تعریف بلاکچین: هر آنچه لازم است بدانید

در حال جستجو برای توضیح صحیح تعریف بلاکچین هستید؟ بیایید در حال حاضر جزئیات این فناوری را بررسی کنیم!

بلاکچین در حال تغییر الگوهای دنیای تجارت ما با سرعت سریع است. ممکن است فکر کنید درک فناوری کاملاً آسان است. اما ما می دانیم که احتمال زیادی وجود دارد که هنگام جستجوی تعریف آنلاین بلاکچین معنای زیادی پیدا کردید که معنی چندانی نداشت.

خوب ، اما نگران نباشید ، درک واقعی تعریف بلاکچین بسیار آسانتر از آن است که فکر می کنید. در حقیقت ، فناوری جدید در واقع چشم انداز دنیای دیجیتال را تغییر می دهد. از آنجا که فناوری بلاکچین به جایی نمی رسد ، اکنون زمان آن است که با تعریف واقعی بلاکچین آشنا شوید.

اکنون ثبت نام کنید: دوره Blockchain رایگان

Contents

فهرست مطالب

فصل 1: تعریف بلاکچین: چیست؟?

در حقیقت ، تعریف blockchain فنی اینگونه است –

“فناوری Blockchain یک سیستم دفتر توزیع شده است که باعث تمرکززدایی ، شفافیت و یکپارچگی داده ها می شود.”

به نظر خیلی فنی می آید ، این طور نیست؟ خوب ، اجازه دهید آن را برای شما تجزیه کنیم.

در هسته اصلی ، شما می توانید آن را به عنوان یک زنجیره بلوک تصور کنید. اما در اینجا ، کلمات “زنجیره” و “بلوک” چیز دیگری را نشان می دهند.

در این زمینه ، بلوک نشان دهنده اطلاعات دیجیتالی است و زنجیره نحوه ذخیره داده های دیجیتال در پایگاه داده / دفتر را نشان می دهد.

معمولاً اطلاعات دیجیتالی “بلوک های” موجود در دفتر را تشکیل می دهند. علاوه بر این ، شما سه قسمت اصلی دارید –

این اطلاعات مربوط به معامله بلاکچین ، مانند زمان ، تاریخ ، مقدار و غیره را ذخیره می کند. با این حال ، اکنون می تواند انواع مختلفی از قالب های داده مانند اسناد ، تصاویر ، هویت ها و غیره را ذخیره کند..

در این بلوک ، افرادی که در معامله بلاکچین شرکت می کنند ذخیره می شوند. با این حال ، به جای استفاده از نام واقعی خود ، یک “کلید دیجیتالی” منحصر به فرد به عنوان نام کاربری خود دریافت خواهید کرد. علاوه بر این ، بلاکچین فقط شامل آن نام کاربری خواهد بود.

واقعیت قابل توجه دیگر این است که هر بلوک متفاوت از بلوک های دیگر است. از این قبیل می توان نام های مختلفی برای شناسایی خود نام برد. بنابراین ، این بلوک یک “هش” را ذخیره می کند ، که یک کد منحصر به فرد است که به سیستم کمک می کند تا دو بلوک را از هم جدا کند.


تشکیل زنجیره

پس از پایان همه کارها ، بلوک شما نیاز به تأیید دارد. خوب ، اینجاست که جالب می شود. هیچ کس در شبکه نمی تواند به طور تصادفی یک بلوک ایجاد کند و آن را ذخیره کند. در حقیقت ، گره های دیگر داده های شما را در بلاک تأیید می کنند و اگر همه چیز خوب به نظر برسد ، آنها سیگنال سبز را نشان می دهند.

و فقط در این صورت است که در دفتر ذخیره می شود. با این حال ، هنگامی که یک بلوک در دفتر ذخیره می شود ، به بلوک قبلی مرتبط می شود. و هنگامی که یک بلوک دیگر ظاهر می شود ، همچنین به آن پیوند داده می شود.

به عنوان مثال ، شما یک بلوک “x” ایجاد کرده اید ، و قبلا یک بلوک “y” وجود دارد. بنابراین ، هنگامی که “X” شما در دفتر ثبت می شود ، به “y” پیوند می یابد. به طور مشابه ، بلوک “y” همچنین پیوند به بلوک “x” را ذخیره می کند.

تمام پیوندهای بین “بلوک ها” ساختاری مداوم مانند زنجیره ای ایجاد می کند. بنابراین ، می بینید ، این معنای واقعی تعریف بلاکچین است.

Blockchain Vs. راهنمای پایگاه داده برای دانستن تفاوت این دو.

اما چرا Blockchain بسیار مهم است?

بهترین راه برای توصیف اهمیت تعریف زنجیره بلوک این است که ساختار اصلی سیستم را بررسی کنیم. در واقعیت ، شما می دانید که همه چیز چگونه به سرورهای متمرکز وابسته است. علاوه بر این ، محدودیت های سرورهای متمرکز تنها دلیل انقلاب زنجیره بلوک است.

و به همین دلیل دانستن تعریف زنجیره بلوک واقعاً مهم است. در واقع ، این به درک بهتر فناوری کمک می کند زیرا ساختار متمرکز خیلی خوب عمل نمی کند.

اما آیا سیستمهای متمرکز محدود هستند?

خوب ، بیایید ببینیم آنها هستند یا نه.

محدودیت های سیستم های متمرکز

اگر متوجه جنبه نرم افزاری معمولی دنیای دیجیتال شوید ، خواهید دید که بیشتر موارد مبتنی بر یک ساختار متمرکز هستند. معمولاً به این دلیل نیست که معماری برای نگهداری و توسعه بسیار آسان است. به این دلیل که همه عادت کرده اند برای محافظت از اطلاعات خود به طرف های دیگر اعتماد کنند.

علاوه بر این ، ما به طرف های دیگر وابسته هستیم که آنها با محصولات خود ما را فریب نمی دهند یا کلاهبرداری نمی کنند. در واقع ، شما احتمالاً با کسی که قبلاً با او مشاغل نداشته اید کار نخواهید کرد.

بنابراین ، مقیاس بندی یا تجارت با کسی بدون هیچ گونه رابطه قبلی تجاری بسیار دشوار است.

بگذارید با یک مثال توضیح دهیم. فرض کنید شما از طریق آمازون چیزی سفارش داده اید ، اما اطمینان دارید که می خواهید زایمان را تحویل بگیرید ، نه؟ با این حال ، در واقع ، آمازون کسی نیست که این مورد را تولید می کند. این شخص دیگری است.

حتی گاهی اشخاص ثالث دیگر آن اقلام را می فروشند. بنابراین ، آمازون به عنوان یک بافر بین آن شخص ثالث و خود شما کار می کند. حتی اگر ممکن است در مورد آنها اطلاعی نداشته باشید ، اما به دلیل برچسب آمازون همچنان به آنها اعتماد خواهید کرد.

با این حال ، آنچه تعریف blockchain در اینجا تعریف می کند “نیاز به شخص ثالث برای ایجاد اعتماد” است. با استفاده از بلاکچین ، به شخص ثالثی احتیاج نخواهید داشت. می توانید با اطمینان کامل به طور مستقیم با مشاغل دیگر کار کنید حتی اگر به آنها اعتماد ندارید.

بنابراین ، در یک سیستم متمرکز معمولی ، نقایص زیادی وجود دارد ، از جمله:

 • نمی توان کاملاً اعتماد کرد
 • امنیت کامل را ارائه نمی دهد
 • به مسائل مربوط به حریم خصوصی مربوط نیست
 • زمان زیادی را صرف می کند و در نهایت هزینه می کند
 • بدون شفافیت

مزایای Blockchain نسبت به سیستم متمرکز معمول

 • از شر هر واسطه خلاص می شود
 • تأیید معاملات
 • پروتکل های با امنیت بالا
 • هزینه های پایین تر
 • سیستم شبکه شفاف
 • تغییرناپذیر و غیرمتمرکز

ببینید ، من نمی گویم که بلاکچین همه مشکلات را حل می کند. در حقیقت ، بلاکچین همچنین دارای برخی از مسائل است. با این حال ، به یاد داشته باشید که این باعث خلاص شدن از شر بسیاری از مسائل متمرکز می شود. بنابراین ، از سرورهای متمرکز به غیرمتمرکز یک نسخه عالی است.

علاوه بر این ، سناریوهای زیادی وجود دارد که بلاکچین می تواند یک راه حل را ایمن تر ، شفاف تر و قوی تر کند. با این حال ، بلاکچین یک معماری پیچیده برای شبکه ها است. بنابراین ، بدون کسب دانش کامل در مورد آن ، نباید پرش کنید.

اما اگر می خواهید با انقلاب فناوری مقابله کنید و مقیاس آن را افزایش دهید ، بهتر است در مورد تعریف ساده بلاکچین بدانید.

بنابراین ، به همین دلایل ، شما باید در مورد تعریف بلاکچین بدانید.

بیشتر بخوانید: استفاده از بلاکچین: لیست موارد استفاده از فناوری Blockchain 20+

فصل 2: ​​تاریخچه فناوری Blockchain

1991-2008:

آیا می دانید اولین باری که بلاکچین واقعاً چه زمانی ظهور کرده است؟ خوب ، در سال 1991 ، استوارت هابر و اسکات استورنتکتو روی اولین فناوری بلاکچین کار کردند. در ابتدا ، آنها می خواستند یک مجموعه زنجیره ای رمزنگاری شده رمزنگاری شده ایجاد کنند. علاوه بر این ، آنها سعی کردند آن را ضد دستکاری کنند.

حتی در آن زمان ، آنها از مهر زمان اسناد استفاده می کردند تا ردیابی کاملی از همه معاملات داشته باشند. بعداً ، آنها سیستم را به روز کردند و درختان مرکل را نیز شامل شدند. بنابراین ، توانایی آنها را برای ذخیره اسناد بیشتر در یک بلوک افزایش داد.

بنابراین ، می بینید ، حتی اگر بسیاری از مردم فکر می کنند که تعریف فناوری بلاکچین برای اولین بار در سال 2018 ارائه شده است ، اما در واقع در سال 1992 آغاز شده است. دانستن کامل تعریف ساده بلاکچین کاملاً ضروری است.

به هر حال ، بعداً در سال 2008 ، سرانجام انقلاب واقعی رخ داد. گروهی یا شخصی به نام Satoshi Nakamoto با دید جدیدی برای بلاکچین روبرو شدند و این بار هسته اصلی ارز رمزنگاری شده – بیت کوین.

بیت کوین نحوه عملکرد سیستم ما را تغییر داد ، زیرا یک شکل دیجیتالی از پرداخت بود.

2009-2011:

پس از معرفی بیت کوین ، ساتوشی ناکاموتو سرانجام در سال 2009 سفید کاغذ بیت کوین را منتشر کرد. علاوه بر این ، در این کاغذ سفید ، وی جزئیات کاملی در مورد نحوه کار شبکه ارائه داد. علاوه بر این ، همچنین نشان می دهد که چگونه می تواند اعتماد دیجیتال را افزایش دهد.

در حقیقت ، هیچ کس کنترل نخواهد کرد ، بنابراین هیچ کس نمی تواند اعتماد دیگران را بشکند. با این حال ، مهار Satoshi Nakamoto هنگامی که توسعه سیستم عامل را به توسعه دهندگان دیگر سپرد و از بین رفت ، پایان یافت..

در حقیقت ، حتی اگر Satoshi Nakamoto توسعه فناوری را دنبال نمی کرد ، توسعه دهندگان دیگر شروع به ایجاد سیستم عامل های بلاکچین بیشتر به آرامی کردند.

علاوه بر این ، با استفاده از یک برنامه غیرمتمرکز ، تعریف فناوری بلاکچین سرانجام مورد توجه همه قرار گرفت.

به هر حال در سال 2010 ، سرانجام ، اولین خرید آنلاین بیت کوین اتفاق افتاد. یک کاربر دو پیتزا با 10،000 BTC خریده است.

 2012-2014:

این دوره در تاریخ مهمترین تعریف به عنوان تعریف ساده بلاکچین بود. در حقیقت ، بیت کوین یک شروع عالی برای بلاکچین بود ، اما بسیاری از توسعه دهندگان احساس کردند که برای نوآوری جدید کافی نیست.

از جمله آنها ویتالیک بوترین بود که در پایگاه کد بیت کوین همکاری کرد. با این حال ، بیت کوین به شدت محدود بود. بنابراین ، توسعه دهنده شروع به کار بر روی راه حل دیگری کرد که می تواند توابع مختلفی را تشکیل دهد اما همچنان حاوی سیستم شبکه همتا به همتا است.

سرانجام ، او در سال 2013 با Ethereum اضافه شد و موارد جدیدی را به پایگاه کد معمولی بیت کوین اضافه کرد. بعلاوه ، این تحولی بود که در یک تعریف ساده از تاریخچه بلاکچین ، روشهای بلاکچین را برای همیشه تغییر داد.

در این بین ، بیت کوین چنان محبوب شد که در بازار از مرز 1 میلیارد دلار گذشت. به زودی ویتالیک مقاله سفید Ethereum را منتشر کرد. و فروش گسترده برای تأمین بودجه آغاز شد. به هر حال در طی این تعریف از تاریخچه بلاکچین ، Ethereum موفق شد تمام بودجه مورد نیاز خود را بدست آورد.

با این حال ، با دیدن پتانسیل blockchains ، Ripple – یک راه حل مالی بلاکچین سازمانی وارد بازار شد.

علاوه بر این ، کنسرسیوم بلاکچین سازمانی معروف دیگری در حال حاضر – R3 ، این کنسرسیوم را با بیش از 40 عضو قدیمی تشکیل داد. نیازی به گفتن نیست که هر سه نوآوری جدید هنوز در بازار بلاکچین حاکم است.

و این نحوه تعریف فناوری بلاکچین است.

بیشتر بخوانید: Enterprise Ethereum: Blockchain خصوصی برای شرکت ها

2015-2017:

در سال 2015 ، Ethereum رسماً ویژگی جدیدی را به نام قراردادهای هوشمند راه اندازی و معرفی کرد. علاوه بر این ، قراردادهای هوشمند به یکی از ویژگی های اصلی تبدیل شده است که می تواند عملکردهای مختلف قراردادی را انجام دهد.

به هر حال ، Ethereum موفق شد جامعه بزرگی از توسعه دهندگان فعال را که هنوز در حال ایجاد آن به عنوان یک اکوسیستم واقعی هستند ، جمع کند.

یکی دیگر از بازیکنان عظیم بازار اکنون در واقع سفر خود را در سال 2015 آغاز کرده است. در حقیقت ، پروژه چتر Hyperledger سفر خود را برای توسعه بلاکچین آغاز کرد..

بنیاد لینوکس Hyperledger را معرفی کرد و کنسرسیومی برای توسعه فناوری بلاکچین تشکیل داد. بنابراین ، آنها نیز بخشی عظیم از تعریف فناوری بلاکچین هستند. علاوه بر این ، هایپرلجر می خواست تمام تلاش های بلاکچین را در یک فضا متحد کند.

علاوه بر این ، Hyperledger همکاری بین شرکت ها را به جای رقابت برای اینکه همه بتوانند سهم مناسب خود را از مواجهه داشته باشند ، ارتقا می دهد. علاوه بر این ، هایپرلجر همچنین ساختار جدیدی به نام معماری مدولار را معرفی کرد که به شما امکان می دهد هر نوع ویژگی را متصل کرده و از آن استفاده کنید.

بنابراین ، حتی اگر بلاکچین شما ویژگی مورد نیاز شما را نداشته باشد ، شما فقط می توانید آن را به صورت دستی توسعه داده و به سیستم متصل کرده و از آن استفاده کنید.

جی پی مورگان با دیدن پتانسیل موجود در بنگاه های اقتصادی ، بلاک چین Quorum را به عنوان یک راه حل سازمانی راه اندازی کرد. خط پایه Quorum در واقع Ethereum است ، اما از آنجا که Ethereum عمومی است ، به اصلاحاتی نیاز داشت.

بنابراین ، اکنون ما یک پلت فرم خصوصی حد نصاب داریم که شرکت می تواند بدون هیچ مشکلی از آن استفاده کند.

بیشتر بخوانید: راهنمای Blockchain حد نصاب

2018:

در سال 2018 ، محبوبیت گسترده فناوری blockchain را مشاهده خواهید کرد. با این حال ، ماهیت بسیار بی ثبات بیت کوین باعث شد بازار از سمت ارزهای رمزپایه به سمت فناوری اصلی تغییر مسیر دهد.

در حقیقت ، ارزهای رمزپایه عالی هستند ، اما تمایل دارند بسیار بی ثبات باشند. بنابراین ، عدم اطمینان در بازار ایجاد می شود ، چیزی که شرکت های سازمانی به دنبال آن نیستند.

واقعیت مهم دیگر در جدول زمانی تعریف فناوری بلاکچین ، ظهور شرکت های مالی است که از این شبکه استفاده می کنند. در ابتدا ، شرکت های مالی به دلیل از دست دادن قدرت خود در سیستم های متمرکز ، بسیار مشکوک بودند.

با این حال ، به دلیل مزایای فن آوری ، اکنون 15٪ از شرکت های مالی از آن استفاده می کنند. و این در حال افزایش است. پس از تغییر گسترده موارد استفاده در تعریف بلاکچین ، شرکتها اکنون بیش از حد مشتاق استفاده از آن هستند.

طبق یک نظرسنجی ، 95٪ شرکت ها مایل به سرمایه گذاری در بلاکچین در سال 2018 هستند. و بسیاری از آنها در حال حاضر میلیون ها دلار در این بخش سرمایه گذاری می کنند..

در پایان سال 2018 ، بازار جهانی تجارت بلاکچین 1.2 میلیارد دلار است.

 2019:

در حال حاضر ، به لطف بلاکچین به عنوان یک صنعت خدمات ، فناوری بلاکچین به طور گسترده در بسیاری از شرکت ها در حال اجرا است. در حقیقت ، بلاکچین به عنوان یک شرکت خدماتی ، بدون اطلاع از بلاکچین ، نوع دیگری از محیط های توسعه را برای شرکت ها ارائه می دهد.

چرا؟ خوب ، اساساً منابع کافی برای توسعه فناوری بلاکچین بسیار کم است. از آنجا که تنها تعداد محدودی از برنامه نویسان می توانند از عهده پیچیدگی فن آوری برآیند ، بسیاری از شرکت ها از خدمات آنها استفاده می کنند.

با این حال ، از آنجا که بسیاری از سیستم عامل های برجسته بلاکچین سازمانی منبع باز هستند ، هر کسی می تواند آزادانه از آن در سیستم خود استفاده کند. اما برای این منظور ، آنها به تیم های توسعه ای نیاز دارند که به اضافه کردن ویژگی های بیشتر یا کمک به آنها در ادغام آنها کمک کنند.

بنابراین ، بلاکچین به عنوان صنایع خدماتی به سرعت در حال پیشرفت است تا همه نیازها را بهتر تأمین کند. با اطمینان می توان گفت که همچنان شاهد رشد بیشتر در این بخش خواهیم بود.

همچنین ، به دلیل مشکلات حقوقی ICO ، اکنون اکثر آنها با رمزهای امنیتی جایگزین شده اند. این موارد مشابه ICO هستند اما پشتیبان گیری قانونی دارند. بنابراین ، افرادی که در ICO سرمایه گذاری می کنند با هیچ کلاهبرداری یا شرکت متقلبی روبرو نخواهند شد.

سیستم عامل های بلاکچین سازمانی برای پذیرش بلاکچین بسیار مهم است. اکنون درباره بسترهای نرم افزاری بلاکچین سازمانی بیشتر بدانید!

2020:

سال 2020 سال خوبی برای فناوری بلاکچین بود. بسیاری از امکانات دولتی به دنبال کیف پول بلاکچین هستند و برای اجرای آن سرمایه گذاری می کنند. بیشتر از این ، بانک ها مشتاقند روی ارزهای دیجیتالی بانک مرکزی کار کنند که برای همیشه چشم انداز جهان را تغییر خواهد داد.

چین یک مدل CBDC کاملاً کاربردی را نشان داد که قبلاً همراه با کیف پول بلاکچین قابل توجهی ارائه شده است. با این حال ، Facebook’s Libra نیز در حال تکمیل این مدل CBDC است.

در حقیقت ، بسیاری از شرکت ها به دنبال آموزش بلاکچین نیستند تا درباره فن آوری اطلاعات بیشتری کسب کنند و پروژه خود را شروع کنند. بنابراین ، تقاضا برای مهارت ها و آموزش های مبتنی بر بلاکچین در حال حاضر بسیار زیاد است.

آینده:

آینده بلاکچین کاملاً درخشان است. همانطور که مشاهده می کنید ، تعریف ساده جدول زمانی بلاکچین نویدبخش خوبی است. علاوه بر این ، تخمین زده می شود که بازار بلاکچین تا سال 2030 از 3.1 تریلیون دلار فراتر رود.

بنابراین ، زمان آن فرا رسیده است که جایگاهی در آن محدودیت بازار عظیم فراهم کنیم.

آیا می خواهید درباره تاریخچه بلاکچین بیشتر بدانید؟ اکنون تاریخچه جدول زمانی بلاکچین را بررسی کنید!

فصل سوم: ویژگی های اساسی فناوری Blockchain

برخی از ویژگی های اساسی بلاکچین وجود دارد که توسعه دهنده بلاکچین باید از آنها مطلع شود. بیایید ببینیم آنها چه هستند –

غیرقابل تغییر

تغییرناپذیری بدون شک یکی از بارزترین ویژگی های بلاکچین است. این بدان معناست که هیچ توسعه دهنده یا کاربری بلاکچین نمی تواند داده های موجود در دفتر را تغییر دهد یا حذف کند یا محتوای جدیدی را بدون هیچ گونه اعتبار سنجی اضافه کند. این ویژگی تغییرناپذیری را تضمین می کند.

در حقیقت ، معامله بلاکچین کمی متفاوت از هر شرکت مالی دیگر عمل می کند. از آنجا که هیچ مرجع متمرکز ندارد ، به گره درون شبکه بستگی دارد.

وقتی یک معامله بلاکچین اتفاق می افتد ، همه گره های شبکه باید بگویند معتبر است یا به دفتر اضافه نمی شوند.

علاوه بر این ، هنگامی که یک بلوک اضافه می شود ، دائمی است. بنابراین ، هیچ راهی برای تغییر یا تغییر دادن آن وجود ندارد.

آیا می دانید این ویژگی تعریف بلاکچین آن را فاقد فساد می کند?

از آنجا که بیشتر فسادها از طریق سازمان با تغییر دفترچه ایجاد می شود ، زمینه انجام این کار از بین می رود. بنابراین ، به شدت با جرم مقابله می کند.

غیر متمرکز

در تعریف بلاکچین با کلمه “غیرمتمرکز” مواجه شدید. اما چه معنایی دارد؟ در واقع ، این بدان معناست که هیچ فرد یا مرجعی حاکم وجود ندارد که چارچوب را جستجو کند. اما در یک ساختار معمولی شبکه ، همه چیز به شدت به مدل سرویس دهنده-کلاینت بستگی دارد.

اما در اینجا ، یک فرد یا گروه واحد مراقب کل زیرساخت ها است. این یکی از مزایای قابل توجهی است که هر سازنده بلاکچین باید به دنبال آن باشد. این باعث افزایش حقوق کاربر می شود. بنابراین ، در انتها مزایای بیشتری ارائه می دهد –

 • از شر اشتباهات ساخته شده توسط انسان خلاص می شود ، بنابراین تحمل عیب بیشتری دارد.
 • کنترل بیشتر کاربران نسبت به خصوصیات آنها.
 • از امنیت بالایی برخوردار است زیرا هک کردن سیستم برای گرانتر بودن و هک شدن بیشتر است.
 • از شر تمام ادغام های شخص ثالث خلاص می شود.
 • چون سیستم کاملاً روی الگوریتم ها اجرا می شود ، هیچ شانسی برای کلاهبرداری وجود ندارد.
 • هر تغییری توسط گره ها بررسی می شود ، که باعث شفافیت می شود.
 • معماری اصیل را معرفی می کند ، بنابراین مردم در شکستن کد و حمله به آن مشکل خواهند داشت.

امنیت پیشرفته

خوب ، این از شر مرجع مرکزی خلاص می شود ، اما این بدان معنا نیست که هر کسی می تواند هر کاری را که می خواهد انجام دهد. این خطر جدی برای هر گره خواهد بود. در واقع ، برای ارتقا priv حریم خصوصی و امنیت ، تمام داده های موجود در دفتر به شدت رمزگذاری می شوند.

در اینجا ، در تعریف بلاکچین ، اصطلاحی به نام رمزنگاری به شدت ذکر شده است. در حقیقت ، رمزنگاری یکی از الگوریتم های پیچیده ریاضی است که در آن وجود دارد. بنابراین ، به عنوان دیوار آتش برای شبکه عمل می کند.

راهی برای شکستن کد وجود ندارد. بعلاوه ، اگر کسی بخواهد مقداری را در بلوک تغییر دهد ، نتیجه ای کاملاً متفاوت ایجاد می کند که با تغییر اصلی مرتبط نخواهد بود. علاوه بر این ، هر بلوک دارای یک شناسه هش منحصر به فرد است. با این حال تغییر شناسه هش غیرممکن است.

همچنین ، برای انجام معامله بلاکچین ، به کلیدهای خصوصی و خصوصی نیاز دارید. کشف کلیدهای خصوصی کاربران دیگر نیز غیرممکن است.

اکنون ثبت نام کنید: دوره حرفه ای Blockchain Professional (CEBP)

توزیع لجر

ویژگی جالب دیگر بلاکچین ماهیت توزیع شده سیستم است. در واقع ، تمام گره ها دفتر را حفظ می کنند ، بنابراین قدرت محاسباتی کلی بین آنها توزیع می شود. بنابراین ، ترویج یک نتیجه خوب.

در مورد بلاکچین عمومی ، همه می توانند دفترچه را بدون هیچ مشکلی مشاهده کنند. با این حال ، در خلوت ، اوضاع کمی تغییر می کند ، اما با این وجود ، قابل مشاهده است. با توجه به ماهیت این فناوری ، کارآمدتر است و مزایای دیگری نیز دارد –

 • زمان پاسخگویی بالا برای هرگونه فعالیت مخرب زیرا هرگونه تغییر در دفتر نسبتاً سریعتر قابل تشخیص است. بنابراین ، ردیابی این مسئله آسان است.
 • گره ها به عنوان تأیید کننده عمل می کنند ، بنابراین نقش مشارکت را به آنها ارائه می دهد.
 • این از شر هرگونه لطف در شبکه خلاص می شود. بنابراین ، همه به میزان مساوی امتیازات در سیستم به دست می آیند.

 اجماع، وفاق

در مورد بلاکچین اتفاق نظر مهم است. بدون اجماع ، سیستم بلاکچین کار نمی کند. در واقع ، الگوریتم های اجماع به شبکه کمک می کنند تا تصمیم بگیرد. بدون هیچ اجماعی ، هیچ بلاکچینی نمی تواند قضاوت منصفانه ای درباره بلوک های اضافه شده داشته باشد.

اگر آن را ساده تر توضیح دهیم ، این فقط یک فرآیند تصمیم گیری برای گره های شبکه است. خوب ، وقتی میلیون ها گره در یک شبکه هستند ، داشتن یک اتفاق نظر کاملاً ضروری است.

زیرا در واقعیت ، همه مردم نمی توانند به تنهایی به یک نتیجه برسند. برای شفافیت بیشتر ، آن را به عنوان یک فرآیند رای گیری تصور کنید که در آن اکثریت پیروز می شوند.

در حال حاضر ، انواع مختلفی از الگوریتم های اجماع وجود دارد. با این حال ، هر یک از آنها با انواع مختلف موافقان و مخالفان روبرو هستند.

به هر حال ، برای ادامه کار شبکه ، توسعه دهنده بلاکچین باید نوعی الگوریتم اجماع را پیاده سازی کند.

تسویه سریع

خوب ، بلاکچین به شما امکان می دهد در شبکه معامله کنید ، حتی اگر اکنون خیلی بیشتر از این است. در حقیقت ، بلاکچین نتیجه سریع تری در شهرک ها فراهم می کند. بنابراین ، سریعتر می توانید پول انتقال دهید.

ما فکر می کنیم شما قبلاً می دانید که شبکه های بانکی سنتی نسبتاً کندتر هستند. بسیاری از اوقات زمان زیادی برای تسویه حساب پرداخت می شود. با این حال ، در مواقع ضروری ارسال پول از خارج از کشور می تواند زمان زیادی را به خود اختصاص دهد.

بنابراین ، یک مسئله بزرگ ایجاد می کند. اما با استفاده از بلاکچین ، دریافت پول فقط چند ثانیه طول می کشد. بنابراین ، استفاده از آن بسیار سودمند است. با این حال ، توسعه دهنده زنجیره بلوک باید مطمئن شود که زمان معامله به هیچ وجه به خطر نیفتد.

بیشتر بخوانید: 6 ویژگی کلیدی Blockchain که باید درباره آنها بدانید

فصل چهارم: تعریف فناوری Blockchain: انواع مختلف آن کدام است؟?

برای درک بهتر تعریف فناوری بلاکچین ، باید در مورد انواع مختلف بلاکچین در حال حاضر بدانید.

اگر ما بتوانیم بلاکچین را طبقه بندی کنیم ، پس بر اساس دو سناریو متفاوت است. به طور معمول در طبقه بندی کلی ، ما چهار نوع بلاکچین دریافت می کنیم –

 • خصوصی
 • عمومی
 • فدراسیون
 • ترکیبی

و بر اساس طبقه بندی سطح مجوز ، دو نوع دریافت می کنیم –

 • مجاز
 • بدون مجوز

دانستن این موارد برای شرکت های فناوری بلاکچین کاملاً ضروری است. زیرا با ادغام جدید در شرکت ها ، شرکت های فناوری بلاکچین باید پیش بینی کنند که کدام یک برای صنایع مناسب ترین است.

به هر حال ، حالا اجازه دهید آنها را بررسی کنیم!

طبقه بندی کلی

بلاکچین خصوصی

در زنجیره بلوکی خصوصی ، تنها یک سازمان در شبکه خواهید دید. اساساً ، یک سازمان واحد می تواند انتخاب کند چه کسی آزادانه به شبکه بپیوندد و چه کسی نمی تواند. به نظر نمی رسد که اکنون تمام تمرکززدایی باشد ، چنین است?

در حقیقت ، ارزش اصلی بلاکچین هنوز سالم است. با این حال ، در این مورد ، شرکت های فناوری بلاکچین سیستم حاکمیتی را نیز بدست می آورند. علاوه بر این ، این به طور عمده به عنوان شبکه داخلی یک شرکت مناسب است.

مسئله این است که بلاکچین های عمومی عالی هستند ، اما یک دفترچه باز برای دیدن همه دارند. در یک بازار رقابتی ، نیاز به حریم خصوصی بسیار زیاد است. بنابراین ، سیستم عامل های عمومی در این مورد مناسب نیستند.

تمام اهداف اساسی دیگر هنوز وجود دارد – امنیت ، دفتر توزیع شده و غیره. علاوه بر این ، این یک سیستم مصرف برق کم نسبت به برنامه های عمومی است.

بلاک چین عمومی

خوب ، بلاکچین های عمومی پیشگام تعریف بلاکچین هستند. در این مورد ، شرکت های فناوری بلاکچین آزادی کامل پیدا می کنند. در واقع ، این بدان معناست که هر کسی و همه آزادند که به شبکه بپیوندند. هیچ محدودیتی وجود نخواهد داشت.

بنابراین ، به این معنی است که در اینجا طعم تمرکز زدایی واقعی را خواهید چشید. اما موضوع مربوط به حریم خصوصی است. در صورت استفاده از این فناوری در شرکت های فناوری بلاکچین ، ممکن است مشکلات زیادی ایجاد کند.

از آنجا که دفتر عمومی برای همه باز است ، همه می توانند آن را مشاهده کنند. بنابراین ، به خطر انداختن کل پایگاه شبکه. با این حال ، این سیستم عامل بسیار امن تر از سیستم عامل خصوصی است. همچنین ، کاملاً شفاف است و توانمندسازی کاربر را ارتقا می دهد.

یک شرکت می تواند از این فناوری برای تأمین انرژی هر شبکه ای استفاده کند که به مصرف کنندگان آن اجازه می دهد بدون تأثیر بر سیستم شبکه داخلی آن ، تعامل داشته باشند.

همچنین بخوانید: چگونه بلاک چین کار می کند?

فدراسیون بلاکچین

فناوری بلاک چین فدراتیو یا کنسرسیوم کمابیش بهترین هر دو جهان است. با این حال ، در این حالت ، خواهید دید که کمی به بلاکچین های خصوصی نزدیک است. در حقیقت ، بلاکچین فدراسیون یک شبکه خصوصی غیرمتمرکز است.

خوب ، بگذارید توضیح دهم. شما قبلاً می دانید که چگونه یک سازمان واحد می تواند یک شبکه خصوصی را حفظ کند. اما در فدراسیون ، چندین سازمان در حاکمیت شرکت خواهند کرد. بنابراین ، سرانجام ماهیت غیر متمرکز بلاکچین را ارتقا خواهد داد.

شبکه های فدراسیون از محبوبیت بالایی در بین شرکت های فناوری بلاکچین برخوردار هستند. با استفاده از این شبکه ، بسیاری از برنامه های فناوری بلاکچین می توانند هزینه های خود را کاهش دهند. علاوه بر این ، شما همچنین مقررات بیشتری را در مورد برنامه های کاربردی فناوری بلاکچین مشاهده خواهید کرد.

مقررات اطمینان حاصل می کند که هیچ کس نمی تواند از شبکه برای اهداف غیرقانونی سو abuse استفاده کند. علاوه بر این ، این نوع همچنین هزینه های معاملاتی پایین را در مقایسه با بقیه افزایش می دهد.

بلاک چین ترکیبی

هیبرید به نوعی شبیه بلاکچین فدراسیون است ، اما مطمئناً متفاوت است. در این حالت ، بلاک چین ترکیبی نیز از بهترین های هر دو جهان استفاده می کند. با این حال ، در اینجا ، این نشان دهنده آزادی و دسترسی کنترل شده همزمان است.

بلاک چین های ترکیبی برای همه باز نیستند ، اما همان سطح شفافیت ، امنیت و یکپارچگی را دارند. در واقع ، شبکه بسیار قابل تنظیم است. علاوه بر این ، اعضای سیستم می توانند تصمیم بگیرند که کدام یک از کاربران می توانند شرکت کنند و کدام یک نمی توانند.

علاوه بر این ، آنها همچنین می توانند تصمیم بگیرند که کدام معامله را برای علنی کردن نیاز دارند. معمولاً برنامه های کاربردی فناوری بلاکچین زمانی می توانند از این فناوری استفاده کنند که همزمان با چندین ذینفع کار می کنند.

به طور معمول ، در این برنامه های فناوری blockchain ، معاملات مالکیت عمومی ندارند. اما برای تأیید ، می توان آنها را به مالکیت عمومی درآورد. اما فقط به تأیید صحت محدود است.

طبقه بندی در سطح مجوز

Blockchains مجاز

در این نوع زنجیره بلوک ، شبکه در یک محیط بسته باقی می ماند. به طور خلاصه ، این بدان معنی است که گره ها برای ورود به شبکه نیاز به مجوز دارند. در اینجا ، قبلاً ، برخی از گره های انتخاب شده فقط می توانند وارد شوند.

به طور معمول ، صنایع متمرکز این نوع کاربردهای فناوری بلاکچین را ترجیح می دهند زیرا حداقل می توانند سایر کاربران را محدود کنند.

از طرف دیگر ، بلاک چین عمومی مجاز است که تمام معیارهای نصب گره ها را وارد کند و سپس آنها می توانند دفتر را ببینند و معاملات را انجام دهند. مشابه موارد عمومی.

Blockchains بدون مجوز

در این شبکه ، همه گره ها می توانند در روند تأیید شرکت کنند. بنابراین ، هیچ محدودیتی از هر نوع وجود ندارد. علاوه بر این ، همه افراد در شبکه می توانند معاملات را انجام دهند یا اطلاعات را به دفتر اضافه کنند. برنامه های کاربردی فناوری بلاکچین که دارای فضای بازتری هستند قطعاً این یکی را دوست دارند.

از طرف دیگر ، شبکه های خصوصی بدون مجوز وجود دارد. در این مورد ، کاربران باید به سازمانی تعلق داشته باشند که به شبکه دسترسی داشته باشد. عمدتا در اینجا ، دسترسی فقط مشخص شده است. بنابراین ، همه افراد در یک شبکه خصوصی به عنوان یک گره دسترسی پیدا می کنند.

بیشتر بخوانید: 4 نوع مختلف فناوری Blockchain & شبکه های

فصل 5: موارد استفاده محبوب از فناوری Blockchain

معاملات جهانی

فناوری بلاکچین در حال حاضر در بخش مالی پیشرفت می کند. خوب ، چرا که نه؟ معنای اصلی بلاکچین با داشتن یک ابزار مالی آغاز شد. در حقیقت ، استفاده از فناوری بلاکچین به جای یک سیستم بانکی متمرکز ، بیشتر معایب را از بین می برد.

همچنین ، با استفاده از زنجیره بلوک اکنون پرداخت های مرزی نسیم خواهد بود. علاوه بر این ، بسیاری از بنگاه های اقتصادی می توانند با کمک این فناوری جدید ، رونق چشمگیری کسب کنند. IBM’s World Wire نمونه برجسته ای از این پرونده است.

تجارت

امور مالی تجارت نیز یکی دیگر از موارد جالب توجه در لیست موارد استفاده است. هر ساله کالاهای زیادی با کمک شرکت های بازرگانی حمل می شود. اما تجارت مالی با مشکلات زیادی روبرو است ، از جمله عدم شفافیت ، امنیت و غیره.

بنابراین ، برای کنترل کامل سیستم ، آنها می توانند از بلاکچین استفاده کنند. یک مثال مشهور در این مورد TradeLens است. بعلاوه ، این فناوری به معامله گران امکان برقراری ارتباط بهتر با یکدیگر را می دهد.

بیشتر ، گیرنده را قادر می سازد روند کار را ردیابی کند و فرستنده برای به موقع پرداخت می کند.

درباره چگونگی تبدیل بلاکچین در تجارت مالی اکنون بخوانید!

ایمنی مواد غذایی

یکی دیگر از موارد جالب استفاده در مورد معنای بلاکچین ، ایمنی مواد غذایی است. در حقیقت ، غذاهای فرآوری شده تمایل زیادی به مواد غیراخلاقی دارند. اما هیچ راهی برای دانستن اینکه صنایع چه استفاده می کنند وجود ندارد.

با استفاده از بلاکچین ، شرکت ها می توانند محصولات خود را از کجا تأمین کنند. از طرف دیگر ، مصرف کنندگان می توانند پیگیری کنند که آیا محصول آنها همان چیزی است که آنها واقعی می گویند. در اینجا ، IBM’s Food Trust یکی از نمونه های برجسته است.

زنجیره تامین

خوب ، زنجیره تامین یکی از بهترین موارد استفاده برای بلاکچین است. با استفاده از فناوری در زنجیره تأمین ، شرکت ها می توانند محیطی کاملاً امن برای زنجیره تأمین فراهم کنند که ردیابی در زمان واقعی را ارتقا دهد..

علاوه بر این ، می تواند فرآیندهای اعتبارسنجی داده های قرارداد هوشمند را ارائه دهد و توافق نامه ها را اجرا می کند. علاوه بر این ، همچنین می تواند رفتارهای خراب درون سیستم را کشف کند. به هر حال ، کاهش هزینه ها و افزایش درآمد قطعاً آن را شایسته ذکر به معنای بلاکچین می کند.

خرده فروشی

تقلبی برجسته ترین مسئله در بخش خرده فروشی است. و بلاکچین می تواند به سرعت این مسئله را برطرف کند. همانطور که می دانید ، شرکت های خرده فروشی تمام تلاش خود را برای مقابله با این مشکل کرده اند اما پیشرفت چندانی نداشته اند.

با استفاده از بلاکچین ، هرچیزی که روی دفتر ثبت نام کنید برای همیشه در آنجا می ماند. بنابراین ، اگر هر حزب داخلی بخواهد آنها را بدزدد ، باید دفتر را تغییر دهد ، که نمی تواند.

بنابراین ، هیچ حزب داخلی نمی تواند محصولات را تغییر دهد. علاوه بر این ، هر محصول تولیدی دارای برچسب RFID است. بنابراین ، مقامات قادر خواهند بود محصولات گمشده را در کمترین زمان ردیابی کنند.

در مورد تأثیر بلاکچین در صنعت خرده فروشی کنجکاو هستید؟ راهنمای ما در مورد بلاکچین را در خرده فروشی بررسی کنید!

 خدمات دولتی

نهادهای دولتی واقعاً در وضعیت بدی قرار دارند که با وجود همه فسادهایی که در آن وجود دارد. در واقع ، با این شبکه گسترده برای نظارت ، همه چیز نادیده گرفته می شود. علاوه بر این ، دولت نمی تواند همه وظایف خود را در قبال شهروندان به درستی انجام دهد ، این اختلاف بین طرفین ایجاد می کند.

در اینجا ، معنی بلاکچین کاملاً متناسب است. این می تواند به دولت کمک کند تا جامعه ای بدون کاغذ باشد و از شر هرگونه فساد خلاص شود.

همچنین ، داشتن خروجی سریعتر می تواند به طور گسترده در تحقق حقوق شهروندی کمک کند.

در مورد تأثیر بلاکچین در دولت کنجکاو هستید؟ در حال حاضر راهنمای ما در مورد بلاکچین را برای دولت ببینید!

مالکیت معنوی

در حال حاضر مدیریت مالکیت معنوی آشفته است. در حقیقت ، هیچ سیستم ردیابی واقعی وجود ندارد که بتواند بفهمد آیا کسی از کار افراد دیگر به عنوان خود استفاده می کند یا خیر.

یک طرح ثبت اختراع وجود دارد ، اما هنوز به هیچ وجه به تأمین خصوصیات معنوی کمک نمی کند.

بنابراین ، همه نوازندگان ، طراحان ، مخترعان و هنرمندان حق و اعتبار لازم را دریافت نمی کنند.

با این حال ، بلاکچین می تواند این صنعت را برای همیشه تغییر دهد. زیرا می تواند هر زمان که شخص دیگری از آن استفاده می کند و اعتباری را که شایسته آن است به هنرمند معتبر اعطا کند.

مراقبت های بهداشتی

بهداشت و درمان یک صنعت عالی برای شکوفایی فناوری بلاکچین است. هر ساله ، بسیاری از شرکت های مراقبت های بهداشتی مبلغ هنگفتی را برای بهبود بخش هزینه می کنند.

با این حال ، نتیجه حداقل است.

اما با بلاکچین ، اوضاع تغییر خواهد کرد. در واقع ، این می تواند شفافیت داده هایی را که هم اکنون بخش مراقبت های بهداشتی نیاز دارد ، ارائه دهد. همچنین ، می تواند امنیت زیادی را در اسناد محرمانه بیمار-پزشک فراهم کند.

FDA به دلایل زیادی از زنجیره بلوک در حال حاضر استفاده می کند.

در مورد تأثیر بلاکچین در مراقبت های بهداشتی کنجکاو هستید؟ در حال حاضر راهنمای ما در مورد بلاکچین در مراقبت های بهداشتی را بررسی کنید!

نفت و گاز

خوب ، صنعت نفت و گاز کمک بزرگی به بازار امروز می کند. با این حال ، آنها در بخش پرداخت و ممیزی حمل بار مشکلی دارند. مسئله این است که هیچ پیگیری مناسب و هیچ برنامه ریزی مناسبی برای اجرای یک نتیجه کارآمدتر وجود ندارد.

اما با بلاکچین ، اوضاع تغییر خواهد کرد. این می تواند در در نظر گرفتن هر مسیر ممکن و انتخاب بهترین راه ممکن ، کارایی را بهبود بخشد. طبق Accenture ، این صنعت فقط با بهبود صحت داده ها می تواند درآمد خود را 5٪ افزایش دهد.

مشاور املاک

در واقع ، بازار املاک و مستغلات بسیار بی ثبات است. با گذشت روزها ، نیاز به املاک و مستغلات در حال افزایش است. اما با افزایش قیمت ها ، طبقه متوسط ​​از مزایا دور مانده است. بنابراین ، این صنعت از عدم دسترسی ، هزینه های هنگفت و عدم نقدینگی رنج می برد.

اما با داشتن بلاکچین در وسط ، آنها بالاخره می توانند آن را متعادل کنند. علاوه بر این ، بلاکچین می تواند به مدیریت مسئله نقدینگی کمک کند و صنعت را از بی ثباتی باز دارد.

به همین دلیل بسیاری از کشورها در حال حاضر راه حل blockchain را اجرا می کنند.

در مورد تأثیر بلاکچین در املاک و مستغلات کنجکاو هستید؟ در حال حاضر راهنمای ما در مورد بلاکچین را برای املاک و مستغلات بررسی کنید!

انسان دوستی

صنعت بشردوستانه به منظور کمک به افرادی که به آن نیاز دارند ایجاد شده است. با این حال ، اکنون ، با فساد ، این بخش کاملاً نابود شده است. بسیاری از کمک های مالی در سیستم بدون بررسی باقی مانده است. بنابراین ، هیچ کس نمی تواند تشخیص دهد که آیا کمک مالی به فقیر رسیده است ، بدون اینکه در جیب افراد فاسد باشد.

اما با استفاده از بلاکچین ، اکنون هر کسی که می تواند کمک مالی کند می تواند کمک مالی را پیگیری کند تا اطمینان حاصل کند که این پول جان کسی را نجات داده است. همچنین ، کمک خواهد کرد که بفهمیم کدام افراد واقعاً فاسد هستند.

بیمه

مسئله در صنعت بیمه ، کاغذ بازی های طاقت فرسا است. در حقیقت ، هر کسی در این صنعت می داند که بیمه گر با چه مقدار از مدارک اداری روبرو است. ناگفته نماند که ادعاهای دروغ روزانه آن را حتی بدتر می کند.

همه این عوامل در واقع باعث رنج مردم واقعی می شود ، زیرا همه چیز بسیار کند است. اما با کمک فناوری بلاکچین ، صنعت به راحتی می تواند دروغ بودن یا نبودن ادعا را دریابد.

علاوه بر این ، می تواند صنعت را کاملاً بدون کاغذ با همه کارها به صورت آنلاین تبدیل کند.

در مورد تأثیر بلاکچین در بیمه کنجکاو هستید؟ در حال حاضر به راهنمای ما در زمینه بلاکچین در بیمه مراجعه کنید!

رسانه و سرگرمی

بخش های رسانه ای و سرگرمی با بسیاری از بی انصافی ها سر و کار دارند. به دلیل اینترنت ، اکنون همه در معرض تجارت سرگرمی قرار دارند. اما واقعیت سخت این است که هنرمندان در بیشتر مواقع به ارزشی که شایسته آن هستند ، نمی رسند.

در بسیاری از سناریوها ، به دلیل نتایج منفی ، بسیاری از هنرمندان با استعداد دست از تلاش کشیده اند. اما با کمک بلاکچین از این پس همه اشتباهات می تواند برطرف شود.

علاوه بر این ، بلاکچین تمام سوابق افرادی را که چه کاری انجام داده اند حفظ می کند و اطمینان می دهد که هنرمندان اعتبار مناسبی کسب کرده اند.

مسافرت رفتن

بلاکچین می تواند انقلابی در نحوه پردازش مسافران از صنعت مسافرتی ایجاد کند. در حقیقت ، پردازش هر مسافر زمان زیادی را می گیرد ، که این باعث صرف وقت و تلاش زیادی می شود. از طرف دیگر ، بسیاری از فراریان می توانند گذرنامه خود را جعل کنند و برای آن فرار کنند زیرا راهی برای ردیابی آن وجود ندارد.

اما با استفاده از بلاکچین ، تمام اطلاعات مسافران می توانند در دفتر امن باشند. بنابراین ، مسافر برای سفر حتی به گذرنامه احتیاج ندارد. آنها فقط می توانند از شناسه های دیجیتال استفاده کرده و سوار شوند. بنابراین ، معنای بلاکچین واقعاً نحوه مسافرت افراد را تغییر می دهد.

راه حل های شبکه

بلاکچین می تواند راه حل شبکه در حال حاضر برای هر صنعتی باشد. این ویژگی ها برای خلاص شدن از شر تمام مشکلات شبکه قدیمی است. علاوه بر این ، همچنین می تواند راه حل های خودکار و یکپارچگی داده ها را ارتقا دهد.

همچنین با اعتماد به یک دفتر حساب تغییرناپذیر ، اعتماد به محتوای آن به یک وظیفه ساده تبدیل خواهد شد زیرا هیچ کس نمی تواند نحوه عملکرد آن را تغییر دهد.

بازی کردن

یکی دیگر از موارد جالب استفاده از بلاکچین ، بخش بازی است. در حقیقت ، آن را با سرعت زیادی شکوفا می کند. بسیاری از بازی های آنلاین در بسیاری از موارد هک می شوند و بارها ، گیمرها دارایی های خریداری شده خود را با پول از دست می دهند.

اما از آنجا که بلاکچین یک بستر امن است ، هیچ کس نمی تواند به سیستم نفوذ کند و به دارایی های شخصی دست پیدا کند..

امنیت سایبری و اینترنت اشیا

هر دوی این بخش ها کاملاً با ایده بلاکچین مطابقت دارند. به دلیل وجود شبکه های قدیمی ، اقدامات معمول امنیت سایبری برای محافظت از آنها کافی نیست. اما با کمک بلاکچین می توانند امنیت آن را به طور کامل حفظ کنند.

از طرف دیگر ، دستگاه های اینترنت اشیا pr نیز مستعد هک شدن هستند. اما اگر بلاکچین شبکه زیربنایی باشد ، هکر به سیستم دسترسی پیدا نمی کند. بنابراین ، همه افرادی که از اینترنت اشیا استفاده می کنند ایمن خواهند بود. حتی در زمان حملات DDoS ، بلاکچین می تواند شبکه را ایمن کند.

آیا می خواهید بدانید که بلاکچین چگونه می تواند بر صنعت امنیت تأثیر بگذارد؟ راهنمای ما را بخوانید که چگونه بلاکچین اکنون می تواند صنعت امنیت را متحول کند!

فصل ششم: نتیجه گیری از اندیشه ها

در پایان ، به راحتی می توان گفت که بلاکچین مدتی است که به جایی نمی رود. همانطور که می بینید ، اینجاست که بماند. بنابراین ، بهترین کار این است که هرچه سریعتر از تعریف بلاکچین پیروی کنید. در واقعیت ، حتی اگر بسیاری از افراد در حال حاضر ممکن است تغییری در زندگی روزمره مشاهده نکنند ، اما فرزندخواندگی در حال انجام است.

بنابراین ، طی چند سال ، شاهد برنامه های غیرمتمرکز بیشتری در بازار خواهیم بود. بنابراین ، اگر در مورد پذیرش بلاکچین کنجکاو هستید ، اکنون دوره رایگان بلاکچین ما را بررسی کنید!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map