Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

آیا Blockchain آینده است؟

در این مقاله خواهیم دید که آیا بلاکچین نوید تغییر آینده ما را می دهد یا خیر.

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که “آیا بلاک چین آینده است”؟ اگر چنین کردی ، پس تنها نیستی. فناوری بلاکچین همه را غافلگیر کرده است زیرا این امکان را دارد که تقریباً همه چیز را در اطراف ما تغییر دهد.

ما در دوره ای زندگی می کنیم که فناوری نقش مهمی در فعالیتهای روزمره ما دارد. به عنوان مثال ، شما اینترنت را بررسی می کنید ، برای خرید مواد غذایی به فروشگاه های آنلاین متصل می شوید و نمایش مورد علاقه خود را از Netflix تماشا می کنید. همه اینها بدون درج فناوری امکان پذیر نیست.

در این مقاله خواهیم دید که آیا فناوری بلاکچین نوید تغییر آینده ما را می دهد یا خیر. برای اطمینان از اینکه ما این کار را به درستی انجام داده ایم ، به شرکت های بلاکچین ، روندهای آینده بلاکچین و موارد دیگر نگاه خواهیم کرد! همچنین ، آیا شرکت های زنجیره بلوک آینده می توانند روند را به دست آورند و از آن نهایت استفاده را ببرند?

اکنون ثبت نام کنید: دوره مبانی Blockchains سازمانی

ویژگی های Blockchain

برای درک بهتر آینده بلاکچین ، ابتدا باید ویژگی های آن را مرور کنیم.

Blockchain یک شبکه همتا به همتا است که به یک رویکرد غیرمتمرکز متکی است. عدم وجود نهادی متمرکز ، مجموعه ای از گزینه ها را برای سازمان هایی که نیاز به اعتماد ، تغییرناپذیری و شفافیت دارند ، ایجاد می کند. برای داشتن ایده بهتر ، به یک زنجیره بزرگ فکر کنید. اگر یکی از واحدهای کوچک زنجیره برداشته شود ، زنجیره می شکند و به همه هشدار می دهد که مشکلی پیش آمده است. بلاکچین برای تأیید و نوشتن معاملات در بلاکچین به یک روش اجماعی بستگی دارد.

برای درک بهتر آنچه blockchain ارائه می دهد ، اجازه دهید ویژگی های اصلی زیر را مرور کنیم.

فناوری غیرمتمرکز

یکی از بزرگترین ویژگی های بلاکچین ، فناوری غیرمتمرکز آن است. به موجب تمرکززدایی ، نیازی به هیئت حاکمه نیست. گره ها برای تأیید معامله با استفاده از روش (های) اجماع با هم کار می کنند.

به این ترتیب می توان از شبکه بلاکچین برای ذخیره اسناد ، دارایی های ارزشمند دیجیتال ، ارزهای رمزپایه و موارد دیگر استفاده کرد. به عنوان یک کاربر ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که از کلیدهای خصوصی خود به درستی مراقبت کنید – از این طریق می توانید به وسایل خود به صورت آنلاین دسترسی داشته باشید.

امنیت بهتر


امنیت بلاکچین واقعاً درجه یک است. Blockchain همچنین با کمک رمزنگاری مورد استفاده در اطمینان از امنیت داده ها ، امنیت بهتری را ارائه می دهد. این یک رویکرد غیرمتمرکز است همچنین به این معنی است که سیستم عامل یا شبکه نمی تواند فقط توسط یک موجود واحد خاموش یا اصلاح شود. حتی بالاترین موجودیت امن و متمرکز نیز می تواند هک شود ، و این بلاکچین را به یک سیستم امنیتی بسیار خوب تبدیل می کند ، زیرا نیازی به رویکرد متمرکز ندارد..

اکنون ثبت نام کنید: دوره خبره امنیت Blockchain Security (CBSE)

تغییرناپذیری

داده های ذخیره شده در زنجیره بلوک ماهیتی غیرقابل تغییر دارند. این به این معنی است که داده ها ، پس از ذخیره ، قابل تغییر یا تغییر نیستند. این تغییرناپذیری به زنجیره بلوک راهی عالی برای عضویت در سیستم هایی می دهد که سرقت یا تغییر داده ها اتفاقات رایجی است.

اسکان سریعتر

بلاکچین گزینه های تسویه حساب سریع تری را در رابطه با امور بانکی ارائه می دهد. سیستم بانکی کنونی بسیار کند است و زمان زیادی راجع به تسویه حساب می گیرد. با استفاده از زنجیره بلوک ، شهرک ها تقریباً فوری انجام می شوند و هیچ تأخیری وجود ندارد.

اگر می خواهید درباره ویژگی های آن بیشتر بدانید ، در اینجا راهنمای معرفی ویژگی های Blockchain است که باید در مورد آن بدانید.

تکامل Blockchain

برای درک بهتر اینکه بلاکچین در حال حاضر چیست ، باید نگاهی به تاریخچه فناوری بلاکچین بیندازیم و درباره این سه نسل اطلاعاتی کسب کنیم..

نسل اول:

اولین نسل فناوری بلاکچین حول بیت کوین و ارزهای دیجیتال شکل گرفت. آنها ماهیت اساسی داشتند و راهی برای خودکار کردن وظایف اطراف خود فراهم نمی کردند. همچنین ، فقط یک نوع بلاکچین وجود دارد که به دور بلوک ها می چرخد. بیت کوین از 1 مگابایت اندازه بلوک برای ذخیره معاملات استفاده می کند. در آن زمان ، اندازه بلوک ممکن است کافی باشد ، اما اکنون به نظر می رسد در سمت کوچک است. همچنین ، ذخیره هر اطلاعات معامله در داخل بلوک ایده آل نبود زیرا باعث می شد تراکنش های کمتری در بلوک جای بگیرد.

با این حال انقلابی بود. این ایده فناوری توزیع دفتر کل را معرفی کرد و اکنون تیم ها در تلاشند تا هر روز که می گذرد آن را بهتر کنند.

نسل دوم:

نسل دوم فناوری بلاکچین مفهوم جدیدی را به نام قراردادهای هوشمند معرفی کرد. این بلاکچین را متنوع تر کرد. با قراردادهای هوشمند ، بلاکچین اکنون نه تنها می تواند اطلاعات را ذخیره کند بلکه توافق نامه های مربوط به بلاکچین را نیز به صورت خودکار انجام می دهد. Ethereum اولین زنجیره بلوکی بود که مفهوم قراردادهای هوشمند را به درستی معرفی کرد. همچنین نسل دوم فناوری بلاکچین را آغاز کرد.

شما می توانید قراردادهای هوشمند را به عنوان اسناد قانونی روی کد در نظر بگیرید. آنها در صورت تحقق برخی شرایط ، دقیقاً مانند نحوه کار یک سند حقوقی در زندگی واقعی ، اعدام می شوند.

نسل سوم:

ما هنوز شاهد نسل سوم فناوری بلاکچین نیستیم. با این حال ، ما در مرحله انتقال از نسل دوم به نسل سوم هستیم. در حال حاضر ، بزرگترین گلوگاهی که بلاکچین از آن رنج می برد مقیاس پذیری است. معاملات در صف قرار می گیرند و ممکن است بین چند ساعت تا چند روز طول بکشد تا برخی معاملات انجام شود. بسیاری دیگر از فناوری های دفتر توزیع شده آن را حل کرده اند ، اما نه برابر با راه حل های متمرکز ، از جمله VISA.

موارد فعلی و موارد استفاده آینده

برای درک بهتر بلاکچین ، باید موارد مختلف استفاده از بلاک چین را نیز بررسی کنیم.

موارد استفاده فعلی Blockchain

در حال حاضر استفاده از بلاکچین زیاد است. بیایید آنها را در زیر لیست کنیم.

زنجیره تامین:

زنجیره تامین نسل فعلی کارآمد است اما از مشکلات زیادی رنج می برد ، از جمله عدم شفافیت ، ردیابی و ردیابی. با استفاده از بلاکچین ، همه اینها تغییر می کنند. بلاک چین برای زنجیره تأمین شفافیت ارائه می دهد و در عوض ، ردیابی هر مورد بدون شفافیت کامل را تضمین می کند.

اکنون ثبت نام کنید: دوره مدیریت بلاکچین سازمانی و زنجیره تأمین

ایمنی مواد غذایی:

یکی از موارد قابل توجه در استفاده از بلاکچین ، ایمنی مواد غذایی است. IBM ، با همکاری Walmart ، از فناوری بلاکچین برای بهبود ایمنی مواد غذایی استفاده می کند. با هر یک از اطلاعات مربوط به غذا در زمان انتقال آن ، غذا همیشه با اطمینان به مصرف کننده نهایی می رسد. تولیدکنندگان فقط باید اطمینان حاصل کنند که روی هر ماده غذایی بارکدی قرار داده اند تا از طریق بلاکچین ردیابی شود.

مراقبت های بهداشتی:

وضعیت فعلی مراقبت های بهداشتی توسط بلاکچین بهبود یافته است. به دیجیتالی کردن پروفایل بیمار کمک می کند ، که خطاها و نادرستی های همراه با اسناد را از بین می برد. به طور خلاصه ، سوابق الکترونیکی سلامت (EHR) را بهبود می بخشد.

به این ترتیب ، بیماران همچنین نگران حمل گزارش خود با خود نیستند. جدا از بهبود EHR ها ، قابلیت ردیابی دارو نیز بهبود می یابد. با استفاده از بلاکچین برای مراقبت های بهداشتی ، می توان داروها را در طول سفر ردیابی کرد ، اطمینان حاصل کرد که هیچ داروی تقلبی به مصرف کنندگان نهایی نمی رسد. سایر پیشرفت های کلیدی شامل مدیریت رضایت بیمار ، ایجاد انگیزه از طریق پرداخت های خرد و امنیت داده ها در آزمایشات بالینی است.

دارایی، مالیه، سرمایه گذاری:

بخش مالی بزرگترین بخشی است که تحت تأثیر بلاکچین قرار گرفته است. به عنوان مثال ، امنیت ، شفافیت ، اعتماد ، حریم خصوصی ، مقیاس پذیری ، قابلیت برنامه ریزی و عملکرد بخش مالی را بهبود بخشیده است. به راحتی می توان فهمید که معاملات مالی به لطف استفاده از راه حل های بلاک چین نسل دوم مانند Ethereum اکنون ساده و قابل برنامه ریزی هستند. همچنین از صحت داده ها اطمینان حاصل می کند.

مشاور املاک:

املاک و مستغلات بازار املاک و مستغلات را به شدت بهبود می بخشد. بلاکچین برای املاک و مستغلات می تواند با کاهش هزینه ها ، فرآیندهای خودکارسازی ، توکن سازی ، تسویه حساب در زمان واقعی ، دسترسی بهتر به داده ها و شفافیت شبکه از آن بهره مند شود..

موارد استفاده از Blockchain آینده

آینده بلاکچین درخشان به نظر می رسد. در آینده ، می توانیم بلاکچین را ببینیم که تقریباً در همه چیز اطراف ما قرار دارد ، از جمله هوش مصنوعی (AI) و اینترنت. حتی اگر به نظر برسد که موارد استفاده از بلاکچین زیاد است ، اما سخت است که بگوییم آنها خسته شده اند. بلاکچین یک فناوری نوظهور با بسیاری از موارد است که می تواند در آینده نزدیک بهبود یابد. با نوآوری هایی مانند فن آوری دفتر توزیع شده مبتنی بر نمودار ، مهم است که درک کنیم به طور کلی موارد زیادی برای بلاکچین یا DLT وجود دارد.

در آینده ، به راحتی می توان ادغام بلاکچین را با اتومبیل های هوشمند ، اینترنت و تقریباً هر کاری که انجام می دهیم و تجربه می کنیم ، مشاهده کرد.

بازیکنان فعلی انقلابی در بلاکچین ایجاد کرده اند

در این بخش ، به طور خلاصه نگاهی خواهیم انداخت به بازیکنان فعلی انقلابی در بلاک چین.

هایپرلجر

Hyperledger یک پروژه بلاکچین منبع باز است که توسط بنیاد لینوکس مدیریت می شود. این یک پروژه چتر است که از چندین پروژه شامل دفترهای توزیع شده ، کتابخانه ها ، ابزارها و پروژه های خاص دامنه تشکیل شده است. گلخانه بلاک چین Hyperledger بزرگ است و شامل پروژه های شگفت انگیزی از جمله پارچه های معروف Hyperledger ، Hyperledger Besu و سایر موارد است.

بیش از 300 شرکت در پروژه های Hyperledger شرکت می کنند ، از جمله اعضای برتر مانند IBM ، Intel ، SAP و دیگران.

دامل

DAML پروژه جالب دیگری است که هدف آن ارائه یک زبان برنامه نویسی واحد برای نوشتن برنامه های توزیع شده است. این اجازه می دهد تا توسعه دهندگان مولد و نوآور باشند. این یک زبان برنامه نویسی منبع باز است و در حال حاضر توسط بسیاری از سیستم عامل ها از جمله Sextant ، Hyperledger Sawtooth ، Amazon Aurora ، Hyperledger Fabric و غیره استفاده می شود..

کوردا

Corda یک پلتفرم منبع باز بلاکچین است که هدف آن مشاغل است. این یک اکوسیستم بلاکچین جهانی است که توسعه دهندگان را برای بهبود وضعیت بلاکچین در صنایع به ارمغان می آورد. با Corda ، مشاغل می توانند دفتر توزیع شده خود را که باعث بهبود مشاغل می شود ، پیاده سازی کنند. همچنین به کمک قراردادهای هوشمند حریم خصوصی دقیق را ارائه می دهد.

شرکتهای Ethereum

آخرین پروژه بلاکچین که قصد داریم درباره آن بحث کنیم شامل Ethereum Enterprise است. این یک نسخه سازمانی از Ethereum عمومی است که هدف آن استفاده از شرکت است. آنها سخت در تلاشند تا یک سازمان استاندارد ایجاد کنند که بتواند بر روی مشخصات بلاکچین برای تجارت جهانی و پیاده سازی مصرف کننده کار کند.

آینده بلاکچین چیست?

شکی نیست که بلاکچین دیگر یک مد نیست. مفید بودن آن را می توان به راحتی از موارد استفاده خود سنجید. بسیاری از مشاغل قبلاً بلاکچین را در فرایندهای خود پیاده سازی کرده اند. و بسیاری از مشاغل دیگر می خواهند بلاکچین را پیاده سازی کنند.

با این وجود بلاکچین تنها راه حلی نیست که هر شرکتی به دنبال آن است. به عنوان یک تجارت ، قبل از اجرای بلاکچین باید مطمئن شوید که پارامترها را به درستی ارزیابی می کنید.

همچنین ، ما قبلاً می دانیم که بلاکچین دنیا را تغییر خواهد داد.

با گذشت تقریباً یک دهه ، ما شاهد رشد مناسبی با بلاکچین هستیم. نرخ اجرای آن بالا رفته است و برخی از پروژه ها سعی در استانداردسازی بلاکچین برای بنگاه های اقتصادی ، به عنوان مثال Hyperledger دارند. ماهیت منبع باز بلاکچین همچنین شانس آن را برای رشد فراتر از آنچه از چنین فناوری جدید انتظار داریم بهبود می بخشد.

بلاکچین در حال حاضر در فرآیندهای حیاتی ، از جمله پرداخت های مرزی ، زنجیره تأمین ، هویت و غیره استفاده می شود ، که این امر بیش از پیش آماده برای اجرای آینده است. با این حال ، دشوار است بگوییم که تأثیر آن چگونه خواهد بود و آیا واقعاً در عمودها و راه حل های مختلف تأثیرگذار خواهد بود.

پیش بینی های آینده Blockchain

بنابراین ، چه انتظاراتی از بلاکچین در آینده داریم؟ بیایید برخی از پیش بینی های آینده بلاکچین را ببینیم. این روندهای آینده فناوری بلاکچین است.

سیستم های دولتی مجهز به DLT:

دولتها علاقه بیشتری به اجرای فرایندهای خود در DLT دارند زیرا آزادی بیشتری در آزمایش و شفافیت به آنها می دهد. یکی از این دولت ها دولت دبی است که می خواهد به اولین دولتی تبدیل شود که هر سیستم دولتی را در بلاکچین اجرا می کند. دولت های دیگر نیز به دنبال راهی برای ادغام آن در سیستم های فعلی خود هستند. بنابراین ، بلاکچین برای دولت می تواند مورد آینده باشد.

استاندارد سازی:

بلاکچین با سرعت بالایی در حال تکامل است و همین مسئله آن را بسیار شگفت انگیز کرده است! با گذشت زمان بیشتر ، بلاکچین استاندارد می شود. این کار پیاده سازی بلاکچین و همکاری در جهت بهبود DLT را برای هرکسی آسان می کند.

هویت دیجیتال:

بلاکچین توانایی ارائه استاندارد هویت فرامرزی مبتنی بر DLT را برای همه شهروندان جهان دارد. نه تنها هویت یک فرد را دیجیتالی می کند بلکه امکان رقمی سازی دارایی ها را نیز فراهم می کند. بنابراین ، بلاکچین برای هویت دیجیتال نیز در آینده بخش برجسته ای خواهد بود.

تجارت جهانی:

در آینده ، می توانیم بلاکچین را به ستون فقرات برای انجام تجارت جهانی ببینیم. بلاکچین برای تجارت مالی تمام ویژگی های امیدوار کننده ای را فراهم می کند که اعتماد طرفین مختلف را به یکدیگر امکان پذیر می کند. ما قبلاً می دانیم که چگونه زنجیره تأمین و تدارکات را بهبود می بخشد. با این کار امکان تجارت از طریق بلاکچین برای هر کسی امکان پذیر است زیرا هر عملی شفاف و غیرقابل تغییر است. این نیز روند آینده فناوری بلاکچین است.

اکنون ثبت نام کنید: دوره Blockchains و تجارت مالی

استانداردهای زندگی بهبود یافته:

با بهبود همه چیز از نظر شفافیت ، اعتماد ، تغییرناپذیری ، امنیت و مقیاس پذیری – تنها زمان آن است که فناوری بلاکچین استانداردهای زندگی را بهبود بخشد.

نتیجه

این ما را به انتهای مقاله ما هدایت می کند ، جایی که ما در مورد بلاکچین آینده بحث کردیم. همانطور که مراحل مختلف زنجیره بلوک را بررسی کردیم و در مورد قابلیت ها اطلاعات کسب کردیم ، با اطمینان می توان گفت بله ، بلاکچین آینده است.

ما همچنین به برخی از پیش بینی های احتمالی آینده اشاره کردیم که باید آنها را بررسی کنید تا در مورد آنچه در آینده می تواند اتفاق بیفتد ایده بگیرید. اگر شیفته فناوری بلاکچین هستید ، پس توصیه می کنیم با دوره Enterprise Blockchains Fundamentals شروع کنید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector