Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

آموزش Blockchain – کلید رشد اقتصادی

فناوری Blockchain باعث ایجاد امواج به عنوان یکی از مخل ترین و امیدوار کننده ترین فناوری های این نسل شده است. بیشتر مردم آن را به طلوع دوران dot-com تشبیه کرده اند که انقلابی در نحوه فعالیت مشاغل ایجاد کرده و منجر به ایجاد صنایعی با ارزش میلیاردها دلار شده است..

کارشناسان صنعت متقاعد شده اند که تأثیر بلاکچین می تواند به اندازه عصر اینترنت قابل توجه باشد. اگر چنین باشد ، ممکن است وقت آن رسیده باشد که مقامات جهانی به معرفی آموزش بلاکچین در برنامه های درسی مدرسه توجه کنند..

چرا آموزش بلاکچین مهم است?

برای درک اهمیت آموزش بلاکچین ، ابتدا باید خود فناوری و توانایی آن را درک کرد. اساسی ترین توضیح Blockchain این است که این یک دفتر مرکزی غیرمتمرکز است که توانایی ذخیره سازی اطلاعات را به صورت تدریجی دارد اما داده های ذخیره شده قابل تغییر یا تغییر نیستند. علاوه بر این ، شبکه آن به جای استفاده از روش سنتی که شبکه ها توسط سرورها پشتیبانی می شوند ، توسط رایانه های توزیع شده در سراسر جهان پشتیبانی می شود.

فناوری Blockchain به عنوان فناوری که اولین بیت کوین (BTC) بر اساس آن ساخته شد ، اولین کار خود را انجام داد. تاکنون بیش از 1000 نوع ارز رمزنگاری شده در بازار وجود دارد. انتظار می رود ارزهای رمزپایه آینده پول باشد ، به این معنی که وقتی این اتفاق می افتد بلاکچین در مرکز آن خواهد بود.

تأثیر فناوری بلاکچین نیز فراتر از محدوده سیستم مالی است. به عنوان مثال ، می توان از فناوری های غیر متمرکز leger برای ایجاد سیستم های خودکار ایمن استفاده کرد که می تواند برای اداره شرکت ها استفاده شود. به عنوان مثال ، از این فناوری می توان برای ایجاد سیستم های هتلی استفاده کرد که اطلاعات مشتری را از لحظه ورود به سیستم ، تا لحظه ای که از آن خارج می شوند ، مدیریت می کند..

یکی از آخرین نمونه های استفاده از بلاکچین ، شارژ اتومبیل الکتریکی P2P است که با قراردادهای هوشمند تسهیل می شود و اجازه می دهد شارژرهای خصوصی EV را به طور عمومی به اشتراک بگذارند. ایده این است که به صاحبان شارژرهای گفته شده اجازه دهید تا در صورت استفاده از شارژرها ، با پرداخت اجازه شارژ از طریق خروجی دیگر مالکان EV ، پول اضافی کسب کنند. این فقط یکی از بسیاری از کاربردهای فناوری بلاکچین است.

نیروی کاری که بلاکچین را می فهمد

در طی حدود 30 سال گذشته ، افراد در مورد فن آوری های رایانه ای و اینترنت آموزش دیده اند. این امر ایجاد نیروی کار را فراهم کرده است که محاسبات و اینترنت را به سطوح چشمگیر امروز رسانده است. اگر بلاکچین فناوری آینده است ، در همان جایی که افراد در مورد این فناوری آموزش می بینند ، باید از همان استراتژی استفاده شود.

آموزش بلاکچین همچنین می تواند به روش های مختلفی ارائه شود. برنامه درسی آموزش می تواند شامل موضوعاتی باشد که در مورد بلاکچین در مدارس و م institutionsسسات آموزش عالی به دانش آموزان می آموزد. همچنین ، شرکت هایی که فناوری بلاکچین را توسعه می دهند و حتی کسانی که از فناوری بلاکچین استفاده می کنند می توانند ابتکاراتی را آغاز کنند که از طریق آنها می توانند در مورد بلاکچین ، کاربردهای آن و همچنین بالقوه آن به مردم حساس و آموزش دهند..

