Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

بلاکچین در مقابل بیت کوین: آیا آنها متفاوت هستند؟

بیایید شروع کنیم و بگوییم Blockchain و Bitcoin چیزهای یکسانی نیستند. اگرچه آنها با هم مرتبط هستند ، اما این لزوما به این معنی نیست که هر دو یکسان هستند. با این حال ، می توانم بگویم که آنها ارتباط نزدیک دارند و این می تواند گاهی اوقات افرادی را که تازه وارد بلاکچین می شوند گیج کند. بیایید ببینیم بحث بلاکچین و بیت کوین به ما چه نشان می دهد.

از آنجا که بیت کوین اولین برنامه بلاکچین بود. بسیاری از افراد از اصطلاح “بیت کوین” به جای بلاکچین استفاده می کنند. من حدس می زنم این از همان ابتدا سو how تفاهم شروع شده است. از آنجا که من امروز آنها را روشن خواهم کرد ، بدون هیچ تفاوتی تفاوت را می دانید!

بیا شروع کنیم!

Blockchain vs Bitcoin: بیت کوین چیست؟?

بیت کوین چیست

بیت کوین یکی از ارزهای رمزنگاری شده بسیاری است که امروزه مردم از آن استفاده می کنند. این اولین برنامه بود که در سال 2009 معرفی شد و بلافاصله پس از انتشار اولیه ، آن یک سیستم استثنایی را نشان داد که هیچ کس قبلاً آن را ندیده بود.

برای دستیابی به بیت کوین ، باید آن را استخراج کنید. اما چگونه آن را استخراج می کنید؟ در واقع این بسیار ساده است ، تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که با استفاده از سیستم رایانه ای خود مسائل پیچیده ریاضی را حل کنید. و پس از یک نتیجه موفق ، پاداش بیت کوین دریافت خواهید کرد.

خیلی باحاله ، درسته?

بیت کوین از نوع خاصی از فناوری بلاکچین استفاده می کند تا تمام معاملات را ناشناس و غیرمتمرکز کند. هر معامله در سیستم دفتر ثبت می شود اما به دلیل ناشناس بودن آنها هیچ کس نمی تواند معاملات را به منبع خود ردیابی کند.

همچنین ، می توانید با استفاده از آن و بدون هیچ گونه مقررات و هزینه اضافی ، پرداخت های بین المللی انجام دهید. این یک گزینه عالی برای مشاغل کوچک است زیرا با هیچ مشکلی اضافی مرتبط با هزینه مواجه نخواهید شد. تمام بیت کوین هایی که کسب می کنید در کیف پول دیجیتال ذخیره می شوند و از آنجا به صورت آنلاین استفاده خواهید کرد.

Blockchain vs Bitcoin: Blockchain چیست?

بیت کوین در مقابل بلاکچین

بنابراین ، این فناوری بلاکچین چیست؟ شوکه کل دنیا بلافاصله پس از معرفی آن؟ خوب ، این یک سیستم دفتر غیرمتمرکز است که هر معامله ای را که بین دو همتا انجام می شود وارد می کند.


این فناوری به هر کاربر امکان انجام و تأیید معاملات را بدون نیاز به هیچ مرجع مرکزی می دهد. با استفاده از این فناوری چشمگیر ، می توانید وجوه خود را منتقل کنید ، رأی دهید ، معاملات مختلفی را تسویه کنید ، اسناد رسمی را به اشتراک بگذارید و کارهای دیگری نیز انجام دهید.

این سیستم به مراتب بیشتر از بیت کوین یا هر ارز رمزنگاری شده دیگری است و می تواند در بسیاری از برنامه های دیگر ادغام شود.

اگر از منظر تجارت ببینیم ، بلاکچین می تواند بهترین نوآوری بعدی باشد که می تواند روش های سیستم تجاری ما را تغییر دهد. با تلفیق این فناوری ، شما می توانید رویه های تجاری بین دو شرکت را بهبود بخشید و در نهایت تأثیرات منفی مسائل اعتماد را کاهش دهید.

باز هم ، این تعداد بازده برای هر دلار هزینه شده شما را در مقایسه با سایر روش های سنتی افزایش می دهد.

اکنون بانک ها بلاکچین را بر بیت کوین ترجیح می دهند

به عنوان شهرت فناوری بلاکچین بسیار بیشتر از بیت کوین است, بسیاری از موسسات مالی اشتیاق بیشتری برای ادغام بلاکچین دارند. بسیاری از مقامات بانکی علاقه زیادی به فناوری بلاکچین نشان می دهند و می خواهند این سیستم را به یک سیستم بانکی دائمی تبدیل کنند.

بسیاری از صنایع بزرگ مانند NASDAQ ، Visa ، Citi می خواهند بلاکچین را به یک سیستم بالقوه پرداخت تبدیل کنند ، فقط به این دلیل که بلاکچین ماهیت مثبت بیشتری نسبت به بیت کوین تحمیل می کند.

اما چرا این عجله به سمت بلاکچین است?

خوب ، قضیه ساده است. با استفاده از تمام جنبه های این فناوری جدید ، بانک ها می توانند بهره وری معاملات خود را تا حد زیادی افزایش دهند. این فناوری جدید نوید سیستم دفترچه ای را می دهد که خود را به روز می کند ، بنابراین اگر بانک ها از آن استفاده کنند ، می توانند از شر نرم افزارهای غیرضروری خلاص شوند که هر ساله منسوخ می شوند.

با این حال ، برخی از کارشناسان ادعا می کنند که بانک ها نباید از blockchain فقط برای افزایش نقص خود در روند معامله استفاده کنند ، بلکه همچنین باید سیستم کلی را تغییر دهند.

اگر چنین چیزی اتفاق افتاد ، فقط تصور کنید که چگونه زندگی ما بسیار ساده و راحت می شود ، درست است?

زنجیره بلوک در حال حاضر نیازهای مالی بسیاری از همسالان را تحمیل می کند. بسیاری از شرکت ها در حال حاضر فناوری جدید بلاکچین را به روز کرده یا ایجاد کرده اند تا فناوری حتی بهتر از گذشته شود. بنابراین ، با هر بار ارتقا ، پایدارتر و مفیدتر می شود.

بنابراین ، اگر فکر می کنید چه کسی بالاتر از بلاکچین در مقابل بیت کوین است ، مطمئناً می توانم بگویم که بیت کوین است.

بنابراین ، هر دو متفاوت هستند?

بیت کوین از نوعی فناوری بلاکچین استفاده می کند ، اما سیستم کلی را تعریف نمی کند. هر فناوری بلاکچین بیت کوین نیست, اما بیت کوین تنها ارز رمزنگاری شده ای است که با کمک بلاکچین کار می کند.

همانطور که قبلاً گفتم که استفاده های زیادی از بلاکچین از جمله مسائل مالی وجود دارد ، در اینجا بیت کوین در گروه مالی قرار می گیرد.

این فقط یک ارز رمزنگاری شده و تا حدودی ناپایدار است. شما می توانید از این ارز رمزنگاری شده برای پرداخت آنلاین به صورت پول واقعی استفاده کنید. در مقایسه با بیت کوین ، بلاکچین فراتر از توانایی خود است.

بلاکچین یک سیستم دفتر کل است که در آن می توانید معاملات ارزهای رمزپایه ، معاملات و سایر اشکال داده را ثبت کنید. این سیستم ریشه اکثر ارزهای رمزپایه است که به اندازه کافی امنیت را در کل روند می افزاید.

حکم نهایی,

برای جمع بندی کل وضعیت Blockchain در مقابل بیت کوین ، می توانم بگویم که آنها واقعاً متفاوت از یکدیگر هستند. بلاکچین هسته اصلی بیت کوین است ، بنابراین کاملاً به بلاکچین بستگی دارد. از طرف دیگر ، بلاکچین یک فناوری مستقل است که می توانید از آن در بسیاری از برنامه ها استفاده کنید.

امیدوارم هم اکنون سردرگمی برطرف شود. برای درک بهتر می توانید مقالات دیگر را نیز بررسی کنید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector