Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

چرا Blockchain در سال 2021 و بعد از آن مهم است

در این مقاله ، بر اساس موارد مختلف استفاده عملی در زندگی واقعی در بخش های مختلف ، همه دلایل مهم بودن بلاکچین مورد بحث قرار می گیرد.

آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا بلاکچین مهم است؟ یا شاید شما س haveال کرده باشید که چگونه این امر می تواند بر زندگی روزمره ما یا زندگی متخصصان مختلفی که در بخشهای مختلف کار می کنند تأثیر بگذارد.

در این مقاله ، ما قصد داریم به اهمیت فناوری بلاکچین ، نه تنها در حالات واقعی ، بلکه همچنین اهمیت آن در تجارت یا بانک ها بپردازیم..

بلاکچین اکنون در بین مخاطبان عام بسیار محبوب است. محبوبیت آن با افزایش قیمت بیت کوین آغاز شد. با این حال ، به گفته گوگل ، در حال حاضر ، محبوبیت آن در حال کاهش است.

با این حال ، این موضوع موضوع ما نیست ، یعنی درک اهمیت بلاکچین.

بلاکچین یک شبکه همتا به همتا مبتنی بر دفتر است که در آن هر شخص از یک نسخه دفترچه استفاده می کند. این ایده غیرمتمرکز را به ذهن افراد هدایت می کند

اکنون ثبت نام کنید: دوره مبانی Blockchains سازمانی

چرا بلاکچین مهم است?

در هسته اصلی ، با گذر از ویژگی های کلیدی آن می توانید به اهمیت آن پی ببرید. این ویژگی ها باعث می شود بلاکچین در سناریوهای مختلف مقاومت ناپذیر باشد و خود را به عنوان بهترین راه حل ممکن نشان دهد.

تغییرناپذیری

بلاکچین تغییرناپذیر است. این فرصت های زیادی را برای سیستم عامل هایی که نیاز به ویژگی های تغییرناپذیر دارند تا سیستم خود را در یک بازار کاملاً رقابتی عملکرد بیشتری دهند ، باز می کند. به عنوان مثال زنجیره تأمین را در نظر بگیرید. تغییرناپذیری شرکت ها را قادر می سازد اطمینان حاصل کنند که هیچ مانعی برای بسته های حمل و نقل وجود ندارد. از آنجا که بلاکچین تغییرناپذیر است ، تغییر اطلاعات بسته به هیچ وجه امکان پذیر نیست. هرگونه تغییری سیستم را هشدار می دهد.

شفافیت

یکی دیگر از جنبه های اساسی که بلاکچین را بسیار مهم می کند شفافیت است. انواع مختلف بلاکچین وجود دارد. بلاکچین عمومی به دلیل ماهیت خود شفافیت را ایجاد می کند. این برای عملکردهای مختلف جامعه ما ، از جمله انجام انتخابات بسیار مفید است. شرکت ها همچنین می توانند برای اطمینان از تعامل کاربر نهایی با شفافیت کامل یا جزئی از آن استفاده کنند.


آزادی دیجیتال

به عنوان یک انسان ، یکی از حقوق شما آزادی است. نهادهای متمرکز وجود دارند که از نظر اقتصادی اتصال را ارائه می دهند اما آزادی ما را نیز از بین می برند. به عنوان مثال بانک خود را در نظر بگیرید. اگر صحیح تشخیص داده شود می تواند تراکنش های شما را مسدود کرده یا حساب شما را مصادره کند. بانک هایی هستند که این کار را انجام می دهند – حتی زمانی که دارندگان حساب کار اشتباهی انجام نداده باشند. بنابراین ، اگر بلاکچین را در نظر بگیرید ، متوجه می شوید که هیچ مرجع متمرکز وجود ندارد.

با استفاده از بلاکچین به آزادی دیجیتال واقعی دست پیدا می کنید. شما بانک خودتان هستید می توانید پول خود را در صورت تمایل بیرون آورده و بدون اجازه شخص دیگری این کار را انجام دهید. با کمبود هیچ مرجع مرکزی ، شما تنها مالک و مسئول دارایی های خود هستید. این به شما آزادی دیجیتالی می دهد که تا حد زیادی به ستون فقرات فناوری بلاکچین متکی است.

خدمات غیرمتمرکز واقعاً

خدمات غیرمتمرکز ، ستون فقرات جامعه آینده ما است. مدیریت دارایی باشد یا مدیریت انرژی ؛ خدمات غیرمتمرکز برای هر بخشی وجود دارد. این امکان دسترسی بی سابقه مردم را به گزینه هایی که در حال حاضر در بازار موجود نیست ، می دهد. تقریباً هر بخش خدمات غیرمتمرکز دارد.

به عنوان مثال ، صنعت موسیقی می تواند از خدمات واقعاً غیرمتمرکز بهره مند شود ، جایی که هم خالق و هم مصرف کننده می توانند بدون نیاز به تأیید از یک شرکت بزرگ متمرکز در آن شرکت کنند.

موارد استفاده عالی

بلاکچین فقط به یک مورد خاص محدود نمی شود. این باعث می شود بلاکچین فناوری بسیار خوبی برای آینده جامعه ما باشد. تقریباً در هر بخش می تواند مورد استفاده قرار گیرد ، از جمله امور مالی تجارت ، بانک ، دولت ، آموزش ، بهداشت ، نفت و غیره. این موارد استفاده نیز تأثیر بسزایی دارد.

می توانید جزئیات بیشتر درباره برنامه های بلاکچین و موارد استفاده را در اینجا بیاموزید.

امنیت بهتر

بلاکچین با استفاده از رمزنگاری یک لایه امنیتی به داده های ذخیره شده در شبکه اضافه می کند. ویژگی عدم تمرکز ، در بالای رمزنگاری ، باعث می شود بلاکچین امنیت بهتری نسبت به سایر سیستم ها فراهم کند. رمزنگاری از الگوریتم های پیچیده ریاضی استفاده شده است که برای ایمن سازی داده ها و سیستم های شبکه بلاکچین استفاده می شود.

همچنین ، هر بلوک در شبکه دارای یک هش منحصر به فرد است ، به این معنی که هیچ داده ای توسط بازیگران یا هکرهای مخرب جعل یا تغییر نمی کند.

ارزان

بلاکچین در مقایسه با سایر فناوری ها ارزان است. حذف مرجع متمرکز بافر مورد نیاز برای اجرای بهینه شبکه را از بین می برد. بدون تمرکز ، نیازی به پرداخت یک واسطه نیست ، که باعث افزایش بازده هزینه می شود. در زنجیره تأمین ، استفاده از بلاکچین به معنای کاغذ بازی کمتر است. کاغذ بازی ها هزینه زیادی دارد. هزینه های دیگری نیز شامل می شود ، از جمله استخدام افراد برای انجام کارهای اداری و نگهداری واسطه ها.

کارایی بهبود یافته

سرانجام ، بهبود کارایی پاسخ دیگری به دلیل اهمیت بلاکچین است. دلیل آن امنیت بهتر ، حذف واسطه و در کل فرآیندهای بهتر است. انجام معاملات همچنین بیش از یک هفته به ویژه معاملات بین المللی انجام می شود.

چرا Blockchain برای تجارت مهم است

اکنون که اهمیت را از یک دیدگاه کلی درک کردیم. بیایید سعی کنیم آن را از منظر کسب و کار درک کنیم. در بیشتر موارد ، این کسب و کار است که از بلاکچین بیشترین سود را می برد. اجرای Blockchain برای کاربران عادی آسان نیست. باید توسط تیمی از متخصصان مدیریت شود ، که این امر برای مشاغل با بودجه و اشتها برای مدیریت پروژه بلاکچین ایده آل است..

بهبود بازار جهانی بلاکچین به 20 میلیارد دلار + میلیارد دلار در سال 2023 نشانه دیگری از سرعت اتخاذ بلاکچین توسط مشاغل است ، طبق این ارائه بلاکچین.

بنابراین ، چه چیزی باعث می شود بلاکچین برای تجارت بسیار سودآور باشد؟ اول از همه ، هزینه های عملیاتی را کاهش می دهد. حذف واسطه ها برای کسب و کار سودمند است زیرا نه تنها هزینه را کاهش می دهد بلکه محل تماس را نیز کاهش می دهد – بهبود کارایی و رشد.

سرعت معاملات نیز تا ارتفاع جدیدی بهبود می یابد. برای مشاغل ، اگر بتوانند دقت خود را دست نخورده حفظ کنند ، کارایی کاملاً مهم است. موارد استفاده نیز به نفع تجارت است. برخی از شرکت ها قبلاً علاقه خود را به بلاکچین نشان داده اند. استراتژی Blockchain دبی یکی از نمونه هایی است که دولت می خواهد با کمک بلاکچین شهر خود را تغییر دهد. آنها می خواهند این شهر به اولین شهری تبدیل شود که از طریق بلاکچین تأمین می شود. آنها در سال 2020 برای تحقق آن هدف دارند.

بلوغ Blockchain یک نگرانی بزرگ است

با این حال ، مشاغل می دانند بلوغ بلاکچین یک نگرانی بزرگ است. بلاکچین در مقایسه با سایر فناوری ها یک فناوری مطلوب جدید است. همچنین از چالش ها و معایب بزرگ بلاکچین ، از جمله مقیاس پذیری و پذیرش گسترده رنج می برد.

همچنین ، بلاکچین ممکن است پاسخی برای هر صنعت خارج از آن نباشد. بخش مالی ممکن است بلاکچین را بسیار مفید بداند ، اما در بخش هنر نه. اما این بدان معنا نیست که هر بخشی از آنجا از آن بهره مند نیست. بخشهای کلیدی که می توانند به طور واقعی توسط زنجیره بلوک دگرگون شوند شامل مراقبت های بهداشتی ، حمل و نقل ، خرده فروشی ، بیمه ، املاک و مستغلات و موارد دیگر است!

بلاکچین به عنوان یک سرویس

بلاکچین یک فناوری مخل است. اما پیاده سازی و مدیریت آن نیز گران است. اما ، با استفاده از بلاکچین به عنوان یک سرویس ، مشاغل با بودجه کم نیز می توانند به بلاکچین ترانزیت کنند. سرویس های معروف بلاکچین به عنوان سرویس (BaaS) وجود دارند که سعی در حل تقاضا دارند.

اما آنچه بلاکچین به عنوان یک سرویس است?

اینها راه حل مبتنی بر ابر است ، به این معنی که مشاغل دیگر نگران زیرساخت ها یا نگهداری نباشند. تنها کاری که باید انجام دهند این است که مانند یک سرویس هزینه آن را پرداخت کنند. در حال حاضر ، تعداد زیادی ارائه دهنده خدمات بلاکچین وجود دارد ، اما از جمله مهمترین موارد ارائه شده می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • میز کار Azure Blockchain
 • زنجیره مدیریت آمازون
 • SAP Blockchain (Cloud Platform Blockchain)
 • برنامه های Oracle Blockchain Cloud

مقایسه اساسی بین blockchain AWS vs Azure vs Oracle را اینجا ببینید.

چرا Blockchain برای بخشهای مختلف صنعت مهم است?

اکنون که ما به اهمیت بلاکچین برای تجارت پی برده ایم. اکنون وقت آن است که به اهمیت بلاکچین برای بخشهای مختلف فکر کنیم. اجازه دهید چهار مورد از آنها را در زیر شرح دهیم.

چرا بلاکچین در امور بانکی و مالی مهم است

بخش بانکی و مالی را می توان با بلاکچین به شدت بهبود بخشید. موسسات مالی دیجیتال بیشترین مزایا را در رابطه با قراردادهای هوشمند دارند. منافع حاصل از دارایی های دیجیتال ، پول قابل برنامه ریزی و قراردادهای هوشمند است. موارد استفاده زیادی وجود دارد که می تواند در بخش بانکی و مالی مورد استفاده قرار گیرد. به خصوص ، بلاکچین مالی تجارت در چند وقت اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

برخی از آنها به شرح زیر است:

 • بازارهای سرمایه مانند بیمه ، فروش و تجارت
 • پرداخت و حواله های داخلی و بین المللی
 • بخشهای مالی تجارت از جمله بارنامه و اعتبار اسنادی
 • بیمه
 • مدیریت سرمایه گذاری از جمله راه اندازی صندوق ، مدیریت و موارد دیگر

همچنین مزایای تجاری کمی نیز وجود دارد ، از جمله:

 • اعتبار: به موسسات مالی کمک می کند تا داده های آنها را یکپارچه کرده و از اصالت مناسب در سیستم هایشان اطمینان حاصل کنند
 • روند ساده: این کارایی عملیاتی ، از جمله توانایی انجام تسویه حساب در زمان واقعی ، گزارش دهی و حسابرسی را بهبود بخشید.
 • قابلیت های قابل برنامه ریزی: کل منطق تجارت را می توان از جمله حریم خصوصی داده ها ، انطباق ، هویت و غیره کدگذاری کرد
 • مزایای اقتصادی: هزینه عملیاتی بهتر ، هزینه زیرساخت کمتر و هزینه های معاملاتی.

اگر می خواهید بیشتر بیاموزید ، باید این کار را انجام دهید ثبت نام کنید در دوره Blockchains سازمانی و تجارت مالی

چرا Blockchain در بهداشت و درمان مهم است

بهداشت و درمان بخش دیگری است که بلاکچین در آن نقش مهمی بازی می کند. در حال حاضر ، مراقبت های بهداشتی از عدم اتحاد رنج می برند. بیماران باید مدارک خود را به همراه داشته باشند و بیمارستان ها پرونده هایی را در سیلوهای جداگانه قرار می دهند که در صورت لزوم بازیابی آنها زمان می برد. در حال حاضر موارد زیادی در رابطه با مراقبت های بهداشتی وجود دارد ، از جمله موارد زیر:

 • مدیریت رضایت بیمار
 • قابلیت ردیابی مواد مخدر
 • سوابق الکترونیکی سلامت (ETR) امن
 • مشوق پرداخت خرد
 • آزمایش داده های بالینی امنیت داده ها

چرا Blockchain در زنجیره تأمین مهم است

زنجیره تأمین فاقد شفافیت ، ردیابی دقیق دارایی و مجوزهای پیشرفته است. بلاکچین می تواند قابلیت ردیابی ، شفافیت و تجارت را بهبود بخشد و تأثیر گسترده ای بر هر بخشی که به زنجیره تأمین متکی است داشته باشد. در حال حاضر ، ردیابی محصولات به دلیل در دسترس نبودن ردیابی در زمان واقعی ممکن است دشوار باشد. همچنین ، برای بازیگران مخرب تغییر کالاها به هر شکل و عاملی غیرممکن خواهد بود.

 • بهبود شفافیت
 • قابلیت ردیابی
 • قابل فروش بودن

نتیجه

این ما را به انتهای مقاله “چرا Blockchain مهم است” هدایت می کند.

بلاکچین بدون شک برای جامعه ما مهم است. این تاثیری بر صنایع فعلی دارد. بی نظیر است با رشد BaaS و سایر پیشرفت ها ، تنها زمانی است که بیشتر صنعت شروع به استفاده از بلاکچین می کند.

بنابراین ، نظر شما در مورد بلاکچین چیست؟ آیا فواید آن را می بینید?

نظر خود را در زیر وارد کنید و به ما اطلاع دهید. همچنین ، حتماً در دوره رایگان بلاکچین ما که کلیه اصول اساسی فناوری بلاکچین را پوشش می دهد ، ثبت نام کنید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector