Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

راهنمای گاز

وبلاگ 1NewsD DevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedEvent ها و کنفرانس ها Pressخبرنامه ها

مشترک شدن در خبرنامه ما.

آدرس ایمیل

ما به حریم خصوصی شما احترام می گذاریم

صفحه اصلی بلاگ Blockchain توضیح داده شده است

راهنمای گاز

راهنمای گاز ، هدف ، تفاوتهای ظریف و کاربرد آن در بلاکچین Ethereum. توسط ConsenSys 23 مه 2018 ارسال شده در 23 مه 2018

راهنمای گاز

بین 1 ژانویه 2018 و 3 ژانویه 2018 ، متوسط ​​هزینه برای انجام معامله در بلاک چین Ethereum افزایش 187. علت آن مربوط به افزایش قیمت “گاز” بود ، واحد اندازه گیری مورد استفاده برای نشان دادن هزینه عملیات در Ethereum. افزایش ترافیک شبکه در اوایل ژانویه فشار رو به بالا را بر قیمت گاز فشار می دهد زیرا مردم برای اولویت بندی معاملات خود رقابت می کنند. گاز – همانطور که بررسی خواهیم کرد – یک عنصر اساسی و مفید از زنجیره بلوک Ethereum است. با این حال ، بدون شک مدیریت ، خصوصاً برای کسانی که شروع به معامله در بلاکچین می کنند ، گیج کننده و ناامیدکننده است.

اگر بنزین موجود در شبکه اتریوم (در سطح بسیار بالا) را با هزینه معامله ای که یک شرکت کارت اعتباری برای استفاده از کارت هزینه می کند مقایسه کنیم ، می توان سردرگمی و مشکلات احتمالی ناشی از مفهوم و نوسان قیمت گاز و گاز را مشاهده کرد. امروزه مشتریان هرگز مستقیماً با هزینه معامله استفاده از کارت اعتباری ارتباط برقرار نمی کنند. هزینه نسبتاً استاندارد است ، توسط شرکت کارت اعتباری تعیین می شود ، در هزینه کالا یا خدمات پنهان است و نمی توان آن را تا حد ضرر و پول خود باطل کرد و معامله را باطل کرد..

نقطه قوت فناوری بلاکچین فقدان یک نهاد مرکزی است که هزینه ها را تنظیم می کند ، مجازات ها را تعیین می کند و می تواند هر معامله ای را که می خواهند مسدود کند و به طور موثر مردم را از اقتصاد مصرف خارج کند. درخواست از هر شرکت کننده در اقتصاد دفتر توزیع شده – بدون در نظر گرفتن زمینه ، تخصص ، دفعات استفاده یا دلیل استفاده – برای درک عملکرد فنی گاز برای اطمینان از انجام معاملات آنها (و به زودی انجام آنها) تجربه کاربر مقیاس پذیر نیست . در طولانی مدت ، توسعه دهندگان dApp به منظور تقویت تجربه مشتری و کاهش خطر معاملات باطل شده ، راه هایی برای ساده سازی تعامل کاربر با گاز پیدا می کنند. در عین حال ، بسیار مهم است که ما اساس گاز ، کاربرد آن و دلیل وجود آن را درک کنیم.

دستگاه و گاز مجازی Ethereum

بحث در مورد گاز به معرفی ماشین مجازی Ethereum (EVM) نیاز دارد. در سطح بالا ، EVM محیطی است که در آن قراردادهای هوشمند در بلاکچین اجرا می شود. هر گره در شبکه Ethereum زنجیره بلوک Ethereum را اجرا می کند و در مجموع آنها EVM – یا کامپیوتر جهان کامل Turing را تشکیل می دهند. در EVM ، قراردادهای هوشمند از طریق یک سری عملیات انجام می شود. با بیان روش دیگر ، یک معامله در بلاکچین Ethereum می تواند یک قرارداد هوشمند را آغاز کند ، که شامل یک سری عملیات متوالی است – همه اینها در EVM اتفاق می افتد.

در بلاکچین Ethereum ، هر عملیاتی (که بسیاری از آنها را می توان برای ایجاد یک قرارداد یا معامله هوشمند منحصر به فرد واحد ایجاد کرد) برای انجام آن به مقدار مشخصی انرژی محاسباتی یا کار احتیاج دارید. از آنجا که ماینرها برای تکمیل این عملیات باید از انرژی استفاده کنند ، یک واحد اندازه گیری برای نظارت و جبران خسارت کار ماینرها برای انجام معاملات و قراردادهای هوشمند ایجاد شد. این واحد اندازه گیری گاز نامیده می شود. گاز واحد اندازه گیری منحصر به بلاک چین Ethereum است که کار محاسباتی مورد نیاز برای اجرای معاملات یا قراردادهای هوشمند درون EVM را اندازه گیری می کند. هرچه انرژی بیشتری برای اجرای یک عملیات لازم باشد (یعنی یک قطعه کد پیچیده تر) ، گاز بیشتری نیز مورد نیاز است.

گاز به خودی خود “وجود ندارد”. به عبارت دیگر ، نمی توان آن را مالک کرد. نمی توان یک “توکن گاز” داشت. بلکه مقدار هر واحد گاز با ETH بیان می شود. به عنوان مثال ، ممکن است هزینه یک عملیات 3 گاز باشد که می تواند معادل 0.00004 ETH باشد. بنابراین اگر گاز در ETH اندازه گیری می شود ، چرا فقط از شر گاز خلاص نمی شوید و هزینه هر عملیات را مستقیماً در ETH بیان نمی کنید؟ نوسان قیمت اتر مخفی نیست (در همان بازه زمانی 1 تا 3 ژانویه ، قیمت 25٪ افزایش یافته است). با این وجود انرژی محاسباتی مورد نیاز برای انجام یک معامله خاص ثابت است. هزینه گاز برای اجرای یک عملیات “اضافی” در Ethereum ، به عنوان مثال ، در 1 ژانویه همان 3 ژانویه بود ، صرف نظر از ارزش اتر.

بنابراین مفهوم گاز برای جدا کردن هزینه محاسباتی اجرای یک عملیات از ارزش بازار اتر وجود دارد. هزینه گاز (یعنی انرژی مورد نیاز) یک عملیات بدون در نظر گرفتن نوسان قیمت ، ثابت می ماند. این هزینه گاز به راحتی تغییر نمی کند. با این حال ، مقدار هر واحد گاز از اتر به راحتی تغییر می کند. بنابراین ، اگر قیمت اتر سر به فلک بکشد ، شبکه می تواند میزان اتر هر گاز را کاهش دهد تا هزینه شخصی که برای گاز پرداخت می کند را ثابت نگه دارد..

اجزای گاز


به طور کلی ، گاز را می توان به سه مفهوم تقسیم کرد: هزینه گاز ، قیمت گاز و محدودیت گاز:

هزینه بنزین واحد گاز مورد نیاز برای اجرای هر عملیات را نشان می دهد. هزینه گاز هر عملیات روی بلاکچین اتریوم در مقاله زرد از پیش تعیین شده بود. به عنوان مثال ، هزینه گاز برای اجرای یک عملیات “اضافی” 3 گاز است و صرف نظر از ارزش USD اتر 3 گاز باقی می ماند. این توضیحات بینش بیشتری در مورد چرایی استفاده از گاز به جای ارتباط مستقیم اتر با هزینه اجرای عملیات فراهم می کند. در حالی که میزان گاز مورد نیاز برای اجرای یک عملیات به راحتی توسط شبکه قابل تغییر نیست ، قیمت گاز در اتر به راحتی می تواند به نوسانات اتر یا ترافیک شبکه پاسخ دهد..

قیمت بنزین مقدار یک واحد گاز در اتر است. قیمت گاز در Gwei اندازه گیری می شود. یک Gwei 1 میلیارد Wei است ، و Wei کوچکترین واحد اتر است. سایتهایی مانند ethgasstation.info قیمت متوسط ​​بنزین را در شبکه ارسال کنید ، اما کاربران ممکن است مایل به تعیین قیمت بنزین بالاتر در معاملات خود باشند تا در اولویت کاری معدنکاران قرار گیرد. معدنچیان گازی (یا به عبارت دقیق تر ، اتر پرداختی که نشان دهنده گاز است) را که کاربر به یک معامله متصل می کند ، نگه می دارند. بنابراین ، آنها معامله ای را که قیمت گاز بیشتری با آن در ارتباط باشد را نسبت به سایر معاملات با قیمت گاز پایین ترجیح می دهند.

محدودیت گاز حداکثر مقدار بنزینی است که شخص مایل به صرف یک معامله خاص است. محدودیت گاز می تواند بیشتر از مقدار واقعی گازی باشد که معامله به آن نیاز دارد. اگر کاربر محدودیت بنزین را بسیار کم تعیین کند (یعنی عملیات معامله در مجموع به گاز بیشتری از آنچه کاربر به معامله متصل می کند نیاز دارد) ، یک معدنچی معامله را تا زمان مصرف بنزین کامل می کند. در آن زمان ، استخراج کننده هزینه ها را حفظ می کند (همانطور که آنها وقت و انرژی خود را صرف انجام هرچه بیشتر عملیات می کردند) ، معامله شکست می خورد و بلاکچین سابقه معامله را “ناموفق” ثبت می کند. محدودیت های گاز برای محافظت از کاربران و ماینرها هم از دست دادن بودجه (برای کاربران) و هم انرژی (برای ماینرها) از کدهای معیوب یا حملات مخرب وجود دارد.

چرا گاز وجود دارد?

م componentsلفه های گاز ، سودمندی آن و مشکلات احتمالی یک کاربر بی تجربه ، سالی را به وجود می آورد – چرا در وهله اول گاز وجود دارد؟ به طور گسترده ، گاز در بلاکچین Ethereum وجود دارد تا به سه دلیل مالی ، نظری و محاسباتی رسیدگی کند.

مالی هدف این گاز تشویق معدنچیان به استفاده از وقت و انرژی خود در جهت انجام معاملات و قراردادهای هوشمند است. عملیات پیچیده تر نیاز به محاسبه بیشتر و در نتیجه گاز بیشتری دارد. اگر کاربری بخواهد اولویت معامله خود باشد ، ممکن است قیمت بنزین بالاتری را تعیین کند ، بنابراین احتمالاً معدن کاران را متقاعد می کند که آن معامله را زودتر پردازش کنند. گاز به عنوان جبران انرژی پس از اجرای اثبات خطر بسیار مهمتر خواهد شد. از آنجا که استخراج کنندگان دیگر اتر به عنوان پاداش استخراج یک بلوک موجود دریافت نخواهند کرد ، پاداش مالی برای مصرف انرژی در بلاکچین از پردازش معاملات حاصل می شود.

نظری هدف موضوعی است که انگیزه های شرکت کنندگان را در شبکه تنظیم می کند. بیشتر نظریه های بلاکچین در مورد چگونگی کاهش بازیگران مضر یا مخرب در یک محیط بی اعتماد صحبت می کند. گاز با تنظیم انگیزه های اقتصادی بین کاربران تا حدی به این مسئله می پردازد. ماینرها انگیزه کار در شبکه را دارند و کاربران از اینکه ضعیف عمل کنند یا کدهای مخربی بنویسند ، انگیزه دارند زیرا اتر خود را (به صورت گاز) در معرض خطر قرار می دهند.

محاسباتی دلیل وجود گاز به یک جنبه قدیمی و بنیادی از تئوری محاسبات برمی گردد – مسئله توقف. مسئله متوقف کردن این مسئله است که تعیین می کند آیا فقط یک برنامه دلخواه از نگاه کردن به توضیحات و مقادیر ورودی متوقف می شود یا برای همیشه اجرا می شود. در سال 1936 ، آلن تورینگ تشخیص داد که حل مشکل توقف برای هر دستگاهی غیرممکن است. در EVM ، این بدان معناست که یک استخراج کننده هرگز قادر به پردازش معامله نیست و 100٪ می داند که معامله برای همیشه ادامه نخواهد داشت. با استفاده از گاز – به طور خاص ، محدودیت گاز – مقدار محدودی از گاز همیشه به یک معامله متصل است. حتی اگر یک معدنچی پردازش معامله ای را شروع کند که به صورت نامحدود کدگذاری شده بود – یا از طریق یک اشکال یا حمله به شبکه – بنزین در نهایت تمام می شود ، معامله پایان می یابد و معدنکار همچنان جبران می شود.

نگاه کردن به پایین جاده

برای کاربرانی که شروع به تعامل با بلاکچین Ethereum می کنند ، گاز می تواند یک مفهوم ترسناک و ترسناک برای مقابله با آن باشد. قیمت بنزین را خیلی پایین تنظیم کنید و معامله شما پردازش نمی شود – خیلی زیاد و ممکن است بیش از حد بپردازید. هزینه بنزین را خیلی کم مشخص کنید و معامله شما قبل از پایان کار ناموفق خواهد بود (اما شما هنوز هزینه آن را پرداخت خواهید کرد) قرار دادن بار دانش ، اجرا و موفقیت با کاربر در 100٪ از زمان ، به احتمال زیاد یک مدل مقیاس پذیر نیست. با ورود تعداد بیشتری dApp به بازار ، آنها باید روی تجربه مشتری متمرکز شوند و امیدوارم مدیریت گاز را به عنوان میوه کم آویز تشخیص دهند. با این حال ، در پایان روز ، یک شرکت کننده در شبکه می تواند همیشه به زنجیره بلوکی خام برگردد و محدودیت های گاز ، هزینه گاز و گاز معاملات خود را شخصاً و بدون هیچ گونه بستر ، خدمات یا شرکتی بین آنها مدیریت کند. این ، به تعبیری ، زیبایی بلاکچین است.

***
می خواهید آموزش بلاکچین خود را به سطح دیگری برسانید?

ما را کاوش کنید دوره های آموزش بلاکچین

برای آخرین اخبار Ethereum ، راه حل های سازمانی ، منابع توسعه دهنده و موارد دیگر ، در خبرنامه ما مشترک شوید. آدرس ایمیل محتوای اختصاصیگزارش Ethereum Q3 2020 DeFiگزارش

گزارش Ethereum Q3 2020 DeFi

گزارش Ethereum Q2 2020 DeFiگزارش

گزارش Ethereum Q2 2020 DeFi

راهنمای کامل شبکه های تجاری Blockchainراهنما

راهنمای کامل شبکه های تجاری Blockchain

چگونه یک محصول Blockchain موفق بسازیموبینار

چگونه یک محصول Blockchain موفق بسازیم

مقدمه ای بر نشانه گذاریوبینار

مقدمه ای بر نشانه گذاری

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector