بلاکچین در مدیریت زنجیره تأمین

در این صفحه موارد زیر را پوشش می دهیم:

 

Contents

مزایای بلاکچین در مدیریت زنجیره تأمین چیست?

فناوری Blockchain همراه با توانایی برنامه ریزی منطق تجاری با استفاده از قراردادهای هوشمند موارد زیر را فعال می کند:

  • شفافیت در منشأ کالاهای مصرفی – از نقطه منبع تا پایان مصرف
  • ردیابی دقیق دارایی
  • مجوزهای پیشرفته خدمات ، محصولات و نرم افزارها

حتی در دنیای پیشرفته امروز فناوری ، زنجیره های تأمین می توانند به طرز چشمگیری کارآیی ، ردیابی شنیدنی را بهبود بخشند و رفتارهای استثماری را محدود کنند. در صنعت کانتینر نویسی می تواند حساب شود نیمی از هزینه حمل و نقل. یک مطالعه سراسری از سال 2010 تا 2012 توسط سازمان بین المللی حمایت از اقیانوس Oceana در ایالات متحده انجام شده است که نشان می دهد غذاهای دریایی برچسب غلط ندارند تا 87٪ از زمان. میکا که اغلب در آرایش ، وسایل الکترونیکی و رنگ اتومبیل وجود دارد از معادن غیرقانونی تهیه شده است توسط کودکان کار. 

علاوه بر این ، کالاهای مصرفی ، به ویژه لوازم الکترونیکی ، دارویی و مارک های لوکس مستعد جعل و تقلب هستند. در حقیقت, گزارشی از PwC ادعا می کند که بیش از 2٪ از تولید جهانی اقتصاد ناشی از درآمد جعلی است. 

اجرای بلاک چین های عمومی ، خصوصی و ترکیبی قابلیت ردیابی ، شفافیت و پاسخگویی را برای جابجایی کالا و کالاها به همراه خواهد داشت. این فناوری را می توان در لجستیک برای کارآمدتر کردن فرآیندهای تجاری و کاهش هزینه های زیرساخت های زنجیره تأمین استفاده کرد. 

چگونه بلاکچین مدیریت زنجیره تأمین را کارآمدتر می کند?

زنجیره های تأمین شامل شبکه های پیچیده تأمین کنندگان ، تولیدکنندگان ، توزیع کنندگان ، خرده فروشان ، حسابرسان و مصرف کنندگان است. زیرساخت فناوری اطلاعات مشترک یک بلاکچین جریان کار را برای همه طرفها ، بدون توجه به اندازه شبکه تجاری ، ساده می کند. علاوه بر این ، یک زیرساخت مشترک امکان مشاهده بیشتر حسابرسان را در فعالیت های شرکت کنندگان در طول زنجیره ارزش فراهم می کند.

چگونه فناوری بلاکچین هزینه های زیرساخت های زنجیره تأمین را کاهش می دهد?

Blockchain این توانایی را دارد که باعث صرفه جویی در هزینه ها و افزایش تجربه مصرف کننده از طریق قابلیت ردیابی ، شفافیت و تجارت شود.. 

وبینار On-Demand

برای مدیریت زنجیره تأمین ، وبینار رایگان ما را در مورد بلاکچین مشاهده کنید

الان ببینبرای مدیریت زنجیره تأمین ، وبینار رایگان ما را در مورد بلاکچین مشاهده کنیدمطالعه موردی مالی تجارت

komgo: آوردن مالی تجارت کالا به قرن 21

یک بستر باز مبتنی بر بلاکچین که با بهینه سازی فرایندهای تأمین مالی و تسریع در عملیات صنعت با معاملات دیجیتالی و منبع معتبر اسناد برای کاهش تقلب ، سرمایه تجارت کالایی را به قرن بیست و یکم آورده است..


komgo آوردن تجارت تجارت کالا در قرن 21

موارد استفاده از Blockchain در مدیریت زنجیره تأمین چیست?

فناوری بلاکچین سازمانی با این سه مورد استفاده می تواند زنجیره تأمین را تغییر دهد:

  • قابلیت ردیابی
  • شفافیت 
  • تجارت

قابلیت ردیابی با نقشه برداری و تجسم زنجیره های تأمین سازمانی ، بهره وری عملیاتی را بهبود می بخشد. تعداد فزاینده ای از مصرف کنندگان خواستار تهیه اطلاعات مربوط به کالاهایی هستند که خریداری می کنند. بلاکچین به سازمان ها کمک می کند تا زنجیره تأمین خود را درک کرده و مصرف کنندگان را با داده های واقعی ، قابل تأیید و تغییرناپذیر درگیر کنند.

شفافیت با گرفتن نقاط کلیدی داده ، مانند گواهینامه ها و ادعاها ، اعتماد ایجاد می کند و سپس دسترسی آزاد به این داده ها را به صورت عمومی فراهم می کند. پس از ثبت در بلاک چین Ethereum ، اعتبار آن توسط معتبران شخص ثالث تأیید می شود. اطلاعات را می توان در زمان واقعی به روز و تأیید کرد.

تجارت یک پیشنهاد بلاکچین منحصر به فرد است که مفهوم متعارف بازار را دوباره تعریف می کند. با استفاده از بلاکچین ، می توان با تقسیم یک شی object به سهام که به صورت دیجیتالی مالکیت را نشان می دهد ، یک دارایی را “نشانه گذاری” کرد. مشابه آنچه بورس سهام اجازه معامله سهام شرکت را می دهد ، این مالکیت جزئی به توکن ها امکان می دهد ارزش سهام یک سهام خاص یک شی given خاص را نشان دهند. این رمزها قابل تجارت هستند و کاربران می توانند مالکیت را بدون تغییر دست دارایی جابجا کنند.

ConsenSys در اجرای راه حل های زنجیره تامین یک رهبر جهانی است. تروم, یک شرکت ConsenSys ، دارایی ها و راه حل های زنجیره تامین صنعت را ایجاد می کند ، از جمله مواد غذایی ، محصولات مصرفی ، روغن & گاز ، بهداشت ، کالاهای لوکس ، انرژی ، زمین و هنر.

 

چگونه فناوری بلاکچین قابلیت ردیابی محصول را افزایش می دهد?

زنجیره های تأمین جهانی از کالاهای بسته بندی شده مصرف کننده گرفته تا فراخوان محصول پشتیبانی می کنند. بعضی اوقات برای جلوگیری از آسیب یا بیماری نیاز به فراخوانی محصولات مصرفی یا مواد اولیه است. بین فروش از دست رفته ، هزینه های جایگزینی و پرونده های قضایی. فراخوان های محصولات مصرفی بر میلیون ها نفر در سراسر جهان تأثیر منفی می گذارد. فناوری بلاکچین می تواند با کاهش تقلب و ساده سازی فراخوان محصول ، قابلیت ردیابی محصول را افزایش دهد.

چگونه فناوری بلاکچین فراخوانی محصول را ساده و ساده می کند?

وقتی تولیدکنندگان بتوانند به سرعت و به آسانی محصولات آسیب دیده را بیابند ، فراخوان ها از هزینه کمتری برخوردار می شوند. فناوری Blockchain زنجیره تأمین شفاف و قابل ردیابی را امکان پذیر می کند ، بنابراین یادآوری سریعتر و کارآمدتر را تسهیل می کند. 

چگونه فناوری بلاکچین جعل و تقلب را کاهش می دهد?

گزارش جعل جهانی مارک جهانی ، 2018 تخمین می زند خسارات وارده به دلیل جعل و تقلب آنلاین در سراسر جهان به 323 میلیارد دلار در سال 2017 رسیده است. کالاهای مصرفی تقلبی نزدیک به 188 میلیارد دلار است درآمد از دست رفته فقط در مورد داروهای تجویزی بلاکچین به فرد امکان می دهد تأیید کند که یک محصول دقیق و اخلاقی تهیه شده است. 

جعل اسناد و تقلب نیز در بین مدارک تحصیلی ، گواهینامه ها و شناسایی رسمی رایج است. سوابق بلاکچین می توانند به طور شفاف گواهینامه ها ، اسناد قانونی رسمی را کنترل کنند و ثبت سوابق را به طور غیرقابل تغییر انجام دهند ، این امر از جعل و تقلب جلوگیری می کند. 

 

چگونه فناوری بلاکچین شفافیت زنجیره تأمین را بهبود می بخشد?

فناوری Blockchain از طریق ردیابی فرآیند ، انطباق تنظیم مقررات ، گزارش ، مدیریت زنجیره تأمین را افزایش می دهد.  

چگونه بلاکچین باعث افزایش شفافیت زنجیره تامین و ردیابی فرآیند می شود?

قابلیت ردیابی زنجیره تأمین یکی از موارد مهم در استفاده از فناوری بلاکچین است. جایگزینی فرایندهای سنتی با فناوری دفتر توزیع شده می تواند افزایش حجم تجارت تا 15٪ و تولید ناخالص داخلی ایالات متحده تا 5٪. Blockchain توانایی ردیابی هر محصول دیجیتالی یا فیزیکی را در طول چرخه زندگی خود فراهم می کند. فناوری دفتر توزیع شده توانایی گسترش تولید و مصرف پایدار و اخلاقی هر کالایی را در مقیاس جهانی دارد.

تقریباً در هر صنعت قبل از ایجاد و برچسب گذاری کالاهای نهایی نهایی ، از تولیدکنندگان شخص ثالث یا محصولات مختلف از فروشندگان مختلف استفاده می شود. در برخی موارد ، محصولات دارای برچسب سفید قبل از بسته بندی مجدد و فروش مجدد با مارک دیگری به فروش می رسند. شفافیت در ردیابی فرآیند ، تولیدکنندگان را به زنجیره ارزش خود نگاه می کند و به آنها امکان می دهد فروش مناسب کالاهای شخص ثالث و برچسب گذاری محصول نهایی را تضمین کنند.. 

بلاکچین می تواند روند پیشرفت دارایی ها را ردیابی کند ، اطلاعات را ثبت کند و سوابق دارایی های قبلی را نشان دهد. قراردادهای هوشمند برای اجرای فرایندهای ردیابی دارایی در بلاک چین Ethereum استفاده می شوند. هر کسی می تواند منشا و سفر دارایی را در زمان واقعی مشاهده کند ، چه دارایی فیزیکی باشد یا دیجیتال. 

چگونه فناوری بلاکچین مطابقت و گزارشگری نظارتی را افزایش می دهد?

گزارش تنظیم و انطباق با توجه به اعتماد بسیاری که بیمار به داروهای تجویز شده دارد ، نگرانی جدی برای شرکت های دارویی است. در حالی که از مصرف داروهای کم مصرف یا زیاد پرهیز می کنید ، زنجیره تأمین باید کارآمد باقی بماند.  

انطباق و گزارش خودکار اصطکاک ، هزینه گزارشگری را کاهش می دهد و خطاهای مرتبط با فعالیت های دستی را از بین می برد. انطباق با بلاکچین با ارائه اطلاعات در زمان واقعی و توزیع یکپارچه داده ها به ذینفعان مناسب ، حاکمیت شرکتی را بیشتر ارتقا می دهد. سرانجام ، بلاکچین می تواند مطابقت و گزارش دهی دستگاه های پزشکی ، نسخه های دارویی ، تولیدکنندگان و سایر کالاهای مصرفی را بهبود بخشد. 

 

چگونه فناوری بلاکچین تجارت را به زنجیره تأمین می آورد?

فناوری بلاکچین مالکیت و مجوزهای کارآمد را امکان پذیر می کند. تأیید مالکیت گذشته از طریق روشهای صدور مجوز استاندارد برای بسیاری از صنایع حیاتی است. علاوه بر این ، می توان از بلاکچین برای مجوز دقیق خدمات ، محصولات و نرم افزارها از طریق استفاده از پرداخت های قرارداد هوشمند خودکار استفاده کرد.. 

بلاکچین اجماع را فراهم می کند ، این بدان معناست که هیچ مشاجره ای در رابطه با معاملات طراحی شده در این زنجیره وجود ندارد. همه نهادهای موجود در این زنجیره نسخه یکسانی از دفتر حساب دارند که به آن امکان منحصر به فرد ردیابی سوابق مالکیت املاک و مستغلات ، خودروها و دارایی های دیجیتال را می دهد..

گزارش انجمن Blockchain اتحادیه اروپا

گزارش در بلاکچین در امور مالی تجارت و زنجیره تأمین

زنجیره تأمین و صنایع مالی تجارت با چالش های جدی روبرو هستند. جهانی سازی زنجیره های تأمین را به طور قابل توجهی پیچیده تر کرده است ، که شامل چندین بازیکن از سراسر جهان و هماهنگی زیادی بین ذینفعانی است که لزوما به یکدیگر اعتماد ندارند. در حالی که این هزینه های عملیاتی را افزایش داده است ، افزایش مقررات باعث افزایش هزینه های پیروی از مقررات می شود. بسیاری از فرایندها منسوخ شده و اغلب مبتنی بر کاغذ هستند و به دلیل در دسترس نبودن داده ها ، زنجیره های تأمین از عدم شفافیت رنج می برند. در این مقاله بررسی می کنیم که چگونه فناوری بلاکچین می تواند ابزاری برای رفع بسیاری از این مسائل فراهم کند.

گزارش را بخوانیدگزارش در بلاکچین در امور مالی تجارت و زنجیره تأمین

برنامه های زنجیره تامین در دنیای واقعی

کنگره ایالات متحده قانون کیفیت و امنیت دارو (DQSA) را در تاریخ 27 نوامبر 2013 تصویب کرد. عنوان II DQSA ، قانون امنیت زنجیره تأمین مواد مخدر ایالات متحده (DSCSA) ، رهگیری و ردیابی در سطح واحد را برای داروها تا سال 2023 مجاز می داند. ده ها صنعت دیگر برای بهبود دقیق و کارآیی کلی زنجیره های تأمین خود در صدد دستیابی به اهداف مشابه هستند..

تروم

Treum یک بستر اعتماد مبتنی بر بلاکچین است که بر قابلیت ردیابی ، شفافیت و تجارت ، ایجاد زنجیره های تأمین آینده متمرکز است. ویژگی قابلیت ردیابی آن ، اطلاعات منبع انتها به انتهای دارایی را به طور یکپارچه ثبت می کند. قابلیت شفافیت آن به تولیدکنندگان این امکان را می دهد تا تأیید کنند که آیا زنجیره تأمین آنها اهداف محصولات را برآورده می کند. در مجموع ، Treum می تواند داستان کامل محصولات را به هر دو شرکت و مصرف کنندگان ارائه دهد.

GSK و داروسازی

قانون امنیت زنجیره تامین مواد مخدر ایالات متحده ConsenSys با شرکت داروسازی ، Glaxo Smith Kline (GSK) و چندین شرکت دیگر برای دستیابی به استانداردهای نظارتی با استقرار سیستم های زنجیره تأمین مبتنی بر بلاکچین ، با همکاری شرکت داروسازی همکاری کرده است..

صندوق جهانی حیات وحش

ConsenSys برای ایجاد ردیابی و شفافیت در صنعت ماهیگیری در فیجی با WWF همکاری کردند. نتیجه اثبات غیرقابل تغییر و قابل تأیید بود که ماهی تن زرد در آبهای پایدار گرفتار شده ، در سردخانه حمل شده و برای مصرف غذا از پنجره ای ایمن وارد شده است.

تجمل

ConsenSys Social Impact اخیراً برای ردیابی درآمد خیرخواهانه با Luxarity همکاری کرد. تجمل گرایی به عنوان بازوی سرمایه گذاری تأثیرگذار در مارک خرده فروشی مد هنگ کنگ ، لین کرافورد عمل می کند. Luxarity کالاهای لوکس را مجدداً در بلاکچین به ثبت رساند ، بنابراین اهدا کنندگان توانستند کمک های خیرخواهانه خود را ردیابی کنند.

GenuineWay

GenuineWay کنسرسیومی از بیش از 500 تامین کننده و توزیع کننده مجاز است. این کنسرسیوم کدهای QR را برای مواد غذایی و مشروبات الکلی اعمال می کند. سرانجام ، قراردادهای هوشمند برای تأیید تولید کننده محصولات غذایی صنایع دستی برای مصرف کنندگان نهایی منعقد شده است.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map