Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

چرا بلاکچین جهان را تغییر می دهد؟

Blockchain فناوری جدیدی است که در جامعه فناوری برخی از هیاهوها را ایجاد کرده است. بلاکچین دنیا را تغییر خواهد داد! اما چگونه و چرا؟ برای کمک به پاسخگویی به سوالات ، این راهنما را برای شما آماده کرده ایم.

قبل از اینکه تشخیص دهیم بلاکچین چگونه دنیا را تغییر خواهد داد ، بیایید با “آنچه بلاکچین است” شروع کنیم. فناوری Blockchain یک سیستم دفتر توزیع شده و غیرمتمرکز است که شفافیت ، تغییرناپذیری و امنیت را ارائه می دهد.

با قضاوت در چند سال گذشته موفقیت ، بلاکچین برای ماندگاری اینجاست و به آرامی صنایع مختلف را مختل می کند. اما نگران نباشید ، اختلال همیشه به معنای تأثیر منفی نیست. در حقیقت ، بلاکچین می تواند در همه صنایع کمک کند ، و در درجه اول از نقص هایی که آنها را آزار می دهد خلاص شود.

بنابراین ، هر مبتدی که با موضوع آشنا نیست باید از این راهنما استفاده کند تا با مفهوم بلاکچین و چگونگی تغییر جهان آشنا شود.

اکنون ثبت نام کنید:دوره Blockchain رایگان

چگونه بلاکچین جهان را تغییر خواهد داد?

اکنون که دانستید بلاکچین چیست ، ما می توانیم به سراغ این موضوع برویم که چگونه می تواند در واقع اقتصاد و تجارت ما را تغییر دهد.

بلاکچین یک پایگاه داده غیرمتمرکز است که در آن تمام تراکنش ها ذخیره و اعتبار سنجی می شوند که دارای ارزش هستند. با این حال ، این ارزش می تواند نمایانگر هر چیزی باشد ، مانند پول ، زمین ، جواهرات و غیره. Forbes در حال حاضر آینده را می بیند و به پول جدید ایمان دارد. آنها معتقدند بلاکچین دنیا را تغییر خواهد داد.

اما اولاً چه نوع فایده ای دارد؟ و چگونه جهان را تغییر خواهد داد?

بلاکچین دنیا را تغییر خواهد داد

سیستم شبکه نظیر به نظیر

همه به بانک اطلاعاتی بلاکچین اعتماد کامل دارند زیرا توسط هیچ سازمانی اداره نمی شود ، به این معنی که باز است. با استفاده از فناوری بلاکچین ، می توانید مستقیماً با گیرنده آن معامله کنید ، که به شخص ثالثی سر می زند.

بنابراین ، آنها را کاملاً بی معنی می کند زیرا برای تأیید اعتبار دیگر به شخص ثالث دیگری احتیاج ندارید. بنابراین ، تأثیر blockchain در اینجا ایجاد معاملات peer to peer است تا مدل مشتری-سرور.


بدون کنترل متمرکز

بلاک چین با خلاص شدن از کنترل متمرکز جهان را تغییر خواهد داد. دیگر هیچ مرجع مرکزی نمی تواند دارایی های شما را کنترل کند. اگرچه سیستم بلاکچین عمومی مستقل است ، اما یک سیستم بلاکچین خصوصی برای کار نیاز به احراز هویت دارد. اما هنوز هم می تواند سطح کنترل متمرکز را کاهش دهد.

طی سالهای گذشته ، شاهد سلطه غیرقابل تصور گوگل ، فیس بوک یا آمازون در بازار هستیم. اکنون آنها تقریباً اطلاعات شخصی همه افراد در جهان را دارند! با این حال ، بلاکچین به شما کمک می کند داده های خود را کنترل کنید.

بیشتر بخوانید:6 ویژگی کلیدی Blockchain که باید درباره آنها بدانید

بهبود حریم خصوصی

با استفاده از تابع هش و روش رمزنگاری ، همه تراکنش ها رمزگذاری می شوند و هیچ یک از آنها نمی توانند تراکنش های شما را ردیابی کنند. در واقع ، این واقعاً به حفظ حریم خصوصی کمک می کند زیرا هیچ شخص بدی حتی اگر بخواهند نمی تواند محتوای معامله شما را ببیند.

شفافیت کامل

یکی از بهترین قسمت های بلاکچین این است که باعث افزایش شفافیت می شود. در حال حاضر ، بیشتر مدلهای تجاری ما این ویژگی را ارائه نمی دهند. ما حتی نمی توانیم از خود دولت شفافیت بگیریم.

بنابراین ، وقتی بلاکچین یک سیستم دفتر عمومی ارائه می دهد که در آن همه می توانند اتفاقات را ببینند ، می تواند اعتماد از دست رفته مردم را بازیابی کند.

بدون فساد

بلاک چین با خلاص شدن از شر فساد در جامعه ما جهان را تغییر خواهد داد. در حقیقت ، چون ما هنوز روی سیستم های قدیمی شبکه و اسناد مبتنی بر کاغذ کار می کنیم ، برای احزاب متقلب تغییر آنها آسان است.

اما بلاکچین ذاتاً کاملاً غیرقابل تغییر هستند. تغییر یا تغییر محتوای داخل یک بلوک غیرممکن است. اگر کسی بخواهد آن را دستکاری کند ، همه گره های سیستم بلافاصله آن را رد می کنند زیرا این امر اجماع را نقض می کند. بنابراین ، از شر فساد خلاص می شود.

همچنین بخوانید:هر آنچه در مورد اصول حاکمیت بلاکچین باید بدانید

بلاکچین تغییر اقتصاد: سیستم پولی جدید

یکی دیگر از ویژگی های جدید بلاکچین در حال حاضر به تدریج جذب می شود. این تغییر در سیستم پولی از متمرکز به غیرمتمرکز است. در حال حاضر ، بسیاری از دولت ها به مدل های ارز دیجیتال بانک مرکزی علاقه مند هستند.

در روش سنتی ، شخص سوم بانک های فدرال هستند که “پول” صادر می کنند ، که یک موجود ارزشمند از نظر ما است. اما بانک های فدرال سوابق خود را با مردم به اشتراک نمی گذارند و اقتصاد کل را کنترل می کنند.

علاوه بر این ، معاملات اغلب غیر قابل اعتماد هستند. در نتیجه ، موارد کلاهبرداری مالی رخ می دهد.

مشکل به اینجا ختم نمی شود هر کشور ارز مخصوص خود را دارد. بنابراین ، ارز واحدی وجود ندارد. قبل از اینکه مردم بتوانند از پول خود در یک سرزمین خارجی استفاده کنند ، باید موانع دردسر ساز را پشت سر بگذارند. معاملات روزها طول می کشد.

بعلاوه ، “چشم بینای دولت” تمام سکه هایی را که خرج می کنید ردیابی می کند. چه کسی می خواهد کسی مشاغل خود را مطرح کند؟ این نقض حریم خصوصی کسی است.

اما با اختراع مدل CBDC ، اکنون بسیاری از کشورها از بلاکچین استفاده می کنند و از پول بومی خود یک نسخه دیجیتالی تهیه می کنند. کشورهایی مانند چین یا ایالات متحده آمریکا در حال توسعه راه حل های خود هستند.

این قطعاً وضعیت اجتماعی و اقتصادی ما را برای همیشه تغییر خواهد داد.

چین اخیراً مدل CBDC خود را به بازار عرضه کرده است. درباره آن از راهنمای پروژه DCEP بیشتر بدانید.

چه زمانی بلاک چین تسخیر خواهد شد?

اگر به این فکر می کنید که بلاکچین چه موقع کار خود را به دست می گیرد ، باید بدانید که در حال حاضر بسیاری از صنایع را در اختیار گرفته است. مانند بسیاری از صنایع مانند زنجیره تأمین ، تجارت مالی ، بیمه و مراقبت های بهداشتی ، فناوری بلاکچین را برای شرکت های خود در پیش گرفته اند.

بنابراین ، تغییر در حال حاضر آغاز شده است. با این حال ، تنها زمانی که بلاکچین بتواند از نقص فنی خود خلاص شود ، می تواند روند پذیرش گسترده را آغاز کند.

همچنین بخوانید: چگونه بلاک چین کار می کند?

چرا بلاکچین جهان را تغییر خواهد داد؟?

خوب ، ما فکر می کنیم یادآوری این نکته مهم است که بلاکچین نه تنها جنبه تکنولوژیکی جهان را تغییر می دهد ، بلکه بر نحوه عملکرد ما به عنوان یک جامعه نیز تأثیر می گذارد. بیشتر اینکه ، بلاکچین تغییر الگوی است ، روشی که می توانیم جهان را به عنوان یک کل درک کنیم و نه تنها بخشهایی از آن.

بلاکچین چه تاثیری در اقتصاد خواهد داشت؟ روش های سنتی پر از موضوعات و بیش از همه فساد است. زمان آن فرا رسیده است که ما از فناوری استفاده کنیم که به ما کمک کند مدلهای تجاری خود را حتی کارآمدتر کنیم. به این ترتیب است که بلاکچین می تواند بر اقتصاد ما تأثیر مثبت بگذارد.

آیا بلاکچین موفق خواهد شد؟ ما چنین ایمان داریم! این در حال حاضر در بسیاری از پروژه ها نتایج مثبتی را نشان می دهد. همچنین ، بسیاری از شرکت های سازمانی سرمایه گذاری خوبی روی راه حل های مبتنی بر بلاکچین انجام می دهند. بنابراین ، تغییر کاربری نه تنها برای مردم بلکه برای شرکت ها نیز مفید است.

آیا می خواهید در مورد تغییر دنیا در بلاکچین بدانید؟ راهنمای ما را در مورد چگونگی بلاکچین می تواند در حال حاضر جهان تغییر دهد ، بررسی کنید!

یادداشت پایان

در چند سال گذشته رشد بلاکچین بیداد می کند. اخیراً بسیاری از برنامه های Blockchain را مشاهده خواهید کرد. اکنون می توانید اتومبیل ، خانه ، خدمات بهداشتی و درمانی را با ارزهای رمزپایه خریداری کنید. با توجه به محبوبیت روزافزون آن ، می توان به سادگی فرض کرد که بلاکچین آینده خواهد بود زیرا هر مشکلی را که سیستم های سنتی دارند حل می کند.

با این حال ، فقط زمان می تواند به ما بفهماند که آیا بلاکچین برای آینده ما مناسب است یا خیر.

از همه مهمتر ، اینکه وقتی دنیا در دنیا تصویب شود ، واقعا بر جهان تأثیر خواهد گذاشت. اگر شما فقط یک تازه کار در حوزه بلاکچین هستید و می خواهید درباره این فناوری اطلاعات بیشتری کسب کنید ، می توانید از دوره رایگان بلاکچین ما برای آن استفاده کنید.

Blockchain با فناوری آینده پیش بینی شده است ، پس چرا شما پشت مسابقه می مانید?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector