Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

راهنمای فناوری نهایی Blockchain: انقلابی برای تغییر جهان

فناوری دفتر ، Blockchain ، با توانایی تغییر همه چیز به جهان آمد. فناوری Blockchain در هزینه های شما صرفه جویی می کند ، به ذخیره سازی زیادی احتیاج ندارد و بخش IT را کاملاً متفاوت تغییر می دهد.

ارزهای رمزنگاری شده بر اساس این سیستم دفتر حساب هستند. یکی از موارد تبلیغاتی بیت کوین است که اکنون تقریباً همه دنیا را به خود مشغول کرده است. اگر شما فقط یک مبتدی در مورد این فن آوری هستید و در مورد کل نمای بلاکچین کنجکاو هستید ، به جای مناسب رسیده اید.

من درباره همه چیزهایی که می توان در مورد فناوری بلاکچین دانست ، صحبت خواهم کرد. بنابراین ، بیایید ببینیم این راهنمای مبتدیان چه چیزی را در بلاکچین پوشش می دهد.

Contents

فهرست مطالب

فصل 1: فناوری Blockchain چیست?
فصل 2: ​​انواع مختلف بلاکچین
فصل سوم: نسل های مختلف فناوری Blockchain
فصل چهارم: مجموعه فناوری Blockchain
فصل پنجم: 10 سناریوی زندگی واقعی: فناوری Blockchain چگونه بر زندگی روزمره شما تأثیر می گذارد?
فصل 6: 6 سیستم عامل برجسته Blockchain که باید درباره آنها بدانید
فصل هفتم: نمونه هایی از برنامه های غیر متمرکز بلاکچین
فصل هشتم: انواع مختلف پروتکل های اجماع Blockchain
فصل 9: آینده بلاکچین
افکار نهایی

حالا بیایید با موضوع اصلی شروع کنیم ،?

 

فصل 1: فناوری بلاکچین چیست?

بلاکچین فناوری انقلابی دیگری است که می تواند روش های اینترنت را دقیقاً مانند نرم افزارهای دارای منبع باز تغییر دهد. درست مثل آنها ، بلاکچین مدتی طول می کشد تا خنک شود و با قیمت مناسب برای استفاده همه در تحولات مدرن دریافت کند.

ممکن است سالها طول بکشد تا به پتانسیل واقعی موجود در داخل برسیم. از آنجا که بلاکچین یک سیستم دفتر توزیع شده P2P است ، هر کسی می تواند ورودی های کاربران دیگر را مشاهده کند ، اما بدون شک هیچ کس نمی تواند آن را تغییر دهد.

سطح بالاتری از شفافیت را در کل سیستم افزایش می دهد.

با این وجود ، بعید است که شبکه پایگاه داده متمرکز سنتی را که دولت ها از آن استفاده می کنند ، تصاحب کند. بلکه می تواند یک سیستم جدید را در شرکتهای جهانی ساختار دهد.

 

با معرفی هر ساله فناوری جدید ، ما در آستانه دیدن دوره جدیدی هستیم.

شما فقط می توانید بلاکچین را با استفاده از الگوریتم اجماع به روز کنید. بنابراین ، وقتی مجموعه جدیدی از اطلاعات در سیستم بارگذاری می شود ، هیچ کس نمی تواند آن را تغییر دهد. زنجیره بلوک حاوی اطلاعات دقیق و قابل اعتمادی در دفتر کل است.


 

به بیان ساده ، فقط یک بار می توانید آن را بنویسید و سپس تغییر نمی کند. این یک فناوری نیست ، بلکه نوع متفاوتی از سیستم معماری است که به کاربران امکان می دهد معاملات را به گونه ای دیگر انجام دهند. به نظر شما بلاکچین فقط مخصوص آدمک هاست؟ چرا نمی فهمید.

از اینجا چه کسی اختراع بلاکچین را انجام داده است اطلاعات کسب کنید!

فناوری Blockchain چه کاری می تواند انجام دهد?

این شبکه می تواند به کاربران متصل شود و بین آنها معاملات مستقیم انجام دهد. تمبرها و دفترها به طور خودکار توسط سیستم نگهداری می شوند. این بدان معناست که شما به هیچ شخصه رسمی شخص ثالث در سیستم نیاز نخواهید داشت.

با این حال ، تمام کاربران فناوری بلاکچین مدیر هستند. همچنین می توانید از قراردادهای هوشمند در زمینه فناوری بلاکچین استفاده کنید. از آنجا که شبکه از الگوریتم های اجماع استفاده می کند ، می توانید به سرعت پروژه ای را با شرایط خاص ایجاد کنید.

بنابراین ، پس از انجام همه آنها بر این اساس ، هر یک از اعضای پروژه توزیع عادلانه پرداخت خود را دریافت می کنند. با این کار در صورت هرگونه کار تیمی اولویت بندی یا پسندیدن از بین می رود.

یک مثال عالی می تواند بازار املاک و مستغلات باشد. اگر شرایط خاصی در معاملات رعایت نشده باشد ، معامله هرگز اتفاق نمی افتد. معمولاً در بلاکچین ، کاربران برای پرداخت پول به عنوان رمز پول ، از ارزهای مشخص شده شبکه ها استفاده می کنند.

 

فناوری Blockchain توضیح داد: چگونه کار می کند؟?

حال ، بیایید در مورد نحوه کار صحبت کنیم. اما در ابتدا ، بیایید برخی از ویژگی های مهم کل سیستم را ببینیم.

 1. بلاکچین امتیاز انواع تبادل داده ها را حفظ خواهد کرد. این سیستم ledger نامیده می شود و تبادل داده ها “معاملات” نامیده می شوند. پس از تأیید ، هر معامله به عنوان یک بلوک به دفتر اضافه می شود.
 2. این از نوع دیگری از شبکه توزیع شده استفاده می کند تا اطمینان حاصل کند که هر معامله در نقطه ای بین گره های P2P قرار دارد.
 3. پس از افزودن و تأیید بلوک ، هیچ کس نمی تواند اطلاعات آن را تغییر دهد.

فرآیند

بلاکچین با استفاده از مفهوم “کلید” امنیت در این شبکه را تضمین می کند. اگر از مجموعه ای از کلیدهای رمزگذاری شده استفاده کنید ، یک شناسه منحصر به فرد خواهید گرفت که هیچ کس نمی تواند آن را بشکند. با استفاده از این ترکیب ، یک کلید خصوصی و عمومی دریافت خواهید کرد.

دیگران از کلید عمومی شما برای یافتن شما در شبکه استفاده می کنند. با کمک کلید خصوصی خود ، می توانید هر اقدامی را امضا کنید یا معاملات مرتبط با کلید عمومی خود را مجاز کنید.

اگر به ارزهای رمزنگاری شده فکر می کنید ، از کلید عمومی به عنوان آدرس کیف پول شما استفاده می شود و از کلید خصوصی برای برداشت ، ارسال یا خرید پول دیجیتال استفاده خواهید کرد. به همین دلیل ایمن نگه داشتن این کلید برای شما ضروری است.

اگر کسی دست خود را روی کلید خصوصی شما بگذارد ، پس می تواند به تمام دارایی های دیجیتال شما دسترسی پیدا کند و از آن سو mis استفاده کند.

بنابراین ، هر وقت چیزی را از طریق شبکه ارسال می کنید ، به آن اجازه می دهید. این ممکن است چیزی مانند “Todd در حال ارسال Jamie 2 BTC” باشد ، این شامل کلید عمومی جیمی برای یافتن وی و کلید عمومی و خصوصی Todd برای رمزگذاری معامله است.

بعد از معامله ، گره های سیستم آن را تأیید می کنند و با کمک شناسه و بازه زمانی منحصر به فرد به دفتر اضافه می شوند.

به طور خلاصه ، هر معامله دارای ویژگی های یکسان ، کلید عمومی ، امضای دیجیتال ، شناسه منحصر به فرد و مهر زمان است.

اما چگونه آنها مطمئن می شوند که شما کاملا ناشناس هستید?

خوب ، کلیدهای عمومی توالی قابل شناسایی ندارند ، شما نام خود را آنجا قرار نمی دهید. از حروف و اعداد تصادفی تشکیل خواهد شد. به همین دلیل هیچ کس نمی تواند آن را به شما رد کند یا بالعکس.

همچنین می توانید به همان اندازه که می خواهید کلمات کلیدی تولید کنید و در طول مراحل جفت کلید جدیدی پیدا کنید.

 

فناوری Blockchain چقدر ایمن است?

هیچ سیستمی در اینترنت “غیرقابل کنترل” نیست. اما بلاکچین اطمینان می دهد که یکی از امن ترین موارد تاکنون است. بسیاری از مزارع صنعتی این جمله را تأیید کردند از جمله Northwest Passage Ventures.

این مانند روشهای سنتی مانند بانکها کار نمی کند ، بنابراین برای هک کردن آن باید تمام رایانه ها را با استفاده از آن هک کنید. این روند کاملاً مشکل است و به همین دلیل بسیار امن ارزیابی می شود.

برای محاسبه همه منابع ، به دلیل تعداد زیاد رایانه ها ، هکرها باید با چالش های زیادی روبرو شوند.

درست مثل هر فناوری دیگری ، بلاکچین نیز مسیری طولانی در پیش دارد. با این حال ، اگر مقایسه کنیم بلاکچین در مقابل سیستم عامل های متمرکز ، بلاکچین مطمئنا پیروز خواهد شد.

 

فصل 2: ​​انواع مختلف بلاکچین

 • 2.1- بلاکچین عمومی

خوب ، انواع مختلفی از فناوری بلاکچین وجود دارد که می توانید استفاده کنید. یکی از آنها بلاکچین عمومی است. این نام به شما اجازه می دهد تا همه چیز را بدانید. چنین شبکه بلاکچینی برای همه کاملاً باز است. هیچ کس برای شرکت در بلاکچین عمومی یا پرس و جو درباره آن نیازی به هیچ اجازه ای ندارد. هر فرآیند معامله از طریق این نوع بلاکچین برای همه تأیید می شود.

هر کس حق کامل بارگیری کد و اجرای هر گره عمومی را بر روی دستگاه خود دارد. هر کسی حتی می تواند وضعیت فعلی خود را بررسی کند و همچنین تصمیم دارد بلوک هایی را به زنجیره اضافه کند.

به غیر از این شما می توانید به راحتی و بدون هیچ گونه تردیدی به شبکه بپیوندید ، و جذاب ترین قسمت این است که آنها به هیچ نوع مجوز تأیید از طرف کسی احتیاج ندارند. چنین خصوصیاتی افراد بیشتری را به عنوان بخشی از فناوری بلاکچین که به صورت عمومی توضیح داده می شود ، جذب می کند.

 

سیستم یا سرورها به هیچ گونه تعمیر و نگهداری نیاز ندارند. به همین دلیل برنامه های غیرمتمرکز برای ایجاد و اجرای آنها هزینه زیادی ندارند.

یکی از شبکه های برجسته بلاکچین بیت کوین است. Ethereum ، Dash ، Dogecoin ، Litecoin ، Monero نیز شبکه های مختلف بلاک چین عمومی هستند. همه این شبکه های بلاکچین برای هرکسی امکان دارد که به عنوان شرکت کننده به آنها بپیوندد ، از کدهای آنها استفاده کند و همچنین هرگونه معامله یا حتی خواندن آنها را ارسال کند.

 • 2.2- زنجیره بلوک های فدراسیون

یکی دیگر از فناوری های بلاکچین زنجیره بلوک فدراسیون است. Blockchains کنسرسیوم نیز نامیده می شود. این به نوعی مخالف شبکه بلاک چین عمومی است. این به این دلیل است که افراد به دفتر و هر نوع فرآیند تأیید معامله دسترسی ندارند. همه حق خواندن این بلاکچین را ندارند.

گروهی از رهبران Federated Blockchains را اداره می کنند. این دلیل اصلی نام این بلاکچین است. حریم خصوصی معاملات در این سیستم بهتر است. آنها با دقت زیادی از پس آن برمی آیند. حتی مقیاس پذیری آنها نیز بالاتر از مقیاس عمومی است.

این گروه از رهبران همه مراحل اجماع خود را کنترل می کنند. بسیار سریع است. به طور کلی ، بخش های بانکی از بلاک چین های فدراسیون استفاده می کنند ، یا می توان گفت زنجیره های زنجیره ای کنسرسیوم.

با استفاده از این شبکه بلاکچین ، هیچ کس حق عضویت و مشارکت در سیستم را بدون اجازه ندارد. قبل از شرکت در هر فرآیند این شبکه ، به اجازه مناسب نیاز خواهید داشت.

Federated ، همچنین به عنوان سیستم های قدیمی جایگزین زنجیره بلوک Consortium شناخته می شود. افزونه های داده را از بین می برد. این امر باعث می شود افراد به طور مستقیم اسناد را کنترل کنند. هیچ مکانیزم انطباق نیمه وقت وجود ندارد. هزینه معامله نیز در شبکه بلاک چین فدراسیون کمتر است.

B3i (بیمه) ، R3 (بانکها) ، Corda ، EWF (انرژی) ؛ اینها برخی از زنجیره های بلوکی فدراسیون یا کنسرسیوم هستند.

 • 2.3- بلاکچین خصوصی

در برخی موارد ، می توانید بگویید که تفاوت اصلی بین بلاکچین خصوصی و فدراسیون این است که به جز گروهی از سازمان ها ، تنها یک شرکت فرآیند شبکه بلاکچین خصوصی را کنترل می کند..

معمولاً افراد به شبکه بلاکچین مانند حسابرسی و مدیریت پایگاه داده دسترسی ندارند. شرکت های جداگانه می توانند با مجوز و روند صحیح دسترسی به آن را بدست آورند. آنها می توانند در تأیید معامله به صورت داخلی دسترسی داشته باشند. اما مواردی وجود دارد که مردم می توانند فرصت حسابرسی را پیدا کنند.

فناوری Blockchain خصوصی در برخی موارد با فناوری عمومی مخالف است. این یک سیستم متمرکز است. با استفاده از بلاکچین های خصوصی خطر شکست امنیت افزایش می یابد.

 

هزینه معامله با شبکه خصوصی بلاکچین کمتر است. آنها سیستم های ارث را تغییر می دهند. کار با اسناد با این شبکه بلاکچین ساده تر است. Multichain ، MONAX دو شبکه بلاکچین خصوصی هستند.

بیشتر ببینید: خصوصی در مقابل بلاکچین عمومی: کدام یک بهتر است?

فصل 3: Blockchain For Dummies: نسل های مختلف فناوری Blockchain

تا به امروز ، فناوری بلاکچین به عنوان نسخه های مختلف پیش روی ما قرار گرفت که هرکدام دارای ارتقا specific خاص و ویژگی های جدید هستند.

بیایید ببینیم آنها چه هستند ،?

 

3.1- فناوری Blockchain نسل اول

برای اینکه درک بهتری از نسل اول داشته باشید ، باید نگاه دقیق تری به فناوری Bitcoin داشته باشید. بیت کوین اولین فردی بود که این فناوری جدید را معرفی کرد ، بنابراین همه ویژگی های آن شبکه به عنوان نسل اول محاسبه می شود.

به کمک فناوری بلاکچین بیت کوین از همان ابتدا توجه همه را به خود جلب کرد. این زنجیره بلوک نسل اول سیاست ثابتی دارد که هیچ کس نمی تواند آن را تغییر دهد.

شما فقط 21 میلیون بیت کوین خواهید یافت و پس از رسیدن به آستانه ، هیچ کس نمی تواند آن را استخراج کند یا دستش را بگیرد مگر اینکه آن را بخرد.

این خط مشی همچنین شامل این است که کاربر فقط یکبار می تواند بیت کوین خود را خرج کند. پس از معامله آنها دیگر نمی توانند دست آنها را بگیرند.

چگونه آنها به چنین چیز عظیمی دست یافتند?

خوب ، آنها این کار را با استفاده از فناوری بلاکچین نسل اول انجام دادند. معمولاً در سیستم های متمرکز که از پول فیات استفاده می کنند ، با دفترهای خصوصی دیگر ارتباط برقرار نمی کنند. به همین دلیل است که آنها فاقد ارتباط هستند.

بگذارید با استفاده از یک مثال آن را روشن کنم.

آلیس به عنوان پیشخدمت کار می کند و یک روز 300 دلار راهنمایی دریافت می کند. او سپس این پول را می گیرد و به بانک X خود سپرده می کند. بانک X دفتر خود را بر این اساس به روز می کند. در راه بازگشت ، او به یاد خرید برخی مواد غذایی افتاد. متأسفانه ، تنها گزینه برداشت ، نزدیکترین بانک Y است.

با این حال ، بانک Y دفتر خود را به روز نکرد و برای این کار ، او مجبور شد همه کار را به بانک A برگرداند.

خوب ، ممکن است همیشه اینطور نباشد اما مواردی از این دست اتفاق می افتد ، و این یکی از نقاط ضعف سیستم است. همچنین باید کورکورانه برای پول خود به بانک خود اعتماد کنید. اگر کسی آن را هک کند و دفتر حساب را تغییر دهد ، بدون شک پول خود را از دست خواهید داد.

 

 • 3.1.1- تفاوت این مورد متفاوت است

بلاکچین دفتر کل شرکت کنندگان را به روز می کند و آن را کاملاً غیرمتمرکز می کند. بنابراین ، به جای اینکه فقط داده ها را در یک گره ضبط کنید ، در دفترچه ثبت نام همه نیز ثبت می شود.

بنابراین ، فقط دستکاری یک گره برای هک کردن پول شما کافی نخواهد بود.

چرا?

خوب ، خود و دوستانتان را به عنوان گره ها در نظر بگیرید. هر زمان معامله به شما کمک می کند تا دوستان خود را ملاقات کرده و جزئیات معامله را به اشتراک بگذارید. پس از اشتراک و دریافت صحیح تمام اطلاعات ، آن را در دفترچه یادداشت خود به روز کرده و پرداخت ها را ثبت می کنید.

بعد از ضبط کردن آنها ، شما و دوستانتان آنها را مقایسه می کنید تا ببینید آیا همه شما نتایج یکسانی دارید.

اگر نتایج یکسان باشد ، برای اطمینان از اینکه کسی نمی تواند آن را تغییر دهد ، در صفحه وارد خواهید شد. بین همه گره ها یک چیز وجود دارد. بنابراین ، می بینید که به راحتی قابل هک نیست.

 

 • 3.1.2- مزایای برنامه های کاربردی Blockchain نسل 1 چیست?

خوب ، مزایای بسیاری از این نوع بلاکچین های نسل اول وجود دارد. بیایید یک به یک نگاهی به آنها بیندازیم.

 1. به دلیل از دست دادن یک گره ، هیچ کس ضرر نخواهد کرد. داده ها در هر گره دیگری نیز ذخیره می شوند.
 2. اگر کسی بخواهد آن را هک کند یا سوابق را دستکاری کند ، روند کار بسیار مشهود است. اگر فقط 9 دفتر حساب دیگر وجود داشته باشد که هکر مجبور به شکستن آنها و نصب یک دفترچه مشابه روی سیستم است ، این می تواند یک تکه کیک باشد.

اما تصور کنید چه اتفاقی می افتد که 2 هزار یا میلیون نفر با دفتر کار داشته باشند. جلسات نیز هر 10 دقیقه تازه می شوند ، بنابراین هک کردن آن تقریباً غیرممکن است.

 1. شما کورکورانه به هیچ حزبی اعتماد نخواهید کرد. هر معامله به طور خودکار توسط هر یک از اعضا تأیید و امضا می شود.

نسل اول فناوری بلاکچین یکی از انقلاب های دنیای دیجیتال بود. این ریشه هر ارز رمزنگاری شده دیگر و آخرین نسخه های فناوری بلاکچین بود.

3.2- فناوری Blockchain نسل 2

اتریوم اساس فناوری بلاکچین نسل دوم است. بیایید نگاهی دقیق تر به این سیستم بیندازیم تا درک بهتری از سیستم داشته باشیم. Ethereum اغلب با بیت کوین جفت می شود. این یک ویژگی جدید به نام “قراردادهای هوشمند” را به شما معرفی می کند و می توانید با استفاده از ارز آنها Ether پول ارسال کنید.

 

 • 3.2.1- قراردادهای هوشمند: فناوری Blockchain توضیح داده شده است

قرارداد هوشمند یک پروژه رمزگذاری شده است که در شبکه بارگذاری می شود. پس از اجرای تمام قراردادها ، به طور خودکار در دفترچه به روز می شود.

شما می توانید آن را به عنوان یک نسخه کد شده از وضعیت “اگر-آنگاه” تصور کنید. این قراردادها الزامات خاصی دارند و پس از اتمام آنها پروژه به پایان می رسد. این شفافیت کامل را تضمین می کند زیرا هیچ کس نمی تواند داده ها را دستکاری کند.

همچنین ، همه سهم عادلانه پرداخت را دریافت می کنند ، و هیچ کس کنار نمی ماند. بگذارید برای روشن شدن بیشتر موضوع مثالی بزنم.

 

 • 3.2.2- سناریوی خرید آنلاین

تصور کنید که می خواهید از فروشنده ای به صورت آنلاین چیزی خریداری کنید. شما باید پیش از این به او پول پرداخت کنید و سپس محصول طی سه روز آینده برای شما ارسال می شود. با این حال ، فقط پس از دریافت پول توسط فروشنده است.

این سیستم مشکلات زیادی دارد.

اول از همه ، هیچ اعتمادی بین شما و فروشنده وجود ندارد ، زیرا شما قبلاً او را از جایی نمی شناسید.

اول از همه ، فروشنده از قبل پول را مطالبه خواهد کرد ، زیرا ممکن است پس از دریافت محصول به او پول ندهید.

سرانجام ، شرکت حمل و نقل به نوعی محصول را از دست می دهد ، و شما یک ارزیابی بد از فروشنده ارائه می دهید.

همه این مسائل بلافاصله پس از استفاده از قراردادهای هوشمند به راحتی حل می شوند.

با تأیید تحویل ، قرارداد به طور خودکار پرداخت می شود. هیچ طرفی نباید کورکورانه به یکدیگر اعتماد کند. روند کار واقعا شفاف می شود. شرکت حمل و نقل در صورت از دست دادن یا آسیب دیدن محصول ، با فروشنده تماس خواهد گرفت. همچنین از وضعیت مطلع خواهید شد.

هر بخش از این فرآیند به هیچگونه مجوز مرکزی احتیاج ندارد. شما مجبور به پر کردن هیچ اوراق یا پرداخت هزینه های اضافی برای محصول نخواهید بود. تمام کاری که شما باید انجام دهید یا فروشنده باید انجام دهد ایجاد قرارداد هوشمند در شبکه بلاکچین است.

نسل دوم فناوری بلاکچین توضیح داده شده ویژگی جدیدی را به کل وضعیت ارز دیجیتال اضافه می کند. بنابراین ، اکنون می توان آن را غیر از یک ابزار ارز نیز استفاده کرد.

 

3.3- فناوری Blockchain نسل 3

نسل سوم یک لایه کارآیی اضافی به کل شبکه می بخشد. فقط سیستم عامل اپل و اندروید را مثال بزنید. هر دوی آنها کدهای متفاوتی برای کاربردهای خود دارند.

بنابراین ، یک برنامه Android در iOS اپل اجرا نمی شود و بالعکس. اگر می خواهید برنامه دقیق را روی Apple اجرا کنید ، باید آن را در Swift کدگذاری کنید.

واکنش بومی در واقع این مشکل را حل کرد. به هر کسی اجازه می دهد تا هر برنامه ای را برای هر دوی آنها کدگذاری کند. این ساختار همان چیزی است که نسل سوم معرفی می کند. Ethereum یک پلت فرم عالی است ، اما فاقد انعطاف پذیری است.

هر برنامه غیرمتمرکز ساخته شده بر روی Ethereum فقط در EVM (ماشین مجازی Ethereum) آنها اجرا می شود. بنابراین ، اگر می خواهید به یک سیستم عامل دیگر منتقل شود ، بگویید Lisk ، باید کدگذاری را تغییر دهید.

نسل سوم این امکان را برای تبادل سیستم عامل ها فراهم می کند و از برنامه بلاکچین در هر شبکه استفاده می کند.

مثالهای زیادی برای آن وجود دارد. در زیر نگاهی به برخی از آنها بیندازید.

 • 3.3.1- Qtum

این یک سکوی نسبتاً مهیج است. در حال حاضر بر روی ماشین مجازی Qtum آنها اجرا می شود. این VM فرم اصلاح شده EVM است. بهترین قسمت در مورد این سیستم وجود لایه چکیده حساب (AAL) است. این لایه متفاوت به شما امکان می دهد هرگونه قرارداد هوشمند را از یک سیستم عامل دیگر بدون هیچ زحمتی اضافه کنید.

شما می توانید هرگونه قرارداد هوشمند را در شبکه ادغام کنید. بدون زحمت.

 • 3.3.2- موج دار شدن

Ripple یکی دیگر از فناوری های بلاکچین نسل سوم است. این امکان را به شما می دهد تا در سیستم های مختلف دفتر معاملاتی انجام دهید. بنابراین ، شما قادر خواهید بود بین سیستم های پرداخت خصوصی به خصوصی و سنتی مذاکره کنید.

پروتکل Interceder آنها به آنها امکان می دهد این استراتژی را انجام دهند. بنابراین ، می توانید آن را به عنوان پیوندی بین سیستم عامل های مختلف بلاکچین در نظر بگیرید.

 • 3.3.3- IOTA

IOTA از شر ریز تراکنش های بی کیفیت خلاص می شود. حجم آن در نسل های گذشته بسیار کم بود. با این حال ، IOTA هر ثانیه تراکنش فوق العاده سریع و پر حجم را تضمین می کند. برای هر معامله باید مبلغ مشخصی هزینه بپردازید.

چگونه آنها این کار را انجام می دهند?

خوب ، آنها تقریباً آنها را به عنوان بلوک بسته بندی می کنند و توسط همه کارگران معدن تایید می شوند. IOTA از فناوری جدیدی به نام “Tangle” استفاده می کند که در آن هر بلوک شبکه به خودی خود بررسی می شود.

این مدل سهم مطلوبی از تقاضاهای بسیاری از صنایع را به خود اختصاص داده است و در نهایت مقیاس پذیری را افزایش می دهد.

 

هک بلاکچین

هک کردن بلاکچین بسیار سخت است اما غیرممکن نیست. شاید یک مثال عالی بتواند DAO باشد. DAO از 70 میلیون دلار Ethereum هک شد به دلیل اشکال سیستم هکر به نوعی شبکه را فریب داد و 70 میلیون دلار به حساب خود وارد کرد.

با این حال ، نمونه های زیادی از این سناریو وجود ندارد. اگر فناوری blockchain نوعی حلقه داشته باشد ، می توان از این مزیت بهره برد. در غیر این صورت ، سیستم کاملاً اثبات می شود.

از امروز ، برخی از متخصصان در انگیزه این فناوری جدید تردید دارند ، اما آنها همچنین فکر می کنند که دسترسی به آن به این راحتی می تواند یک هدیه تلقی شود. خوب ، مطمئناً به قدردانی بیشتری نیاز دارد تا اینکه واقعاً جلب شود.

حتی برخی از افراد حتی با تمام ویژگی ها به پتانسیل کامل خود شک دارند.

 

فصل چهارم: مجموعه فناوری Blockchain

زنجیره بلوک شامل لایه های مختلف است. نگاهی به لایه های زیر بیاندازید:

 • 4.1- لایه اینترنت: مقدمه ای بر وب 3

این لایه ریشه کل پشته است. این ترکیبی از همه شبکه ها مانند دستگاه های اینترنت اشیا ، تلفن های هوشمند ، رایانه و … است که همه آنها به مجموعه پروتکل اینترنت متکی هستند. این لایه نحوه انتقال ، آدرس دهی ، بسته بندی و غیره اطلاعات را تعیین می کند.

نسخه اولیه اینترنت معروف به Web Version 1 یا World Wide Web (WWW) ، در سال 1989 معرفی شد. از اینترنت IoI (اینترنت اطلاعات) استفاده می کرد. این یک چارچوب خاص و URL های سایر منابع را تعریف کرد.

پس از بیش از ده سال ، این فناوری یک نسخه جدید را تجربه کرد و به نسخه 2 وب تبدیل شد. این نسخه با استفاده از اینترنت تعاملات که بیشتر در شبکه های اجتماعی و وب سایت های تجارت الکترونیکی استفاده می شود ، شروع به استفاده کرد..

با استفاده از این نسخه جدید ، ارتباط Pear to Pear به مرور زمان بیشتر شد و بسیاری از گروه های بزرگ به عنوان واسطه برای آن عمل کردند.

این سازمان با استفاده از تبلیغات یا سایر منابع اشتراک سود کسب کرد.

این محبوبیت جدید باعث به وجود آمدن جدیدترین نسخه وب 3 شده است. اکثر مردم این را به عنوان اینترنت ارزش یا وب می شمارند. فناوری Blockchain یکی از آغازگرهای مهم این نسخه جدید است. کار خود را با بیت کوین آغاز کرد و به آرامی به بازارهای برتر راه پیدا کرد.

بنابراین, Blockchain اینترنت جدید است?

همین فناوری می تواند جایگزین رسانه های اجتماعی یا برنامه های اشتراک سواری شود. در واقع می تواند وب را به مکانی غیرمتمرکز تبدیل کند.

بیشتر بخوانید: Blockchain vs Internet: آیا اینترنت جدیدی ایجاد خواهد شد?

 

 • 4.2- لایه پروتکل Blockchain

این لایه به طور مشابه هر شبکه blockchain دیگر عمل می کند. گره ها پروتکل ها را اجرا می کنند ، داده های دفتر را اضافه می کنند و معاملات شفاف را تضمین می کنند.

پروتکل یک سیستم دفتر باز ، قابل اعتماد و مشترک را معرفی می کند. پروتکل مقدار کافی بازخورد به کاربر ارائه می دهد.

 

 • 4.3- لایه کاربرد

شبکه بیت کوین مرز بسیاری از فناوری های دیگر بلاکچین بود. با این حال ، تعداد چنگال ها را افزایش داد. لایه کاربردی سیستم شامل سایر ویژگی های خارج از ارزهای رمزپایه ساده است.

قراردادهای هوشمند و برنامه های غیرمتمرکز در این لایه هستند. این لایه امکان توسعه برنامه های غیرمتمرکز را فراهم می کند که فراتر از الگوریتم اجماع عمل می کند.

قراردادهای هوشمند می توانند استفاده های پیچیده تری را ارائه دهند. این نشانه ها برای شبکه و توسعه خود dApp ها کاملاً مهم هستند.

 

 • 4.4- لایه تجربه کاربر (UX)

این لایه به کل شبکه و برنامه های مختلف بلاکچین امکان دسترسی می دهد. این آستر جلو کل پشته است.

 

فصل 5: 10 سناریوی زندگی واقعی: فناوری بلاکچین چگونه بر زندگی روزمره شما تأثیر می گذارد?

 • 5.1- اینترنت اشیا ((اینترنت اشیا)

این کلمه در جای رمزگذاری گسترده است – اینترنت اشیاings (اینترنت اشیا). اما این چیه؟ به همه دستگاه هایی فکر کنید که قابلیت اتصال به اینترنت را دارند. این می تواند یخچال ، دستیار منزل ، حتی شاید تلویزیون هوشمند شما باشد. مفهوم اصلی این است – مهم نیست “چیز” هرچه باشد ، اگر بتواند به اینترنت متصل شود ، در IoT Club است.

به طور کلی ، لوازم خانگی هوشمند به عنوان موجودیت اینترنت اشیا considered در نظر گرفته می شوند. هر نقطه ای که به وب متصل می شود یک سرمایه بزرگ برای شبکه فناوری است. بهترین قسمت این فناوری ، صرفه جویی در مصرف انرژی است. ارزهای رمزنگاری شده به طور کلی مقدار دیوانه واری را برای تولید مصرف می کنند. اینترنت اشیا می تواند صرفه جویی زیادی در مصرف برق زیاد انجام دهد.

 

 • 5.2- بهداشت بلاکچین

یکی از ویژگی های منحصر به فرد فناوری بلاکچین ، تمام داده های رمزگذاری شده است. این هرگز حریم شخصی را نقض نمی کند. این یک سلاح عالی در برابر نقض داده ها و سایر جرایم مجازی است. بنابراین ، ما فکر می کنیم این فناوری می تواند برای بخش بهداشت و درمان بسیار مفید باشد. بلاکچین می تواند تمام داده های کاربر را رمزگذاری کرده و آنها را فقط برای چشم های خاص ایمن نگه دارد. تمام اسناد و مدارک مانند داده های جراحی می توانند رمزگذاری شوند و به صورت خصوصی نگهداری شوند.

بنابراین ، بدون شک ، مراقبت های بهداشتی می تواند زمینه گسترده ای باشد که می تواند نهایت بهره را از فناوری ببرد.

 

 • 5.3- پرداخت های میان واسطه ای آسان شده: با اختلافات حل و فصل خداحافظی کنید

ارسال و دریافت پول از خارج از کشور همیشه مسئله دردسر بوده است. اول از همه ، هر روش پرداخت در هر کشور در دسترس نیست. تقریباً هر ایالت یک چشم حاکم دارد که روند کلی را حفظ می کند. اول از همه ، معامله از ایالتی به کشور دیگر حدود 4-5 روز طول می کشد.

بعضی چیزها باید انجام شوند! ما در مورد پول زیادی صحبت می کنیم. حدود 150 تریلیون دلار فقط در سال 2015 از کشوری به کشور دیگر معامله کرده است. با این وجود ، روند کار بسیار پیچیده ، مات و سوال برانگیز است. بلاکچین در این حالت می تواند یک نجات دهنده باشد.

شما فقط می توانید با زمان انتظار آزار دهنده خداحافظی کنید. بهترین قسمت چیست؟ هیچ کس مثل کرکس هایی که در کمین جشن های آن هستند در پول شما نگاه نمی کند!

پرداخت های مرزی اکنون با این فناوری یک کلیک است. علاوه بر این ، زمینه برای پولشویی و سایر جرایم مرتبط وجود دارد. اختلافات بدون شک کمتر خواهد بود و زندگی برای افرادی که از خارج از کشور از خانواده حمایت می کنند بسیار آسان تر خواهد بود.

 

 • 5.4- رأی گیری الکترونیکی: نه فقط یک افسانه!

رأی دادن یکی از حقوق اساسی شهروندی همه شهروندان است. اما شرارت باعث خشن یا صداقت و شفافیت امور شده است. این فرآیند می تواند از فناوری بلاکچین بسیار کمک بگیرد. دو دلیل اصلی برای پشتیبانی از سیستم رای گیری الکترونیکی وجود دارد – ناشناس و ایمن.

مردم همیشه به چنین سیستمی شک دارند. و کاملا منطقی است. احزاب رقیب می توانند احساس کنند که در یک انتخابات تقلب می شود. اما انتخابات 2016 ایالات متحده و انتخابات 2014 دانمارک پاسخ مشخصی به شک و تردیدها داد.

این فناوری به تدریج قابل اعتمادتر و مورد قبول مردم و سیاستمداران در سراسر جهان قرار می گیرد. مسلماً مدتی طول می کشد تا همه ، و همه رهبران دولت می توانند به نفع خود پی ببرند.

 

 • 5.5- امنیت دیجیتال پیشرفته

مجرمان اینترنتی اکنون تهدید بزرگی برای دولت ها و شرکت های بزرگ محسوب می شوند. طبق گزارشات مختلف صنعت امنیت سایبری سالانه حداقل 18 میلیارد دلار ارزش دارد. Distil Networks بیانیه ای را در رابطه با این موضوع منتشر کرده است ، و این باعث شده است که بسیاری از معلمان فناوری در مورد موضوع تجدید نظر کنند.

وقتی می بینیم غول های محبوب و معروف فن آوری مانند فیس بوک توسط مجرمان سایبری فریب می خورند ، ایمان ما رو به زوال می رود. چه کسی می داند آژانس های تبلیغاتی اطلاعات شخصی شما را خریداری می کنند یا خیر. نیاز مبرم به شفافیت وجود دارد. در غیر این صورت ، شما چیزی جز محصولات دنیای شرکت نیستید.

می توانید بلاک چین های قهرمانان بدون شنل را بگویید. این فناوری به همان اندازه که قوی است قدرتمند است. داده های شما می توانند بسیار ایمن باشند (تقریبا غیرقابل شکن) و حریم خصوصی شما به راحتی حفظ می شود.

 

 • 5.6- اتومبیل شما هوشمندتر می شود

سرقت اتومبیل در اکثر کشورهای جهان جرم رایجی است. از دست دادن چنین سرمایه بزرگی برای دزدان بسیار ناراحت کننده است. اما نکته خوب این است که ماشین شما هوشمندتر می شود! اکنون بسیاری از اتومبیل های مدل جدید را می توان با استفاده از تلفن هوشمند باز کرد. اما اگر هکرها بتوانند رمزهای عبور را هک کنند و حتی اتومبیل شما را سرقت کنند چه می شود.

اینجاست که بلاکچین به صحنه می آید. بلاکچین یک روش امن تر و رمزنگاری شده برای مدیریت و مدیریت داده ها را فراهم می کند. بنابراین ، ما به راحتی می توانیم تصور کنیم که ماشین های هوشمند با لمس جادویی این فناوری ، امنیت بیشتری نیز خواهند داشت. همه از دفتر بزرگ بلاکچین تبریک می گویند!

 

 • 5.7- سفر آسان ساخته شده است

آیا شما چیزی برای زندگی عشایری دارید؟ شاید شما عاشق این باشید که در اطراف بگردید و مستقر نشوید. ذهن انسان بدون شک یک فرد ماجراجو است. اما هنگام مسافرت ، باید با یک سناریوی معمول روبرو شوید – پول. هر کشوری ارزهای مختلفی دارد.

اگر کیف پول جهانی داشته باشید ، سریع ، ایمن باشد و حساب کاربری آن را در زمان واقعی انجام دهید ، چه می کنید؟ زندگی سفر شما از شما برای چنین روش ساده ای سپاسگزار خواهد شد. خوب ، با استفاده از بلاکچین می توانید به راحتی طعم چنین زندگی را بچشید.

 

 • 5.8- قاتل دزدان دریایی!

دزدی دریایی همیشه یک قاتل در صنعت بوده است ، خصوصاً در بخش سرگرمی. به عنوان مثال ، با قالب های دیجیتالی موسیقی و به اشتراک گذاری ، ایجاد آن به عنوان یک صنعت سودآور یک چالش مهم بوده است.

ما دیده ایم که بسیاری از نوازندگان و هنرمندان به دلیل دزدی دریایی نتوانسته اند بدرخشند. با استفاده از فناوری بلاکچین ، موسیقی می تواند دوباره یک دارایی دیجیتالی نایاب باشد.

نوازندگان می توانند حق امتیاز شایسته خود را بدست آورند و دوباره صنعت را به شکل قوی قبلی تاسیس کنند. این ادای احترام به هنرمندان و نوازندگان و فیلمسازان است.

 

 • 5.9- تنظیم مقررات آسان است

فساد در درون روح هر انسانی قرار دارد. هر چقدر اقتدار و دولت سختگیرانه باشد ، فساد راهی برای ورود پیدا می کند! با استفاده از دفتر باز و عمومی می توان به پولشویی و سایر جرایم مالی پایان داد.

این امر به طرز چشمگیری کارایی مقامات مبارزه با پولشویی را بهبود می بخشد. حلقه های جنایت ضربه بزرگی خواهد خورد و ما می توانیم جلوی جنایت شرور و حلقه های جنایت را بگیریم.

 

 • 5.10- اشتراک گذاری سواری یک رأی مثبت می دهد

با محبوبیت Uber ، Lyft و بسیاری دیگر از شرکت های اشتراک سوار ، فرض می کنیم که این صنعت حتی رشد بیشتری داشته باشد. در حال حاضر مارک های مختلف محلی در خیابان های رهبران بازار جهانی حاکم هستند.

فناوری بلاکچین ممکن است امکان اشتراک 2.0 سواری را فراهم کند. چنین گزینه ای وجود انسان متوسط ​​را کاملاً حذف خواهد کرد. در این صورت ، سواری ها حتی ارزان تر و مقرون به صرفه تر می شوند. خوب ، در حال حاضر مقرون به صرفه است ، اما قیمت آن نیز بیشتر کاهش می یابد.

بلاکچین همچنین در حال بازی در زمینه بازی است.

 

احتمال سناریوی وام برای پول باز می شود

وام دادن مفهومی است که از طلوع جوامع مدنی در جریان است. قانون اساسی این است که شما می توانید برای وام دهندگان پول دریافت کنید ، و شما مبلغ اصلی را به علاوه سود هر دو طرف در این مورد توافق می کنید.

اما زندگی غیرقابل پیش بینی است. شما می توانید قربانی هر نوع تصادف شوید. در این صورت ، دیگر نمی توانید پول را پرداخت کنید. بنابراین افراد غیرقابل شمارش قربانی ورشکستگی می شوند. آنها دارایی های گرانبهای خود را از دست می دهند. برخی از افراد حتی آخرین مال خود را حتی در خانه خود از دست می دهند.

چگونه بلاکچین می تواند به چنین مواردی کمک کند؟ در فناوری blockchain ، مجبور به پرداخت آن نرخ سود اضافی نخواهید بود. اما چگونه؟ خوب ، شما برای انجام معاملات با استفاده از بلاکچین نیازی به بانک یا سایر سازمان های مالی ندارید. بنابراین ، می توانید هزاران پول پس انداز کنید.

 

چرا فناوری Blockchain یک فناوری بهتر است?

بلاکچین راه حل این دوران است. حتی می تواند نحوه حفظ زندگی مالی خود را نیز تغییر دهد. خوب ، صنایع زیادی را تحت تأثیر قرار می دهد. چهار نقطه قدرت مهم باعث برجسته شدن این فناوری در میان جمعیت می شود –

 • توزیع شده
 • بی اعتماد
 • غیرقابل تغییر
 • غیر متمرکز

 

1- توزیع شده است

اولین تفاوت با مدل فعلی این است که دارای سرورهای متمرکز و مراکز داده گسترده است. بنابراین ، اگر چنین مرکز داده ای خراب شود یا هک شود ، همه داده های ارزشمند شما از بین می رود. این حتی مرگ در وب سایت های بی شماری را رقم خواهد زد.

یک فناوری بلاکچین توزیع می شود. شبکه به جای داشتن یک سرور متمرکز ، توزیع شده است. کپی دفتر به تمام کاربران و همه گره ها پخش می شود. بنابراین ، همه قدرت یکسانی بر سیستم دارند. حتی اینترنت اشیا نیز می توانند عضوی از شبکه بلاکچین باشند.

علاوه بر این ، عملا غیرقابل کنترل است. هکرها و مهاجمان سایبری باید کل شبکه همه گره های کاربران را از بین ببرند. این کار غیر ممکن نیست.

 

2- بی اعتماد

اعتماد حرف بزرگی است! در یک معامله دیجیتال ، دو طرف به معامله متصل می شوند. اما این دو حزب اعتماد متقابل به یکدیگر ندارند. بنابراین ، به همین دلیل است که این فناوری را اغلب فناوری بی اعتماد می نامند. بنابراین ، چگونه آنها به طور معمول عمل می کنند؟ خوب ، آنها باید یک الگوریتم اجماع مشترک را دنبال کنند که هر معامله را تأیید می کند و آن را در یک دفتر مشترک ذخیره می کند.

علاوه بر این ، همه می توانند تمام معاملات انجام شده را مشاهده کنند. و اگر هر معامله ای این الگوریتم اجماع را نقض کند ، معامله خود نقض می شود. بنابراین ، حتی اگر طرفین به یکدیگر اعتماد نکنند ، مهم نیست. این سیستم برای اطمینان از ایمنی و اعتماد مشترک در بین کاربران طراحی شده است.

 

3- تغییرناپذیر

واگرد معامله ای که برای تأیید در سراسر شبکه به اشتراک گذاشته شده است بسیار دشوار خواهد بود. با گذشت زمان ، روند بهبودی و خنثی سازی سخت تر می شود. بنابراین ، از این نظر ، می توان گفت این فناوری تغییرناپذیر است.

این یک چیز خوب و بد در عین حال است. اگر فریلنسر هستید ، به محض اینکه مشتری پرداخت را برای شما ارسال می کند ، نمی تواند آن را پس بگیرد. در عین حال ، اگر به اشتباه به کسی پول بفرستید ، پس گرفتن آن تقریباً غیرممکن است.

چنین ویژگی باعث می شود فناوری در بین کاربران قدرت و پایداری و اعتماد بیشتری داشته باشد.

 

4- غیرمتمرکز

مدت زیادی است که دولت و بانک ها شما را به بند بسته اند و با شما انحصار بازی نکرده اند. این دولت های مرکزی چه می کنند؟ آنها درصدی از پول یا دارایی شما را می گیرند تا تأیید کنند که مالک آن دارایی خاص هستید.

غیرمتمرکز بودن باعث جذابیت بیشتر فناوری بلاکچین می شود. این باعث می شود که رابین هود کوچک در همه ما روحیه بگیرد.

بسیاری از جنبه های مثبت عدم تمرکز وجود دارد. هیچ کس نمی تواند کل شبکه را از بین ببرد. هیچ شخص ثالثی نمی تواند هزینه شخصی شما را بررسی کند. بنابراین ، اگر واسطه را از هر سناریویی خارج کنید ، پس انداز زیادی خواهید کرد. تنها در صورت استفاده از شبکه بلاکچین ، پول گران بهای سخت بدست آمده همیشه متعلق به شما خواهد بود.

 

آیا Blockchain هنوز نارس است?

آیا بلاکچین فقط برای آدمکهاست؟ خوب ، فناوری بلاکچین فضای زیادی برای رشد دارد. این فناوری ده ساله است. Satoshi Nakamoto ، مخترع اسرارآمیز ، این ایده را در سال 2008 برای افکار عمومی به ارمغان آورد. بنابراین ، بسیار آسان است حدس بزنید که تعداد زیادی نقص در شبکه بلاک چین وجود دارد. برخی از موارد مهم به شرح زیر است –

 • مصرف برق
 • هزینه شبکه بالاتر
 • تغییر اندازه بلوک
 • تخصص بازار
 • قراردادهای هوشمند غیر قابل تغییر

 

1- مصرف برق

اجرای الگوریتم اجماع در واقع یک کار ترسناک برای پردازنده ها است. PoW کاملاً به قدرت پردازش خام گره ها بستگی دارد. متأسفانه بدون صرف پردازش و توان الکتریکی زیاد ، نمی توانید سکه کافی استخراج کنید. علاوه بر این ، نسخه کامل سیستم کلی برای همه اعضای شبکه ذخیره می شود. داشتن داده در تمام گره ها ممکن است باعث شود شما فکر کنید چه مقدار داده مصرف می کند.

خبر خوب این است که تقریباً تمام بزرگان صنعت تلاش زیادی می کنند تا روند مصرف انرژی کمتری داشته و هدر رود.

 

2- هزینه شبکه بالاتر

بلاکچین از گره ها تشکیل شده است. اما برخی از اکوسیستم های بلاکچین تعداد محدودی گره دارند. اگر تعداد کل کاربران از تعداد گره ها بیشتر باشد ، کل شبکه ممکن است خرد شود. چنین سناریوهایی دو مشکل عمده را ایجاد می کنند –

 • هزینه های بالاتر
 • نرخ معامله کندتر

زودتر ممکن است گره های تشویقی معرفی شوند. بنابراین ، امکان ایجاد سیستم جدید کاست دیجیتال کاملاً مغایر با ایدئولوژی اساسی خود فناوری وجود دارد.

 

3- تغییر اندازه بلوک

بلوک ها می توانند شامل انواع مختلفی از داده ها باشند. وجود چنین داده های بزرگی می تواند به تکه های “بزرگتر” نیاز داشته باشد. این بلوکهای گسترده تر با دو نوع تهدید مخالفت می کنند.

 • ایجاد دفترهای کوچک که به تغییر ناپذیری و الگوریتم اجماع آسیب می رساند.
 • یک شبکه متمرکزتر و نه توزیع شده.

هیچ یک از این شرایط مطلوب نیست زیرا ماهیت جذاب فناوری را که همه آرزو می کنند تغییر می دهد.

 

4- تخصص بازار

فناوری blockchain تازه شروع به رشد کرد. یکی از دلایل اصلی ترس مردم از بی ثباتی است و تعداد زیادی بلاکچین در بازار وجود دارد. کدام بلاکچین را باید انتخاب کنید و حتی روی کدام ارز رمزنگاری شده باید سرمایه گذاری کنید.

بازار بیش از حد حدس و گمان است. به عنوان مثال ، بیت کوین به ارزش واحد 20،000 دلار رسیده است ، اما به این معنی نیست که همیشه اوج ارزش خود را حفظ خواهد کرد. قیمت ممکن است هر زمان کاهش یابد. یا شاید برخی از ارزهای دیگر عملکرد فوق العاده خوبی داشته باشند. هیچ کس چه اتفاقی خواهد افتاد که صحنه را بیش از هر زمان دیگری پیچیده کند.

بنابراین ، آیا بلاکچین فقط برای افراد ساختگی است؟ خوب ، این ممکن است شما را به این فکر بیندازد.

به علاوه ، بر فشار خون شما تأثیر می گذارد!

 

5- قراردادهای هوشمند غیر قابل تغییر

قرارداد هوشمند به قراردادی بین دو شخص گفته می شود که دارای یک محدودیت زمانی و شرایط مطلق هستند. به محض تحقق این شرایط ، معامله اعتبار سنجی می شود. اتریوم ابتدا قراردادهای هوشمند را معرفی کرد.

مشخصه قابل توجه چنین قراردادهای هوشمند غیر قابل تغییر بودن آنهاست. به این معنا که وقتی معامله را با شرایط تحقق پذیر تغییر ندادید. هکرها می توانند از همین ویژگی برای حمله به ما استفاده کنند. باز هم ، اگر آنها بتوانند کد ایجاد چنین قراردادهایی را بشکنند ، فاجعه به دنبال خواهد داشت.

 

فصل 6: 6 سیستم عامل برجسته Blockchain که باید درباره آنها بدانید

 • 6.1- اتریوم

اعتبار تصویر: وب سایت Ethereum

Ethereum ، پلتفرم بلاکچین تغییر دهنده بازی توسط یک روسی-کانادایی 22 ساله معجزه است. نام وی ویتالیک بوترین است. می توانید آنها را نوآورترین اکوسیستم بلاکچین بنامید.

چه چیزی Ethereum را برجسته می کند؟ خوب ، Ethereum قراردادهای هوشمند ، dApps و DAO را معرفی کرد. داشتن چنین ویژگی های منحصر به فردی باعث جذابیت سیستم برای کاربران عادی شده است. شاید به همین دلیل است که آنها مهمترین موارد استفاده را دارند. آنها حتی یک انجمن پشتیبانی آنلاین دوستانه و مفید دارند که بر روی به روزرسانی مکرر محصول و پشتیبانی کاربر تمرکز دارد.

در حال حاضر الگوریتم اثبات قدیمی کار اجماع در سیستم آنها وجود دارد. اما Ethereum قصد دارد به جای آن ، الگوریتم اثبات به روزرسانی اجماع سهام را به تصویب برساند.

 

 • 6.2- پارچه هایپرلجر

اعتبار تصویر: وب سایت هایپرلجر

لینوکس ، پلت فرم منبع باز مشهور جهان از Hyperledger پشتیبانی می کند. هدف آنها ایجاد و خدمت به چارچوبهای دفتر سطح صنعت است. آنها قبلاً با شرکتهای بزرگی که از صنایع مختلف مانند نامزد ، بانکداری ، زنجیره تأمین ، شرکتهای تولیدی و اینترنت اشیا و غیره آمده اند همکاری کرده اند..

Hyperledger یکی از بهترین چارچوب های بلاکچین موجود است. این کاملا با راه حل های سازمانی مطابقت دارد. بلاکچین به شما امکان می دهد فوراً و با کمک پروتکل اجماع آنها را شروع کنید.

آنها همچنین اخیراً اعلام کرده اند که نسخه جدیدی از Hyperledger Fabric را راه اندازی می کنند.

 

 • 6.3- R3 Corda

اعتبار تصویر: وب سایت Corda R3

R3 یکی دیگر از موسسات مالی قابل توجه انقلابی است که یک سیستم عامل منبع باز توزیع شده به نام Corda ایجاد کرده است. رمز یا رمز ارز داخلی برای Corda وجود ندارد و این یک نوع بلاکچین مجاز است.

چرا?

خوب ، این هر کسی را که با پروتکل های بلاکچین ملاقات نکند محدود می کند. بنابراین ، اگر فقط صریحاً به شبکه پیوسته باشید ، به بخشهای خاصی دسترسی نخواهید داشت.

 

 • 6.4- موج دار شدن

Ripple یکی از جالب ترین موارد تاکنون است. RippleNet آنها با هدف پیوند دادن هر بانک و روش پرداخت یا ارائه در یک مکان انجام می شود. هزینه معاملات ارائه شده توسط Ripple در کنار هزینه رایگان است.

ارز دیجیتال آنها “Ripples یا XRP” نام دارد و بلافاصله پس از بیت کوین و Ethereum به یکی از محبوب ترین آنها تبدیل شده است. XRP مقیاس پذیرتر و سریعتر از سایر ارزهای رمزپایه است.

اعتبار تصویر: وب سایت Ripple Net

 • 6.5- EOS

EOS جدید در بازار است و در حال حاضر تأثیر زیادی در بازار ایجاد کرده است. مردم در مورد آن هیجان زده می شوند. خوب ، عمدتا سه دلیل در آن وجود دارد – مقیاس پذیری ، انعطاف پذیری و قابلیت استفاده.

می توانید بگویید این فاقد همه نقص عمده ای است که بیت کوین در حال حاضر دارد. فقط زمان می تواند نشان دهد که EOS تا چه حد پیش می رود زیرا رقابت در اوج است.

 

 • 6.6- NEO

نوزاد تازه متولد شده NEO قبلاً با صدای بلند وارد بازار شده است! این کل سناریو را با توانایی گسترده آنها در مدیریت معاملات در هر ثانیه تغییر می دهد. در حالی که زنجیره های بلوکی مانند بیت کوین می توانند 6-7 تراکنش در ثانیه را مدیریت کنند ، NEO می تواند 10000 عملیات در ثانیه را پردازش کند.

علاوه بر این ، NEO هیولا – Ethereum را به چالش کشیده است. NEO همان چیزی است که Ethereum جوان تر ، هوشمندانه و سریعتر است.

 

فصل هفتم: نمونه هایی از برنامه های غیر متمرکز بلاکچین

اکنون که می دانید چگونه می توانید برنامه های غیرمتمرکز را بر اساس سیستم عامل های مختلف ایجاد کنید ، اجازه دهید چند مدل را ببینیم تا روند کار را بیشتر درک کنیم.

امروزه معمولاً سه نوع برنامه غیرمتمرکز وجود دارد. آن ها هستند:

نوع I: این dApp شبکه بلاکچین بسیار خاص خود را دارد.

نوع II: این برنامه غیرمتمرکز در شبکه blockchain نوع I dApp اجرا می شود. آنها همچنین از پروتکل های دیگر برای استفاده از سیستم رمزگذاری خود استفاده می کنند.

نوع III: این dApp از برخی پروتکل های نوع II dApp استفاده می کند و سپس از پروتکل های بسیار اختصاصی خود برای صدور رمز استفاده می کند.

بیایید اکنون چند نمونه از آنها را ببینیم.

 • 7.1- آگوست

Augur از نوع dApp نوع II است. این یک برنامه منحصر به فرد است. از یک شبکه غیرمتمرکز همراه با پیش بینی بازار مالی برای ایجاد پیش بینی منطقی و قدرتمند از بازار استفاده می کند.

با این حال ، پیش بینی ها فقط به بازارهای مالی محدود نمی شوند.

اعتبار تصویر: وبلاگ آگوور

 • 7.2- گولم

گولم از یکی از بزرگترین بازارهای جهان یعنی قدرت محاسبات استفاده می کند. این بدان معنی است که این یک ابر رایانه است که می توانید هر زمان به آن دسترسی پیدا کنید. اگر از قدرت محاسبات استفاده نکرده اید ، از آن در شبکه استفاده کنید.

به عنوان پاداش ، سایر کاربران می توانند قدرت محاسبات شما را از ابر رایانه خریداری کنند.

شما مجبورید با استفاده از نشانه های خودشان نیرو بخرید. بنابراین ، هر زمان کسی قدرت شما را بخرد ، نشانه های شبکه Golem را دریافت خواهید کرد.

این یک روش عالی برای سرمایه گذاری در فناوری بلاکچین است.

Golem نمونه دیگری از نوع II dApp است.

 • 7.3- آراگون

آراگون یکی از معدود سیستم عامل های مدیریت غیرمتمرکز است که به سازمان های برجسته ارزش می بخشد. این پروژه بر روی پلت فرم Ethereum ساخته شده است. تنها هدف این است که همه مرزها را بشکنید و یک سیستم سازمانی ساختاریافته را برای کمک به شما ترویج دهید.

آراگون می خواهد ایجاد سازمانهای خودمختار غیرمتمرکز جدید را برای توسعه دهندگان آسان کند. به همین دلیل شامل موارد زیادی مانند مدیریت رمزها ، داوری ، تعیین نقش ها و غیره می شود.

آراگون نیز نمونه ای از نوع II dApp است.

 • 7.4- سیا

Sia با ظرفیت استفاده نشده هارد دیسک در سراسر جهان کار می کند. با این کار ، آنها زمینی را مبتنی بر بلاکچین ایجاد کردند و سیستم ذخیره سازی منحصر به فردی را تضمین کردند. این سیستم عامل از آن فضاهای خالی به عنوان فضای ذخیره سازی ابر استفاده کرده است.

همچنین فوق العاده ارزان هستند. بنابراین ، اگر هارد دیسک در دسترس دارید ، می توانید با استفاده از Sia ، این فضا را قرض دهید. اگر کمبود سوخت دارید می توانید محل ذخیره را نیز خریداری کنید.

این یک نوع dApp است.

 • 7.5- شبکه ایمن

شبکه ایمن مسئول ارتباط ایمن تر از همتایان است. از فناوری بلاکچین استفاده می کند و کلمه SAFE به معنای دسترسی امن برای همه است. می توانید از سیستم عامل آنها برای ورود به یک شبکه امن استفاده کنید و سپس قدرت محاسبات را با شخص دیگری به اشتراک بگذارید.

هدف آنها محافظت از کاربران خود در برابر مراجع متمرکز مانند دولت ، مجرمان ، بانک ها و غیره است.

این یک برنامه dApp نوع III است.

 

فصل هشتم: انواع مختلف پروتکل های اجماع بلاکچین

هر فناوری بلاکچین متفاوت است. همه آنها از الگوریتمهای اجماع مختلفی برای بهتر ساختن پلتفرم خود از یکدیگر استفاده می کنند.

بنابراین ، آنها از اهمیت حیاتی در شبکه برخوردارند.

 • 8.1- اثبات کار (PoW)

این اولین موردی بود که به دنیا معرفی شد ، به همین دلیل از محبوبیت بیشتری نسبت به سایر پروتکل های اجماع برخوردار است.

در این مورد ، هنگامی که یک کاربر معامله را شروع می کند ، “ماینرها” یا ابر رایانه ها سعی می کنند یک مشکل یا معما را حل کنند.

این به آنها امکان می دهد بلوک هایی را به کل شبکه اضافه کنند. به عنوان پاداش کار ، آنها مبلغ کمی معامله و درصدی از نشانه های بلاکچین دریافت می کنند.

با این وجود اشکالاتی دارد.

اتلاف انرژی:

استخراج کنندگان انرژی زیادی را برای حل معماها هدر می دهند. آنها رایانه های خود را برای مدت طولانی روشن می گذارند و سپس مصرف جهانی انرژی را افزایش می دهند.

آسیب پذیر:

حتی اگر یکی از محبوب ترین ها باشد ، در برابر هکرها حساس است. این سیستم قدیمی است و نیاز به ارتقا پروتکل ها دارد.

Ethereum در ابتدا از PoW استفاده می کرد ، اما از سال 2018 استفاده کرده است به Proof-of-Stake نقل مکان کرد.

 • 8.2- Proof – of-Stake (PoS)

این پروتکل برای غلبه بر معایب PoW ، عملاً مصرف انرژی طراحی شده است. این قرارداد دقیقاً مانند PoW برای بلاک چین های عمومی نیز طراحی شده است.

این سکه های جدید استخراج نمی کند بلکه کاربران را ترغیب می کند پول خود را صرف سکه ها کنند. هرچه بیشتر هزینه کنند ، شانس بیشتری برای اعتبار سنجی پیدا می کنند. با این کار ، آنها می توانند در ایجاد بلوک شرکت کنند.

اما ، یک پیچ و تاب وجود دارد ، اعتبارسنجها به طور تصادفی انتخاب می شوند.

اشکال اصلی آنها این است که مانند PoW آسیب پذیر هستند. اگر PoW Vs. را مقایسه کنیم. PoS ، ما مطمئنا در یک ترشی قرار خواهیم گرفت.

 

 • 8.3- گواهی اثبات سهام (DPoS)

آنها مشابه اثبات سهام هستند ، اما با پیچ و تاب! کاربرانی که سکه بیشتری دارند می توانند به رای گیری و انتخاب شاهدان بپردازند. بنابراین ، تنها تفاوت دیدگاه دموکراتیک به کل وضعیت است.

اگر در این سیستم رای گیری شرکت کنید ، امتیاز پاداش خواهید گرفت. این بهترین راه برای دستیابی به ارزهای رمزپایه است.

 • 8.4- اثبات اجاره سهام (LPoS)

Waves این سیستم POS را توسعه داد. با این کار می توانید نشانه های سفارشی بسازید و از آنها در مزرعه خود استفاده کنید. هدف ارائه امنیت بیشتر از سیستم PoS است. نام “اجاره” به دلیل ماهیت سرمایه گذاری ها بوجود آمد. می توانید سکه خود را به شبکه اجاره دهید و سپس امتیاز پاداش بگیرید.

 • 8.5- اثبات زمان سپری شده (PoET)

PoET شبیه PoW است. تفاوت در این است که بیشتر روی مصرف برق متمرکز است. اما برای کار آزادانه به تجهیزات سخت افزاری خاصی نیاز دارد.

 • 8.6- تحمل گسل بیزانسی عملی (PBFT)

یکی از سیستم عامل های پیشرو در حال حاضر از PBFT استفاده می کند. بیزانس از یک توالی خاص استفاده می کرد تا کاربران روژ را دور نگه دارد. داشتن چند کاربر ویرانگر در هر سیستم عامل بلاکچین کاملاً طبیعی است. بهتر است که ایمن باشید درست است.

 

فناوری Blockchain توضیح داده شده: الگوریتم های اجماع دیگر

اینها عمده ترین ها بودند. حال بیایید ببینیم الگوریتم های دیگر چگونه کار می کنند.

 • 1- اثبات فعالیت: این یک سیستم پروتکل ترکیبی است. برای اطمینان از به موقع بودن امتیازات پاداش ، از PoS و PoW استفاده می کند. وقتی آنها یک معما را حل می کنند ، از PoW استفاده می کنند ، بعد از آن همه چیز در مورد PoS است.
 • 2- اثبات اهمیت: NEM این مورد را توسعه داد. آنها می خواستند پروتكلی ایجاد كنند كه بر اساس فعالیت شبکه نه تنها تراكنش ها پاداش دهد. این بدان معناست که کاربرانی که به طور مکرر معاملات را ارسال و دریافت می کنند ، در ازای آن پرداخت می شوند.
 • 3- اثبات ظرفیت: با استفاده از این پروتکل می توانید از ظرفیت یا فضای ذخیره سازی هارد دیسک خود استفاده کنید. هرچه فضای ذخیره سازی شما بیشتر باشد ، بلوک های بیشتری خواهید داشت و می توانید پاداش دریافت کنید.
 • 4- اثبات سوختن: سکه های خود را بسوزانید و جایزه بگیرید. این یک مورد عجیب و غریب است. هر کاربری که سکه ها را به کیف پول خود بازگرداند و نتواند از آن بازیابی کند ، براساس مبلغ پاداش دریافت می کند.

 

کدام صنایع می توانند از این فناوری استفاده کنند?

شاید فکر کنید که فناوری بلاکچین کجا استفاده می شود. خوب ، اساساً در بعضی از صنایع مانند مراقبت های بهداشتی ، حمل و نقل ، انرژی و Fintech استفاده می شود. همچنین می توانید بگویید که این صنایع از آنها به عنوان وسیله ای برای مبادله اعتبارات کربن استفاده می کنند.

 • بلاکچین در حمل و نقل

در صنایع حمل و نقل ، برای محموله های بار ، بازرسان و گیرنده های فرود باید قبل از تحویل چندین بار از سیستم خارج شوند. همه اینها یک کاغذبازی سنتی بود. بعداً ، با استفاده از سیستم الکترونیکی دیجیتال ، فرایند امضای وقت گیر زیادی نیز وجود داشت.

سرانجام ، مرسک ، بزرگترین اپراتور حمل و نقل کانتینر در جهان ، در تلاش بود که کل فرایند فرود محموله را مدرن کرده و آن را بسیار راحت تر کند.

در مارس 2017 ، مشخص شد که از دفترچه ای مبتنی بر فناوری blockchain استفاده می کند که زنجیره تأمین را دیجیتالی می کند. بنابراین ، این امکان پذیر است که از پس دیجیتالی مدارک عظیم برآید و حمل و نقل در دسترس تر شود.

مرسک اکنون در حال کار بر روی یک سیستم حمل و نقل الکترونیکی مبتنی بر بلاکچین الکترونیکی همراه با IBM است. انتظارات از فناوری جدید بلاکچین الکترونیکی وجود دارد.

دفتر کل بلاکچین شامل کلیه اطلاعات محموله ها از جمله وضعیت کالا ، قبض باربری ، اسناد گمرک و سایر اطلاعات مربوط به محموله ها است. اگر او عضوی از زنجیره تأمین حمل و نقل باشد ، می تواند تمام داده ها و دانش بار را مشاهده کند.

اما اعضا قادر به تغییر ، ویرایش یا حذف هرگونه داده از سوابق نخواهند بود. حتی آنها نمی توانند بدون توافق یا روند مناسب ، کسی را در شبکه جمع کنند. کل سیستم داده یک سیستم ثبت غیرقابل تغییر است. اساساً بلاکچین چنین فناوری است که تمام دنیا را به هم متصل می کند.

 

 • در فین تک

اصلی ترین ویژگی خارق العاده فناوری بلاکچین معاملات مالی است. شما می توانید در مدت زمان بسیار کوتاهی و بدون هیچ گونه اخطار شخص ثالث یا شخص ثالث به نحو احسن معامله کنید. برای روند معاملات نیازی به پشتیبانی دولت یا بانک نیست. بنابراین ، نیازی به پرداخت هزینه اضافی ندارید.

بنابراین ، آیا مشخص نیست که برنامه های blockchain بر فناوری مالی حاکم هستند! در واقع این کار را می کند این نیز زمان و هزینه معامله را حذف می کند. حتی می توان بدون هیچ مشکلی سریعاً ورودی های بلاکچین و وضعیت معامله را بررسی کرد. این کمک بزرگی به دنیای fintech است.

گزارشی در مورد بلاکچین این است که می تواند برای برخی از بزرگترین بانک های سرمایه گذاری به طور متوسط ​​حدود 30٪ هزینه زیرساخت را کاهش دهد. آنها می توانند با استفاده از فناوری بلاکچین سالانه مبلغ قابل توجهی پس انداز کنند.

در صورت انجام معاملات از طریق مرزها ، پرداخت و سایر پردازش ها ممکن است چند روز طول بکشد. پروسه های زیادی برای ترخیص ، تسویه حساب و پرداخت در هنگام انجام تراکنش در آن سوی مرزها وجود دارد. بسیاری از فرایندهای ارتباطی وجود دارد. اگرچه همه آنها از طریق پیام های الکترونیکی هستند ، بسیار طبیعی است که حداقل دو روز برای روند حل و فصل لازم باشد.

اما با استفاده از شبکه بلاکچین ، حتی برای کل معاملات ، ارتباطات و روند تسویه حساب نیز زمان زیادی لازم نیست. این فناوری باعث می شود که همه عملیات کنترل شده و زمانبرتر باشد.

 

 • بلاکچین در انرژی

کاربردهای بلاکچین در صنایع انرژی نیز وجود دارد. از دفتر بلاکچین می توان برای صرفه جویی در داده های انرژی استفاده کرد. اخیراً ، برخی از شرکت ها از فناوری رمزنگاری بلاکچین یا دفتر بلاکچین برای صرفه جویی در مصرف انرژی استفاده می کنند.

ممکن است به این فکر کنید که این روش پرهزینه است یا جعلی. ممکن است یک روند گران و کاذب به نظر برسد ، اما اینطور نیست. علاوه بر این ، اقتصادی ، اصلی و به هیچ وجه خطرناک نیست.

شما نیاز به تنظیم پنل های خورشیدی با توجه به مقدار انرژی که می خواهید ذخیره کنید. باید یک دفتر بلاکچین میکرو شبکه ای به پنل متصل باشد. این میکرو شبکه شامل ذخیره باتری لیتیوم یون ، سیستم کنترل شبکه ، کنتورهای برقی هوشمند و مبدل ها است.

پایگاه داده بلاکچین Microgrid یک سیستم دفترداری است که مبتنی بر وب است. این توازن بار ، نظارت بر شبکه و رسیدگی به مسائل را کنترل خواهد کرد. با استفاده از فناوری دفاتر بلاکچین مقدار زیادی انرژی می تواند صرفه جویی و استفاده شود در حالی که قطع برق اتفاق می افتد یا فاجعه دیگری رخ می دهد.

بسیاری از شرکت ها و ساکنان از این روش برای صرفه جویی در مصرف انرژی استفاده می کنند و هر زمان نیاز به استفاده ارزان از آنها دارند ، از آنها استفاده می کنند. و بسیاری از شرکت ها قصد استفاده از فناوری دفتر کل بلاکچین را دارند.

این سیستم دفتر کل بلاکچین برای به اشتراک گذاشتن و تأیید اعتبار تمام اطلاعات در سراسر میکرو شبکه به یک رایانه یا گره نیاز دارد. بلاکچین تعادل کل سیستم انرژی را به طور کارآمد حفظ خواهد کرد.

تمام تحقیقات و مطالعات انجام شده در زمینه فناوری بلاکچین توضیح داده است که این امر در صنعت انرژی بسیار بالقوه خواهد بود. این سیستم کل شبکه صرفه جویی در انرژی را بدون هیچ مشکلی با کارایی بیشتری مدیریت خواهد کرد.

 

شغل به عنوان یک توسعه دهنده Blockchain

فناوری بلاکچین روز به روز جایگاه گسترده ای در صنایع دارد. با روزهای آینده ، تقاضای برنامه های کاربردی بلاکچین افزایش می یابد. بنابراین ، یک فرصت عظیم در حرفه blockchain وجود خواهد داشت.

توسعه دهندگان بلاکچین در حال حاضر تقاضای بسیار خوبی دارند. آنها با این مهارت شغلی رتبه دوم را در بین سخت ترین مهارت های شغلی دارند. امروزه فرصت های شغلی در حال افزایش است.

توسعه دهندگان بلاکچین نه تنها دارای شغل دائمی تمام وقت بلکه دارای دنیای آزاد نیز هستند. آنها مبلغ هنگفتی را برای خدمات خود طلب می کنند و جالبترین قسمت این است که شرکتها آنها را با تقاضای بالای خود استخدام می کنند.

موسسات مختلف قصد دارند مهندسان ، برنامه نویسان و توسعه دهندگان را در زمینه برنامه نویسی و توسعه برنامه های بلاکچین آموزش دهند. اگر بتوانید مهارت های خود را با استفاده از برنامه های بلاکچین افزایش دهید ، فرصت های زیادی برای ایجاد حرفه خود در فناوری بلاکچین وجود دارد. دامنه توسعه دهندگان بلاکچین بیش از هر زمان دیگری افزایش می یابد!

 

فصل 9: Blockchain For Dummies: آینده بلاکچین

بلاکچین باعث شد تا به روشی کاملاً جدید به دنیا نگاه کنیم. اگر به آن فکر کنید ، کل دنیای ما و نحوه مدیریت داده ها تغییر می کند. ما سرانجام می توانیم جهانی را تصور کنیم که کاملاً از اربابان تکنولوژیکی عاری باشد. اما این یک شب اتفاق نمی افتد مردم برای درک کامل این فناوری به زمان زیادی احتیاج دارند. ناگفته نماند که فناوری بلاکچین باعث تغییر روش کار اینترنت می شود. ذهن انسان تمایل دارد تغییرات را رد کند.

به عنوان مثال ، اگر فناوری TCP / IP را در نظر بگیرید ، متوجه می شوید که 30 سال طول کشید تا مردم فن آوری را درک کنند. از آنجا که بلاکچین قصد دارد ضرورت بانک ها و سایر سیستم های مالی تحت کنترل دولت را برطرف کند ، فکر می کنیم این زمان ممکن است حتی بیشتر طول بکشد.

اما چه کسی می تواند آینده را پیش بینی کند؟ تماس ویدیویی در دهه 1970 یا 1980 چنین علمی-تخیلی بود. اما حتی کودکان این روزها از FaceTime برای برقراری ارتباط با دوستان و خانواده خود استفاده می کنند.

بنابراین ، فناوری بلاکچین چگونه می تواند جهان را تغییر دهد؟ چگونه می تواند زندگی روزمره ما را تحت تأثیر قرار دهد؟ کدام سناریوهایی هستند که به شدت تغییر خواهند کرد?

چنین س questionsالاتی بسیار معمول است که به ذهن ما خطور می کند. نگران نباش همسر! ما به تمام مشکلاتی که باعث شده است ذهن شما در مورد این مسئله مشکل باشد پاسخ خواهیم داد.

 

افکار نهایی,

فناوری Blockchain نام انقلاب جدیدی است که شروع به راه یافتن در همه چیز کرد. آن روز دور نیست که بتوانیم صنایع دیجیتال و زندگی واقعی خود را به طور کامل ادغام کنیم.

این فقط شروع است. شما همچنان شاهد استفاده از برنامه های جدید و بهبود یافته بلاکچین هستید که زندگی روزمره ما را بسیار راحت تر می کند.

 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector