Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

راه حل های Blockchain برای ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC)

معرفی اشکال جدید پول مانند ارز دیجیتال بانک مرکزی یا CBDC مسئول تغییر پویایی در اکوسیستم مالی بوده است. CBDC به عنوان یک نوع دیجیتالی از پول بانک مرکزی ، به یک راه حل عصر جدید برای یک جامعه بدون پول تبدیل شده است. اگرچه دلایل مختلفی برای در نظر گرفتن پذیرش CBDC وجود دارد ، اما در درجه اول به عنوان یک راه حل blockchain یعنی بلاکچین CBDC برای افزایش تسلط غول های فناوری در چشم انداز ارز دیجیتال تبلیغ شده است.

بنابراین ، چرا باید نگران راه حل های بلاکچین CBDC باشید؟ آیا منطقی است که بلاکچین را با معادلات CBDC در معادله قرار دهید؟ از طرف دیگر ، هر کسی می تواند در مورد دلایل بالقوه ای که می تواند استفاده از بلاکچین برای CBDC را در نظر بگیرد ، سرگردان شود. بحث زیر با هدف ارائه برداشت مفصلی از میزان منطقی بودن راه حل های بلاکچین برای ارزهای دیجیتال بانک مرکزی ارائه شده است..

اکنون ثبت نام کنید:مسترکلاس ارز دیجیتال بانک مرکزی

تعریف CBDC و نقش Blockchain در CBDC

یکی از اولین عواملی که در مورد راه حل های بلاکچین ارز دیجیتال بانک مرکزی وجود دارد ، تعریف CBDC است. ارز دیجیتال بانک مرکزی یا CBDC اشکال دیجیتالی پول بانک مرکزی را فراهم می کند تا مزایای منحصر به فردی را در دیدگاه های خرده فروشی و عمده فروشی برای بانک های مرکزی فراهم کند. برخی از ویژگی های قابل توجه CBDC ها شامل زیرساخت های بهبود یافته برای تسویه حساب های بین بانکی یا درج مالی بهتر برای هر یک از مشتریان است.

CBDC اساساً به عنوان یک پیشنهاد دهنده قانونی کار می کند و همچنین از حمایت یک بانک مرکزی برخوردار است. جالب اینجاست که CBDC به جای ارائه دهنده خدمات پرداخت یا بانک تجاری ادعایی علیه بانک مرکزی مربوطه است. به طور کلی ، شما باید CBDC را روی یک دفتر دیجیتال نگه دارید که می تواند مبتنی بر بلاکچین باشد یا نباشد.

دفتر دیجیتال باید با اطمینان از امنیت بهتر از سرعت پرداخت بین بانک ها ، افراد و موسسات پشتیبانی کند. مطالعه اخیر بانک تسویه حساب های بین المللی (BIS) چشم انداز مطلوبی را برای در نظر گرفتن راه حل های بلاکچین CBDC ارائه داده است. یافته های این مطالعه به وضوح نشان می دهد که بیش از 70 درصد موسسات در حال حاضر درگیر تحقیق و توسعه اثبات مفهوم ارزهای دیجیتال بانک مرکزی هستند..

صفات ارز دیجیتال بانک مرکزی

ایجاد تصور واضح از جنبه های اساسی ارز دیجیتال بانک مرکزی قبل از غرق شدن در راه حل های زنجیره بلوک CBDC بسیار مهم است. اولین ویژگی مهم ارز دیجیتال بانک مرکزی به ماهیت دیجیتالی آن اشاره دارد. CBDC اساساً به عنوان دارایی دیجیتال در نظر گرفته می شود و در یک دفتر دیجیتال حساب می شود. دفتر دیجیتال به عنوان تنها منبع حقیقت برای CBDC ها عمل می کند.

ویژگی مهم بعدی در CBDCs به حمایت از یک بانک مرکزی اشاره دارد ، زیرا CBDC نمایشی از ادعاها علیه بانک مرکزی مانند اسکناس را ارائه می دهد. نکته قابل توجه دیگری که می توانید در CBDC مشاهده کنید ، به کنترل بانک های مرکزی بر آنها مربوط است. بانک مرکزی مربوطه که صادر کننده CBDC است کنترل کامل بر عرضه CBDC و تعیین نیاز برای تأمین را در دست می گیرد.

موارد استفاده از ارز دیجیتال بانک مرکزی

اکنون ، تأمل در موارد استفاده از CBDC برای یافتن امکان راه حل های بلاکچین ارز دیجیتال بانک مرکزی مهم است. موارد استفاده از CBDC ها بیشتر در پرداخت های خرده فروشی یا عمده فروشی متمرکز است. شما می توانید CBDC خرده فروشی را به عنوان رقم دیجیتالی پول نقد فرض کنید. از سوی دیگر ، عمده فروشی CBDC به یک زیرساخت کاملاً جدید برای تسهیل تسویه حساب های بین بانکی اشاره می کند.

اهداف اصلی بانک های مرکزی در موارد مختلف استفاده از CBDC نیز نقش مهمی در درک راه حل های CBDC بلاک چین دارد. صرف نظر از مورد استفاده ، بانکهای مرکزی می خواهند با هزینه کمتر و سربار از طریق CBDC به پرداخت های سریعتر دست یابند. CBDC خرده فروشی گزینه مناسبی برای معاملات بین افراد و مشاغل و همچنین افراد دیگر است. این کار دقیقاً مانند معامله در اسکناس های دیجیتال است.


حجم کلی معاملات CBDC خرده فروشی به طور کلی هر روز بیش از 100،000،000 است. از طرف دیگر ، عمده فروشی CBDC برای اطمینان از تسویه حساب های بین بانکی کارآمد مناسب است. تسویه حسابهای بین بانکی معمولاً به معاملات بین بانکهای منتخب و سایر نهادهای دارای حساب در بانک مرکزی مربوط اشاره دارد. حجم کلی معاملات عمده فروشی CBDC به طور کلی کمتر از 100000 معاملات روزانه است.

همایش مجازی درخواستی را در مورد دارایی های دیجیتال و ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) اکنون تماشا کنید!

درک جنبه های مثبت CBDC

قبل از حرکت به سمت راه حل های بلاکچین ارز دیجیتال بانک مرکزی ، توجه به مزایای CBDC مهم است. زیرساخت های مالی بانک های مرکزی در سناریوهای موجود با مشکلات مختلفی روبرو هستند. برخی از موارد قابل توجه شامل کاهش استفاده از اسکناس ، محدودیت دسترسی مالی برای شهروندان دور از شعب بانک و هزینه های بیشتر در تسویه حساب های پرداختی است..

برآوردها نشان می دهد که هزینه کلی پاکسازی و تسویه حساب اوراق بهادار در بانک های مرکزی در کشورهای گروه G7 سالانه از 50 میلیارد دلار عبور می کند. برجسته ترین دلیل چنین هزینه های بالایی برای پاکسازی و تسویه حساب اوراق بهادار برای بانک های مرکزی ، اشاره به نیاز منابع برای انتقال دارایی ها و سازگاری حساب ها است..

علاوه بر این ، سیستم های پرداخت مرزی مدرن امکان انتقال دارایی ها را به همراه داده های معاملات مهم در بانک های مختلف خبرنگار فراهم می کند. در نتیجه ، افراد و همچنین م institutionsسسات ممکن است آسیب پذیری بیشتری نسبت به تهدیدها و خطرات عملیاتی را تجربه کنند. این جایی است که راه حل های CBDC بلاکچین جواب امیدوار کننده ای می دهد زیرا CBDC های مبتنی بر بلاکچین می توانند ناکارآمدی ها و آسیب پذیری های موجود در زیرساخت های بانکداری مرکزی موجود را برطرف کنند..

بلاکچین می تواند توسعه ساده تر سیستم پرداخت امن را تضمین کند. در عین حال ، می تواند به عملکردهای ثبت دارایی در مقیاس بزرگ و تهاتر غیرمتمرکز نیز کمک کند. اکنون ، اجازه دهید در مورد مزایایی که می توانید با دو نوع رایج CBDC کشف کنید ، تأمل کنیم.

  • مزایای خرده فروشی CBDC

CBDC خرده فروشی می تواند به اطمینان از مزایای مهم در دسترس بودن ، سازش ساده ، بهبود سیاست های پولی و بهبود نوآوری دیجیتال کمک کند. راه حل های خرده فروشی CBDC خرده فروشی می تواند در دسترس بودن بهتری داشته باشد زیرا در دستگاه های تلفن همراه با افزایش دسترسی شهروندان توزیع می شود.

در نتیجه ، شهروندانی که بدون دسترسی به پول نقد فیزیکی از شعب بانکی دور هستند می توانند در اکوسیستم مالی ورود بهتری داشته باشند. راه حل های CBDC خرده فروشی نیز به دلیل ماهیت دیجیتال بومی می توانند سازگاری ساده ای داشته باشند. CBDC های خرده فروشی به مصالحه ای وقت گیر با هزینه های اضافی که معمولاً در پرداخت های مرزی و تجارت الکترونیکی یافت می شود ، نیاز ندارند..

مدل نرم افزاری مبتنی بر پلت فرم در راه حل های CBDC خرده فروشی می تواند با کاهش موانع ورود به شرکت های جدید در بخش پرداخت ، نوآوری را ارتقا دهد. ورود بنگاه های جدید می تواند باعث تقویت رقابت و همچنین نوآوری در کنار رانندگی موسسات مالی برای دستیابی به جهانی شدن خدمات شود.

راه حل های بلاکچین ارز دیجیتال بانک مرکزی خرده فروشی همچنین می تواند امتیازاتی را برای اعمال نفوذ مستقیم بر حجم پول به بانک ها ارائه دهد. این تأثیر می تواند به ساده سازی تخصیص مزایای دولت برای افراد کمک کند. در عین حال ، این فرصت ها را برای بهبود کنترل معاملات برای تسهیل کنترل مالیاتی فراهم می کند.

  • مزایای عمده فروشی CBDC

راه حل های عمده فروش CBDC قادر به ایجاد مزایای بهبود تسویه حساب بین بانکی ، مشارکت در بازارهای دارایی دیجیتال ، کاهش ریسک طرف مقابل و پایداری مزیت رقابتی هستند. راه حل های اتوماسیون و تورهای غیرمتمرکز می توانند تسویه حساب پرداخت های CBDC را با توجه به سفارشات فردی در بین طرفین ، نصب کنند.

در نتیجه ، راه حل های عمده فروشی CBDC می توانند خطرات وثیقه گذاری و پردازش دسته یک شبه را کاهش دهند. راه حل های CBDC همچنین یک خانه تسویه حساب گسترده و غیرمتمرکز و همچنین یک ثبت دارایی برای سرعت بخشیدن به انقلاب دارایی های دیجیتال ارائه می دهند. راه حل های بلاکچین ارز دیجیتال بانک مرکزی در سطح عمده فروشی می تواند یک راه حل قابل اعتماد برای پرداخت های توکن دار با افزایش بازارهای دارایی توکن ارائه دهد.

راه حل های عمده فروشی CBDC همچنین می تواند خطر بهتری را برای معاملات پرداخت فرامرزی کاهش دهد. CBDC های عمده فروشی می توانند تسهیلات فعال سازی مدل تسویه حساب در مقابل پرداخت را برای تسهیل نقل و انتقالات از نظر ارزهای مختلف ارائه دهند..

آخرین و مهمترین سهم عمده فروشی راه حلهای CBDC در اکوسیستم مالی موجود ، به سمت مزیت رقابتی پایدار است. سیستم عامل های متمرکز مانند SEPA در اروپا برای کاهش هزینه های انتقال پول در زمان واقعی مفید بوده اند.

با این حال ، اکثر موسسات مالی همچنان گران قیمت هزینه های انتقال خود را برای مشتریان دارند. با کمک راه حل های عمده فروش بلاکچین CBDC ، کاربران نهایی می توانند به زیرساخت های بانکی ساده دسترسی پیدا کنند. علاوه بر این ، راه حل های CBDC همچنین می توانند بانک های مرکزی را به نقش خود در تسویه بین بانکی ادامه دهند ، در حالی که رشد رشد استفاده از پول های ثابت را تأمین می کنند.

دلایل انتخاب بلاکچین برای CBDC

پس از تأمل دقیق در مورد پتانسیل CBDC و اعتبار رابطه بلاکچین ارز دیجیتال بانک مرکزی از طریق اتصال دفتر دیجیتال ، مهم است که دلیل بلاکچین برای CBDC مناسب است. فناوری Blockchain می تواند بسیاری از مزایای امیدوار کننده را در حوزه CBDC ها معرفی کند. یکی از محبوب ترین محیط های آماده بلاکچین برای پشتیبانی از حریم خصوصی و مقیاس پذیری CBDC ، Ethereum است. بیایید نگاهی به برخی از دلایل تأیید استفاده از راه حل های بلاکچین CBDC بیندازیم.

  • مزیت اعتماد سیستم

اول از همه ، بلاکچین عنصر اعتماد سیستم را در CBDC به ارمغان می آورد. در مورد راه حل بلاکچین CBDC ، بانک های مرکزی اختیار کنترل ارز و ارائه محافظاتی برای حفظ حریم خصوصی و استقلال در استفاده از CBDC توسط کاربران نهایی را دارند..

ضریب اعتماد سیستم که توسط بلاکچین در CBDC اضافه می شود ، اطمینان می دهد که کاربران نیازی به واسطه ها ندارند. از همه مهمتر ، کاربران می توانند از هرگونه نگرانی در مورد قفل شدن توسط واسطه ها جلوگیری کنند. بنابراین ، راه حل های بلاکچین ارز دیجیتال بانک مرکزی اطمینان خاطر در استفاده از CBDC ها را به عنوان روش های جایگزین پرداخت ارائه می دهد.

  • قابلیت برنامه ریزی در بلاکچین

دومین دلیل مهم برای در نظر گرفتن کاربرد فناوری بلاکچین در CBDC ، قابلیت برنامه ریزی است. راه حل های بلاکچین ارز دیجیتال بانک مرکزی می تواند قوانین CBDC را در پروتکل CBDC سخت گیر کند. در نتیجه ، کاربران حتی بدون نگرانی در مورد آن می توانند از پیروی از آن مراقبت کنند.

به عنوان مثال ، CBDC های مبتنی بر بلاکچین می توانند در کنار تعیین آستانه های کیف پول ، دسترسی شخص ثالث به سیستم را فراهم کنند. بنابراین ، می توان از فناوری blockchain برای توسعه راه حل های CBDC با توجه به نیازهای خاص بانک های مرکزی مربوط استفاده کرد.

  • در دسترس بودن داده ها

عامل مهم بعدی که استفاده از راه حل های بلاکچین ارز دیجیتال بانک مرکزی را ترویج می کند ، در دسترس بودن داده است. از آنجا که بلاکچین یک سیستم توزیع شده است ، می تواند اطمینان از در دسترس بودن و انعطاف پذیری بهتر داده ها را فراهم کند. در عین حال ، بلاکچین می تواند اعتماد و شفافیت بهتری در مورد تاریخچه معاملات ارائه دهد.

بنابراین ، با استفاده از فناوری بلاکچین ، در نظارت و ارزیابی معاملات با CBDC با مشکلی روبرو نخواهید شد. علاوه بر این ، Ethereum همچنین توانایی های خود را برای پشتیبانی از شبکه های بسیار گسترده با بیش از 10،000 گره به نمایش گذاشته است.

با پشتیبانی از صدها هزار کاربر ، Ethereum قادر است تضمین مهمی در دسترس بودن اطلاعات بی تردید ارائه دهد. بنابراین ، راه حل های بلاکچین CBDC می تواند در تسهیل معاملات در میان طیف گسترده ای از کاربران در یک شبکه مشخص کمک کند.

  • فرصت های نوآوری

ورود نهایی در میان دلایل اصلی انتخاب بلاکچین برای توسعه CBDC به نوآوری اشاره دارد. راه حل های CBDC مبتنی بر بلاکچین می توانند با بهره گیری از پیشرفت های جدید در سراسر چشم انداز بلاکچین منبع باز ، پیشرفت های امیدوار کننده ای کسب کنند..

برخی از نمونه های محصولات و خدمات نوآورانه در اکوسیستم بلاکچین که می تواند راه حل های بلاکچین CBDC را بهبود بخشد ، شامل امور مالی غیرمتمرکز ، کیف پول های غیر حضوری و رمزنگاری با دانش صفر است. ادغام این ویژگی های جدید در دنیای ارزهای دیجیتال بانک مرکزی می تواند پیشرفت های جدیدی را برای CBDC ایجاد کند.

راه حل های CBDC مبتنی بر بلاکچین علاوه بر ارائه قابلیت های بهتر برای کاربران ، می توانند مزایای عملکردی را نیز به همراه داشته باشند. اکوسیستم بلاکچین Ethereum در حال حاضر شامل بیش از 350،000 توسعه دهنده با ایده ها و بینش منحصر به فرد است. چشم انداز نوآوری مداوم همچنین می تواند عملکردهای راه حل های بلاکچین ارز دیجیتال بانک مرکزی را در آینده تقویت کند.

تازه وارد بلاکچین شدید؟ با دوره Free Enterprise Blockchains Fundamentals شروع کنید!

چالش هایی برای CBDC مبتنی بر Blockchain

اگرچه چشم اندازهای استفاده از بلاکچین در راه حل های CBDC به طور قابل توجهی در چند وقت اخیر افزایش یافته است ، اما توجه به چالش ها مهم است. چالش های برجسته ، به ویژه در گزاره های پایان به پایان برای توسعه راه حل های بلاکچین CBDC ، پدیدار خواهد شد.

علاوه بر این ، در نظر گرفتن مفاهیم گسترده تر مرتبط با توسعه CBDC های مبتنی بر بلاکچین نیز مهم است. به عنوان مثال ، پیامدهای مربوط به سیستم مالی گسترده تر ، سپرده های بانکی تجاری و پیامدهای قانونی می تواند بر ایجاد CBDC های مبتنی بر بلاک چین تأثیر بگذارد..

کلمات نهایی

در یک یادداشت نهایی ، واضح است که راه حل های CBDC مبتنی بر بلاکچین می توانند پیشرفت های امیدوار کننده ای را در زیرساخت های CBDC ایجاد کنند. از همه مهمتر ، CBDC مبتنی بر بلاکچین می تواند اطمینان از امنیت ، در دسترس بودن ، دسترسی و شفافیت معاملات را فراهم کند. با بهره گیری از صفات اساسی بلاکچین ، می توان راه حل های بلاکچین CBDC را به منصه ظهور اکوسیستم مالی موجود رساند..

با توجه مداوم به راه حل های بلاکچین ارز دیجیتال بانک مرکزی ، جستجوی دامنه CBDC منطقی است. علاوه بر این ، یافتن همسویی بین ویژگی های بلاکچین و CBDC برای دستیابی به یک ترکیب عالی نیز مهم است. در دوره آنلاین CBDC ثبت نام کنید و اکنون در مورد CBDC ها و معادلات آنها با بلاکچین اطلاعات بیشتری کسب کنید!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector