Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

Blockchain Analytics – چالش Blockchain KYC

بلاکچین انقلابی در صنایع مختلف ایجاد کرده و آنها را به دنیایی غیرمتمرکز سوق داده است که قول عدم تغییر ، شفافیت و سرعت در انجام انواع معاملات را می دهد. گرچه استفاده از این فناوری مزایای انکارناپذیری دارد ، اما اشکالاتی نیز دارد. چند مورد از جالبترین چالشها KYC و همچنین AML هستند زیرا هر دو به راه حلهای پیشرفته Blockchain Analytics نیاز دارند.

چرا داده ها اینقدر مهم هستند?

داده ها به عنوان روغن دنیای دیجیتال در نظر گرفته می شوند که میلیون ها سازمان کسب و کار خود را برای جمع آوری و بهینه سازی آنها برای اهداف مناسب اداره می کنند. حتی کاربران رایج تلفن همراه نیز می توانند “فشار” شرکت هایی را که از آنها می خواهند پس از نصب برنامه یا استفاده از ویژگی های سایر سیستم عامل های آنلاین ، به داده های شخصی دسترسی دهند ، احساس کنند. برای تأکید بر اهمیت اطلاعات ، باید مواردی را که یاهو قبلاً به خطر افتاده بود در نظر بگیریم ، در نتیجه ضرر قابل توجهی برای ارزش خالص این سازمان فناوری غول پیکر دارد..

Blockchain قول می دهد تا حداکثر امنیت داده های کاربر را تا حدی فراهم کند که کاربران ناشناس بمانند و قابل شناسایی نباشند. به نظر می رسد که این یک نکته منفی با یک دیدگاه مخالف در برخی سناریوها باشد. مشکل ناشناس بودن این است که افراد پولشویی از ارزهای رمزپایه برای انتقال پول بدآمده خود به کشورهای دیگر استفاده می کنند.

اهمیت Blockchain Analytics

Blockchain Analytics همه چیز در مورد دانستن اطلاعات ذخیره شده در این دفترهای دیجیتال است. در یک محیط شفافیت مالی ، کنار آمدن با یک اکوسیستم دشوار است که انواع داده ها و اطلاعات مورد استفاده در زنجیره بلوک را پنهان می کند. ارزهای دیجیتال در کانون توجه رسانه ها و بخش های تجاری قرار دارند ، مقامات نظارتی و دولت ها این تحولات را جدی می گیرند. آنها قوانینی وضع می کنند که اطمینان می دهد هیچ فعالیت پولشویی با استفاده از ارزهای رمزپایه انجام نمی شود. به همین دلیل ، بسیاری از کشورها ارزهای دیجیتال را به طور کلی ممنوع کرده اند در حالی که تعداد کمی محدودیت تجارت خود را محدود کرده اند. Blockchain Analytics بصورت دقیق داده ها را تجزیه و تحلیل می کند تا اکوسیستم بداند داده ها چیست و چگونه و در کجا توسط کاربر خاصی در شبکه استفاده شده است..

برای ایجاد Blockchain Analytics به جریان اصلی ، لازم بود که توسعه دهندگان تدابیری مانند مشتری خود را بشناسید (KYC) و قوانین ضد پولشویی در نظر بگیرند. توافق گسترده ای در مورد استفاده از اقدامات KYC و AML برای پذیرفتن این فناوری برای کشورهایی که قوانین پولشویی سختگیرانه تر هستند وجود دارد..

با گسترش دامنه این فناوری به صنایع بیشتر ، اهمیت Blockchain Analytics نیز افزایش می یابد. بررسی داده ها برای انجام معاملات از جمله انتقال پول و اعتبار سنجی معاملات از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد شد.

اعتبار تصویر: کریستال

فناوری Blockchain و فشارهای نظارتی افزایش یافته است

مقامات نظارتی هوشیار و فعال شده اند تا ارزهای دیجیتال را تحت نظر داشته و برای حل مسائل AML و KYC در سراسر جهان تحت فشار قرار دهند. هدف از تأکید بر لزوم این اقدامات مهم ، رسیدگی به کلاهبرداری های رخ داده در حوزه رمزنگاری و ایجاد ظرفیت برای شناسایی فعالیت های کلاهبرداری با کمک Blockchain Analytics است. همچنین به شناسایی فعالیت های مشکوک در اکوسیستم کمک می کند. برای رفع این مشکلات جدی ، Blockchain Analytics به ما کمک می کند تا یک بخش عمده را در اینجا حل کنیم.

چین اولین کسی بود که به همین دلیل تجارت رمزنگاری را ممنوع کرد و این باعث ایجاد سر و صدای زیادی در بین علاقه مندان به رمزنگاری ، سازمان ها و مقامات نظارتی شد. بازرگانان چینی مجبور شدند به کشورهای دیگری بروند که تجارت رمزنگاری غیرقانونی بود. مطابق این الگو ، دادگاه اوج هند نیز حکمی را صادر کرد که به بازرگانان محلی رمزنگاری هشدار می داد تا از انجام معاملات با بانک ها دست بکشند. با این حال ، این ممنوعیت پس از به دست آوردن میلیون ها امضای دیجیتالی در برنامه ای که پس از آن به دادگاه ارائه شد ، مورد اعتراض قرار گرفت و در حال حاضر ، موضوع در دادگاه فرعی است. در همان هفته ، بانک برتر پاکستان تجارت رمزنگاری را نیز ممنوع کرد و آژانس های امنیتی نیز افراد کمی را به دلیل انجام این تجارت دستگیر کردند. فضای ICO در حال کم شدن بود زیرا مقامات نظارتی چندین کشور نسبت به ویژگی ناشناس بودن ذاتی که زمینه را برای فعالیت های غیرقانونی هموار می کند ، ابراز داشتند. وب تاریک نیز فعال شد و آنها شروع به تبلیغ جنسیت کودکان ، قاچاق زنان ، پولشویی و سایر فعالیت های غیرقانونی زیر پرده کردند. همه این دلایل فشار زیادی بر نهادهای نظارتی چندین کشور برای تدوین قوانینی برای جلوگیری از استفاده از ارز رمزنگاری شده در فعالیت های مجرمانه وارد می کند. در حالی که امکان مراقبت از این اقدامات ناشایست برای آنها وجود نداشت ، زیرا چنین فناوری هایی وجود نداشت که بتواند هویت این افراد را در زیر فرش نشان دهد ، فشارها بر این مقامات همچنان افزایش یافت.

در نتیجه این ، اداره پول سنگاپور روش و رهنمودهایی را تعیین کرده است که ICO ها باید از آنها پیروی کنند. این پیشرفت به آنها اجازه می دهد ارزهای دیجیتال را به عنوان یک محصول بپذیرند و آنها را تحت یک قانون نظارتی قرار می دهد که شرکت ها را برای نگهداری چک های KYC و گزارش هرگونه فعالیت مجرمانه و مشکوک محدود می کند. کمیسیون اوراق بهادار و آینده هنگ کنگ همچنین اسنادی را منتشر کرد که به آنها هشدار می داد در مورد خطرات مرتبط با ICO و تأکید بر نیاز به KYC. مالزی نیز از این الگو پیروی کرده و سیاست استفاده از AML را برای استفاده از ارزهای رمزپایه ایجاد کرده است.


برای کوتاه کردن بحث ، مقامات نظارتی به طور فعال در حال تدوین قوانینی هستند تا از استفاده از ارزهای دیجیتال در فعالیت های جنایی ، نقض امنیت و کلاهبرداری جلوگیری کنند..

در تلاش برای بهبود بررسی های KYC و AML ، تجزیه و تحلیل بلاکچین به یک ضرورت برای نظارت بر داده در شبکه تبدیل شده است.

نظارت بر داده های موجود در بلاکچین به منظور بررسی کیفیت و سودمندی اطلاعات است. برای شفاف سازی بیشتر ، داده ها در صورت مناسب بودن با هدف و بررسی کیفیت اطلاعات ، مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرند.

 

Blockchain Analytics برای بهبود مدیریت داده ها

بهبود کیفیت مدیریت در بخش عمومی هدف اصلی Blockchain Analytics برای حفظ اطلاعات مطمئن در مورد دارایی ها ، فعالیت ها ، افراد و سازمان ها است. داده های مربوط به اطلاعات شخصی مانند تاریخ تولد و مرگ ، وضعیت تأهل و سایر اطلاعات مهم در مورد سازمان هایی مانند انتقال املاک ، صدور مجوز کسب و کار و شغل آنها از همه مهم است که به طور امن اداره می شود و طبق قوانین حق دسترسی به اطلاعات به اشتراک گذاشته می شود . مدیریت چنین داده هایی بدون استفاده از فناوری بلاکچین کار پیچیده ای است اما در صورت ایجاد اصلاحیه در داده ها باید اقدامات لازم انجام شود. در صورت تغییر یا به روزرسانی سوابق شخصی خود ، شخص باید بیاید و شخصاً ظاهر شود تا از کیفیت اطلاعات و شفافیت آن اطمینان حاصل کند. به همین ترتیب ، استفاده از فناوری بلاکچین برای به اشتراک گذاری بعدی داده ها نیز باید با استفاده از فناوری قرارداد هوشمند به صورت خودکار انجام شود. به عنوان مثال ، اگر شخص ثالثی به اطلاعات نیاز دارد ، باید به طور خودکار در صورت تحقق شرایط از پیش تعیین شده به اشتراک گذاشته شود. این امر باعث بهبود شفافیت و مدیریت داده ها برای جلب رضایت کلیه ذینفعان می شود.

Blockchain Analytics معیار کلیدی و ویژگی انکارناپذیری برای بهبود شفافیت این فناوری است. این نگرانی وجود دارد که مجرمان به پایگاه داده یک دفتر عمومی دسترسی پیدا کرده و از آنها در فعالیتهای مختلف اشتباه استفاده کنند. اگر تمام تدابیر مربوط به داده های ذخیره شده در بلاکچین اتخاذ شده باشد ، این امر به همه در مورد امنیت اطلاعاتشان آرامش می بخشد. فناوری Blockchain برای اهداف مختلفی مورد استفاده قرار گرفته است اما مهمترین آنها مدیریت و مدیریت اطلاعات است.

امنیت داده در بلاکچین

ارزش داده ها افزایش یافته است و ما می توانیم این واقعیت را با مشاهده تعداد مواردی که هکرها برای کسب اطلاعات شخصی ، اثر انگشت ، اطلاعات مالی ، شماره های تأمین اجتماعی و سابقه اشتغال در پایگاه داده به خطر انداخته اند ، از بین ببریم..

هنگام مقایسه امنیت داده با سیستم معمولی و بلاکچین ، کاملاً مشهور است که امنیت داده معمولی با روش های رمزگذاری تضمین می شود که نوید امنیت نهایی را نمی دهد ، از طرف دیگر ، بلاکچین به هکرها اجازه نمی دهد اطلاعات ذخیره شده در دفتر را بدزدند یا دستکاری کنند.

 

تحلیل بلاکچین و تجزیه و تحلیل داده ها

بلاکچین ظرفیت گسترده ای برای تغییر جهان در بخش داده ها دارد. شاهد بوده است که در سالهای اخیر ، از فناوری برای تبدیل صنایع مختلف و مدلهای تجاری استفاده شده است اما نیاز آن به تحول در تجزیه و تحلیل داده ها اجتناب ناپذیر است. افرادی که به تازگی وارد دنیای بلاکچین شده اند درک اینکه چگونه این فناوری می تواند بر روی تجزیه و تحلیل داده ها تأثیر بگذارد مشکل است و چالش های بسیاری در مورد آن وجود دارد. پول به دلیل زیرساخت های تحلیلی اساسی که دارد ، احتمالاً سخت ترین مانع است. با این حال ، این سرویس می تواند برطرف شود ، زیرا سرویس های اطلاعاتی تجاری ابزارهای اشتراک آسان برای تجزیه و تحلیل داده ها را ارائه می دهند. در مرحله بعدی ، مردم انتظار دارند مکانیزم جدیدی از فناوری بلاکچین برای ابداع ابزاری استفاده کند که به نظارت و تجزیه و تحلیل داده ها کمک می کند. Blockchain با اجازه دادن به سازمان های بزرگ برای تجزیه و تحلیل خود و اجازه دادن به شرکت های کوچکتر برای استفاده از این ابزار ، روشی دموکراتیک تر برای ارائه این ابزار ارائه داد. همه می توانند از این ویژگی ها به روشی اقتصادی استفاده کنند.

تبادل داده

همانطور که در بالا بحث شد ، داده ها به درستی روغن اقتصاد مدرن نامیده می شوند و میلیون ها سازمان هستند که روی داده های شما کار می کنند ، آنها را جمع آوری می کنند و به بالاترین پیشنهاد دهندگان می فروشند. بلاکچین با از بین بردن افزونگی و عدم صحت داده ها ، امکان پذیرتر و کارآمدتر به اشتراک گذاری داده ها را تضمین می کند. این در حالی است که خریداران فقط اطلاعاتی را که مربوط به هدفشان است و کاملاً مطلوب است خریداری می کنند.

بلاک چین اشتراک گذاری داده های دقیق ، معتبر و مرتبط را برای همه آسان می کند. این فناوری جایگزین بهتری برای بازیابی و جمع آوری اطلاعات با مقایسه با روشهای معمول است ، که قبل از اشتراک نهایی داده های مفید نیاز به اسکن چندین پرونده و حذف موارد اضافی دارد..

مکانیسم قدیمی به اشتراک گذاری داده ها پرهزینه و ناکارآمد است در حالی که فناوری بلاکچین یک راه حل شفاف و اقتصادی برای این منظور ارائه می دهد. بی فایده است که بگوییم شرکت هایی که داده های لازم را دریافت می کنند ، دقیقاً به آنها نیاز دارند ، با تولید هدایت بیشتر و افزایش عملکرد کلی سازمان خود ، تجارت آنها را بهبود می بخشند..

 

ابزارهای اکسپلورر برای Blockchain Analytics

بیایید نگاهی به برخی از معتبرترین ابزارهای کاوشگر تجزیه و تحلیل بلاکچین در اینترنت بیندازیم.

کریستال

این برنامه توسط تیم Bitfury توسعه داده شده است و راه حل ارائه شده کاملا جامع است. کریستال نه تنها به کاربران اجازه می دهد تا اکوسیستم خاصی را در ابعاد مختلف مشاهده کنند ، بلکه برای ایجاد ارتباط بین مجرمان مختلف به منظور کمک به ردیابی و بررسی کاملاً مناسب است..

بنابراین از نظر KYC ابزاری مناسب برای تجزیه و تحلیل بلاکچین است زیرا محققان و سایر آژانس ها می توانند از آن برای افزایش امنیت سیستم ها و شبکه کلی خود نیز استفاده کنند..

OXT

این ابزار مخصوصاً برای دفتر کل بیت کوین است. این بدان معناست که تمام معاملات انجام شده روی بلاکچین آن با کمک OXT قابل تحلیل است. یکی از بزرگترین مزایا این است که به کاربران اجازه می دهد معیارهای مختلف جستجو را انتخاب کنند ، بنابراین شما همیشه می توانید نتایج تجزیه و تحلیل خود را شخصی کنید..

لازم به ذکر است که از آنجا که این دفترها به طور پیش فرض عمومی هستند ، برخی از نگرانی ها توسط جامعه ای از کاربران مطرح شده است و ابزارهایی مانند OXT به آنها امکان می دهد تعیین حریم خصوصی را افزایش دهند.

اگر معیار خاصی در سیستم موجود نباشد ، OXT تمام درخواستهای شخصی را از کاربران سرگرم می کند.

حکم نهایی

دیگر نیازی به گفتن نیست که ارزش داده ها طی سالهای گذشته افزایش یافته و شرکتها برنامه های تجاری و استراتژیهای بازاریابی خود را بر اساس داده ها و اطلاعات بنا نهاده اند. برای ساده تر کردن آن ، حتی یک وب سایت تجارت الکترونیکی کوچک اطلاعات کاربر را می خواهد و سپس از این داده ها برای طراحی استراتژی بازاریابی برای قرار دادن تبلیغات مربوطه استفاده می کند. تجزیه و تحلیل بلاکچین نقشی اساسی در عمده فعالیت های تجاری دارد. داده ها در جایی کسب شده است که مصرف کنندگان در مورد ارزش اطلاعات خود بیشتر آگاه می شوند. اما مشکلی در دادن داده ها برای مصرف کنندگان این است که آنها نمی توانند استفاده غلط از اطلاعات خود را بررسی کنند.

با این حال ، فناوری بلاکچین شفافیت را تضمین می کند و به کاربران امکان می دهد مراقب اطلاعات باشند تا اطمینان حاصل شود که از آنها در فعالیت های غیرمرتبط و جنایتکارانه استفاده نمی شود. این باعث افزایش اعتماد می شود که داده ها فقط در صورت رضایت برای داده ها ، قابل اشتراک هستند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector