Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

15+ مورد استفاده عملی از Blockchain در سال 2021

در این مقاله ، ما در مورد موارد استفاده بلاکچین مختلف از خدمات بهداشتی ، بانکی ، املاک و مستغلات و موارد دیگر بحث خواهیم کرد!

ما در سال 2021 هستیم! آغاز دهه جدید امکانات زیادی را پیش روی شما قرار می دهد.

فناوری بلاکچین می تواند مشاغل و دولت ها را برای ایجاد تغییرات بیشتر در بازار در حال گسترش ، فراهم کند.

ساخت نظریه فقط می تواند پاسخ هایی به شما بدهد که می تواند جنبه خاصی از مخاطبان را راضی کند. با این وجود ، وقتی صحبت از دنیای عملی خارج از کشور می شود ، اوضاع می تواند متفاوت باشد.

یکی از بهترین راه ها برای درک بلاکچین ، بررسی موارد استفاده عملی از بلاکچین و پیشنهادات آن است. به همین دلیل است که ما می خواهیم بهترین موارد استفاده از بلاکچین را بررسی کنیم.

اکنون ثبت نام کنید: دوره مبانی Blockchains سازمانی

بهترین موارد استفاده عملی از بلاکچین

قبل از شروع ، بیایید نگاهی به معرفی مختصر بلاکچین بیندازیم.

فناوری Blockchain چیست?

اگر هرگز در مورد بلاکچین چیزی نشنیده اید ، پس نگران نباشید. ما سعی خواهیم کرد که آن را به ساده ترین شکل ممکن توضیح دهیم.

بلاک چین شبکه ای از همتایان است که می توانند بدون وابستگی به نهادی متمرکز ارتباط برقرار کنند ، ارتباط برقرار کنند و اطلاعات را انتقال دهند. از ویژگی های کلیدی بلاکچین می توان به شفافیت ، امنیت ، تغییر ناپذیری و عدم تمرکز اشاره کرد.

یک بلاکچین از الگوریتم اجماع استفاده می کند که اطمینان حاصل می کند تراکنش های انجام شده در شبکه معتبر و تأیید شده برای دستیابی به همه این موارد است.

بیایید نگاهی به یک نمایش ساده تر بیندازیم.

شما می توانید بلاکچین را به عنوان یک برج Zynga تجسم کنید. قطعات کوچکی وجود دارد که کل برج را در خود نگه می دارد. اگر یک بلوک را بردارید ، کل برج خراب می شود. این به این معنی است که در صورت برداشتن یا تغییر یک بلوک ، یکپارچگی برج شکسته می شود. بلاکچین به همان روشی تأیید می شود که هر بلاک با کمک بلوک قبلی تأیید می شود. یکپارچگی داده ها باعث شده است که بلاکچین بسیار شگفت انگیز باشد!


اکنون ، به موارد واقعی استفاده از بلاکچین بازمی گردیم ، بیایید لیست بهترین موارد استفاده از بلاکچین سازمانی را شروع کنیم.

موارد استفاده از بلاکچین توسط صنعت

شرکت های زیادی وجود دارند که از فناوری بلاکچین برای شرکت های خود استفاده می کنند. بیایید برخی از موارد استفاده از زنجیره بلوک توسط صنعت را بررسی کنیم.

نظارت بر زنجیره تأمین

یکی از بهترین موارد کاربردی بلاکچین ، نظارت بر زنجیره تأمین است. زنجیره تأمین بخشی جدایی ناپذیر از اقتصاد ما است.

آیا تا به حال فکر کرده اید که صبح نان را چگونه تهیه می کنید؟ این همه به دلیل سیستم های زنجیره تامین بی عیب و نقص است که در سراسر محل اقامت شما اجرا می شود. اگر زنجیره تأمین به درستی کار نکند ، محصولات تأخیری دریافت می کنید یا هیچ محصولی ندارید.

یک مشکل در زنجیره تامین نیز می تواند منجر به کمبود شود. با این حال ، این جایی نیست که مشکلات زنجیره تامین پایان می یابد. یکی از بزرگترین نگرانیها برای شرکتها و مصرف کنندگانی مثل شما خلاص شدن از شر موارد جعلی یا کلاهبرداری است که می تواند توسط عناصر کلاهبرداری در بازار وارد زنجیره تأمین شود.

راه حل؟ حدس زدید – بلاکچین. Blockchain برای زنجیره تأمین تغییرناپذیری و توانایی نظارت بر محصولات زنجیره تامین در طول سفر خود را ارائه می دهد.

شفافیت کافی برای ردیابی محصولات برای شرکت ها فراهم می کند. شرکت ها می توانند عناصر تقلب در زنجیره تأمین را رصد کرده و در مورد ناکارآمدی هایی که بخشی از زنجیره تأمین است اطلاعات کسب کنند. این بدان معنی است که آنها می توانند با نظارت بر زنجیره بلوک ، زنجیره تأمین را بهبود بخشند. نظارت بر زنجیره تأمین عملی ترین مورد استفاده از بلاکچین است.

اگر در مورد ارتباط بلاکچین برای زنجیره تأمین و عملیات مدیریت کنجکاو هستید ، پس باید اکنون در دوره مدیریت زنجیره تأمین شرکت و زنجیره تأمین شرکت کنید.!

پردازش پرداخت و نقل و انتقال پول

یکی دیگر از برنامه های بلاکچین در زمان واقعی پردازش پرداخت است. آخرین باری که سعی کرده اید پول را به شخصی که در کشوری دیگر زندگی می کند انتقال دهید چیست؟ اگر این کار را کرده اید ، پس می دانید ارسال پول به خارج از کشور چقدر سخت است.

اگر در کشور دیگری کار می کنید ، این مسئله کاملاً جدید می شود. انتقال پول به خارج از کشور می تواند از بسیاری از هزینه ها نیز استفاده کند. این باعث می شود درآمد افرادی که در خارج از کشور درآمد دارند کمتر از درآمد آنها باشد. علاوه بر این ، شما همچنین باید چند روز صبر کنید تا معامله انجام شود. بانک ها و مقررات ارزی همه این محدودیت ها را ایجاد می کنند.

واضح است که بلاکچین راه حلی برای نقل و انتقال پول ، به ویژه نقل و انتقال پول خارج از کشور است. آنها می توانند دردسر شما را نجات دهند زیرا بلاکچین شما را قادر می سازد حتی از مرزها انتقال فوری انجام دهید.

بانک ها همچنین از ارزهای رمزپایه برای مدیریت وجوه خارج از کشور استفاده می کنند زیرا سریع و هزینه کمتری نسبت به انجام آن به روش سنتی دارند. ریپل یکی از ارزهای رمزنگاری شده است که توسط بانک ها کنترل می شود تا انتقال وجه را انجام دهند. تا حد زیادی برای نقل و انتقالات بانکی به بانک استفاده می شود.

این یکی از بهترین روش ها و موارد واقعی استفاده از بلاکچین است.

هویت دیجیتال

یکی دیگر از کاربردهای بلاکچین در زمان واقعی ، هویت دیجیتالی است. هویت یکی از بزرگترین چالشهای جامعه ماست. به وضوح در اطراف هویت سر و صدای زیادی وجود دارد. مردم مجبورند همیشه اسناد را حمل کنند تا حتی کوچکترین کارها را انجام دهند.

شرکت های سراسر دنیا نیز از نیاز به یک سیستم هویت دیجیتال یکپارچه رنج می برند. اگر در هر یک از شرکت های بزرگ مشغول کار هستید ، قبلاً در محل کار خود با هویت روبرو شده بودید. شرکت ها تمایلی به استفاده از سیستم هویت بیومتریک ندارند.

به غیر از محیط کار ، جمعیت عمومی نیز سیستمی را دوست دارند که به آنها کمک کند تا به ایمن ترین روش شناسایی شوند.

پاسخ یک سیستم هویت دیجیتال مبتنی بر بلاکچین است. شرکت های بزرگ همچنین مورد استفاده را تأیید می کنند و در راستای برنامه هایی کار می کنند که به ما اجازه می دهد هویت دیجیتالی برای کارمندان خود و جهان ایجاد کنیم. کار در جهت ایجاد یک هویت جهانی بسیار دورتر از اکنون است ، اما کار در حال حاضر در مسیر درست آغاز شده است.

حمایت از حق امتیاز و حق چاپ

حق چاپ نیز بخشی است که نیاز به توجه افرادی مانند بلاکچین دارد. اگر شما بخشی از صنعت خالق باشید ، می دانید که محافظت از آفرینش خود چقدر سخت است.

راه های زیادی برای کپی رایت اثر شما وجود دارد ، اما این بدان معنی نیست که کار شما همیشه محافظت می شود. به عنوان مثال ، شما یک کتاب الکترونیکی نوشتید و می خواستید کار خود را از طریق سیستم عامل هایی مانند آمازون توزیع کنید.

خریدار این کتاب را خریداری می کند و سپس آن را بدون اطلاع شما از فایل های PDF مختلف توزیع می کند. سایر کاربران نیز در حال بارگیری کتاب و توزیع آن بدون اطلاع شما هستند. آنها قوانین اساسی نوشتن متن را نقض می کنند ، اما تشخیص و مجازات آنها سخت است.

یکی از بهترین راه ها برای حمایت از حق چاپ و حق امتیاز استفاده از بلاکچین است. بلاکچین با ارائه محتوا از طریق شبکه رویکردی منحصر به فرد ارائه می دهد. از آنجا که بلاکچین شبکه گسترده ای است که شفافیت را فراهم می کند ، هرکسی که سعی در نقض حق چاپ دارد می تواند به طور خودکار گزارش شود و طبق قوانین کپی رایت اجرا شود. همین نکته را می توان در مورد حمایت از حق امتیاز که در آن سازنده برای مخلوقات خود پول می گیرد ، گفت.

امنیت سایبری

هیچ سیستم عامل یا سیستم اطلاعاتی نمی تواند 100٪ ایمن باشد. به همین دلیل امنیت سایبری مانند اکنون پیچیده است. با این حال ، ما می توانیم “امنیت سایبری” بهتری را در آینده ببینیم. با کمک بلاکچین امکان پذیر است. بلاکچین می تواند نقشی اساسی در حل بسیاری از امنیت سیستم داشته باشد. با این حال ، استفاده از بلاکچین در امنیت می تواند زمان بیشتری داشته باشد.

بلاکچین می تواند با استفاده از راه حل های ذخیره سازی غیرمتمرکز ، امنیت سایبری را بهبود بخشد. از آنجا که داده ها به صورت غیرمتمرکز ذخیره می شوند ، یک نقطه حمله برای هکرها وجود نخواهد داشت. بیشتر اوقات ، مشاغل به شدت متکی به یک سیستم متمرکز هستند که راهی ایده آل برای ذخیره سازی داده ها نیست – حداقل از نظر امنیتی.

همچنین می توانیم با تمرکززدایی شاهد بهبود امنیت DNS باشیم. این می تواند به کاهش حملات DDoS کمک کند. جنبه های دیگر سیستم ، مانند پیام رسانی ، نیز می توانند افزایش امنیت داشته باشند. تغییرناپذیری همچنین به این معنی است که هکرها نمی توانند کلاهبرداری یا سرقت داده انجام دهند. استفاده از بلاکچین امنیت سایبری یکی از بزرگترین چالش ها است.

اکنون ثبت نام کنید: دوره خبره امنیت Blockchain (CBSE)

رأی گیری دیجیتال

سیستم های رأی دهی همیشه در همه دنیا مورد موشکافی قرار گرفته است. بعضی اوقات برای شفافیت یا سرعت انجام رأی گیری مورد موشکافی قرار می گیرند. معمول است که مردم ساعت ها قبل از اینکه فرصت رای گیری پیدا کنند در صف می ایستند. این روش سالم برای رأی دادن نیست ، به ویژه برای افراد خاص که نمی توانند مدت طولانی در صف بایستند.

اینجاست که رای گیری دیجیتال مطرح می شود. ایده رای گیری دیجیتال از بلاکچین ناشی می شود. از آنجا که بلاکچین شفافیت ، تغییرناپذیری و امنیت را ارائه می دهد ، یک سیستم / بستر ایده آل برای انجام رأی گیری است.

مشاور املاک

املاک و مستغلات در بهترین حالت نیستند. در حال حاضر ، اگر می خواهید خریدی انجام دهید ، باید مراحل طولانی اسناد ، تأیید و انتقال مالکیت را طی کنید. در حال حاضر کارهای زیادی در زمینه خرید و فروش ملک انجام می شود. علاوه بر این ، شما همچنین باید کار تأیید را برای هر دو طرف انجام دهید. اگر در حال گرفتن وام هستید ، به دلیل انجام کارهای اداری ، کار پیچیده تر می شود.

سرانجام ، احتمال کلاهبرداری نیز وجود دارد. این کلاهبرداری به طور کلی از فروشندگانی اتفاق می افتد که املاک خود را به طور همزمان به چندین طرف می فروشند و این صید آنها را سخت می کند.

برای حل همه این مسائل ، بلاکچین در دست ماست. اگر می خواهید سریعتر خانه بخرید ، باید بلاکچین بگیرید. بلاکچین توانایی رمزگذاری دارایی های دنیای واقعی را ارائه می دهد. این بدان معناست که فروشندگان می توانند زمین یا دارایی خود را با استفاده از قراردادهای هوشمند بفروشند.

آنها می توانند با کدگذاری در قرارداد هوشمند ، یک فرآیند قانونی ایجاد کنند و سپس با تحقق شرایط ، آن را اجرا کنند. به عنوان مثال ، اگر خریدار مبلغی را پرداخت کند ، مالک قانونی یک ملک در عرض چند دقیقه به خریدار منتقل می شود. بلاکچین برای املاک و مستغلات همچنین می تواند با اطمینان از شفافیت ، تغییرناپذیری و امنیت ، توانایی حذف کلاهبرداری را فراهم کند.

بهداشت و درمان – ثبت سوابق پزشکی

روش دیگری که بلاکچین می تواند مفید باشد ، ارائه راهی برای انجام سوابق پزشکی است. بیماران به سختی می توانند اسناد خود را سالم و در همان مکان نگه دارند. اسناد با گذشت زمان پیچیده می شوند و اگر شما به چندین پزشک مراجعه می کنید ، نگهداری از آنها دشوار می شود. همچنین ، اگر شما بخشی از م institutionسسه مراقبت های بهداشتی هستید ، می دانید که انجام ثبت سوابق چقدر سخت است.

با استفاده از بلاکچین از همه جا می توان به همه چیز دسترسی داشت. داده های بیماران را می توان در بلاکچین ثبت کرد. آنها می توانند در هر زمان به آن دسترسی پیدا کنند و هنگام مراجعه به پزشک خود آن را به روز کنند. پزشکان همچنین می توانند از اطلاعات بیمار اطمینان حاصل کنند. به طور کلی ، هم برای بیماران و هم برای پزشکان یک وضعیت برد-برد است.

این یک نمونه کامل از موارد استفاده عملی از بلاکچین برای مراقبت های بهداشتی است.

بهداشت و درمان – ردیابی داروها

استفاده از بلاکچین همچنین یک نکته دردناک دیگر در مراقبت های بهداشتی را پوشش می دهد. این می تواند به ردیابی داروها کمک کند. با این کار می توان داروهای جعلی را از زنجیره تأمین دارو حذف کرد. این امر به دلیل نحوه ذخیره داده های بلاکچین امکان پذیر است. وقتی داروی جدیدی با زنجیره تأمین ثبت می شود ، یک دسته اطلاعات تولید می کند ، از جمله یک شماره هش که در زنجیره بلوک ذخیره می شود.

اگر کسی بخواهد دارو را در زنجیره تأمین تغییر دهد ، شماره هش مطابقت ندارد – که می تواند سیستم را وادار کند تا آن را از زنجیره تامین حذف کند.

در پایان ، شما به عنوان یک مصرف کننده ، به داروهایی دسترسی خواهید داشت که ماهیت اصلی دارند. شرکت ها نیز از این مزیت بهره مند می شوند زیرا میلیون ها دلار صرفه جویی می کند.

مدیریت دارایی

سایر موارد استفاده عملی از بلاکچین ، مدیریت دارایی است. در مدیریت دارایی ، معامله گران می توانند دارایی ها را مدیریت و معامله کنند. این امر باعث می شود که یکی از معاملات پر خطر باشد. هر یک از طرفین باید از نظر روش بسیار روشمند باشد. برای کاهش ریسک ، هر یک از طرفین هنگام انجام مدیریت دارایی ، باید بازیکنان اصلی داشته باشند. این شامل داشتن سرپرست ، کارگزار یا مدیر تسویه حساب است. آنها از سوابق مراقبت می کنند و اطمینان حاصل می کنند که هنگام مدیریت این سوابق هیچ خطایی رخ نمی دهد.

این کار زیادی برای مدیریت دارایی است. بلاکچین به مدیران دارایی این قدرت را می دهد تا کارایی موثرتری داشته باشند. آنها می توانند از بلاکچین استفاده کنند تا خطاها را کاهش دهند و اطمینان حاصل کنند که کل روند نرمتر از همیشه است. در صورت نیاز می توانند واسطه ها را حذف کنند.

سرگرمی

به عنوان یک خالق ، به دلیل واسطه ها و بسترهایی که توزیع محتوا را کنترل می کنند ، دسترسی به مخاطب مناسب امکان پذیر نیست. به عنوان مثال ، اگر شما یک توسعه دهنده موسیقی هستید ، پس باید در دستگاه های محبوب پلت فرم موسیقی ثبت نام کنید ، سپس آنها کارهای شما را توزیع می کنند. این به دلیل الگوریتمی که می خواهید استفاده کنید از بسیاری جهات می تواند محدود کننده باشد. علاوه بر این ، این سیستم عامل های واسطه نیز مبلغ خوبی را به عنوان کاهش هزینه می کنند.

با استفاده از بلاکچین ، نوازندگان می توانند مستقیماً با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنند و موسیقی خود را مستقیماً و بدون نیاز به واسطه به آنها بفروشند. در حال حاضر سیستم عامل هایی وجود دارند که از طریق بلاکچین گزینه های پرداخت را ارائه می دهند و هر کسی که با ارز رمزنگاری شده اولیه آشنا باشد می تواند از طریق بلاکچین موسیقی خریداری کند.

بیمه

ادعاهای بیمه در لیست بعدی برنامه های Blockchain ما قرار دارد. در حقیقت ، ادعاهای بیمه نیز می تواند با کمک بلاکچین بهبود یابد. بیمه یکی از صنایع بزرگی است که نیاز به کار مجدد دارد. بلاکچین می تواند به همین منظور کمک کند. در حال حاضر ، اگر بیمه می کنید ، هنگام مطالبه آن باید دردسرهای بزرگی را پشت سر بگذارید.

این امر مستلزم برقراری ارتباط با شخص بیمه شما و همچنین مستندات کافی است.

روند ادعاها با کمک blockchain ساده شده است زیرا می تواند اطلاعات را به صورت ایمن ذخیره کند و بنابراین می تواند برای پردازش ادعا تأیید شود. پس از بارگذاری ادعاها در شبکه بلاک چین ، ادعاها سپس به طرف های مربوطه منتقل می شوند. سپس طرفین اطلاعات را مرور کرده و بیمه را آزاد می کنند.

قراردادهای هوشمند همچنین می توانند به بهبود خودکارسازی روند ادعاها کمک کنند ، جایی که کاربر می تواند به سادگی ادعا کند و ادعاهای خود را پس از تأیید دریافت کند. این را می توان در برخی از انواع بیمه ها به دست آورد ، اما نه همه. همانطور که می بینید ، بلاکچین برای بیمه می تواند امکانات زیادی را ارائه دهد.

تحصیلات

مدارک تحصیلی بخش اصلی سیستم آموزشی ما هستند.

این اعتبار مهارت فردی را ارائه می دهد و بینش آنچه را که توانایی آن را دارند ارائه می دهد. با این وجود ، تأیید و حمل آنها سخت است. کلاهبرداری نیز آسان است و می تواند منجر به مواردی شود که نامزدها شغل هایی را پیدا می کنند که شایسته آنها نیست. راه حل همه اینها یک سیستم تأیید توزیع با استفاده از بلاکچین است.

داوطلبان اکنون می توانند گواهینامه ها و مدارک دیجیتالی دریافت کنند. همه اینها با کمک بلاکچین به صورت دیجیتالی تولید می شوند. آنها با هویت دیجیتالی داوطلب مرتبط هستند و بنابراین می توانند در هر زمان تأیید شوند. همچنین گواهینامه ها توسط شخص در هر کجا قابل دسترسی هستند که این امر باعث کنترل و دسترسی آسان تر آنها می شود.

این مورد کاربردی بلاکچین را می توان در سراسر جهان در میان دانشگاه ها ، دوره های آنلاین و موارد دیگر پیاده سازی کرد!

لجستیک

لجستیک یکی از صنایع بزرگی است که در حال حاضر به یک تغییر شدید نیاز دارد. در حقیقت ، این صنعت با بسیاری از مسائل روبرو است که عملاً طاقت فرسا است. در این حالت ، بلاکچین می تواند افزایش یابد و به حذف بیشتر مسائل کمک کند. بیایید بررسی کنیم که بلاکچین برای تدارکات واقعا چه چیزی می تواند ارائه دهد:

بلاکچین می تواند با یک فرآیند احراز هویت همراه باشد و در تأیید اعتبار همه داده ها کمک کند. علاوه بر این ، چون هیچ کس واقعاً نمی تواند داده ها را تغییر دهد ، بنابراین هر یک از عناصر از دسترس احزاب مخرب خارج خواهد شد. همچنین می تواند در ردیابی همه خواسته ها و به موقع بودن تحویل ها کمک کند.

بلاکچین همچنین می تواند یک کانال امن برای ارتباطات بین خودرو و وسیله ایجاد کند و بنابراین برای افزایش کارایی آنها را ساده می کند..

کمک های بشردوستانه

موسسه خیریه در لیست بعدی برنامه های blockchain ما قرار دارد. خیرات یکی از کارهای نجیب است که می توانید برای نیازمندان انجام دهید. با این حال ، خالی از مشکلات نیست. دائماً به خیریه هایی که هم اکنون انجام می شوند نیاز به شفافیت است. به عنوان یک اهدا کننده ، شما همچنین باید بدانید که چگونه و از کجا کمک مالی شما استفاده می شود.

با استفاده از بلاکچین ، همه اینها امکان پذیر است. از آنجا که زنجیره بلوک شفاف است ، کلیه کمک های مالی قابل پیگیری است. همچنین ، شرکت یا سازمانی که معاملات را انجام می دهد باید در نحوه مصرف کمک های مالی احتیاط بیشتری داشته باشد. کمک های مبتنی بر بلاکچین همچنین برای جوامعی که می خواهند دلالان را حذف کنند تا کمیسیون را ذخیره کنند و حداکثر سود را برای نیازمندان داشته باشند ایده آل است..

نتیجه

این ما را به پایان استفاده بیش از 15 مورد استفاده از بلاکچین هدایت می کند. امیدواریم که این مقاله به شما درک روشنی از آنچه بلاکچین می تواند در استفاده عملی واقعی انجام دهد ، داده باشد. این یک طیف گسترده ای از موارد استفاده عملی ، از جمله مراقبت های بهداشتی ، زنجیره تامین ، املاک و مستغلات و غیره است. هر یک از این بخش ها مجموعه متنوعی از موارد استفاده عملی بلاکچین را مشاهده می کند.

بلاکچین توانایی تغییر جهان را دارد. اگر شما هم می خواهید در اکوسیستم بلاکچین مشارکت کنید ، توصیه می کنیم با دوره رایگان بلاکچین خود شروع کنید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector