Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

ICO چیست: مقدمه ای بر پیشنهاد اولیه سکه

ابتدا چند آمار را بررسی می کنیم:

 • اولین پیشنهاد اولیه سکه (ICO) در سال 2014 برای پروژه Ethereum برگزار شد. با این حال ، فقط در طی سه سال ، یعنی در ژوئن 2017 ، بلاکچین و شرکت های مبتنی بر ارز رمزپایه از طریق مسیر ICO سرمایه بیشتری نسبت به روش های سنتی مانند سرمایه گذاری خطر پذیر (VC) جمع آوری کردند!
 • در سال 2017 ، ICO ها 5.6 ​​میلیارد دلار آمریکا جمع آوری کرده اند!

با وجود این مبلغ هنگفتی که توسط ICO جمع می شود ، بسیاری از ناظران صنعت این س haveال را دارند که “ICO چیست؟”

ICO به ابزاری مهم برای جذب سرمایه برای بنگاه های اقتصادی بلاکچین و ارزهای رمزپایه تبدیل شده است. شباهت آنها با پیشنهادات اولیه عمومی (IPO) از این نظر است که آنها همچنین سهمی از پروژه را به مردم ارائه می دهند. با این حال ، روش ، خطرات و جوایز ICO بسیار متفاوت است.

ICO چیست: یک تعریف مفید

ICO راهی برای جمع آوری کمک مالی در یک محیط غیرنظامی است. روش سنتی برای جمع آوری کمک مالی از VC یا رفتن به مسیر IPO ، به دلیل مقررات سختگیرانه ، سختگیری قابل توجهی را به همراه دارد و راه اندازی بلاکچین-رمزنگاری افراد دارای ICO را دور می زند.

شرکت تازه تاسیس بخشی از رمزهای رمزگذاری را به حامیان اولیه پروژه می فروشد. آنها وجوه را به صورت ارزهای فیات مانند دلار آمریکا یا ارزهای رمزپایه معروف مانند بیت کوین یا اتر جمع می کنند.

تیم پروژه تازه کار در جایی که پروژه را توضیح می دهند و اینکه چه فرصتی در بازار پیدا می کند یا اینکه چه مشکلی در کسب و کار حل می کند ، مقاله سفید ایجاد می کند. این نامه سفید همچنین به توصیف این فناوری می پردازد که چرا اصلاً به رمز رمز نیاز است ، نقشه راه پروژه و میزان بودجه مورد نیاز برای تکمیل پروژه.

علاوه بر این ، این نامه سفید جزئیات مربوط به حاکمیت پروژه ، جدول زمانی ICO ، ارزهای پذیرفته شده در ICO و چند درصد رمز رمز را در ICO به فروش می رساند. در این مقاله سفید چگونگی تخصیص توکن های باقیمانده و همچنین اینکه آیا پیش از ICO فروش خصوصی وجود دارد ، یعنی مرحله ای که چند سرمایه گذار منتخب تعداد زیادی توکن را با قیمت پایین تر خریداری می کنند ، توضیح می دهد..

در طول ICO سرمایه گذاران با استفاده از ارزهای رمزنگاری شده یا ارزهای رمزنگاری شده رمزها را خریداری می کنند. اگر ICO بتواند “soft cap” ، یعنی حداقل صندوق مورد نظر یا بیشتر از آن را افزایش دهد ، پروژه به اتمام می رسد. اگر تیم پروژه نتواند “نرم افزاری” را افزایش دهد ، ICO ناموفق ارزیابی می شود و وجوه به سرمایه گذاران بازگردانده می شود.

جوانب مثبت و منفی ICO:

شرکت های نوپا دارای مزایای زیر با ICO هستند:

 • تأثیر مثبت شبکه: اغلب پروژه های رمزنگاری شده توزیع شده (DApps) هستند و بیشتر کاربران اغلب به نفع کاربران هستند که این یک مزیت ICO است.
 • شرکت تازه تأسیس می تواند به راحتی و به سرعت سرمایه جمع کند زیرا هیچ مانعی برای ورود وجود ندارد ، سفارشی کردن رمز رمزگذاری و راه اندازی ICO با استفاده از سیستم عامل هایی مانند Ethereum ، Waves یا Stellar آسان است.
 • کل بازاریابی با استفاده از وب سایت شرکت ، رسانه های اجتماعی ، برنامه های پیام رسانی و سایر انجمن های آنلاین دیجیتالی است.
 • تیم پروژه از زنجیره بلوکی خود برای مدیریت بودجه جمع آوری شده و توزیع توکن استفاده می کند و این کار به صورت خودکار و آسان انجام می شود.

سرمایه گذاران مزایای زیادی نیز با ICO دارند ، به عنوان مثال:

 • اگر ارز رمزنگاری شده رایج شود ، بیشتر مبادلات رمزنگاری آن را لیست می کنند ، بنابراین نقدینگی بالایی را تأمین می کنند.
 • برخلاف سناریو موجود در بودجه VC ، که از نظر جغرافیایی در مراکز مالی مانند شهر نیویورک یا سیلیکون ولی متمرکز شده است ، هر کسی می تواند در ICO سرمایه گذاری کند.
 • همانطور که از افزایش شهابی قیمت بسیاری از ارزهای رمزپایه در سال 2017 مشهود است ، در صورت قدردانی ارزش سکه ، سرمایه گذار شانس خوبی برای کسب سود دارد.

با این حال ، ICO همچنین خطرات زیر را به همراه دارد:

 • عدم قطعیت: غالباً در شروع راه اندازی ICO ، محصولی آماده نیست و در حالی که کاغذ سفید ممکن است این فناوری را به خوبی توصیف کند ، هیچ تضمینی برای ساخت محصول وجود ندارد.
 • قیمت رمز ارز ممکن است براساس قدرت محصول یا طرح تجاری نباشد ، بلکه ممکن است براساس انتظار سود فروش مجدد باشد. اگر پروژه ارزش اقتصادی اساسی نداشته باشد ، این ممکن است حباب ایجاد کند.
 • بازار رمزنگاری به دلیل ماهیت حدس و گمان بسیار بی ثبات است.
 • تاکتیک های دستکاری بازار مانند “پمپاژ و ریختن” در بازار رمزنگاری ، به ویژه برای سرمایه گذاران کوچک خطر بالایی دارد.
 • ICOs تنظیم نشده است ، در صورت از بین رفتن سرمایه ، سرمایه گذار هیچگونه مراجعه قانونی ندارد.
 • بی هویتی ارائه شده توسط بسیاری از پروژه های ارزهای رمزپایه خطری ایجاد می کند زیرا مجرمان ممکن است از ICO برای پولشویی سو mis استفاده کنند.
 • این مقررات در هر کشور متفاوت است و در بسیاری از کشورها در دست تدوین است و اینکه آیا ICO در یک کشور خاص در آینده مجاز است یا خیر مشخص نیست..

راه اندازی ICO:

با فرض حضور تیم مدیریتی ، و شرکت تازه تاسیس دارای یک طرح تجاری با یک راه حل فناوری است ، برای راه اندازی ICO مراحل زیر لازم است:

 • یک تیم حقوقی صالح ایجاد کنید که جنبه های نظارتی صلاحیت شرکت را بررسی کند ، این که آیا توکن یک مورد امنیتی ، شناخت مشتری شما (KYC) و ضد پولشویی (AML) است و اقدامات لازم را انجام می دهد.
 • رمز رمز را سفارشی کنید ، که به روش های مختلف قابل انجام است. تیم پروژه ممکن است ساخت پلت فرم بلاکچین و رمز را از ابتدا انتخاب کند. متناوباً ، آنها ممکن است ترجیح دهند از یک بستر بلاکچین مانند Ethereum استفاده کنند و رمز و محصول خود را توسعه دهند و از مزایای ماشین مجازی Ethereum (EVM) ، استانداردهای ERC20 و زبان برنامه نویسی Solidid برای کدگذاری قراردادهای هوشمند استفاده کنند. با این وجود گزینه محبوب دیگری استفاده از سیستم عامل های ICO مانند است ایکونومی که روند راه اندازی ICO را بسیار آسان می کنند.
 • برای بازاریابی پرخاشگرانه ICO ، از طریق سیستم عامل های رسانه های اجتماعی ، برنامه های پیام رسان مانند تلگرام و انجمن های آنلاین مانند Reddit ، یک تیم بازاریابی خوب تشکیل دهید. این تیم باید از یک وب سایت با کیفیت عالی و سفید فهمیده باشد.

منبعی برای آگاهی از بهترین روشهای ICO:

چه یک تیم پروژه شروع کننده و چه یک سرمایه گذار ، مهم است که قبل از راه اندازی یا سرمایه گذاری در آن ، اطلاعات کافی در مورد ICOs داشته باشید. خوانده شده توصیه شده این مقاله است ، که همچنین شامل برخی از موفق ترین ICO ها در تاریخ بلاکچین و سرمایه گذاری های رمزنگاری شده است.


می خواهید بیشتر بیاموزید?

این مقالات را در مورد ICO vs DAICO و STO vs ICO بررسی کنید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector