Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

بلاکچین در دولت و بخش عمومی

Contents

مزایای بلاکچین در دولت و بخش عمومی چیست?

یک دولت دیجیتال مبتنی بر بلاکچین می تواند از داده ها محافظت کند ، فرایندها را ساده کند و در عین حال اعتماد و مسئولیت پذیری را افزایش دهد ، از کلاهبرداری ، اتلاف و سو abuse استفاده جلوگیری می کند. بر اساس یک مدل مبتنی بر بلاکچین ، افراد ، مشاغل و دولت ها منابع خود را در یک دفتر توزیع شده با استفاده از رمزنگاری به اشتراک می گذارند. این ساختار یک نقطه شکست را از بین می برد و ذاتاً از اطلاعات حساس شهروندان و دولت محافظت می کند.

یک دولت مبتنی بر بلاکچین این توانایی را دارد که نقاط درد قدیمی را حل کند و مزایای زیر را فعال کند:

  • ذخیره امن داده های دولت ، شهروندان و تجارت
  • کاهش فرآیندهای کارگر 
  • کاهش هزینه های بیش از حد مرتبط با مدیریت پاسخگویی
  • کاهش پتانسیل فساد و سو abuse استفاده
  • افزایش اعتماد به دولت و سیستم های مدنی آنلاین

قالب دفتر توزیع شده می تواند برای پشتیبانی از مجموعه ای از برنامه های دولتی و بخش دولتی ، از جمله ارز / پرداخت دیجیتال ، ثبت زمین ، مدیریت هویت ، ردیابی زنجیره تامین ، مراقبت های بهداشتی استفاده شود., ثبت شرکت, مالیات ، رأی دادن (انتخابات و نیابتی) و مدیریت اشخاص حقوقی.

برنامه های واقعی بلاکچین

حال دولت ها چگونه از بلاکچین استفاده می کنند?

دولت های بیشتری به منظور تصویب قوانین نظارتی و آغاز به کار پروژه های آزمایشی متمرکز بر فناوری بلاکچین هر روز به رقابت می پردازند. دولت ها می توانند از فناوری بلاکچین برای تأمین امنیت سایبری ، بهینه سازی فرآیند و ادغام خدمات پیوند داده شده در عین تقویت اعتماد و پاسخگویی استفاده کنند..

این لیستی از دولت هایی است که پروژه های بلاکچین را در سراسر جهان راه اندازی کرده اند یا در حال آماده سازی هستند.

ادامه مطلبحال دولت ها چگونه از بلاکچین استفاده می کنندوبینار درخواستی

مدیریت اعتبار برای دولت و بنگاه های اقتصادی

امنیت و هویت برای شرکت های بزرگ و سیستم های دولتی موضوعات پیچیده و در حال تکامل است. راه حل های مبتنی بر بلاکچین ابزار استثنایی در حل مسائل هویت و سیستم های دیجیتالی ارائه می دهند. این وبینار با عنوان مدیریت اعتبار برای دولت و بنگاه – مروری کلی در مورد سطح بالایی از مدیریت هویت امروز ، نحوه رسیدن به اینجا و چگونگی انتقال به مرحله بعدی و فراتر از آن ارائه می دهد در حالی که مطمئن می شویم از معماری و زیرساخت های موجود استفاده می کنیم.

الان ببینمدیریت اعتبار برای دولت و بنگاه های اقتصادی

راه حل های بلاکچین سازمانی برای دولت

یک راه حل Enterprise Ethereum برای دولت

ConsenSys با استفاده از مجموعه کامل ابزارهای سازمانی ما در حال ساخت سیستم عامل بلاکچین برای سازمان های بخش دولتی است. راه حل شرکت دولتی ما استفاده می کند قانون آزاد قراردادهای هوشمند, تروم راه حل مدیریت دارایی ، uPort راه حل مدیریت هویت ، و اتوماسیون فرایند از پانتئون و کالیدو

راه حل ما یک شرکت خصوصی و زنجیره ای است که مخصوص دولت تدوین شده است. این ویژگی توانایی تخصیص سطوح مختلف دسترسی به کاربران مجاز ، اطمینان از اعتبار سنجی مستقل معاملات و عملیاتی را دارد که ضمن رعایت استانداردهای مربوط به حریم خصوصی ، امنیت و پاسخگویی کامل را ایجاد می کند.. 


راه حل ما شهروندان ، ساکنان و مشاغل را قادر می سازد تا با مشارکت و مدیریت داده های خود ، یک سیستم ایمن ایجاد کنند که تعامل دولت و شهروندان را ساده کند ، ضمن اینکه اطلاعات را در برابر هک و تقلب تأمین می کند.

پشته دولت ConsenSys

در بالای معماری بلاکچین ایمن ما ، ConsenSys در حال ساخت یک مجموعه اصلی از عناصر عملکردی است که به شما امکان می دهد مجموعه اولیه ای از عملکردهای معمول دولت را فراهم کنید..

  • مدیریت هویت: Sotara کارمندان دولت و شهروندان را قادر می سازد تا هویت خود را در بلاکچین ثبت کنند ، دارایی ها و امنیت را مدیریت کنند ، مدارک را ارسال و درخواست کنند ، معاملات را مجاز کنند و داده ها را به طور ایمن مدیریت کنند.
  • مقررات هوشمند: Sotara به آژانس ها اجازه می دهد اسناد و مقررات قانونی را با قراردادهای هوشمند مبتنی بر بلاکچین ضد دستکاری طراحی و ایجاد کنند
  • مدیریت دارایی و ردیابی فرآیند: Sotara فرآیندهای دولت را مدلسازی و تسهیل می کند و توانایی ردیابی دارایی های دیجیتالی و فیزیکی را افزایش می دهد
  • بودجه بندی و مدیریت مالی: Sotara معاملات دولت را بلافاصله و بطور شفاف کاهش می دهد و هزینه ها را به طور چشمگیری کاهش می دهد و کارایی را افزایش می دهد.

قابلیت همکاری پلتفرم امکان استفاده بیشتر از برنامه ها را فراهم می کند زیرا بیشتر توابع بخش عمومی به راه حل های مبتنی بر بلاکچین منتقل می شوند.

ابتکار عمل

پروژه بروکلین

ابتکاری در سطح صنعت به رهبری Consensys برای ارتقا promote رشد اقتصادی مبتنی بر رمز و حمایت از مصرف کننده. پروژه بروکلین به قانون ، مقررات و سیاست های بلاکچین اختصاص یافته است.

پروژه بروکلینمطالعه موردی دولت

رصدخانه Blockchain اتحادیه اروپا & تالار گفتمان: تسریع در نوآوری در بلاکچین در اروپا

بلاکچین در اتحادیه اروپا. ابتکاری به رهبری کمیسیون اروپا با هدف حمایت و تسریع در توسعه اکوسیستم بلاکچین در اتحادیه اروپا.

تالار گفتمان اتحادیه رصدخانه Blockchain EU سرعت بخشیدن به نوآوری در بلاکچین در اروپا

موارد استفاده از بلاکچین در دولت و بخش عمومی چیست؟?

 

بلاکچین چگونه بر شهرهای هوشمند تأثیر خواهد گذاشت?

یک شهر هوشمند از فناوری اطلاعات و داده ها برای ادغام و مدیریت زیرساخت های فیزیکی ، اجتماعی و تجاری برای ساده سازی خدمات به ساکنانش استفاده می کند و در عین حال استفاده بهینه و بهینه از منابع موجود را تضمین می کند. در ترکیب با فناوری ها ، اینترنت اشیا ، رایانش ابری و فناوری بلاکچین ، دولت ها می توانند خدمات و راه حل های ابتکاری را به شهروندان و شهرداری های محلی ارائه دهند. 

بلاکچین می تواند مکانیزمی را برای ایجاد زیرساخت امن برای مدیریت این عملکردها فراهم کند. به طور خاص ، این می تواند زیرساخت های قابل تعامل ایمنی را فراهم کند که به همه خدمات و عملکردهای شهر هوشمند اجازه می دهد فراتر از سطح پیش بینی شده فعلی کار کنند. ConsenSys در راستای تحقق ابتکارات شهرهای هوشمند در دبی و زوگ تلاش کرده است.

مطالعه موردی دولت

دبی هوشمند: استفاده از بلاکچین برای ایجاد یک تجربه یکپارچه از شهر در امارات متحده عربی

Blockchain برای شهرهای هوشمند. دبی هوشمند ابتکاری است که توسط معظم له شیخ محمد بن راشد آل مکتوم رهبری می شود و می کوشد با استفاده از بلاکچین ، فناوری AI و IoT دبی را به شادترین شهر روی زمین تبدیل کند..

دبی هوشمند با استفاده از بلاکچین برای ایجاد یک تجربه یکپارچه از شهر در امارات متحده عربیدولت & مطالعه موردی هویت

Zug Digital ID: معرفی هویت مدنی در بلاکچین

Blockchain برای دولت. شناسنامه Zug ابتکاری است که توسط دولت Zug آغاز شده و به هر یک از شهروندان خود یک هویت دیجیتالی ، غیرمتمرکز و حاکمیت اعطا می کند تا به آنها امکان شرکت در فعالیت های مربوط به دولت مانند تأیید توسط مقامات شهری ، آراing دادن و دسترسی به خدمات دولتی را بدهد.. 

