همه سر و صدا در مورد Blockchain چیست؟

دو کلمه پرکاربرد در طول یک سال گذشته ارز رمزپایه (خوب ، در واقع بیت کوین است) و بلاکچین است. افزایش قیمت ارزهای رمزپایه در سال گذشته باعث افزایش توجه صنعت بلاکچین شده است.

پس بلاکچین چیست?

بلاکچین فناوری اساسی در پشت بیت کوین و بیشتر ارزهای رمزپایه است. این فناوری که فناوری دفاتر توزیع شده (DLT) نیز نامیده می شود ، به دلیل برخی از ویژگی های شگفت انگیز که دارد ، بیش از فضای ارز رمزنگاری شده به رسمیت شناخته می شود.

در عصر اطلاعات فعلی ، ذخیره و جابجایی داده ها بخش مهمی از زندگی روزمره ما است. تقریباً تمام فعالیت هایی که اکنون انجام می دهیم فقط به ایجاد داده ها و انتقال و ذخیره سازی ایمن آنها مربوط نیست.

اینجاست که بلاکچین وارد می شود. یکی از خصوصیات آن (شاید مهمترین) تمرکززدایی آن است. جابجایی و ذخیره اطلاعات به طور معمول متمرکز است ، به این معنی که اطلاعات توسط یک بدن اداره می شود و معمولاً در یک مکان نگهداری می شود. مشکل زیادی وجود دارد این است که شرکت مدیریت داده هک می شود یا مکانی که در آن داده ها خراب می شود تخریب می شود.

اگر از علاقه مندان دنیای امنیت سایبری باشید ، طی دو سال گذشته داستان های هک و Ransomware زیادی را شنیده اید. روند شرکت های هک فقط برای سرقت اطلاعات مشتری همچنان در حال افزایش است ، به طوری که 2017 بزرگترین سال تاکنون برای هکرها است.

اکنون فناوری Blockchain برای حل همه این مشکلات ظهور کرده است. ویژگی تمرکززدایی آن به این معنی است که داده ها به جای اینکه در یک مکان ذخیره شوند یا فقط توسط یک بدن منتقل و کنترل شوند ، آنها را به قطعات خرد کرده و سپس توسط هزاران گره در یک شبکه خاص کنترل می کنند. فناوری blockchain قادر است این کار را با استفاده از رمزنگاری انجام دهد که به آن یک لایه امنیتی می دهد ، هک کردن آن تقریباً غیرممکن است ، برخلاف سیستم متمرکز ذخیره سازی داده ها.

توزیع داده ها در چندین سیستم در یک شبکه جایی است که نام دفاتر توزیع شده را بدست می آورد. امنیت داده ها و اطلاعات کاربر در شبکه بلاکچین باعث شده است که این فناوری توجه بسیاری از بخش های اقتصاد جهانی را به خود جلب کند. چندین شرکت ، دولت و مشاغل شروع به استفاده از این فناوری برای موارد مختلف کرده اند.

شفاف و خودمراقبتی

وقتی Satoshi Nakamoto ، بنیانگذار بیت کوین از فناوری بلاکچین برای ارز استفاده کرد ، تمرکززدایی و شفافیت دو مورد است که بسیار مورد توجه قرار گرفت. فناوری بلاکچین برخلاف سیستم متمرکز حرکت یا ذخیره اطلاعات که بدن مرکزی می تواند داده های موجود را تغییر دهد یا دستکاری کند ، بسیار شفاف است. این شفافیت دلیلی است که برخی از دولت ها در حال حاضر روی یکپارچه سازی فناوری بلاکچین در سیستم های رای گیری خود کار می کنند. برخی از شرکت ها نیز ادغام در برخی از برنامه های خود مانند برنامه های پاداش را آغاز کرده اند تا کل روند شفاف تر شود.

خاصیت مراقبت از خود نشان می دهد که بلاکچین توانایی بررسی داده های موجود در شبکه را دارد و در صورت آسیب دیدگی ، آنها را ترمیم می کند. این کار با کمک رایانه های متصل به شبکه انجام می شود. رایانه ها با بررسی و تأیید هر معامله (بلوک های دوبله) به حفظ یکپارچگی شبکه کمک می کنند و سپس منجر به تشکیل یک زنجیره با سابقه هر قطعه داده رمزگذاری شده در زنجیره می شود..

چگونه این کار را انجام می دهد?

مهمترین سوالی که مردم بلافاصله پس از اعتراف به اینکه چقدر عالی این فناوری است از من می پرسند “این است که چگونه همه کارها را انجام می دهد”?


این کار را با کمک رایانه های متصل به شبکه انجام می دهد. ساتوشی ضمن توسعه بیت کوین و کار بر روی ویژگیهای تمرکززدایی و اعتماد به نفس ، تصمیم گرفت که کسانی که شبکه را کنترل می کنند ، انگیزه ادامه کار را داشته باشند اگر توکن برای فعالیتهای انجام شده در شبکه دریافت کنند و به حفظ یکپارچگی شبکه کمک کنند. به این افراد کنکوری گفته می شود.

رمزنگاری مورد استفاده در شبکه ، نیاز شخص ثالث را کاملاً برطرف کرده است. با رشد یک شبکه بلاکچین خاص ، نیاز آن به قدرت بیشتری برای حفظ خود نیز افزایش می یابد. این یکی از دلایلی است که استخراج ارز رمزنگاری شده برق زیادی مصرف می کند که به دلیل افزایش تعداد کاربران و معاملات ، مصرف انرژی برخی از کشورها را کاهش داده است..

آینده بلاکچین

بلاکچین یکی از بزرگترین نوآوری های زمان ما است. حتی اگر بانک ها و دیگر موسسات مالی مدتی مخالف ارزهای رمزپایه بوده اند ، آنها بارها و بارها به درخشش و اهمیت بالقوه بلاکچین در بخش مالی اعتراف کرده اند. علاوه بر بخش مالی ، سایر بخشهای اقتصاد جهانی گرم شدن این فناوری را آغاز کرده اند و از بخشهای خصوصی و دولتی در حال گسترش است..

آینده برای فناوری بلاکچین روشن به نظر می رسد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map