درست مانند برنامه نویسی ، دوره های ویژه ای نیز برای آموزش نحوه ایجاد و پیاده سازی بلاکچین در اختیار افراد است. تاکنون به دنبال توسعه دهندگان بلاکچین بوده است زیرا شرکت های نوپا و سنتی به فناوری دفتر مرکزی غیرمتمرکز روی می آورند و در واقع کمبود توسعه دهندگان بلاکچین وجود دارد. هیچ دوره توسعه بلاکچین در موسسات یادگیری سنتی وجود ندارد و تعداد معدودی از توسعه دهندگان و متخصصان بلاکچین که وجود دارند بیشتر خودآموز هستند. بنابراین دوره های مربوط به توسعه فناوری جای خاصی دارد.

شایان ذکر است که چند موسسه قبلاً دوره هایی را درباره فناوری بلاکچین آغاز کرده اند. برخی از این م institutionsسسات شامل دانشگاه نیکوزیا واقع در قبرس و چند دانشگاه مهم دیگر در ایالات متحده است. به طور کلی ، تعداد بسیار کمی از موسسات هستند که چنین برنامه هایی را راه اندازی کرده باشند که به این معنی است که هنوز یک راه طولانی وجود دارد.

نحوه برخورد نهادها و شرکت ها با آموزش بلاکچین


همانطور که قبلاً اشاره شد ، آموزش بلاکچین چیزی است که شرکتهای سر و کار با این فناوری سعی در دستیابی به آن دارند تا نه تنها مردم را توانمند کنند بلکه به آنها درک اساسی از نحوه کار و همچنین مزایای آن بدهند. موسسات و سازمان هایی مانند بنیاد لینوکس و IBM دوره های گواهی فناوری بلاکچین را ارائه داده اند.

MIT و پرینستون همچنین دوره هایی را در زمینه آموزش بلاکچین همراه با دانشگاه های دیگری مانند استنفورد ، دوک ، NYU ، جان هاپکینز ، کرنل و وندربیلت ارائه داده اند. استنفورد به ویژه رویکرد جالبی را در پیش گرفته است که شامل معرفی بلاکچین و ارز رمزپایه به عنوان یک واحد در دوره علوم کامپیوتر است. هدف این واحد آموزش دانشجویان علوم کامپیوتر در مورد نحوه کار بلاکچین ها و چگونگی ایجاد برنامه های غیرمتمرکز است که می توانند با فناوری دفتر مرکزی غیرمتمرکز تعامل داشته باشند. این واحد همچنین به دانش آموز می آموزد که چگونه قراردادهای هوشمند ایجاد کند فاش شد توسط پروفسور دن بونه.

رویکرد استنفورد می تواند یکی از روشهای جایگزینی باشد که موسسات می توانند به منظور گسترش آموزش بلاکچین استفاده کنند. این رویکرد به ویژه جالب توجه است زیرا روند بالقوه ای را که بیشتر دانشگاه ها و م institutionsسسات آموزش عالی ممکن است اتخاذ کنند به جای ایجاد یک دوره کاملاً جدید که در مورد بلاکچین است ، برجسته می کند. این امر همچنین به استفاده از چنین رویکردی کمک می کند زیرا بخشهایی مانند IT بطور مداوم در حال تغییر هستند و هر چند وقت یکبار محتوای جدیدی به برنامه های درسی اضافه می شود. بنابراین ، نباید برای بلاکچین تفاوتی نداشته باشد ، خصوصاً اینکه موضوعی است که روی فناوری رایانه تمرکز دارد.

موفقیت دانشگاه دوک در یک برنامه آموزش بلاکچین

آموزش بلاکچین نیز نباید محدود به دوره های مربوط به فناوری اطلاعات باشد ، خصوصاً از آنجا که این فناوری در زمینه های دیگر نیز قابل استفاده است. از استراتژی معرفی واحدهایی که دانشجویان را در مورد بلاکچین آموزش می دهند ، می توان در دوره هایی که با مهندسی تجارت کار می کنند نیز استفاده کرد. سایر موسسات دوره های کاملی را در این زمینه ارائه داده اند. به عنوان مثال ، دانشگاه دوک یک دوره نوآوری و Cryptoventures را در سال 2014 معرفی کرد که توسط استاد کمبل هاروی از دانشکده تجارت Fuqua تدریس می شود.

دوره Duke’s Innovation and Cryptoventures چندین وجه زنجیره بلوکی از جمله توسعه قراردادهای هوشمند و امور مالی رمزنگاری را آموزش می دهد. این دوره با آغاز به کار با حدود 13 دانشجو آغاز شد و از آن زمان تاکنون مسیری طولانی را طی کرده است. بیش از 50 درصد از دانش آموزان دانشکده تجارت Fuqua که امسال فارغ التحصیل می شوند ، دوره را گذرانده اند. به ویژه دانشجویان مهندسی ، بازرگانی ، حقوق و علوم کامپیوتر را به خود جلب کرده است.

پروفسور هاروی همچنین نشان داد که تعداد دانشجویان ثبت نام شده در این برنامه از 75 دانشجو در سال 2017 به بیش از 230 دانش آموز در سال جاری به شدت افزایش یافته است. این نشان می دهد که افزایش ناگهانی تعداد دانشجویان علاقه مند به این موضوع مستقیماً تحت تأثیر بازار ارزهای رمزنگاری شده در سال 2017 قرار گرفته است. همچنین این اثبات علاقه مردم برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فناوری پشت ارزهای رمزنگاری شده و نحوه کار ارزهای رمزپایه است. به گفته پروفسور بونه ، تأیید چنین دوره هایی به ویژه با افزایش محبوبیت بلاکچین و ارزهای دیجیتال کار دشواری نیست.

تأثیر آموزش بلاکچین چه خواهد بود?

بزرگترین مزیت آموزش بلاکچین اصلاح تکنولوژی است. مانند بسیاری از بخشهای دیگر فناوری ، افزایش تعداد متخصصان در یک بخش فناوری خاص اغلب منجر به پیشرفت آن فناوری می شود. این افزایش مستقیم متناسب به این دلیل است که برخی از کارشناسان می توانند راه های منحصر به فردی را بیابند که از طریق آنها می توان جنبه های مختلف رشته انتخابی خود را برای نتایج بهتر اصلاح کرد..

همین امر باید در مورد توسعه بلاکچین نیز اعمال شود ، به این معنی که آموزش بلاکچین منجر به داشتن مهارت بیشتری در زمینه زنجیره بلوک می شود و بنابراین ، یک اصلاح مستقیم متناسب با فناوری انجام می شود. فناوریهای دفتر مرکزی غیرمتمرکز هنوز در سالهای ابتدایی پیشرفت خود هستند و این بدان معناست که هنوز کارهای زیادی برای انجام و پیشرفت های زیادی وجود دارد.

همچنین مزایای ثانویه آموزش بلاکچین مانند ایجاد شغل وجود دارد. همانطور که قبلا ذکر شد ، کمبود توسعه دهندگان بلاکچین وجود دارد و به همین ترتیب ، دوره های توسعه بلاکچین و رمزنگاری به شما کمک می کند تا ضمن ایجاد شغل ، تقاضا را تأمین کند و در نتیجه معیشت کسانی که چنین مشاغلی را تأمین می کنند ، بهبود می یابد..

پیشرفت در فناوری های دفتر مرکزی غیرمتمرکز در نتیجه آموزش بلاکچین ممکن است نجومی باشد به این معنا که قابلیت های فناوری بیشتری را می توان باز کرد. یکی از بزرگترین نقاط فروش فناوری دفتر مرکزی غیرمتمرکز ، سطح بالای امنیت است زیرا ادعا می شود بلاکچین تقریباً قابل کنترل نیست. این بدان معنی است که سیستم های فن آوری آینده به احتمال زیاد قوی تر خواهند بود و هک های مخرب می توانند به گذشته تبدیل شوند.

آیا آموزش بلاکچین پاسخی برای پذیرش جهانی ارزهای رمزپایه است?

همانطور که قبلا ذکر شد ، ارزهای رمزپایه توسط بلاکچین پشتیبانی می شوند. تقریباً یک دهه از ایجاد و ورود بیت کوین به بازار می گذرد و از آن زمان رشد زیادی داشته است. سال گذشته رونقی در بازار ارزهای رمزنگاری شده وجود داشت که منجر به افزایش چشمگیر ارزش بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال شد زیرا افراد بیشتری برای ارزهای رمزپایه سرمایه گذاری کردند. این بدان معناست که بیشتر افرادی که از ارزهای دیجیتال استفاده می کنند فقط از آنها استقبال می کنند تا بتوانند ثروت خود را رشد دهند.

ارزهای دیجیتال با ایده تسهیل پرداخت های آنلاین و دیجیتالی آسان با جایگزینی یا تکمیل ارزهای فیات ایجاد شده اند. متأسفانه ، استفاده از ارزهای رمزپایه هنوز بسیار کم است ، به این معنی که آنها به دلیل استقبال کند به عنوان نوعی پرداخت یا مبادله ارزش ، از رسیدن به هدفی که برای آن ایجاد شده اند فاصله دارند..

فاکتورهای متعددی وجود دارد که مصرف انبوه ارزهای رمزپایه را به عنوان اشکال محدود می کند. برخی از این عوامل شامل نوسانات بالا در بازار ارزهای رمزپایه ، فقدان دستورالعمل های مناسب برای استفاده از ارزهای دیجیتال و سرقت رمزنگاری از طریق هک های مخرب در صرافی های ارز دیجیتال است. با این حال ، یکی از بزرگترین دلایل پایین بودن فرزندخواندگی شاید این واقعیت باشد که مردم از نحوه کار ارزهای رمزپایه نمی فهمند.

بنابراین آموزش بلاکچین ممکن است پاسخی باشد که بازار ارزهای رمزپایه منتظر آن بوده است. شاید وقتی مردم از فناوری پشتیبانی می شوند ، احساس راحتی بیشتری در استفاده از ارزهای رمزپایه داشته باشند. علاوه بر این ، آموزش بلاکچین همچنین باید به گسترش دانش در مورد ارزهای دیجیتال کمک کند ، زیرا افراد زیادی در آنجا هستند که اطلاعاتی در مورد آنها ندارند. این می تواند شانس استقبال بیشتر افراد از ایده سیستم های غیرمتمرکز و ارزهای دیجیتال را افزایش دهد.

بلاکچین به عنوان یک نیروی برهم زننده

فناوری بلاکچین و ارزهای رمزپایه تاکنون کاملاً در جهان به عنوان یکی از مخل ترین فن آوری هایی که توانایی تغییر در نحوه کار صنایع را دارند ، سر و صدا ایجاد کرده است. طی چند سال گذشته ، در مورد تأثیر احتمالی بلاکچین ، به ویژه در صنعت بانکداری صحبت شده است. تاکنون چند بانک در تلاش برای افزایش کارایی خدمات خود و همچنین صرفه جویی در هزینه ، آزمایش روی فناوری بلاکچین را آغاز کرده اند..

یکی از پر کاربردترین موارد استفاده از Blockchain در بهبود بخش بانکی ، توسعه سیستم های کارآمدتری است که از ارزهای دیجیتال برای تسهیل حواله سریعتر از طریق استفاده از ارزهای دیجیتال استفاده می کنند. اگرچه بلاکچین چالش های خاص خود مانند مقیاس پذیری را داشته است ، اما توسعه دهندگان در کار مشغول تلاش برای یافتن راه حل هایی هستند که بتواند تحقق آن اهداف کارایی را تسهیل کند.

اتخاذ بلاکچین توسط بانک ها دلیل دیگری بر اهمیت آموزش بلاکچین است تا مشتریان از یکپارچگی سیستم بانکی اطمینان حاصل کنند. این ضروری است زیرا افراد تمایل دارند از آنچه نمی فهمند خودداری کنند. رگولاتورها نیز به این فناوری علاقه مند شده اند و دست در دست هم بانك ها برای ایجاد چارچوب های نظارتی كار كرده اند.

برخی از بانک ها که قبلاً کاوش فناوری بلاکچین را آغاز کرده اند شامل Banco Santander ، Credit Suisse و UBS است. با ادامه محبوبیت بلاکچین انتظار می رود بانک های بیشتری به این جنبش بپیوندند.

زنجیره بلوک و صداقت

ساختار فناوری بلاکچین ذخیره سازی داده ها را در فرایندها تسهیل می کند و پس از ثبت داده ها نمی توانند دستکاری شوند. این یکی از مهمترین ویژگیهای فناوری دفتر مرکزی غیرمتمرکز است و این یکی از دلایل ایده آل بودن آن برای سیستمهایی است که نیاز به شفافیت دارند..

فناوری Blockchain برای تسهیل پاسخگویی و کمک به مبارزه با فساد می تواند به عنوان مثال در سیستم های دولتی پیاده سازی شود. همین مفهوم را می توان در سیستم های تدارکات به کار گرفت تا نظارت بر محصولات را از مرحله تولید تا زمان رسیدن آنها به مصرف کنندگان نهایی تسهیل کند. چنین سیستمی برای صنایع مختلف مانند داروسازی که به دلیل سوally مدیریت و بی نظمی در فرآیند خرید ، خسارات زیادی متحمل شده اند ، ایده آل است. فناوری Blockchain همچنین می تواند در سایر زمینه های کلیدی مانند کشاورزی برای نظارت بر تولید و بسیاری از زمینه های دیگر برای اطمینان از مدیریت صحیح داده ها پیاده سازی شود. در اینجا در مورد 45+ مورد استفاده از بلاکچین دنیای واقعی بیشتر بیاموزید.

قراردادهای هوشمند

جهانی را تصور کنید که هیچ واسطه ای در آن وجود نداشته باشد و معاملات از طریق بلاکچین به شیوه ای مطمئن و بدون خطرات تسهیل شود. بلاکچین می تواند با قراردادهای هوشمند چنین جهانی را به واقعیت تبدیل کند. مورد دوم به سیستمی از پروتکل ها گفته می شود که در یک بلاکچین برای تسهیل قراردادهای دیجیتال بین دو طرف بدون دخالت اشخاص ثالث ساخته شده است. به عنوان مثال ، از قراردادهای هوشمند می توان برای تسهیل تجارت در بلاکچین بدون نیاز به وب سایت تجارت الکترونیکی به عنوان شخص ثالث استفاده کرد..

یک نمونه خوب از بازاری که می تواند از فناوری قرارداد هوشمند بسیار بهره مند شود ، بازار املاک و مستغلات است. سیستم عامل های مبتنی بر بلاکچین می توانند خرید ملک را بدون در نظر گرفتن مکان در جهان و همچنین بدون هزینه های سنگین کارگزار برای هر کسی آسان کنند. قراردادهای هوشمند دستیابی به چنین معاملات را امکان پذیر می کند زیرا پروتکل ها برای اطمینان از انجام تعهدات هر یک از طرف های درگیر طراحی شده اند. مجازات ها و قوانین در قراردادها به شکلی مشابه قراردادهای سنتی ساخته می شوند اما در این مورد ، تعهدات به طور خودکار اجرا می شوند.

ویتالیک بوترین ، یکی از بنیانگذاران بلاکچین Ethereum توضیح داد که قراردادهای هوشمند با دارایی یا ارز به عنوان برنامه ای رفتار می کنند که کد را اجرا می کند و شرایط را در یک توافق نامه تأیید می کند. این تعیین می کند که آیا یک دارایی باید به طرف خریدار منتقل شود یا اینکه این دارایی باید در اختیار مالک موجود باقی بماند.

قراردادهای هوشمند ممکن است نگاهی اجمالی به آینده صنعت تجارت داشته باشد. با این حال ، تنها چیزی که مانع این فناوری است ، استفاده گسترده است و این اتفاق نمی افتد مگر اینکه مردم از وجود چنین فناوری آگاه شوند و اگر به نحوه کار آن اعتماد کنند. آموزش بلاکچین بهترین روش برای گسترش آگاهی در مورد چنین فناوری برای تشویق افراد بیشتر به این هواپیما است. تقریباً مشابه آنچه در مورد بیت کوین اتفاق افتاده است ، جایی که اکثر افرادی که روی آن سرمایه گذاری می کنند فقط پس از آگاهی از وجود آن و پتانسیل آن ، این کار را انجام می دهند..

شواهد آموزش بلاکچین

بخش بانکی و دارایی نمونه کاملی از اهمیت آموزش بلاکچین را ارائه می دهد. برخی از شرکت های بزرگ و موسسات مالی در وال استریت در ابتدا مخالف بلاکچین و ارزهای رمزپایه بودند اما آنها با گذشت زمان شروع به استقبال از آنها کردند. واضح است که آنها در ابتدا مخالف این کار بودند زیرا فکر می کردند ارزهای رمزپایه و فناوری زیربنایی آنها روشهای سنتی را که برای دهه ها به آنها امکان می دهد درآمد زیادی کسب کنند ، مختل می کند. وقتی چیز جدیدی به وجود می آید و وجود راحتی را تهدید می کند ، اغلب با خصومت زیادی روبرو می شود و در مورد وال استریت هم همین مورد صدق می کند.

تغییر نظر در مورد بلاکچین و ارزهای رمزپایه به دو عامل اصلی نسبت داده می شود. شرکت های وال استریت دریافتند که فناوری Blockchain به عنوان یک فناوری کاملاً امیدوار کننده است که ممکن است به گام بزرگ بعدی در فضای دیجیتال منجر شود و اگر در مخالفت باقی بمانند احتمالاً فرصت های بزرگی را از دست خواهند داد..

پذیرش بلاکچین توسط وال استریت با درک فن آوری و همه چیزهایی که ارائه می دهد و همچنین دستاوردهای بالقوه آن در آینده تقویت شده است. بنابراین ، اهمیت آموزش بلاکچین را برای درک بهتر پتانسیل واقعی این فناوری تأکید می کند.

چنین درکی حتی به ایجاد اتحاد وال استریت بلاکچین (WSBA) منجر شده است که یک سازمان غیرانتفاعی است و اعضای آن متخصص در بازار مالی هستند. هدف آن ترویج پذیرش فناوری دفتر مرکزی غیرمتمرکز در بازارهای مالی است. هدف آنها دستیابی به این هدف از طریق مطالعات و گفتگوهای عمومی در مورد موضوعات داغ مانند قرارداد هوشمند ، دفتر مرکزی غیرمتمرکز و بلاکچین است.

بلاکچین می تواند سیستم آموزشی را تغییر دهد

در حالی که با موضوع آموزش بلاکچین ، این نکته نیز قابل ذکر است که آسمان تا جایی که به کاربرد این فناوری مربوط می شود ، حد است. از یک صنعت یا بخش در محیط اجتماعی و اقتصادی نام ببرید و بلاکچین به احتمال زیاد می تواند در آنجا استفاده شود تا پیشرفت های چشمگیری داشته باشد. در مورد بخش آموزش نیز همین مورد وجود دارد.

آموزش بلاکچین نه تنها می تواند از طریق دوره ها و برنامه هایی برای آموزش به افراد در بخش آموزش گنجانده شود بلکه می تواند به عنوان یک فناوری که می تواند سیستم های آموزشی را بهبود بخشد نیز اجرا شود. به عنوان مثال ، از فناوری دفتر مرکزی غیرمتمرکز می توان برای ایجاد یک پایگاه داده استفاده کرد که می تواند حاوی اطلاعاتی در مورد آموزش ، مهارت ها و دوره های فردی باشد که توسط استادان برگزار می شود.

چنین پایگاه داده ای می تواند توسط کارفرمایان برای فیلتر کردن سریع اطلاعات مربوط به دانش یک کارمند اعمال شود و این می تواند به سرعت بخشیدن به مراحل استخدام کمک کند. چنین پایگاه داده ای دانش آموزان را به حفظ جدیت بیشتر در سوابق حضورشان تشویق می کند زیرا بی نظمی ها می تواند فرصت های آینده آنها را در بازار کار به خطر بیندازد. همچنین برای کارفرمایان استفاده از چنین پایگاه داده ای به جای انباشت گواهینامه ها و مدارک متقاضیان کار مناسب خواهد بود.

به طور کلی بلاکچین ثابت کرده است که ابزار مفیدی در عصر حاضر از طریق ارزهای رمزپایه است و این فقط نوک کوه یخ است. استفاده از بلاکچین در صنایع مختلف به این فناوری این امکان را می دهد تا پیشرفت های چشمگیری در عملکرد و تولید داشته باشد. این بدان معنی است که می توان با تقویت کارایی بیشتر ، از این فناوری برای ارتقا growth رشد اقتصادی استفاده کرد. بنابراین این فناوری شرط خوبی برای آینده بسیاری از صنایع است و می تواند نحوه عملکرد در بازار امروز را به شدت تغییر دهد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector