Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

مزایای سیستم عامل غیرمتمرکز Ethereum چیست؟

اگر به آن فکر کنید ، بیت کوین دیگر پیر شده و نوزادان تازه متولد شده در میدان جنگ حکمرانی می کنند. در آن زمان ، فناوری blockchain صرفاً برای تأیید اعتبار معاملات و بیشتر یک سیستم نقدی دیجیتال استفاده می شد. خوب ، این فقط یک استفاده واحد از فناوری ایجاد شده توسط Satoshi Nakamoto است. Ethereum اولین شبکه بلاکچین است که به جهانیان نشان داد که بلاکچین می تواند خیلی بیشتر از سیستم نگهداری ارز باشد. مزایای سیستم عامل غیرمتمرکز Ethereum بیشمار است و می تواند اینترنت را همانطور که می دانیم دوباره تعریف کند.

اتریوم چیست?

Ethereum یک نرم افزار غیر متمرکز مبتنی بر بلاک چین است سکو جایی که می توانید برنامه های خود را ایجاد و راه اندازی کنید. تفاوت اصلی بین بیت کوین و اتریوم در کاربردهای آنهاست. بیت کوین از فناوری بلاکچین برای ایجاد یک سیستم معاملاتی جدید استفاده کرد که نیاز به اعتبار سنج شخص ثالث مانند بانک ها را برطرف می کند.

Ethereum همچنین یک سیستم ارزی و معاملاتی برای خود دارد اما در واقع بسیار بیشتر از این است. این اولین سیستمی است که Smart Contracts را برای ما معرفی کرد.

قرارداد هوشمند: به سادگی توضیح داده شد

قرارداد هوشمند یک نام فانتزی برای کدی است که کاربر را قادر می سازد هر چیزی را که دارای ارزش است معامله کند. این می تواند پول ، دارایی ، سهام شرکت و طلا باشد ، اساساً هر چیزی!

اما ، چگونه؟ بیایید یک سناریو را فرض کنیم. جان می خواهد لیزا را که کتابش را برای او تمام می کند به او بپردازد. اما جان یک کتاب عالی می خواهد! او تصمیم می گیرد که فقط در صورتی پرداخت کند که لیزا 20 فصل از هر کدام را که شامل 3000 کلمه است ، بنویسد و ظرف 30 روز آن را به پایان برساند. اما جان کلاهبرداری بود که در هوای مطبوع ناپدید شد ، اگرچه لیزا تمام شرایط را برآورده کرد.

یک قرارداد هوشمند می تواند لیزا را از چنین سناریوهایی نجات دهد. این یک قرارداد بین دو شخص است. داخل هر بلوک از Ethereum کدهایی وجود دارد. وقتی دو طرف با شرایطی که قبلاً تصمیم گرفته اند موافقت می کنند ، سیستم به طور خودکار آن را تأیید می کند. بنابراین ، لیزا می تواند خود را پس انداز کند اگر با جان یک قرارداد هوشمند ببندد.

هر دو طرف ناشناس باقی می مانند اما قرارداد برای اعتبار سنجی در دفتر عمومی قرار خواهد گرفت.

ماشین مجازی Ethereum (EVM)

EVM ایده کمی پیچیده ای است. بنابراین ، بسیار دقیق گوش دهید! EVM اساساً یک سیستم ارتباط سخت افزاری و نرم افزاری مناسب است که قراردادهای هوشمند را امکان پذیر می کند. این ماشین مجازی می تواند کدهای نامعتبر را در قرارداد هوشمند توسط همه ماشین آلات (رایانه ها) متصل به شبکه Ethereum اجرا کند.


قرارداد هوشمند در صورت برآورده شدن شرایط ، معامله را اعتبار می بخشد. EVM نرم افزار کاملی از تورینگ است که این قراردادهای هوشمند برای حل مشکلات از آن استفاده می کنند.

DApps: استفاده نهایی و مزایای پلت فرم غیرمتمرکز Ethereum

خوب ، بنابراین ، کجا می توانید از فناوری پلت فرم غیرمتمرکز Ethereum استفاده کنید؟ پاسخ DApps است. DApp ها برنامه های غیرمتمرکز هستند.

تقریباً همه وب سایت های بزرگ دارای یک سرور متمرکز هستند. مشکل شماره یک این سرور متمرکز این است که اگر یک نفر آن را خراب کند ، می تواند تمام داده های حساس همه وب سایت های موجود در سرور را بدست آورد. سرور نیز می تواند با خرابی مواجه شود. وابستگی بیش از حد زیادی به سرور متمرکز وجود دارد.

حال تصور کنید که یک سرور غیرمتمرکز داشته باشید که فقط بخشی از کل داده ها را در خود نگه دارد. بنابراین ، اگر یک سرور خراب شود یا هک شود ، صاحبان وب سایت همه داده ها را از دست نخواهند داد.

علاوه بر این ، دولت یا سازمان های نظارتی اینترنتی نمی توانند هیچ وب سایتی را از بین ببرند زیرا داده ها در سراسر شبکه پراکنده شده اند. بنابراین ، هیچ کس نمی تواند اینترنت را همانطور که هست کنترل کند. همانطور که می دانید ایده اینترنت ایجاد اطلاعات برای همه رایگان بود. با سیستم عامل غیرمتمرکز ، اکنون امکان پذیر است.

بنابراین می بینید که مزایای سیستم عامل غیرمتمرکز Ethereum بیشمار است.

سازمان خودمختار غیرمتمرکز (DAO)

یکی از مزایای درخشان پلت فرم غیرمتمرکز Ethereum این است که گروهی از افراد همفکر می توانند برای به اتمام رساندن یک پروژه با هم همکاری کنند. بهترین قسمت این است که هیچ رهبر منحصر به فردی در گروه وجود ندارد ، به این معنی که گروه غیرمتمرکز است. در اینجا درباره “DAO” بیشتر بدانید.

این می تواند اتفاق بیفتد اگر یک نهاد دیگر که به یک قرارداد هوشمند متعهد است برای رسیدن به یک هدف واحد کار کند. این سیستم پس از رسیدن به هدف ، DOA را حل می کند. می توانید آن را آینده مشاغل و دفاتر بنامید.

مقایسه های ما را بررسی کنید:

  • بیت کوین در مقابل اتریوم؟ تفاوت در چیست?

  • Ethereum vs Litecoin: چرا LTC برای معاملات و ETH برای قراردادهای هوشمند است?

  • EOS VS Ethereum: یک قاتل احتمالی Ethereum!

  • Ardor vs Ethereum: مزایا و معایب آن چیست?

  • NEO vs Ethereum: کدام یک بهتر است?

  • Ethereum در مقابل Ripple: مقایسه در عمق

کلمات نهایی

با اختراعات جدید ، امکانات جدید آشکار می شود. سیستم عامل غیرمتمرکز Ethereum در حال ایجاد افق های جدید است. این فقط می تواند ماهیت اینترنت را متزلزل کند. این پلت فرم قرارداد ها را غیر قابل تغییر و اثبات دستکاری می کند.

علاوه بر این ، هیچ خرابی برنامه ها وجود نخواهد داشت زیرا سرور هرگز خراب نمی شود. تنها زمان می تواند تشخیص دهد که این فناوری در آینده به کجا خواهد برد.

بیشتر بخوانید ، لیست نهایی پروتکل های Blockchain

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector