده – توانایی پردازش هزاران معامله در ثانیه به جای معاملات فعلی 15 و یا در ثانیه – مدتهاست که بخشی از برنامه Ethereum است.

ما اکنون در مرحله اول – مرحله 0 – از راه اندازی Ethereum 2.0 هستیم. به محض اجرای کامل تمام مراحل 2.0 ، حجم معاملات به طرز چشمگیری بهبود می یابد. دو نسخه مهم در کد Ethereum این امکان را فراهم می کند: خرد کردن و اثبات سهام. این بروزرسانی منجر به ایجاد شبکه ای با اقتصاد ، اجماع و مکانیزم عملکرد مجدداً طراحی شده می شود که در زیر جزئیات آن را توضیح خواهیم داد.

انگیزه

Ethereum 1.0 یک بلاکچین اثبات کار است: برای استخراج یک بلاک ، ماینرها یک معما را با احتمال متناسب با هش ریت موجود و متناسب با عکس در زنجیره حل می کنند. اگر ماینر موفق شود ، پاداش 2 ETH به علاوه هزینه معامله دریافت می کند. این همه است. با بررسی دشواری بلوک آخر می توانید هش ریت شبکه را تخمین بزنید, که به نوبه خود به شما اطلاع می دهد که شانس شما برای بدست آوردن بلوک بعدی چیست ، و شما را قادر می سازد که میزان پرداخت خود را پیش بینی کنید.

Ethereum 2.0 در این بخش کمی فنی تر است.

اگر به اینجا رسیده اید و فقط می خواهید یک قسمت از مرجع پاکت را داشته باشید ، لطفاً از بخش “برآورد مفید صدور شبکه” عبور کنید.


هدف از این سند این است که به خواننده یک نمای کلی از اجرای اثبات سهام Ethereum 2.0 و همچنین سیستم پاداش و مجازات های آن ارائه دهد. با توجه به پیش فرض های خاص ، با ارزیابی سریع آنچه ممکن است ROI یک سهم باشد ، انگیزه ها را به صورت خلاصه تقسیم خواهیم کرد. ما با یک تیزر شبیه سازی که تیم Codefi Staking-as-a-Service در حال ساخت است ، به درک دقیق تری از این موضوع می رسانیم.

صادق اعتبار سنج

اگر یک یا چند پرداخت به قرارداد سپرده مستقر در زنجیره Eth1 ، با مبلغی برابر یا بزرگتر از 32 ETH ، می توانید صلاحیت اعتبار سنجی زنجیره Eth2 Beacon را داشته باشید.

در مورد مقدار ETH که می توانید به سهام اعتبارسنج اضافه کنید محدودیتی وجود ندارد. با این حال ، یک حد بالایی وجود دارد – یعنی تعادل موثر, در 32 ETH تنظیم شده است – بر اساس مقدار واقعی که برای تعاملات آن در داخل زنجیره Beacon حساب می شود. به عبارت دیگر ، تعادل شما می تواند تا 1000 ETH باشد ، اما پاداش ها و مجازات های شما تابعی از تعادل موثر شما است که در 32 ETH محدود شده است.

از طرف دیگر ، اگر اعتبارسنج شما تحت تأثیر مجازات ها قرار گیرد و تعادل آن به 16 ETH یا کمتر از آن برسد ، باعث ایجاد آنچه می شود خروج اجباری (یا غیر ارادی).

به اصطلاح اعتبارسنجان صادق مشتریانی را که به خوبی طراحی شده اند ، مطابق با مشخصات زنجیره Beacon ، اجتناب از مجازات برای رای گیری نادرست ، اجرا خواهند کرد. یا بدتر از این ، برخورد قاطع برای رفتارهای بد پروتکل.

