Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

افراد پشت ماشین: با امیرا بوگوئرا رمزنگار آشنا شوید

وبلاگ 1NewsD DevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedEvent ها و کنفرانس ها Pressخبرنامه ها

Contents

مشترک شدن در خبرنامه ما.

آدرس ایمیل

ما به حریم خصوصی شما احترام می گذاریم

صفحه اصلی وبلاگ توسعه Blockchain

افراد پشت ماشین: با امیرا بوگوئرا رمزنگار آشنا شوید

Amira داستان آمدن به ConsenSys ، علاقه او به رمزنگاری و نحوه حفظ حریم خصوصی در هسته Ethereum را بیان می کند. توسط ConsenSys 11 نوامبر 2019 ارسال شده در 11 نوامبر 2019

1 u2oS1uOusLocTgc9jxEI Q

Amira Bouguera مهندس رمزنگاری و مهندس امنیت در ConsenSys Paris است. وی با مدرک مهندسی رمزنگاری و امنیت سایبری از ENSIMAG در گرنوبل ، فرانسه فارغ التحصیل شد. امیرا همچنین دارای مدرک کارشناسی ارشد در ریاضیات کاربردی از دانشگاه علم و صنعت Houari Boumedienne است. او بر روی R تمرکز دارد&مباحث مربوط به حریم خصوصی ، مقیاس پذیری و سایر موضوعات آزاد مرتبط با Ethereum 2.0.

چگونه و چه زمانی بلاکچین و Ethereum بر روی رادار شما ظاهر شدند?

یکی از دوستانم بسیار علاقه مند به بیت کوین و Ethereum بود و در مورد معروف با من صحبت کرده است حمله DAO و سخت چنگال در Ethereum. این حمله علاقه من را برانگیخت و من شروع به جستجو کردم تا درباره آنچه رخ داده و آسیب پذیری امنیتی باعث ایجاد این اشکال می شود بیشتر بدانم..

با نگه داشتن بلاکچین در رادار خود ، اوایل سال 2017 دوره ای را انتخاب کردم تا در مورد استفاده از رمزنگاری در معماری بلاکچین اطلاعات کسب کنم. سپس ، من یک کارآموزی در آزمایشگاه های Tessi گذراندم تا درباره عملی بودن بلاکچین بیشتر بدانم. بعداً ، من در یک هاکاتون شرکت شده توسط تیم ConsenSys ’Social Impact شرکت کردم. تیم من برنامه CoverUs , و ما برنده چالش ورود مالی شدیم! من به ConsenSys مراجعه کردم و در ژانویه 2018 به دفتر پاریس پیوستم.

از چه چیزی در زمینه رمزنگاری هیجان زده اید? 

من به خصوص در مورد نحوه محاسبه پست کوانتومی و پروتکل های دانش صفر در فضای بلاکچین بسیار هیجان زده هستم.

فناوری Blockchain از چندین روش به چندین روش رمزنگاری متکی است. به عنوان مثال ، امضای معاملات با استفاده از امضای دیجیتال (الگوریتم ECDSA). امنیت در پشت بسیاری از پروتکل های رمزنگاری مبتنی بر دشواری حل برخی از مسائل ریاضی است (به عنوان مثال ، ECDSA برای مسئله لگاریتم گسسته).

الگوریتم های کوانتومی مانند Shor می توانند چندین مسئله ریاضی را حل کنند. به عنوان مثال Shor می تواند لگاریتم های گسسته را در زمان چند جمله ای حل کند ، که الگوریتم های ECDSA را می شکند.


اساساً ، هدف رمزنگاری پس از کوانتوم توسعه سیستم های رمزنگاری است که در برابر رایانه های کوانتومی و معمولی ایمن باشند ، در حالی که می توانند با پروتکل ها و شبکه های ارتباطی موجود همکاری کنند..

در ConsenSys روی چه فرصت ها و چالش هایی کار می کنید?

من راه حل هایی را برای حل مسائل مشترک Ethereum تحقیق می کنم. برای مثال مقیاس پذیری و حریم خصوصی

مقیاس پذیری:

مقیاس پذیری احتمالاً متداول ترین چالش در مورد Ethereum است. موفقیت آینده Ethereum و Web3 به طور کلی به توانایی آن در مقیاس گذاری با رشد تقاضا بستگی دارد. در حال حاضر ، شبکه Ethereum می تواند تقریباً 15 تراکنش در ثانیه را پردازش کند.

R بی شماری&تیم های D در حال آزمایش راه حل هایی برای حل مسئله مقیاس پذیری هستند. راه حل های لایه 1 شامل Sharding و Casper و راه حل های لایه 2 مانند پلاسما و کانال های پرداخت یا کانال های دولتی است. من امید زیادی دارم که مسئله مقیاس پذیری در آینده نزدیک حل خواهد شد.

حریم خصوصی:

حریم خصوصی موضوع داغ این صنعت است. من و تیم من در حال بررسی مسائل مربوط به حریم خصوصی هستیم و به تکنیک های پیشرفته محاسبات قابل تأیید با دانش صفر مانند اعتماد داریم ضد گلوله, ZKSnarks, ZKStarks, و امضای حلقه. هم اجرای این روشهای رمزنگاری و هم بهینه سازی پیچیدگی محاسبات آنها در حال حاضر گلوگاهی برای توسعه دهندگان است. ما در تلاش هستیم تا چالش های حفظ حریم خصوصی و مقیاس پذیری را حل کنیم در حالی که ممکن است غیرمتمرکز باقی بمانیم.

تصویر 1

چه نکات و ابزارهایی برای محققان Web3 دارید?

تحقیقات اخلاقی

این مکان خصوصی برای nerds اتریایی است که می توانند بحث های متمدنانه ای را با محوریت ادامه تحقیقات Ethereum برگزار کنند. هر مشکلی باز که هنوز حل نشده وجود دارد. اگر می خواهید به توسعه Ethereum 2.0 کمک کنید ، احساس راحتی می کنید در هر پروژه منبع باز شرکت کنید!

کانال چت Gitter 

این کانال گپ منبع باز برای شرکتهای Github مفید است تا از متخصصان گوشت دیجیتالی یاد بگیرند. من زمان زیادی را در ترافل و سخت کوشی اتاق های گفتگوی پر زرق و برق. 

زپکیت

Zepkit یک کیت استارتر است که محصولات را به dapps معرفی می کند. این شامل یک آموزش تعاملی و ادغام ابزارهای محبوب وب 3 مانند ترافل, OpenZeppelin, عکس العمل نشان دهید, و Infura, که به سرعت بخشیدن به راه اندازی و توسعه کمک می کند.

ریمیکس 

Remix یک Solid IDE است که برای نوشتن ، تدوین و اشکال زدایی از کد Solidادی قرارداد هوشمند شما استفاده می شود. همچنین ابزارهای بسیار خوبی برای انجام تجزیه و تحلیل استاتیک و استقرار در محیط آنلاین فراهم می کند.

Web3js

مجموعه ای بسیار مشهور از کتابخانه ها که دارای ویژگی های خاصی برای اکوسیستم اتریوم هستند و امکان تعامل با یک گره محلی یا از راه دور Ethereum را با استفاده از اتصال HTTP یا IPC فراهم می کنند (ارتباط بین فرآیند.)

MetaMask

MetaMask یک برنامه افزودنی مرورگر برای دسترسی به dahere های Ethereum در مرورگر شما است! به شما امکان می دهد داده ها را از بلاکچین بازیابی کنید ، هویت ها را مدیریت کرده و به صورت ایمن امضا کنید.

از کدام پروژه ها در Mesh هیجان زده اید?

من از این هیجان زده ام هایپرلجر Besu. Hyperledger Besu یک مشتری Ethereum منبع باز است که به زبان جاوا نوشته شده است. این شامل چراغ زنجیره ای, که به ما اجازه می دهد از eth2.0 با PoW (Ethash) ، PoA (IBFT 2.0 و Clique) استفاده کنیم.

من مشتاقانه منتظر اضافه کردن هستم ZK-Starks در Ethereum برای حل مسائل مقیاس پذیری. همچنین به دنبال آن هیجان زده شده است کاسپر, تحولات آن ، و دیدن اینکه کجا خواهد رفت. نمی توانم صبر کنم تا ببینم تأثیر پروژه هایی مانند uPort و سایر پروژه های هویت غیرمتمرکز بر زندگی مردم. 

آرزو می کنید بیشتر مردم در مورد Ethereum و اکوسیستم بدانند?

ای کاش مردم می دانستند که این ابزاری برای آینده است. Ethereum در آینده پروژه های تأثیر اجتماعی و دموکراتیک سازی دسترسی به آموزش نقش اساسی خواهد داشت. مثلا, ConsenSys برنامه مربیگری Blockchain را برای مربیان رمزگذاری شده Re: در عراق و در سراسر منطقه MENA راه اندازی کرد.

من همچنین عمیقاً از افرادی که پشت این فناوری هستند و اینکه چقدر درخشان و شجاع هستند ، الهام گرفته ام. این افراد تاریخچه Web3 را می نویسند. آنها هر روز بیدار می شوند ، تحقیق می کنند ، آزمایش می کنند ، تکرار می کنند ، حمل و نقل ، اشکال زدایی ، محوری و دوباره حمل می کنند. آنها کد آبهای بدون ثبت نام را با تعداد کمی دفترچه راهنما و بدون هندریل وارد می کنند. آنها این کار را انجام می دهند زیرا علاقه زیادی دارند دنیا را به مکانی بهتر تبدیل کنند. همچنین ، با آزمایشگران اولیه داپ فریاد بزنید. 

تصویر 2

بزرگترین درسی که در نقش خود آموخته اید چیست?

صبر. آینده نگری و صبر زیادی لازم است تا در جهت راه حل هایی که چند سال دیگر اجرایی می شوند ، تلاش کنید. در بعضی مواقع ، ایده هایی دارید که می خواهید آنها را اجرا کنید و آنها را اجرا کنید ، اما ابزارهای مناسب برای اجرای ایده های خود را از دست می دهید. بنابراین شما به ساختن ادامه می دهید. 

ما باید آن ویتالیک را درک کنیم ایده Ethereum را در اواسط سال 2015 به دنیا آورد. مقاله وی تعداد زیادی رمزنگار ، توسعه دهنده ، آزمایشگر QA و مدیران پروژه را وادار کرد که شغل خود را ترک کنند ، به تماس پاسخ دهند ، به موارد ناشناخته مراجعه کنند ، جمع شوند و بسازند. در مقایسه, اولین صفحه ابرمتن ساده ، ساده و فقط خواندنی در سال 1992 ایجاد شد. هیچ CSS ، انیمیشن ، UX / UI ، جاوا اسکریپت ، هیچ ابزاری مانند فتوشاپ یا وردپرس وجود نداشت. مدت زمان زیادی طول کشید تا Web2 ویژگی های عملکردی را که امروز به آن عادت کرده ایم بدست آورد.

اساساً ما همین کار را با Web3 انجام می دهیم. راه حل هایی که ما در حال کار بر روی آنها هستیم آماده هستند تا زمانی که آماده تولید شوند. MetaMask یک برنامه کاملاً کاربردی دارد که فقط چهار سال بعد کاربران را به Web3 متصل می کند بلوک 0. اگرچه ممکن است به نظر نرسد ، ما با سرعت سرسام آوری کار می کنیم. به عنوان یک محقق ، من به جدول زمانی عادت کرده ام ، اما این می تواند برای توسعه دهندگان و افراد تجاری ناامید کننده باشد. 

در طی چند سال خود را در اکوسیستم اتریوم می بینید?

من نمی دانم که چند سال در جاده چه کار خواهم کرد یا اینکه چگونه با Ethereum مرتبط خواهد بود. آنچه من می دانم این است که اکنون با کمک همکاران شگفت انگیز خود در اکوسیستم Ethereum در حال ایجاد ارزش و تأثیرگذاری هستم. من این کار را تا زمانی که منطقی باشد و باعث شادی شود ادامه خواهم داد.

با امیرا تماس بگیرید LinkedIn, توییتر, و متوسط

می خواهید مهارت های تبدیل شدن به یک توسعه دهنده بلاکچین را بیاموزید?

Blockchain Developer Job Kit Download را بارگیری کنید

برای آخرین اخبار Ethereum ، راه حل های سازمانی ، منابع توسعه دهنده و موارد دیگر ، در خبرنامه ما مشترک شوید. آدرس ایمیل محتوای اختصاصیچگونه یک محصول بلاکچین موفق بسازیموبینار

چگونه یک محصول بلاکچین موفق بسازیم

نحوه تنظیم و اجرای گره Ethereumوبینار

نحوه تنظیم و اجرای گره Ethereum

چگونه API Ethereum خود را بسازیموبینار

چگونه API Ethereum خود را بسازیم

چگونه یک نشانه اجتماعی ایجاد کنیموبینار

چگونه یک نشانه اجتماعی ایجاد کنیم

استفاده از ابزارهای امنیتی در توسعه قرارداد هوشمندوبینار

استفاده از ابزارهای امنیتی در توسعه قرارداد هوشمند

آینده دارایی های دیجیتال مالی و DeFiوبینار

آینده مالی: دارایی های دیجیتال و DeFi

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector