مطالعه موردی بلاکچین | Mata Capital: سرمایه گذاری در املاک و مستغلات با بلاکچین | دارایی های Codefi

 

خلاصه

شرکت مدیریت صندوق املاک و مستغلات فرانسه, پایتخت ماتا, در سال 2019 به دنبال فناوری بلاکچین برای مدرن سازی و بهینه سازی فرایندهای توزیع سهام صندوق و حفظ رجیستری سرمایه گذاران خود بود. 

با استفاده از رمزگذاری دارایی ، Mata Capital قصد دارد با کاهش هزینه های مربوط به ثبت سرمایه گذار ، پردازش سرمایه گذار و عملیات اشتراک ، مشارکت بیشتر در سرمایه گذاری در املاک و مستغلات را امکان پذیر کند. چشم انداز بلند مدت کاهش حداقل مبلغ اشتراک سرمایه گذار از 100000 یورو به 1 یورو است. با کاهش هزینه ها و افزایش قابلیت های دیجیتالی بلاکچین ، Mata Capital در تلاش است مجموعه گسترده تری و متنوع تری از سرمایه گذاران را به سمت سرمایه گذاری در دارایی های املاک و مستغلات جذب کند..

برای دستیابی به این هدف ، Mata Capital با مشارکت ConsenSys Codefi برای سه صندوق جداگانه به ارزش کل 350 میلیون یورو رمز امنیتی صادر کرد. 

اولین پروژه از این توکن سازی مستلزم داشتن یک هتل 11 طبقه برنامه ریزی شده بود که اکنون در حومه پاریس در دست ساخت است. در نتیجه 26 میلیون یورو صادرات از بزرگترین پروژه های توکن سازی املاک و مستغلات در اروپا است. 

 

نقاط درد

امروز ، صنعت مدیریت دارایی های املاک و مستغلات از نقاط درد زیر رنج می برد:

  • ایجاد صندوق دست و پا گیر و پرهزینه ، توزیع دارایی و نگهداری رجیستری

  • هزینه های قابل توجه دولت به ویژه برای بلیط های سرمایه گذاری کوچک برای KYC و فعالیت های ثبت نام ، که منجر به حداقل مبلغ اشتراک سرمایه گذاری بالا می شود

  • دسترسی سرمایه گذاران به بازارهای ثانویه محدود است. آنها حتی در صورت نیاز به استراتژی تخصیص اوراق بهادار قادر به تجارت دارایی نیستند

مدیران دارایی مانند Mata Capital برای مدیریت ثبت سرمایه گذاران به کاغذ اعتماد می کنند. رقمی سازی این فرآیند باعث می شود Mata Capital در هزینه ها صرفه جویی کند ، از صحت اطمینان حاصل کند و نظارت بهتری را برای سرمایه گذاران خود به دست آورد.

 

راه حل

برای مدیریت کارآمد سرمایه گذاری در ساختمان هتل با رعایت الزامات نظارتی ، Mata Capital نیاز به کنترل افرادی که می توانند سرمایه گذاری کنند ، و تعریف سهام و قوانین معاملات.


برخلاف رویکرد سنتی مدیریت الزامات انطباق ، واجد شرایط بودن سرمایه گذار و صدور سهام به عنوان فرآیندهای جداگانه دستی ، پلت فرم مبتنی بر Ethereum Codefi Assets از قراردادهای هوشمند برای توصیف دارایی املاک و مستغلات ، تعریف الزامات انطباق آن ، اعتبارسنجی سرمایه گذار برای مشتری خود استفاده کنید (KYC) نمایه ، و سهام صندوق مربوطه را برای هر سرمایه گذار تأیید شده صادر کنید.

با دعوت از سرمایه گذاران بالقوه برای ایجاد حساب ، پر کردن فرم انطباق KYC و بارگذاری کلیه اسناد مورد نیاز در سیستم عامل ، بار معمول Mata Capital برای تحقیق در مورد صلاحیت و مشخصات ریسک سرمایه گذاران کاهش یافت. سپس این اسناد توسط Mata Capital ، صادر کننده ، از زنجیره Ethereum پردازش شد. سپس افرادی که واجد شرایط خرید نشانه برای سرمایه گذاری در صندوق هستند ، در لیست سفید قرار گرفتند و اعتبار آنها را در سیستم عامل تأیید کردند..

با استفاده از قابلیت های دقیق و اتوماسیون Ethereum ، این راه حل به سرمایه گذاران واجد شرایط اجازه می دهد تا ماهیت و تعداد سهام خریداری شده را تعریف کنند ، پرداخت را از طریق انتقال سیم انجام دهند و سهام را پس از اعتبار سنجی دریافت کنند. در پشت صحنه ، این شامل صادر کننده ای می شود که از طریق گواهی امضا شده با استفاده از کلید خصوصی آن ، توکن به سرمایه گذاران در لیست سفید منتقل می کند.

پس از اتمام ، سرمایه گذاران رسید فروش را با جزئیات مشخصات آن (به عنوان مثال صادر کنندگان ، سرمایه گذاران ، تعداد توکن های خریداری شده) و پیوند به معامله در بلاک چین Ethereum دریافت کردند..

 

نمودار 1: رابط صادر کننده

دارایی 8211 رابط صادر کننده

 

نمودار 2: رابط سرمایه گذار

انطباق و لیست سفید لیست KYC

دارایی های 8211 سرمایه گذار در حال انجام

 

نمودار 3: پردازش معاملات و پیگیری پرداخت

دارایی 8211 پردازش تراکنش و پیگیری پرداخت

 

Matthieu Bouchaud ، مدیر Codefi Asset ، می گوید: “این اولین قدم آغاز تحول بنیادی در بخش مدیریت دارایی های املاک و مستغلات است.” “با پلت فرم دارایی های Codefi ، ما مشتریان خود را قادر می سازیم که از سن آزمایش به یکی از رشد های صنعتی منتقل شوند ، به آنها اجازه می دهد واحدهای وجوه خود را به روشی بسیار کارآمد تر منتشر و مدیریت کنند.”

 

قراردادهای هوشمند: فنی

دارایی های Codefi ایجاد و استقرار آسان قراردادهای هوشمند در شبکه اصلی Ethereum بر اساس استاندارد ERC1400 را امکان پذیر می کند. استاندارد ERC1400 به طور خاص توسط جامعه Ethereum و ConsenSys ایجاد شد تا دارایی های مالی را در بلاکچین نشان دهد. این قراردادهای هوشمند و رمزهای امنیتی بسیار قابل تنظیم دارای ویژگی های زیر است:

  • رمزهای امنیتی از طریق انتقال نیرو ، سوختگی و ضرب و شتم توسط مدیر پشتیبانی می شوند

  • علائم امنیتی از محدودیت های تجاری از طریق تولید گواهی خارج از زنجیره پشتیبانی می کنند. انتقال توکن منوط به اعتبار گواهینامه است ، و به صادر کننده توانایی کنترل قوی بر دارایی های مالی خود را در بازارهای اصلی و ثانویه ارائه می دهد.

  • رمزهای امنیتی از قابلیت پذیری جزئی (به عنوان مثال توانایی ایجاد کلاسهای مختلف دارایی) پشتیبانی می کنند

  • تمام قراردادهای هوشمند مورد استفاده توسط ConsenSys Diligence حسابرسی شد

 

نتایج

برای Mata Capital ، اهداف صدور توکن آن شامل صرفه جویی در وقت و هزینه ، انعطاف پذیری بیشتر برای سفارشی سازی محصولات و دسترسی به کلاس های جدید سرمایه گذاران بود. این سازمان همچنین به دنبال پردازش امن تر و کارآمد تر معاملات همراه با “منبع واحد حقیقت” بین همه شرکت کنندگان و اشخاص ثالث بود – برای بهبود شفافیت و تغییرناپذیری اطلاعات ، و همچنین ساده سازی گزارشات.

با استفاده از پلتفرم Codefi ، رجیستری سرمایه گذاران به طور خودکار در یک مکان به روز می شوند و از صحت ، شفافیت و امنیت اطلاعات اطمینان حاصل می کنند. 

سلیمانه-ژان گالادیما ، مدیر نوآوری و تجارت دیجیتال در Mata Capital می گوید: “نوآوری در قلب استراتژی Mata Capital است ، همانطور که با اجرای اخیر یک بستر عملیاتی برای ایمن سازی اطلاعات مشترکان ما نشان داده شده است.”.

دیجیتالی کردن روند سرمایه گذاری در Ethereum همچنین فرصت های Mata Capital را برای توزیع بیشتر در سطح جهان فراهم می کند ، زیرا سرمایه گذاران بین المللی می توانند به همان راحتی سرمایه گذاران داخلی به سیستم عامل دسترسی پیدا کنند ، هم با KYC و هم با توزیع توکن ها در بلاک چین پردازش می شود.

به عنوان یک هدف گسترده تر ، ماتا سرمایه انتظار دارد که سرمایه گذاران خرده فروشی بیشتری را جذب کند که از سهولت سرمایه گذاری در یک محصول پیچیده مالی استفاده کنند. با گذشت زمان ، شفافیت و دسترسی به اطلاعات در مورد دارایی های مالی نشان داده شده در بلاکچین ، اعتماد سرمایه گذاران به محصولات Mata Capital را افزایش می دهد.

باپتیست سنت مارتین ، مدیر توسعه محصول در Mata Capital ، اضافه می کند: “توکن سازی به ما امکان می دهد نقدینگی بهتری به سرمایه گذاران خود ، به ویژه در بازار ثانویه ، ارائه دهیم.”

 

دارایی های املاک و مستغلات

براساس تحقیقات انجام شده توسط شرکت خدمات املاک و مستغلات Cushman ، در میان نقش های مختلف blockchain می تواند در بخش املاک و مستغلات – از قراردادهای هوشمند برای معاملات املاک تا مدیریت داده ها برای لیست املاک – مناسب ترین و گسترده ترین کاربرد از طریق توکن دارایی است. & واكفیلد در راستای هدف Mata Capital برای امکان مشارکت بیشتر در سرمایه گذاری در املاک و مستغلات ، این گزارش پیش بینی می کند که توکن سازی به دلیل پایین بودن حداقل بلیط ، شفافیت بیشتر و نقدینگی بیشتر ، به بازار املاک و مستغلات تجاری کمک می کند تا در طیف بیشتری از سرمایه گذاران خرده فروشی باز شوند..

طبق اعلام مجمع جهانی اقتصاد ، فرصت توكیل كردن دارایی های مالی در دو سال آینده به 2 تریلیون دلار خواهد رسید كه نیمی از آن از دارایی های جایگزین از جمله املاك و مستغلات ناشی می شود. به طور کلی تصور می شود که بازه زمانی تحقق این پتانسیل برای املاک و مستغلات خیلی زودتر از سایر طبقات دارایی است ، با مثالهای اولیه اجرای توکن سازی املاک و مستغلات ، مانند Mata Capital ، که قبلاً پیشرفت کرده است.

اما این فرصت متکی به توسعه و جذب راه حل هایی است که می تواند از پیچیدگی عملیاتی و خطر نظارتی در مورد بلاکچین و توکن سازی بکاهد. نتایج بدست آمده توسط Mata Capital با پلتفرم Codefi Assets نشان می دهد که توکن سازی می تواند به صندوق های املاک و مستغلات بهره وری ، شفافیت و مدیریت ریسک بیشتری بدهد بدون به خطر انداختن استانداردهای سازمانی که برای سرمایه گذاران و مدیران دارایی اساسی هستند.. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map