ذکر آن مهم است دریافت مجازات به معنای بریده شدن نیست: مورد اول فقط کاهش تعادل در اعتبار سنج را نشان می دهد ، به عنوان مثال ، رأی نادرست (در برخی پارامترها) یا آفلاین بودن. اعتبارسنجی که در حال تصدیق قابل قبول است ، به زور از زنجیره Beacon خارج می شود ، و تعادل آن در هر دوره در دوره ای که در صف خروج است مجازات می شود.

در مورد استخراج و اجماع بلوک در Ethereum 2.0

جریان زنجیره Beacon بر روی واحدی از زمان بنام اسلات. مانند ضربان قلب – هر 12 ثانیه – یک اعتبار سنج به عنوان پیشنهاد دهنده بلوک انتخاب می شود. هنگامی که بلوک ضرب و تکثیر شد ، یک کمیته تأیید اعتبار کننده به این بخش رای می دهد تا بخشی از زنجیره شرعی باشد.

هدف کمیته ها در زنجیره Beacon توزیع اعتبار سنج ها است ، به طوری که هر یک بتواند یک بار در هر رای گیری کند دوران (هر 32 اسلات). اعتبارسنجان درون کمیته ها بین یکدیگر شایعه می کنند و جمع آوری گواهی ها را امکان پذیر می کنند.

اگر در طول اسلات بلوکی پیشنهاد نشده باشد ، به عنوان a شناخته می شود شکاف رد شده. در این شرایط ، پیشنهادها یا گواهینامه های بعدی در آخرین بلوک موجود از شکاف قبلی ساخته شده اند.

پیشنهاد دهنده انتخاب می کند که کدام بلوک انتقال وضعیت به قانون جدید را انجام دهد سر از زنجیره این انتخاب توسط الگوریتم انجام شده است انتخاب چنگال LMD GHOST: روش چنگالی را انتخاب می کند که به طور بازگشتی بیشترین وزن را در آرا received دریافتی دارد. وقتی اعتبار سنج ها این بلوک را تأیید می کنند ، در واقع به نفع این انتخاب چنگال رأی می دهند.

برای تأمین نهایی بلاکچین ، یعنی اطمینان از اینکه دولت نمی تواند معکوس شود ، اعتبارسنجان صادق از اجرای Eth2 از Casper the Finality Gadget (FFG)) ، در گواهینامه های خود دو رای اضافی ارائه می دهد: یک رای برای آخرین دوره موجه (منبع) ، و یکی برای آخرین مرز دوران (هدف).

 

منبع: ConsenSys Codefi Analysis

منبع: ConsenSys Codefi Analysis

 

در آغاز هر دوره, گواهی ها شمرده می شوند. اگر یک اکثریت وجود داشته باشد (دو سوم) ، آخرین ایست بازرسی موجه به موقع به جلو منتقل می شود ، و تحت قوانین خاص ، نهایی سازی یا برای دوره قبل یا برای پیشینی آن حاصل می شود.

اگر سیستم در تعدادی از دوره ها به نتیجه نرسیده باشد (4 با مشخصات فعلی) ، تمام اعتبار سنج ها در زنجیره چراغ با یک ضربه مجازات بی تحرکی.

در اینجا چیزهای زیادی برای باز کردن وجود دارد! اگر می خواهید در مورد جزئیات بیشتر کاوش کنید ، بهترین منابع این منابع است کاغذ Gasper (همانند GHOST + Casper) (Buterin و همکاران) ، واقعی مشخصات زنجیره در مرحله 0 (بنیاد اتریوم), فاز 0 برای انسان ها (دنی رایان) ، و توضیح دهنده زنجیره فانوس ethereum که باید ابتدا بخوانید (جوزف چو).

پاداش و مجازات

بریدن

بودن بریده شده به این معنی است که اعتبارسنج مجبور به خروج می شود زنجیره فانوس دریایی در یک نقطه در آینده ، مجازات های زیادی را دریافت می کند تا زمانی که ترک شود.

سه روش وجود دارد که یک اعتبار سنج می تواند شرط بریده شده را بدست آورد:

 1. با بودن پیشنهاد دهنده و دو بلوک فانوس مختلف را برای همان شکاف امضا کنید.

 2. با بودن گواهی دهنده و تصدیقی را امضا کنید که دیگری را احاطه کند.

 3. با استادی بودن و امضای دو گواهی مختلف با هدف یکسان.

در همه این موارد ، مجرم باید دستگیر شود تا روند قمه زنی آغاز شود. اعتبار سنج خبرساز پیام مشخصی را که شامل جرم است را ایجاد و منتشر می کند تا یک پیشنهاد دهنده آن را در یک بلوک قرار دهد. پیشنهاد دهنده و افشاگر حق دریافت پاداش را خواهند داشت.

در مشخصات کاملاً واضح نیست ، اما در فاز 0 کاملاً واضح است فقط پیشنهاد دهنده جایزه افشاگر را دریافت می کند – به این معنا که, پیشنهاد دهنده کل پاداش کراش را می گیرد (8/8 آن).

منبع: ConsenSys Codefi Analysis

منبع: ConsenSys Codefi Analysis

فرضیات

 • ثابت MIN_SLASHING_PENALTY_QUOTIENT = 32

 • ثابت WHISTLEBLOWER_REWARD_QUOTIENT = 512

 • ثابت PROPOSER_REWARD_QUOTIENT = 8

مجرم به یک اعتبار سنج تبدیل می شود و به او یک مجموعه دوره قابل برداشت اختصاص می یابد 36 روز (8192 دوره) در آینده.

علاوه بر این ، اعتبار سنجی دریافت می شود

 1. آ حداقل مجازات در حال حاضر پیشنهاد دهنده پیام افشاگری را در یک بلوک گنجانده است

 2. یک پنالتی در آغاز هر دوره, به دلیل از دست دادن آرا head رئیس / FFG ، تا زمانی که اعتبار سنج صف خروج را ترک کند

 3. آ مجازات ویژه در میانه راه بین زمانی که پیام افشاگر در یک بلوک گنجانده شده است ، و زمانی که مجرم بریده شده می تواند خارج شود اعمال می شود.

این مجازات ویژه متناسب با تعداد اعتبارسنجهای دیگری است که در این مدت کاهش یافته اند. حداکثر اعمال شده می تواند به اندازه تعادل موثر کل مجرم باشد.

منبع: ConsenSys Codefi Analysis

منبع: ConsenSys Codefi Analysis

فرضیات

 

Screen Shot 2020-03-02 ساعت 7.47.04 PM.png

 

پردازش دوره ای

در آغاز هر دوره (هر 32 اسلات ، به جز GENESIS) ، چندین مورد اتفاق می افتد ، از جمله

 1. توجیه و نهایی شدن زنجیره

 2. اختصاص پاداش و مجازات به گواهی دهندگان

 3. به روزرسانی رجیستری اعتبار سنج

 4. مجازات ویژه برش (نگاه کنید به بالا) ، و

 5. برخی از به روزرسانی های نهایی (محاسبه مانده های موثر ، بازنشانی و غیره)

یک اعتبار سنج نیاز به داشتن آن دارد فعال وضعیت در دوره قبلی برای دریافت پاداش و یا مجازات. اعتبارسنجهای مضراب تا زمان خروج از آنها در این فرآیند نیز وارد می شوند ، جایی که فقط در دسته های مطابقت FFG مجازات می شوند.

اگر یک اعتبار سنج در دوره قبل فعال بوده است, اما رأی نداد, خواهد شد مجازات شده برای عدم تطابق آرا votes FFG. اعتبارسنجها به دلیل آفلاین نبودن.

منبع: ConsenSys Codefi Analysis

منبع: ConsenSys Codefi Analysis

فرضیات

 

Screen Shot 2020-03-02 ساعت 7.47.04 PM.png

 

 • تأخیر نهایی = دوره قبلی – دوره نهایی

 • ترازنامه = مجموع مانده اسلحه بدون انشعاب

 • ثابت BASE_REWARD_FACTOR = 64

 • ثابت BASE_REWARDS_PER_EPOCH = 4

 • ثابت PROPOSER_REWARD_QUOTIENT = 8

 • ثابت MIN_EPOCHS_TO_INACTIVITY_PENALTY = 4

 • ثابت INACTIVITY_PENALTY_QUOTIENT = 2 ** 25

 

منبع: ConsenSys Codefi Analysis

منبع: ConsenSys Codefi Analysis

 

برآورد مفید صدور شبکه

بیایید از دانش تازه به دست آمده خود استفاده کنیم تا یک پاکت از برآورد پاکت پاداش ها و مجازات ها را تولید کنیم برای یک دوره خودسرانه. ما می خواهیم آن را ساده کنیم و فقط با دو پارامتر شروع کنیم.

منبع: ConsenSys Codefi Analysis

منبع: ConsenSys Codefi Analysis

مورد اول خود توضیحی است ، در حالی که مورد دوم را می توان احتمالاً تصدیق کننده تصادفی انتخاب شده برای شرکت در زنجیره چراغ راهنما (دستگاه میزبان آن روشن است) ، داشتن اتصال اینترنتی فعال یا سایر عوامل در نظر گرفت..

اگر فرض کنیم که همه اعتبار سنج ها در زنجیره فانوس هم تعادل و هم تعادل موثرشان برابر است 32 ETH, و ما از احتمال آنلاین بالا استفاده می کنیم ، داریم

منبع: ConsenSys Codefi Analysis

منبع: ConsenSys Codefi Analysis

اکنون ما در شرایط محاسبه پاداش ها و مجازات های زیر هستیم برای هر اعتبار سنج

منبع: ConsenSys Codefi Analysis

منبع: ConsenSys Codefi Analysis

برای دو مشوق آخر باید کمی کار کرد: تصدیق می شود که تاییدکنندگان بلوک اعتبارسنجان آنلاین در یک شکاف هستند ، به طور مساوی در طول دوره توزیع می شوند. برای انگیزه استادی ، ما این کار را خواهیم کرد سری هندسی را همگرا کنید که پس از تعریف درخت احتمال مقدار پیش بینی شده بدست می آوریم ، زیرا این پاداش با تفاوت اسلات ها از نظر تصدیق متناسب است.

می بینیم که انگیزه پیشنهاد دهنده در مقادیر زیاد از سایر مقادیر فراتر می رود. به یاد بیاورید که یک پیشنهاد دهنده از بین تمام اعتبارسنجان در زنجیره چراغ در هر جایگاه انتخاب می شود و با بزرگ شدن کل سهام ، احتمال کوچک شدن آن را کاهش می دهد. به عبارت دیگر ، در یک دوره, فقط 32 نفر از اعتبارسنجان N پیشنهاد دهنده می شوند.

همچنین مشاهده کنید که ما هیچ گونه فرضی یا محاسبه ای درباره اعتبار سنجی های جدی و افشاگرهای آنها یا تأخیر عدم فعالیت انجام نخواهیم داد.

اگر ما تکثیر کردن مقادیر فردی به دست آمده توسط مقدار مربوط به اعتبار سنج های آنلاین یا آفلاین ، و ما آنها را اضافه می کنیم ، به برآورد مقدار تولید شده از شرایط اولیه داده شده می رسیم.

منبع: ConsenSys Codefi Analysis

منبع: ConsenSys Codefi Analysis

یعنی در اطراف 1.25 ETH در هر دوره (6.4 دقیقه) از کل سهام 500،000 ETH و با فرض احتمال آنلاین بودن 95٪.

رفتن ، محاسبه و نمودار – با احتمال 95٪ به صورت آنلاین – میزان ETH ایجاد شده در طی یک دوره زمانی در سهام مختلف وسوسه انگیز است.

منبع: ConsenSys Codefi Analysis

منبع: ConsenSys Codefi Analysis

بسته بندی کردن

آیا ما باید پیش برویم و این مقدار را که به دست آوردیم ضرب کنیم در هر دوره, به دادن سالانه تخمین زدن?

قبل از جواب دادن آره, اجازه دهید عوامل زیر را در نظر بگیریم:

تعادل

روشهای مختلفی وجود دارد که تعادل در ایجاد ETH در هر دوره تأثیر می گذارد. به عنوان مثال ، اگر یک اعتبار سنج پاداش های بیشتری به دست آورد تعادل موثر سقف (که 32 ETH است) ، تمام این بودجه های اضافی تأثیری در محاسبات دوره بعدی ندارند. همچنین ، به دلیل هیسترزیس در تعادل موثر اعمال می شود ، در واقع بخشی از ETH “از دست رفته” در هر اعتبار سنج وجود دارد.

همچنین توجه کنید که چه اتفاقی می افتد وقتی اعتبار سنج وجود دارد خارج شده به دلیل عدم حفظ حداقل مقدار (16 ETH) ، وقتی اعتبارسنج هستند فعال شده به عنوان سپرده های جدید به قرارداد سپرده Eth1 پرداخت می شود ، یا زمانی که stakers شروع به کار می کنند خروج های داوطلبانه.

بریدن

عملیات برش برای مدت زمان زیادی غیرمدنی برای مدل سازی خواهد بود. برای شروع ، توسعه دهندگان مشتری و سرویس های stack Eth2 باید بیاموزند که چگونه از کاهش شرایط جلوگیری کنند. از طرف دیگر ، ما فقط می توانیم حدس بزنیم که نسبت بازیکنان صادق در سیستم چه تعداد خواهد بود. یا اینکه آیا جرایم آنها کشف ، پخش و در بلوک ها گنجانده خواهد شد.

احتمالات

ما قبلاً موضوع نسبت بازیکنان صادق و احتمال انتشار برای افشاگر را لمس کردیم. بیایید به روش های مختلف اندازه گیری و تخمین بزنیم که یک گره آنلاین ، به خوبی متصل و به درستی کار خواهد کرد. که گواهینامه های آن جمع شده و به موقع گنجانده می شود ، یا نمای شکافی را که اکثریت مشاهده می کنند ، در بر می گیرد.

زنجیره چراغ یک است سیستم انطباقی پیچیده. حتی اگر درک کاملی از تک تک بخشهای آن را بدست آوریم ، تضمین نمی شود که درک کاملی از کل داشته باشیم.

تسلط بر هر موضوعی با انتخاب روش ها و ابزارهای لازم برای کار شروع می شود. توسط مدل سازی و شبیه سازی جنبه های اعتبار سنج و فعل و انفعالات آن در داخل زنجیره – تحت تعدادی از شرایط اولیه ، فرضیات و محدودیت ها – ما باید بتوانیم از پیچیدگی های این اجرای اثبات سهام بینشی ایجاد کنیم.

سپاسگزاریها

نوشته شده توسط هرمان جونگه ، معمار و سرپرست فنی برای پلتفرم Staking-as-a-service ConsenSys Codefi.

ما از جوزف چاو ، بن ادینگتون ، سیلوین لوران ، دیدریک پروتولامبدا لوراکر ، تیم لوو ، دنی ریان ، الکس استوکس و کوهان تارمانانتار برای نظرات درباره این نسخه تشکر می کنیم.

آیا می خواهید در مورد staking به عنوان یک سرویس بیشتر بدانید؟ در اینجا با ConsenSys Codefi در تماس باشید.

شبکه های غیرمتمرکز DeFiEthereum 2.0Industry Insight Newsletter برای جدیدترین اخبار Ethereum ، راه حل های سازمانی ، منابع توسعه دهنده و موارد دیگر در خبرنامه ما مشترک شوید. آدرس ایمیل

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector