Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

راهنمای مبتدیان: گاز اتریوم چیست؟

اگر تا به حال در مورد پلت فرم Ethereum چیزی شنیده اید ، ممکن است در مورد Ethereum Gas نیز چیزی شنیده باشید. بنابراین ، گاز اتریوم چیست؟ در مقاله امروز ، ما بیشتر در مورد آن کشف خواهیم کرد.

گاز اتریوم چیست?

گاز اتریوم واحد اساسی هر تلاش محاسباتی است که برای اجرای عملیات در بستر اتریوم انجام می شود. این بدان معناست که هر عملیاتی از جمله اجرای قراردادهای هوشمند ، معاملات ساده و غیره نیاز به صرف مقداری گاز دارد.

به عبارت ساده ، این هزینه هایی است که برای انجام عملیاتی در شبکه باید پرداخت شود.

با این حال ، قبل از اینکه ما در گاز Ethereum و عملکرد آن غوطه ور شویم ، سعی کنیم بفهمیم Ethereum چیست?

اتریوم چیست?

Ethereum بستری است که در بالای بلاکچین ساخته شده است. این شبکه به عنوان یک شبکه غیرمتمرکز ساخته شده است که توسعه دهندگان می توانند Dapps بسازند و قراردادهای هوشمند بنویسند. این شباهت به اینترنت به علاوه مزایای ارائه شده توسط بلاکچین است. از آنجا که ماهیت آن غیرمتمرکز است ، از گره ها تشکیل شده است. در عوض ، گره ها در اجماع ساختمان در شبکه شرکت می کنند. آنها از الگوریتمهای اجماع مختلفی مانند Proof of Work (PoW) یا Proof of Stake (PoS) استفاده می کنند. از اتر برای تأمین انرژی سیستم استفاده می شود. در اینجا بیشتر بخوانید.

کاربران می توانند به Dapp هایی که روی Ethereum ساخته شده اند دسترسی پیدا کنند و دقیقاً مانند تعامل با برنامه های موجود در وب با آن ارتباط برقرار می کنند. این ما را به سمت مفهوم جالبی از ماشین مجازی Ethereum (EVM) سوق می دهد. بیایید کشف کنیم.

Ethereum ماشین مجازی (EVM)

برای اطمینان از اجرای عملیات با پایداری و دقت ، از EVM استفاده می شود. این بدان معناست که اگر معامله ای را برای دوست خود ارسال کنید ، این معامله در EVM انجام می شود. در ابتدا ، معامله در شبکه Ethereum لیست می شود که برای انجام آن به عملیات نیاز است. اینجاست که مفهوم “گاز” مطرح می شود. بدون گاز ، امکان انجام معامله وجود ندارد. همچنین ، میزان گاز مورد نیاز به پیچیدگی معامله بستگی دارد. هرچه تراکنش پیچیده تر باشد ، برای اجرای آن گاز بیشتری لازم است.

گاز چیست؟

یک معامله می تواند به چندین عملیات نیاز داشته باشد و بنابراین کل گاز مورد نیاز به عنوان مجموع تمام عملیات محاسبه می شود.

گاز چگونه محاسبه می شود?


گاز با توجه به اتر (ETH) محاسبه می شود. از آنجا که اتریوم برای تأمین معاملات خود از اتر استفاده می کند ، بدیهی است که گاز باید مطابق آن محاسبه شود. همچنین ، حتی اگر معامله انجام نشود ، بنزینی که یک بار مصرف شده قابل بازیابی نیست.

بنابراین ، چگونه محاسبه می شود. این با یک فرمول ساده از هزینه TX = حد گاز * قیمت گاز محاسبه می شود.

قیمت ها می توانند به ETH یا USD باشند. هزینه معاملات (هزینه TX) به کارگران معدن برای انجام عملیات محاسباتی و حل مجموعه ای از معاملات پرداخت می شود.

همانطور که قبلاً گفتیم ، از دو جز تشکیل شده است.

  1. محدودیت گاز
  2. قیمت بنزین.

همچنین ، اگر می شنوید کسی فقط می گوید “گاز” ، منظور آنها این است که می گویند “محدودیت گاز”.

بیایید مثالی بزنیم تا بفهمیم چگونه کار می کند با کمک یک تشبیه.

محدودیت بنزین معادل ظرفیت اتومبیل در نگهداری گاز یا سوخت در این حالت است. اکنون ، قیمت بنزین صرفاً هزینه سوخت خودرو است.

اکنون ، هر واحد گالن برای ماشین 15.00 دلار است. به همین ترتیب ، برای 20000 گاز ، 40 GWEI در هر گاز خواهد بود.

با درک بالا ، ما می توانیم کل هزینه معامله یک معامله را محاسبه کنیم.

هزینه معامله (TX) = حد گاز * قیمت گاز.

محدودیت گاز

برای اطمینان از پایدار ماندن سیستم عامل Ethereum ، محدودیت گاز برای هر معامله تنظیم شده است. این بدان معناست که شما می توانید مقدار محدودی گاز مصرف کنید. همچنین برای اطمینان از اینکه هیچ کس مقدار زیادی ETH برای یک معامله پرداخت نمی کند ، انجام می شود.

به همین ترتیب ، کاربر همچنین می تواند محدودیت گاز پایین تری را تعیین کند و اجازه دهد معامله ادامه یابد. اما ، مراقب باشید که میزان بنزین را چقدر پایین می آورید. اگر بیش از حد این کار را انجام دهید ، معامله “بدون بنزین” انجام می شود. این باعث می شود معامله شما ناموفق باشد.

شبکه Ethereum همچنین اطمینان می دهد که گاز مصرف نشده به صاحب آن برگردانده می شود.

قیمت بنزین

قیمت گاز قیمت هر واحد گاز است. می توانید قیمت بنزین هر معامله را تعیین کنید. با این حال ، اگر این کار را انجام دهید ، در مقایسه با معامله ای که از قیمت گاز بالاتری استفاده می کرد ، انجام معامله شما زمان بیشتری طول می کشد. قیمت بنزین مطابق شبکه مدام تغییر می کند. می توانید آن را بررسی کنید Ethgasstation.com. ما همیشه توصیه می کنیم قیمت بنزین را نزدیک به آنچه در وب سایت نشان داده شده استفاده کنید.

با استفاده از هر کیف پول مدرن Ethereum ، می توانید قیمت گاز و محدودیت گاز را تعیین کنید. ما برای مدیریت بهتر معاملات MyEtherWallet و MetaMask توصیه می کنیم.

چه بعدی?

این ما را به انتهای مقاله می رساند. اگر هنوز فکر می کنید چیزی از قلم افتاده است ، فراموش نکنید که از بخش نظرات زیر استفاده کنید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector