Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

تفاوت بلاکچین و دفتر توزیع شده چیست؟

به نظر می رسد امروزه فناوری بلاکچین سروصدای زیادی ایجاد کرده است. از آنجا که بیشتر این طیف گسترده از فناوری بلاکچین باعث شده فک ما کاهش یابد ، مردم اغلب از اصطلاح دفتر توزیع شده به جای بلاکچین استفاده می کنند. اما آیا بلاکچین و دفتر توزیع شده همان چیز هستند?

بیایید کمی عمیق تر شویم و بفهمیم که آنها واقعاً چگونه کار می کنند و آیا بلاکچین و دفتر توزیع شده موارد یکسانی هستند یا نه?

سیستم عامل توزیع شده لجر چیست?

سکوی توزیع شده دفتر یا فناوری نوعی از پایگاه داده است که از گره ها یا سایر سیستم های محاسباتی برای ذخیره داده ها استفاده می کند. هر گره در شبکه یک نسخه دقیق از دفتر را ذخیره می کند.

همچنین ، هر گره به طور مستقل تمام اطلاعات را به روز می کند.

خیلی باحاله ، درسته?

جالب ترین قسمت این است که همه چیز در پلت فرم دفتر توزیع شده به هیچ سیستم مرجع مرکزی وابسته نیست. هر بروزرسانی سیستم به صورت جداگانه ضبط می شود و سپس توسط گره ، خود به روز می شود.

آنها پس از به دست آوردن تمام اطلاعات ، رأی می دهند تا مطمئن شوند كه هر گره با اکثریت موافقت می کند. پس از تصمیم گیری خاص ، این گره ها دفتر را با نسخه جدید به روز می کنند. این نوع سیستم دفتر به خاتمه هر جنبه منفی اعتماد کمک می کند.

از آنجا که این گره ها مستقل هستند ، لازم نیست به مقامات بالاتر مانند دولت ها ، بانک ها یا وکلا وابسته باشید.

این پلت فرم عالی دفتر جدید نوع جدیدی از راه حل ها را برای سیستم های متمرکز ارائه می دهد. این می تواند آغاز یک انقلاب جدید باشد!

فناوری بلاکچین چیست?

خوب ، بلاکچین در واقع نوعی پلتفرم دفتر توزیع شده است. آنچه در اینجا اتفاق می افتد این است که گره ها زنجیره ای برای جمع آوری یک لایه امنیتی و دقت اضافی تشکیل می دهند.

یک سیستم شبکه نظیر به نظیر یک فناوری بلاکچین را مدیریت می کند. این سیستم به عنوان یک نوع سیستم دفتر توزیع شده ، بدون داشتن هیچ مرجع متمرکز یا سرور ، با حفظ آن می تواند وجود داشته باشد. بنابراین ، در اینجا داده ها به یکپارچگی محاسباتی و روند تکثیر گره ها بستگی دارد.


همانطور که گفته شد ، ساختار بلاکچین آن را منحصر به فرد می کند. هر داده روی این سیستم دفتر در یک بلوک ذخیره می شود و توسط گره ها گروه بندی می شود. سپس این بلوک های داده با یکدیگر در ارتباط هستند و بعداً با استفاده از نوعی رمزنگاری ایمن می شوند.

بنابراین ، این یک لیست در حال رشد از سوابق داده است. هیچ کس نمی تواند بلوک های داده ذخیره شده قبلی را حذف یا تغییر دهد ، و این همچنان باقی می ماند. در صورت بروز هرگونه خرابی سیستم ، که معمولاً وجود ندارد ، گره ها برمی گردند و از داده های ذخیره شده قبلی برای مدیریت تلفات استفاده می کنند.

به همین دلیل ردیابی وقایع یا مدیریت سیستم در این نوع سیستم دفتر توزیع شده بسیار آرامتر می شود.

بیت کوین ، جواهر طلای ارزهای رمزپایه ، پیشگام این فناوری بود و بعداً توسعه یافت و در بسیاری از ارزهای رمزپایه دیگر مورد استفاده قرار گرفت.

بنابراین ، اگر از خود می پرسید که چرا ارزهای رمزپایه بسیار رایج هستند ، این جواب واقعی است.

چه مزیت: Blockchain توضیح داد

فناوری یکی از قوی ترین سیستم ها است. به سختی می توانید این امنیت را نقض کنید. بدیهی است که هیچ کس نمی تواند آن 100٪ سطح امنیتی را ارائه دهد ، اما بلاکچین به حداقل رساندن سو abuse استفاده تا حد زیادی کمک می کند.

ساختار به قدری ایمن است که حتی می توانید سوابق مالی را بدون نگرانی پردازش کنید. فناوری جدید بلاکچین به شرکت ها روشی مدرن برای مقابله با مشکلات بانکی خود بدون دردسر اضافی در کارهای اداری می دهد.

بلاکچین مطمئن خواهد شد که معاملات مالی بدون ناکارآمدی عملیاتی اتفاق می افتد. این فرآیند در نهایت باعث صرفه جویی در هزینه می شود. این دلیل نهایی شما در استفاده از فناوری بلاکچین است.

بلاکچین و دفتر توزیع شده: آیا چیزی فراتر از بلاکچین وجود دارد?

خوب ، بلاکچین ممکن است یک سیستم دفتر توزیع شده محبوب باشد ، اما این تنها سیستم نیست. در حال حاضر بسیاری از افراد این سطح را بالا می برند و بسیاری دیگر از فناوری های کارآمد دفتر توزیع شده برای غلبه بر بلاکچین را اختراع می کنند.

بهترین راه برای به دست آوردن DLT جدید و بهبودیافته ، همکاری است. از آنجایی که اکثر فناوری های بلاکچین منبع باز است ، مردم می توانند از کدها استفاده کنند و آن را تغییر دهند تا کارآیی بیشتری داشته باشد.

آن روز دور نیست که DLT ها به استاندارد نهایی تبدیل می شوند و شرکت ها از آن برای پردازش جنبه های مالی یا حتی سایر مشاغل خود استفاده می کنند.

در پایان,

بنابراین ، تفاوت اصلی بین بلاکچین و دفتر توزیع شده ، سیستم ساختار داخلی است. تمام فناوری های بلاکچین شکلی از دفتر توزیع شده هستند ، اما همه سیستم های دفتر توزیع شده بلاکچین نیستند.

هر کانال توزیع شده متفاوت است و بیشتر به رفتار گره ها بستگی دارد.

آن را بنویسید ، دفتر توزیع شده یا بلاکچین ، اما آنها بدون شک تکاملی هستند که همه مشتاقانه منتظر آن هستند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector