Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

اثبات سهام چیست؟

وبلاگ 1NewsD DevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedEvent ها و کنفرانس ها Pressخبرنامه ها

مشترک شدن در خبرنامه ما.

آدرس ایمیل

ما به حریم خصوصی شما احترام می گذاریم

صفحه اصلی بلاگ Blockchain توضیح داده شده است

اثبات خطر چیست?

Ethereum 2.0 انتقال از Proof of Work به Proof of Stake را به همراه خواهد داشت. Proof of Stake قابلیت های منحصر به فرد درآمدزایی را به دارندگان ETH ارائه می دهد. توسط Everett Muzzy 15 مه 2020 ارسال شده در 15 مه 2020

چه چیزی اثبات قهرمان سهام 2 است

در سال 2020 ، مرحله اول Ethereum 2.0 به طور مستقیم آغاز خواهد شد ، که به نوعی اصلاح مجدد بلاکچین موجود Ethereum 1.0 و پیشرفت های قابل توجه در مقیاس پذیری و قابلیت دسترسی است. هسته اصلی معماری Ethereum 2.0 سازوکار اجماع اثبات سهام (PoS) است که جایگزین سازوکار اجماع اثبات کار موجود (PoW) خواهد شد. 

PoS با تعدادی پیشرفت همراه است ، از جمله: بهره وری انرژی ، موانع کمتر برای ورود ، انگیزه های اقتصادی رمزنگاری قوی تر ، و قابلیت های درآمدزایی بیشتر برای مجموعه گسترده ای از کاربران. هدف این مقاله این است که روشن کند Proof of Stake چیست ، چگونه در Ethereum 2.0 پیاده سازی می شود و دارندگان ETH چگونه می توانند تعامل با معماری جدید را پیش بینی کنند.

برای س FAالات متداول ، منابع و موارد دیگر Eth2 ، پایگاه دانش Ethereum 2.0 ما را کاوش کنید.

درک سازوکارهای اجماع

در سیستم های توزیع شده ، مکانیسم اجماع روشی است که شبکه از طریق آن در یک منبع واحد از حقیقت توافق می کند. بر خلاف سیستم های متمرکز ، که منبع حقیقت توسط یک نهاد کنترل کننده واحد تصمیم می گیرد ، سیستم های توزیع شده برای همکاری در نگهداری یک شبکه واحد به تعداد زیادی از مقامات خودمختار متکی هستند. این گره های مجزا باید مکانیسم محاسباتی داشته باشند تا بتوانند به توافق برسند که جدیدترین و دقیقترین رکورد داده چیست. برای هدایت نقطه اصلی ، این شبکه های توزیع شده باید از مکانیزم رمزنگاری یکسان استفاده کنند تا به اتفاق نظر برسند.

اثبات سازوکار اجماع کار

سازوکار اجماع اثبات کار (PoW) در حال حاضر پرکاربردترین سازوکار اجماع و بدون شک بهترین درک است. PoW تاکنون با انتشار بیت کوین در سال 2008 توسط Satoshi Nakamoto پیشگام شده و اکثر بلوک های با بالاترین مشخصات از جمله Ethereum را تأمین کرده است..

برای فناوری در حال ظهوری مانند بلاکچین ، PoW مکانیسم اجماع بسیار امن و قابل اعتمادی را اثبات کرده است. م basicلفه های اساسی PoW استخراج کنندگان و انرژی هستند. استخراج کنندگان افراد یا نهادهایی هستند که با اجرای و مدیریت گره ها (رایانه ها) شبکه را حفظ می کنند. معدنچیان گره ها را به مصرف برق در قالب انرژی محاسباتی جهت حل مسائل ریاضی پیچیده هدایت می کنند. استخراج کننده ای که این مشکل را حل می کند ، این حق را دارد که مجموعه ای از معاملات را به زنجیره بلوک های متوالی در حال رشد اضافه کند ، و یک تاریخ قابل تأیید و قابل تأیید از داده ها در بلاک چین PoW ایجاد کند. 

هزینه برق محاسباتی هزینه ای به شکل برق دارد – علاوه بر هزینه های اولیه سخت افزاری تنظیم گره عملکردی. هزینه ماینر بودن ، با پاداش های بلوکی بسیار ارزشمند است. وقتی یک ماینر با موفقیت یک بلاک را استخراج می کند ، پاداش بلوک را به صورت سکه بلاکچین دریافت می کند (به عنوان مثال BTC ، ETH و غیره). 


همانطور که تعداد بیشتری استخراج کننده شروع به اجرای گره ها در یک بلاکچین می کنند ، نرخ هش (یعنی قدرت محاسباتی شبکه) افزایش می یابد ، به این معنی که بلاک بعدی ممکن است کمی سریعتر از قبلی استخراج شود. شبکه تلاش می کند تا یک زمان بلوک ثابت (زمان بین هر بلوک) را حفظ کند. Ethereum هر 14 ~ ثانیه و بیت کوین هر 10 دقیقه استخراج می شود. اگر hashrate افزایش یابد و یک بلاک کمی سریعتر از قبل استخراج شود ، بنابراین ، مشکل به طور خودکار برای بلوک بعدی افزایش می یابد ، اطمینان حاصل شود که استخراج یک بلوک کمی سخت تر شده و زمان بلوک دوباره تثبیت می شود. دشواری به طور منظم پس از هر بلوک تنظیم می شود ، بنابراین زمان بلوک نسبتاً ثابت می ماند. 

با ترک ماینرها از شبکه (که ممکن است به دلایل مختلفی از جمله کاهش ارزش USD سکه بومی اتفاق بیفتد) ، این مشکل کاهش می یابد ، به این معنی که استخراج بلوک ها و دریافت پاداش برای ماینرها آسان تر می شود. این کاهش دشواری به عنوان انگیزه ای برای بازگشت تعداد بیشتری از استخراج کنندگان به شبکه است ، اطمینان از اینکه شبکه همچنان قوی و کاملاً غیرمتمرکز است. 

PoW بلاکچین بسیار مقاوم و ایمن به اثبات رسیده است. انگیزه علیه یک بازیگر مخرب که سعی در به خطر انداختن بلاک چین PoW دارد ، هزینه برق مورد نیاز برای تولید مقدار کافی انرژی محاسباتی برای به دست آوردن میزان هش اکثریت است. قدرت محاسباتی ترکیبی مورد نیاز برای فرد برای به خطر انداختن یک بلاکچین کاملاً ثابت PoW مانند بیت کوین یا اتریوم هزینه فوق العاده ای خواهد داشت و حتی ممکن است وجود نداشته باشد.

گرچه ساده و ایمن ، زنجیره های PoW با سه چالش اصلی روبرو هستند: دسترسی ، تمرکز و مقیاس پذیری.

دسترسی: موانع ورود به استخراج کننده PoW زیاد است. اثبات زنجیره های کار به مقدار قابل توجهی انرژی برای حفظ نیاز دارند. یک ماینر باید تمام سخت افزارهای لازم برای اجرای دکل استخراج PoW را خریداری ، تنظیم و نگهداری کند. علاوه بر این ، استخراج PoW بسیار پر مصرف است. نه تنها سازوکار اساسی از نظر انرژی ناکارآمد است ، بلکه مانع ورود را بیشتر می کند. برای به دست آوردن جوایز قابل توجه بلوک ، بهتر است یک معدنچی در منطقه ای با هزینه برق کمتر زندگی کند. علاوه بر این ، حوزه های قضایی اغلب هزینه های برق کمتری را به شرکت ها ارائه می دهند ، به این معنی که یک معدنچی که می خواهد سود خود را به حداکثر برساند ، نیاز به تشکیل یک شرکت و خرید سخت افزار استخراج کافی برای جبران تلاش و هزینه های مربوطه دارد. در مجموع ، ناکارآمدی انرژی ، هزینه های متغیر برق ، هزینه های سخت افزار و برق شرکت ها همه موانع قابل توجهی را برای ورود بیشتر معدنچیان متوقف می کند.

تمرکز: موانع ورود به معدن می تواند اثر ثانویه نامطلوبی در تمرکز بیشتر معدنچیان داشته باشد. از آنجا که تبدیل شدن به یک استخراج کننده هزینه بر و کم سودتر می شود ، شبکه طبیعتاً تمرکز استخراج را در دو دسته مشاهده می کند. اول ، مجامع بزرگ استخراج معادن که در مناطقی با هزینه برق کم و هوای سرد (برای کاهش هزینه خنک کننده دستی تجهیزات سخت افزاری معدن) مانند مغولستان و سیبری فعالیت می کنند. دوم ، قدرت استخراج در استخرهای استخراج متمرکز است. از آنجایی که استخراج فردی برای اکثر افراد سود کمتری دارد ، آنها انرژی هش را از یک استخر استخراج خریداری می کنند که به عنوان یک واحد استخراج معدن کار می کند. در پایان سال 2019 ، بیش از 50 درصد از بلوک های Ethereum فقط با دو استخر استخراج استخراج شد.

تصویر 26شکل: تا پایان سال 2019 ، 52.8٪ بلوک توسط دو استخر استخراج تولید شد [22.5٪ Ethermine، 30.3٪ SparkPool]

مقیاس پذیری: در زنجیره فعلی اثبات کاری Ethereum ، هر بلوک به طور متوالی استخراج می شود. هر بلوک فقط می تواند حاوی مقدار مشخصی از داده باشد که به عنوان اندازه بلوک شناخته می شود. این بدان معناست که اگر تراکنش های معلق بیشتر از آنچه در یک بلوک جای می گیرند وجود داشته باشد ، تراکنش هایی که در بلوک بعدی استخراج نمی شوند باید برای بلوک زیر منتظر بمانند تا فرصتی دیگر در آن گنجانده شود. در Ethereum ، هر 14 ثانیه یک بار یک بلاک استخراج می شود ، اما در طی وقایع معامله ای خاص ، برخی از کاربران می توانند ساعت ها صبر کنند تا تراکنش های آنها پردازش شود.

consensys plexus icon round بارگیری گزارش اکوسیستم Ethereum 2.0 Staking

یافتن راه حل های اثبات سهام

Proof of Stake نوع متفاوتی از سازوکار اجماعی است که بلاکچین ها می توانند برای توافق بر روی یک رکورد واقعی از تاریخچه داده استفاده کنند. در حالی که در PoW معدنچیان انرژی (برق) را برای استخراج بلوک های موجود مصرف می کنند ، در اعتبارسنجان PoS برای تأیید بلوک های موجود (یا “تأیید”).

اعتبارسنج ها مشارکت کنندگان در شبکه هستند که برای پیشنهاد و تأیید بلوک های بلاک چین PoS ، گره هایی را (به نام گره های اعتبارسنج) اجرا می کنند. آنها این کار را با قرار دادن رمزگذاری (در مورد Ethereum 2.0 ، ETH) در شبکه انجام می دهند و خود را در دسترس قرار می دهند تا به طور تصادفی برای پیشنهاد یک بلوک انتخاب شوند. سپس اعتبارسنجان دیگر “تأیید می کنند” که بلوک را دیده اند. هنگامی که تعداد کافی از تأییدیه ها برای بلوک جمع آوری شود ، بلوک به زنجیره بلوک اضافه می شود. اعتبارسنج ها پاداش هایی را هم برای پیشنهاد موفقیت آمیز بلوک ها دریافت می کنند (دقیقاً همانطور که در PoW انجام می دهند) و هم برای ساختن گواهی درباره بلوک هایی که دیده اند.

انگیزه های اقتصادی رمزنگاری شده برای PoS به منظور ایجاد پاداش های جذاب تر برای رفتار صحیح و مجازات های شدیدتر برای رفتارهای مخرب طراحی شده است. انگیزه اصلی رمزنگاری اقتصادی به این شرط بستگی دارد که اعتبارسنجان رمزنگاری خود را انجام دهند – یعنی. پول –– در شبکه. اعتبارسنجان در زنجیره PoS به جای در نظر گرفتن هزینه ثانویه برق برای اجرای گره PoW ، مجبورند مبلغ قابل توجهی را به طور مستقیم به شبکه واریز کنند.. 

اعتبارسنج ها وقتی نوبت به آنها می رسد پاداش هایی را برای ساخت بلوک و گواهی به آنها تعلق می گیرد. وقتی نوبت به انجام این کار می رسد ، به دلیل عدم رعایت مسئولیت های خود جریمه می شوند – یعنی اگر آفلاین باشند. مجازات های آفلاین بودن نسبتاً ملایم و تقریباً برابر با پاداش های پیش بینی شده در طول زمان است. بنابراین ، اگر یک معتبر بیش از نیمی از زمان به درستی شرکت کند ، پاداش او مثبت خواهد بود. 

اگر یک اعتبار سنج تلاش کند تا با پیشنهاد مجموعه جدیدی از سابقه داده ، بلاکچین را مورد حمله قرار دهد یا به خطر بیاندازد ، مکانیزم مجازات دیگری شروع به کار می کند: بخش قابل توجهی از مقدار سهام آنها کاهش می یابد (احتمالاً تا کل میزان سهام) و از شبکه خارج می شوند. نتیجه یک خطر مالی فوق العاده از حمله ناموفق توسط یک اعتبار سنج است. برای شبیه سازی PoW ، به نظر می رسد که یک معدنچی که در حمله به یک زنجیره PoW شکست خورد ، مجبور شد کل دکل معدن خود را بسوزاند به جای اینکه فقط هزینه برق را که برای یک حمله ناموفق خرج کرده بود ، بخورد. علاوه بر این ، این معماری امنیت شبکه را مستقیماً در اختیار کسانی قرار می دهد که شبکه را نگهداری می کنند و دارایی رمزنگاری شده بومی آن را در خود پروتکل نگهداری می کنند…

Proof of Stake به سه موضوع از زنجیره های PoW که قبلاً بحث شده اند – دسترسی ، تمرکز و به ویژه مقیاس پذیری:

دسترسی: اثبات زنجیره بلوک Stake نیازی به اعتبارسنجان ندارد که نگران هزینه های اولیه سخت افزار باشند یا به همان میزان که معدن کاران در زنجیره PoW باید توجه کنند ، به نرخ برق توجه کنند. بنابراین ، اجرای یک گره اعتبار سنج بر روی یک زنجیره PoS نسبت به اجرای گره استخراج روی یک زنجیره PoW ، مانع قابل توجهی برای ورود یک فرد است. با این حال ، یک مانع قابل توجه برای ورود قابل دسترسی برای PoS وجود دارد. اعتبار سنج ها برای اجرای یک گره اعتبارسنج کامل باید حداقل مقدار رمزنگاری را درگیر کنند. برای مثال برای Ethereum 2.0 ، این مبلغ 32 ETH (در زمان نوشتن مقاله 6500 دلار) است. برای بسیاری ، این مبلغ قابل توجهی از پول و بازدارنده مشارکت فعال است. به همان روشی که استخرهای استخراج PoW از استخرهای استخراج استخراج می کنند ، استخرهای ذخیره ای وجود خواهد داشت که وجوه شرکت کنندگانی را که نمی توانند 32 ETH را در اختیار داشته یا مایل نیستند ، جمع می کند. این مجموعه از طرف آنها سهام خواهد داشت و آنها به عنوان درصدی از سهام خود پاداش دریافت خواهند کرد. 

تمرکز: با کاهش موانع ورود و از بین بردن نگرانی ها در مورد به حداقل رساندن هزینه های برق ، شبکه های PoS در سطح گره به طور قابل توجهی غیرمتمرکزتر از شبکه های PoW هستند. مشارکت در یک زنجیره PoS فقط به مقدار غیر صفر رمزنگاری ، اتصال به اینترنت و رایانه (یا تلفن / رایانه لوحی) نیاز دارد. این درهای مشارکت و درآمدزایی را به روی گروه بسیار بیشتری از مردم می گشاید. علاوه بر این ، اقتصاد مقیاس در اقتصاد PoS بسیار کمتر از PoW است. در سیستم های PoW ، هرچه قدرت هش بیشتر توسط یک ماینر کنترل شود ، درصد پاداش دریافتی وی بیشتر خواهد بود. در PoS ،٪ اعتبارسنج ثابت می ماند چه 1 گره یا 1000 گره را مدیریت کند. 

مقیاس پذیری: اثبات Stake به تنهایی مقیاس پذیری را بهبود نمی بخشد. با این حال ، معماری PoS اجازه می دهد بدون کاهش امنیت ، یک راه حل مقیاس پذیر که به عنوان خرد کردن شناخته می شود را اجرا کند. Sharding مکانیزم مقیاس گذاری پایگاه داده است که در آن یک بلاکچین به چندین زنجیره خرد تقسیم می شود که هر کدام از آنها قادر به پردازش بلوک ها هستند. این بلاکچین را از پردازش همزمان هر بلاک راحت می کند و در عوض اجازه می دهد تا چندین بلاک (و به عبارت دیگر مجموعه های بیشتری از داده ها) به طور همزمان پردازش شوند. به عنوان مثال ، با Ethereum 2.0 ، sharding زنجیره بلوک را به 64 زنجیره خرد جداگانه تقسیم می کند ، به این معنی که شبکه معاملات را با حداقل 64 برابر سرعت تراکنش زنجیره اصلی PoW پردازش می کند..

در شبکه های PoW ، خرد کردن به مقیاس پذیری کمک می کند ، اما بر روی امنیت شبکه تأثیر می گذارد. تقسیم یک شبکه PoW به زنجیره های خرد شده به این معنی است که هر زنجیره ای به قدرت هش کمتری برای سازش نیاز دارد. با این وجود زنجیره های PoS “می دانند” که اعتبارسنجهای شبکه چه کسانی هستند (به طور خاص ، یک آدرس به هر سپرده و در نتیجه به هر گره اعتبار سنج وجود دارد). بنابراین ، از طریق یک الگوریتم تصادفی قابل اثبات ، زنجیره های PoS می توانند اطمینان حاصل کنند که اعتبار سنجی های انتخاب شده برای اعتبارسنجی بلوک ها در زنجیره های مختلف تصادفی هستند ، و به طور آماری این احتمال را می گیرد که یک اعتبار سنج به اندازه کافی سهام را کنترل کند تا داده ها را در یک بلوک به خطر بیندازد. در حالی که PoW برای دستیابی به مقیاس پذیری نیاز به مبادله امنیت دارد ، شبکه های PoS می توانند از طریق خرد کردن به هر دو برسند.

اثبات سهام در Ethereum 2.0

Ethereum 2.0 یک اثبات زنجیره سهام است که با شروع فاز 0 در سال 2020 به صورت مرحله ای اجرا می شود. فاز 0 Ethereum 2.0 آنچه را که زنجیره beacon نامیده می شود راه اندازی می کند که سازوکار اجماع Proof of Stake را ایجاد و حفظ می کند.

consensys plexus icon round “Ethereum 2.0 چیست” را بخوانید ادامه مطلب

در Ethereum 2.0 ، سازوکار اجماع PoS به اعتبار سنج ها نیاز دارد تا 32 ETH را برای اجرای یک گره اعتبار سنج در شبکه درگیر کنند. هر بار که یک بلوک پیشنهاد می شود ، حداقل 4 و حداکثر 64 کمیته تصادفی از 128 گره اعتبار سنج از کل اعتبار سنجی ها برای تأیید بلوک انتخاب می شوند. (این قابل اطمینان است و وجود دارد کمتر از شانس 1 در تریلیون است که یک مهاجم کنترل کننده 1/3 اعتبار سنج ها در شبکه می تواند ⅔ از اعتبار سنج ها را در یک کمیته برای اجرای موفقیت آمیز حمله کنترل کند).

به منظور اعتبارسنجی در Ethereum 2.0 ، اعتبارسنجان 32 ETH را به مقام رسمی واریز می کنند قرارداد سپرده اتریوم 2.0, که توسط بنیاد Ethereum توسعه و منتشر شده است. اعتبارسنج ها برای هر گره اعتبار سنجی که می خواهند اجرا کنند باید 32 ETH را در نظر بگیرند.

در مرحله 0 Ethereum 2.0 ، جوایز پیشنهاد و تأیید به اعتبار سنج ها توزیع نمی شود تا زمانی که به حداقل آستانه اعتبار سنجی متعهد و اعتبار سنج متعهد برای راه اندازی شبکه برسیم. حداقل 524،288 ETH برای اتصال به شبکه نیاز است ، که تقسیم شده بین حداقل 16384 گره اعتبارسنج است. هنگامی که آستانه فعال شد و بلوک پیدایش ایجاد شد ، توزیع جوایز به اعتبار سنج ها آغاز می شود.

گزارش ذخیره Ethereum 2.0 را بخوانید

آخرین گزارش اکوسیستم ما را برای آگاهی از آینده شرط بندی در Ethereum 2.0 بارگیری کنید. دانلود

با تشکر از مالی اندرسون ، بن ادینگتون و جیمز بک.

Ethereum 2.0 اخبار مهم Staking Newsletter برای دریافت آخرین اخبار Ethereum ، راه حل های سازمانی ، منابع توسعه دهنده و سایر موارد ، در خبرنامه ما مشترک شوید. آدرس ایمیل محتوای اختصاصیگزارش Ethereum Q3 2020 DeFiگزارش

گزارش Ethereum Q3 2020 DeFi

گزارش Ethereum Q2 2020 DeFiگزارش

گزارش Ethereum Q2 2020 DeFi

راهنمای کامل شبکه های تجاری Blockchainراهنما

راهنمای کامل شبکه های تجاری Blockchain

چگونه یک محصول Blockchain موفق بسازیموبینار

چگونه یک محصول Blockchain موفق بسازیم

مقدمه ای بر نشانه گذاریوبینار

مقدمه ای بر نشانه گذاری

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector