Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

زنجیره چراغ راهنمای Ethereum 2.0 توضیح داده شده است

وبلاگ 1NewsD DevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedEvent ها و کنفرانس ها Pressخبرنامه ها

Contents

مشترک شدن در خبرنامه ما.

آدرس ایمیل

ما به حریم خصوصی شما احترام می گذاریم

صفحه اصلی وبلاگ توسعه Blockchain

زنجیره چراغ راهنمای Ethereum 2.0 توضیح داده شده است

هر آنچه در مورد خرده ریزها ، اعتبار سنجی های اشتراکی ، گواهینامه ها ، کمیته ها ، ایست های بازرسی و نهایی بودن باید بدانید. توسط ConsenSys 25 فوریه 2020 ارسال شده در 25 فوریه 2020

قهرمان زنجیره ای چراغ

شادی را که هنگام شروع لحظات آه در مورد بلاکچین احساس می کردید به خاطر می آورید؟ آیا مشتاق درک مشابهی از Beacon Chain هستید؟ Ethereum’s Beacon Chain قلب سیستمی است که در آن بیشتر مطالب بسیار فنی ، دقیق یا عمیق نیستند.

در اینجا ، شما درک لذت بخشی از عناصر و مکانیک های Beacon Chain خواهید داشت. به عنوان مثال جزئیات اصلی را در سطح مناسب توضیح می دهد تا مهارت شما را کسب کند و در وقت صرفه جویی کنید. ما تصور می کنیم که شما پایه محکمی از Ethereum یا Bitcoin دارید و با Proof of Stake آشنایی دارید. بیایید به تصویر بزرگتری از خرده ریزها ، اعتبار سنجی ها ، تصدیق ها ، کمیته ها ، ایست های بازرسی و نهایی بپردازیم..

Sharding: یک تصویر بزرگ

برای قدردانی از Beacon Chain ، مقدمه ای در مورد خرد کردن به شما کمک می کند. مشکل اصلی در مقیاس پذیری که در حال حاضر بلاکچین ها ، از جمله Ethereum با آن روبرو هستند ، این است: هر گره باید هر معامله را تأیید و اجرا کند..

در علوم کامپیوتر ، دو روش اصلی برای مقیاس گذاری وجود دارد:

 1. مقیاس گذاری به صورت عمودی: اساساً گره ها را بیشتر و قدرتمندتر کنید.
 2. مقیاس گذاری به صورت افقی: در اصل ، گره های بیشتری اضافه کنید.

برای تمرکززدایی ، بلاکچین ها باید به صورت افقی مقیاس بندی شوند. یک هدف از Ethereum 2.0 ، که eth2 یا Serenity نیز نامیده می شود ، اجرای گره ها از طریق سخت افزار مصرف کننده است. Sharding اصطلاحی برای تقسیم افقی یک پایگاه داده است.

به طور کلی ، یک زنجیره خرد دارای زیر مجموعه ای از گره ها است که آن را پردازش می کند. ماینرهای مجازی ، اعتبارسنج ها ، به خردکن اختصاص داده می شوند و فقط تراکنش ها را در آن قسمت (زنجیره ای) پردازش و تأیید می کنند.

خرده های Ethereum دارای یک زیر مجموعه پویا از گره ها هستند که آن را بلوک به بلوک پردازش می کنند.

چالش اصلی در مورد خرد کردن بلاکچین امنیت قطعات خرد شده است. از آنجا که اعتبار سنج ها در خرده تکه ها پخش شده اند ، اعتبار سنج های مخرب می توانند یک خرده ریز را تصاحب کنند.


یک قسمت اصلی برای راه حل:

جابجایی تصادفی اعتبار سنج ها ، جایی که هر بلوک خرد شده دارای یک کمیته (شبه) تصادفی انتخاب شده از اعتبار سنج ها است ، این اطمینان را می دهد که از نظر ریاضی غیرممکن است که مهاجمی که کنترل کمتر از ⅓ از تمام اعتبار سنج ها می تواند به یک خرده ریز حمله کند

اثبات تقلب ، اثبات حضانت و بررسی در دسترس بودن داده ها نیز از م importantلفه های مهم امنیتی هستند اما نیاز به توضیحات خاص خود دارند.

برنامه eth2 فعلی برای است 64 خرده. اگرچه خرده ریزها از Beacon Chain جدا هستند ، اما ما برخی از عناصر اصلی سیستم کلی را شرح خواهیم داد.

Sharding سرنخی در مورد آنچه Ethereum Beacon Chain انجام می دهد و نیاز دارد ، نشان داده است. ما درک خواهیم کرد که چرا اجزای اضافی برای بلاک چین های کلاسیک وجود دارد. حوزه نوپای بلاک چین های خرد شده همیشه از نوآوری های خوانندگان الهام پذیر استقبال می کند.

فازهای Ethereum 2.0

به طور خلاصه ، Ethereum 2.0 دارای سه مرحله است:

 • فاز 0 – زنجیره چراغ
 • فاز 1 – خرده ریزها
 • مرحله 2 – اعدام

تشبیه با بدن انسان:

 • فاز 0 – قلب
 • فاز 1 – اندام ها
 • فاز 2 – مغز

تشبیه با ارکستری که ضرب و شتم آن سخت است:

 • فاز 0 – هادی
 • فاز 1 – سازها
 • فاز 2 – نوازندگان

تمام فازها یکپارچه با سیستم هستند و ویژگی های مختلفی دارند. فاز 0 بخشی از Ethereum 2020 است. فاز 1 به طور کلی نسبت به فازهای دیگر بی روح و ساکن است. فاز 2 به طور کلی مربوط به عمل و اختیار است.

شکافها و دوره ها

Beacon Chain ضربان قلب Ethereum 2.0 را فراهم می کند. سرعت و ریتم هماهنگی و اجماع سیستم را فراهم می کند. هر شکاف 12 ثانیه و یک دوره زمانی 32 اسلات است: 6.4 دقیقه.

دوران32 اسلات اول در Epoch 0. وجود دارد. بلوک های Genesis در شکاف 0 است.

اسلات فرصتی برای اضافه شدن یک بلوک به Beacon Chain و خرده تخته ها است. می توانید تصور کنید که Beacon Chain و زنجیرهای خرد شده در مرحله قفل تنظیم رقص شوند. هر 12 ثانیه ، هنگام کارکرد بهینه سیستم ، یک بلوک فانوس (زنجیره ای) و 64 بلوک خردکن اضافه می شود. اعتبار سنج ها تقریباً باید باشند همزمان با زمان.

شکاف مانند زمان بلوک است ، اما شکاف ها می توانند خالی باشند. بلوک های Genesis برای Beacon Chain و خرده تکه ها در شیار 0. قرار دارند. Shards در یک دوره آینده از Beacon Chain’s Epoch 0 شروع می شود ، اما Epoch 0 خود را دارد که شامل بلوک های Genesis آنها است.

مقدمه ای بر اعتبار سنج ها ، تصدیق ها و زنجیره چراغ

در حالی که اثبات کار (PoW) با استخراج کنندگان مرتبط است ، در Ethereum 2.0 اعتبارسنجان اثبات Stake “ماینرهای مجازی” هستند. اعتبارسنج ها به طور فعال در اجماع پروتکل Ethereum 2.0 شرکت می کنند. مشوق های آنها بعداً مورد بحث قرار می گیرد جوایز و مجازات های اعتبار سنج زنجیره ای Beacon.

یک بلوک پیشنهاد دهنده یک اعتبار سنجی است که به طور تصادفی برای ساخت یک بلاک انتخاب شده است.

بیشتر مواقع اعتبارسنج ها هستند گواهی دهندگان که به بلوک های چراغ راهنما و بلوک های تکه رأی می دهند. این آرا در Beacon Chain ثبت شده است. آرا the رئیس Beacon Chain و سر خرده ها را تعیین می کند.

پیشنهاد از دست رفتهپیشنهادی از دست رفته برای بیست و هشتمین جایگاه دورهمی.

در هر دوره ، یک اعتبار سنج به طور تصادفی به یک شکاف و خرده ریز اختصاص می یابد. اعتبار سنج در اجماع آن خرده ریز اختصاص داده شده شرکت می کند تا بتواند به سر آن خرده رأی دهد. اعتبارسنج ، سر خرده را به بلوک چراغ راهنما برای یک شکاف متصل می کند.

آن تصدیق رأی اعتبارسنجی است که با ترازوی اعتبارسنج وزن می شود. گواهینامه ها علاوه بر بلوک ، توسط معتبرین نیز پخش می شوند.

اعتبارسنج ها همچنین یکدیگر را پلیس می کنند و به دلیل گزارش اعتبارسنجان دیگری که آرا conflic متناقضی ارائه می دهند یا چندین بلوک را پیشنهاد می دهند ، پاداش می گیرند.

محتویات Beacon Chain در درجه اول یک رجیستری از آدرس های اعتبارسنج ، وضعیت هر یک از اعتبار سنج ها ، گواهی ها و پیوندهای به خرده ریزها است. اعتبار سنجی ها توسط Beacon Chain فعال می شوند و می توانند به حالتهایی منتقل شوند که بعداً به اختصار شرح داده شود فعال سازی و چرخه عمر اعتبار سنج زنجیره ای Beacon.

اعتبار سنجی های Staking: معناشناسی

اعتبار سنج ها مجازی هستند و توسط استکرها فعال می شوند. در PoW ، کاربران سخت افزار می خرند تا استخراج شوند. در Ethereum 2.0 ، کاربران برای فعال کردن و کنترل اعتبار سنج ها ، ETH را در نظر می گیرند.

واضح تر است که استکرها را با یک سهام و اعتبار سنج ها را با یک سهام مرتبط کنید تعادل.  حداکثر موجودی هر اعتبار سنج 32 ETH است ، اما شرکت کنندگان می توانند تمام ETH خود را در معرض خطر قرار دهند. به ازای هر 32 ETH ذخیره شده ، یک اعتبار سنج فعال می شود.

اعتبارسنج ها توسط مشتریهای اعتبارسنج اجرا می شوند که از گره فانوس (زنجیره ای) استفاده می کنند. یک گره چراغ دارای قابلیت دنبال کردن و خواندن Beacon Chain است. یک مشتری اعتبارسنج می تواند عملکرد گره فانوس را پیاده سازی کند یا با گره های فانوس تماس برقرار کند. یک مشتری اعتبار سنج می تواند یک یا چند اعتبار سنج را اجرا کند.

Crosslinks: ریشه زنی خرده ریزها به زنجیره چراغ

crosslink مرجعی است در یک بلوک فانوس به یک بلوک خرد شده. پیوند عرضی این است که چگونه Beacon Chain از سر یک زنجیر خرد شده پیروی می کند. از آنجا که 64 خرده ریز وجود دارد ، هر بلوک فانوس می تواند حداکثر 64 لینک متقابل داشته باشد. یک بلوک فانوس دریایی ممکن است فقط دارای یک اتصال متقاطع باشد ، اگر در آن شکاف ، هیچ بلوک پیشنهادی برای 63 تکه خرده وجود نداشته باشد. کراس لینک ها برای eth2 Phase 1 در نظر گرفته شده اند تا زنجیرهای خرده ریز را به داخل Beacon Chain ریشه دهند ، به عنوان پایه انتخاب چنگال خرده ، نهایی زنجیر خرده و برای ارتباط متقابل خرده. تمام زنجیرهای خرد شده همیشه در حال دنبال کردن Beacon Chain هستند.

کمیته ها: مقدمه

کمیته یک گروه اعتبارسنج است. برای امنیت ، هر اسلات (در Beacon Chain و هر تکه) دارای کمیته هایی با حداقل 128 اعتبار سنج است. یک مهاجم کمتر از a یک در تریلیون احتمال کنترل ⅔ یک کمیته.

مفهوم چراغ راهنمای تصادفی که اعداد تصادفی را برای عموم منتشر می کند ، نام خود را به Ethereum Beacon Chain می دهد. Beacon Chain اجماع را در مورد روند شبه تصادفی موسوم به RANDAO اعمال می کند.

اعتبارسنج ها را فعال کنیددر هر دوره ، یک روند شبه RANDAO پیشنهاد دهندگان را برای هر جایگاه انتخاب می کند ، و اعتبار سنج ها را به کمیته ها منتقل می کند.

پیشنهاد دهندگان توسط RANDAO با توازن اعتبار سنجی انتخاب می شوند. ممکن است اعتبارسنج یک پیشنهاد دهنده و عضو کمیته برای همان شیار باشد ، اما این یک قاعده نیست. احتمال وقوع این اتفاق 32/1 است بنابراین ما تقریباً هر دوره آن را خواهیم دید. این طرح سناریویی با کمتر از 8192 اعتبار سنج را نشان می دهد ، در غیر این صورت حداقل دو کمیته در هر شیار وجود دارد.

این توضیح دهنده Beacon Chain روی کمیته های چراغ راهنما متمرکز است: اعتبارسنجی هایی که به Beacon Chain خدمت می کنند. به کمیته ای (چراغ راهنما) به طور تصادفی خرده ریز اختصاص داده می شود تا به یک بلوک فانوس دریایی متصل شود. کمیته های مداومی وجود ندارد. کمیته مسئول اتصال متقابل بلوک خرد شده بلوک به بلوک تغییر می کند.

کمیته های خرد که فقط بلوک های زنجیر خرد را می سازند یک موضوع آینده است. ممکن است بسیاری از بلوک های خرد شده توسط اعتبار سنج های زنجیره ای خرد شده ساخته شوند که با Beacon Chain تعامل ندارند. با این حال ، برای اینکه یک خرده ریز با سایر خرده ها ارتباط برقرار کند ، به یک کمیته چراغ راهنما نیاز دارد تا آن را به یک بلوک فانوس متصل کند..

کمیته های زنجیره ای چراغ

نمودار تصویری ترکیبی از آنچه در سه شکاف اتفاق افتاده است. در اسلات 1 ، یک بلوک پیشنهاد شده و سپس توسط دو اعتبار سنج تأیید می شود. یک اعتبار سنج در کمیته A آفلاین بود. گواهی ها و بلوک های موجود در اسلات 1 شبکه را گسترش می دهند و به بسیاری از اعتبار سنج ها می رسند. در شکاف 2 ، یک بلوک پیشنهاد شده است و یک اعتبار سنج در کمیته B آن را نمی بیند ، بنابراین گواهی می دهد که Beacon Chain head بلوک موجود در شکاف 1. است. توجه داشته باشید این اعتبار سنج با اعتبار سنج آفلاین از شکاف 1 متفاوت است. به گواهینامه Beacon Chain رأی LMD GHOST گفته می شود. در اسلات 3 ، همه اعتبارسنجان در کمیته C قانون انتخاب چنگال LMD GHOST را اجرا می کنند و به طور مستقل یک سر را تأیید می کنند.

اعتبارسنج فقط در هر دوره می تواند در یک کمیته باشد. به طور معمول ، بیش از 8192 اعتبار سنج وجود دارد: به معنای بیش از یک کمیته در هر شیار. اندازه همه کمیته ها یک اندازه است و حداقل 128 اعتبار سنج دارند. احتمالات امنیتی وقتی کمتر از 4096 اعتبار سنج وجود داشته باشد کاهش می یابد زیرا کمیته ها کمتر از 128 اعتبار سنج دارند.

کمیته ها: Crux

در هر دوره ، اعتبار سنج ها به طور مساوی در اسلات ها تقسیم می شوند و سپس به کمیته هایی با اندازه مناسب تقسیم می شوند. تمام اعتبار سنجی های موجود در آن شیار ، نشانگر Beacon Chain را تأیید می کنند. هر یک از کمیته ها در آن شکاف سعی می کنند تا یک تکه خاص را بهم پیوند دهند. یک الگوریتم مختلط تعداد کمیته ها را در هر اسلات بالا یا پایین می کند تا حداقل 128 اعتبار سنج را در هر کمیته بدست آورد.

به عنوان مثال ، 16384 اعتبار سنج را فرض کنید. 512 اعتبار سنج به طور تصادفی به اسلات 1 ، 512 مورد دیگر به اسلات 2 و غیره اختصاص می یابند. 512 اعتبارسنج اسلات 1 سپس به چهار کمیته تقسیم می شود و به طور تصادفی به خرده ریزها اختصاص می یابد. فرض کنید خرد 33 ، 55 ، 22 ، 11 تکالیف خرد است. همه 512 تأییدکننده یک اسلات 1 LMD GHOST رأی می دهند. 128 اعتبار سنج در یکی از چهار کمیته تلاش می کنند تا Shard 33 را بهم پیوند دهند. در یک کمیته دیگر ، 128 اعتبار سنجی سعی می کنند Shard 55 را متصل کنند..

برای اسلات 2 ، روند تکرار می شود. 512 اعتبار سنج اسلات 2 به چهار کمیته تقسیم می شوند و به طور تصادفی به تکه های خرد شده اختصاص می یابند. فرض کنید Shards 41 ، 20 ، 17 ، 15 تکالیف خرد است. همه 512 تأیید کننده اسلات 2 نظرات خود را در مورد Beacon Chain head در اسلات 2 تأیید می کنند. کمیته ها سعی می کنند Shards 41 ، 20 ، 17 ، 15 را بهم پیوند دهند.

این فرایند برای اسلات های باقی مانده در دوره تکرار می شود. هر یک از اعتبار سنج ها زمانی که می توانند بلندگو ، تأیید و اتصال متقابل باشند ، دارای یک اسلات هستند. در پایان دوره ، همه 16384 تأییدکننده فرصتی برای تصدیق و پیوند متقابل داشته اند. اما تاکنون آرا valid تأییدکننده بیشتر از زمان خاص رایج بوده است. این مانند رأی دادن به دولت محلی خود است ، به جای رأی دادن در انتخابات ملی گسترده تر. همه 16384 اعتبارسنج به یک چیز رأی نداده اند. بخشهای آینده در مورد ایست های بازرسی و نهایی ، رأی مخصوص دوره ای را توصیف می کنند که اعتبار سنج ها وقتی جای صحبت خود را می کشند ، می دهند. در جایگاه اختصاصی خود ، همه 16384 تأییدکننده نیز به ایست بازرسی دوره رای می دهند.

ایستگاه های بازرسی زنجیره ای چراغ

ایست بازرسی بلوکی در شکاف اول یک دوره است. اگر چنین بلوکی وجود نداشته باشد ، ایست بازرسی آخرین بلوک قبلی است. در هر دوره همیشه یک بلوک ایست بازرسی وجود دارد. یک بلوک می تواند ایست بازرسی برای دوره های مختلف باشد.

ایستگاه های بازرسی زنجیره ای چراغایست های بازرسی برای یک سناریو که در آن دوره ها 64 اسلات وجود دارد.

توجه داشته باشید شکاف 65 به شکاف 128 خالی است. ایست بازرسی Epoch 2 بلوک اسلات 128 بوده است. از آنجا که اسلات موجود نیست ، ایست بازرسی Epoch 2 بلوک قبلی اسلات 64 است. Epoch 3 مشابه است: شکاف 192 خالی است ، بنابراین بلوک قبلی در شکاف 180 ایست بازرسی دوره 3.

بلوک های مرزی دوره (EBB) در برخی ادبیات یک اصطلاح است (مانند کاغذ گاز, منبع نمودار بالا) ، و آنها را می توان مترادف با ایست های بازرسی دانست.

هنگام صدور رأی LMD GHOST ، یک اعتبار سنج نیز به دوره بازرسی خود که هدف نامیده می شود ، رأی می دهد. این رای را کاسپر می نامند رای FFG, و همچنین شامل یک ایست بازرسی قبلی ، به نام منبع است. در نمودار ، یک اعتبارسنج در دوره 1 به یک ایست بازرسی منبع بلوک پیدایش و یک ایست بازرسی هدف از بلوک در شکاف 64 رأی داد. در دوره 2 ، همان اعتبارسنج به همان بازرسی ها رای داد. فقط اعتبار سنجی هایی که به یک اسلات اختصاص داده شده اند ، به LMD GHOST رأی می دهند. با این حال ، همه اعتبارسنج ها برای هر ایست بازرسی دوره رای FFG می دهند.

ابرقدرت

رأیی که توسط balance از کل مانده اعتبارسنجهای فعال, یک اکثریت محسوب می شود. از نظر آموزشی ، فرض کنید سه اعتبار سنج فعال وجود دارد: دو نفر دارای مانده 8 ETH و یک اعتبارسنج تنها با مانده 32 ETH هستند. رأی مافوق اکثریت باید حاوی رأی اعتبار سنجی منفرد باشد: گرچه دو اعتبار سنج دیگر می توانند به اعتبار سنجی منفرد رأی دیگری بدهند ، اما آنها تعادل کافی برای تشکیل اکثریت را ندارند..

نهایی بودن

هنگامی که یک دوره به پایان می رسد ، اگر ایست بازرسی خود یک اکثریت اکثریت کسب کرده باشد ، ایست بازرسی توجیه می شود.

اگر یک ایست بازرسی B توجیه شود و ایست بازرسی در دوره بعدی بلافاصله توجیه شود ، B نهایی می شود. به طور معمول ، یک ایست بازرسی در دو دوره ، 12.8 دقیقه نهایی می شود.

به طور متوسط ​​، یک معامله کاربر در یک بلوک در وسط یک دوره قرار دارد. تا ایست بازرسی بعدی ، نیم دوره است و پیشنهاد می کند تراکنش 2.5 دوره ای باشد: 16 دقیقه. در حالت مطلوب ، بیش از تصدیق نامه توسط شیار 22th یک دوره گنجانده شده است. بنابراین ، نهایی بودن تراکنش به طور متوسط ​​14 دقیقه است (16 + 32 + 22 اسلات). تأییدهای بلوک از تاییدات بلوک ، به توجیه آن ، تا نهایی بودن آن ، پدیدار می شوند. موارد استفاده می تواند تصمیم بگیرد که آیا آنها به نهایی بودن نیاز دارند یا آستانه ایمنی قبلی کافی است.

توجیه و نهایی سازی زنجیره چراغنمونه ای از توجیه یک ایست بازرسی (شکاف 64) و نهایی کردن ایست بازرسی قبلی (شکاف 32).

آنچه در سر زنجیر چراغ رخ داد

بلوک مرزی دوره در شکاف 96 پیشنهاد شده است و شامل گواهی های ایست بازرسی دوره 2 است. تعداد گواهینامه های ایست بازرسی دوره 2 اکنون به حداکثر ⅔ رسیده است. این امر باعث توجیه پاسگاه Epoch 2 و در نتیجه نهایی بودن ایست بازرسی Epoch 1 می شود. نهایی اسلات 32 بلافاصله باعث نهایی شدن تمام بلوک های قبلی می شود. هنگام نهایی کردن یک ایست بازرسی ، محدودیتی برای تعداد بلوک هایی که می توانند نهایی شوند وجود ندارد. اگرچه نهایی بودن فقط در مرزهای دوران محاسبه می شود ، اما گواهی ها در هر بلوک جمع می شوند ، همانطور که در روایت های جایگزین شرح داده شده است “چه اتفاقی می تواند از پیدایش تا سر رخ دهد” در زیر.

تمام خطوط متقاطع موجود در بلوک های چراغ راهنما از شکاف 1 به شکاف 32 ، منجر به نهایی شدن زنجیرهای خرد شده می شود. به عبارت دیگر ، وقتی یک بلوک خرد شده به یک بلوک فانوس پیوند داده شود که نهایی شود ، نهایی می شود. یک اتصال عرضی به خودی خود برای نهایی کردن یک قطعه خرد شده کافی نیست ، اما به انتخاب چنگال زنجیره خرد کمک می کند.

آنچه از پیدایش تا سر ممکن است اتفاق بیفتد

با همان تصویر ، در اینجا یک خط داستانی آورده شده است که می توان از زمان پیدایش مشاهده کرد. همه پیشنهاد دهندگان از شکاف 1 تا شیار 63 پیشنهاد یک بلوک را می دهند و اینها به صورت زنجیره ای ظاهر می شوند. با هر بلوک در دوره 1 ، ایست بازرسی آن (بلوک در اسلات 32) گواهی های 55٪ اعتبار سنجی ها را جمع می کند. بلوک اسلات 64 پیشنهاد شده است و شامل گواهی های ایست بازرسی 1 است. اکنون ، 70٪ اعتبارسنجان به ایست بازرسی دوره 1 گواهی داده اند: این امر موجب توجیه آن می شود. ایست بازرسی Epoch 2 (شکاف 64) گواهی ها را در طول Epoch 2 جمع می کند اما به حداکثر ⅔ نمی رسد. بلوک موجود در اسلات 96 پیشنهاد شده است و شامل گواهی نامه هایی برای ایست بازرسی Epoch 2 است. این امر منجر به رسیدن به حداکثر ⅔ و توجیه ایست بازرسی دوره 2 می شود. توجیه ایست بازرسی Epoch 2 ایستگاه بازرسی Epoch 1 و تمام بلوک های قبلی را نهایی می کند.

در اینجا یک سناریوی احتمالی دیگر وجود دارد. فقط تا دوره 1 در نظر بگیرید. ایست بازرسی در دوره 1 قبل از اینکه پاسگاه در دوره 2 پیشنهاد شود ، می توانست یک ⅔ اکثریت را بدست آورد. به عنوان مثال ، همانطور که بلوک های موجود در اسلات 32 به اسلات 54 پیشنهاد می شود ، گواهی های توجیهی ایست بازرسی (اسلات 32) می توانستند از قبل به حداکثر ⅔ برسند. در این حالت ، ایست بازرسی قبل از دوره 2 قابل توجیه بود. یک ایست بازرسی در دوره فعلی خود قابل توجیه است ، اما نهایی شدن آن حداقل به دوره پس از آن نیاز دارد.

توجیه یک بلوک می تواند گاهی اوقات بلوک دو یا چند دوره قبل را نهایی کند. مقاله گاسپر این موارد را مورد بحث قرار می دهد. انتظار می رود که آنها فقط در زمان استثنایی با تأخیر زیاد ، پارتیشن بندی شبکه یا حملات شدید.

نهایی بودن برای تکه تکه ها و طرفین بلاکچین Ethereum برای داشتن تضمین در مورد معاملات ضروری است. نهایی بودن با ارتباطات متقابل خرد ، پیچیدگی را کاهش می دهد. بدون نهایی بودن ، برگشت ناگهانی معاملات در داخل و خارج از خردکننده ها مخل است و می تواند مزایای خرد کردن را باطل کند.

گواهینامه ها: نگاه دقیق تر

یک گواهی نامه حاوی یک رأی LMD GHOST و یک رأی FFG است. در حالت مطلوب ، همه اعتبارسنج ها در هر دوره یک گواهی ارائه می دهند. یک گواهینامه 32 شانس برای ورود به زنجیره دارد. این به این معنی است که یک اعتبارسنج ممکن است دارای دو گواهی باشد که در یک دوره واحد وجود دارد. اعتبارسنجان بیشترین پاداش را دریافت می کنند که گواهینامه آنها در جایگاه اختصاصی خود در زنجیره باشد. بعداً شامل پاداش رو به زوال است. برای تأیید اعتبار سنج زمان لازم برای آماده سازی ، آنها یک دوره قبل به کمیته ها اختصاص می یابند. پیشنهاد دهندگان فقط با شروع دوره به اسلات اختصاص می یابند. با این وجود, انتخاب رهبر مخفی هدف این تحقیق کاهش حملات یا رشوه دادن پیشنهاد دهندگان است.

کمیته ها امکان بهینه سازی فنی ترکیبی از امضاها را از هر گواهی کننده در یک امضای واحد فراهم می کنند. وقتی اعتبارسنجان در یک کمیته به همان آرا L LMD GHOST و FFG رأی می دهند ، امضاهای آنها را می توان جمع کرد.

جوایز و مجازات های اعتبار سنج زنجیره ای Beacon

بدون اینکه خیلی عمیق شویم ، در مورد شش موضوع در مورد مشوق های اعتبارسنج بحث خواهیم کرد:

 1. جوایز گواهی
 2. مجازات های گواهی
 3. خطر نزولی معمول برای استکرها
 4. بریده بریده و جوایز افشاگر
 5. پاداش پیشنهاد دهنده
 6. مجازات بی تحرکی

اعتبارسنج ها هنگامی که گواهینامه می دهند (رأی LMD GHOST و FFG) که اکثر معتبران دیگر با آن موافق هستند پاداش می گیرند. در eth2 Phase 1 ، اعتبارسنج ها همچنین برای لینک های متقابل پاداش دریافت می کنند. جوایز با نهایی شدن بلوک ها تثبیت می شوند.

در طرف مقابل ، اعتبار سنج ها به دلیل عدم تصدیق مجازات یا در صورت تأیید بلوکی که نهایی نمی شود مجازات می شوند.

قبل از تشریح مجازات ها و جوایز کمتر معمول ، ممکن است بخواهید از خطر نزولی خود در تبدیل شدن به یک سهامدار مطلع شوید. به عنوان یک ابراز نگرانی در مورد مقدار ETH که ممکن است از دست بدهید ، این آینه ای از میزان درآمد شماست. اگر یک اعتبارسنج در یک سال 10٪ پاداش بدست آورد ، یک اعتبارسنج (صادق) اگر 10٪ را از دست بدهد بدترین کار ممکن را از دست می دهد. به عنوان مثال ، یک اعتبارسنج که همیشه آفلاین باشد یا همیشه به بلوک هایی رأی دهد که نهایی نمی شوند ، مبلغی را که یک معتبر برای انجام تصدیق های دقیق که نهایی می شود ، جایزه می گیرد ، جریمه می شود..

Slashings مجازاتی است که از بیش از 0.5 ETH تا کل سهم اعتبارسنج را در بر می گیرد. برای ارتکاب a جرم شدیدی یک اعتبارسنج حداقل 32/1 تعادل خود را از دست می دهد و غیرفعال می شود. اعتبارسنج جریمه می شود مثل اینکه برای 8192 دوره آفلاین باشد. پروتکل همچنین مجازات اضافی را بر اساس تعداد دیگری که در همان زمان کاهش یافته اند ، اعمال می کند. فرمول اصلی مجازات اضافی این است: ترازنامه اعتبار سنج * 3 * کسر_ اعتبار سنجها_تلاش شده. یک نتیجه این است که اگر ⅓ از همه اعتبارسنج ها مرتکب تخلفی جدی شوند ، همه آنها تعادل خود را از دست می دهند. اعتبار سنجی که تخلف قابل تخلف را گزارش می کند ، پاداش افشاگر دریافت می کند.

پیشنهاد دهندگان بلوک هایی که نهایی می شوند ، پاداش قابل توجهی می گیرند. اعتبار سنجی هایی که دائماً آنلاین هستند و کار خوبی انجام می دهند 1/8 پوند به کل پاداش خود برای پیشنهاد بلوک افزایش می یابد. هنگامی که یک برش اتفاق می افتد ، پیشنهاد دهندگان همچنین پاداش کمی برای درج شواهد برش در یک بلوک دریافت می کنند. در eth2 Phase 0 ، در واقع همه پاداش افشاگران به پیشنهاد دهنده تعلق می گیرد.

Ethereum 2.0 سیستمی با مکانیزم های فراوان است ، برخی از آنها با تأثیرات کلی آنها بیشتر قابل ارزیابی هستند. جوایز و مجازات های طراحی شده در یک به اوج می رسد مجازات بی تحرکی. اساساً ، اگر بیش از چهار دوره از زمان نهایی بودن وجود داشته باشد ، همه معتبران مجازات عدم فعالیت را می بینند که تا نهایی شدن یک ایست بازرسی درجه دو افزایش می یابد. مجازات عدم فعالیت این نوع نتیجه را تضمین می کند: اگر 50٪ اعتبارسنجان آفلاین شوند ، بلوک ها پس از 21 روز دوباره نهایی می شوند.

جرایم قابل شکن

برای اعتبار سنج ها سه شرط برش وجود دارد. می توان آنها را به عنوان یک پیشنهاد مضاعف ، یک رأی دو برابر FFG و یک رأی فراگیر FFG توصیف کرد. رأی LMD GHOST قابل لغو نیست.

آ پیشنهاد مضاعف پیشنهادی است که بیش از یک بلوک را برای جایگاه اختصاصی خود پیشنهاد می کند.

آ رأی مضاعف یک اعتبار سنج است که 2 رأی FFG به همان هدف می دهد ، اما یک منبع متفاوت است.

آ رأی فراگیر یک اعتبارسنج است که یک رأی FFG صادر می کند که یک رأی قبلی FFG را که احاطه کرده یا احاطه کرده است. در اینجا دو مثال بر اساس سناریویی آورده شده است که یک اعتبار سنج در Fox 5 با منبع اسلات 32 و هدف اسلات 128 رأی FFG داده است:

 • رأی FFG در دوره 6 با منبع اسلات 64 و هدف اسلات 96 ، رأی FFG خواهد بود محاصره شده توسط رای 5 دوره آنها.
 • یک رأی FFG در دوره 6 با منبع اسلات 0 و هدف اسلات 160 رای می دهد احاطه رای FFG آنها در دوره 5.

یک رأی FFG در Epoch 6 که هدف آن شکاف 128 است ، یک رأی مضاعف خواهد بود و قابل کاستن است ، مگر اینکه منبع اسلات 32 باشد. رأیهای FFG یکسان نیستند.

دو رای FFG با منبع یکسان ، هرگز قابل کاهش نیستند. این برای سرزندگی مهم است. به عنوان مثال ، اگر دو شاخه وجود داشته باشد كه هر كدام با حدود 50٪ مانده اعتبارسنج پشتیبانی می كنند ، پروتكل باید تشویق كننده (مجازات نكردن) معتبران را برای تغییر چنگال ها با رأی دادن با همان منبع و هدف متفاوت. به جای یک بن بست ، اعتبار سنج ها می توانند با خیال راحت بین چنگال ها جابجا شوند و به یک برسند  برتری.

یک اعتبار سنج خبرساز باید آرای متناقض را درج کند تا ثابت کند اعتبار سنجی دیگر باید کاهش یابد. یافتن کارآمد رأی متناقض در میان یک تاریخ بزرگ یک الگوریتم و ساختار داده ها است. آشکارساز برش چالش مهندسی باز به دنبال همکاران است.

یک اعتبار سنج کاملاً کنترل می شود تا از مضراب شدن جلوگیری کند: فقط لازم است آنچه را امضا کرده است به خاطر بسپارد. یک اعتبار سنج صادق را نمی توان با عملکرد سایر اعتبارسنج ها کاهش داد. تا زمانی که یک اعتبار سنج ، تصدیق یا پیشنهادی متناقض را امضا نکند ، اعتبارسنج نمی تواند کاهش یابد.

یک مشتری اعتبارسنج ممکن است از چندین گره فانوس دریایی برای عواملی مانند به روزرسانی بهتر ، اعتماد و محافظت در برابر انکار سرویس استفاده کند. در این تنظیمات ، یا جایی که از یک مشتری اعتبار سنجی پشتیبان استفاده می شود ، کاربران باید مراقب باشند که اعتبار سنج پیام های متناقضی را امضا نکند.

فعال سازی و چرخه عمر اعتبار سنج زنجیره ای Beacon

هر اعتبار سنج برای فعال شدن به تعادل 32 ETH نیاز دارد. کاربری که 32 ETH را در قرارداد سپرده گذاری در شبکه اصلی Ethereum گنجانده است ، یک اعتبار سنج را فعال می کند.

Beacon Chain از تمام اعتبار سنجهایی که تعادل آنها به 16 ETH می رسد خارج می شود (غیرفعال می شود). استیکرها قادر به برداشتن مانده مانده اعتبار سنجی هستند اما در مرحله 2 فاز 0 نیستند.

اعتبارسنج ها همچنین می توانند پس از خدمت به مدت 2،048 دوره ، حدود 9 روز داوطلبانه خارج شوند. هنگام خروج ، قبل از اینکه سهامداران بتوانند سهام خود را برداشت کنند ، چهار دوره تاخیر وجود دارد. در چهار دوره ، یک اعتبار سنج هنوز هم می تواند دستگیر و بریده شود. مانده اعتبارسنج صادقانه پس از آن می تواند در حدود 27 ساعت پس گرفته شود. اما اگر یک اعتبار سنج کاهش یابد ، قبل از اینکه بتواند عقب نشینی کند ، باید 8192 دوره (تقریباً 36 روز) صبر کند.  

جزئیات فنی بیشتر در شرح داده شده است یادداشتی در مورد چرخه حیات اعتبارسنج Ethereum 2.0 فاز 0 از جمله این نمودار جریان:

چرخه چرخه اعتبار سنج Beacon 1

برای جلوگیری از تغییرات بزرگ در اعتبار سنج تنظیم شده در مدت زمان کوتاه ، مکانیزم هایی وجود دارد که تعداد اعتبار سنج ها را می توان در یک دوره فعال یا خارج کرد. به عنوان مثال ، این کار باعث می شود بسیاری از اعتبار سنج ها برای حمله به سیستم سریع کنترل شوند.

Beacon Chain از مفهوم عمیق تری برای تعادل موثر استفاده می کند که کمتر از مانده اعتبارسنج تغییر می کند و بهینه سازی های فنی را امکان پذیر می کند.

بسته بندی کردن

در هر دوره ، اعتبارسنجها به طور مساوی در اسلات تقسیم می شوند و سپس به کمیته هایی با اندازه مناسب تقسیم می شوند. اعتبار سنج ها فقط در یک شیار و در یک کمیته می توانند حضور داشته باشند. در مجموع:

 • همه اعتبارسنجان در یک دوره تلاش می کنند تا همان ایست بازرسی را نهایی کنند: رأی FFG
 • تمام اعتبار سنجی هایی که به یک اسلات تلاش می کنند تا روی همان Beacon Chain head رأی دهند: رأی LMD GHOST
 • تمام اعتبار سنجی هایی که به یک کمیته اختصاص داده شده اند سعی می کنند یک خرده ریز را از هم پیوند دهند

رفتار مطلوب بیشترین اعتبار را به اعتبارسنجها می دهد.

فعال سازی Beacon Chain در پیدایش حداقل به 16384 اعتبارسنج نیاز دارد. تعداد تأییدکننده ها می تواند با برش یا خروج داوطلبانه کاهش یابد ، یا staker ها می توانند تعداد بیشتری را فعال کنند. انتظار می رود که بسیاری از اعتبارسنجان بیشتر شوند ، زیرا سیستم به مرحله 2 و بعد از آن می رسد. Beacon Chain برای داشتن بلوک هایی که شامل 64 لینک متقابل باشد ، حداقل به 262144 اعتبار سنج (بیش از هشت میلیون ETH موجود) نیاز دارد..

قبلاً در دنیا هرگز بستر مقیاس پذیر برای سیستم ها و برنامه های غیرمتمرکز وجود نداشت. اگر از شیرجه رفتن در عمق بیشتر الهام گرفته اید ، منابع معتبری در این زمینه موجود است مشخصات Ethereum 2.0.  این شامل مشخصات Beacon Chain ، پیوند به سایر منابع اصلی و مسائل مربوط به نعمت ها است. در حال حاضر ، شدیدترین نیاز وجود دارد شبکه های نظیر به نظیر. مشارکت یا ارجاع دیگران به آن چالش ها, ethresear.ch یا فروم جادوگران Ethereum و بخشی از تاریخ سازی باشید!

مشترک شدن در خبرنامه ConsenSys

آخرین اخبار و توضیحات Ethereum 2.0 را مستقیماً به صندوق ورودی خود دریافت کنید. اشتراک در برای جدیدترین اخبار Ethereum ، راه حل های سازمانی ، منابع توسعه دهنده و موارد دیگر ، در خبرنامه ما مشترک شوید. آدرس ایمیل محتوای اختصاصیچگونه یک محصول بلاکچین موفق بسازیموبینار

چگونه یک محصول بلاکچین موفق بسازیم

نحوه تنظیم و اجرای گره Ethereumوبینار

نحوه تنظیم و اجرای گره Ethereum

چگونه API Ethereum خود را بسازیموبینار

چگونه API Ethereum خود را بسازیم

چگونه یک نشانه اجتماعی ایجاد کنیموبینار

چگونه یک نشانه اجتماعی ایجاد کنیم

استفاده از ابزارهای امنیتی در توسعه قرارداد هوشمندوبینار

استفاده از ابزارهای امنیتی در توسعه قرارداد هوشمند

آینده دارایی های دیجیتال مالی و DeFiوبینار

آینده مالی: دارایی های دیجیتال و DeFi

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector