Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

Blockchain vs Centralized: کدام یک بهترین است؟

امروزه هیاهوی زیادی با Blockchains در جریان است و به نظر می رسد مردم نمی توانند از آن سیر شوند. بلاکچین یک موضوع گسترده برای مقابله است ، و به همین دلیل است که اگر دانش کافی در مورد آن نداشته باشید ، هر از گاهی گیج می شوید. بسیاری از افراد غالباً بلاکچین ها را با سیستم پایگاه داده متمرکز اشتباه می گیرند و از تفاوت های اساسی بین آنها اطلاع ندارند. به همین دلیل امروز ، برای از بین بردن تمام سردرگمی های شما ، نگاه دقیق تری به پایگاه داده Blockchain vs Centralized خواهیم داشت..

بیایید با آن کنار بیاییم ،?

Blockchain vs Centralized: بهترین تماس چیست?

بلاکچین ها طرحی جدید از سیستم پایگاه داده است که به طور کلی از روش تمرکز خلاص می شود. شما می توانید پایگاه داده را بدون هیچ گونه مدیریت مرکزی مدیریت کنید. بنابراین ، با این کار می توانید داده ها را مستقیماً با شخص دیگری به اشتراک بگذارید یا به روز کنید.

این کاملاً متفاوت از سیستم اصلی پایگاه داده NoSQL یا SQL است زیرا آنها عمدتاً توسط یک منبع مرکزی کنترل می شوند.

از بسیاری جهات ، بلاکچین امنیت بیشتری نسبت به پایگاه داده متمرکز استاندارد مانند بانک ها دارد ، اما از برخی جنبه های دیگر نیز فاقد امنیت است.!

شما می توانید بدون هیچ سر و صدایی مانند سیستم متمرکز از طریق این سیستم ذخیره یا حتی معاملات انجام دهید.

اما قبل از برقراری تماس نهایی ، بیایید ببینیم عملکرد آنها در بخشهای مختلف چگونه است.

Blockchain vs Centralized: تجزیه و تحلیل عملکرد

  1. طرفین سوم: بلاکچین برنده است

اصلی ترین ویژگی جذاب بلاکچین عدم مدیریت مرکزی است. به شما امکان می دهد مستقیماً معاملات انجام دهید. اما چگونه?

واقعاً کاملاً ساده است. معاملات انجام شده در سیستم بلاکچین نیاز به مجوز و اثبات معتبر دارد. این دو اصطلاح ، برخلاف سیستم های متمرکز ، امنیت نیاز معاملات را تضمین می کنند.

گره های مورد استفاده در بلاکچین تراکنش های شما را تأیید می کنند و پرداخت را همیشه با یکدیگر همگام سازی می کنند.

معمولاً محتویات پایگاه داده های استاندارد در نوعی سیستم رایانه ای ذخیره می شوند ، جایی که به راحتی می توانید آن را دستکاری کنید. در نتیجه ، مهم نیست که به سیستم وابسته باشید ، در نهایت شما را کنترل می کند.

بلاکچین اتفاقاً از شر این سیستم ها خلاص می شود و داده ها را از طریق رمزنگاری سطح بالاتری ایمن می کند.


بنابراین ، به محض نوشتن کد ، هیچ کس نمی تواند با استفاده از هر روشی آن را دستکاری کند. خیلی باحاله ، درسته?

  1. پیچیدگی: پایگاه داده متمرکز برنده است

هر گره روی سیستم به طور مستقل روی سیستم بلاکچین کار می کند. گره ها می توانند این کار را انجام دهند زیرا دسترسی کامل به پایگاه داده دارند. بنابراین ، اگر تغییراتی رخ دهد ، همه آنها دفتر خود را بر این اساس به روز می کنند.

با این حال ، برای یک معامله مالی ، شفافیت کامل بهترین راه نیست.

سیستم های استاندارد پایگاه داده متمرکز با محدود کردن آزادی کاربر از این نوع مشکلات جلوگیری می کنند. این می تواند یک استراتژی خوب و بد باشد. یک پایگاه داده متمرکز گزینه خواندن یا نوشتن هر داده را دارد ، اما از طرف دیگر ، Blockchain فقط نوشتن تنها گزینه را مجاز می کند.

به همین دلیل بلاکچین برای مقابله با این مشکل نیاز به ایجاد یک لایه امنیتی اضافی دارد. باز هم ، استفاده از چندین آدرس بلاکچین و رمزنگاری این روش را حتی پیچیده تر از حد معمول می کند.

با این حال ، از این طریق می تواند روش بسیار ایمن تری باشد.

  1. قدرت: Blockchain در اینجا برنده می شود

به عنوان یک سیستم کامل ، تحمل هر نوع خطا در بلاکچین بیشتر است. همه گره های موجود در اینجا مستقل هستند ، که باعث می شود هر میزان از دست دادن را کنترل کند. حتی اگر یک گره یا چند گره از کار بیفتد ، گره های دیگر دفتر را به روز می کنند و می توانند بدون هیچ مشکلی ادامه پیدا کنند.

این نوع سیستم باعث می شود Blockchain یک فناوری عالی برای مقابله با آن باشد. بنابراین ، اگر هر نوع داده ای را از طریق سیستم ارسال کنید ، احتمال شکست تراکنش صفر وجود دارد. این یک روش عالی است که در صورت خرابی گره همیشه راهی برای جبران کردن خواهید یافت.

در پایگاه داده های معمولی این نوع سیستم ایمن در برابر خرابی وجود ندارد. به همین دلیل ممکن است خطاهای زیادی در معامله در سیستم معمول وجود داشته باشد.

بنابراین ، اگر فکر می کنید کدام یک برای معاملات مالی مناسب است ، بلاکچین برنده است.

  1. عملکرد بالاتر: کراوات است!

حتی اگر بلاکچین ها نسبت به پایگاه های داده متمرکز سرعت کمتری دارند ، اما این فناوری فوق العاده جدید است و برای حل این مشکل تغییرات زیادی را تجربه می کند.

در حال حاضر موارد زیادی وجود داشته است که سیستم اصلاح شده است تا به سرعت یک پایگاه داده متمرکز کار کند.

تأیید امضا با استفاده از رمزنگاری خصوصی-عمومی زمان زیادی را می گیرد. از آنجا که گره ها معامله بین دو کاربر را آغاز می کنند ، هیچ کس نمی تواند این روش را کنار بگذارد. با این حال ، بسیاری از ارزهای رمزپایه مانند Nano یا Litecoin از فناوری بلاکچین استفاده می کنند که سریعتر از حد معمول کار می کند.

در پایان,

Blockchain در مقابل پایگاه داده متمرکز

تفاوت بین بلاکچین و پایگاه داده متمرکز به طور غیر منتظره بسیار زیاد است. با این حال سیستم متمرکز قرن ها اینجا بوده است و هنوز هم بدون هیچ مشکلی وجود دارد. از آنجایی که بلاکچین یک فناوری جدید است ، عادت کردن به آن کمی بیشتر زمان می برد.

اما من کاملا مطمئن هستم به محض غلبه بر تمام نقایص خود ، همیشه برنده بحث بلاکچین در مقابل بحث پایگاه داده متمرکز خواهد بود.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector