هر آنچه درباره ارزهای دیجیتال بانک مرکزی باید بدانید

وبلاگ 1NewsD DevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedEvent ها و کنفرانس ها Pressخبرنامه ها

مشترک شدن در خبرنامه ما.

آدرس ایمیل

ما به حریم خصوصی شما احترام می گذاریم

صفحه اصلی وبلاگ بلاک چین

هر آنچه در مورد ارزهای دیجیتال بانک مرکزی باید بدانید

مقاله سفید ConsenSys را بخوانید: “بانک های مرکزی و آینده پول” توسط ConsenSys ژانویه 24 ، 2020 ارسال شده در 24 ژانویه 2020

ConsenSys August Debouzy Blockchain مطالعه موردی برای قهرمان پیشنهادات رمز امنیتی

Stablecoins –– ارزهای رمزپایه ای که ارزش اسمی خود را حفظ می کنند یا توسط ارزهای فیات پشتیبانی می شوند– طی چند سال گذشته همزمان با رشد چشمگیر مالیات غیرمتمرکز ، به محبوبیت رسیده اند. اکنون ، موسسات مالی بزرگ در سراسر جهان از جمله بانک های جهانی در حال آزمایش ارزهای دیجیتال هستند ، و پول های ثابت یک مسیر ورود ایده آل را در موارد مختلف ارائه می دهند. 

بانک انگلیس دارد رسما اعلام شد که مزایای بالقوه اجرای ارز دیجیتال را بررسی خواهد کرد. مقامات بانک انگلیس برای تجمیع تحقیقات و گفتگو در مورد اجرای بالقوه ارز دیجیتال بانک مرکزی با بانک های زیر دیدار خواهند کرد:

 •  بانک ژاپن
 • بانک مرکزی اروپا (ECB)
 • Sveriges Riksbank
 • بانک کانادا
 • بانک ملی سوئیس و
 • بانک تسویه حساب های بین المللی (BIS) 

کاغذ سفید جدید در ارزهای دیجیتال بانک مرکزی

در داووس در سال 2020 ، ConsenSys یک مقاله سفید منتشر کرد که یک پیشنهاد عملی برای ارزهای دیجیتال بانک مرکزی در بلاک چین Ethereum ارائه می دهد: “بانک های مرکزی و آینده پول”. 

این whitepaper همچنین مروری بر تاریخچه و وضعیت فعلی ارزهای دیجیتال بانک مرکزی و همچنین نمونه ای از چگونگی طراحی و ساخت CBDC بر روی بلاکچین Ethereum را ارائه می دهد..

ارزهای دیجیتال بانک مرکزی چیست؟? 

ارزهای دیجیتال بانک مرکزی دارایی های دیجیتالی هستند که با استفاده از یک دفتر حساب (توزیع شده یا نشده) که به عنوان یک منبع واحد از حقیقت عمل می کند ، حساب می شوند. ارزهای دیجیتال بانک مرکزی ادعایی علیه بانک مرکزی را نشان می دهد ، مشابه عملکرد اسکناس امروز. سرانجام ، ارز کنترل شده توسط بانک مرکزی است – به این معنی که عرضه CBDC به طور کامل توسط بانک مرکزی کنترل و تعیین می شود. CBDC با یک ارز سنتی رمزنگاری شده متفاوت است که در آن صدور توسط یک بانک کنترل نمی شود ، بلکه گروهی از افراد. 

این مقاله سفید مروری بر پتانسیل و خطرات CBDC و همچنین مثالی از نحوه طراحی و ساخت CBDC بر روی بلاک چین Ethereum را ارائه می دهد. هدف این است که خواننده نه تنها زمینه خوبی برای این موضوع مهم فراهم کند ، بلکه – با استفاده از یک پیشنهاد مشخص – یک نگاه عملی به آنچه ممکن است اجرای CBDC به همراه داشته باشد..

درباره انواع ارزهای دیجیتال بانک مرکزی در روزنامه سفید بیشتر بیاموزید: “بانک های مرکزی و آینده پول”.


این سفید نامه به موضوعات دیگری از جمله: 

 • ارزهای رمزنگاری شده ، سکه های ثابت و افزایش پول دیجیتال
 • آشنایی با ارزهای دیجیتال بانک مرکزی
 • مزایای ارزهای دیجیتال برای بانک های مرکزی و اقتصاد
 • شرایط لازم برای اجرای موفقیت آمیز CDBC
 • معماری پیشنهادی برای پول بانک مرکزی مستقر در Ethereum

از جمله مهمترین نوآوری هایی که امروزه شاهد آن هستیم ، پولهای پایدار یا ارزهای رمزنگاری شده خصوصی است که به یک دارایی پایدار وابسته هستند ، که امروزه بیش از 5 میلیارد دلار دلار در بازار دارند و همچنین پدیده موازی ارزهای دیجیتال منتشر شده از بانک مرکزی ، که معمولاً به آنها اشاره می شود به عنوان CBDC ، موضوع این مقاله است. طبق اعلام بانک تسویه حساب های بین المللی ، بیش از 70 درصد بانک های مرکزی به دنبال صدور ارز دیجیتال در بلاکچین هستند. ما فکر می کنیم این تحول مورد تحسین است.

جوزف لوبین

چرا ارزهای دیجیتال بانک مرکزی اهمیت دارند?

همانطور که در پرتگاه یک انقلاب مالی و فناوری نشسته ایم ، م institutionsسسات مالی بزرگ آماده اند تا از خدمات مالی بهبود یافته و عملیات داخلی که هزینه ها را کاهش می دهد و کارآیی ها را بهبود می بخشد بهره مند شوند. جهانی که CBDC در آن برجسته باشد ، با ارائه ابزارهای جدید برای کنترل عرضه پول و انطباق با مقررات ، سیاست پولی جهانی را بهبود می بخشد. افراد از حواله های ارزانتر از مرزها و تسویه حساب در زمان واقعی برای طرفین خاص بهره مند می شوند. با این حال ، ایجاد ارزش واقعی از سیستم های جهانی متصلتر حاصل می شود که نوآوری و همکاری فرامرزی را افزایش می دهد. 

زنجیره بلوک ConsenSys در تخصیص کالاهای عمومی wp cta

برای دریافت جدیدترین اخبار Ethereum ، راه حل های سازمانی ، منابع توسعه دهنده و موارد دیگر ، در خبرنامه ما مشترک شوید. آدرس ایمیل محتوای اختصاصیراهنمای کامل شبکه های تجاری Blockchainراهنما

راهنمای کامل شبکه های تجاری Blockchain

مقدمه ای بر نشانه گذاریوبینار

مقدمه ای بر نشانه گذاری

آینده دارایی های دیجیتال مالی و DeFiوبینار

آینده مالی: دارایی های دیجیتال و DeFi

Enterprise Ethereum چیستوبینار

Enterprise Ethereum چیست?

بانکهای مرکزی و آینده پولکاغذ سفید

بانکهای مرکزی و آینده پول

Blockchain Komgo برای امور مالی تجارت کالامورد مطالعه

Komgo: Blockchain برای امور مالی تجارت کالا

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map