Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

برای پذیرش مالی غیرمتمرکز چه چیزی نیاز به مالی متمرکز دارد؟

وبلاگ 1NewsDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedEvent ها و کنفرانس ها Pressخبرنامه ها

مشترک شدن در خبرنامه ما.

آدرس ایمیل

ما به حریم خصوصی شما احترام می گذاریم

صفحه اصلی BlogCodefi

استفاده از مالی غیرمتمرکز برای مالی متمرکز چه کاری نیاز دارد?

مالی متمرکز می تواند با استفاده از سرویس هایی مانند کد جهانی دارایی و پرداخت Codefi با DeFi ادغام شود. توسط جیمز بک 1 فوریه 2021 ارسال شده در 1 فوریه 2021

وبلاگ گزارش DEFI Q4 2020 گزارش را بارگیری کنید

این بخشی از مجموعه مقالات ConsenSys Codefi’s Q4 2020 Ethereum DeFi Report است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد استانداردهای رمز دارایی ها و پرداخت ها ، بازارهای NFT ، نشانه های اجتماعی و اجتماعی ، DAO ، وام های فلش ، Bitcoin و Filecoin پیچیده ، پروژه های وام و موارد دیگر ، گزارش کامل را بارگیری کنید.

در سال 2019 ، Societe Generale صادر شده 100 میلیون یورو (112 میلیون دلار) اوراق قرضه را به عنوان رمز امنیتی در Ethereum عمومی تحت پوشش قرار داد. یک ماه قبل ، سانتاندر هر دو طرف معامله 20 میلیون دلاری اوراق قرضه را نیز در Ethereum عمومی تسویه کرد. هر دو نمونه اولین آزمایش بزرگ را در مورد اینکه آیا موسسات می توانند دارایی های مالی سنتی را در یک شبکه جهانی بدون مجوز تسویه کنند ، نشان دادند. در حالی که دارایی های دنیای واقعی بر روی نسخه های مجاز Ethereum مانند 350 میلیون یورو صندوق املاک و مستغلات در ConsenSys Quorum توکن شده است ، آوردن مالی متمرکز به امور مالی غیرمتمرکز چالش هایی دارد. 

در DeFi ، هیچ کس به جز دارنده رمز نمی تواند تصمیم بگیرد که رمز را منتقل کند یا خیر ، این یکی از وعده های اصلی Ethereum است: این اعتماد باید در هسته یک پروتکل باشد تا یک مقام دولتی یا خصوصی.

در امور مالی سنتی ، نگهداری ثبت به عهده م institutionsسسات بزرگی مانند سپرده گذاران امنیت مرکزی ، نمایندگان انتقال یا حتی خود ناشران است. نشانه های ERC-20 هیچ عملکردی برای اجازه دادن به شخص ثالث برای کنترل اینکه به چه کسی ارسال می شود و برای چه اهدافی ندارد. بنابراین به عنوان مثال ، اگر یک ERC-20 به عنوان یک اوراق قرضه املاک و مستغلات نمایندگی کند ، تنظیم کنندگان نمی توانند مانع از این شوند که دارایی های ارزشمند توسعه کشور به حساب های بانکی شخصی منتهی شود یا به عنوان کالاهای لوکس منحل شود (مانند آنچه که با رسوایی 1MDB در مالزی). 

بنابراین چگونه یک دارایی می تواند هر دو غیرمجاز باشد ، اما همچنان برخی از کنترل های لازم برای حوزه های قضایی را داشته باشد؟ مانند اکثر موارد در Ethereum ، کار مهندسی نیز در سطح استاندارد یعنی ERC-1400 اتفاق می افتد که یک رمز ترکیبی Ethereum است که برای دارایی های مالی سنتی طراحی شده است. ERC-1400 دارای دارایی توکن غیر قابل شرب (مانند ERC-721) و یک توکن قابل شرب است (مانند رایج ترین ERC-20). از آنجا که با استاندارد ERC-20 سازگار است ، با اکثر ابزارها و سیستم عامل های موجود سازگار است. اما همچنین کنترل های بیشتری دارد بنابراین می تواند با الزامات صادرکنندگان دارایی مطابقت داشته باشد. 

تصویر 16چگونه رمزهای دارای عملکرد سپری با DeFi قابل همکاری هستند

ConsenSys Codefi با پیشنهاد a. ایده ERC-1400 را بیشتر پیش برد علامت جهانی برای دارایی ها و پرداخت ها. مانند ERC-1400 ، با ERC-20s سازگار است ، بنابراین می تواند در برنامه های DeFi تعامل و قابل انتقال باشد. اما مهمتر از همه ، این نوع جدیدی از توکن را در اختیار شما قرار می دهد ، که در آن کاربر می تواند به شخص دیگری قدرت انتقال توکن از طرف او را بدهد ، یا کاربر را از هزینه کردن توکن برای چیزی که توافق نشده است منع کند. این بهینه تر از مفهوم فهرست مجاز / denylist در ERC-1400 است ، زیرا اطمینان از اجرای هنگام انتقال توکن به نمایندگی از یک دارایی در دنیای واقعی با یک نشان دهنده وجه نقد را تضمین می کند با جلوگیری از استفاده کاربر از رمز برای چیز دیگری با دستور تجارت تعریف شده است. باز هم مثال 1MDB را بیاورید ، اگر صندوق توسعه طبق استاندارد Universal Token توکن شده بود ، دولت مالزی می توانست از وجود وجوه جلوگیری کند اختلاس شده توسط Jho Low در وهله اول بدون نیاز به صرف میلیون ها دلار در حسابرسی و هزینه های حقوقی.

تصویر 18ویژگی های علامت جهانی برای دارایی ها و پرداخت ها


استاندارد Universal Token دارای ویژگی های زیر است: 

  • برای مکانیسم های کنترل ، ماژولی برای بررسی گواهینامه و ماژولی برای چک لیست های مجاز + امکان مجبور کردن انتقال ها را ارائه می دهد
  • برای اطمینان از رجیستری سرمایه گذاران ، ماژولی برای ایجاد نگهداری رمزها فراهم می کند
  • برای اطمینان از اجرای تحویل در مقابل پرداخت (DVP) ، این شامل توکن برای DVP اتمی و سازوکار Hash Time Locked Contract (HTLC) برای DVP های غیر اتمی است
  • برای قابلیت همکاری ، یک رابط ERC20 ارائه می دهد

تصویر 19چگونه نشان جهانی دارایی ها و پرداخت ها می تواند از CeFi به DeFi تغییر یابد

از آنجا که Ethereum بسیار سازگار است ، این نوع استانداردهای رمز است که با موارد استفاده واقعی در سال 2021 آزمایش می شود تا بخش مالی متمرکز را به طور کامل به امور مالی غیرمتمرکز برساند. برای دارایی ها حاوی مزایای DeFi ، اما همچنین الزامات مالی سنتی را نیز برآورده می کند ، یک رویه مدولارتر لازم است ، به طوری که ویژگی های خاص می توانند در طول چرخه عمر رمز روشن و خاموش شوند. با تکامل قوانین پیرامون توکن ها ، مالیه سنتی نیز می تواند به آرامی به سمت تنظیمات “غیرمتمرکز” حرکت کند. برای برنامه های موجود DeFi ، به زودی آنها نیز ممکن است با تعداد بیشتری از استانداردهای رمز سازگار شوند.

جعبه ایمنی Codefi Assets

Codefi Assets Sandbox یک بستر آزمایشی است که به موسسات مالی اجازه می دهد دارایی های دیجیتال را در یک اکوسیستم دیجیتالی شبیه سازی شده ارزیابی و کشف کنند. Assets Sandbox را می توان با توجه به محیطی که یک موسسه مالی در آن فعالیت می کند ، تنظیم کرد و اجازه آزمایش ، یادگیری ، آموزش و نمایش را می دهد. اگر می خواهید دسترسی داشته باشید ، می توانید این فرم را پر کنید.

Codefi AssetsDeFiPaymentsQ4 2020 DeFi ReportToken Standards Newsletter برای آخرین اخبار Ethereum ، راه حل های سازمانی ، منابع توسعه دهنده و موارد دیگر در خبرنامه ما مشترک شوید. آدرس ایمیل

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector