Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

بهترین سیستم عامل های Blockchain برای شرکت ها

سیستم عامل های بلاکچین برای در دسترس قرار دادن فناوری بلاکچین در شرکت ها بسیار حیاتی است. در حقیقت ، این سیستم عامل های بلاکچین در واقع در وقت و منابع زیادی صرفه جویی می کنند. اما آنها چگونه این را انجام میدهند?

خوب ، اگر شما می خواهید روی راه حل blockchain خود کار کنید و مجبورید سیستم عامل را از ابتدا بسازید ، بدون شک زمان زیادی لازم است ، اینطور نیست؟ اما با کمک این سیستم عامل ها اکنون می توانید پایگاه مورد نیاز خود را داشته باشید.

بیشتر این سیستم عامل ها سفارشی سازی را ارائه می دهند و شما می توانید این کار را انجام دهید تا ویژگی های خود را به سیستم عامل اضافه کنید. بنابراین ، در دراز مدت ، تمام سیستم عامل های موجود در لیست سیستم عامل های بلاکچین در هزینه و وقت شما صرفه جویی می کنند.

بنابراین ، برای کمک به شما در یافتن بستر مورد نظر خود ، من یک لیست سیستم عامل بلاکچین تهیه کرده ام. بیشتر از این ، هنگامی که همه سیستم عامل ها را پوشش دادم ، شما همچنین می توانید مقایسه سیستم عامل های بلاکچین را دریافت کنید. اما قبل از هر چیز دیگری ، من مختصراً توضیح می دهم که بستر بلاکچین چیست.

بنابراین ، بیایید شروع کنیم!

 

Contents

بستر بلاکچین چیست?

اول از همه ، بیایید با یکی از اساسی ترین س questionsالاتی که در ذهن خود دارید شروع کنیم – “بستر بلاکچین چیست؟” به طور معمول ، سیستم عامل های بلاکچین توزیع شده اند سیستم عامل های ساختاریافته که به توسعه برنامه های غیرمتمرکز کمک می کنند.

بیشتر از این ، این سیستم عامل ها می توانند هم غیرمجاز و هم مجاز باشند. برخی از معدود محبوب ترین ها در بازار هستند هایپرلجر, کوردا, اتریوم, و غیره.

همه آنها دارای سیستم عامل های بلاکچین هستند که می توانید از آنها برای ساختن راه حل های شخصی خود برای بلاکچین استفاده کنید.

همچنین ، انواع مختلفی از سیستم عامل ها برای صنایع مختلف وجود دارد. همه آنها نیز خروجی های مختلفی دارند. فقط مطمئن شوید که یکی از مناسب ترین گزینه ها برای شرکت و صنعت شماست.

نه ، شما می دانید که بستر بلاکچین چیست. برای کمک به شما در یافتن بهترین پلتفرم ، لیستی از معیارهایی را که باید در نظر داشته باشید گردآوری کرده ام.

بنابراین ، بیایید ببینیم اینها چیست.

 


چگونه گزینه Perfect Blockchain Platform را انتخاب کنیم?

معیارهایی وجود دارد که باید در انتخاب بستر شرکت خود رعایت کنید. این معیارها حیاتی هستند زیرا در این صورت می توانید از سیستم عامل های بلاکچین مقایسه کرده و عملکرد آنها را در هر بخش مشاهده کنید.

این قطعاً به شما کمک می کند که تصمیم بگیرید کدام یک را انتخاب کنید. به هر حال ، بیایید همه معیارها را یکی یکی بررسی کنیم.

 

آیا پلت فرم کاملاً توسعه یافته یا هنوز در مرحله توسعه است?

این مسئله در انتخاب پلتفرم مناسب بلاکچین بسیار مهم است. ولی چرا؟ خوب ، زیرا اگر پلتفرمی را انتخاب کنید که هنوز در دست توسعه است ، این پتانسیل کامل مورد نظر شما را ارائه نمی دهد.

همچنین ، چیز دیگری این است که شما نمی خواهید از یک سیستم عامل منسوخ شده نیز استفاده کنید. بنابراین ، اگر توسعه دهندگان افزودن به روزرسانی یا رفع خطاها را متوقف کرده باشند ، آن سیستم عامل دردسرساز است.

بنابراین ، باید بررسی کنید که پلتفرم در چه مرحله ای است. برای این کار می توانید از GitHub یا وب سایت رسمی آنها یا موارد دیگر استفاده کنید. اصولاً ، فقط مطمئن شوید که پلتفرمی که انتخاب می کنید کاملاً توسعه یافته ، بارها آزمایش شده و آماده استفاده است.

 

به چه نوع Blockchain نیاز دارید?

مسئله این است که نوع بلاکچین مورد نیاز شما فقط بر اساس راه حل شما است. ممکن است چندین راه حل برای بلاکچین در لیست خود داشته باشید و برای عملکرد آنها به انواع مختلف زنجیره بلوک نیاز باشد.

اما قبل از اینکه بدانید به چه نوع زنجیره بلوکی نیاز دارید ، باید از همان ابتدا با این انواع آشنا شوید. بنابراین ، سعی کنید یک دوره بلاکچین را دنبال کنید که به شما در درک بهتر مفاهیم کمک می کند.

برای کمک به شما ، ما دوره های زیادی در زمینه بلاکچین داریم که بهترین اطلاعات را در مورد موضوع ذکر شده ارائه می دهند.

به هر حال ، وقتی فهمید که سیستم عامل های خصوصی ، عمومی یا فدراسیون برای شما مناسب هستند ، می توانید موارد دلخواه خود را فیلتر کنید.

 

زبان از چه زبان های برنامه نویسی پشتیبانی می کند?

بله ، هنگام انتخاب بستر مناسب برای راه حل شما ، زبان های برنامه نویسی مهم هستند. از آنجا که بلاکچین یک فناوری جدید است ، بسیاری دیگر از زبانهای برنامه نویسی مدرن در حال معرفی هستند.

بنابراین ، یافتن تیم توسعه کامل با مهارت در آن زبان ممکن است جدی باشد. همچنین ، اگر بخواهید آن را در شبکه های قدیمی خود ادغام کنید ، در بسیاری از موارد ، زبان های مختلف برنامه نویسی می توانند تهدید کنند..

بنابراین ، مطمئن شوید که پلت فرم از چه نوع زبان برنامه نویسی پشتیبانی می کند یا برای استفاده از آن بستر به چه نوع SDK نیاز دارید.

هنگامی که متوجه شدید تیم شما چه چیزی را می تواند ایجاد کند ، می توانید بر اساس آن سیستم عامل را انتخاب کنید.

 

بستر های نرم افزاری محبوب است?

محبوبیت پلت فرم نیز بسیار مهم است. در هر صورت سیستم عامل های فناوری بلاکچین زیادی در بازار وجود دارد. اما همه آنها از پتانسیل کامل برای تولید یک راه حل سازمانی برخوردار نیستند.

در واقع ، افزایش تعداد سیستم عامل های بلاکچین کاملا طاقت فرسا است. اکنون همه بدون در نظر گرفتن کیفیت پلتفرم در تلاشند تا یکی برای خود بسازند.

برای موارد استفاده شرکتی ، شما به بستری نیاز دارید که قابل اعتماد باشد و از یک مارک معروف باشد. علاوه بر این ، شما باید مطمئن شوید که سیستم عامل کاملاً می تواند از تمام اطلاعات شرکت شما محافظت کند.

بنابراین ، همیشه اطمینان حاصل کنید که سیستم عامل هایی را که در حال حاضر در بازار محبوب هستند انتخاب کنید و افراد دیگر از آن استفاده می کنند. بیشتر از این ، اطمینان حاصل کنید که تیم سازنده نیز دارای شهرت است.

 

بسترهای نرم افزاری از چه نوع توافق استفاده می کنند?

اگر نمی دانید آن پلتفرم از چه نوع پروتكل اجماعی استفاده یا پشتیبانی می كند ، استفاده از یك پلتفرم كاملاً چالش برانگیز است. در حقیقت ، یک سیستم عامل بلاکچین ممکن است از چندین روش اجماع مانند Hyperledger Fabric ، Sawtooth و غیره پشتیبانی کند..

بیشتر این که این نوع پلتفرم ها دارای ساختار مدولار هستند و بهترین سیستم عامل های بلاک چین قابلیت شخصی سازی بیشتری دارند.

به یاد داشته باشید که برخی از پروتکل های اجماع گرسنه قدرت هستند ، بنابراین می توانند منابع زیادی را به خود اختصاص دهند. همچنین ، رفتن به یک الگوریتم اجماع BFT بهترین حالت در اینجا است. اگر می خواهید در مورد پروتکل های اجماع بیشتر بدانید ، حتماً دوره های بلاکچین ما را برای این کار بررسی کنید.

 

آیا پلت فرم ویژگی قرارداد هوشمند را ارائه می دهد?

خوب ، هر سیستم عامل بلاکچین ویژگی قرارداد هوشمند را ارائه نمی دهد. مسئله این است که آیا راه حل شما در وهله اول واقعاً به قراردادهای هوشمند نیاز دارد. در واقع ، استفاده از قراردادهای هوشمند در محیط سازمانی بسیار مفید است زیرا بسیاری از قراردادها را خودکار می کند.

همچنین ، سودمندی این ویژگی بسیار زیاد است و من می توانم درک کنم اگر وسوسه شده اید که آن را به راه حل خود اضافه کنید حتی اگر نیازی به آن ندارید. اما فقط منابع را بدون هیچ گونه سودمندی به خود اختصاص خواهد داد.

بنابراین ، اگر واقعاً به این ویژگی نیاز دارید ، فقط اطمینان حاصل کنید که بستری را انتخاب کنید که آن را ارائه دهد. همچنین این یک ویژگی بسیار پیچیده است ، بنابراین همه سیستم عامل ها نمی توانند آن را با لحنی مشابه یا کارآمد ترسیم کنند.

برای فهمیدن این مسئله می توانید از جدول مقایسه سیستم عامل های بلاکچین ما نیز استفاده کنید.

 

آیا راه حل Blockchain شما به مقیاس پذیری نیاز دارد؟ اگر چنین است ، چقدر?

خوب ، مقیاس پذیری وقتی بحث بلاکچین می شود مسئله مهمی است. در حقیقت ، به نظر می رسد زنجیره بلوک عمومی از پرونده خود بسیار عقب است. در واقع ، همانطور که برای همه باز است ، منابع زیادی را اشغال می کند و سرعت سیستم را به شدت کند می کند.

بنابراین ، آنها از مقیاس پذیر بودن فاصله زیادی دارند. اگر به دنبال مقیاس پذیری نیستید ، استفاده از بلاکچین عمومی نیز می تواند به شما کمک کند.

اگر واقعاً به آن احتیاج دارید ، حتماً بستری را انتخاب کنید که مقیاس بندی آن آسان باشد. به عنوان مثال ، بسیاری از سیستم عامل های خصوصی یا فدراسیون مقیاس پذیر هستند ، اما به نظر می رسد سطح آن بسیار متفاوت است.

راه حل خود را یک بار دیگر بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که سکویی را انتخاب می کنید که قادر به پاسخگویی به تمام نیازهای شما باشد.

 

8 بهترین سیستم عامل Blockchain

اکنون ، برای کمک به شما در سفر به بلاکچین ، 8 بهترین سیستم عامل را که در راه حل های دفتر توزیع شده خود استفاده می کنید ، انتخاب کرده ام. بنابراین ، بیایید ببینیم اینها چیست ،?

اتریوم

نوع لجر: بدون مجوز

الگوریتم اجماع: اثبات کار

قرارداد هوشمند: بله

 

Ethereum یکی از سیستم عامل های منبع باز بلاکچین در لیست ما است. صادقانه بگویم ، در حال حاضر یکی از بهترین سیستم عامل های بلاکچین در بازار است. حتی اگر این مجوز باشد و به طور قطع با مسائل خاص خود همراه باشد ، اما Ethereum موفق می شود برای مدت زمان طولانی غلبه کند.

Ethereum در سال 2015 به صورت زنده آغاز شد و از همان زمان محبوبیت گسترده ای پیدا کرد. این ارز با رمز ارز بومی ، اتر و گاز عرضه می شود. بدیهی است که در این سیستم عامل ، هر کسی می تواند در روند اجماع شرکت کند و در آن شرکت کند.

بنابراین ، اگر راه حل blockchain شما واقعاً به یک محیط باز احتیاج دارد ، رفتن به سمت Ethereum می تواند بهترین شرط باشد.

همچنین ، این سیستم عامل در Proof of Work اجرا می شود ، که در واقع یک اجماع تشنه قدرت است. بیشتر از این ، هیچ گزینه معامله خصوصی را ارائه نمی دهد.

اما اگر شما واقعاً به Ethereum برای شرکت خود علاقه مند هستید ، پس می توانید از نسخه خصوصی آنها نیز استفاده کنید. اتحادیه شرکت Ethereum مسئولیت این نسخه خصوصی Ethereum را بر عهده دارد.

در حقیقت ، این نسخه با تمام مزایای زنجیره بلوک عمومی با حفظ حریم خصوصی اضافی همراه است. همچنین ، در کنار نسخه عمومی رشد خواهد کرد و بالعکس.

بهترین قسمت در مورد این پلتفرم این است که هر دو فناوری خصوصی و عمومی را با هم ترکیب می کند تا بهترین نتیجه را به شما بدهد.

حتی اگر معاملات معاملات در ثانیه را به نوعی عقب بماند.

 

پارچه هایپرلجر

نوع دفتر: مجاز است

الگوریتم اجماع: Solo ، Kafka ، Raft

قرارداد هوشمند: بله

 

پارچه هایپرلجر اینجا است تا صنعت را برای همیشه تغییر دهد. در حال حاضر ، این یکی از بهترین سیستم عامل های بلاکچین در بازار است. این همچنین یک لیست عالی در لیست سیستم عامل های منبع باز بلاکچین است که ما داریم. بنابراین ، می توانید انتظار داشته باشید که به کد آن به صورت رایگان دسترسی داشته باشید ، و نیازی به پرداخت هزینه ای برای آن نخواهید داشت.

این پارچه در سال 2015 پس از اتریوم به بازار آمد و محصول پروژه هایپرلجر است. Hyperledger در واقع یک پروژه چتر یا کنسرسیومی از انواع مختلفی است که در آن بلاکچین را توسعه می دهند تا بتوانند آن را برای همه در دسترس قرار دهند.

اگر شما به یک سیستم عامل بلاکچین علاقه مند هستید که مجاز است و می تواند با هر نوع صنعتی پیش برود ، Fabric واقعاً یک انتخاب عالی است.

به هر حال ، Hyperledger Fabric با یک مدل معماری قوی با ساختار مدولار همراه است. این بدان معنی است که شما می توانید هر نوع ویژگی را به برق متصل کرده و از آن استفاده کنید. بنابراین ، بسیار قابل تنظیم است.

بیشتر ، از الگوریتم اجماع کم مصرف برای رسیدن به توافق استفاده می کند. همچنین ، مقیاس پذیری را ارائه می دهد و وقتی شرکت کنندگان زیادی در سیستم عامل وجود دارد ، سرعت آن کم نمی شود.

در واقع ، این قرارداد هوشمندانه را ارائه می دهد ، اما در اینجا Chaincode نامیده می شود.

 

Hyperledger Sawtooth

نوع لجر: مجاز / بدون مجوز

الگوریتم اجماع: PBFT ، PoET ، Raft

قرارداد هوشمند: بله

 

Hyperledger Sawtooth یکی دیگر از موارد جالب توجه در لیست سیستم عامل های بلاکچین منبع باز ما است. در حقیقت ، این همچنین یکی دیگر از تولیدات بنیاد لینوکس است و اینتل در آن سهم بسزایی دارد. استفاده از آن کاملاً رایگان است و می توانید کدها را مستقیماً از GitHub دریافت کنید.

همچنین ، شما می توانید از این بستر در هر نوع صنعتی استفاده کنید زیرا توسعه دهندگان معماری را به این ترتیب طراحی کرده اند. در واقع ، این سیستم عامل نیز بسیار قابل تنظیم است.

این در واقع یک پلت فرم کلاس سازمانی است که به صورت مدولار طراحی شده و برای استقرار ، ایجاد و اجرای فناوری های دفتر توزیع شده طراحی شده است.

حتما از خود می پرسید – تفاوت اصلی Sawtooth با Fabric چیست؟?

خوب ، در واقع نوع دفتری است که در آن متفاوت است. پارچه یک پلت فرم کاملا مجاز است. از طرف دیگر ، می توانید از Sawtooth به عنوان مجاز و بدون اجازه استفاده کنید. علاوه بر این ، عوامل دیگری نیز وجود دارد که بعداً می توانید آنها را در جدول مقایسه سیستم عامل های بلاکچین مشاهده کنید.

اگر می خواهید یک سیستم عامل کاملا آسان برای ادغام باشد ، باید به دنبال Sawtooth بروید. همچنین ، یکی دیگر از ویژگی های عالی Sawtooth این است که از الگوریتم Proof of Elapsed Time متفاوت استفاده می کند که بسیار پیشرفته تر از Raft است.

 

هایپرلجر ایروها

نوع دفتر: مجاز است

Consensus Algorithm: الگوریتم YAC (Yet Another Consensus)

قرارداد هوشمند: بله ، اما از قبل تعریف شده است

 

Hyperledger Iroha نیز کاملاً یک پلتفرم محبوب بلاکچین است. همچنین یکی از سیستم عامل های منبع باز بلاکچین است که ارزش خوبی ارائه می دهد. در واقع ، استفاده از Iroha بسیار آسان است و از این طریق طراحی شده است.

اگر احساس می کنید سایر سیستم عامل ها کنترل یا یادگیری آنها دشوار است ، می توانید این یکی را بررسی کنید. در واقع ، این کار عمدتا برای کمک به شرکت های سازمانی در ساخت برنامه های امن ، قابل اعتماد و سریع در بالای آن است.

به هر حال ، ساختار اساسی کاملاً ساده است و بدیهی است که مدولار است. از الگوریتم اجماع کاملاً متفاوتی به نام الگوریتم Yet (توافق دیگر) استفاده می کند. در واقع ، این پروتکل بسیار سریع و ایمن است.

با این حال ، از نظر قراردادهای هوشمند محدودیت کمی دارد. خوب ، این قراردادهای هوشمند مانند ویژگی را ارائه می دهد ، اما به جای اینکه کاملاً قابل تنظیم باشد ، با الگوی قرارداد از پیش تعریف شده همراه است.

بنابراین ، هنوز می توانید از آن استفاده کنید ، اما نمی توانید آن را همانطور که می خواهید سفارشی کنید.

اما به طور کلی ، این یک بستر خوب است و بسیاری از شرکت ها از آن استفاده می کنند.

 

موج دار شدن

نوع دفتر: مجاز است

الگوریتم اجماع: رأی گیری احتمالی

قرارداد هوشمند: نه

 

Ripple یک افزودنی عالی به لیست سیستم عامل های blockchain ما است. خوب ، ریپل سفر خود را از سال 2012 شروع کرد ، اما بعد از آن Opencoin نامگذاری شد. به هر حال ، بعداً در سال 2015 ، سرانجام آن را به Ripple تغییر نام دادند. در واقع ، ریپل عمدتا برای شرکت های مالی مناسب است.

در حقیقت ، آنها در واقع می خواستند همه بانک ها ، شرکت ها ، ارائه دهندگان پرداخت و مبادلات دارایی را تحت یک شبکه متصل کنند.

به هر حال Ripple RippleNet را ارائه می دهد که یک بستر جهانی معاملات رایگان است. برای پرداخت در هر مکان و هر زمان در جهان می توانید از این بستر استفاده کنید. بیشتر از آن ، این واقعاً نحوه مشاهده بانکداری ما را تغییر می دهد.

آیا می دانید پردازش تراکنش شما در Ripple به چه مقدار زمان نیاز دارد؟ فقط 4 ثانیه! با استفاده از Ripple می توانید به بازارهای جدید دسترسی پیدا کنید ، مشتری بیشتری پیدا کنید ، امنیت بیشتری داشته باشید و سیستم پرداخت خرد داشته باشید.

به هر حال ، اگر شما یک شرکت سازمانی هستید که روی یک راه حل مالی کار می کنید ، قطعاً باید آن را بررسی کنید.

 

حد نصاب

نوع دفتر: مجاز است

الگوریتم اجماع: Raft ، تحمل گسل بیزانس استانبول

قرارداد هوشمند: بله

 

Quorum یکی دیگر از پلتفرم های عالی در این 8 لیست بهترین سیستم عامل های بلاکچین است. در واقع ، حد نصاب در واقع الهام گرفته از شبکه Ethereum است. J.P. Morgan پشت توسعه Quorum است و او از Ethereum به عنوان پایه طراحی آن استفاده کرد.

با این حال ، مانند Ethereum غیر مجاز نیست ؛ بلکه مجاز است. در حقیقت ، این پلت فرم برای اطمینان از اینکه شما در هر محیطی از سرعت بالا و توان بالایی برخوردار هستید ، است. بیشتر از آن ، مقیاس پذیر است ، اما محدودیت های خود را نیز دارد.

برخلاف Ethereum ، حد نصاب برای دستیابی به توافق از یک روند اجماع سبک استفاده می کند. بیشتر از این ، در طولانی مدت باعث صرفه جویی در منابع زیادی می شود.

بهترین ویژگی Quorum ارائه گره های معتبری است که سیستم عامل را مدیریت می کنند. همچنین ، معاملات خصوصی و سیستم های دفتر را ارائه می دهد.

در حال حاضر ، شرکتهای زیادی وجود دارند که از Quorum برای تأمین راه حلهای بلاکچین خود استفاده می کنند. اگر می خواهید یک بستر تاسیس شده داشته باشید ، قطعاً باید آن را بررسی کنید.

 

کوردا

نوع دفتر: مجاز است

الگوریتم اجماع: اجماع قابل جمع شدن

قرارداد هوشمند: بله

 

Corda قطعاً یکی از بهترین سیستم عامل های بلاک چین در حال حاضر است. در حقیقت ، این پلتفرم مجاز است ، بنابراین برای ورود به شبکه به دسترسی معتبر نیاز دارید. به هر حال R3 در واقع این سیستم عامل را توسعه داده است.

علاوه بر این ، در دو نسخه مختلف وجود دارد – Corda و Corda Enterprise. در واقع ، نسخه سازمانی در واقع منبع باز نیست. بنابراین ، برای دسترسی به آن مجبورید با آنها تماس بگیرید. اما می توانید از طریق وب سایت آنها به نسخه نرم افزار منبع باز دسترسی پیدا کنید.

اگر به سکویی علاقه مند هستید که حول محور خروجی با کیفیت و زیرساخت شبکه قوی باشد ، می توانید آن را بررسی کنید.

به هر حال ، قبلاً ، Corda فقط مخصوص صنایع مالی بود ، اما اکنون بسیاری از صنایع دیگر از این بستر برای راه حل خود استفاده می کنند.

بهترین ویژگی Corda ارائه یک سرویس فایروال است که نفوذ به آن غیرممکن است. بنابراین ، استفاده از این سیستم برای سیستم شبکه اینترنت شما می تواند کار بسیار خوبی باشد.

اما همچنین توان عملیاتی بالا ، حریم خصوصی ، مقیاس پذیری و … را ارائه می دهد.

 

هدرا هاشگراف

نوع دفتر: مجاز است

الگوریتم اجماع: تحمل گسل بیزانس ناهمزمان

قرارداد هوشمند: بله ، اما به API تخصصی نیاز دارد

 

حتماً از خود می پرسید که چرا من Hedera Hashgraph را در این لیست سیستم عامل های بلاکچین قرار دادم ، حتی اگر از نظر فنی بلاکچین نباشد. خوب ، این در واقع یک بلاکچین نیست بلکه یک سیستم دفتر توزیع شده مانند بلاکچین است.

حتی اگر یک سیستم عامل بلاکچین نیست ، اما ویژگی های فوق العاده ای را ارائه می دهد که قطعاً باید در مورد آنها بدانید. در حقیقت ، Hedera Hashgraph یک بستر بسیار منصفانه ، امن و سریع است.

بنابراین ، از روش اجماع متفاوتی به نام Asynchronous Byzantine Fault Tolerance استفاده می کند ، که در برابر هرگونه حمله قوی است.

با این حال ، یک ویژگی جزئی در قرارداد هوشمند وجود دارد. در واقع ، این یک قرارداد هوشمند ارائه می دهد ، اما شما باید یک API ویژه برای آن داشته باشید. برای کمک به شما در استفاده از آن ، این API را ارائه می دهند که به شما امکان می دهد از قرارداد هوشمند مبتنی بر Ethereum’s Solidity در آن استفاده کنید.

به هر حال ، بهترین ویژگی این پلت فرم این است که در هر ثانیه بیش از 50K تراکنش ارائه می دهد. بنابراین ، این به معنای سریع لعنتی بودن در مقایسه با سایر سیستم عامل های این لیست است.

اما چگونه این کار را انجام می دهد؟ خوب ، این سیستم دفتر منحصر به فرد است که در واقع اطمینان می دهد که می تواند معاملات موازی را ارائه دهد.

بسیاری از شرکت ها در حال حاضر از این سیستم عامل استفاده می کنند. بنابراین ، من آن را به عنوان گزینه خوبی برای سایر سیستم عامل ها قرار داده ام.

 

جدول مقایسه سیستم عاملهای نهایی Blockchain

اتریوم

Hyperledger-Fabric

هایپرلجر-اره

هایپرلجر-ایروها

کوردا

موج دار شدن

حد نصاب

هدرا هاشگراف

نوع لجر

بی مأمور در هر ماموریت در هر مأموریت و در هر مأموریت

 

کاملاً مأموریت در هر ماموریت در هر ماموریت کاملاً مأموریت در هر ماموریت

الگوریتم اجماع

اثبات کار سولو ، کافکا ، رفت PBFT ، PoET ، Raft الگوریتم YAC اجماع قابل قبول رأی گیری احتمالی رفت ، BFT استانبول BFT همگام Asyn

قرارداد هوشمند

بله ، اما بیشتر از قبل تعریف شده است ایکس آره

(با استفاده از API)

تمرکز صنعت

صنعت متقابل صنعت متقابل صنعت گسترده صنعت متقابل صنعت / صنعت متقابل صنعت مالی صنعت متقابل صنعت متقابل

سرعت معامله

20 پوند در ثانیه >2000 TPS >1000 TPS 1000 TPS 170 پوند در ثانیه 1500 پوند در ثانیه 100 پوند در ثانیه k 50k + TPS

زبان قرارداد هوشمند

جامدادی برو ، جاوا ، جاوا اسکریپت Python ، JavaScript ، Go ، Java ، Rust ، C++ ج++ کوتلین ، جاوا جامدادی جامدادی (با استفاده از API)

 

 

پایان دادن به افکار

سیستم عامل های Blockchain برای کمک به شما در سفر شگفت انگیز شما اینجا هستند. در واقع ، تهیه یک راه حل برای سازمانی بسیار دشوار است. بیشتر اگر قصد دارید از یک فناوری کاملاً متفاوت و جدید برای آن استفاده کنید.

اما برای کمک به شما ، بسیاری از سیستم عامل های منبع باز بلاکچین می توانند در وقت و انرژی زیادی صرفه جویی کنند. بیشتر ، آنها آماده استفاده از شبکه ای هستند که فقط به چند اصلاح نیاز دارد و شما می توانید آن را برای هر صنعتی که دوست دارید بسازید.

در این راهنما ، من نحوه انتخاب یک سیستم عامل را به شما اطلاع داده ام و مقایسه تمام سیستم عامل های محبوب فعلی در بازار را ارائه داده ام. امیدوارم با استفاده از این راهنما ، اکنون بتوانید راهنمایی مناسب برای نیازهای خود انتخاب کنید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector