Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

چگونه می توان یک برنامه Blockchain ساخت

آیا به دنبال راهنمایی هستید که بتوانید یاد بگیرید چگونه یک برنامه blockchain بسازید؟ در اینجا راهنمایی آورده شده است که می تواند به شما در ساخت یک برنامه blockchain از ابتدا کمک کند.

در این مقاله ، ما در حال ساخت برنامه blockchain خود هستیم. اخیراً ، ما نحوه ساخت بلاکچین را توضیح دادیم. این یک راهنمای کامل در زمینه ساخت بلاکچین در زبان برنامه نویسی پایتون بود. تمرکز اصلی این آموزش ، یادگیری در مورد فناوری بلاکچین و عملکردهای داخلی آن است.

این آموزش ، در مورد چگونگی ساخت برنامه با استفاده از بلاکچین است. برنامه غیرمتمرکز (dApp) قادر خواهد بود از ویژگی های بلاکچین استفاده کند.

ما با استفاده از Ethereum یک برنامه ساده بلاکچین خواهیم ساخت. Ethereum یک فناوری بلاکچین نسل دوم است که ویژگی های پیشرفته ای مانند قراردادهای هوشمند ، Proof-of-Stake و از همه مهمتر توانایی ایجاد برنامه های غیرمتمرکز (dApps) را فراهم می کند..

بنابراین ، بیایید با آموزش “چگونه یک برنامه blockchain بسازیم” شروع می کنیم. این آموزش همچنین برای کسانی است که به دنبال ساخت یک برنامه ساده بلاکچین هستند. برای ساخت یک برنامه ساده بلاکچین ، ما قصد داریم از شبکه Ethereum استفاده کنیم.

اما ، قبل از شروع ، بیایید اصول خود را درست انجام دهیم.

اکنون ثبت نام کنید: دوره مبانی Blockchains سازمانی

dApp چیست?

اولین قدم که ما می خواهیم در مورد ساخت یک برنامه آموزشی blockchain برداریم ، ابتدا یادگیری مفهوم برنامه غیرمتمرکز (dApp) است.

dApp مخفف برنامه غیرمتمرکز است. این یک نوع متفاوت از برنامه است که ویژگی های کلیدی ، از جمله توانایی عملکرد مستقل را ارائه می دهد. این برنامه همچنین داده ها را به صورت رمزنگاری شده ذخیره می کند تا هیچ یک از اشخاص غیر مجاز بتوانند بدون مجوز مناسب به آنها دسترسی داشته باشند.

همه این ویژگی ها باعث می شود برنامه های غیرمتمرکز در محیط فعلی شرکت بسیار مفید واقع شوند. این برنامه ها همچنین قادر به استفاده از نشانه هایی هستند که می توانند برای استفاده از ویژگی های ارائه شده توسط برنامه مورد استفاده قرار گیرند. علاوه بر این ، این برنامه همچنین می تواند توزیع کند تا گره هایی را که در عملکردی dApp مشارکت دارند ، تشویق کند.

انتخاب یک سیستم عامل – چرا ما پلت فرم Ethereum را انتخاب می کنیم

در حال حاضر ، سیستم عامل های زیادی وجود دارد که می توانید برای ساخت dApp خود انتخاب کنید. آنها شامل سیستم عامل های محبوب بلاکچین مانند Ethereum ، Hyperledger Fabric و Cardano هستند. از بین همه اینها ، به نظر می رسد Ethereum بهترین انتخاب است زیرا جامعه فعال ، ابزارها و آموزش های آنلاین در دسترس است.


دلیل دیگری که ما اتریوم را انتخاب می کنیم استفاده از Solidity است. جامدادی به صراحت برای استقرار و ایجاد dApp ها و قراردادهای هوشمند ساخته شده است. یادگیری آن آسان است و به شما قابلیت آزمایش می دهد.

راهنمای عملی ساخت یک برنامه Blockchain غیر متمرکز

نحوه ساختن برنامه blockchain

قبل از رفتن و رفتن به اعماق کد ، می خواهم مراحلی را شرح دهم که روند ساخت یک برنامه بلاکچین را مشخص می کند. اجازه دهید آن را در زیر بررسی کنیم.

یک ایده پیدا کنید

اولین قدم یافتن ایده ای برای کار کردن است. تمرکززدایی یک مفهوم جالب جدید است که می تواند موارد استفاده زیادی داشته باشد. به عنوان یک زبان آموز یا یک مهندس ، شما باید ایده مفیدی را بیابید که بتواند به نفع شما یا شرکت شما باشد. همچنین اگر نمی توانید ایده ای را تغییر دهید که باعث تغییر چشم انداز شود ، نگران نباشید. درست است که فقط برای یادگیری و تمرین dApp های ساده بسازید.

همچنین می توانید مسائلی را که با بلاکچین روبرو هستید جستجو کنید و شاید سعی کنید با بهترین تلاش خود آنها را حل کنید. نکته در اینجا این است که مشکل را از نقطه درد خود مشاهده کنید و سپس سعی کنید آن را حل کنید.

اگر می خواهید برای تجارت خود یا با توجه به نیازهای تجاری خود dApp بسازید ، باید تحلیل مناسب هزینه / سود را انجام دهید. شما همچنین باید خطرات مرتبط با پروژه را بررسی کنید و ببینید آیا تیم تجاری شما می تواند با دقت کافی برنامه را مدیریت کند یا خیر.

در هر شرایطی نباید تصمیم عجولانه ای بگیرید که بعدا پشیمان شوید. این به این دلیل است که توسعه بلاکچین هزینه بر است ، به خصوص وقتی که می خواهیم استعداد توسعه و مدیریت آن را پیدا کنیم. علاوه بر این ، کمبود توسعه دهندگانی که روی بلاکچین کار می کنند وجود دارد. به طور خلاصه ، در مورد توسعه برنامه های بلاکچین یا بلاکچین ، باید اقدامات درستی انجام دهید.

در اینجا راهنمای توسعه dApps وجود دارد که می توانید مکانیزم ایجاد یک برنامه غیرمتمرکز جدید را درک کنید.

یک روش اجماع را انتخاب کنید

هر برنامه غیرمتمرکز برای کار به الگوریتم اجماع مناسب نیاز دارد. اطمینان از اعتبار سنجی معاملات را می دهد و هیچ کلاهبرداری صورت نمی گیرد. شما به عنوان یک توسعه دهنده یا فراگیر ، باید یکی از روشهای اجماع موجود را انتخاب کنید ، از جمله Proof of Stake ، Delegated Probe of Stake ، بیزانس در برابر خطا ، و غیره! این انتخاب باید به آشنایی و نیازهای برنامه شما بستگی داشته باشد.

انتخاب یک سیستم عامل

در اینجا ، شما باید سکویی را به دلخواه خود انتخاب کنید. واضح است که ما نکات فوق را قبلاً بیان کردیم. شما عمدتا سه سیستم عامل برای انتخاب دارید ، از جمله Ethereum ، Hyperledger Fabric و Cardano.

بسیاری از چارچوب های بلاکچین سازمانی وجود دارد که می توانید برای این کار استفاده کنید ، اما ما قصد داریم با Ethereum همراه شویم.

Admin Console و رابط کاربری

برنامه ها باید تجربه کاربری مناسبی داشته باشند. به همین دلیل شما باید یک برنامه blockchain با رابط کاربری خوب بسازید. این برنامه همچنین باید دارای یک کنسول سرپرست باشد تا بتوانید بدون مشکل آن را مدیریت کنید.

درک اصول Blockchain

برای توسعه دهندگان معمول است که بدون درک مفاهیم و اصول زیربنایی ، آموزش توسعه برنامه های Blockchain را شروع می کنند. به همین دلیل من اصول اولیه بلاکچین را به طور کامل قبل از شروع آموزش آموزش برنامه توصیه می کنم. همچنین ممکن است بخواهید درباره اکوسیستم آن ، از جمله ابزارهای بلاکچین ، سیستم عامل ها و ارزهای رمزپایه ، اطلاعاتی کسب کنید.

تمرین و توسعه

تا جایی که می توانید مهارت های خود را تمرین کنید. این به شما مهارت می دهد تا برنامه های پیچیده تری را در آینده بسازید.

چگونه یک برنامه Blockchain بسازیم؟ رویکرد آسان

بله ، درست خواندید. در این بخش ، تمرکز ما ایجاد یک برنامه بلاکچین ساده فقط در پنج مرحله ساده است. اگر شما هرگز یک برنامه بلاکچین نساخته اید ، این پنج مرحله به شما کمک می کند روند کار را بهتر درک کنید.

پنج مرحله به شرح زیر است.

 • وابستگی ها و مخازن کلون را نصب کنید.
 • در حال اجرا Ganache CLI
 • تدوین قرارداد
 • استقرار قرارداد
 • تعامل قرارداد

و این همه است. مراحل دقیق تری را می توانید در مورد خود پست پیدا کنید. این یک برنامه رای گیری ساده در بلاکچین است.

چگونه یک برنامه Blockchain بسازیم؟ رویکرد سخت

بسیار خوب! تو منو گرفتی شما راه آسان را نمی خواهید ، اما می خواهید بلاکچین را به سختی یاد بگیرید. نگران نباشید ، زیرا در این بخش ، ما قصد داریم با استفاده از قراردادهای هوشمند Ethereum ، یک برنامه لیست todo ایجاد کنیم.

کارهای کاربردی Blockchain

قبل از اینکه در ایجاد یک برنامه blockchain عمیق فرو برویم ، بیایید سعی کنیم بفهمیم که یک برنامه blockchain چگونه کار می کند.

برای درک این موضوع ، بیایید نگاهی به نحوه کار یک برنامه ساده بیندازیم. هر برنامه ای که در اینترنت کار می کند با استفاده از یک مرورگر یا یک برنامه اختصاصی در ویندوز در رایانه کاربر ارائه می شود. در هر صورت ، از سرور درخواست صفحات یا اطلاعاتی را می کند که سپس در رایانه کاربر ارائه می شود.

در مورد برنامه وب ، همه چیز به صورت متمرکز است. این مزایایی را به همراه دارد. با این حال ، وقتی مسئله امنیت است ، چیزهای زیادی را می توان مورد نظر قرار داد. برنامه های Blockchain کاملاً متفاوت عمل می کنند. همه چیز غیرمتمرکز است ، از جمله کد و داده های ذخیره شده در برنامه.

قراردادهای هوشمند

نکته کلیدی در اینجا قرارداد هوشمند است. یک قرارداد هوشمند خود برنامه را تسهیل می کند. این شامل همه کدهایی است که باعث می شود برنامه کار کند. همچنین این فرآیند را به صورت خودکار انجام می دهد و اطمینان حاصل می کند که همانطور که در نظر گرفته شده کار می کند. در آموزش ما ، ما می خواهیم از قراردادهای هوشمند برای نوشتن عملکردهای مختلف لیست کارها استفاده کنیم.

قراردادهای هوشمند از زبان برنامه نویسی Solidid استفاده می کنند. مشابه JavaScript است. به محض نوشتن یک قرارداد هوشمند ، کد آن تغییرناپذیر و غیرقابل تغییر می شود. شما آزاد هستید که کد خود را هنگام استفاده از آن تغییر دهید. با این وجود ، پس از استقرار برنامه ، دیگر نمی توانید کد را تغییر دهید. این کار برای ایجاد قابلیت اطمینان و امنیت در برنامه های بلاکچین انجام می شود. این روش همچنین بدان معنی است که شما باید بیش از حد مراقب باشید و قبل از استفاده از قرارداد هوشمند ، تمام آزمایشات را انجام دهید. همچنین ، کدهای قرارداد هوشمند ماهیت عمومی دارند.

آیا می خواهید یاد بگیرید که چگونه با استفاده از پایتون بلاکچین بسازید؟ در اینجا آموزش ساخت بلاکچین با پایتون آورده شده است که می توانید آن را دنبال کنید.

ساخت برنامه Blockchain To To Do

برای اطمینان از درک این مفهوم ، ابتدا باید یاد بگیرید که چگونه برنامه blockchain Todo کار می کند. ما از Ethereum برای ساخت برنامه استفاده خواهیم کرد. برنامه ما از یک گره Ethereum استفاده خواهد کرد و همچنین دارای یک برنامه سمت مشتری است. ما قصد داریم با استفاده از Solidid قرارداد هوشمند را بنویسیم و سپس آن را مستقر کنیم.

به عنوان یک توسعه دهنده ، شما باید از کیف پول Ethereum استفاده کنید – ساخت آن آسان است.

آماده شدن – ایجاد محیط

برای ایجاد یک محیط محلی ، ما به چندین ابزار و بسته نیاز خواهیم داشت. بیایید یکی یکی از آنها عبور کنیم.

گاناچ

گاناچ یک ابزار توسعه Ethereum است. به شما امکان می دهد برنامه ها ، قراردادهای هوشمند و آزمون ها را مدیریت ، استقرار و توسعه دهید. ما قصد داریم نسخه Windows را برای آموزش اجرا کنیم. اگر سیستم عامل دیگری دارید ، می توانید نسخه Mac یا Linux را نیز بارگیری کنید. پس از نصب ، باید بتوانید از طریق ابزار خط فرمان از آن استفاده کنید.

Node.js

Node.js ابزار بعدی ماست که باید نصب شود. برای اینکه بلاکچین خصوصی بر روی دستگاه شما اجرا شود ، باید آن را نصب کنید مدیر بسته Node.

پس از نصب ، ترمینال خود را باز کرده و دستور زیر را تایپ کنید. اگر اجرا شد ، پس شما خوب هستید.

$ node -v

کیف پول MetaMask Ethereum

همانطور که می خواهیم روی بلاکچین Ethereum کار کنیم ، به یک کیف پول نیاز داریم که می تواند از طریق مرورگر کار کند. متاماسک یک کیف پول مرورگر وب است که به شما امکان می دهد با بلاکچین Ethereum تعامل داشته باشید.

چارچوب ترافل

آخرین نرم افزاری که قصد داریم نصب کنیم ، آن است چارچوب ترافل. این مجموعه وسیعی از ابزارها را ارائه می دهد که به شما امکان می دهد به طور م onثر روی dApp خود کار کنید. شما می توانید از زبان برنامه نویسی Solidid برای ایجاد یک قرارداد هوشمند Ethereum استفاده کنید.

برخی از ویژگی های اصلی Truffle Framework شامل موارد زیر است

 • مدیریت صحیح قرارداد هوشمند
 • مدیریت شبکه
 • تست خودکار
 • کنسول توسعه
 • دونده اسکریپت
 • استقرار و مهاجرت ها
 • توسعه سمت مشتری.

برای نصب ، باید از دستور npm. به سادگی دستور زیر را در خط فرمان اجرا کنید.

$ npm نصب -g [ایمیل محافظت شده]

نحوه ساختن برنامه blockchain

مدتی طول می کشد تا نصب به پایان برسد. همچنین توجه داشته باشید که برای پیگیری آموزش باید نسخه دقیق آن را نصب کنید.

آیا می خواهید به یک متخصص بلاکچین متخصص تبدیل شوید؟ اکنون در دوره حرفه ای بلاکچین سازمانی مجاز ثبت نام کنید!

راه اندازی پروژه

سرد! ما اکنون محیط توسعه خود را برای استفاده آماده کرده ایم. اکنون ، تنها کاری که باید انجام دهیم ایجاد پروژه خود است. برای انجام این کار ، ما باید فهرست پروژه را ایجاد کنیم. اجازه دهید این کار را در زیر انجام دهیم.

$ mkdir dapp-todo

$ cd dapp-todo

یک برنامه ساده بلاکچین بسازید

وقتی وارد پوشه شدید ، باید با اجرای دستور زیر پروژه ترافل را شروع کنید.

$ truffle init

با استفاده از بلاکچین یک برنامه بسازید

پس از اتمام ، پیامی مانند بالا به شما نشان داده می شود. این بدان معنی است که پوشه و پرونده ها با موفقیت ایجاد می شوند. اکنون می توانید پوشه موجود در ویرایشگر متن مورد علاقه خود را باز کنید. اما قبل از انجام این کار ، شما باید ایجاد کنید pack.json فایل. این به شما کمک می کند تا وابستگی های مورد نیاز پروژه را نصب کنید.

می توانید پرونده را به صورت دستی ایجاد کرده و سپس مطالب نشان داده شده در زیر را ذخیره کنید.

{

“name”: “dapp-todo”,

“نسخه”: “1.0.0”,

“توضیحات”: “لیست کارهایی که با استفاده از اتریوم کار می کنند”,

“اصلی”: “truffle-config.js”,

“دایرکتوری”: {

“test”: “تست”

},

“اسکریپت”: {

“dev”: “lite-server”,

“test”: “echo \” خطا: هیچ آزمایشی مشخص نشده است ” && sexit 1 ″

},

“نویسنده”: “[ایمیل محافظت شده]“,

“مجوز”: “ISC”,

“devDependency”: {

“bootstrap”: “4.1.3”,

“chai”: “^ 4.1.2”,

“chai-as-խոստացված”: “^ 7.1.1”,

“chai-bignumber”: “^ 2.0.2”,

“lite-server”: “^ 2.3.0”,

“nodemon”: “^ 1.17.3”,

“ترافل”: “5.0.2”,

“قرارداد ترافل”: “3.0.6”

}

}

پس از اتمام ، اکنون دستور زیر را برای نصب وابستگی ها اجرا کنید.

npm دلار نصب کنید

درک ساختار فهرست

ساختار فهرست مانند زیر خواهد بود.

بیایید هر پوشه را یکی یکی درک کنیم.

 • قراردادها: فهرست شامل تمام قراردادهای هوشمند است. قرارداد migrations.sol مهاجرت به بلاکچین را کنترل می کند.
 • مهاجرت ها: فهرست مهاجرت شامل داده های مهاجرت است. از اینجا است که مهاجرت ها صورت می گیرد.
 • node_modules: این شامل تمام ماژول ها / وابستگی های گره است.
 • تست: این فهرست شامل پرونده های آزمایشی است.
 • truffle-config.js: این فایل شامل پیکربندی پروژه ترافل است.

ایجاد قرارداد هوشمند

اکنون وقت آن است که ما با ایجاد قرارداد هوشمند خود شروع کنیم. قراردادهای هوشمند ما در پوشه قراردادها ذخیره می شود. بیایید یک پرونده قرارداد هوشمند با نام todo.sol ایجاد کنیم

پس از اتمام ، اکنون باید کد را به صورت زیر بنویسید.

استحکام پراگما ^ 0.5.0؛

قرارداد Todo {

// اینجا کد بزنید

}

خط اول کد مشخص می کند که برای نوشتن قرارداد هوشمند از کدام یک از نسخه های Solidid استفاده می کنیم. بعد ، ما باید از کلمه کلیدی قرارداد استفاده کنیم و یک قرارداد Todo ایجاد کنیم. این شامل کد مربوط به قرارداد هوشمند است.

حال ، اجازه دهید یک متغیر اضافه کنیم تا ببینیم همه چیز مطابق هدف کار می کند یا خیر.

استحکام پراگما ^ 0.5.0؛

قرارداد Todo {

uint Tasks = 0 ؛

}

در اینجا ، ما متغیر وظایف را تعریف می کنیم که تعداد کارهایی را که در برنامه Todo خود داریم ، محاسبه خواهد کرد.

اتصال به Ganache

با قرارداد هوشمندی که در Truffle به درستی تنظیم شده است ، اکنون باید به زنجیره بلوکی خصوصی Ganache که ایجاد کرده ایم متصل شویم. برای انجام این کار ، برخی از پرونده های پیکربندی باید به روز شوند. همچنین باید اسکریپت مهاجرت ایجاد کنیم و آن را اجرا کنیم تا بتوانیم به شبکه بلاکچین شخصی متصل شویم.

برای شروع ، باید فایل truffle-config.json را به روز کنیم. باید در فهرست اصلی پروژه باشد. پس از باز کردن ، کد زیر را کپی و پیست کنید.

module.exports = {

شبکه های: {

توسعه: {

میزبان: “127.0.0.1”,

بندر: 7545,

network_id: “*” // مطابقت شناسه شبکه

}

},

solc: {

بهینه ساز: {

فعال شده: درست است,

اجرا می شود: 200

}

}

}

با ایجاد فایل truffle-config.js ، اکنون زمان آن رسیده است که اسکریپت مهاجرت را ایجاد کنیم تا قرارداد هوشمندی که ایجاد می کنیم به شبکه بلاکچین شخصی منتقل شود.

ما نام را به عنوان 2_deploy_contracts.js پرونده خواهیم کرد

مهاجرت برای برنامه Todo ما بسیار مهم است. از آنجا که بلاکچین نوعی پایگاه داده است ، باید آن را از یک حالت به حالت دیگر تغییر دهیم. اینجاست که مهاجرت ها کمک می کند.

برای پیوند دادن پرونده های انتقال ، باید کد زیر را به پرونده مهاجرت ایجاد شده جدید به روز کنیم.

var Todo = مصنوعات. درخواست (“./ Todo.sol”) ؛

module.exports = تابع (استقرار) {

deployer.deploy (Todo)

}

خط اول کد به سادگی متغیری ایجاد می کند که به قرارداد هوشمند ما اشاره می کند. پس از اتمام ، سپس آن را مستقر می کنیم.

پس از اتمام ، اکنون ، اجازه دهید دستور migrate را اجرا کنیم.

$ ترافل مهاجرت می کند

با استفاده از دستور زیر می توانید کنسول را نیز اجرا کنید.

کنسول $ truffle

در حال توسعه برنامه لیست Todo ما

اکنون که اولین قرارداد هوشمند Ethereum خود را با موفقیت اجرا کردیم ، اکنون زمان آن فرا رسیده است که ویژگی هایی را به dApp خود اضافه کنیم. dApp ما ساده است. این وظایف را در لیست Todo ما لیست می کند. برای تحقق آن باید از قرارداد هوشمند استفاده کنیم.

اجازه دهید این کار را در زیر انجام دهیم.

استحکام پراگما ^ 0.5.0؛

قرارداد Todo {

وظایف عمومی uint = 0؛

وظیفه ساختار {

شناسه uint؛

محتوای رشته ای

بول کامل شد

}

}

در اینجا ما از یک کلمه کلیدی ساختار برای ایجاد یک وظیفه ساختار جدید استفاده کردیم. ما از آن برای تعریف ساختار وظیفه خود استفاده می کنیم که شامل شناسه ، محتوا و مقدار بولی کامل است.

در مرحله بعد ، ما باید ساختار Tasks خود را ترسیم کرده و عمومی کنیم تا بتواند توسط بلاکچین به آن دسترسی پیدا کند. برای انجام این کار ، باید کد زیر را اضافه کنیم.

کد قرارداد هوشمند اکنون به شرح زیر خواهد بود.

استحکام پراگما ^ 0.5.0؛

قرارداد Todo {

وظایف عمومی uint = 0؛

وظیفه ساختار {

شناسه uint؛

محتوای رشته ای

بول کامل شد

}

نقشه برداری (uint => وظیفه) وظایف عمومی

}

سرانجام ، اکنون باید تابعی ایجاد کنیم که وظایف را کنترل کند.

تابع createTask (حافظه رشته _ محتوای) عمومی {

taskCount ++؛

وظایف [taskCount] = وظیفه (taskCount ، _ محتوا ، غلط)

}

این عملکرد در اکثر موارد خود توضیحی است. ما این عملکرد را ایجاد کردیم تا بتواند تعداد کارهایی را که در Todo dApp لیست شده اند ، بشمارد.

در آخر ، برای ساخت کلاس Todo باید یک سازنده ایجاد کنیم.

سازنده () عمومی {

createTask (“این اولین کار ماست”)

}

پرونده todo.sol ما باید مانند زیر باشد.

استحکام پراگما ^ 0.5.0؛

قرارداد Todo {

وظایف عمومی uint = 0؛

وظیفه ساختار {

شناسه uint؛

محتوای رشته ای

بول کامل شد

}

سازنده () عمومی {

createTask (“این اولین کار ماست”)

}

نقشه برداری (uint => وظیفه) وظایف عمومی

تابع createTask (حافظه رشته _ محتوای) عمومی {

taskCount ++؛

وظایف [taskCount] = وظیفه (taskCount ، _ محتوا ، غلط)

}

}

ایجاد وظایف

همچنین می توانیم در Todo dApp خود وظایفی ایجاد کنیم. برای این کار ، هنگام ایجاد یک کار جدید ، باید ماشه ای ایجاد کنیم. رویکرد ما ایجاد رویداد جدید TaskCreated و سپس افزودن آن به تابع () createTask موجود است.

رویداد TaskCreated (

شناسه uint؛

محتوای رشته ای,

بول کامل شد

)

اکنون خط زیر را به تابع () createTask اضافه کنید.

emit TaskCreated (taskCount ، _ محتوا ، نادرست) ؛

تکمیل وظایف

تکمیل وظایف را می توان با استفاده از event نیز اضافه کرد. شما باید رویداد زیر را به قرارداد Todo اضافه کنید.

TaskCompleted رویداد (

شناسه uint,

بول کامل شد

)

برای عملکرد آن ، باید عملکرد جدیدی نیز اضافه کنید.

تابع toggleCompleted (uint _id) عمومی {

حافظه وظیفه – وظیفه = وظایف [_id]؛

_task.completed =! _task.completed؛

وظایف [_id] = _ وظیفه؛

انتشار TaskCompleted (_id ، _task.completed)

}

تبریک می گویم شما اولین برنامه Todo list dApp خود را در بلاک چین Ethereum ایجاد کرده اید.

یادداشت پایان

این همچنین ما را به انتهای چگونگی ساخت یک برنامه آموزشی بلاکچین هدایت می کند. اینگونه است که شما یک برنامه ساخت بلاکچین را از ابتدا می سازید.

از آنجا ، شما باید قبل از انتقال نهایی آن به بلاکچین ، قرارداد را به درستی آزمایش کنید. همچنین می توانید جلوی برنامه را ایجاد کرده و آن را آزمایش کنید. اگر علاقه ای به انجام این کار ندارید ، می توانید کنسول را خاموش کرده و به متغیرها و عملکرد برای آزمایش موارد دسترسی پیدا کنید!

اما اگر هنوز از پیامدهای بلاکچین آگاهی ندارید ، بنابراین ما از شما می خواهیم دوره رایگان بلاکچین خود را برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن شروع کنید. بدون یادگیری یا درک نحوه کار ، درک مفهوم برنامه نویسی برای شما بسیار سخت خواهد بود.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector