لیست 10 بهترین ابزار Blockchain

آیا به دنبال برخی از بهترین ابزارهای Blockchain برای ایجاد حرفه در توسعه بلاکچین هستید؟ در اینجا لیستی از پرکاربردترین ابزارها برای توسعه Blockchain آورده شده است. 

منشأ Blockchain در درجه اول بر ایجاد یک سیستم پرداخت غیرمتمرکز بود. بنابراین ، جهان برای اولین بار در سال 2009 ارز رمزنگاری شده را دید و از آن زمان ، فناوری بلاکچین مسیری طولانی را طی کرده است. در حال حاضر ، چشم انداز بلاکچین چیزی فراتر از یک ابر رایانه بزرگ و غیرمتمرکز نیست که بستر مناسبی را برای توسعه دهندگان در سراسر جهان برای توسعه برنامه های نرم افزاری خود فراهم می کند..

در نتیجه ، تقاضا برای بهترین ابزارهای Blockchain بطور قابل توجهی در حال افزایش است. بحث زیر برخی از برترین ابزارهای بلاکچین را نشان می دهد که می توانند ویژگی های متنوعی را برای توسعه بلاکچین فراهم کنند. قبل از طرح کلی ابزارهای بلاکچین ، اجازه دهید به طور خلاصه در مورد تقاضای فناوری بلاکچین و اهمیت ابزارهای بلاکچین تأمل کنیم..

آرزو دارید یک حرفه در توسعه Blockchain ایجاد کنید؟ همین حالا با دوره رایگان بلاکچین مبانی شروع کنید!

فناوری Blockchain و ابزارهای Blockchain

گزارش شاخص مهارت های 2018 Upwork ، بلاکچین را به عنوان یکی از مهارت های سریع رشد از نظر تقاضا به نمایش می گذارد. علاوه بر این ، گزارش اخیر LinkedIn بلاکچین را در میان مهارت های برتر فناوری مورد تقاضا در سال 2020 قرار داده است. فناوری Blockchain فضایی است که به طور مداوم در حال پیشرفت است و دارای پتانسیل عظیم نوآوری است..

بنابراین ، تقاضا برای متخصصان بلاکچین با مهارت در بهترین ابزارهای بلاکچین در طولانی مدت به طور قابل توجهی افزایش می یابد. نقش های مختلف شغلی برای کاوش در چشم انداز بلاکچین وجود دارد. با این حال ، شما باید در مورد ابزارهای مختلف توسعه دهنده بلاکچین و مهارت های پیاده سازی آنها برای موارد مختلف استفاده بیاموزید.

با پتانسیل فناوری بلاکچین و تنوع گزینه های شغلی ، منطقی است که در مورد نیاز به یادگیری در مورد ابزارهای بلاکچین تعجب کنیم. بنابراین ، بگذارید کمی در مورد اهمیت ابزارهای بلاکچین تأمل کنیم. عملکرد اصلی ابزارهای بلاکچین پرداختن به نیازهای مختلف در مراحل مختلف توسعه برنامه بلاکچین است. ابزارهای بلاکچین وظیفه ساده سازی روند توسعه راه حل های نرم افزاری بلاکچین را دارند.

دلیل مهم بعدی برای تأکید بر اهمیت ابزارهای بلاکچین مستقیماً به سهم آنها در بهبود دانش و تجربه عملی با بلاکچین اشاره دارد. از همه مهمتر ، تخصص در استفاده از بهترین ابزارها برای توسعه بلاکچین می تواند پتانسیل اشتغال شما را افزایش دهد.

 

همچنین بخوانید: دلایل اصلی برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده بلاکچین

10 بهترین ابزار Blockchain

دانش و تخصص عمیق ابزارهای بلاکچین به متخصصان بلاکچین کمک می کند تا در بازار کار بلاکچین مرتبط باشند. بنابراین ، مهم است که در مورد ابزارهای مختلف بلاکچین که می توانید حداکثر ظرفیت را برای تقویت تخصص توسعه بلاکچین خود استفاده کنید ، یاد بگیرید. بیایید ادامه دهیم و به لیست ابزارهای برتر بلاکچین نگاهی بیندازیم.


1. گت

یکی از اولین مواردی که در بین بهترین ابزارهای زنجیره بلوکی موجود در حال حاضر ذکر شده ، Geth است. این اساساً یک پیاده سازی گره Ethereum بر اساس زبان برنامه نویسی Go است. شما می توانید از Geth در سه رابط مختلف استفاده کنید ، مانند کنسول تعاملی ، سرور JSON-RPC و خط فرمان. Geth می تواند از توسعه بلاکچین در سیستم عامل های لینوکس ، ویندوز و مک پشتیبانی کند.

این ابزار به عنوان ابزاری ایده آل برای طیف وسیعی از وظایف بلاکچین Ethereum ، از جمله ایجاد قراردادهای هوشمند ، انتقال رمزها ، کاوش در تاریخچه بلوک ، و استخراج نشانه های اتر در خدمت شماست. پس از نصب Geth ، کاربران می توانند به بلاکچین موجود متصل شوند یا خود را توسعه دهند. عامل مزیت ، در این حالت ، توانایی Geth برای ساده کردن کارها از طریق اتصال اتوماتیک با شبکه اصلی Ethereum است..

2. Solc

برترین موارد ذکر شده در بین پرکاربردترین ابزارهای زنجیره بلوک در سال 2020 ، جامدادی است. این زبان متداول ترین زبان برای توسعه دهندگان بلاکچین است. پایه و اساس اولیه Solidity از پایتون ، جاوا اسکریپت و ++ C الهام گرفته است. هدف اصلی طراحی جامدادی بر روی ماشین مجازی Ethereum (EVM) متمرکز بود. ویژگی های Solid شامل تایپ ایستا و پشتیبانی از کتابخانه ها ، انواع پیچیده تعریف شده توسط کاربر و وراثت هستند.

جامدادی با الگوی OOP سازگار است ، بنابراین بهترین گزینه برای قراردادهای اسکریپت نویسی هوشمند است. Solidid توسعه دهندگان بلاکچین را قادر می سازد تا برنامه هایی با منطق تجاری خودکارسازی شده با قراردادهای هوشمند ایجاد کنند. در نتیجه ، توسعه دهندگان بلاکچین می توانند از ثبت تغییرناپذیر و معتبر معاملات در محلول اطمینان حاصل کنند. کاربردهای Solidity در موارد استفاده که شامل حراج کور ، رأی دادن ، کیف پول های چند امضایی و سرمایه گذاری گسترده است ، تا حد زیادی مشهود است..

solc ابزاری شگفت انگیز است که به شما امکان می دهد ابزارهای Solidity را گردآوری کرده و برنامه های مبتنی بر Solidity را پیاده سازی کنید. در حقیقت ، گره های Ethereum می توانند با solc همراه شوند. اما بسته solc فقط یک ماژول مستقل است بنابراین شما حتی می توانید به صورت آفلاین از این ابزار استفاده کنید.

همچنین بخوانید: 18 ابزار Blockchain که سازندگان آن را دوست دارند

3. Remix IDE

Remix IDE یکی از نام های رایج است که در میان بهترین ابزارهای بلاکچین برای سال 2020 وجود دارد. این یک ابزار بلاکچین متمرکز بر مرورگر است که از فرایندهای توسعه و استقرار قراردادهای هوشمند پشتیبانی می کند. Remix IDE مبتنی بر JavaScript است و از این طریق امکان دسترسی از طریق هر مرورگر مدرن را فراهم می کند.

علاوه بر این ، Remix همچنین می تواند در پرداختن به توابع نوشتن قراردادهای هوشمند در Solidid و آزمایش ، اشکال زدایی و استقرار آنها کمک کند. همچنین بسته به نوع علاقه خود ، کاربران می توانند از Remix یا به صورت محلی یا از طریق مرورگر استفاده کنند. از همه مهمتر ، Remix اسناد جامع و ساده ای را برای تسهیل اتصال بدون دردسر به بلاک چین Ethereum با استفاده از Metamask ارائه می دهد..

4. غبار

اگر به دنبال کیف پول Ethereum در بازار موجود باشید ، به احتمال زیاد با Mist به عنوان یکی از گزینه های برتر روبرو خواهید شد. عامل قابل توجه در مورد Mist که آن را در میان بهترین ابزارهای بلاکچین قرار می دهد ، برچسب Ethereum با آن است. قبل از استفاده از Mist ، کاربران باید مکان مشخصی برای ذخیره سازی نشانه های Ether و اجرای قراردادهای هوشمند داشته باشند.

Mist از هر دو نسخه 32 و 64 بیتی ویندوز ، نسخه 32 و 64 بیتی سیستم عامل های Linux و Mac پشتیبانی می کند. در حال حاضر مه به عنوان گزینه ایده آل برای استقرار قراردادهای هوشمند عمل می کند و همچنین یک کیف پول کامل گره است. بنابراین ، کاربران باید بلاکچین کامل Ethereum را که اندازه آن بیش از 1 ترابایت است بارگیری کنند. علاوه بر این ، کاربران باید رمز عبور Mist خود را همیشه بخاطر بسپارند زیرا هرگز نمی توانند آن را تغییر دهند.

5. ترافل

یکی از رقبای برجسته در میان برترین ابزارهای زنجیره بلوک ، Truffle است. این یک چارچوب بلاکچین Ethereum است که برای ایجاد یک محیط توسعه برای تسهیل توسعه راه حل های مبتنی بر Ethereum طراحی شده است. Truffle همچنین شامل یک کتابخانه عظیم از استقرارهای سفارشی است که از نوشتن قراردادهای هوشمند جدید پشتیبانی می کند و چالش های توسعه بلاکچین را حل می کند.

علاوه بر این ، Truffle برای توسعه برنامه های پیچیده غیرمتمرکز Ethereum نیز ایده آل است. یکی دیگر از ویژگی های برجسته Truffle به عنوان یک ابزار بلاکچین ، تست قرارداد خودکار است. ترافل می تواند از Mocha و Chai برای آزمایش قرارداد خودکار استفاده کند. علاوه بر این ، Truffle همچنین می تواند به توسعه قراردادهای هوشمند و به دنبال آن پیوند دادن آنها و تدوین و استقرار آنها کمک کند. از همه مهمتر ، تروفل همچنین یک خط لوله ساخت قابل تنظیم را تضمین می کند تا از اجرای روشهای ساخت سفارشی اطمینان حاصل کند.

نمی دانید چگونه Blockchain در مدت زمان کمتری به محبوبیت زیادی دست پیدا کرده است؟ از ویژگی های برتر Blockchain عبور کرده و پاسخ را دریافت کنید.

6. متاماسک

در حال حاضر ، پذیرش فناوری بلاکچین به طور عمده حول محور ارزهای رمزپایه است. بنابراین ، کیف پول ها نیز به عنوان بهترین ابزارهای بلاکچین شناخته می شوند ، و Metamask دارای عملکرد منحصر به فرد فراتر از آن است. این به عنوان ارتباط بین مرورگر و بلاکچین Ethereum عمل می کند.

Metamask همچنین یک بستر نرم افزاری برای خدمت به اتر یا دارایی های ERC-20 دیگر فراهم می کند. در عین حال ، به شما کمک می کند با برنامه های غیرمتمرکز Ethereum تعامل داشته باشید. قابلیت مبتنی بر مرورگر باعث افزایش بالقوه سهولت استفاده برای Metamask می شود. مهم است که بدانید کاربران می توانند Coinbase و Shapeshift را برای فروش و خرید توکن ERC20 و ETH با Metamask پیوند دهند.

همچنین کاربران می توانند از Metamask برای ذخیره کلیدها برای ETH استفاده کنند & نشانه های ERC20. Metamask قابلیت تعامل با شبکه های مختلف آزمایش Ethereum را دارد و از این طریق آن را به یک کیف پول مناسب برای توسعه دهندگان بلاکچین تبدیل می کند. پس از نصب برنامه در مرورگر ، کاربران می توانند کیف پول داخلی Ethereum را در اختیار داشته باشند.

7. برابری

Parity در واقع یک مشتری برای Ethereum است. این یکی دیگر از ابزارهای محبوب در بین توسعه دهندگان بلاکچین است زیرا ابزاری مدیریتی است که کاربردهای مهم برای ماموریت را ارائه می دهد. همچنین ، برابری از زبان برنامه نویسی Rust استفاده کنید. یکی دیگر از ویژگی های عالی این ابزار این است که زیرساختی را ارائه می دهد که دارای خدمات سریع و قابل اعتماد است.  

به هر حال ، ایجاد شبکه بلاکچین شخصی خود برای استفاده خصوصی یا شرکت ها یا حتی فقط برای اهداف تحقیقاتی بسیار آسان است. بیشتر بگویم ، همه اینها قابل تنظیم هستند.

پیشنهادات برابری –

  • معاملات سریعتر
  • مشتری بسیار پیشرفته مبتنی بر CLI
  • الگوریتم های اجماع مختلف pluggable
  • فضای ذخیره سازی کم و اثر حافظه کاهش یافته است
  • Warp Sync به همگام سازی سریعتر کمک می کند
  • کنترل حریم خصوصی و دسترسی بالاتر
  • طراحی و سفارشی سازی مدولار

اکنون بخوانید: راهنمای نهایی Ethereum

8. Blockchain Testnet

آخرین مورد در لیست بهترین ابزارهای بلاکچین موجود Blockchain Testnet است. این یکی از ابزارهای اساسی برای توسعه دهندگان بلاکچین است و برای آزمایش برنامه های غیرمتمرکز قبل از استقرار مستقیم آنها مفید است. همه راه حل های بلاکچین Blockchain Testnet خاص خود را دارند و برای ارائه عملکرد بهینه با راه حل مورد استفاده در بلاکچین طراحی شده اند.

کاربران می توانند از سه نوع مختلف Blockchain Testnet مانند آزمون عمومی ، آزمون خصوصی استفاده کنند & Ganache CLI. Testnet به عنوان یک منبع ایده آل برای آزمایش برنامه های غیر متمرکز برای خطاها و اشکالات بدون نیاز به سرمایه گذاری های مالی بیش از حد است. Gorli Testnet در حال حاضر یکی از محبوب ترین ها در بین توسعه دهندگان است.

9. Ganache

Ganache به عنوان ابزاری Blockchain از مجموعه Truffle Suite ، توسعه دهندگان Blockchain را قادر می سازد تا بلاکچین خصوصی Ethereum خود را برای آزمایش dapp ها ، بازرسی وضعیت و اجرای دستورات با کنترل کامل عملکرد زنجیره ایجاد کنند..

مهمترین ویژگی Ganache این است که کاربران را قادر می سازد بدون پرداخت هیچ هزینه ای برای همان کار ، کلیه کارهایی را که می توان در زنجیره اصلی انجام داد انجام دهند. Ganache یک ابزار Blockchain بسیار محبوب در بین توسعه دهندگان است زیرا چندین گزینه مانند بلوک اکسپلورر داخلی و کنترل های پیشرفته استخراج را فراهم می کند. توسعه دهندگان بلاکچین از Ganache برای آزمایش قراردادهای هوشمند خود در طی مراحل توسعه استفاده می کنند.

10. سوار شوید

سوار شوید ، اینکه یک چارچوب توسعه دهنده برای dapps Ethereum است ، توسعه دهندگان را قادر می سازد تا توسعه و استقرار dapp ها را به راحتی انجام دهند. همچنین به کاربران این امکان را می دهد تا برنامه html5 بدون سرور را که از فناوری های غیرمتمرکز استفاده می کند ، توسعه و استقرار دهند. همچنین می توان با استفاده از Embark قراردادهای هوشمند ایجاد کرد و آنها را در کد JS در دسترس قرار داد. اگر قرارداد اصلاح شود ، Embark آن را به همراه dapp مربوط به خود تغییر می دهد.

انتقال قراردادهای هوشمند ، انتقال مجدد قراردادها و تغییرات در صورت عقد چندین قرارداد به راحتی قابل انجام است. می توان از یک زبان توسعه وب سنتی و هر خط لوله ساختاری برای تعامل با Embark استفاده کرد. Embark از توسعه ارتباطات با Javascript به صورت آزمایشی پشتیبانی می کند و بنابراین توسعه دهندگان را قادر می سازد تا قراردادهای خود را در بلاکچین های مختلف مدیریت کنند.

آیا توسعه دهنده ای علاقه مند به ساخت DApps هستید؟ از راهنمای دقیق توسعه DApp استفاده کنید که به شما کمک می کند در سطح بالاتری شروع به کار کنید.

کلمات نهایی

اگر عمیق تر شیرجه بروید ، می توانید ابزارهای بلاکچین بیشتری با ویژگی های منحصر به فرد پیدا کنید. کاملاً ساده است که صنعت بلاکچین در حال رونق است و همچنین ابزارهای بلاکچین برای استفاده از پتانسیل بلاکچین نیز همین طور است. رقابت برای قرار گرفتن در لیست بهترین ابزارهای بلاکچین با افزوده های جدید هر روز ادامه خواهد یافت.

با این وجود ، طیف گسترده ای از تخصص در ابزارهای بلاکچین می تواند بنیان حرفه شما را به عنوان یک توسعه دهنده بلاکچین تقویت کند. برای همه فراگیران مهم است که ابزار مناسب برای موارد خاص استفاده را شناسایی کنند و کارایی خود را در نقش های شغلی مبتنی بر بلاکچین نشان دهند.

شروع به کاوش در عملکردهای ابزارهای زنجیره بلوک با تجربه عملی کنید ، و به تدریج اهمیت آنها را درک خواهید کرد. اگر تازه وارد هستید ، به شما توصیه می کنیم که فعالیت خود در زمینه بلاکچین را با دوره رایگان بلاکچین شروع کنید. اکنون ثبت نام کنید و پایه و اساس یک حرفه روشن را بنیان بگذارید!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map