Zug Digital ID معرفی هویت مدنی در بلاکچین

بلاکچین چه تاثیری بر بانکداری مرکزی دارد?

تسویه ناخالص در زمان واقعی ، روند مداوم تسویه حساب های بین بانکی در سوابق بانک مرکزی و برخلاف تسویه حساب در پایان هر روز است. Blockchain امکان افزایش قابل توجه حجم معاملات و انعطاف پذیری شبکه را فراهم می کند که بانک های مرکزی را قادر می سازد RTGS را با سرعت بیشتری و با افزایش امنیت پردازش کنند.. 

بانکی & مطالعه موردی مالی

Project Ubin: بررسی پتانسیل فناوری Ledger توزیع شده در بانکداری مرکزی

Blockchain برای بانکداری. Project Ubin یک تلاش زنجیره ای کنسرسیوم است که توسط سازمان پولی سنگاپور با اجرای سیستم های تسویه حساب ناخالص در زمان واقعی با حریم خصوصی معاملات کامل ، نهایی بودن تسویه حساب و بدون هیچ نقطه خرابی ، مجدداً زیرساخت های سازمانی را تصور می کند..

پروژه Ubin بررسی پتانسیل فناوری دفتر کل توزیع شده در بانکداری مرکزیبانکی & مطالعه موردی مالی

Project Khokha: محدود کردن RTGS با بلاکچین

Blockchain برای بانکداری مرکزی. Project Khokha یک راه حل Enterprise Ethereum است که توسط بانک ذخیره آفریقای جنوبی پیشگام شده و حجم معاملات و انعطاف پذیری شبکه را افزایش می دهد در حالی که الزامات رازداری برای تسویه حساب ناخالص در زمان واقعی را حفظ می کند..

پروژه Khokha محدود کردن RTGS با بلاکچین

چگونه بلاکچین اعتبار مدارک تحصیلی و حرفه ای را ساده می کند?

نگهداری داده های موفقیت تحصیلی و شغلی در کیف پول هویت رمزگذاری شده ، افراد را قادر می سازد تا دسترسی به داده های خود را کنترل کنند. همچنین مدارس ، دانشگاه ها و کارفرمایان را قادر می سازد تا “گواهی نامه ها” را برای دوره ها و کارهای بدست آمده تأیید کنند. 

فناوری blockchain چه تاثیری بر ردیابی واکسیناسیون دارد?

ثبت داده های واکسیناسیون در بلاکچین ، مدارس ، بیمه و ارائه دهندگان خدمات پزشکی را قادر می سازد واکسیناسیون را به سرعت تأیید کنند. این فرایند به طور خودکار پرداخت های خرد متناظر را تحریک می کند و دسترسی به مزایای مبتنی بر وضعیت پزشکی را به نمایندگان واگذار می کند.

چگونه فناوری بلاکچین ردیابی وام و کمک هزینه های دانشجویی را مدیریت می کند?

قراردادهای هوشمند را می توان برای مدیریت برنامه های اعطای وام ، اعطای وام و پیگیری انطباق با شرایط و ضوابط برنامه ریزی کرد. این ردیابی عملکرد خودکار داده های بلادرنگ و افزایش شفافیت ، انطباق و امنیت را امکان پذیر می کند.

فناوری بلاکچین چه تاثیری در جمع آوری مالیات حقوق و دستمزد دارد?

قراردادهای هوشمند با تطبیق داده های مالیات با معاملات درآمد و محاسبه کسر مالیات و تأمین اجتماعی می توانند روند جمع آوری مالیات را ساده کنند. یک سیستم مبتنی بر بلاکچین به طور خودکار حقوق و دستمزد خالص و پرداخت مالیات را به گیرندگان مربوطه منتقل می کند. اتوماسیون هماهنگ کارایی ، سرعت و امنیت را برای جمع آوری مالیات به ارمغان می آورد.

قهرمان مطالعات موردی بلاکچین ConsenSys Real World

"ما به عنوان یک شرکت و صنعت فرصتی منحصر به فرد برای بازگرداندن اعتماد بین مردم و نهادها داریم. امروز با اقدام مسئولانه ، می توانیم اطمینان حاصل کنیم که به طور جمعی قادریم از مزایای این فناوری قدرتمند فردا بهره مند شویم. “

جو لوبین

بنیانگذار Ethereum و بنیانگذار ConsenSys

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector