چگونه بازارهای هنری NFT با DeFi ادغام می شوند

وبلاگ 1NewsD DevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedEvent ها و کنفرانس ها Pressخبرنامه ها

مشترک شدن در خبرنامه ما.

آدرس ایمیل

ما به حریم خصوصی شما احترام می گذاریم

صفحه اصلی BlogCodefi

چگونه بازارهای هنری NFT با DeFi ادغام می شوند

NFT ها نشان دهنده حقوق مالکیت قابل اثبات هنر کمیاب دیجیتالی است. ارزش کل NFT ها در پایان سال 2020 52 میلیون دلار بود. توسط جیمز بک 2 فوریه 2021 ارسال شده در 2 فوریه 2021

Q4 2020 DEFI REPORT وبلاگ 1 گزارش را بارگیری کنید

این بخشی از مجموعه مقالات ConsenSys Codefi’s Q4 2020 Ethereum DeFi Report است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد استانداردهای رمز دارایی ها و پرداخت ها ، بازارهای NFT ، نشانه های اجتماعی و اجتماعی ، DAO ، وام های فلش ، Bitcoin و Filecoin پیچیده ، پروژه های وام و موارد دیگر ، گزارش کامل را بارگیری کنید.

از آنجا که نشانه های غیرقابل انعطاف (NFT) نشان دهنده مالی سازی کالاهای دیجیتال است ، طراحی ها و بازارهای NFT به یک بخش غیر قابل انکار DeFi تبدیل شده اند. همانطور که Ethereum از ERC-20s برای نمایش دارایی های دیجیتال استفاده کرده است ، NFT ها را می توان به عنوان حقوق مالکیت اثبات پذیر برای ترساندن هنر دیجیتال درک کرد. با بسته شدن گالری های هنری در سراسر جهان به دلیل COVID-19 ، و تجربه های فرهنگی بیشتری که به صورت آنلاین رخ می دهد ، Ethereum جایگاه فزاینده ای را برای سازندگان به اشتراک گذاشتن هنر و تعامل مستقیم با جامعه مشتاق مجموعه داران پیدا کرد.. 

صفحه نمایش 2021 02 02 ساعت 3 37 27 بعد از ظهراز عالی “راهنمای Skeptics برای Cryptoart و NFT”توسط جاستین کان.

در پایان سال 2020 ، ارزش کل بازار برای NFT 52،293،650 دلار (42،720 ETH) با 53،663 اثر هنری منحصر به فرد در پنج سیستم عامل بزرگ بود. Nonfungible.com ، که انواع مختلفی از بازارها را ردیابی می کند ، 5 میلیون NFT منحصر به فرد را در مجموع نزدیک به 150 میلیون دلار فروخت. در حالی که این هنوز کسری از است 63.7 میلیارد دلار حجم سالانه بازارهای هنری سنتی ، تعداد هنرمندان ، هنرها و خریداران بی نظیر ممکن است در دنیای دیجیتال بیشتر باشد. در بازارهای هنری سنتی ، 1٪ از هنرمندان نمایندگی دارند 64٪ ارزش فروش

ارزش کل NFT در بازار منبع: cryptoart.io کل حجم تجارت NFT. منبع: Nonfungible.com

بازارهای هنری سنتی به دلیل مشهور نبودن آثار هنری مشهور در طول یک نسل ، دست نخورده هستند. با استفاده از هنر دیجیتال در Ethereum ، تجارت هنر دیجیتال به آسانی ارسال معامله در آن است MetaMask, و می تواند 24/7 رخ دهد. در اول سپتامبر سال 2020 ، حجم روزانه بازارهای NFT با 63 معامله گر منحصر به فرد تقریباً 24110 دلار بود و تا 13 نوامبر سال 2020 ، حجم بیش از 618،500 دلار با بیش از 1800 معامله گر منحصر به فرد. 

تعداد NFT بازار و تعداد معامله گران. منبع: DappRadar

با فعالیت تجاری بیشتر و درک بیشتر هنرمندان از مزایای منحصر به فرد فروش هنر دیجیتال در Ethereum ، هنرمندان اصلی دیجیتال نیز به این قدم می پیوندند. مایک وینکلمن ، یک هنرمند محبوب دیجیتال ، که توسط Beeple می رود ، یک فیلم فروخت مجموعه NFT ها جایی که پیشنهاد برنده 777،777.777 دلار بود. NFT ها نیز شروع به عبور از بازارهای هنری سنتی می کنند. در اکتبر سال 2020 ، اولین فروش NFT در یک حراج هنری Christie’s به قیمت 131،250 دلار, و این هنر برنامه ریزی شده است تا بسته به جایی که در جهان است و زمان روز ، رنگ خود را تغییر دهد. 

“Block 21” توسط رابرت آلیس ، اولین اثر هنری NFT که در Christie’s به فروش می رسد.


بازارهای NFT

در حال حاضر حداقل 27 بازار هنری دیجیتال منحصر به فرد در Ethereum وجود دارد SuperRare, MakersPlace ، Async Art و Known Origin از زمان راه اندازی تاکنون بین 1 تا 8 میلیون دلار فروش را تسهیل کرده اند. 

SuperRare بازار هنر

دسته های دیگر بازارهای NFT شامل مجموعه های کلکسیونی مانند CryptoPunks (که 8.5 میلیون دلار فروش در تمام مدت داشته است) ، CryptoKitties (38 میلیون دلار کل فروش) و قهرمانان MLB (1.5 میلیون دلار در کل زمان) ، جایی که مجسمه های NFT بسته به میزان عملکرد تیم شما می توانند در کنار بازی های بیس بال MLB زنده پاداش کسب کنند.  

برترین فروش CryptoPunks توسط ETH. منبع: LarvaLabs

SuperRare ، یک بازار انحصاری NFT ، اخیراً محبوبیت زیادی منفجر کرده است. فروش کل در ماه ژانویه از 2 میلیون دلار فراتر رفته است ، که در بازار همیشه بالاترین رقم است.

تصویرحجم اولیه و ثانویه SuperRare به دلار. منبع: DuneAnalytics

DeFi و NFT ها

الگوهای طراحی در فضای DeFi نیز با بازارهای NFT ترکیب شده است. دقیقاً مانند پروژه های DeFi قبل از آن, قابل جبران شدن تصمیم گرفت یک رمز حکمرانی معرفی کنید, RARI ، و گامهایی را به سوی سیستم عامل تحت کنترل یک سازمان خودمختار غیرمتمرکز (DAO) بردارید. دارندگان رمز RARI (که شامل سازندگان و گردآورندگان است) می توانند به ارتقا platform سیستم عامل رأی دهند و در نظارت و نظارت در بازار شرکت کنند. آنها همچنین در حال معرفی یک شاخص NFT هستند – مجموعه ای از NFT ها برای مجموعه دارانی که می خواهند در بازار NFT سرمایه گذاری کنند ، اما مطمئن نیستند که کدام اثر هنری را انتخاب کنند. 

حتی تجربی تر است آاگوتچی, ایجاد شده توسط استودیوی Pixelcraft سنگاپور ، که از Aave و لائو درمیان دیگران. با توجه به آن کاغذ سفید, Aavegotchi قصد دارد “از پتانسیل انفجاری هر دو [بازارهای NFT و بازارهای DeFi] به طور مشترک استفاده کند.” مانند CryptoKitties قبل از آن ، ویژگی های Aavegotchi دارای ویژگی هایی است که بر نادر بودن آنها تأثیر می گذارد ، مانند “خویشاوندی” که با یک مقدار ثابت شروع می شود و بر اساس عواملی مانند مدت زمان Aavegotchi با همان مالک افزایش می یابد و یا کاهش می یابد ، و اینکه مالک چند وقت با او تعامل دارد آی تی. Aavegotchi’s دارای ویژگی های DeFi نیز می باشد: Aavegotchi با گذشت زمان ارزش خود را کسب می کند زیرا از توکن های Aave’s (مانند aUSDC یا aETH) بازدهی کسب می کند و دارای مکانیک بازی تحت کنترل DAO است. 

آناتومی Aavegotchi. منبع: کاغذ سفید Aavegotchi

در حالی که بازار دیجیتال و هنرهای کلکسیونی رشد می کند ، اگر NFT ها نیز بتوانند دارایی های درآمدزا را نشان دهند ، مانند آهنگی که می تواند به عنوان یک NFT محدود فروخته شود و همچنین به یک نوازنده اجازه سود حاصل از فروش ثانویه را بدهد ، چه می کنید؟ هنرمند برنده گرمی RAC از پلتفرم Zora برای انتشار آلبوم جدیدی با این مدل استفاده کرد. زورا یک بازار برای خرید ، فروش و تجارت کالاهای تولید محدود است ، مانند کفش ، رکورد ، هنر – در واقع هر چیزی. همه این کالاها با یک رمز همراه به بازار عرضه می شوند ، این بدان معناست که کالا می تواند به صورت پویا بر اساس عرضه و تقاضا قیمت گذاری شود و یا حتی قبل از وجود آن کالا به بازار عرضه شود. نکته مهم این است که NFT با فروش مجدد مورد ، حقوق درآمد واقعی در فروش را به همراه دارد. به عنوان مثال ، اگر یک جفت کفش ورزشی Yeezy در Zora فروخته شود ، Kanye و Adidas می توانند ارزش فروش مجدد را توسط سهم خاصی از نشانه ها بدست آورند.

RAC نسخه محدودی از نوار کاست BOY را منتشر کرد که کالاهای فیزیکی را با حقوق مالکیت NFT ترکیب می کند. 

گرایش های اخیر

اخیراً ، هاشمک Craze فضای NFT را در رمزنگاری پشت سر گذاشته است. Hashmasks مجموعه های جدید NFT هستند که توسط بیش از 70 هنرمند در سطح جهان ایجاد شده اند. هر هاشمک دارای ویژگی های منحصر به فردی است و برخی از ویژگی ها از سایر موارد نادرتر هستند.

تصویر 1Hashmasks و برنامه فروش صدور اولیه

16384 هاشماک مطابق با آنها به مبلغ 10243 ETH فروخته شد برنامه فروش, یا تقریباً 15.3 میلیون دلار ، که می تواند در قرارداد اینجا. در بازار اصلی ، هاشماک در کمتر از یک هفته به فروش رسید. در حالی که بازار اصلی این هاشمکس ها به طرز باورنکردنی داغ بود ، جالب است که ببینید آیا این NFT ها ارزش خود را در بازار ثانویه حفظ می کنند یا خیر. بسیاری از صاحبان در حال حاضر خود را قرار داده اند ماسک های فروشی در OpenSea.

انرژی زیاد

همانطور که علاقه به هنر NFT در Ethereum افزایش یافته است ، تمرکز مجدد در مصرف انرژی زیاد مورد نیاز برای تأیید معاملات و NFT های ضرابخانه با استفاده از مکانیزم اجماع فعلی اثبات کار در Ethereum افزایش یافته است. Memo Atken تخمین می زند که میانگین NFT ، هنگام حسابداری برای ضرب ، پیشنهاد و انتقال مالکیت ، دارای باشد ردپایی در حدود 211 KgCO2. با توجه به اینکه تماشای یک ساعت Netflix 36 گرم CO2 برآورد شده است ، این باعث می شود برخی از هنرمندان که قصد داشتند هنر خود را در بازارهای NFT منتشر کنند منصرف شده است..

این نیز یکی از دلایلی است که Proof of Stake برای رشد Ethereum بسیار مهم است: نه تنها باعث افزایش چشمگیر توان شبکه ها می شود ، بلکه تخمین زده می شود که باعث کاهش اثر کربن تأیید معاملات در شبکه شود. با 99٪. خوشبختانه ، Proof of Stake on Ethereum 2.0’s Beacon Chain در حال حاضر به مدت دو ماه با دو میلیون و 491 هزار و 268 ETH (حدود 3.8 میلیارد دلار) به صدا درآمده است. خاموش کردن اثبات کار ممکن است زودتر از آنچه فکر می کنیم ، برخی محققان انجام شود تخمین زدن همین اوایل امسال با پیشنهاداتی برای ساخت Ethereum مستقیماً روی زنجیره فانوس دریایی.

DeFiDigital ArtmarketplaceMetaMaskNFTsNonfungible Newsletter برای جدیدترین اخبار Ethereum ، راه حل های سازمانی ، منابع توسعه دهنده و موارد دیگر در خبرنامه ما مشترک شوید. آدرس ایمیل

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map