Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

Ethereum 2.0 چیست؟

وبلاگ 1NewsD DevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedEvent ها و کنفرانس ها Pressخبرنامه ها

مشترک شدن در خبرنامه ما.

آدرس ایمیل

ما به حریم خصوصی شما احترام می گذاریم

صفحه اصلی بلاگ Blockchain توضیح داده شده است

Ethereum 2.0 چیست?

انتظار می رود که در سال 2020 راه اندازی شود ، Ethereum 2.0 یک نسخه پیش بینی شده برای شبکه اصلی عمومی Ethereum است که مدت ها پیش بینی می شد. اطلاعات مربوط به آن را بیاموزید و برای مرحله بعدی توسعه آماده شوید. توسط اورت موزی 12 مه 2020 ارسال شده در 12 مه 2020

ethereum 2 hero چیست

Ethereum 2.0 (Eth2) یک ارتقاgrade اساسی در شبکه عمومی فعلی Ethereum است که برای سرعت بخشیدن به استفاده و استفاده از Ethereum با بهبود عملکرد آن طراحی شده است..

تاریخچه Ethereum 2.0

Ethereum 2.0 ایده جدیدی در جامعه Ethereum نیست. تغییر در مکانیسم اجماع اساسی Ethereum برای رفع محدودیت های بلاکچین اثبات کار از زمان پیدایش بلاکچین وجود داشته است. پس از راه اندازی مرز اصلی شبکه اصلی در ژوئیه 2015 ، Ethereum 2.0 با بسیاری از برنامه های پیشرفته برنامه ریزی شده برای شبکه اصلی Ethereum ، یعنی:

  • Homestead ، مارس 2016
  • Metropolis: Byzantium ، اکتبر 2017
  • Metropolis: قسطنطنیه ، فوریه 2019
  • استانبول ، دسامبر 2019

راه اندازی Ethereum 2.0 به ویژه در مقایسه با به روزرسانی های گذشته به دلیل اجرای a اثبات سهام سازوکار اجماع ، شبکه را از معماری اثبات کار موجود خود دور می کند.

برای جزئیات بیشتر در مورد تاریخچه به روزرسانی های Ethereum ، یک کتاب کوتاه تاریخچه Ethereum را بخوانید.

اثبات سهام

اثبات سهام (PoS) مهمترین تغییر در Ethereum 2.0 است ، زیرا ساختار انگیزه اقتصادی-رمزنگاری اعتبار سنجی بلاکچین را اصلاح می کند. معماری فعلی Ethereum توسط سازوکار اجماع اثبات کار (PoW) حفظ می شود. م componentsلفه های اثبات کار برای جامعه بلاکچین کاملاً شناخته شده است: این معماری است که تاکنون برای پرکاربردترین بلاکچین ها استفاده شده است ، از جمله بیت کوین ، Ethereum ، Litecoin و موارد دیگر. در اثبات کار ، استخراج کنندگان گره هایی را اجرا می کنند و انرژی محاسباتی را برای حل مسائل پیچیده ریاضی در یک رقابت برای استخراج بلوک بعدی مصرف می کنند. 

زمان و هزینه ای که ماینرها برای راه اندازی سخت افزار و صرف برق در زنجیره های PoW نیاز دارند ، توسط جوایز بلوکی تأیید می شود که به ماینرهایی که با موفقیت یک بلوک موجود را توزیع می کنند ، توزیع می شود. زنجیره های PoW بسیار امن هستند. قدرت محاسباتی ترکیبی مورد نیاز برای یک فرد برای به خطر انداختن یک بلاکچین کاملاً ثابت PoW مانند بیت کوین یا اتریوم هزینه فوق العاده ای دارد و حتی ممکن است وجود نداشته باشد.

گرچه بسیار امن است ، اما بلاک چین های PoW از مشکلات مقیاس پذیری و قابلیت دسترسی رنج می برند. 


مقیاس پذیری: از آنجا که هر بلوک به طور متوالی استخراج می شود و مقدار محدودی از داده وجود دارد که می تواند در هر بلوک ثبت شود (اندازه گیری معروف به اندازه بلوک) ، Ethereum تنها می تواند مقدار محدودی از اطلاعات را در مدت زمان مشخص پردازش کند. اگر تعداد معاملات معلق بیش از حد مجاز یک بلوک باشد ، معاملات باقیمانده باید منتظر بلاک زیر باشند و غیره. این مسئله مقیاس پذیری با اجرای sharding [زیر را ببینید] در شبکه PoS برطرف خواهد شد.

دسترسی: استخراج کنندگان PoW برای ایجاد و حفظ موج افزایش فناوری های غیرمتمرکز که در دهه گذشته شاهد آن بوده ایم ، اساسی بوده اند. اگرچه بلاکچین های PoW عملکردی هستند ، اما موانع ورود به کار ماینر بسیار زیاد است. یک فرد باید تمام سخت افزارهای لازم را خریداری و راه اندازی کند. برای به دست آوردن بازده قابل توجه از پاداش بلوک ، آن فرد نیز احتمالاً باید در منطقه ای با هزینه برق کمتر زندگی کند.

سطح عمیق تر ، هزینه های برق اغلب برای مشاغل و شرکت ها کاهش می یابد ، به این معنی که یک معدنچی که به دنبال حداکثر سودآوری است نیز نیاز به تشکیل یک شرکت و خرید سخت افزار استخراج معدن کافی برای توجیه تلاش خود دارد. چندین بزرگترین مجامع استخراج معادن از اکثر کاربران منظم بلاکچین در مشارکت در حفظ و نگهداری شبکه رنج می برند که منجر به تمرکز ماینرها می شود. در Ethereum 2.0 ، یکی از اهداف این است که PoS زمینه بازی را برای شرکت کنندگان اعتبار سنج بیشتر فراهم کند تا با حفظ حقیقت شبکه بازدهی مشترک داشته باشند.. 

consensys plexus icon round به س FAالات متداول Ethereum 2.0 مراجعه کنید س Readالات متداول را بخوانید

Proof of Stake جایگزین دو م primaryلفه اصلی PoW (استخراج کنندگان) می شود & برق) با اعتبار سنج و سهام در Ethereum 2.0. به طور کلی ، اعتبارسنج ها ماینرها را به عنوان افرادی جایگزین می کنند که وضعیت مورد توافق شبکه را حفظ کرده و پاداش هایی را برای انتخاب تصادفی بلوک بعدی داده دریافت می کنند. بر خلاف PoW ، که در آن ماینرها با تأیید الکتریسیته برای تأیید بلوک ها ، انرژی فیزیکی (به نام هش برق) مصرف می کنند ، اعتبارسنجان در یک سیستم PoS 32 ETH را به عنوان “پوست بازی” انجام می دهند. 

در Ethereum 2.0 ، اعتبارسنجان حداقل 32 ETH را با واریز وجوه به صندوق بین المللی سهام درگیر می کنند قرارداد رسمی سپرده گذاری که توسط بنیاد Ethereum توسعه یافته است. اعتبار سنج ها نرم افزار مشتری Ethereum 2.0 را بارگیری و اجرا می کنند. هنگام اجرای نرم افزار مشتری ، آنها به طور تصادفی برای پیشنهاد و تأیید بلوک های بلاکچین Ethereum 2.0 انتخاب می شوند. معتبرانی که بلاک ها را به درستی پیشنهاد و تایید می کنند ، به عنوان درصدی از سهام خود پاداش ETH دریافت می کنند.

قرارداد سپرده بنیاد Ethereum Eth2: https://github.com/ethereum/eth2.0-specs/tree/dev/deposit_contract

در Ethereum 2.0 ، اگر یک اعتبار سنج نتواند آنلاین بماند و سهم مسئولیت های محاسباتی خود را اجرا کند ، پاداش بلوک آنها به طور متوسط ​​کاهش می یابد تا اعتبارسنجان را برای ماندن در حالت آنلاین هرچه بیشتر تشویق کند. اگر یک اعتبارسنج با سوly استفاده سعی در به خطر انداختن شبکه (به عنوان مثال تأیید تاریخچه داده های نادرست) داشته باشد ، تمام یا برخی از 32 ETH ذخیره شده آنها کاهش می یابد.

انگیزه های اقتصادی رمزنگاری علیه بازیگران مخرب در یک شبکه PoS قوی تر است. در حالی که در PoW ، خطر اقتصادی یک حمله ناموفق برابر است با هزینه برق برای دستیابی به توان هش مورد نیاز ، در PoS هزینه شروع حمله برابر با مقدار ETH استیک است و بنابراین مجازات نیز مجاز است. این شانس بیشتر است که یک فرد در معرض خطر مستقیم پول به شکل رمزنگاری لبه دار برای شروع حمله در مقایسه با هزینه انتزاعی بیشتر برق باشد. در حالی که یک حمله PoW ناموفق منجر به از دست دادن هزینه های برق می شود ، کاهش اعتبار سنج اعتبار معادل PoS یک استخراج کننده است که در یک حمله ناموفق کل یک مزرعه سرور PoW را می سوزاند. به طور خلاصه ، انگیزه اقتصادی برای اقدام به نفع شبکه قوی تر است.

اگرچه اعتبارسنجی از ورود به استخراج کننده فقط به دلیل از بین بردن هزینه های سخت افزار مانع ورود کمتری نسبت به استخراج کننده دارد ، اما واقعیت این است که افراد زیادی 32 ETH ندارند یا مایل به خطر انداختن تقریبا 6000 دلار (190 ~ دلار / ETH در آن زمان) هستند. از این نوشته) علاوه بر این ، تعداد افراد علاقه مند از نظر فنی دارای سواد کافی برای اداره و مدیریت مشتری بدون ایجاد خطر در زمان خرابی و کاهش احتمالی صندوق نیستند.

دو راه حل برای موانع ورود وجود دارد که در حال حاضر در Eth2 پیش بینی می شود. برای غلبه بر دانش فنی اداره مشتری خود ، شرکت ها شروع به ارائه خدمات سهام می کنند که از طریق آنها عملیات مشتری را برای شخصی که 32 ETH را در ازای پرداخت هزینه اندک مدیریت می کند ، مدیریت می کنند. اگر دارنده ETH فقط آرزو داشته باشد یا بتواند کمتر از 32 ETH سهام داشته باشد ، ممکن است به یک گروه مالی بپیوندد ، جایی که بودجه او با دیگران جمع می شود تا به 32 ETH مورد نیاز برسد. بنابراین جوایز وی متناسب با کل سهم وی خواهد بود.

Proof of Stake در اولین مرحله از بروزرسانی Ethereum 2.0 ، معروف به فاز 0 ، راه اندازی می شود.

consensys plexus icon round بارگیری گزارش اکوسیستم Ethereum 2.0 Staking

مرحله 0

Eth2 قرار است در فازها آغاز شود ، این مرحله با فاز 0 در سال 2020 آغاز می شود. مرحله 0 زنجیره چراغ شبکه Ethereum 2.0 را راه اندازی می کند. زنجیره beacon Proof of Stake را پیاده سازی می کند و رجیستری اعتبار سنج ها را که شروع به تأیید بلوک های موجود در Ethereum 2.0 می کنند ، مدیریت می کند.. 

برای راه اندازی بلوک پیدایش از زنجیره فانوس دریایی ، باید حداقل 524،288 ETH بر روی شبکه قرار گیرد که بین حداقل 16384 اعتبار سنج تقسیم شده باشد (برای اطمینان از امنیت کافی و عدم تمرکز ، این تعداد تصمیم گرفته شد). پاداش های توزیع شده تا رسیدن به این آستانه توزیع نخواهند شد ، به همین دلیل بخشی از رفتارهای نوع دوستانه در بین شرکت کنندگان اولیه در مرحله 0. مورد نیاز است. به گزارش Staking گزارش ConsenSys Codefi Ethereum 2.0 مراجعه کنید].

با فعال شدن زنجیره فانوس دریایی و اجرای Proof of Stake ، بلاکچین اصلی Ethereum PoW به حیات خود ادامه خواهد داد. در حقیقت ، زنجیره چراغ راهنما برای اکثر کاربران Ethereum در فاز 0 مفید نخواهد بود. قادر به پردازش معاملات ، اجرای قراردادهای هوشمند یا میزبان dapps نخواهد بود. این از طریق طراحی انجام می شود ، اطمینان حاصل شود که Proof of Stake به عنوان یک شبکه فعال و زنده قبل از اینکه dapp ها و کاربران به صورت روزانه معاملات میلیونی را آغاز کنند ، آزمایش قابل توجهی را پشت سر می گذارد. برای اطمینان از راه اندازی Ethereum 2.0 اکوسیستم موجود Ethereum را مختل نمی کند ، بنابراین بلاکچین اصلی Ethereum 1.0 به طور موازی ادامه خواهد یافت و در فاز 0. نسخه های به روز را دریافت می کند. در مرحله 1.5 ، دو بلاکچین برای اطمینان از تداوم و یک واحد ادغام می شوند شبکه Ethereum.

فاز 1

هنوز برای راه اندازی فاز 1 تاریخ مشخصی وجود ندارد ، اما پیش بینی می شود در سال بعد از راه اندازی زنجیره فانوس در فاز 0. بهبود اولیه فاز 1 اجرای زنجیرهای خرد شده باشد ، محلول مقیاس پذیری که قبلاً در این مقاله ذکر شد . برای Ethereum 2.0 ، خرد کردن منجر به تقسیم شدن بلاکچین Ethereum در 64 زنجیره جداگانه (به نام زنجیر خرد) می شود که موازی یکدیگر هستند و به طور یکپارچه همکاری می کنند. Sharding با اجازه دادن به Ethereum برای پردازش چندین معامله به طور همزمان ، مقیاس پذیری را نشان می دهد: از لحاظ تئوری ، 64 بلوک در یک زمان.

در حال حاضر ، Ethereum (و سایر زنجیره های PoW) فقط قادر به پردازش یک بلاک متوالی هستند ، به این معنی که اگر پشتیبان معاملات وجود داشته باشد ، این تراکنش ها باید صبر کنند تا یک بلاک پردازش شود تا در موارد زیر تأیید شوند. . با ده ها زنجیره همزمان که در کنار یکدیگر کار می کنند ، بار داده می تواند در میان بلوک هایی که به طور همزمان پردازش می شوند پخش شود.

فاز 1.5

یک لحظه مهم در فاز 1 ادغام بلاک چین PoW Ethereum با زنجیره جدید PoS است. از این لحظه به عنوان فاز 1.5 در جامعه Ethereum یاد می شود. به طور خاص ، بلاکچین PoW Ethereum به Ethereum 2.0 وارد می شود و به عنوان یکی از 64 زنجیره خرد در کنار زنجیره چراغ وجود دارد ، به این معنی که هیچ تداوم یا سابقه داده ای وجود ندارد.

این همچنین بدان معنی است که دارندگان ETH مجبور به انجام هر نوع انتقال رمز یا تعویض بین Ethereum 1.0 و 2.0 نیستند. بلکه آنها قادر خواهند بود از ETH خود در Ethereum 2.0 به طور یکپارچه استفاده کنند ، بدون اینکه کار اضافی در مورد پایان کار یا خطر منسوخ شدن ETH آنها پیش بینی شود. اگرچه تاریخچه زنجیره اصلی PoW هنوز وجود خواهد داشت ، اما دیگر نیازی به حفظ سازوکار اجماع PoW نخواهد بود. همانند سایر قطعات PoS در Ethereum 2.0 کار خواهد کرد.

فاز 2

فاز 2 در حال حاضر نسبت به فاز 0 یا فاز 1 کمتر تعریف شده است. ما می دانیم که با اثبات موفقیت سهام و اثبات موفقیت ، فاز 2 – از جمله سایر موارد – حساب های اتر ، معاملات ، انتقال و برداشت ها را فعال می کند. ، و اجرای قرارداد هوشمند.

فراتر از فاز 2

بلاکچین Ethereum با تکامل خود پس از مرحله 2 انجام نخواهد شد. در سالهای پس از مرحله 2 ، فرصت های بیشتری برای افزایش دسترسی و عملکرد شبکه Ethereum وجود خواهد داشت. برای ایده گرفتن از آینده طولانی مدت Ethereum ، بررسی کنید پست ویتالیک بوترین در مورد نقشه راه اتریوم.

Ethereum 1.x

اگرچه در بالا ذکر شد ، اما باید دوباره تأکید کنیم که انتظار نمی رود Ethereum 2.0 تا مرحله 2 کاملاً کاربردی باشد. در آن زمان ، اکوسیستم بلاکچین به رشد خود ادامه خواهد داد و Ethereum همچنان نیاز به پاسخگویی به نیازهای توسعه دهندگان ، dapp دارد. ساختمانها ، شرکتها ، دولتها و موارد دیگر. بنابراین ، زنجیره Ethereum PoW تا حداقل فاز 1 در شکلی که به طور عامیانه به عنوان Ethereum 1.x شناخته می شود ، وجود خواهد داشت. توسعه دهندگان همچنان که آینده Ethereum 2.0 در حال ساخت است ، متعهد به بهبود Ethereum 1.x خواهند بود.

نتیجه

Ethereum 2.0 مدتهاست که مورد انتظار بوده و در اکوسیستم بلاکچین بسیار مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. اثبات سهام و خرد کردن ، پیشرفت قابل توجهی در مقیاس پذیری ، امنیت و قابلیت دسترسی ایجاد می کند. برای دارندگان ETH ، Ethereum 2.0 فرصتی جدید برای مشارکت و دریافت پاداش برای حفظ شبکه فراهم می کند. برای کسانی که مایلند اعتبارسنج (های) اعتبار سنجی خود را با 32 ETH اداره کنند ، از یک ارائه دهنده شخص ثالث برای سهام 32 ETH خود استفاده کنند یا اعتبارات خود را با دیگران جمع کنند ، اکوسیستم Ethereum میزبان تعدادی از محصولات و راه حل ها ، از جمله ConsenSys است PegaSys و تیم های Codefi.

برای داشتن کتابخانه کاملی از سوالات متداول ، منابع ، محصولات و گزارش های Eth2 ، پایگاه دانش Ethereum 2.0 ما را کاوش کنید.

مشترک شدن در خبرنامه ConsenSys

با مرحله بعدی بلاکچین Ethereum به روز باشید. اشتراک در

با تشکر از مالی اندرسون ، بن ادینگتون و جیمز بک.

 

برای جدیدترین اخبار Ethereum ، راه حل های سازمانی ، منابع توسعه دهنده و موارد دیگر ، در خبرنامه ما مشترک شوید CodefiEthereum 2.0Quorum Newsletter. آدرس ایمیل محتوای اختصاصیگزارش Ethereum Q3 2020 DeFiگزارش

گزارش Ethereum Q3 2020 DeFi

گزارش Ethereum Q2 2020 DeFiگزارش

گزارش Ethereum Q2 2020 DeFi

راهنمای کامل شبکه های تجاری Blockchainراهنما

راهنمای کامل شبکه های تجاری Blockchain

چگونه یک محصول Blockchain موفق بسازیموبینار

چگونه یک محصول Blockchain موفق بسازیم

مقدمه ای بر نشانه گذاریوبینار

مقدمه ای بر نشانه گذاری

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector