پنج فرصت تجاری برای بلاکچین در سال 2018

بلاکچین کاملاً اقتصاد ما را متحول می کند. از بانک ها گرفته تا امور مالی ، بلاکچین توانایی تغییر همه چیز را دارد. برای تجارت ، فرصتی کاملاً جدید برای تأمین موفقیت در بانک فراهم می کند. روندهای فعلی نیز اشاره به تصویب سریعتر دارند. در حال حاضر بیش از 50٪ از شرکتها در حال اتخاذ بلاکچین هستند یا به زودی به انجام این کار فکر می کنند.

از هم اکنون ، فرصت های شغلی زیادی برای بلاکچین وجود دارد. در این مقاله ، ما از پنج فرصتی استفاده خواهیم کرد که فکر می کنیم بلاکچین برای کسب و کار به وجود خواهد آورد. بیایید شروع کنیم.

پنج فرصت تجاری برای بلاکچین در سال 2018

بلاک چین کاربردهای گسترده ای دارد. با این حال ، برای ما امکان پذیر نیست که هر بخش یا صنعتی را که تأثیرگذار خواهد بود ، لیست کنیم. در حال حاضر ، بازار با صدها ایده تجاری بلاکچین در حال رونق است. به همین دلیل امروز ما تنها صنایعی را لیست می کنیم که فکر می کنیم تأثیر قابل توجهی خواهند داشت.

1. اینترنت اشیا (اینترنت اشیا)

اینترنت اشیا در چند سال گذشته رشد چشمگیری داشته است. این فناوری برای اتصال دستگاه های هوشمند از جمله اتومبیل ، خانه و سایر دستگاه های هوشمند استفاده می شود. با استفاده از بلاکچین می توان رشد آن را بیش از پیش مشاهده کرد. این رشد صرفاً توسط فناوری دفتر توزیع شده صورت می گیرد.

فقط فکر کنید که چگونه شرکت ها می توانند از بلاکچین توزیع شده برای ذخیره و بازیابی اطلاعات در پرواز استفاده کنند. در حال حاضر ، الگوریتم های اجماع را بهبود بخشیده ایم که در مورد مدیریت منابع بسیار سریع و کارآمد هستند. علاوه بر این ، دستگاه های هوشمند در صورت اتصال به زنجیره بلوک همچنین می توانند به اقتصاد در آن کمک کنند. به عنوان مثال ، Ethereum ، EOS یا حتی بیت کوین را می توان در شبکه صرف کرد.

با ورود سرمایه گذاری جدید به اینترنت اشیا ، می توان شاهد افزایش رشد آن بود.

2. بانکداری

با وجود باور عمومی ، از زنجیره بلوکی می توان برای بهبود سیستم های بانکی استفاده کرد. یک نمونه برجسته استفاده از Ripple در بخش بانکی است. حتی اگر Ripple به شدت متمرکز است ، ایده بلاکچین را با خود به همراه دارد. بسیاری از بانک ها در حال حاضر ارز دیجیتال خود را منتشر کرده اند. یک مثال خوب سکه تسویه حساب وحدت (USC) است. بانک UBS سوئیس سکه ایجاد می کند.

همانطور که از نام حدس زده اید ، این یک ارز دیجیتالی است که توسط چندین بانک در سراسر جهان برای حل و فصل امنیت بیشتر معاملات استفاده می شود. برخی از بانکهایی که از USC استفاده می کنند MUFG ، State Street ، Barclays و غیره هستند.

3. ساخت و مدیریت زنجیره تأمین (SCM)

یکی از بخشهای بی سابقه ای که می تواند از بلاکچین استفاده کند ، تولید و مدیریت زنجیره تامین است. قراردادهای هوشمند همان مواردی است که استفاده از بلاکچین را در این بخشها امکان پذیر می کند. برای قراردادهای ناآگاهانه ، قراردادهای هوشمند اقداماتی را در مورد بلاکچین انجام می دهند که از قبل تصمیم گرفته شده است. آنها بسیار ایمن هستند و 100٪ از اوقات وظیفه خود را انجام می دهند.


به عنوان مثال تولید می تواند از قراردادهای هوشمند برای برقراری ارتباط با مشخصات و نیازهای مختلف در بخشهای مختلف استفاده کند. برای انجام این کار ، قراردادهای هوشمند باید در برنامه نرم افزار مدیریت برنامه تعبیه شوند. موارد استفاده نامحدود است. یکی از این نمونه ها استفاده از قراردادهای هوشمند برای بررسی استانداردهای کیفیت محصول در حال توسعه است.

از طرف دیگر ، SCM می تواند از قراردادهای هوشمند نیز بهره مند شود. به عنوان مثال ، قراردادهای هوشمند می تواند بر اساس شرایط خاص نیاز به موارد جدید را ایجاد کند. کل فرآیند کاملا خودکار خواهد شد. مزیت استفاده از سیستم دیگر این است که قراردادهای هوشمند امنیت و یکپارچگی سیستم را به همراه خواهد آورد. آنها می توانند با توجه به فروشنده کدگذاری شوند و همچنین اصالت محصولات تحویل شده را بهبود ببخشند.

4. حمل و نقل متصل

ادغام واضح دیگر زنجیره بلوک برای تجارت ، حمل و نقل است. آینده صنعت حمل و نقل تغییر خواهد کرد زیرا صنعت خودرو سعی در اتصال هر اتومبیل دارد. ایده “ماشین متصل” را می توان با کمک بلاکچین به دست آورد زیرا می تواند برای ذخیره اطلاعات با شفافیت بیشتری استفاده شود.

به عنوان مثال ، بلاکچین می تواند به خودروها در برقراری ارتباط بهتر کمک کند. من می توانم وسیله نقلیه به زیرساخت (V2i) ، وسیله نقلیه به همه چیز یا وسیله نقلیه به وسیله نقلیه (V2V) باشم. اینترنت اشیا also نیز در کارکرد کل سیستم نقش مهمی خواهد داشت. مزیت اصلی استفاده از اینترنت اشیا و بلاکچین به معنای ایمن بودن ، سریع و تفسیر ارتباطات خواهد بود.

5. بهداشت و درمان

بلاکچین روی آخرین بخشی که فکر می کنیم در بهداشت و درمان باشد بسیار تأثیر خواهد گذاشت. هنگام استفاده از فناوری جدید ، بهداشت و درمان یکی از کم مصرف ترین هاست. بلاکچین می تواند راه های جدیدی را برای نحوه مشاهده و استفاده از مراقبت های بهداشتی باز کند. می توان از آن برای ثبت سوابق پزشکی استفاده کرد. هرکسی در هر جای دنیا می تواند به همین سوابق پزشکی دسترسی داشته باشد. این امر درمان بیمار را آسان می کند. اکوسیستم مشترک می تواند برای درمان محلی و بین المللی معجزه کند و آن را بدون کاغذ بسازد.

نتیجه

در مقاله امروز ، ما بحث کردیم که چگونه بلاکچین می تواند دنیای ما را تغییر دهد. این امر همچنین می تواند منجر به فرصت های شغلی بیشتر در بلاکچین شود. به طور کلی ، ما فقط باید صبر کنیم و ببینیم که چگونه صنایع و روش تجارت ما را تغییر می دهد. نظر شما در مورد آن چیست؟ نظر خود را در زیر وارد کنید و به ما اطلاع دهید.

تازه به این دنیا رسیده اید؟ در اینجا آخرین راهنمای مبتدیان Blockchain است.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map