Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

واژه نامه Ethereum 2.0

  واژه نامه Ethereum 2.0

  اتریوم 2.0

  Ethereum 2.0 (Eth2) مرحله بعدی در تکامل و بهبود شبکه عمومی Ethereum است. با تغییر از a اثبات کار به اثبات سهام الگوریتم اجماع ، Ethereum 2.0 منجر به بهبود مقیاس پذیری ، امنیت و قابلیت استفاده برای شبکه می شود. Eth2 از چند مرحله به صورت زنده آغاز خواهد شد مرحله 0 در سال 2020.

  اثبات کار

  Proof of Work (PoW) یک کلاس از الگوریتم اجماع است که به ماینرهایی که انرژی محاسباتی را برای حل مسائل ریاضی برای پیشنهاد بلوک های جدید صرف می کنند ، پاداش می دهد. با PoW ، احتمال استخراج یک بلوک و در نتیجه دریافت پاداش بلوک تابعی از میزان انرژی محاسباتی (معروف به قدرت هش) یک استخراج کننده است. بلاک چین های مشهوری مانند بیت کوین ، Ethereum (1.0) و Litecoin همه بلاکچین های اثبات کار هستند.

  اثبات سهام

  Proof of Stake (PoS) یک کلاس از الگوریتم اجماع است که انتخاب و پاداش می دهد اعتبارسنج به عنوان تابعی از سهام اقتصادی یک اعتبارسنج در شبکه. بر خلاف PoW, احتمال ایجاد یک بلاک در یک شبکه PoS در نتیجه قدرت هش ناشی از سوزاندن انرژی نیست ، بلکه در نتیجه از دست دادن ارزش اقتصادی است. اثبات سهام سازوکار اجماعی خواهد بود اتریوم 2.0 برای حفظ شبکه استفاده می کند. بر خلاف شبکه های اثبات کار ، شبکه های اثبات سهام می توانند به دست آورند نهایی بودن.

  گیر کردن

  Staking جایگزین معدن به عنوان سازوکار اجماع در سال است اثبات سهام بلاکچین سهام مقدار مشخصی از وجوه است که توسط یک “متعهد” به بلاکچین است اعتبارسنج به منظور شرکت در ایجاد بلوک و تصدیق. بر اتریوم 2.0, اعتبارسنجان 32 ETH را به شبکه منتقل می کنند و به دلیل تلاش خود در ETH پاداش می گیرند. اگر دارنده ETH 32 ETH نداشته باشد ، می تواند استفاده از a را انتخاب کند استخر staking برای شرکت در Ethereum 2.0. اعتبار سنجی هایی که قوانین شبکه را نقض می کنند تابع هستند بریدن از سهام آنها.

  اعتبارسنج

  اعتبارسنج یک بازیگر است اتریوم 2.0 که بلوک های جدیدی را در شبکه پیشنهاد و تایید می کند. که در اثبات سهام, اعتبارسنج سهام 32 ETH به منظور مشارکت در حفظ شبکه. اگر اعتبار سنجی برای تأیید بلوک بعدی انتخاب شود ، در ETH به عنوان درصدی از سهام خود پاداش می گیرند. برعکس ، اعتبارسنجی هایی که وظایف خود را انجام نمی دهند –– برای مثال اگر آفلاین باشند– مجازات یا مضراب دریافت می کنند ، به صورت مقدار کمی ETH که از سهام آنها کم می شود.

  فاز 0 Ethereum 2.0

  فاز 0 اولین بروزرسانی در بلاکچین Ethereum است و اولین مرحله Ethereum 2.0 را نشان می دهد. فاز 0 راه اندازی است چراغ زنجیره ای. مرحله 0 فقط برای پیاده سازی وجود خواهد داشت اثبات سهام سازوکار اجماع با مدیریت لیست اعتبارسنج ها. این ویژگی های blockchain دیگری مانند زنجیرهای خرده یا اجرا: به طور خلاصه ، شرکت کنندگان هنوز نمی توانند در Eth2 معامله کنند یا با قراردادهای هوشمند تماس بگیرند.

  چراغ راهنما

  زنجیره beacon رجیستری را ذخیره و مدیریت می کند اعتبارسنج, و اجرا خواهد کرد اثبات سهام سازوکار اجماع برای اتریوم 2.0. زنجیره چراغ راه اندازی خواهد شد در زندگی می کنند مرحله 0. نسخه اصلی Ethereum 1.0 PoW زنجیره به کار خود در کنار زنجیره جدید Ethereum PoS ادامه خواهد داد ، اطمینان حاصل شود که هیچ شکافی در تداوم داده ها وجود ندارد.

  قرارداد سپرده گذاری


  برای ثبت نام به عنوان اعتبار سنج در شبکه ، کاربر باید با واریز یک طرفه ETH به قرارداد رسمی سپرده ، کلیدهای Ethereum 2.0 را تولید کند. برای مشارکت در ETH خود در Eth2 ، مطمئن شوید که از سخت افزار مورد نیاز ، تخصص فنی برخوردار هستید و دستورالعمل های گام به گام را با استفاده از رسمی دنبال کنید صفحه لانچ برنامه توسعه یافته توسط بنیاد اتریوم و Codefi فعال کنید و دستورالعمل ها را دنبال کنید.

  آدرس قرارداد رسمی سپرده فاز 00x00000000219ab540356cbb839cbe05303d7705fa

  هشدار: ETH را به این قرارداد ارسال نکنید. ارسال Eth به این آدرس قرارداد منجر به معامله ای ناموفق می شود و به این معنی نیست که شما در Eth2 مشارکت دارید. برای درگیر کردن ETH خود در Eth2 باید از اختصاصی استفاده کنید صفحه لانچ و دستورالعمل ها را دنبال کنید ، یا به عنوان ارائه دهنده خدمات به تعدادی از افراد مختلف بپیوندید. 

  ارائه دهنده Staking

  ارائه دهندگان سهام ، خدماتی را ارائه می دهند – مانند staking-as-a-service و یا استخرهای جمع شده–– آن صندوق ها را سهام گذاری کرده و از طرف دارندگان توکن بلوک های اضافه شده به بلاکچین را ایجاد ، پیشنهاد یا رأی می دهد. ارائه دهندگان سهام به تخلیه بار فنی حفظ اعتبار سنج آنلاین و / یا کاهش موانع مالی برای شرکت کنندگان کمک می کنند.

  Staking-as-a Service

  استفاده از ابزارهای خدماتی برای بارگیری مجدد تلاش های فنی اجرای خود گره اعتبارسنج با اجازه دادن به فردی با 32 ETH برای انتخاب مشتری ای که می خواهد از آن برای راه اندازی یک گره از راه دور استفاده کند سهام وجوه آنها.

  استخرهای جمع شده

  برای اینکه یک فرد “پر” شود اعتبارسنج بر اتریوم 2.0, آنها باید سهام 32 ETH. درصورتی که کاربری تمایل نداشته باشد و یا نتواند 32 ETH را سهام کند ، می تواند کمتر از 32 ETH را به یک گروه ذخیره ارسال کند که این امر باعث جمع شدن وجوه دیگران و به نمایندگی از آنها سهام می شود. شرکت کنندگان در استخر به عنوان درصدی از مشارکت خود پاداش دریافت می کنند.

  فاز 1 Ethereum 2.0

  فاز 1 ارتقاgrade دوم به اتریوم 2.0, ذیل مرحله 0 در سال 2020. بهبود اولیه فاز 1 ادغام است زنجیرهای خرده برای بهبود مقیاس پذیری.

  زنجیره های خرد کردن / خرد کردن

  Sharding نوعی پارتیشن بندی پایگاه داده است که به آن پارتیشن بندی افقی نیز گفته می شود ، در آن پایگاه داده های بزرگ برای کاهش بار داده و بهبود مقیاس پذیری به خوشه های کوچکتر و قابل کنترل تقسیم می شوند. بر اتریوم 2.0, خرد کردن به شکل 64 زنجیره در امتداد زنجیر انجام می شود چراغ زنجیره ای, افزایش توان کلی و مقیاس پذیری.

  فاز 1.5 Ethereum 2.0

  فاز 1.5 اصطلاحی است که برای توصیف یک دوره در طی استفاده می شود فاز 1 جایی که Ethereum 1.0 و اتریوم 2.0 بلاک چین ها ادغام می شوند. پس از مرحله 1.5 ، زنجیره Ethereum 1.0 به صورت a اجرا خواهد شد تکه شکسته از Ethereum 2.0 امتیازات بلاکچین این لحظه ای خواهد بود که عملکرد کامل زنجیره Ethereum 1.0 – از جمله استفاده از ETH – بدون داشتن خطر شکستن سازگاری داده ها ، در Ethereum 2.0 کاربردی می شود..

  فاز 2 Ethereum 2.0

  فاز 2 مرحله سوم است اتریوم 2.0, ذیل مرحله 0 و فاز 1. این مرحله در حال حاضر نسبت به دو مرحله قبل به وضوح مشخص نشده است ، اما شامل افزودن حساب های اتر ، امکان انتقال و برداشت ، اجرای انتقال های متقابل و تماس های قراردادی ، ایجاد محیط های اجرای برنامه به منظور ایجاد برنامه های مقیاس پذیر در بالای Ethereum 2.0 است. ، و آوردن زنجیره Ethereum 1.0 به Ethereum 2.0 به طوری که اثبات کار بالاخره خاموش میشه.

  نهایی بودن

  اثبات سهام بلاکچین ها می توانند نهایی باشند. پس از مدت زمان کمی ، یک بلوک نهایی اعلام می شود ، به این معنی که هرگز قابل تغییر نیست. تمام معاملات موجود در آن بلاک و کلیه معاملات قبلی دائمی ، غیرقابل تغییر و برای همیشه تضمین شده است. اثبات زنجیره های کار ضمانت های بسیار ضعیف تری را در مورد نهایی بودن ارائه می دهند.

  بریدن

  سازوکار اجماع Ethereum 2.0 دارای چند قانون است که برای جلوگیری از حملات به شبکه طراحی شده است. هر اعتبار سنجی که متوجه شود این قوانین را نقض کرده است ، از شبکه خارج می شود. اسلش به معنای از بین رفتن قسمت قابل توجهی از اعتبار سنجی است: در بدترین حالت تا کل سهم 32 ETH. نرم افزار اعتبارسنج و ارائه دهندگان سهام محافظ داخلی در برابر کرافت خوردن به طور تصادفی خواهد داشت. اسلش فقط باید معتبرانی را که عمداً رفتار نادرستی دارند تحت تأثیر قرار دهد.

  Mike Owergreen Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
  Adblock
  detector